Beznadzieja, od której się odzwyczailiśmy. Oceny za Danię
Weszło

Beznadzieja, od której się odzwyczailiśmy. Oceny za Danię

Ostatni raz tak niskie noty po meczu reprezentacji przyznawaliśmy sto lat temu, w czasach ciemnych, kiedy Nawałka trenował jeszcze zespół w ekstraklasie. Niestety, dziś wpakowaliśmy się do wehikułu czasu i zobaczyliśmy kadrę jak za Smudy czy Fornalika. Pewnie stało się to pierwszy i ostatni raz w tych eliminacjach, ale, cholera, boli.

Łukasz Fabiański 3

Trudno go obwiniać za trzy z czterech bramek, ale przy tej trzeciej, zdobytej przez Jorgensena zachował się dziwnie. Wypluł piłkę przed siebie, nie zagrał jak ten bramkarz, którego znamy i cenimy, łapiący takie piłki bez problemu. Poza tym miał dobre zagrania, jak interwencja z początku czy świadczący o odwadze drybling, ale ocena tym razem nie może być wyższa.

Łukasz Piszczek 3

Miał szczęście, że zszedł z tego meczu tak wcześnie.

Kamil Glik 2

Zawalił drugą bramkę. Nie wiemy, co mu do głowy strzeliło, żeby się kiwać, zamiast wywalić piłkę byle dalej – być może czuł się za pewnie po meczach w Monaco i to go zgubiło. Nieważne, zachował się źle, jak na lidze szóstek, a nie do takich standardów przyzwyczaił.

Michał Pazdan 1

Pod oceną każdego z legionistów moglibyśmy napisać to samo – nie oszukamy faktu, że Legia dziś gra źle, a Legia gra źle również dlatego, bo niespecjalnie grają w niej reprezentanci. Pazdan dziś był cieniem samego siebie. Spójrzcie choćby na bramkę numer cztery – zamiast podbiec do Eriksena, odstawił jakieś tańce, a Duńczyk po prostu walnął z dystansu.

Artur Jędrzejczyk 1

Rywale szybko pokojarzyli, że lewej obrony to my akurat mocnej dzisiaj nie mamy. Po wrzutce z tamtej strony mógł gola strzelić Cornelius, ale w dobrej sytuacji nie trafił w bramkę, jednak gol na 0:3 poszedł po wrzutce właśnie z flanki Jędrzejczyka.

Karol Linetty 2

Miał przyzwoity początek, kiedy jego strzał w ostatniej chwili zblokował Duńczyk, dzięki czemu piłka minęła o metr-dwa bramkę Schmeichela. Później zniknął, jak większość ekipy i marzenia o dobrym wyniku.

Krzysztof Mączyński 1

Od razu zaczął źle, kiedy zgrał piłkę do środka, a Delaney groźnie uderzył. Potem podtrzymał poziom, nie dawał nic w ataku, nie dawał nic w obronie.

KOPENHAGA 01.09.2017 MECZ ELIMINACJE DO MISTRZOSTW SWIATA 2018 GRUPA E: DANIA - POLSKA 4:0 --- FIFA WORLD CUP 2018 QUALIFYING ROUND GROUP E MATCH IN COPENHAGEN: DENMARK - POLAND 4:0 KRZYSZTOF MACZYNSKI ARTUR JEDRZEJCZYK FOT. PIOTR KUCZA/ 400mm.pl

Piotr Zieliński 1

Spodziewaliśmy się, że po udanym występie z Rumunią, Zieliński pójdzie za ciosem i pokaże w kadrze te walory, które pozwalają mu regularnie ubierać koszulkę Napoli. Niestety, Piotrek był dziś cieniem samego siebie, rzadko brał na siebie grę, a jak już rozgrywał, to rozgrywał jak nieudacznik. Kojarzy się to proste podanie do Grosickiego, które można było zagrać po ziemi, tymczasem pomocnik zagrał jakiś niedokładny wymysł górą. Kojarzy się pierwszy gol Duńczyków, kiedy zgubił Delaneya i wpadł na Piszczka.

Jakub Błaszczykowski 2

Raz czy dwa dośrodkował ze swojej strony, ale nie zrozumiał się z Grosickim i Lewandowskim, którzy schodzili na krótki słupek, gdy wrzutka szła do środka szesnastki. Cóż, to trochę niewiele zasług, ale w takim meczu i tak sporo.

