Lewandowski pewnie z karnego! Polska 2:0 na Hampden! [WIDEO]

Mikołaj Wawrzyniak

Opracowanie:Mikołaj Wawrzyniak

05 września 2024, 21:47 • 1 min czytania 1 komentarz

Robert Lewandowski pewnie wykonał rzut karny tuż przed przerwą spotkania. Polska prowadzi już 2:0 ze Szkocją w Glasgow w meczu Dywizji A Ligi Narodów!

Chwilę wcześniej przebojową akcją popisał się Nicola Zalewski. Został zahaczony przez szkockiego obrońcę, a pan sędzia Nyberg ze Szwecji nie miał wątpliwości, wskazując na rzut karny. Jedenastkę w swoim starym, dobrym stylu wykorzystał kapitan reprezentacji Polski, Robert Lewandowski.

Do przerwy Polacy grają dość solidnie. Nasi rywale – Szkoci nie oddali żadnego celnego strzału, natomiast w tym aspekcie biało-czerwoni mają stuprocentową skuteczność. Dwa uderzenia w światło bramki i dwa gole.

Złośliwi powiedzą, że to brak talentu uniemożliwił mu występy na piłkarskich salonach. Rzekomo zbyt często sprawdzała się słynna opinia kibica Podbeskidzia, by „grać na Wawrzyniaka, bo jest cienki”. On pozostaje jednak przy tezie, że Wawrzyniak w polskiej piłce może być tylko jeden i nie śmiał odbierać tego zaszczytnego miana Panu Jakubowi. Kibicowsko najbliżej mu do Lecha Poznań, ale jest koneserem całej naszej kochanej Ekstraklasy do tego stopnia, że potrafi odróżnić Bergiera od Bejgera. Od czasów trenera Rijkaarda lubi napawać się grą Barcelony, choć z nią bywało różnie. W wolnych chwilach często sięga po kryminały, zwłaszcza niestraszny mu Mróz.