Wielka awantura i przerwany mecz w lidze francuskiej [WIDEO]

Opracowanie:Damian Popilowski

03 maja 2024, 23:51 • 2 min czytania 4 komentarze

Spotkanie drugiej ligi francuskiej zostało przerwane. Powodem frustracja kibiców i późniejsza awantura na stadionie.

Troyes AC jest o krok od kolejnego spadku z rzędu. Obecnie zajmują 17. miejsce w tabeli Ligue 2, do bezpiecznego miejsca tracą aż siedem punktów.

Dziś francuska drużyna mierzyła się z Valenciennes FC i remis 1:1 w trakcie spotkania okazał się wystarczającym pretekstem dla kibiców, aby w akcie frustracji rzucić na boisko flary. Niektórzy zawodnicy zaczęli je… odrzucać, co ostatecznie doprowadziło do wielkiej awantury i przerwania meczu.

Fani na trybunach ironicznie krzyczeli „Merci City”, dając znak dezaprobaty wobec przynależności do City Football Group, mających w swojej organizacji kluby z całego świata, między innymi Manchester City, New York City, Gironę czy właśnie francuskiego drugoligowca.

Dodajmy, że ostatnie kilkanaście miesięcy z perspektywy Troyes to gigantyczna równia pochyła. Dość powiedzieć, że ten klub w ostatnich dwóch sezonach (2022/23 w Ligue 1 oraz obecny na drugim szczeblu) wygrał ledwie 12 ligowych meczów na 73 rozegrane. To daje nieco ponad 16% zwycięstw.