Właściciel marki Tiger o haniebnych reklamach w rozmowie z Weszło
Weszło

Właściciel marki Tiger o haniebnych reklamach w rozmowie z Weszło

Szokujące (niegodziwe, haniebne, obrzydliwe) reklamy napoju Tiger odbiły się wczoraj szerokim echem. Sprawa o tyle dotyczy sportu, że właścicielem marki jest grupa Maspex, wspierająca polski futbol, między innymi poprzez finansowanie turnieju o Puchar Tymbarku. Także z tego względu zdecydowaliśmy się porozmawiać z Krzysztofem Pawińskim, prezesem Maspexu.

– Był pożar, paniczne gaszenie go, a teraz jest czas, gdy ludzie zastanawiają się: jak to się mogło wydarzyć? Czy faktycznie mamy do czynienia z olbrzymią wpadką, czy może ze starannie uknutym planem nastawionym na zdobycie rozgłosu?
– Planem? Proszę pana, plan był dawny temu, z ogólnym briefem. I ja też plan zaakceptowałem. Że będzie gra chwilą, że będzie gra kontrowersją. Natomiast między kontrowersją, a tym co zobaczyłem jest bardzo duża różnica. Kiedy wczoraj zobaczyłem, co wrzucano na media społecznościowe tej jednej z naszych marek, to mnie zmroziło. Zobaczyłem 10 kwietnia, zobaczyłem 15 czerwca… Teraz 1 sierpnia. To nie mieści się w głowie. Widać, że ktoś się rozpędzał i nie zatrzymał na czas, a brak reakcji społecznej umocnił przekonanie, że jest OK. Nie, nie jest i nie było OK. 10 kwietnia to dzień wstydu dla państwa polskiego, ale i dzień pamięci ofiar tej strasznej katastrofy… Niestety, wszystko że tak powiem szło bokiem, przez agencję, która okazała się niestaranna.

– A może to tylko plan, w ramach którego zapłaciliście 500 000 złotych za wielki rozgłos?
– Nigdy bym takiego rachunku nie zaakceptował, nie podjął takiej decyzji, byłaby całkowicie nieracjonalna i wbrew naszym wartościom. To największy kryzys wizerunkowy w historii naszej firmy. W zasadzie jedyny. Mamy za sobą – jako firma – 27 lat przyzwoitej historii. I nagle coś takiego. Zawiniliśmy nie brakiem szacunku do Powstańców, ale nadmiarem zaufania do niższych szczebli. I to jest przewina, którą muszę wziąć na barki.

– Jakie podejmie pan decyzje?
– Jestem umówiony na 10 rano, musimy gruntownie przeanalizować całą procedurę. Tak, aby nasze decyzje nie były na pokaz, tylko były trafne. W szczegółach trzeba zweryfikować, kto proceduralnie zawinił, bo urządzanie sabatu czarownic, byle tylko szybko rzucić kogoś na pożarcie opinii publicznej jest w mojej opinii niewłaściwe. Środa była dniem reakcji, dzisiaj dzień rozwagi. Mierzymy się z podobną sytuacją po raz pierwszy. Wczoraj zamieściłem kilka wpisów na Twitterze, to jest mój profil prywatny. Proszę mi wierzyć, że nikt normalny nie ściągałby na siebie tej całej burzy, gdybyśmy mieli do czynienia z ustawką. Nam jest po ludzku wstyd.

– Wspomniał pan o Twitterze. Czy widział pan kontro marki Tiger? Proszę się nie obrażać, ale to wygląda jakby grupą docelową tego napoju była trudna młodzież ze szkół specjalnych.
– Prawda jest taka, że znam nasze reklamy telewizyjne i nie wyrażałem sprzeciwu, uznałem, że są w obszarze akceptowalnym. Aktywności poboczne nie przechodziły przez moje ręce, mamy tyle marek i mierzymy się na co dzień z tyloma problemami czy wyzwaniami, że nie mam na to czasu. Na Twitterze nie obserwuję profili naszych marek, są od tego odpowiednie osoby w firmie. Ale być może rzeczywiście trzeba zastanowić się nad komunikacją tego produktu. Doszło do odlotu kompletnego. Chciałbym jeszcze raz podkreślić – można być kontrowersyjnym, ale nigdy nie można przekraczać granicy przyzwoitości, dobrego smaku, nie można naruszać narodowych mitów i pamięci ludzi.

– Wydajecie na reklamy bardzo dużo pieniędzy. Znacznie więcej niż 500 000 złotych, które przekazaliście na rzecz Powstańców. Sporo osób uważa, że zapłaciliście niską cenę.
– Zawsze miarkowanie tego jest trudne. W moim odczuciu podjęliśmy właściwą decyzję, a kwota przez nas przekazana jest znacząca. Dyskusja czy wystarczająca czy nie nigdy nie będzie miała końca. To była moja decyzja, która zostawi dobry ślad po tej fatalnej sprawie. Wewnętrznie tylko dyskutowaliśmy, czy przekazać te pieniądze na muzeum Powstania Warszawskiego, czy na rzecz żyjących uczestników. Wybraliśmy to drugie rozwiązanie.

– Napisał też pan, że włączycie się w program edukacyjny dotyczący Powstania.
– To był dość spontaniczny wpis, taka pierwsza myśl. Ale oczywiście moja słowa nie mogą okazać się pustymi, więc tak – włączymy się także w tę działalność.

– Wie pan dlaczego tak naprawdę chciałem z panem porozmawiać? Ponieważ zrobiło mi się was trochę żal. W pierwszym odruchu napisałem, że będę bojkotował wasze produkty i ten wpis odbił się dużym echem. Potem jednak wpłaciliście pół miliona złotych i uznałem, że to przyzwoite zachowanie, że padliście ofiarą durnia z agencji reklamowej i że szkoda byłoby uderzać ponad miarę w polską firmę, w której pracuje tylu Polaków. I która robi sporo dobrego także dla polskiej piłki. Mam na myśli Puchar Tymbarku, czyli największy turniej dla dzieci w Europie.
– Dziękuję za to, widziałem pana wpis z wczoraj. Ja mam poczucie, że my ogólnie robimy dużo dobrego, a Puchar Tymbarku to tylko jedna z naszych działalności. Chcemy żeby coś w tym kraju zostało i żeby nie wszystko było sprzedane. Ale liczą się dla nas inne emocje niż te z wczoraj. Jeszcze raz podkreślę – mamy za sobą 27 lat godziwej historii. I będziemy starali się działać godziwie. Tak by nigdy sytuacja, o której rozmawialiśmy, nie powtórzyła się. Chciałem wszystkich jeszcze raz przeprosić.

Rozmawiał KRZYSZTOF STANOWSKI

KOMENTARZE (173)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

dlouhy

A propos Tymbarku, ponoć taniej przy zakupie zacnej Gazety Wyborczej…

Piotrus Pan

Niestety tak

qbas2309

Dlatego ja zdanie nie zmienię i mam, całą tą firmę głęboko w dupie. Inne gówno akceptuje, bo mu się opłaca, a tutaj przy stratach już wielki miłosierny. Pół bańki to kilka, może kilkanaście procent wartości jednej kampanii reklamowej.

yakaart

Mi ta promocja Tymbarku i Wyborczej mówi więcej niż ten wywiad i wszystkie wpisy na TT

YanuszYoyko
Drużyna-A

Po tym wywiadzie, jest już pewny, że była to ustawka na zyskanie odpowiedniego rozgłosu za całkiem niezłe pieniądze. Teraz robi się jeszcze z nich ofiary, i każdemu będzie żal biednych właścicieli marki. Ciekawe czy odpowiednią kwota zmobilizowali również osoby odpowiedzialne za „ocieplanie” wizerunku w mediach po tej wpłacie. Bojkot Tigera!!!

Chopin

Nawet jeśli, to różnica jest taka, że po tej „akcji” Maspex zrobił dla powstańców 500 000 razy więcej niż ty.

