Beznadzieja, od której się odzwyczailiśmy. Oceny za Danię
Weszło

Beznadzieja, od której się odzwyczailiśmy. Oceny za Danię

Ostatni raz tak niskie noty po meczu reprezentacji przyznawaliśmy sto lat temu, w czasach ciemnych, kiedy Nawałka trenował jeszcze zespół w ekstraklasie. Niestety, dziś wpakowaliśmy się do wehikułu czasu i zobaczyliśmy kadrę jak za Smudy czy Fornalika. Pewnie stało się to pierwszy i ostatni raz w tych eliminacjach, ale, cholera, boli.

Łukasz Fabiański 3

Trudno go obwiniać za trzy z czterech bramek, ale przy tej trzeciej, zdobytej przez Jorgensena zachował się dziwnie. Wypluł piłkę przed siebie, nie zagrał jak ten bramkarz, którego znamy i cenimy, łapiący takie piłki bez problemu. Poza tym miał dobre zagrania, jak interwencja z początku czy świadczący o odwadze drybling, ale ocena tym razem nie może być wyższa.

Łukasz Piszczek 3

Miał szczęście, że zszedł z tego meczu tak wcześnie.

Kamil Glik 2

Zawalił drugą bramkę. Nie wiemy, co mu do głowy strzeliło, żeby się kiwać, zamiast wywalić piłkę byle dalej – być może czuł się za pewnie po meczach w Monaco i to go zgubiło. Nieważne, zachował się źle, jak na lidze szóstek, a nie do takich standardów przyzwyczaił.

Michał Pazdan 1

Pod oceną każdego z legionistów moglibyśmy napisać to samo – nie oszukamy faktu, że Legia dziś gra źle, a Legia gra źle również dlatego, bo niespecjalnie grają w niej reprezentanci. Pazdan dziś był cieniem samego siebie. Spójrzcie choćby na bramkę numer cztery – zamiast podbiec do Eriksena, odstawił jakieś tańce, a Duńczyk po prostu walnął z dystansu.

Artur Jędrzejczyk 1

Rywale szybko pokojarzyli, że lewej obrony to my akurat mocnej dzisiaj nie mamy. Po wrzutce z tamtej strony mógł gola strzelić Cornelius, ale w dobrej sytuacji nie trafił w bramkę, jednak gol na 0:3 poszedł po wrzutce właśnie z flanki Jędrzejczyka.

Karol Linetty 2

Miał przyzwoity początek, kiedy jego strzał w ostatniej chwili zblokował Duńczyk, dzięki czemu piłka minęła o metr-dwa bramkę Schmeichela. Później zniknął, jak większość ekipy i marzenia o dobrym wyniku.

Krzysztof Mączyński 1

Od razu zaczął źle, kiedy zgrał piłkę do środka, a Delaney groźnie uderzył. Potem podtrzymał poziom, nie dawał nic w ataku, nie dawał nic w obronie.

KOPENHAGA 01.09.2017 MECZ ELIMINACJE DO MISTRZOSTW SWIATA 2018 GRUPA E: DANIA - POLSKA 4:0 --- FIFA WORLD CUP 2018 QUALIFYING ROUND GROUP E MATCH IN COPENHAGEN: DENMARK - POLAND 4:0 KRZYSZTOF MACZYNSKI ARTUR JEDRZEJCZYK FOT. PIOTR KUCZA/ 400mm.pl

Piotr Zieliński 1

Spodziewaliśmy się, że po udanym występie z Rumunią, Zieliński pójdzie za ciosem i pokaże w kadrze te walory, które pozwalają mu regularnie ubierać koszulkę Napoli. Niestety, Piotrek był dziś cieniem samego siebie, rzadko brał na siebie grę, a jak już rozgrywał, to rozgrywał jak nieudacznik. Kojarzy się to proste podanie do Grosickiego, które można było zagrać po ziemi, tymczasem pomocnik zagrał jakiś niedokładny wymysł górą. Kojarzy się pierwszy gol Duńczyków, kiedy zgubił Delaneya i wpadł na Piszczka.

Jakub Błaszczykowski 2

Raz czy dwa dośrodkował ze swojej strony, ale nie zrozumiał się z Grosickim i Lewandowskim, którzy schodzili na krótki słupek, gdy wrzutka szła do środka szesnastki. Cóż, to trochę niewiele zasług, ale w takim meczu i tak sporo.

Kamil Grosicki 1

Jeśli „Turbo” pojawia się i znika, to dzisiaj ubrał jakiś strój maskujący i zniknął na amen, bo przez 90 minut był kompletnie niewidoczny. A, sorry, można było Kamila zauważyć, gdy walił kolejne wrzutki na wysokości kostek Duńczyków.

Robert Lewandowski 2

Straszne czasy się nam przypomniały, kiedy Lewandowski takie mecze jak dziś grał regularnie. Osamotniony, szarpiący się z obrońcami, bez żadnej setki. Jak zwykle trudno ocenić, ile było w tym jego winy, ale zwyczajnie rozczarował.

