PRASA. Teraz to Szewczenko jest faworytem Kuleszy

Opublikowane 20.01.2022 09:13 przez

redakcja

Przedłużający się wybór nowego selekcjonera to główny temat czwartkowej prasy. 

PRZEGLĄD SPORTOWY

Adam Nawałka odesłany na ławkę rezerwowych. Prezes PZPN walczy o gwiazdę ukraińskiej piłki.

We wtorek, z każdą kolejną godziną stawało się coraz bardziej pewne, że 19 stycznia nie przyniesie rozwiązania zagadki, na którą odpowiedź kibice chcą poznać od 29 grudnia. Kiedy Paulo Sousa rozwiązywał umowę z PZPN zdawało się jasne, że faworytem do zastąpienia go jest Adam Nawałka i tylko kwestią czasu jest, kiedy się to wydarzy. W kolejnych dniach, tygodniach pojawiali się inni kandydaci, jednak narracja była jasna: umowa zostanie podpisana, gdy eks-selekcjoner wróci z urlopu na Malediwach. Wydaje się, że tak myślał również Nawałka, tylko że w Polsce jest już od tygodnia, w piątek był przekonany, że dogadał się z nowym prezesem, a jednak sprawa wciąż nie została dopełniona. Kulesza doprowadził do sytuacji, w której ustalił z nim szczegóły selekcjonerskiego kontraktu, po czym wysłał go… na ławkę rezerwowych. Właśnie na tym mu zależało. Ma teraz w odwodzie gotowego do podjęcia pracy z kadrą doświadczonego trenera i zyskał trochę czasu na próbę zatrudnienia innego selekcjonera. Na tym zależy mu najmocniej. Dopiero jeżeli się to nie uda, wróci do opcji rezerwowej.

Kulesza i jego otoczenie cały czas powtarzają, że w grę wchodzi trzech trenerów: Nawałka, szkoleniowiec zza granicy i tajemniczy Polak. Nie odkrywają kart, jednak w środę w kuluarach można było usłyszeć nazwisko, o którym Przegląd Sportowy napisał już 4 stycznia – wymieniano Andrija Szewczenko. Kilkanaście dni temu opcja ta była trudniejsza do realizacji – zdobywca Złotej Piłki, były selekcjoner reprezentacji Ukrainy, prowadził jeszcze wówczas włoską Genoę. Pięć dni temu został jednak zwolniony, sprawa jest więc nieco prostsza, jednak wciąż na przeszkodzie mogą stanąć finanse. Ukrainiec ma ważny kontrakt z włoskim klubem do czerwca 2024, na podstawie którego zarabia ponad 2 miliony euro rocznie. Nie ma szans, aby PZPN choćby zrównał swoją ofertę z taką kwotą, jednak w grę wchodzą też inne rozwiązania, jak choćby znalezienie sponsora, co praktykowano przy zatrudnieniu Leo Beenhakkera. Dla Szewczenki niewątpliwą pokusą byłoby poprowadzenie Biało-Czerwonych w meczu z Rosją, której inwazja na jego ojczyznę wisi na włosku. Wygląda na to, że rozmowy się toczą, chociaż wciąż prowadzone są bardzo szczelnie. I od ich efektu zależy co będzie dalej z Nawałką.

Byli kadrowicze o tym, kto mógłby zostać nowym selekcjonerem.

Piotr Świerczewski (były pomocnik reprezentacji Polski): – Stawiam na Adama Nawałkę, bo zna „instrukcję obsługi” tej drużyny, czyli zdecydowaną większość reprezentantów. W jego przypadku nie ma bariery językowej, więc przekaz trenera do nich trafi, a z czym spory kłopot miałby pewnie ktoś z zagranicy. Zresztą zagranicznego szkoleniowca zupełnie niedawno mieliśmy. Zamiast jeździć i oglądać naszych graczy, to cytował Jana Pawła II. A kiedy mu się znudziło, to sobie wyjechał, chociaż trudno było uznać to za niespodziankę, bo podobnie robił w przeszłości, w innych miejscach pracy. Trener spoza Polski byłby eksperymentem. Gdyby nie baraże do mistrzostw świata, a one tuż, tuż można było spróbować związać się z kimś takim. Jednak nie mamy czasu na poznawanie, na analizowanie, kto gdzie gra – generalnie na kogoś z nowej bajki. Zatem wybrałbym Nawałkę. Na tyle, co go znam – zdając sobie sprawę, że jest mocno brany pod uwagę – już ma pomysł na nowe otwarcie naszej narodowej reprezentacji.

Górnikowi Zabrze brakuje obecnie dyrektora sportowego, więc za transfery odpowiada przede wszystkim Roman Kaczorek, nowy-stary szef skautów.