YanuszYoyko
Drużyna-A

Tu akurat nie masz racji, że 500000 razy więcej..

qbas2309

Człowieku, zwykli kibice z Warszawy czy Poznania rok rocznie są w stanie tyle przekazać na Powstańców czy na ich groby. Nie piszę tylko o Powstaniu Warszawskim. Więc spierdalaj https://twitter.com/wybranowski/status/895324834581757952

Chopin

Ale nie wyręczaj się „zwykłymi kibicami” tylko skoro tak oburzasz się na Maspex, to sam zrób więcej od nich dla Powstańców.

qbas2309

Słuchaj idioto, bo chyba nie rozumiesz pewnej kwestii. Jakbym miał ponad 4 MILIARDY złotych przychodu i dopuściłbym, że takie gówno wychodzi ode mnie, to zrobiłbym więcej. Spotkałeś się kiedyś z Powstańcem? Pomogłeś zrobić mu zakupy, posprzątać w mieszkaniu, uporządkować grób bliskich? Dla nich to więcej niż pieniądze. Jak tak robiłem, więc nie pouczaj marny człowieku.

Chopin

GDYBYŚ TY MIAŁ 4 MILIARDY TO BYŚ ZROBIŁ WIĘCEJ….

No to już czas kończyć dyskusje (Gdyby zimą rosły grzyby)

Różnica jest taka, że ty nie masz 4 miliardów, a wiesz dlaczego? Poczytaj swoje wpisy to może kiedyś zrozumiesz. To jak ty obrażasz ludzi, tylko dlatego, że z nimi się nie zgadzasz, mówi o tobie wszystko.
Jesteś jeszcze o parę poziomów niżej od tych ludzi od reklam Tigera.

qbas2309

Gdybyś był istotą rozumną, to bym Cię nie obrażał. Widocznie potrafisz tylko czytać i wyrzucać bezsprzecznie jakieś bon moty,święcie przekonany o swojej racji. Nie potrafisz odpowiedzieć na moje pytania i szukasz ucieczki w aspekt finansowy . Ja wolę czyny od fałszywych gestów. Żegnam z pogardą.

Chopin

Prosiłem, żebyś już mi nie opisywał.
„szukasz ucieczki w aspekt finansowy” a kto pisał o 4 miliardach przychodu?
„Ja wolę czyny od fałszywych gestów. „To ty już jesteś ważniejszy od Powstańców? Serio, ważne co ty byś wolał? A w ogóle 500 000 złotych to fałszywy gest, aha
„Żegnam z pogardą”. No właśnie, doszliśmy to sedna. Dlaczego w ogóle wybuchają wojny i nieszczęścia tego świata. Słowo klucz – pogarda.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

DrMabuse
Wisła Kraków

Czyli zasadniczo nienawidzisz trupów i gardzisz trupami….

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Chopin

Pogarda dla ludzi, bo mają inne zdanie?
Spoko, ale niech ktoś taki nie wyciera sobie gęby Powstaniem Warszawskim, albo symbolem Polski Walczącej.
Czy wy kiedykolwiek słuchaliście co mówią Powstańcy?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Chopin

No tak tak, wiem, lewakami byli Jezus, Jan Paweł II, w ogóle cały Kościół jest lewacki itd. itd. Znamy to na pamięć.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

nabukadnezar

To był koszt wliczony w marketing jełopie, to są brudne pieniądze pochodzące z haniebnego czynu, wstyd dla nich za zniżenie się do takiego poziomu. #NiePijeTigera

Chopin

Sory, że dopytuje, ale dobrze zrozumiałem, że domagasz się od Powstańców NIE PRZYJĘCIA tych 500 000zł, bo to „brudne pieniądze pochodzące z haniebnego czynu”? Jeśli się tak nie stanie, to co wtedy?

Krzysztof.Reperowicz

Robisz siare podpisujac sie Chopin. Taki sam sposob reklamy jak Tymbarka

DzienSwira

„Wasza komunikacja to totalne gówno, jeździliście równo po emocjach Polaków, a na koniec powiedzieliście, że śmierć 200 tysięcy Warszawiaków nie ma znaczenia pokazując im środkowy palec, ale… wpłaciliście 500 tysięcy złotych (czego nawet nie odczujecie) i ORGANIZUJECIE PUCHAR TYMBARKU!”.