KOPENHAGA 01.09.2017 MECZ ELIMINACJE DO MISTRZOSTW SWIATA 2018 GRUPA E: DANIA - POLSKA 4:0 --- FIFA WORLD CUP 2018 QUALIFYING ROUND GROUP E MATCH IN COPENHAGEN: DENMARK - POLAND 4:0 ROBERT LEWANDOWSKI FOT. PIOTR KUCZA/ 400mm.pl

Thiago Cionek 1 

Jako prawy obrońca jest beznadziejny, co tu dużo gadać. Jak trzeba wybić, to rozgrywa, jak trzeba puścić piłkę, to wybija ją na rzut rożny. Puszczenie go na Sisto było spory ryzykiem, które się nie opłaciło.

Arkadiusz Milik 4

Trochę rozruszał ekipę. Zagrał ładne podanie na skrzydło, potem dobrze ustawił się przed szesnastką przy podaniu Makuszewskiego, lecz akurat wtedy zabrakło celności. Będzie nam potrzebny, daje tej drużynie więcej możliwości rozegrania niż przy grze na jednego napastnika.

Maciej Makuszewski 3

Początkowo szukał trudniejszych rozwiązań, ale w końcówce trochę zwolnił – zamiast iść jeden na jednego od razu wrzucał, przy wyniku 0:4, naprawdę można było bardziej zaryzykować i się pokazać.

Fot. FotoPyk

KOMENTARZE (124)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Andrzej Dudziarz

Co tam Robercik, ile kaski przytuliłeś za ten mecz? Żyć nie umierać, żonka jeszcze się pokurwi na atencję i będzie jeszcze więcej kaski, c’nie chłoptasiu?

beresciu

Pajacu zejdź z gościa, który dociągnął tą drużynę na MŚ do Francji i na obecny fotel lidera. jak to świadczy o Nawałce, Lewego „zabrakło” mecz w dupe.

M.S.

chyba chodziło Ci o ME. MŚ we Francji były w 1998.

duuchu

co to za pajac? Chłopcze zacznij trenować i też przytulaj kaskę 😀

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Wir spielen ohne Torwart!

Gościu balansuje na pograniczu sprawy z powództwa cywilnego, czego mu serdecznie życzę!

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Miszcz Joda
Der Adler im Flug ;)

Ciekaw jestem co miał niby zrobić lepiej przy golu nr 1, 2 i 4?
Odpalić plecak rakietowy? Odbić się z trampoliny?
Strzały przy biernej postawie obrony, zawodnicy niepilnowani mogli spokojnie przymierzyć.

Zawsze jak czytam takie denne komentarze to mi się przypomina pewien mecz w którym bramkarz najpierw wyciągnął z krótkiego, potem dał jeszcze radę z długiego ale trzeci niepilnowany zawodnik już nie dał mu szans.

zielonywojownik

Zgoda z tym co napisał Fabio, dobry bramkarz to każdą z tych 4 spróbowałby chociaż wyjąć. A Fabiański to ma refleks aptekarza, a nie bramkarza. Może dlatego ty wyglądało jak by nie miał szans dojsć do piłki? Czas reakcji jak po jakichś prochach.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

grnawuiopn

zgadza sie ale wczoraj nawet to coś „ekstra” nic by nie dało

Miszcz Joda
Der Adler im Flug ;)

Fabian jest k…a bardzo dobrym bramkarzem? Ty chyba za dużo Weszło czytasz.
On jest DOBRYM bramkarzem. Z 50 w Europie jest przed nim.

Przy 2 bramce biegł z krótkiego słupka na drugi bo obrońcy dali dupy i zostawili 3 Duńczyków. I nie uchylił się tylko strzał był z bardzo bliska. Może Buffon czy Neuer by to wyciągnęli. Może.

Przy golu Delaneya to też nie wiem co mógł zrobić. 3 potencjalnych strzelców. Fabian dobrze ustawiony, ale Delaney wychidził z głębi pola. Albo oczekujemy cudów albo oceniamy realia.
Buffon też jak obrona dupy dawała to wpuszczał gole, które normalnie wyciągał.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Miszcz Joda
Der Adler im Flug ;)

Jak przeczytałem: Malarz by to wyjął, to sobie odpuszczsm dyskusję bo bez sensu.
Na ochłodę polecam obejrzeć bramki które Malarz przyjął od Dortmundu albo ostatnio od Astany.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Miszcz Joda
Der Adler im Flug ;)

Nie zawalił z Astaną?
Pierwszy gol z 12 metra, delikatny rykoszet, piłka po ziemi ale 2 metry od Malarza.
2 gol z 17 metra i co niby tam Malarz zrobił? Gdzie te sprężyny i kocie ruchy. Jak ktoś był źle ustawiony to właśnie Malarz.
Przy golu Gotzego (z kurwa główki) z 5 metrów stał jak wryty na linii. Nikogo przed nim nie było. Nie wyszedł do dośrodkowania. Żenujący brak interwencji.
Trzeci gol Malarz wypluwa piłkę przed siebie wprost pod nogi przeciwnika.
Przy golu Auby położył się metr przed napastnikiem.

W erze internetów pisanie głupot nie ma sensu bo każdy może zweryfikować jak to naprawdę było.

Fabian nie uratował nam meczu. Ale go nam nie zawalił.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Krzysztof.Reperowicz

2. bramka to przeszło mu nad głową a on rozplaszczył się jak żaba.

