Do Sofii po trzy punkty!
Bukmacherka

Do Sofii po trzy punkty!

W poprzednim PowerPlay udało nam się naprawdę konkretnie przytypować – 4/6, a nie tak znów dużo brakowało, by Czertanowo zamiast punktu wywiozło z Wołgogradu trzy „oczka” i rozbiło bank kursem 3,70. Passę spróbujemy podtrzymać podczas przerwy na kadrę, która – a jak! – rządzi się swoimi prawami.

NA FALI

POLSKA U-21
Ostatnie mecze: WRWW
Miejsce w tabeli: 1.
Następny rywal: Bułgaria (piątek, 17:00)
Przewidywanie: Jedziemy z nimi!

Zremisowaliśmy arcytrudny wyjazd z Rosjanami, w dodatku pechowo tracąc dwa z trzech punktów po golu Sulejmanowa z 91. minuty. Potem ograliśmy w Łodzi Serbów, choć przecież ci słyną ze szkolenia młodzieży i zaraz pewnie kilku z nich pójdzie za grube miliony do Serie A, Bundesligi , albo przynajmniej do Portugalii czy Holandii. O ile oczywiście jeszcze w tych ligach nie grają. No kurczę, szkoda byłoby się wyłożyć na wyjeździe z Bułgarią, której jakoś nie rozpatrywaliśmy w tej grupie jako szczególnie trudnego rywala. Rzecz w tym, że Bułgarzy są rywalem bardzo nieprzyjemnym. Grali już cztery razy – tak jak i my – a dali sobie wbić tylko jednego gola. Trzy czyste konta, z jednej strony remis z najgorszą w grupie Łotwą, z drugiej – z wiceliderem, Rosją. Jedziemy do nich po trzy punkty, nie wyobrażamy sobie innego rozwiązania, ale nie będzie to łatwe spotkanie, w którym będzie padać gol za golem.

Wygrana Polaków w meczu, w którym padną maksymalnie trzy gole? Takie połączenie (Polska + under 3,5) ETOTO wycenia na 2,50 (KLIKNIJ, aby się zarejestrować)

NA FALI

SERBIA
Ostatnie mecze: WWWPW
Miejsce w tabeli: 3.
Następny rywal: Ukraina (niedziela, 15:00)
Przewidywanie: Banda Szewy urwie punkty

Serbowie, by awansować bezpośrednio na Euro 2020, muszą wygrać z Ukrainą i liczyć na to, że Portugalia w Luksemburgu jakkolwiek się potknie i zgubi przynajmniej część możliwych do zdobycia punktów. I wcale nie jest tak, że warunek numer jeden jest tym łatwiejszym do spełnienia. Tak, Ukraińcy mają już pewny awans, ale wciąż mogą mieć o co grać. Rozstawionych w losowaniu grup Euro 2020 będzie sześć najlepszych zwycięzców grup. Ukraina obecnie jest najlepszym, ale w razie porażki może spaść nawet i na ósme miejsce. Nie jest tak trudno sobie wyobrazić, że Anglia, Belgia, Włochy, Hiszpania, Francja wygrywają jeszcze po jednym meczu, a Holandia zdobywa w starciach z Irlandią Północną i Estonią cztery „oczka”. A to pozbawia Ukraińców – jeśli polegną w Serbii – upragnionego rozstawienia. W tych eliminacjach zespół Andrija Szewczenki gra tak dobrze i z takim zacięciem, że wypuszczenie z rąk pierwszego koszyka nie wchodzi tutaj w grę.

Remis lub zwycięstwo Ukrainy? ETOTO płaci za taki wynik starcia reprezentacji Serbii z zespołem Andrija Szewczenki po kursie 2,00 (KLIKNIJ, aby się zarejestrować)

NA FALI

AUSTRIA
Ostatnie mecze: WWRWW
Miejsce w tabeli: 2.
Następny rywal: Macedonia Północna (sobota, 20:45)
Przewidywanie: Pewny awans na Euro

Austriacy mogą jeszcze i nam w tej grupie napędzić niezłego stracha. Od pewnego momentu idą w tych eliminacjach jak burza, poza spotkaniem z nami w Warszawie wygrali ostatnie starcie z każdym z reszty rywali. Macedonię Północną w Skopje wtłoczyli do jej własnej bramki, pomachali na pożegnanie jako strzelcy czterech goli na arcytrudnym terenie, skąd my przywieźliśmy 1:0. Niekwestionowaną siłą Austriaków są mecze u siebie – tylko z nami im nie poszło. Ale to był dziwny mecz, gdzie wygrana nie za bardzo nam się należała. Później? 1:0 ze Słowenią, 6:0 z Łotwą, 3:1 z Izraelem. Trzy mecze, dziesięć strzelonych goli. Macedończycy mają się czego obawiać.