Od tego pytania nie uciekniemy. Czy zimą będą transfery do Górnika? Na razie przyszedł Jan Ciućka z III-ligowego Rekordu Bielsko-Biała.

Chcemy więcej transferów, ale też znamy swój budżet do wydania.

Zero złotych?

Górnik może zapłacić za piłkarza. Nie chodzi o sam transfer, bo oprócz tego jest też budżet na wypłaty i nie możemy go przekroczyć. Niektórym naszym zawodnikom kończą się kontrakty i… na to czekamy Weźmy napastników, teoretycznie mamy ich sześciu: jest Jiménez, Sanogo, Toshevski, Krawczyk, doszedł młody Ciućka, a kontuzjowany jest Sobczyk. Gdybyśmy pozbyli się jednego albo dwóch, moglibyśmy w to miejsce kogoś transferować.

Czyli jak rozumiem: żeby kogoś ściągnąć, najpierw musicie się innego pozbyć?

I tym samym zyskać możliwość nowej pensji. W tym elemencie nasz budżet nie będzie szerszy. Musi coś się zadziać w drugim kierunku. Tak to wygląda. Staramy się szukać zawodników może nie za darmo, ale na przykład wypożyczyć z realną opcją wykupu.

Skupiacie się na rynku polskim czy zagranicznym?

Obu, tutaj się nie ograniczamy.

Ilu transferów możemy się spodziewać?

Szukamy środkowych obrońców i napastnika. Tylko najpierw musimy sfinalizować odejścia z klubu. Do napastnika podchodzimy ostrożnie, bo akurat to taka pozycja, że trafić z dziewiątką w dziesiątkę nie jest łatwo. Ten problem ma wiele klubów. Wcześniej udało się nam z Jimenezem i w niższych ligach hiszpańskich jest wielu takich zawodników. On pokazał, że dla nich to może być dobra droga. Pamiętam, jak latałem do Hiszpanii obserwować Jesusa, tam mi zaimponował. Na początku podchodził sceptycznie do tematu przenosin do Polski, ale myślę, że dziś nie żałuje. A za chwilę podpisze nowy kontrakt atrakcyjny finansowo.

Nie wiadomo tylko, czy z wami.

Złożyliśmy mu ofertę i czekamy.

SPORT

29 marca reprezentacja Polski zagra w Chorzowie! Ze Szwecją albo Czechami. O przepustkę na mistrzostwa świata do Kataru albo towarzysko. Stołeczny PGE Narodowy jest włączony do walki z pandemią i białoczerwonych ugości dopiero w czerwcu.

– Bardzo się cieszę, że kadra wraca na Śląski. Mam marzenie, byśmy po latach znów rozegrali tu bardzo ważny mecz i by zadecydował on o naszym wyjeździe do Kataru. Obyśmy znów poczuli czar „Kotła Czarownic”. Gorąco w to wierzę – mówi Henryk Kula, prezes Śląskiego ZPN i wiceprezes PZPN, bez którego starań reprezentacja nie zagrałaby w marcu w Chorzowie.

A nie zagrałaby też, gdyby nie „pandemiczna” rola PGE Narodowego. – W związku z obecną sytuacją epidemiczną i ponownym uruchomieniu szpitala, w marcowym terminie mecz reprezentacji nie może być rozegrany na naszej arenie – wyjaśnia nam Ewa Sarzyńska, p.o. rzecznika prasowego PGE Narodowego. – Powierzchnie szpitala znajdują się we wschodniej części obiektu, a jego modułowa budowa umożliwia bezpieczne funkcjonowanie areny i jest bez wpływu na naszą inną aktywność. Zachodnia strona jest dostępna, dlatego normalnie odbywają się mniejsze wydarzenia biznesowe i społeczne czy wycieczki z przewodnikiem. W czerwcu kadra wróci do domu na swój 32. mecz na PGE Narodowym – wskazuje Sarzyńska. 

Zarząd PZPN zatwierdził bowiem także lokalizację dwóch innych domowych spotkań – czerwcowych w ramach Ligi Narodów. 3 czerwca kadra podejmie Walię we Wrocławiu, a 13 czerwca – Belgię na PGE Narodowym. I tu coś za coś: pierwotnie do roli gospodarza tego drugiego spotkania był przymierzany Stadion Śląski. Teraz, wskutek sytuacji epidemicznej, wskoczył w buty Narodowego, dlatego doszło do zamiany.

Rozmowa z Janem Widerą, prezesem Stadionu Śląskiego.

Z pana perspektywy, trudno było przekonać PZPN do tej kandydatury?