Miszcz Joda
Der Adler im Flug ;)

Bo jakby nie skozłowała to by po ziemi poszło. Ale skozłowała i czasu na poprawkę nie było.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Miszcz Joda
Der Adler im Flug ;)

Ile tam było czasu od kozła? Policzyłeś?
Mi wyszło 1.7 sekundy. No w chuj czasu.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

zenek122
Drużyna Pierścienia

Przy golu nr 1 Fabiański mógłby chociaż trochę pójść do strzelca ale w Anglii uczą tylko stać w linii jak słup soli to on stoi.

Miszcz Joda
Der Adler im Flug ;)

Wyjść do strzelca? Przez 5 zawodników i na 7-8 metr? Pojebawszy?
Stopklatka poniżej. Piłka już w powietrzu. Gdzie niby powinien być bramkarz?

Capture+_2017-09-02-08-46-23.png
zenek122
Drużyna Pierścienia

No właśnie ani wyszedł ani nie wyszedł

Miszcz Joda
Der Adler im Flug ;)

Zenek
To gdzie powinien być? Biec na 7-8 metr gdzue stoją dwaj Polacy?
Biec na 10 metr na Delaneya?

Podjął dobrą decyzję. Piłka wysoka i precyzyjna. Ryzyko przy wyjściu ogromne. Dupy dali Zielek i ten drugi co z nim się tam pałęta bo blokowali siebie zamiast przeciwnika.

beresciu

Krzysia zostawcie w spokoju bo da wywiad, że już nie zagra NIGDY dla Polski, po czym znowu da wywiad, że tata go nie powołał, następnie dając wywiad, że dane słowo jest dla niego sprawą honoru, a zakończy to wywiadem, że chętnie wróciłby to repry.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Lukas

Blaszczykowski 2 ? Ja bym mu dal 1 jak calej reszcie , kompletnie nie widoczny i dla mnie nie tak powinien grac skrzydlowy. Ewidentnie wieku juz nie oszuka , brakuje mu gazu. Fabianski 3 – rowniez za wysoko. Przy bramkach mogl sie zachowac lepiej a to co obronil to poprostu musial. 2 to max dla niego. Lewandowski rowniez zawiodl ale 2 dla niego chyba sprawiedliwe

Forbrich-Barber
Amica Wronki

Skrzydłowi zawiedli totalnie. Gramy systemem w którym to oni powinni robić wiatr, a wystawiamy tam gościa który myślami jest przy transferze i drugiego który od 2 sezonów nie rozegrał dobrej stabilnej rundy.
Wszedł Makuszewski i w 25 minut zrobił wieksze zagrożenie niż oni dwaj razem przez cały mecz.

Druga sprawa to ustawienie Zielinskiego. No kurde, czy Nawałka nie ogląda Napoli? Przecież on tam gra z głebi boiska, za każdym razem ma przed sobą minimum 3 ludzi z ataku do których może rozegrać, jak można takiego chłopa postawić na 10 w meczu w którym wiadomo, że nie będziemy przeważać i dużo będzie piłek na walkę do Lewego?

To jest chłopak który lubi krótką gre, który lubi mieć piłkę przy nodze, lubi widzieć pole gry przed sobą, wtedy podejmuje super decyzje czy to o dryblingu czy o dokładnym podaniu. Na 10 musi grać tyłem do bramki czego totalnie nie potrafi.

To był mecz który powinien pomóc nam wygrać Nawałka, niestety sprawdza się to że ten facet wcale nie jest taki dobry jak wszyscy twierdzą.
Trafiła mu się dobra generacja z zawodnikiem który ciągnie wszystko, on tylko wprowadził normalność czyli coś co na zachodzie jest normą. Jak zaczyna nie iść, to AN już nie potrafi zrobić dobrych zmian, przestawić drużyny. Ta kadra jest Lewandowsko-zależna, gdy go braknie wrócimy do „złotych czasów” wpierdolu od każdego, kto nie jest Gibraltarem, San Marino czy Lichtensteinem.

Bartek BAchorski

Mam wrażenie, że Piszczek schodzi z kontuzją w każdym meczu w którym nam wybitnie nie idzie.

szawik
Żołnierz Wodza Jarosława

A jak w szkole kazali Ci z grubym i okularnikiem grać w drużynie na WFie, to też nie szukałeś pretekstu żeby się ulotnić? Czasami to normalne.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Sorin_Oproiescu

W końcu wyszła ta polska myśl szkoleniowa. Qwa sam fart. Bida. Mam nadzieję, że ryży pójdzie po rozum do głowy.

M.S.

Ale Boniek był dowcipny, jak z Kopenhagi wysyłał zgryźliwego tweeta do Czarneckiego. Ciekawe czy po meczu tak będzie kozaczył.