LOL

Jeśli myślicie, że zrobicie z ludzi baranów takimi tekstami, to powodzenia. NIKT racjonalnie myślący nie da wiary, że przez tak długi okres żadna z tych popieprzonych grafik nie dotarła do ludzi decyzyjnych na górze. Nie ma takiej opcji (co zresztą wynika również z tego wywiadu). To trwało MIESIĄCAMI. Pewnie jeszcze była radość, jacy są fajnie kontrowersyjni i kreatywni. Teraz pocałujcie się w dupę – koniec z kupowaniem produktów od tych oszołomów. Patrzyli gdzie jest granica? No to znaleźli i ją przekroczyli. Powrotu nie ma, a na pewno nie kupi się go marnymi groszami i gównianymi wywiadami ułożonymi przez PRowców.

PS Polecam zobaczyć ile tekstów sponsorowanych o Pucharze Tymbarku jest na Weszło. Zupełnie przypadkowa wzmianka na koniec, z pewnością.

magdaLena

trudno mi uwierzyć w to co mówi ten Pan, może niech się wypowiedzą osoby, które pracują w reklamie czy marketingu, ale czy to możliwe, żeby wynajęta agencja reklamowa miała taką samodzielność decyzyjną? przecież ktoś z firmy musiał to widzieć i akceptować, jak temu komuś mogła się nie zapalić czerwona lampka w głowie już przy okazji 10 kwietnia i nie skierował sprawy pod rozwagę wyżej??
500tys przy liczbach finansowych maspex, które krążą po necie, to jest bardzo mała kwota

Chopin

No to w taki razie przekaż choć „tak małą” kwotę na związek AK.

magdaLena

weź poprawkę na to, że oni nie przekazali z własnej inicjatywy tylko w ramach przeprosin i obrony dobrego imienia marki w oczach Polaków; kwota musiała być stosunkowo duża, żeby zrobić dobre wrażenie, uznali, że tyle wystarczy, niektórzy to kupili, ok, każdy ma prawo do własnego zdania

Chopin

No ale fakt jest taki, że na koncto związku byłych AK-owców wczoraj przybyło 500 000 złotych i o dziwo, nie jest to przelew od wielce oburzonych internautów, tylko od koncernu Maspex,

kotkameleon

Stosuje Pan relatywizm. Więc jeśli ktoś wyrządzi krzywdę i za to zapłaci, to wszystko jest ok? To pierwszy przypadek, gdy kary są wpisywane w strategię biznesową?

Chopin

Ale zrobili krzywdę tobie czy Powstańcom? Czy jest wypowiedź jakiegoś Powstańca lub związku AK-owców, że nie przyjmują przeprosin i wpłaty?

Mam wrażenie, że od kilku lat pewne środowiska tak zawłaszczyły sobie PW, że czują się ważniejsi od Powstańców. Pamiętam, jak kilka lat temu Powstańcy apelowali, żeby nie gwizdać na obchodach, to nie dość, że nie posłuchano, to jeszcze zaczęto grzebać w życiorysach Powstańców, szukając jakiś haków na nich.
Teraz jest podobnie, to internauci uzurpują sobie to, czy przeprosiny są wystarczające, czy wpłacono mało czy wystarczająca pieniędzy.
Smutne to…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Krzysztof.Reperowicz

Gdyby cos takiego walneli o holokauscie to by przestali istniec z powodu odszkodowan a nie zastanawiali sie kogo by tu teraz wkrecic ze winien.

Momo1100

Widać chuja wiesz, wiesz tyle ile rządowe media w postaci wSieci, Gazety Polskiej Tobie przekażą. Kto jak nie te media do spółki z IPNem pluły na Ściobra-Rylskiego nazywając go TW? No właśnie oni, w dupie mieli to że sami przełożeni generała mówili jaka była sytuacja i że on dostał od nich ROZKAZ bycia TW, mieli wyjebane w to i pluli na jego osobę czy to jest fair wobec niego? Wobec BOHATERA? I to robiły te prawicowe media, te które tak atakują Wyborczą że pisała że powstanie było niepotrzebne bo wykrwawiło miasto, te prawicowe pluły na bohatera w dupie mając prawdę historyczną i to jakie rozkazy generał otrzymał od swoich przełożonych!
A ciemny prawicowy lud bezrefleksyjnie powtarzał w sieci obelgi w stronę generała, na Powązkach w trakcie obchodów rocznicy wygwizdywano go, właśnie przez te kanalie które w dupie miały prawdę historyczną. Więc wybacz ale wyskakiwanie że jakieś media są złe i plują na powstańców jest żałosne w kontekście tego co robiły prawicowe PiSowskie media w przypadku Ścibora-Rylskiego chociażby.