– W ostatnich miesiącach poczyniliśmy ważne inwestycje. Powstało nowoczesne centrum konferencyjno-biznesowe, które w czasie meczów może być strefą vip-owską dla kibiców. Jesteśmy w stanie gościć tam liczbę nawet ponad 4000 vipów. To dla PZPN było bardzo ważną informacją, jeden z decydujących czynników. Oczywiście, cechuje nas też to, co zawsze – murawa, no i atmosfera. Mówi się, że to „Kocioł Czarownic”. Liczę, że w tym kotle zabulgocze!

Niektórzy narzekają, że lekkoatletyczna specyfika obiektu, bieżnia, bardzo utrudnia widoczność i sprawia, że dla kibica piłkarskiego Śląski jest wyborem umiarkowanie korzystnym.

– Na świecie nie brakuje przecież uniwersalnych obiektów, z bieżnią i murawą, na których odbywają się mityngi, ale i mecze piłkarskie na najwyższym poziomie. Wszystkiego nie da się pogodzić, mówiąc o tak wielofunkcyjnej arenie jak Śląski. Zgodzę się, że trybuny za bramkami są oddalone, tam widoczność pozostawia trochę do życzenia, ale na trybunach wzdłuż linii nie ma zarzutów. W ubiegłym tygodniu gościliśmy pana prezesa Kuleszę, patrzył na boisko z loży i potwierdzał, że z tych miejsc widoczność jest bardzo dobra.

Skoro macie już miano gospodarza, to od czego zaczynacie przygotowania do 29 marca?

– Prace trwają cały czas. Najważniejsza jest pielęgnacja murawy. Za niedługo włączymy ogrzewanie, pobudzimy trawę do życia, wegetacji, zrobimy lekką dosiewkę, poczynimy zabiegi pielęgnacyjne. Pracują dla nas specjaliści najwyższej klasy. W ostatnią sobotę był u nas przedstawiciel PZPN, oglądał murawę, tak jak prezes Kulesza. Jak na ten czas styczniowy, ma się ona bardzo dobrze. Problemów z boiskiem nie będzie.

Rozmowa z Yassinem Maloumim, algierskim dziennikarzem telewizji Echorouk.

Co się dzieje z reprezentacją Algierii? Mistrz kontynentu i kandydat numer 1 do triumfu w Pucharze Afryki jest jedną nogą poza turniejem w Kamerunie…

– To dla nas wszystkich nieoczekiwany kryzys. Nikt nie wyobrażał sobie takiego nagłego załamania. Recepta selekcjonera Belmadiego jest prosta. W czwartkowym meczu z Wybrzeżem Kości Słoniowej, który jest dla nas grą o być albo nie być, trzeba w końcu zdobyć bramkę. To w dwóch pierwszych meczach się nie udało. Wszyscy liczą zwłaszcza na lidera naszej reprezentacji Riyada Mahreza. To on ma być tym, który odblokuje niemoc w grze ofensywnej.

Gdzie szukać problemu? Albo inaczej, kogo w Algierii wini się za tą sytuację?

– Ja uważam, że problemem jest koncentracja, a raczej jej brak po serii meczów bez porażki. Przypomnę, że nie przegraliśmy kolejnych 35 międzynarodowych spotkań, a wszystko nieoczekiwanie dla nas skończyło się w niedzielnym starciu z Gwineą Równikową. No cóż, na pewno nie można się poddać, a musimy walczyć i ciężko pracować. Ludzie w Algierii czekają na kolejne zwycięstwa oraz na to, że z turnieju w Kamerunie piłkarze wrócą z kolejnym pucharem. Mamy jedną z najlepszych jedenastek w historii naszego futbolu, musimy to wykorzystać.

Jak komentuje się w Algierii remis ze Sierra Leone i porażkę 0:1 z Gwineą Równikową?

– Wiadomo, jest rozczarowanie wynikami, ale dalej wszyscy wspieramy zespół narodowy – tym bardziej teraz, w trudnej sytuacji. Nasza drużyna wróci do gry. Jesteśmy pewni, że zwycięstwa na turnieju o Puchar Narodów nadejdą.

SUPER EXPRESS

Jakub Moder imponuje Piotrowi Świerczewskiemu.

 – Wyjechał w młodym wieku i nie boi się wyzwań. Gdyby ktoś go nie znał, to pomyślałby, że gra w Premier League od kilku sezonów. Sam fakt, że tak szybko wskoczył do składu, świadczy o jego dojrzałości. To inny poziom niż Michał Karbownik, który nie przebił się w Brighton, ale jemu zrobiono krzywdę, bo sprzedano go do Anglii za szybko – dodaje „Świerszcz”, który grał na podobnej pozycji co Moder.

– Ma ważną dla pomocnika umiejętność, bo – podchodząc pod piłkę – widzi, co się dzieje za plecami i co stanie się za chwilę. Jest nauczony szybkiego reagowania. Gra obiema nogami, ma świetny strzał, więc to idealne cechy dla środkowego pomocnika – podkreśla.

Fot. FotoPyK

Suche Info
19.05.2022

Imaz blisko Lechii Gdańsk

Jesus Imaz jest blisko przenosin do Lechii Gdańsk. Taką informację podał Piotr Wołosik z Przeglądu Sportowego. Klub z Białegostoku oferował zawodnikowi bardzo dobre warunki, ale najwyraźniej strony nie dojdą do porozumienia. Tym bardziej że sytuacja skomplikowała się po urazie Imaza – przed nim Hiszpan mógł liczyć na jeszcze lepszy kontrakt, natomiast po kontuzji klub chciał […]
19.05.2022
Weszło
19.05.2022

Jak z drużyny-mema zrobić maszynę, czyli Maciej Skorża trenerem sezonu?

Trwa dyskusja o tym, kto powinien zostać najlepszym trenerem sezonu w Ekstraklasie. Nie brakuje głosów o tym, że Maciej Skorża dostał samograja i z taką kadrą mistrzostwo zdobyłaby nawet żona Barry’ego Douglasa. Ale czy na pewno? Czas rozliczyć szkoleniowca Kolejorza z jego pracy. – Jak trener mówi, że chce coś budować, to niech jedzie na […]
19.05.2022
Suche Info
19.05.2022

Szymon Marciniak w gronie arbitrów na mundial w Katarze

Na mistrzostwa świata w Katarze jedzie polska reprezentacja i jadą również polscy sędziowie. W gronie nominowanych arbitrów znalazł się Szymon Marciniak oraz jego asystenci – Tomasz Listkiewicz i Paweł Sokolnicki. Z kolei za monitorem VAR będzie miał okazję usiąść Tomasz Kwiatkowski. Mundial w Katarze potrwa od 21 listopada do 18 grudnia 2022 roku. WIĘCEJ O […]
19.05.2022
Suche Info
19.05.2022

Gdzie odbędzie się mistrzowska feta Lecha Poznań?

Feta Lecha Poznań z okazji zdobycia mistrzostwa Polski ma odbyć się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wcześniejsze mistrzostwa Kolejorz świętował na Starym Rynku albo na placu Mickiewicza. Pierwsza lokalizacja odpadła ze względu na przebudowę, druga, ponieważ tuż obok też trwa remont. Wybrano więc teren MTP, a konkretnie plac Świętego Marka. Po meczu z Zagłębiem Lubin […]
19.05.2022
Weszło
19.05.2022

Wiemy kiedy odbędzie się prezentacja strojów reprezentacji Polski na mundial

Zazwyczaj w maju wygląd koszulek polskiej kadry przed dużą piłkarską imprezę jest już znany. Jednak pierwszy raz w historii mistrzostwa świata odbędą się jesienią. Mundial w Katarze zacznie się 21 listopada i potrwa do 18 grudnia. Z tego też powodu prezentacja strojów Biało-Czerwonych nastąpi dopiero we wrześniu. Dostawcą sprzętu dla reprezentacji Polski od 2008 roku […]
19.05.2022
Ekstraklasa
19.05.2022

Angielski: Zimą odrzuciłem ofertę z Rosji. Kilka dni później wybuchła wojna

Karol Angielski przed tym sezonem miał w CV cztery ekstraklasowe kluby i tyle samo strzelonych goli na tym poziomie. Teraz wreszcie pokazuje, że może być wyróżniającą się postacią w polskiej elicie. Ma już 17 bramek i powalczy jeszcze o koronę króla strzelców. W poprzedniej kolejce po wejściu z ławki zdobył trzy bramki z Wisłą Kraków, […]
19.05.2022
Prasówka
19.05.2022

PRASA. Frankowski: Kuba był dobrej myśli. Przypuszczaliśmy, że będą słabsi od Wisły

Czwartkowa prasa nie rozpieszcza, ale znajdziemy w niej parę rozmów, które przykuwają uwagę. Wciąż sporo o reprezentacji, zwłaszcza o Gabrielu Słoninie. Przegląd Sportowy Tomasz Frankowski o problemach „Białej Gwiazdy”. Napastnik analizuje spadek Wisły. Wisłę tworzył zlepek piłkarzy z zagranicy, umówmy się, w większości kiepskich. Ale zdarza się, że taki zlepek tworzy solidny zespół. Uważam, że akurat […]
19.05.2022
Weszło
18.05.2022