Kamil Grosicki 1

Jeśli „Turbo” pojawia się i znika, to dzisiaj ubrał jakiś strój maskujący i zniknął na amen, bo przez 90 minut był kompletnie niewidoczny. A, sorry, można było Kamila zauważyć, gdy walił kolejne wrzutki na wysokości kostek Duńczyków.

Robert Lewandowski 2

Straszne czasy się nam przypomniały, kiedy Lewandowski takie mecze jak dziś grał regularnie. Osamotniony, szarpiący się z obrońcami, bez żadnej setki. Jak zwykle trudno ocenić, ile było w tym jego winy, ale zwyczajnie rozczarował.

KOPENHAGA 01.09.2017 MECZ ELIMINACJE DO MISTRZOSTW SWIATA 2018 GRUPA E: DANIA - POLSKA 4:0 --- FIFA WORLD CUP 2018 QUALIFYING ROUND GROUP E MATCH IN COPENHAGEN: DENMARK - POLAND 4:0 ROBERT LEWANDOWSKI FOT. PIOTR KUCZA/ 400mm.pl

Thiago Cionek 1 

Jako prawy obrońca jest beznadziejny, co tu dużo gadać. Jak trzeba wybić, to rozgrywa, jak trzeba puścić piłkę, to wybija ją na rzut rożny. Puszczenie go na Sisto było spory ryzykiem, które się nie opłaciło.

Arkadiusz Milik 4

Trochę rozruszał ekipę. Zagrał ładne podanie na skrzydło, potem dobrze ustawił się przed szesnastką przy podaniu Makuszewskiego, lecz akurat wtedy zabrakło celności. Będzie nam potrzebny, daje tej drużynie więcej możliwości rozegrania niż przy grze na jednego napastnika.

Maciej Makuszewski 3

Początkowo szukał trudniejszych rozwiązań, ale w końcówce trochę zwolnił – zamiast iść jeden na jednego od razu wrzucał, przy wyniku 0:4, naprawdę można było bardziej zaryzykować i się pokazać.

Fot. FotoPyk

KOMENTARZE (124)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Andrzej Dudziarz

Co tam Robercik, ile kaski przytuliłeś za ten mecz? Żyć nie umierać, żonka jeszcze się pokurwi na atencję i będzie jeszcze więcej kaski, c’nie chłoptasiu?

beresciu

Pajacu zejdź z gościa, który dociągnął tą drużynę na MŚ do Francji i na obecny fotel lidera. jak to świadczy o Nawałce, Lewego „zabrakło” mecz w dupe.

M.S.

chyba chodziło Ci o ME. MŚ we Francji były w 1998.

duuchu

co to za pajac? Chłopcze zacznij trenować i też przytulaj kaskę 😀

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Wir spielen ohne Torwart!

Gościu balansuje na pograniczu sprawy z powództwa cywilnego, czego mu serdecznie życzę!

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Miszcz Joda
Der Adler im Flug ;)

Ciekaw jestem co miał niby zrobić lepiej przy golu nr 1, 2 i 4?
Odpalić plecak rakietowy? Odbić się z trampoliny?
Strzały przy biernej postawie obrony, zawodnicy niepilnowani mogli spokojnie przymierzyć.

Zawsze jak czytam takie denne komentarze to mi się przypomina pewien mecz w którym bramkarz najpierw wyciągnął z krótkiego, potem dał jeszcze radę z długiego ale trzeci niepilnowany zawodnik już nie dał mu szans.

zielonywojownik

Zgoda z tym co napisał Fabio, dobry bramkarz to każdą z tych 4 spróbowałby chociaż wyjąć. A Fabiański to ma refleks aptekarza, a nie bramkarza. Może dlatego ty wyglądało jak by nie miał szans dojsć do piłki? Czas reakcji jak po jakichś prochach.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

grnawuiopn

zgadza sie ale wczoraj nawet to coś „ekstra” nic by nie dało

Miszcz Joda
Der Adler im Flug ;)

Fabian jest k…a bardzo dobrym bramkarzem? Ty chyba za dużo Weszło czytasz.
On jest DOBRYM bramkarzem. Z 50 w Europie jest przed nim.