Taszi

Nawałka 1- granie chorym Piszczkiem od początku, tragiczna zmiana na Cionka (czy ktoś wie o co mu chodziło i po chuj powołuje 2 innych prawych obrońców skoro i tak wprowadza swoich ulubieńców?), granie legionistami którzy mentalnie są obecnie rozbici, nie powołanie Krychowiaka (tu może się bronić ale ze środkowych pomocników na ławce zostają tylko przecinak i to raczej przeciętny Góralski oraz Starzynski który chcąc nie chcąc pewnego poziomu nie przeskoczy) , złe ustawienie taktyczne drużyny które widać już było w 1 połowie nie zmieniane w żaden sposób, jeszcze Fabiański który wpuszczal dziś praktycznie wszystko a raz sam zawalił, jeśli Szczęsny na treningach prezentuje się gorzej niż on to lepiej dla Juventusu żeby Buffon kariery nie kończył. Jednym słowem tragedia.

zielonywojownik

Linetty to powinien dostać -1. Przecież to jest parodia piłkarza. TO już nawet Mączyński, którego nie znoszę notabene, zrobił dziaij więcej niż ta pokraka.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

luxos

No nie on sam przecież, Zieliński mój ulubieniec pokazał dziś piękno swojej gry :)

luxos

Rozpędziłeś się z tym Mączyńskim, ale z Linettym się zgodzę – padło totalne 😉

M.S.

Nigdy tego nie jestem w stanie zrozumieć. Chłopak zawsze gra fatalnie, a z jakiegoś powodu zawsze ma dobrą prasę w mediach i na tej podstawie wśród kibiców. A wiadomo jest, że jak on będzie w środku, to momentalnie robi się tam wyrwa dla przeciwników.

Ramzi96M

Bo po raz 58 Nawałka łudzi się że on zagra jak na San Paolo

Aerth

Wygrywa drużyna, przegrywa drużyna. Dobrze, że Weszło to widzi i oceny adekwatne do tej wtopy zamiast jakiegoś polowania na czarownice.

Peter Lisek

„grajcie na Jędrzejczyka! Jest cienki!”

Nedi81

Adam Nawałka 2 – wychodzimy 4-5-1, jak za starych złych czasów. Bez ryzyka które mogliśmy podjąć. Mieliśmy 0 koncepcji na grę. Zieliński to nie jest 10 i nigdy nie będzie. Do Linettego w środku pola i Milik na plac. Zdrowy jest, więc czemu nie? Daliśmy im przed meczem sygnał, że gramy na remis. Reprezentacja grała zawsze najlepiej, gdy było 4-4-2. Ta również. Wystawianie Pazdana i Nędzy w takiej formie to kryminał. Plus za pozwolenie Piszczowi na wizytę w kiblu !

luxos

Nareszcie ktoś się nie bał wystawić uczciwej oceny Zielińskiemu. Brawo!

M.S.

Według naszych mediów, to piłkarz już prawie Realu, Bayernu i Liverpoolu, a Karolek już jedną nogą w Juve 😉

Forbrich-Barber
Amica Wronki

Ale to jest świetny piłkarz, tyle że Nawałka wystawia go na pozycji nr 10 kiedy on jest rozgrywającym.
On lubi mieć piłkę przy nodze i być przodem do gry – tak jest ustawiany w Napoli i nie zdarzają mu się tak badziewne mecze.
On z głębi pola lubi wchodzić między strefy i tworzyć tam przewagę – zobacz kiedyś mecz Napoli i poobserwuj jego poruszanie się bez piłki.

Kiedy Nawałka wystawia go na 10, to on już nie ma gdzie pobiec bo wszędzie jest gęsto. Musi grać tyłem do bramki, a przecież to nie jest tego typu zawodnik.
Dodatkowo kiedy gramy z dobrym przeciwnikiem i mamy Linettego i Mąkę na rozegraniu to wiadome będzie, że długo przy pilce się nie utrzymamy i będzie szło na Lewego wiele lag. No i jak tam ma się odnaleźć ten Zieliński? Który w Napoli nawet od bramkarza nie dostaje lag?

To jest dobry zawodnik, ale Nawałka robi mu krzywdę wystawiając go podwieszonego pod Lewego. To by się może sprawdziło, gdyby nasi skrzydłowi grali wysoko i było do kogo zagrać, ale tak jak gramy to Zielu ma opcję zagrania tylko do Lewego, przy którym najczęściej jest 3 chłopa.
Podsumowaniem może być parafraza pewnej wypowiedzi: Super taktyka, kurwo!

zenek122
Drużyna Pierścienia

Wychodzi na to, że ta nasza słaba Ekstraklasa i tak jest lepsza niż ta niby piata w świecie reprezentacja.

Kazimierz_Deyna

Co ty pierdolisz prymitywie jebany. Skoncz najpierw podstawówke.

zenek122
Drużyna Pierścienia

Arka o mało co nie wyeliminowała Miutyljand a reprezentacja dostała gangbang. Taka prawda prymitywie jebany.

Kazimierz_Deyna

Arka miała fure szczescia w pierwszym meczu a i tak przejebala dwumecz. Odjebalo ci na głowe od tego dawania dupy kolegom. Za duzo ci sie chyba spuszczaja w odbyt.

zenek122
Drużyna Pierścienia

Reprezentacja miała jeszcze większą furę szczęścia, że nie było 6:0 a mogło. Przykro mi że ci ujebało głowę kiedy koledzy spuszczali ci się do odbytu, nie martw się na pewno wyzdrowiejesz, pozdrawiam.