PRASA. Kulisy walki w PZPN o zniesienie przepisu o młodzieżowcu i zmian w PJS

– Wojciech Cygan z zapałem przekonuje kolegów z innych klubów i związkowych działaczy. Zgromadził wokół siebie grupę ludzi, którzy na zarządzie będą go wspierać. Powinno wystarczyć na zniesienie młodzieżowego limitu, a jednocześnie jest zapowiedź podniesienia kwoty przekazywanej na Pro Junior System. Ma ona być przekazywana nie tylko z kasy związku, który oczywiście nie musi mieć […]
18.05.2022
Weszło
17.05.2022

PRASA. Zalewski: Włosi mnie chcieli, ale nigdy nie rozważałem gry dla nich

Wtorkowa prasa w dalszym ciągu zajmuje się wydarzeniami z ekstraklasowego weekendu i trudno się dziwić. PRZEGLĄD SPORTOWY Nie byłoby sukcesu Lecha, gdyby Maciej Skorża nie ułożył wszystkiego po swojemu. W kwietniu 2021 roku 50-letni trener roku przejmował zespół rozbity i nieliczący się w walce o jakiekolwiek trofea. Plan był taki, żeby zacząć od scementowania i […]
17.05.2022
Weszło
16.05.2022

PRASA. Dziekanowski: Papszun więcej wycisnął z Rakowa niż Skorża z Lecha

– Wciąż trwa walka o tytuł wicemistrzowski, ale już dziś mogę napisać, że – niezależnie od wyniku – największe wrażenie, zrobiła na mnie postawa Rakowa Częstochowa. Lech pokazywał w tym sezonie dwie twarze – momentami grał tak, jak od mistrza byśmy tego oczekiwali, ale były momenty, kiedy sobie myślałem: tak mistrzowi grać nie przystoi. Na […]
16.05.2022
Prasówka
14.05.2022

PRASA. Kamiński: Prosiłem Boga o wsparcie dla Lecha. I o porażkę Rakowa też!

Sobotnia prasa podkręca atmosferę przed meczami Lecha Poznań i Rakowa Częstochowa. PRZEGLĄD SPORTOWY Były napastnik Lecha Poznań, Zbigniew Zakrzewski uważa, że „Kolejorz” zasłużył na tytuł. Pana zdaniem Kolejorz wjechał po tej serii gier na autostradę do mistrzostwa? Wydaje mi się, że to już ostatni gwizdek. W tym sezonie, a zwłaszcza w tej rundzie było wiele […]
14.05.2022
Prasówka
13.05.2022

PRASA. Szulczek: Lech jest najlepszy w Polsce, ale chcemy pokazać pazurki

Ligowy dodatek, analizy, rozmowy. Ekstraklasa wkracza w decydujący moment, więc weekendowe wydania gazet dostarczyły nam sporo treści. Sport Romuald Szukiełowicz przed kolejką. Nie życzy spadku Wiśle Kraków. Efektowne i wysokie zwycięstwo Zagłębia Lubin z Radomiakiem zrobiło na panu wrażenie? – Nie. Wiem, że zabrzmiało to dziwnie, ale tak właśnie uważam. Po prostu zdarzają się takie mecze, […]
13.05.2022
Liczba komentarzy: 37
Subscribe
Powiadom o
guest
37 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Pałlo Kutińjo
Pałlo Kutińjo(@prej)
3 miesięcy temu

Dzisiaj Szewczenko, jutro kto tym razem? Kogo jeszcze nie było w prasie? Może Łazarek? Byłoby chociaż wesoło, gdyby Robercika nazwał pipolokiem.

Doski Biego
Doski Biego
3 miesięcy temu

Wayne Rooney.

Bogdan
Bogdan
3 miesięcy temu

tylko nie Nawalka , nie ta optyka. Napiszcie o malych klubach z Polski np Start Nidzica, ludzie sa ciekawi. A u Was tylko gorny slask

ZŁOTY WURST
ZŁOTY WURST
3 miesięcy temu

I zajebiście!!! Każdy tylko nie Koniowałke czy inny polski cieciuch 🙂

Shark
Shark
3 miesięcy temu

Jacus gmoch,on ma zawsze paru fajnych sztoperow na oku

dario armando
dario armando
3 miesięcy temu

Pamiętając styl w jakim grała Ukraina na Euro ,to brać Szewczenkę i o nic nie pytać.Z naszym potencjałem trochę wyższym niż oni to nawet wyjście z grupy w Katarze niewykluczone.