Przy 2 bramce biegł z krótkiego słupka na drugi bo obrońcy dali dupy i zostawili 3 Duńczyków. I nie uchylił się tylko strzał był z bardzo bliska. Może Buffon czy Neuer by to wyciągnęli. Może.

Przy golu Delaneya to też nie wiem co mógł zrobić. 3 potencjalnych strzelców. Fabian dobrze ustawiony, ale Delaney wychidził z głębi pola. Albo oczekujemy cudów albo oceniamy realia.
Buffon też jak obrona dupy dawała to wpuszczał gole, które normalnie wyciągał.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Miszcz Joda
Der Adler im Flug ;)

Jak przeczytałem: Malarz by to wyjął, to sobie odpuszczsm dyskusję bo bez sensu.
Na ochłodę polecam obejrzeć bramki które Malarz przyjął od Dortmundu albo ostatnio od Astany.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Miszcz Joda
Der Adler im Flug ;)

Nie zawalił z Astaną?
Pierwszy gol z 12 metra, delikatny rykoszet, piłka po ziemi ale 2 metry od Malarza.
2 gol z 17 metra i co niby tam Malarz zrobił? Gdzie te sprężyny i kocie ruchy. Jak ktoś był źle ustawiony to właśnie Malarz.
Przy golu Gotzego (z kurwa główki) z 5 metrów stał jak wryty na linii. Nikogo przed nim nie było. Nie wyszedł do dośrodkowania. Żenujący brak interwencji.
Trzeci gol Malarz wypluwa piłkę przed siebie wprost pod nogi przeciwnika.
Przy golu Auby położył się metr przed napastnikiem.

W erze internetów pisanie głupot nie ma sensu bo każdy może zweryfikować jak to naprawdę było.

Fabian nie uratował nam meczu. Ale go nam nie zawalił.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Krzysztof.Reperowicz

2. bramka to przeszło mu nad głową a on rozplaszczył się jak żaba.

Miszcz Joda
Der Adler im Flug ;)

Bo jakby nie skozłowała to by po ziemi poszło. Ale skozłowała i czasu na poprawkę nie było.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Miszcz Joda
Der Adler im Flug ;)

Ile tam było czasu od kozła? Policzyłeś?
Mi wyszło 1.7 sekundy. No w chuj czasu.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

zenek122
Drużyna Pierścienia

Przy golu nr 1 Fabiański mógłby chociaż trochę pójść do strzelca ale w Anglii uczą tylko stać w linii jak słup soli to on stoi.

Miszcz Joda
Der Adler im Flug ;)

Wyjść do strzelca? Przez 5 zawodników i na 7-8 metr? Pojebawszy?
Stopklatka poniżej. Piłka już w powietrzu. Gdzie niby powinien być bramkarz?

Capture+_2017-09-02-08-46-23.png
zenek122
Drużyna Pierścienia

No właśnie ani wyszedł ani nie wyszedł

Miszcz Joda
Der Adler im Flug ;)

Zenek
To gdzie powinien być? Biec na 7-8 metr gdzue stoją dwaj Polacy?
Biec na 10 metr na Delaneya?

Podjął dobrą decyzję. Piłka wysoka i precyzyjna. Ryzyko przy wyjściu ogromne. Dupy dali Zielek i ten drugi co z nim się tam pałęta bo blokowali siebie zamiast przeciwnika.

beresciu

Krzysia zostawcie w spokoju bo da wywiad, że już nie zagra NIGDY dla Polski, po czym znowu da wywiad, że tata go nie powołał, następnie dając wywiad, że dane słowo jest dla niego sprawą honoru, a zakończy to wywiadem, że chętnie wróciłby to repry.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Lukas

Blaszczykowski 2 ? Ja bym mu dal 1 jak calej reszcie , kompletnie nie widoczny i dla mnie nie tak powinien grac skrzydlowy. Ewidentnie wieku juz nie oszuka , brakuje mu gazu. Fabianski 3 – rowniez za wysoko. Przy bramkach mogl sie zachowac lepiej a to co obronil to poprostu musial. 2 to max dla niego. Lewandowski rowniez zawiodl ale 2 dla niego chyba sprawiedliwe

Forbrich-Barber
Amica Wronki

Skrzydłowi zawiedli totalnie. Gramy systemem w którym to oni powinni robić wiatr, a wystawiamy tam gościa który myślami jest przy transferze i drugiego który od 2 sezonów nie rozegrał dobrej stabilnej rundy.
Wszedł Makuszewski i w 25 minut zrobił wieksze zagrożenie niż oni dwaj razem przez cały mecz.

