LIVE: CO ZA MECZ, CO ZA DRUŻYNA. WŁOSI POKONANI
Weszło

LIVE: CO ZA MECZ, CO ZA DRUŻYNA. WŁOSI POKONANI

Młodzieżówka gra z gospodarzem, gra z jednym z głównych faworytów imprezy, który koncertowo rozbił Hiszpanów. Gra z jednym z najbardziej utalentowanych młodzieżowych reprezentacji Italii ostatnich lat, gra z ekipą, która ma przywrócić Squadra Azzurra blask. Zespół Czesława Michniewicza czeka dzisiaj misja niemożliwa. Ale jest jeden poważny argument za tym, by ich nie skreślać:

Oni już misji niemożliwej dokonali zarówno z Portugalią, jak i Belgią. Wiemy, że Włochy to jeszcze wyższa półka, że to w praktyce największe wyzwanie, jakie stało przed tą drużyną, ale te chłopaki naprawdę wiedzą o co chodzi w tej grze zwanej piłką.

Zapraszamy na Live!

22:54 MAMY TO! WYGRANA Z WŁOCHAMI

Genialny, wspaniały wynik. Włosi byli murowanym faworytem. Mieli dużo więcej jakości, mieli przewagę własnego boiska. A jednak my wykorzystaliśmy całkowicie swoje atuty. Gol po stałym fragmencie gry, tej ulubionej broni słabszego zespołu. Potem konsekwencja w defensywie, bo w drugiej połowie wyglądaliśmy naprawdę świetnie. Znakomite spotkanie, które zapisuje się pięknie na kartach polskiej piłki.

22:51

Znakomicie sędziuje dzisiejszy arbiter. Dopatrzył się ręki Włocha, faktycznie była, ale pewnie mało który sędzia by chciał ją dostrzec, dając jeszcze jedną szansę faworytowi.

22:50

Panowie, tylko nie stracić głupiej bramki w końcówce.

22:49

Buksa dał REWELACYJNĄ zmianę. Tam, gdzie Kownacki tracił, próbował strzałów z siedemdziesięciu metrów, Buksa umie wywalczyć piłkę, przytrzymać ją, wywalczyć faul.

22:45

To już jest perfidia ze strony Zaniolo. Chamski faul na czerwoną kartkę, wykonany tylko po to, by uszkodzić. Ewidentnie Włochów rozpiera frustracja, nie potrafią od długich minut zrobić kompletnie nic. Ten faul swoją drogą też nam wyjdzie na dobre, tylko Squadra Azzurra traci przez to czas.

22:41

Dziesięć minut do końca. Coraz więcej frustracji w poczynaniach Włochów, którzy lagują w pole karne i strzelają z dystansu. Nasza druga połowa o wiele lepsza, pod znakiem kontroli, a gdy na moment ją traciliśmy, tam gdzie trzeba pojawiał się Grabara.

22:34

Kownacki leży na boisku, Włosi grają, wcale im się nie dziwimy, przecież w analogicznej sytuacji tak samo byśmy grali. Włosi huknęli w poprzeczkę, potem chcieli karniaka, ale sędzia dzisiaj bardzo dobry, nie daje się nabierać, decyzję podjął błyskawicznie, bez cienia zawahania.

22:32

Żurkowski próbował powtórki z Belgią, tym razem strzał nawet lepszy niż wtedy, ale bez bramki. Polacy grają mądrze, sporo ich akcji muszą faulami przerywać Wlosi. W naszej defensywie nie do ruszenia Bielik, pewnie broni, pewnie wyprowadza piłkę, profesor.

22:26

Bielik dzisiaj gra fenomenalne spotkanie. Nawet dryblingi mu wychodzą. Jak skończy ten mecz z akcją godną Maradony, a także obronionym karnym, wcale się nie zdziwimy.

