Zaraza z Gdyni przeniosła się do Gdańska
Weszło

Zaraza z Gdyni przeniosła się do Gdańska

Jeśli ktoś przyjechał nad morze z perspektywą obejrzenia dwóch fajnych meczyków z rzędu, prawdopodobnie już nigdy nie wybierze się ani nad morze, ani na mecz. Po wczorajszej katastrofie w Gdyni obejrzeliśmy dziś… no dobra, do takiego arcypaździerzu było mimo wszystko daleko, ale widowisko ogólnie rzecz biorąc nie rozpieściło. Mówiąc wprost – było słabe. Od gdyńskiego „hitu” różniło go jednak to, że chociaż podania były celne, akcje przemyślane a ogólna kultura gry stała na poziomie 13 razy większym. Niestety był dość znaczący element wspólny: groźnych sytuacji pod bramkami było praktycznie tyle samo.

Ostatecznie chyba jedyną składną akcją była ta, po której Lechia strzeliła gola, dzięki któremu swoją drogą zaliczyła swoje pierwsze domowe zwycięstwo w tym sezonie (!). To aż nie do wiary zważywszy na to, że mowa o drużynie, która w minionych rozgrywkach u siebie traciła punkty ledwie cztery razy (czyli patrząc z innej strony – wygrała aż piętnastokrotnie). Dla porównania kolejna drużyna w stawce w klasyfikacji domowych wygranych – Lech Poznań – wygrała w tamtym sezonie „ledwie” dwanaście razy, a mistrz Polski – jedenaście Pod tym względem gdańszczanie deklasowali rywali, a w tym sezonie zdążyli wyrównać już liczbę domowych remisów z poprzedniego roku (dwa) i liczbę domowych porażek (też dwie). Zdumiewające statystyki.

Tak czy siak jedyna akcja meczu była o tyle osobliwa, że…

a) wykończył ją Flavio Paixao, wpisując się na listę strzelców po prawie 1400 minutach posuchy,

b) wykończył ją tuż po wejściu na boisko z… opaską kapitańską w ręce (nawet nie zdążył jej przekazać dalej, po tym jak otrzymał ją przy linii od Krasicia).

Sama akcja bramkowa mogła się podobać – dobre kluczowe podanie zaliczył Wolski, Marco umiejętnie się obrócił biorąc na siebie dwóch obrońców i robiąc bratu korytarz (niepotrzebnie asekurował Jach, ale za Flavio zaspał też Janoszka), a Flavio wystarczyło dopełnić formalności – było to w sumie o tyle łatwiejsze, że Polacek zbyt wcześnie się przed nim położył. Poza tym… kompletnie nie oglądaliśmy w tym meczu okazji na gola. Chcielibyśmy o czymś wspomnieć, ale serio nie mamy o czym.  Bo przecież nie o tym, że obrońcy Zagłębia wystawili piłkę Marco, ale ten uderzył zbyt lekko i zbyt blisko bramkarza? Przecież nie o główce Świerczoka, która nawet nie doleciała do bramki? Albo o jego strzale, który wturlał się w rękawice? No, w sumie godne wspomnienia jest wyjście na czystą pozycję Czerwińskiego po podaniu Świerczoka (znalazł się niby sam na sam, ale kąt zbyt ostry) i przewrotka Jacha w samej końcówce (w ostatniej chwili na posterunku znalazł się Kuciak). Ogólnie rzecz biorąc był to raczej mecz, w którym pochwały zbierali obrońcy. Zarówno Wojtkowiak, jak i Nalepa czy po drugiej stronie Kopacz zaliczali udane interwencje uniemożliwiając napastnikom dobranie się im do skóry. Na nasze i wasze nieszczęście.

Nie był to mecz, który rozpieścił widza, ale mając w perspektywie sobotni maraton możemy potraktować go jako niezbyt wymagającą rozgrzewkę.

Lechia_Gdansk

Lechia Gdańsk

30-09-2017
1
:
0
zaglebie-lubin-sa-[Przekonwertowany]

Zagłębie Lubin

11. kolejka

30.09.2017

15:30

Gdańsk

6.0 6.6
D. Łukasik
6.0 7.5
D. Kuciak
6.0 5.6
G. Wojtkowiak
5.0 5.3
J. Wawrzyniak
3.0 4.2
J. Oliveira
5.0 6.2
M. Paixao
5.0 5.4
M. Lewandowski
5.0 6.2
M. Milos
6.0 5.4
M. Nalepa II
3.0 4.7
M. Krasic
4.0 5.8
S. Sławczew
5.0 4.7
A. Matuszczyk
4.0 4.3
A. Czerwiński
6.0 5.0
B. Kopacz
3.0 3.7
B. Pawłowski
5.0 5.3
J. Świerczok
4.0 3.2
J. Jach
6.0 5.0
J. Kubicki
6.0 5.0
L. Guldan
5.0 4.3
M. Polaček
3.0 3.7
P. Tuszyński
2.0 4.3
Ł. Janoszka
6.0 6.0
Bartosz Frankowski

Zmiany gospodarzy:

M. Krasic

F. Paixao

6.06.0

J. Oliveira

R. Wolski

6.06.7

M. Lewandowski

P. Stolarski

6.05.3

Zmiany gości:

A. Czerwiński

A. Woźniak

-4.0

P. Tuszyński

A. Buksa

-3.5

B. Pawłowski

F. Jagiełło

5.04.0
Składność akcji do przekroczenia połowy
Składność akcji do przekroczenia 30 metra
Składność akcji do przekroczenia 20 metra
Składność akcji po przekroczeniu 16 metra

Nagroda specjalna*

Wino dla Flavio
Warto się pocieszyć, bo dawno nie było okazji
* każdy wybrany piłkarz ma prawo skontaktować się z w/w firmą i umówić się na odbiór nagrody.

Legenda:

Gol
Asysta
Kluczowe podanie
Samobój
Gracz meczu
Na minus
Zółta kartka
Dwie żółte kartki
Czerwona kartka

Fot. FotoPyK