Druga sprawa to ustawienie Zielinskiego. No kurde, czy Nawałka nie ogląda Napoli? Przecież on tam gra z głebi boiska, za każdym razem ma przed sobą minimum 3 ludzi z ataku do których może rozegrać, jak można takiego chłopa postawić na 10 w meczu w którym wiadomo, że nie będziemy przeważać i dużo będzie piłek na walkę do Lewego?

To jest chłopak który lubi krótką gre, który lubi mieć piłkę przy nodze, lubi widzieć pole gry przed sobą, wtedy podejmuje super decyzje czy to o dryblingu czy o dokładnym podaniu. Na 10 musi grać tyłem do bramki czego totalnie nie potrafi.

To był mecz który powinien pomóc nam wygrać Nawałka, niestety sprawdza się to że ten facet wcale nie jest taki dobry jak wszyscy twierdzą.
Trafiła mu się dobra generacja z zawodnikiem który ciągnie wszystko, on tylko wprowadził normalność czyli coś co na zachodzie jest normą. Jak zaczyna nie iść, to AN już nie potrafi zrobić dobrych zmian, przestawić drużyny. Ta kadra jest Lewandowsko-zależna, gdy go braknie wrócimy do „złotych czasów” wpierdolu od każdego, kto nie jest Gibraltarem, San Marino czy Lichtensteinem.

Bartek BAchorski

Mam wrażenie, że Piszczek schodzi z kontuzją w każdym meczu w którym nam wybitnie nie idzie.

szawik
Żołnierz Wodza Jarosława

A jak w szkole kazali Ci z grubym i okularnikiem grać w drużynie na WFie, to też nie szukałeś pretekstu żeby się ulotnić? Czasami to normalne.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Sorin_Oproiescu

W końcu wyszła ta polska myśl szkoleniowa. Qwa sam fart. Bida. Mam nadzieję, że ryży pójdzie po rozum do głowy.

M.S.

Ale Boniek był dowcipny, jak z Kopenhagi wysyłał zgryźliwego tweeta do Czarneckiego. Ciekawe czy po meczu tak będzie kozaczył.

Taszi

Nawałka 1- granie chorym Piszczkiem od początku, tragiczna zmiana na Cionka (czy ktoś wie o co mu chodziło i po chuj powołuje 2 innych prawych obrońców skoro i tak wprowadza swoich ulubieńców?), granie legionistami którzy mentalnie są obecnie rozbici, nie powołanie Krychowiaka (tu może się bronić ale ze środkowych pomocników na ławce zostają tylko przecinak i to raczej przeciętny Góralski oraz Starzynski który chcąc nie chcąc pewnego poziomu nie przeskoczy) , złe ustawienie taktyczne drużyny które widać już było w 1 połowie nie zmieniane w żaden sposób, jeszcze Fabiański który wpuszczal dziś praktycznie wszystko a raz sam zawalił, jeśli Szczęsny na treningach prezentuje się gorzej niż on to lepiej dla Juventusu żeby Buffon kariery nie kończył. Jednym słowem tragedia.

zielonywojownik

Linetty to powinien dostać -1. Przecież to jest parodia piłkarza. TO już nawet Mączyński, którego nie znoszę notabene, zrobił dziaij więcej niż ta pokraka.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

luxos

No nie on sam przecież, Zieliński mój ulubieniec pokazał dziś piękno swojej gry :)

luxos

Rozpędziłeś się z tym Mączyńskim, ale z Linettym się zgodzę – padło totalne 😉

M.S.

Nigdy tego nie jestem w stanie zrozumieć. Chłopak zawsze gra fatalnie, a z jakiegoś powodu zawsze ma dobrą prasę w mediach i na tej podstawie wśród kibiców. A wiadomo jest, że jak on będzie w środku, to momentalnie robi się tam wyrwa dla przeciwników.

Ramzi96M

Bo po raz 58 Nawałka łudzi się że on zagra jak na San Paolo

Aerth

Wygrywa drużyna, przegrywa drużyna. Dobrze, że Weszło to widzi i oceny adekwatne do tej wtopy zamiast jakiegoś polowania na czarownice.