Austria wygra co najmniej dwiema bramkami? Kurs 1,74 w ETOTO (KLIKNIJ, aby się zarejestrować)

POD FORMĄ

AZERBEJDŻAN
Ostatnie mecze: PRPPP
Miejsce w tabeli: 5.
Następny rywal: Walia (sobota, 18:00)
Przewidywanie: Urwą punkty, a co!

Azerowie wiązali wielkie nadzieje z tymi eliminacjami, liczyli że skoro jedną z aren turnieju finałowego jest stadion w Baku, a miejsc jest aż 24, to wreszcie uda się oderwać łatkę drużyny bez awansu na wielką imprezę. Rzeczywistość okazała się jednak tak brutalna, jak brutalnie kowadło spadało na łeb Kojotowi z bajki o Strusiu Pędziwiatrze. Jedyne, czym Azerowie byli w tych eliminacjach, to niewygodnym rywalem, z którym trzeba się było zmierzyć. Wiedzą o tym Chorwaci, którzy zremisowali 1:1 w Baku. Ale i Węgrzy, i Walijczycy ugościli przecież Azerów wygrywając zaledwie jednym golem. W teorii Azerowie nie mają już o co grać, a dla Walijczyków to starcie to może być przepustka do bezpośredniej gry o awans z Węgrami. W praktyce – no właśnie, od kiedy reprezentacja kraju nazywanego „bramą Orientu” nie ma już szans na awans, nagle sprawia masę problemów pozostałym drużynom w stawce. Baku to nigdy nie jest łatwy teren, Walijczycy będą musieli mocno się nagimnastykować, by wywieźć stamtąd komplet punktów.

Wygrana Azerów lub remis? Kurs 2,55 w ETOTO (KLIKNIJ, aby się zarejestrować)

POD FORMĄ

CHOJNICZANKA CHOJNICE
Ostatnie mecze: PPRPR
Miejsce w tabeli: 16.
Następny rywal: Wigry Suwałki (sobota, 16:00)
Przewidywanie: Upragniona wygrana

Nic nie zapowiadało katastrofy, gdy Chojniczanka na starcie sezonu miała po czterech kolejkach siedem punktów. Porażka z mocnym Podbeskidziem (dziś wiceliderem), wyjazdowa wygrana w Grudziądzu, 1:0 z Bruk-Betem mającym ambicje, by wrócić do ekstraklasy… Wyglądało to wszystko całkiem nieźle, póki się nie posypało do reszty. Dziś Chojniczanka jest już w strefie spadkowej, od trzech meczów nie strzeliła gola, od siedmiu nie wygrała. Z małymi wyjątkami, do Chojnic każdy przyjeżdża po punkty jak po swoje. Lepszej okazji na przełamanie niż z Wigrami Suwałki już po prostu nie będzie. Ekipa z Podlasia jest poza domem po prostu dra-ma-ty-czna. Siedem ostatnich wyjazdów to porażki, pięć ostatnich meczów poza domem – przegrane do zera. 462 minuty bez gola, a i z tym ostatnim wyjazdowym pomóc musiał przeciwnik, bo Bartosz Szeliga zapakował swojaka.

Chojniczanka wygrywa z Wigrami, a ETOTO za trafienie buli po kursie 1,80. Proste? Proste (KLIKNIJ, aby się zarejestrować)

POD FORMĄ

BUŁGARIA
Ostatnie mecze: PRPPP
Miejsce w tabeli: 5.
Następny rywal: Czechy (niedziela, 18:00)
Przewidywanie: Czesi poświętują, a potem przejadą się po Bułgarach

Eliminacje Euro, na które wchodzą 24 ekipy nie mogą kończyć się wielką fetą w razie awansu. Nie w kraju, który chce być poważany w międzynarodowej piłce, a przecież Czesi takim chcą być po kilku latach totalnej posuchy. Wiadomo, że szampan czy dwa strzeliły po wygranej nad Kosowem, ale nie wypada do Bułgarii jechać pozwiedzać Sofię. Takich rywali po prostu trzeba powieźć kilkoma bramkami i poprawić sobie humory przed rozjazdem do klubów. Bułgarzy zagubieni, na rozdrożu, grający bez wsparcia kibiców, którzy dostali karę od UEFA za rasistowskie zachowanie na meczu z Anglią… Synowie Albionu powieźli ich w poprzedniej kolejce 6:0, ostatni w ogóle wygrany mecz międzynarodowy Bułgarów, to 2:1 w Lidze Narodów z Cyprem. Czesi nie chcą być tymi, którzy przypomną tej zbieraninie, jak smakuje wygrana.

Wygraną Czechów ETOTO wycenia na 1,95  (KLIKNIJ, aby się zarejestrować)

fot. NewsPix.pl

KOMENTARZE (1)