I tak to co się dzieje dzisiaj to jest zawłaszczanie Powstania przez prawicę, przez PiS a najlepsze w tym wszystkim jest to że za PiSem stoi człowiek którego rodzina dość cudownie przeszła przez komunę gdy Powstańcy kończyli w najlepszym wypadku w więzieniu a oni otrzymali willę na Żoliborzu niedaleko Bieruta, ojciec mógł skończyć studia a potem pracować na uczelni, mógł wyjeżdżać zagranicę, czyli robić to czego ŻADEN powstaniec by nie mógł, bo dla władzy był zdrajcą! A jeszcze żałośniejsze gdy za próbą zmian w sądownictwie przewijała się postać Andrzeja Kryże, syna człowieka który skazał na śmierć Witolda Pileckiego, więc proszę wybaczyć ale to jest właśnie zawłaszczanie Powstania przez tą ubecką klikę!

No i obóz narodowy także w tym bierze udział z tymi swoimi hasełkami, że jak ktoś ma bardziej lewicowe poglądy bo np jest za związkami homo to już nie jest patriotą jest wrogiem kraju itd to także jest zawłaszczanie, bo nigdzie nie jest napisane że gej nie może być patriotą a może nim być tylko jakiś Winnicki czy Bosak.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

cymamon

Dokładnie, jakby każdy zamiast się oburzać w internecie przelał kilka złotych to można by zrobić razem z Tigerem coś dobrego, ale lepiej się odciąć i dyskredytować ich gest żeby przypadkiem nie wyszło, że Tiger mimo wszystko robi więcej…

magdaLena

super, że przelali dużą kwotę, tylko przelali, bo było to chyba jedyne sensowne wyjście, żeby wyjść z całej sytuacji jako tako z twarzą i przelali mało w stosunku do swoich możliwości, więc nie widzę powodu, żeby ich teraz gloryfikować

vincent van cock

jaki gest ? gest to byłby jakbyś ty przekazał półmiliona bez żadnych chorych kampanii , jakbym np. na twoim grobie rodzinnym napisał jebać to co było i rzucił ci stówę w ramach przeprosin to byś się cieszył ,że ktoś ma gest ? I jeszcze piszesz zróbmy wspólnie z nimi coś dobrego , litości

Cegiełka-Przyjemski

Takie rzeczy klepie się hurtem pół roku wcześniej. Dwudziestoparoletni soszjal nindża w rurkach wymyśla rebel content na podstawie kalendarza świąt znalezionego w Internecie. Odpowiadający mu szczeblem, wiekiem i doświadczeniem marketingowiec klienta, pomiędzy mailem ws. kampanii tv a użeraniem się w kwestii uj%Zdjęcie profilowe ...#nego stołu w biurowej kuchni, odpowiada „hehe, ok” i kampania zostaje zaplanowana,

Nigdy nie przypisujcie chytrych zamiarów czemuś, co może być skutkiem ignorancji i zaniedbania. Przecież tego rodzaju kampania może zniszczyć markę, bo godzi w jej grupę docelową.

OchroniarzSklepu

Boniek zadzwonił, żebyś nie srał na te firme bo sponsoruje puchar Tymbarku, który PZPN bardzo wspiera?

Janusz Kibol

OchroniarzSklepu Polski koncern Maspex jest właścicielem bardzo wielu znanych polskich marek. To nie tylko Tiger i Tymbark. To również: Łowicz, Włocławek, Krakus, Tarczyn, Kotlin itd. Kilka odzyskano z zagranicznych rąk, lub uchroniono przed sprzedażą w obce ręce. I teraz zastanówmy się, czy warto obsrywać pół polskiego przemysłu spożywczego i robić dzięki temu dobrze Niemieckim, czy Francuskim koncernom, które tylko czekają na to, żeby przejąć nasz rynek? Czy to jest postawa patriotyczna?