22:24

Jest sporo miejsca na połowie Włoch, teraz pokazali to Polacy. Włosi tak bardzo gonią za bramką, że zostawiają szyki obronne zdziesiątkowane. Teraz posłaliśmy może pięciu zawodników i Kownacki miał czystą sytuację do strzału. Jedyne czego zabrakło to siły uderzenia – w zasadzie zastanawiamy się czy Kownaś nie podawał.

22:20

Zmarnowany przez Włochów rzut wolny z dwudziestego metra. Mogło być bardzo groźnie, mur nie był szczelny, puścił idącą po ziemi piłkę, ale uderzenie ostatecznie w sam środek bramki. Grabara wypluł przed siebie, miał słabą widoczność, ale się poprawił.

22:18

Żółta kartka dla Kownackiego. Rozumiemy co chciał ugrać, zyskać trochę czasu, ale to nie było najmądrzejsze – oby ta kartka się nie zemściła. Choć prawda, że jest w tym pewien włoski element gry, a więc to wytrącanie z równowagi, wzbudzanie frustracji.

Godzina za nami.

22:13

Wchodzi Michalak. Dobry pomysł. Szybki skrzydłowy na kontry, biegać będzie do czego. Michalak świetnie zagrał z Belgią, dzisiaj należy liczyć, że też swoje pokaże.

22:11

Chiesa znowu pokazał klasę – doskonały wolej, perfekcyjne uderzenie, siła, precyzja, wyjście do piłki, ucieczka spod krycia obrońców. I co? I Grabara zbija to na rzut rożny. Po nim też groźnie, ale szczęście po naszej stronie.

22:07

Dobry początek naszych po zmianie stron. Wytrąciliśmy Włochów z równowagi, nie daliśmy im grać, uspokajamy grę, nie spieszymy się, a jeszcze wiedząc, że Włosi myślą tylko o ataku, szukamy kontry – ładnie szarpnął Szymański. Szkoda tylko żółtej kartki Dziczka, może się zemścić.

22:03

I Moise Kean posłany na boisko. Wchodzi za Orsoliniego, Włosi, jak tak dalej pójdzie, zagrają taktyką 1-0-9.

22:01

Teraz można jeszcze bardziej uszczelniać defensywę. Nic nie stoi na przeszkodzie, by – za przeproszeniem – walić po autach. Styl nie jest w tym momencie ważny, mamy genialny wynik, można dokonać cudu. Oczywiście wciąż trzeba liczyć na jakiś stały fragment gry w ofensywie, to mamy naprawdę świetnie obcykane.

Tak czy inaczej emocje w drugiej połowie zapowiadają się przednio.

21:50 1:0. Dowieźli

Był gol Italii – ze spalonego. Były dobre okazje, ze szczególnym uwzględnieniem Chiesy. Ale wynik jest po naszej stronie. To my prowadzimy, to my mamy wymarzony rezultat, to my w tym momencie – tak tak – możemy marzyć o Igrzyskach Olimpijskich. Niesamowite, bo powiedzmy sobie szczerze: ta kadra nie ma aż tyle jakości, widzieliśmy mocniejsze młodzieżówki, które nawet nie zakręciły się wokół takich rezultatów.

21:41 1:0! Prowadzimy z Włochami!

Nieprawdopodobne. Dość naciągany faul, ale dostajemy rzut wolny. Kownacki uderza źle, prosto w mur, ale piłka trafia pod nogi Bielika, ten strzela bez zastanowienia i piłka trafia do siatki. Fantastyczny, wymarzony rezultat.

21:35

Po naszej stronie dobra kiwka Szymańskiego, który w polu karnym Italii położył zwodem obrońcę na dupie. Po stronie Włoch z trzy stuprocentowe sytuacje, w zasadzie nie wiadomo jak to możliwe, że jeszcze nie strzelili. Niemniej bronimy, pchamy, oby dotrwać do przerwy. Widzieliśmy takie mecze, kiedy jeden zespół atakował na całego do 45 minuty, a potem, gdy nie udało się napocząć rywala, oklapł.


Fot. FotoPyK

KOMENTARZE (29)