Peter Lisek

„grajcie na Jędrzejczyka! Jest cienki!”

Nedi81

Adam Nawałka 2 – wychodzimy 4-5-1, jak za starych złych czasów. Bez ryzyka które mogliśmy podjąć. Mieliśmy 0 koncepcji na grę. Zieliński to nie jest 10 i nigdy nie będzie. Do Linettego w środku pola i Milik na plac. Zdrowy jest, więc czemu nie? Daliśmy im przed meczem sygnał, że gramy na remis. Reprezentacja grała zawsze najlepiej, gdy było 4-4-2. Ta również. Wystawianie Pazdana i Nędzy w takiej formie to kryminał. Plus za pozwolenie Piszczowi na wizytę w kiblu !

luxos

Nareszcie ktoś się nie bał wystawić uczciwej oceny Zielińskiemu. Brawo!

M.S.

Według naszych mediów, to piłkarz już prawie Realu, Bayernu i Liverpoolu, a Karolek już jedną nogą w Juve 😉

Forbrich-Barber
Amica Wronki

Ale to jest świetny piłkarz, tyle że Nawałka wystawia go na pozycji nr 10 kiedy on jest rozgrywającym.
On lubi mieć piłkę przy nodze i być przodem do gry – tak jest ustawiany w Napoli i nie zdarzają mu się tak badziewne mecze.
On z głębi pola lubi wchodzić między strefy i tworzyć tam przewagę – zobacz kiedyś mecz Napoli i poobserwuj jego poruszanie się bez piłki.

Kiedy Nawałka wystawia go na 10, to on już nie ma gdzie pobiec bo wszędzie jest gęsto. Musi grać tyłem do bramki, a przecież to nie jest tego typu zawodnik.
Dodatkowo kiedy gramy z dobrym przeciwnikiem i mamy Linettego i Mąkę na rozegraniu to wiadome będzie, że długo przy pilce się nie utrzymamy i będzie szło na Lewego wiele lag. No i jak tam ma się odnaleźć ten Zieliński? Który w Napoli nawet od bramkarza nie dostaje lag?

To jest dobry zawodnik, ale Nawałka robi mu krzywdę wystawiając go podwieszonego pod Lewego. To by się może sprawdziło, gdyby nasi skrzydłowi grali wysoko i było do kogo zagrać, ale tak jak gramy to Zielu ma opcję zagrania tylko do Lewego, przy którym najczęściej jest 3 chłopa.
Podsumowaniem może być parafraza pewnej wypowiedzi: Super taktyka, kurwo!

zenek122
Drużyna Pierścienia

Wychodzi na to, że ta nasza słaba Ekstraklasa i tak jest lepsza niż ta niby piata w świecie reprezentacja.

Kazimierz_Deyna

Co ty pierdolisz prymitywie jebany. Skoncz najpierw podstawówke.

zenek122
Drużyna Pierścienia

Arka o mało co nie wyeliminowała Miutyljand a reprezentacja dostała gangbang. Taka prawda prymitywie jebany.

Kazimierz_Deyna

Arka miała fure szczescia w pierwszym meczu a i tak przejebala dwumecz. Odjebalo ci na głowe od tego dawania dupy kolegom. Za duzo ci sie chyba spuszczaja w odbyt.

zenek122
Drużyna Pierścienia

Reprezentacja miała jeszcze większą furę szczęścia, że nie było 6:0 a mogło. Przykro mi że ci ujebało głowę kiedy koledzy spuszczali ci się do odbytu, nie martw się na pewno wyzdrowiejesz, pozdrawiam.

Kazimierz_Deyna

Ale ty jestes jebanym wiesniakiem. Nic nie potrafisz wymyslic tylko innym przypisujesz swoje spedalenie i scwelenie:) Nie martw sie nie zawsze beda cie jebac w dupe i srac ci na ryj:)

GRAND_CHAMP

Wracają wspomnienia ze szkoły? Za dwa dni wracasz, pamiętaj

Kazimierz_Deyna

Grand_Champ ja juz dawno skonczylem, a ty dalej kiblujesz w 1 klasie

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Grzegorz Brzeczyszczykiewicz

A licząc Jędrzejczyka nawet w 8.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty