Gol i asysta Chrupałły na wagę wygranej z ekipą Posiadały

Opracowanie:redakcja

21 maja 2024, 11:54 • 2 min czytania 0 komentarzy

Paweł Chrupałła zdobył bramkę i zanotował asystę, dzięki którym jego Sarpsborg ograł 4:2 Molde. W bramce przegranego zespołu wystąpił Albert Posiadała.

Jeszcze w rundzie jesiennej Paweł Chrupałła występował na zapleczu Ekstraklasy w zespole Wisły Płock. Nie wywalczył sobie miejsca na stałe w podstawowym składzie i grał w kratkę. Choć w 12 meczach strzelił gola i zaliczył trzy asysty, to Nafciarze nie zdecydowali się go pozyskać na stałe, dlatego zimą skrzydłowy powrócił do Rosenborga, skąd wypożyczył go Sarpsborg – ósma drużyna poprzedniego sezonu Eliteserien.

Chrupałła notuje wręcz rewelacyjne wejście do nowego zespołu. Już w drugiej kolejce strzelił gola w przegranym 1:7 spotkaniu z HamKam. W poniedziałek był już bohaterem pełną gębą Sarpsborga. 22-latek poprowadził swoją ekipę do efektownego triumfu nad mistrzem z 2022 roku – Molde.

Już w dziesiątej minucie Chrupałła zdobył pierwszą bramkę w meczu. Tuż po przerwie dołożył jeszcze asystę, po której Sarpsborg prowadził 3:1. Albert Posiadała, który stał między słupkami Molde, wpuścił jeszcze jednego gola i finalnie Sarpsborg zwyciężył 4:2.

Dzięki tej wygranej Sarpsborg wydostał się ponad strefę spadkową, a Molde plasuje się na czwartym miejscu.