Kazimierz_Deyna

Ale ty jestes jebanym wiesniakiem. Nic nie potrafisz wymyslic tylko innym przypisujesz swoje spedalenie i scwelenie:) Nie martw sie nie zawsze beda cie jebac w dupe i srac ci na ryj:)

GRAND_CHAMP

Wracają wspomnienia ze szkoły? Za dwa dni wracasz, pamiętaj

Kazimierz_Deyna

Grand_Champ ja juz dawno skonczylem, a ty dalej kiblujesz w 1 klasie

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Grzegorz Brzeczyszczykiewicz

A licząc Jędrzejczyka nawet w 8.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Grzegorz Brzeczyszczykiewicz

Z Rumunią zagrał całkiem dobrze, niestety tylko 40 minut, bo potem kontuzja.

Vinni

No i jak widać wrócił po kontuzji i jestem pewien, że to przez nią zagrał jak kartofel 😉

beresciu

Zazwyczaj jego zadania polegały na byciu, miał nie przeszkadzać 😀 a nóż transfer się jakiś trafi bo na papierze nieźle to wygląda, a no zapomniałem tak w końcu będąc przeciętnym w lidze podpisał z Legią.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

dyniaNEW

to jest dramat

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

JC

W przegranym meczu najlepsi sa ci co nie grali :). Tak jakby Nawałka nie znał się na swoim fachu i nie wiedział, kto jest w jakiej formie. Po prostu Duńczykom bardziej zależało., a to wystarczy przy drużynach o podobnej klasie. Nawt słabsze ale bardziej zdeterminowane + trochę szczęścia i wygrywają. Co powiecie o rewanżu np Barcelona kontra PSG? Trzeba robić swoje, wygrać z Kazachami, wazny jest efekt finalny a nie jeden mecz!

Miszcz Joda
Der Adler im Flug ;)

Nie zgodzę się. My jako drużyna jesteśmy (obecnie) gorsi od Duńczyków. To raz.
Ostatni wpierdol Polska zgarnęła za Smudy od Hiszpanii a w meczu o punkty to w Koreii z Portugalią.

michalszostak
Premier League

Przecież cale eliminacje do RPA to był wpierdol…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Goldi

Zgodnie z tym co Glik powiedział po meczu: nie mieliśmy żadnego argumentu aby wygrać ten mecz. Pod każdym względem byliśmy gorsi od Duńczyków. Sądzę, że Duńczycy od początku założyli, że dla nas najbezpieczniejszym założeniem będzie wyjście z 3 środkowymi pomocnikami, w związku z tym będą rzucać piłkę bezpośrednio na nasze boki gdzie gra 1:1 z Grosikiem (nigdy nie był to jego atut- mowa tu o grze defensywnej) i Kubą (świeżo po kontuzji) powinna być wygrywana, zwłaszcza na naszej lewej stronie. Dodatkowo słaba gra Jędrzejczyka…. Jak był szykowany Cionek do wejścia to myślałem, że Nawałka tak się wqrwił na Jędzę za akcję w której duńczycy mieli kolejne dośrodkowanie i jego bierze na wędkę.
Myślę, że pomysł z 4-5-1 od początku był przegrany, zwłaszcza jeśli chcieliśmy prowadzić grę równorzędną z Danią, nasza reprezentacja nigdy nie będzie mogła prowadzić takiego ataku pozycyjnego jak oni. To czym mogliśmy wprowadzić jakieś zamieszanie pod ich bramką to długa piłka na napastnika (Lewy/Milik), który zgrywa piłkę do drugiego, ten rozprowadza piłkę do skrzydła i wrzutka.
Moim zdaniem ktoś się pomylił i założył, że nasza reprezentacja potrafi zajebiście grać piłką z równorzędnym rywalem. Nie potrafi.

Oddzielnym komentarzem należałoby zaznaczyć że Zieliński nie jest zawodnikiem który może grać za napastnikiem, TO JEST PO PROSTU ŚRODKOWY POMOCNIK. Tym bardziej, że Zielu potrzebuje pierwszych kilku podań do przodu które mu wyjdą. Nie będę się nad tym rozwodził bo napiszę cały artykuł.
PS. mój pierwszy komentarz. Witam i pozdrawiam.

Vinni

Zgodzę się co do Zielińskiego. Nawałka robi mu straszną krzywdę wystawiając go na jakiś dziwnych pozycjach. Potrafił go wrzucić na defensywnego, teraz notorycznie jest wrzucany za napastnika. Oczywiście potrafi grać również i na takich pozycjach, tylko przede wszystkim potrzebuje pomocy ze strony jego kolegów ze środka pola. To nie jest Messi, aby wziąć sobie na plecy trzech rywali i walnąć bramkę z połowy boiska :V On potrzebuje odrobiny miejsca i choć minimalnego wsparcia w wyjściu z akcją. Wtedy jest rzeczywiście genialny. No, ale jak musi czekać na tuzę futbolu, nowego Xaviego i Puyola w jednym czyli Krzysia Mączyńskigo który za cholery nie wie co ma robić na boisku to nie dziwmy się, że Piotrek też ni wuja cokolwiek może pograć.

