Szop pracz zadebiutował w spotkaniu MLS [WIDEO]

Opracowanie:Damian Popilowski

16 maja 2024, 13:36 • 2 min czytania 6 komentarzy

Niemal wszyscy finalnie trafiają do MLS – David Beckham, Kaka, Thierry Henry, Lionel Messi, a teraz nawet… szop pracz. New York City otrzymało zaskakujące wzmocnienie.

Philadelphia Union podejmowała New York City FC w starciu ligowym. Wynik otworzyli goście już w drugiej minucie, a zdobywcą gola był Alonso Martinez. Dwadzieścia minut później zobaczyliśmy pierwszą zmianę – nie do końca wiadomo, u której z drużyn, lecz przebieg spotkania pozwala sądzić, że była to już wczesna gra na czas w wykonaniu New York City FC.

Na boisku zameldował się szop pracz, wychowanek pobliskiego lasu, który dostał swoją pierwszą wielką szansę w poważnej piłce:

Efektownie minął kilku próbujących go powstrzymać pracowników obiektu, aż ci zdecydowali się wykorzystać innowacyjną metodę, która dotychczas nie miała zastosowania w piłce nożnej – kubeł na śmieci:

To okazało się nie tylko historyczne, lecz również skuteczne, ponieważ szop został ostatecznie zatrzymany. Jego wpływ na mecz był jednak nieodzowny i New York City dołożyło kolejne trafienie.

W drugiej połowie bramkę kontaktową zdobył Julian Carranza. Więcej goli już nie zobaczyliśmy, New York City zwyciężyło 2:1, natomiast szop pracz pokazał się na tyle dobrze, że prawdopodobnie zapracował sobie na nowy kontrakt – polecono go na oficjalnym koncie MLS: