Błaszczykowski rozpoczął treningi z Wisłą! Jest gotowy grać za darmo
Weszło

Błaszczykowski rozpoczął treningi z Wisłą! Jest gotowy grać za darmo

Kibice Wisły Kraków każdego dnia wyczekują jakiejś przełomowej informacji, która dałaby im nadzieję podpartą racjonalnymi przesłankami, że ich klub da się jeszcze uratować, że jeszcze może być dobrze. I może właśnie taką teraz dla nich mamy.

Jakub Błaszczykowski rozpoczął treningi z zespołem „Białej Gwiazdy”. Rundę wiosenną jest gotowy spędzić w niej nawet za darmo, byleby drużyna rywalizowała na poziomie Ekstraklasy.

Dobro Wisły leży mu na sercu i gdyby nie erupcja problemów w ostatnich tygodniach, po odejściu z Wolfsburga od razu skierowałby swoje kroki na Reymonta. Sprawa siłą rzeczy została utrudniona, ale jeśli uda się normalnie przystąpić do rozgrywek, to z Kubą na pokładzie. Dla niego najważniejszy jest teraz aspekt sportowy i regularna gra, pozwalająca wrócić do optymalnej formy po straconym roku w Niemczech. Dla krakowskiego zespołu mógłby być olbrzymim wzmocnieniem, zwłaszcza gdyby w najbliższych dniach odeszli kolejni piłkarze.

To nie koniec dobrych wiadomości. Wisła podjęła uchwałę o podniesieniu kapitału z 74 do 78 milionów złotych, co oznacza, że 4 miliony złotych może (nie musi, ale może i jest to prawdopodobne) znaleźć się na koncie w ciągu kilku dni. Docelowo kapitał zostanie podniesiony do 100 milionów złotych. Jest grupa podmiotów, które są gotowe wpompować dodatkowy kapitał do spółki.

Nadal nic nie jest przesądzone w dobrą stronę, ale z każdym kolejnym dniem szanse na uniknięcie najgorszego są coraz większe.

Fot. FotoPyk