M.S.

Zaczyna się zwalanie na Mąkę, a wszyscy będą zapominali o pupilku mediów i kibiców, Karolku. No tak Zielu genialny, w opinii polskich dziennikarzy, a za nimi kibiców. Dla mnie było oczywiste, że jak razem w środku Zieliński z Linettym, to przegrany na 100 % mecz.

Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

Widzę,że masz obsesję. Linetty wczoraj najlepszy z pomocników choć i tak słaby.

M.S.

Nie gniewaj się, ale jeżeli uważasz, że w grze Linettego był jakiś pozytyw, to znaczy, że nie masz pojęcia o piłce. Ja nie twierdzę, że Mąka był jakiś dobry ( cała pomoc była tragiczna ), ale wkurza mnie, że tak jest zawsze, iż kibice i dziennikarze znajdują sobie jakieś ofiary i zwalają na nich wszystko, a mają swoich pupilków i ich ze wszystkiego wytłumaczą. Wiedziałem, że jak będzie porażka, to zaraz się dostanie Mączyńskiemu, dostanie Pazdan i Jędza, bo dodatkowo im w Legii nie idzie. Ale takich pupilków, jak Zieliński czy Karolek, to ze wszystkiego wytłumaczy.

grzegorzfot

Zabrakło kropki nad g.

zenek122
Drużyna Pierścienia

G – jak miłość

Grzegorz Brzeczyszczykiewicz

Kuba 2? Przecież Kuba nie zrobił nic. Był koszmarnie wolny, w obronie też czarnemu się dawał ogrywać jak junior, dwa przerzuty do Grosika przestrzelił, a gdy po prawej trzeba było się pokazać, to był tam tylko Piszczek lub, o zgrozo, Cionek! Lewy zasłużył na co najmniej 3, jako jedyny walczył cały mecz i to z 3 obrońcami jednocześnie. Milik 4 chyba za przestrzeloną setkę po podaniu Makuszewskiego. Nie wiem skąd te oceny dziś, chyba maszyna losująca.

StanislawPaluh

„Mam w dupie taką reprezantację polski. To jest jakieś gówno , którego kurwa nie chcę oglądać w życiu. To jest jakiś dramat, to jest rzyg, to jest kurwa szajs , którego nie życzyłbym nikomu do ogladania.”
– M.Grzywacz 22.03.2013

grendel

Ten mecz to jakiś koszmar. Niestety,bliski rzeczywistości. Potwierdził dwie prawdy o naszej reprze. Jedną dotycząca tylko tej kadry i drugą aktualną od 30-40 lat.
Po pierwsze,można sie wkurwiać na treneira Nawałkę,że nie po raz pierwszy nie reaguje szybko na to,co złego dzieje się na boisku (czyli nie następują żadne zmiany osobowe i taktyczne). Moim zdaniem,ma z tym ewidentnie jakiś problem mentalny.Ale druga strona tego medalu,to ta,że kogo on ma wpuścić…??? Nędza rezerwowych jest porażająca. Ta kadra ma duży potencjał, tylko gdy wszyscy z podstawowego składu są w formie,a to się rzadko zdarza.Szczęśliwie wydarzyło się na ostatnim EURO.
Po drugie,polska repra – twierdzę od dawna – od kilku dekad nie ma kreatora gry,rozgrywającego światowej klasy. Ostatni,jak do tej pory nazywał się Kaziu Deyna,gdy ja na chleb mówiłem bep,a dziś juz siwizny mi nie brakuje.Można zdobyc mistrzostwo świata z chujowym lewym obrońcą,albo bez bardzo dobrego napastnika.Ale zespół bez kogoś na miarę Zidane, Stoiczkowa, czy Xabiego Alonso nigdy nie osiągnie nic poważnego.

Fajlip

Grecja 2004

Kazimierz_Deyna

To była suma farta ( bramka vryzasa z Ruskami dajaca wyjscie z grupy) , aktualnej słabosci wielkich europejskich ekip ( Francji, Niemiec czy Włoch ) oraz bardzo defensywny futbol i liczenie na bramke ze stałego fragmentu gry ( wygrane w polfinale z Czechami i finale z Portugalia) lub zwycięstwo w karnych. Co do naszych to szczyt formy był na euro we Francji, a w Rosji wieszcze blamaz i brak wyjscia z grupy.

Zielony
AC Milan

Karagunis z Katsuranisem wymiatali w środku.

johnadams1

Zagorakis zagrał turniej życia.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Marold

Taa. Awaria, nie trzeba bić na alarm. Zagralismy wielkie gówno i wróciły demony, totalna kumulacja. Najbardziej jednak wkurwiał Grosicnki. Dlaczego? Bo dzien przed wąznym meczem on sobie kurwa tweety puszcza, że 45 min zostało. W chuju mam takie zaangażowanie, ten pajac co chwile chce zmieniac klub. Wie na co się pisał odchodząc do Hull więc niech teraz nie pajacuje jak te gowniarze co poprzechodziły do innych klubów.

kolor100

Milik 4 co za debil to wymyślił?

FunFutbolu

Nie ma sensu wystawiać ocen za ten mecz. To była powtórka z meczu z Armenią. Polacy wyglądali dramatycznie pod względem fizycznym.