Stała się rzecz haniebna. Wszyscy chcemy aby doszło do ukarania winnych i do jakiejś formy znaczącego zadośćuczynienia. Prezes Maspexu zrobił na razie tyle ile mógł na szybko. Przelał pół miliona zł na rzecz powstańców i zadeklarował dalsze ruchy po dokładniejszej analizie sprawy. Będziemy go z tego rozliczać. Czy ostatecznie usatysfakcjonuje wszystkich? Pewnie nie. Powstałą plamę wizerunkową niełatwo będzie zmazać. To jest jasne. Jednak, tak jak wcześniej pisałem, proponuję niektórym patriotom rozważenie, czy w tej sytuacji właściwe jest działanie na szkodę zakładów produkcyjnych w całej Polsce i ludzi ciężko tam pracujących, którzy nie mają nic wspólnego z debilami od kampanii Tigera?

śal pelacór
Legia Gdańsk

Jak nie wyda opinii publicznej imion i nazwisk lub agencji reklamowej i autora reklamy to gość będzie dla mnie nieszczery.
500.000 to drobne a chronienie ludzi którzy robią takie rzeczy to woda na młyn aby zrobić tak drugi raz bo przecież korporacja nas nie wyda.

Muelinho

Po co opinii publicznej? Lincz? Głupota? Wojna z czarownicami? Ogarnij się

śal pelacór
Legia Gdańsk

Lincz.
Nic tak dobrze nie robi na myślenie jak lincz.
Ludzi jest 7.000.000.000 na planecie i jak kilku zlinczujemy to nie zbiedniejemy.
TV linczuje codziennie

Muelinho

Nic tak dobrze nie robi na myślenie jak myślenie. Pozdrawiam :) Oglądaj dalej TV i mecze z Astaną :)

cymamon

Dla ludzi dla których te pieniądze to realna pomoc to nie są drobne, tylko środki na życie, na leki… Niech każdy przeleje od siebie jakieś drobne, wtedy to będzie prawdziwe oddanie czci bohaterom, Maspex ich przeprosił i pokazał, że ich szanuje.

Krzysztof.Reperowicz

Ale bajki opowiadasz. najpierw napluli im w twarz i pociagneli z polobrotu a jak przyszedl policjant i przywalim mu palka (klienci) to nagle oprzytomnial i przeprosil. ZENADA.

sothis

Ladnie gra.Az za ladnie.Ustawka i chuj

sopco

gra czy nie gra…. jeden chuj…. za takie coś to jest dożywotni ban na produkty Maspexa w mojej rodzinie…. tylko kurwa muszę już encyklopedię napisać czego nie kupować bo jak nie kodziarze to ubeki i tak na okrągło… chyba zrobię aplikację „nie kupuj gówna” szkalującego Polskę i zrobię zbiór wszelkiej maści UBeków SBeków produkujących gówno dla mas i ogłupiających je…

M.S.

Artykuł sponsorowany. Pan redaktor stwierdził, że miał bojkotować produkt, później jak usłyszał o 0,5 mln, to mu się zrobiło żal i jednak będzie pił Tigera. Tekst skierowany do bezmózgowców, skoro taki autorytet chciał bojkotować, jak wielu pijących, a teraz stwierdził, że jednak mu przeszło, to oni zrobią to samo. Tani chwyt, ale pewno wielu naiwnych to kupi.

M.S.

Oczywiście naiwne tłuki będą minusować, bo jak to, przecież ich guru nie może pisać bzdur. Skoro stwierdził, że chciał bojkotować, a teraz mu przeszło, to ok. Właśnie na tym to miało polegać, żeby takim różnym ćwokom jakaś znana osoba wyjaśniła, że już wszystko w porządku, wpłacili pieniądze, więc jest dobrze.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

cymamon

Może po prostu się zreflektował po tym jak Maspex pokazał, że ma jaja żeby uderzyć się w pierś i honor żeby zrobić coś co namacalnie pomoże tym o których się tutaj rozchodzi.

magdaLena

no proszę Cię.. jakie oni mieli inne wyjście, żeby jako tako wyjść z tego z twarzą??
powtarzam raz jeszcze, dobrze, że przelali tę kasę, ale nie zmienia to faktu, że dla mnie są skreśleni
jeszcze nie wiem czym zastąpię dżemy łowicz 100%, które kupuję w lidlu 😉

vincent van cock

zrozum nikt się nie zreflektował tylko tak zaplanowali kampanię , jwt nikogo nie zwolniło , wiem to na 100% i prawdopodobnie ty też wiesz bo po co osoba postronna by tak ich broniła

Przepraszam, czy to Twój kasztan?
nasza drużyna polska drużyna

Panie Krzysztofie, już drugi raz w odstępie kilku dni zamieszcza Pan w internecie coś, czego po przemyśleniu żałuje. Może warto się zastanowić zanim się coś opublikuje? Ma Pan już ugruntowaną pozycję wśród dziennikarzy sportowych w Polsce, ma Pan również dostęp do informacji, które pryszczaty 19-latek z jakiegoś FirstEleven czy innego Sport.pl znajdzie dopiero jak Pan opublikuje… To nie tylko dla Pana przywilej, ale też i odpowiedzialność. Pozdrawiam

Jędrek Lepper

Będę musiał zrobić rozbrat z Malmą i Łowiczem.

Fat ASSS

To ty żyjesz?

Pavlo Kravchuk
Pierwyj Ukrainskij FK "Legja" Manevichi

Łowicz to syf od dawien dawna :(

FC Bazuka Bolencin

Ale co to się stanęło, co to za afera z jakąś reklamą?
Bo przyznam że tv w lato rzadko włączam i jestem nie w temacie.

M.S.

Brzydko się wyrazili o 1.08, wiadomo że była to aluzja do Powstania Warszawskiego.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

FC Bazuka Bolencin

Ale po co to wszystko? Pomysłu nie mieli na nic innego czy jak, czy po prostu to zakon myślących inaczej?

M.S.

Prowokacja, to był ich pomysł, ale chyba ich to przerosło. Dlatego fajnie by było żeby faktycznie ludzie przestali pić to świństwo.

Czacha
Legia Warszawa

Agencja odpowiedzialna za to – J. Walter Thomson Group Poland

Seweryn Dmowski
W odpowiedzi do to @[email protected] i jeszcze 3 osób
W latach 2012-2014 średni zysk netto powyżej 150 mln zł rocznie, potem jeszcze większy. Ta kwota to żart, drobne żeby (od)kupić publikę.

Polecam inne wpisy Seweryna na ten temat

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

magdaLena

też zwróciłam uwagę na ten fragment, pierwsze co przychodzi na myśl to śmierć wielu ludzi w katastrofie lotniczej, a nie, że państwo nawaliło
ewidentnie tym tekstem pokazał, że ten post z 10 kwietnia nie był dla niego niczym złym

Chopin

Dla ciebie tak, dla innych nie…
Ludzie, od wczoraj za bardzo się nakręcacie, trwają zawody w tym kto bardziej się oburzy.

Akurat tutaj, na weszło, jest naprawdę mało wiarygodne. Wszyscy tutaj uwielbialiśmy Pawła Zarzecznego, a jego styl to było właśnie granie na takich kontrowersjach (tylko oczywiście Paweł to robił 100 razy lepiej niż ci amatorzy od tigera).

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

bastion79
KS Milan

Spójrz z innej strony: gdyby nie te badziewne reklamy to powstańcy nie mieliby pół bańki ekstra na koncie. Szum który się wytworzył wokół całej sprawy też jest dla nich na ręke. Faktem, że ktoś się obraził lub poczuł dotknięty/urażony nie przejmowałbym się za mocno, bo nie od dziś wiadomo, że jesteśmy mistrzami świata w obrażaniu. Obraża nas wszystko: dowcip, karykatura, prawda, sztuka…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Leo Stanovski

Zadzwonił Boniek do Krzysia i mówi, słuchaj Krzysiu ten Maspex płaci nam rocznie (xxx) mln na promocję piłki wśród dzieciaków, weź odpuść, dam ci numer do Prezesa zrób z nim jakiś wywiad taki wiesz zrównoważony żeby nie wyglądało jak ustawka ale też żebyś po nim nie jechał.
Patrz wyżej.