Podkrążone oczy Lewandowskiego, Piszczek w 1 połowie musi zejść żeby nie zwymiotować na boisku, Grosicki biega w zwolnionym tempie i nie ma siły dośrodkować nawet ze stałego fragmentu, rozkojarzony Glik popełnia szkolne błędy a jeden z najlepiej wyszkolonych technicznie piłkarzy na świecie Zieliński nie umie celnie podać piłki koledze-robi to albo za mocno, albo za słabo.

Gołym okiem było widać że coś jest nie tak. Pytanie tylko czy nasz drużyna się czymś struła czy może doszło do kolejnej przedmeczowej balangi. Udawanie że wszystko odbyło się na płaszczyźnie sportowej to oszukiwanie samych siebie. Oni się słaniali na nogach.

Zamiast udawać że trafił nam się słabszy piłkarsko mecz podrążcie temat.

JC

A po co? Wyskoki wśród młodch ludzi były, są i będą. Ważny jest teraz mecz z Kazachami. Jak wygrają to będzie znaczyło, że już wyszli z kaca. Gorzej, gdyby leczyli się „klinem” :)

FunFutbolu

Jak to po co? Akceptujesz to że być może nasi piłkarze grali po raz drugi w tych eliminacjach na kacu? Wygrana z Armenią grającą w 10 to był cud. Wydawało się że odpowiednie wnioski zostały wyciągnięte. Trzeba w końcu zakończyć mit Nawałki który nie panuje nad tym zespołem.W ciągu całej swojej pracy z kadrą wygrał jeden poważny mecz-z Niemcami i to na dużym szczęściu. Mamy furę szczęścia bo zamiast duetu Rumunia Dania mogliśmy mieć w grupie Hiszpanów i Włochów. Wczoraj z jakiegoś powodu nasi piłkarze nie byli w stanie nawet powalczyć z bardzo przeciętnymi Duńczykami, przecież ta ekipa to nawet nie jest top 10 w Europie. Ja bym chciał poznać przyczynę podkrążonych oczu i zapuchniętej twarzy Lewandowskiego-jak go zobaczyłem przed meczem byłem w szoku, I potem zagrał to co zagrał, jeden z najlepszych piłkarzy na świecie był na boisku koszulką a po meczu mówi że zabrakło ambicji i determinacji. Śmierdzi to na kilometr. Piszczek który jest gladiatorem schodzi w 30 min z powodu „kłopotów żołądkowych”.Turbo Grosicki biega jakby miał 10kilową kulę do nogi przyczepioną.Lewej i prawej.
To nie była porażka , to była kompromitacja-ja bym chciał poznać przyczynę takiej „formy”.
To był bardzo prestiżowy mecz, Duńczycy nas nie lubią a teraz mogą się z nas wyśmiewać.
Pewnie awansujemy na te mistrzostwa, jak nie pochleją to te 7 pkt w tych 3 meczach zdobędą. Ja jednak straciłem mnóstwo serca dla tej drużyny wczoraj-nie dlatego że przegrali, tylko dlatego że najprawdopodobniej znowu pochlali przed meczem-jeżeli tak było to znowu oszukali kibiców. I jeżeli jednak nie pochlali a faktycznie czymś się struli to chciałbym to wiedzieć.

vincent van cock

ruscy coś im dosypali

ot.ja

Co do Fabiana i tych zrzutów do trzeciej (bo w ocenie pijecie do drugiej – błąd) bramce – to co? Miał to przepuścić, by wbiegający gość z tyłu (sam) miał wbić do pustaka ? Próbował przeciąć trudną piłkę, którą ledwo sięgnął – i miał co ? Złapać ? Sparować do boku ????? (takie popularne określenie). Ocena na minus tam dla obrońców – bo było ich trzech, a piłkę przeją Duńczyk, który przy strzale miał w pizdu miejsca i czasu – do tego założył siatkę Pazdanowi . Zielu znikł po pierwszej bramce, która idzie na jego konto – widać było że od tego momentu to był zupełnie inny grajek, niż przed tą bramką – wyglądało to, jak by za bardzo chciał odkupić ten błąd. Co do innych to ocen to ok. No może poza Lewym – każdemu by się odechciało, po tych wszystkich razach w pierwszych 15 minutach – i tutaj kolejny kamyczek do ogródka innych – kopią kapitana, a nie ma jednego twardego króty powinien wtedy wejść ostro w Duńczyka i odpowiedzieć od razu „chcecie ostro – to proszę” – bez jaj kompletnie.

Miszcz Joda
Der Adler im Flug ;)

Jeden normalny głos.
Widać, że Januszowe eksperty mają pojęcie jak świnia o astronomii.
A już najbardziej rozbraja porównywanie Fabiana/Szczęsnego do top 10 golkiperów w Europie.

Domin0

Czemu nie ma oceny dla Nawałki? Zasłużył na zero.
1.Mam wątpliwości co do tego czy ogląda mecze i wyciąga jakiekolwiek wnioski, Zieliński nie nadaje się na wysuniętego pomocnika ’10’ – o tym przekonali się w Seria A już jakieś 3-4 lata temu i konsekwentnie wystawiają go na innej pozycji. Co więcej – większość jego udanych meczów w reprezentacji ma miejsce gdy inicjuje akcje z głębi pola. Tak było w meczu z Rumunią, tak było w meczu z Czarnogórą.
Jeśli już chce grać w taki sposób to rolę Zielińskiego powinien mieć Milik, jako 10/cofnięty napastnik.

2. Granie tymi samymi zawodnikami bez względu na formę. Jędza nawet w ekstraklasie gra słabo, Pazdan, Mąka to samo – przecież to są kluczowi gracze Legii, która odpada z Astaną i Sheriffem.

3. Linetty nigdy nie miał udanego występu w reprezentacji.

4. Błaszczykowski ma problem z ograniem 1v1 kogokolwiek – trudno o bardziej istotną cechę u skrzydłowego – raczej powinien być rezerwowym.

5. Konsekwencją powyższych jest wniosek – nie nadajemy się do ataku pozycyjnego, nie potrafimy utrzymać się przy piłce. Skoro tak – lepiej postawić na kontry i długie piłki do 2 napastników, a nie sztucznie zagęszczać środek pola bezproduktywnymi ś. pomocnikami.

6.. Jedyne co rozgrzesza Nawałkę to brak sensownej alternatywy dla pierwszej ’11’, ale i tak powinien był szukać nowych ludzi, zwłaszcza w poprzednich meczach.

Miszcz Joda
Der Adler im Flug ;)

Co do punkt 6.
Za Pazdana ktokolwiek (jest Kamiński w formie).
Za Jędzę Bereś (gorzej nie będzie).
Za Mąkę Góralski (gorzej nie będzie).
Za Kubę Makuszewski.

Fjardabyggd
Fjardabyggd

Wszyscy zagrali źle więc redakcja weszlo nie musiała w ogóle oceniać trzech piłkarzy. Przed meczem było oczywiste, że Legioniści zostaną zjechani za to, że są Legionistami. Zaczęło was uwierać, że taka zajebista kadra a ma w składzie gości, którzy kompromitowali się w Mołdawii. Ok, nie ma sensu się sprzeczać – wszyscy dali dupy. Ale może odrobina obiektywizmu? Żaden z Legii nie zasłużył na 2? Nie bądźcie tacy…

Baton

Po takim meczu dawać komuś wyższą ocenę niż 1, to odważne, nawet bardzo :).

Stary legionista
Legia

Muszę zaprotestować przeciwko obwinianiu piłkarzy Legii za wysoką porażkę. Gdyby nie legioniści, to Polska przegrałaby 2:0.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

RoanVars

Fabianski – nie powinien byc bramkarzem #1 w kadrze. Jest to dobry wyrobnik ale nigdy nie bedzie wybitnym.
Jedrzejczyk – nic dziwnego , ze nie chcieli go juz w rosji I przyszedl dokonac dziela w Legii.
Pazdan – je nie rozumie jak mozna sie zachwycac pilkarzem , ktory poza ambicja I twarda walka nic nie reprezentuje. Dlatego jest wciaz w Legii.
Glik – nie mial tez dobrego dnia , choc z drugiej strony z kim mial grac.
Blaszczykowski – ostro jedzie w dol I dlatego niedlugo zobaczymy go w Ekstraklasie.
Maczynski- gra czasami niezle ale tylko wtedy jak wszyscy graja niezle. Nie jest w stanie dac nic kadrze od siebie.
Linetty – przestancie sie nim zachwycac. Jest to bardzo przecietny pilkarz , ktory nigdy nie bedzie liderem drugiej lini. W klubie tez nie radzi sobie.
Zielinski- wymaga psychologa. ma duzy potencjal ale w kadrze nie rzdzi sobie tez z powodu ustawienia.
Milik- potrzebuje czasu aby doszedl do siebie. Moze wypozyczenie do innego klubu I regularna gra pomoglaby mu troche.
Lewandowski – nie mial dzis z kim grac a sam nie jest wstanie wygrac meczu.
Cionek – przecietny pilkarz ale nie na boku obrony.
Makuszewski – wole go od Rybusa lub Peszki. Mysle ze powinien dostac nastepna szanse z Kazachstanem od poczatku meczu.
Nawalka – kolejny raz pokazal ze taktyka I ustawienie druzyny to nie jego specjalnosc.Mysle ze osiagnal juz szczyt w pracy z kadra.

Sorin_Oproiescu

Była nędza. Okazało się, że Nawałka to szuler. Gówno umie stworzyć z tych parodystów. Te 16 punktów to jakiś mega fart plus geniusz Lewego. Reszta to pierd..ni statyści. Mam nadzieję, że chu..a dostaną za to zgrupowanie. Powinni qwa płacić za to, że tak szmacą honor. Glik? Qwa amator, najwyżej do drużyny kartofliks się nadaje. Pazdan? D klasa, o ile taka istnieje. Myślałem, że się o własne jajka wypier..oli.

TrolloLollo

Makuszewski wygrany tego meczu a możliwe, że tego zgrupowania.

Wacław Grzdyl

Nie jestem przesądny ale wzięli babę do studia i od razu się wszystko popierdoliło