FałszywyProfil
FałszywyProfil
3 miesięcy temu
Reply to  dario armando

poza 2 meczami z polotem styl nie był zachwycający, delikatnie mówiąc

dario armando
dario armando
3 miesięcy temu

Ale się zawsze pamięta najlepsy mecz czyli jak zagrali z Holendrami ,ja osobiście widzę ten mecz w top 3 EURO ,a były to bodajże najładniejsze EURO w mojej historii ,a oglądam od 1976.

dario armando
dario armando
3 miesięcy temu
Reply to  dario armando

literówka -najlepszy

Fiedja
Fiedja
3 miesięcy temu

Gdyby Kulesza zatrudnił Szewczenkę, to chciałbym zobaczyć minę tajskiego playboya Mateusza, który dopiero co obwieścił, że będzie szaman Nawałka

Pałlo Kutińjo
Pałlo Kutińjo(@prej)
3 miesięcy temu
Reply to  Fiedja

Borek ma poważne problemy z pamięcią, bo jakoś mu wyleciało z łepetyny, że na ME 2016 nasza repra w pięknym stylu w pięciu spotkaniach strzeliła całe cztery bramki.

ZŁOTY WURST
ZŁOTY WURST
3 miesięcy temu
Reply to  Fiedja

TAJSKI FLAK to zero.

Damian
Damian
3 miesięcy temu
Reply to  Fiedja

„szaman Nawalka” swietne

Damian
Damian
3 miesięcy temu
Reply to  Fiedja

Nie tylko Borek. Boniek mówił, że na 100% Nawalka. Kolton, że na 99,9%. Mam nadzieję, że Pan Prezes Kulesza ich zgasi.

Shark
Shark
3 miesięcy temu
Reply to  Damian

Kwachu mówi że na 40% bedzie Janek Furiat Tomaszewski

Roman
Roman
3 miesięcy temu
Reply to  Shark

Janek Furiat Tomaszewski hehe

adolf
adolf
3 miesięcy temu

Ale ten Kulesza się nabija z was pismaki. Coś czuje, że skonczy się tak, że wybierze jeszcze kogoś innego.

ZŁOTY WURST
ZŁOTY WURST
3 miesięcy temu
Reply to  adolf

Michau Probiesz? Pismaku, ty się dowiesz 🙂

Gustavo Lima
Gustavo Lima
3 miesięcy temu

Ale Tajson mówił w kanalebekowym, że Adaś na pewno. Już nie wiem komu ufać.

Shark
Shark
3 miesięcy temu

A moze zrobić referendum,niech każdy glosujacy sam wpisze swojego kandydata hehe

Harry
Harry
3 miesięcy temu

Podobno tym „czarnym koniem” jest Mariusz Rumak 😉

Orlando Sa Sousa
Orlando Sa Sousa
3 miesięcy temu

Chyba ze Kulesza placi w plytach Zenka to jo

Rufjan
Rufjan
3 miesięcy temu

>> 29 marca reprezentacja Polski zagra w Chorzowie! 

29 marca to reprezentacja bedzie juz na wakacjach po bęckach w Moskwie

Pan Misiek
Pan Misiek
3 miesięcy temu
Reply to  Rufjan

Ty umiesz czytać? Zagrają, nawet jak przegrają w Moskwie. Tylko wtedy towarzyski, a nie barażowy.

Placzul
Placzul(@placzul)
3 miesięcy temu

To Wielko Bór może mieć sraczke z białym dymem włącznie

SPH41
SPH41
3 miesięcy temu

Czy FRANEK PIKUTOWSZCZAK tez bedzie kandydatem Cezarego?

Roch
Roch(@roch)
3 miesięcy temu

No skoro prezes Kulesza wszystko widział świetnie z loży, to chyba już nie wypada mieć zastrzeżeń do Stadionu Śląskiego…

Pokal
Pokal
3 miesięcy temu

Szewczenko na trenera, Dudek na asystenta

Trebor
Trebor
3 miesięcy temu

W kontekście meczu z Rosja wybór Szewczenki nie jest dobrą opcją. Trzeba brać pod uwag, że Rosjanie mogą go nie wpuścić do siebie. I co wtedy?

16wszechmistrz16!!!
16wszechmistrz16!!!
3 miesięcy temu

Ale Nawałka sztab już skompletował, już mierzą szafki, rozkładają sztuczna murawę, już podpisane kontrakty z strażakami na nawadnianie, przeprowadzono kasting na kierowcę który jeździ tylko do przodu. No i został wybrany najdroższy z salonów mody który ma ubierać nowego selekcjonera, był też kasting na fotografa który robi tylko ładne zdjęcia
A tu takie zachowanie prezesa, taki policzek, odstawienie na ławeczkę 🙂

tetris
tetris
3 miesięcy temu

z tym leśnym dziadem jako prezesem pzpn niedługo wszyscy zatęsknią za bońkiem,wspomnicie moje słowa

Trebor
Trebor
3 miesięcy temu
Reply to  tetris

Chciałbym tylko przypomnieć, że to Boniek jest winowajcą całego tego zamieszania

janek kos
janek kos
3 miesięcy temu
Reply to  tetris

Tesknic za Bonkiem ?
Jesli juz , to wylacznie za pilkarzem Bonkiem .
Bo jaki byl selekcjoner – taki byl prezes.

root
root(@root)
3 miesięcy temu

Pismaki sypią tymi selekcjonerami jak z kałasznikowa. W końcu któryś trafi i będzie przez miesiąc jarał się na twitterze że pierwszy podał nazwisko do mediów.

Only kasa
Only kasa
3 miesięcy temu

Ostatnio tez było milion nazwisk i nagle Boniek wyskoczył z Sousą. Także tyle pismaki wiedzą co nic.

Suche Info
19.05.2022

Imaz blisko Lechii Gdańsk

Jesus Imaz jest blisko przenosin do Lechii Gdańsk. Taką informację podał Piotr Wołosik z Przeglądu Sportowego. Klub z Białegostoku oferował zawodnikowi bardzo dobre warunki, ale najwyraźniej strony nie dojdą do porozumienia. Tym bardziej że sytuacja skomplikowała się po urazie Imaza – przed nim Hiszpan mógł liczyć na jeszcze lepszy kontrakt, natomiast po kontuzji klub chciał […]
19.05.2022
Weszło
19.05.2022

Jak z drużyny-mema zrobić maszynę, czyli Maciej Skorża trenerem sezonu?

Trwa dyskusja o tym, kto powinien zostać najlepszym trenerem sezonu w Ekstraklasie. Nie brakuje głosów o tym, że Maciej Skorża dostał samograja i z taką kadrą mistrzostwo zdobyłaby nawet żona Barry’ego Douglasa. Ale czy na pewno? Czas rozliczyć szkoleniowca Kolejorza z jego pracy. – Jak trener mówi, że chce coś budować, to niech jedzie na […]
19.05.2022
Suche Info
19.05.2022

Szymon Marciniak w gronie arbitrów na mundial w Katarze

Na mistrzostwa świata w Katarze jedzie polska reprezentacja i jadą również polscy sędziowie. W gronie nominowanych arbitrów znalazł się Szymon Marciniak oraz jego asystenci – Tomasz Listkiewicz i Paweł Sokolnicki. Z kolei za monitorem VAR będzie miał okazję usiąść Tomasz Kwiatkowski. Mundial w Katarze potrwa od 21 listopada do 18 grudnia 2022 roku. WIĘCEJ O […]
19.05.2022
Suche Info
19.05.2022

Gdzie odbędzie się mistrzowska feta Lecha Poznań?

Feta Lecha Poznań z okazji zdobycia mistrzostwa Polski ma odbyć się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wcześniejsze mistrzostwa Kolejorz świętował na Starym Rynku albo na placu Mickiewicza. Pierwsza lokalizacja odpadła ze względu na przebudowę, druga, ponieważ tuż obok też trwa remont. Wybrano więc teren MTP, a konkretnie plac Świętego Marka. Po meczu z Zagłębiem Lubin […]
19.05.2022
Weszło
19.05.2022

Wiemy kiedy odbędzie się prezentacja strojów reprezentacji Polski na mundial

Zazwyczaj w maju wygląd koszulek polskiej kadry przed dużą piłkarską imprezę jest już znany. Jednak pierwszy raz w historii mistrzostwa świata odbędą się jesienią. Mundial w Katarze zacznie się 21 listopada i potrwa do 18 grudnia. Z tego też powodu prezentacja strojów Biało-Czerwonych nastąpi dopiero we wrześniu. Dostawcą sprzętu dla reprezentacji Polski od 2008 roku […]
19.05.2022
Ekstraklasa
19.05.2022

Angielski: Zimą odrzuciłem ofertę z Rosji. Kilka dni później wybuchła wojna

Karol Angielski przed tym sezonem miał w CV cztery ekstraklasowe kluby i tyle samo strzelonych goli na tym poziomie. Teraz wreszcie pokazuje, że może być wyróżniającą się postacią w polskiej elicie. Ma już 17 bramek i powalczy jeszcze o koronę króla strzelców. W poprzedniej kolejce po wejściu z ławki zdobył trzy bramki z Wisłą Kraków, […]
19.05.2022
Suche Info
19.05.2022

Aubameyang skończył reprezentacyjną karierę

Pierre-Emerick Aubameyang zakończył reprezentacyjną karierę. Były napastnik kadry Gabonu napisał: – Po 13 latach dumnego reprezentowania mojego kraju ogłaszam, że kończę reprezentacyjną karierę. Chciałbym podziękować mieszkańcom Gabonu oraz wszystkim, którzy wspierali mnie w dobrych i złych chwilach. Zawodnik Barcelony rozegrał 72 spotkania w kadrze Gabonu i strzelił 30 bramek. Największym sukcesem pozostał ćwierćfinał Pucharu Narodu […]
19.05.2022
1 liga
19.05.2022

Trenerskie przymiarki w 1. lidze. Kto poprowadzi Chrobrego i Podbeskidzie?

Pierwszy raz od dawna w 1. lidze może dojść do sporej wymiany trenerów w przerwie między sezonami. Nowych szkoleniowców szukają w Bielsku-Białej, Głogowie, Rzeszowie, Łodzi i Tychach. Jakie nazwiska są przymierzane do pracy w poszczególnych klubach? Na rynku trenerskim jest sporo szkoleniowców, którzy próbują wrócić na karuzelę. Ci znani z pierwszoligowych boisk to choćby Dariusz […]
19.05.2022
Ekstraklasa
19.05.2022

Plany transferowe Radomiaka. Powrót Mikity i nowy bramkarz?

Radomiak Radom zamyka sezon i szykuje się do letniego okna transferowego. Beniaminek dwa wzmocnienia zaklepał już wcześniej, a co dalej? W klubie nie ukrywają, że rozmowy o wzmocnieniach już trwają. Poznaliśmy kilka nazwisk, którymi interesuje się ekipa Mariusza Lewandowskiego. W Radomiu plany na letnie okienko są jasne. Klubowi zależy na ściągnięciu jednego lub dwóch prawych […]
19.05.2022
Brama dnia
19.05.2022

Jörg Böhme – dublet prawie na wagę mistrzostwa | BRAMA DNIA

Dwadzieścia jeden lat temu Schalke 05 pokonało 5:3 SpVgg Unterhaching i przez kilka cudownych chwil kibice ekipy z Gelsenkirchen byli przekonani, że ten triumf zapewnił im upragnione mistrzostwo Niemiec. Nie zdawali sobie sprawy, że Bayern Monachium nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w starciu z HSV. Wspominamy ten mecz w dzisiejszej „Bramie dnia”. 1. JÖRG BÖHME […]
19.05.2022
Suche Info
19.05.2022

„Sezon smutny jak życie w Wałbrzychu. Niech Mioduski się wstydzi”

Kibice Legii chcą „uczcić” nieudany sezon w wykonaniu Legii. Mianowicie opuścić trybuny na 17 minut. Czyli tak, by jedna minuta odpowiadała jednej porażce Wojskowych w sezonie. Na profilu Nieznanych Sprawców na Facebooku możemy przeczytać: Zwracamy się do wszystkich kibiców Legii Warszawa. Przed nami ostatni meczu sezonu. Sezonu smutnego jak życie w Wałbrzychu. Najgorszego sezonu w […]
19.05.2022
Weszło
19.05.2022

Jak radzili sobie triumfatorzy Ligi Europy w kolejnym sezonie?

Na początku rozgrywek 14/15 UEFA zdecydowała, że zwycięzca Ligi Europy otrzyma gwarancję występów w Lidze Mistrzów w kolejnym sezonie. Dla wielu drużyn był to tylko miły dodatek. Dla pozostałych wielka szansa, która dodatkowo podkręcała rywalizację. Sprawdziliśmy, jak triumfatorzy Ligi Europy radzili sobie w Lidze Mistrzów i jak gra w tych prestiżowych rozgrywkach wpłynęła na ich […]
19.05.2022
Suche Info
19.05.2022

Kobylański w TSV 1860 Monachium

Martin Kobylański ma nowy klub. To TSV 1860 Monachium. Przez ostatnie trzy sezony Kobylański występował w Eintrachcie Brunszwik. Awansował nawet do 2. Bundesligi, by po sezonie zlecieć i dalej grać na trzecim poziomie rozgrywkowym w Niemczech. Teraz Brunszwik znów awansował (z drugiego miejsca), ale już nie wziął Kobylańskiego na pokład. TSV jako czwarty zespół trzeciej […]
19.05.2022
Weszło
19.05.2022

Magath utrzyma Herthę czy spełni ostatnią posługę dla HSV?

Felix Magath niespodziewanie po pięciu latach powrócił w marcu do pracy trenerskiej. Podjął się trudnego zadania utrzymania Herthy Berlin w Bundeslidze. Starą Damę objął, gdy ta znajdowała się w strefie spadkowej. Wyprowadził ją z niej, ale w ostatnich minutach 34. kolejki sezonu wylądował w barażach za sprawą zwycięstwa VfB Stuttgart nad 1. FC Koeln (2:1). […]
19.05.2022
Ekstraklasa
19.05.2022

Pogromca gwiazd. Kim jest Kamil Pestka?

Niemroźne przedpołudnie na boisku treningowym Pasów przy ulicy Wielickiej w Krakowie. Kamil Pestka siedzi na zdezelowanym krzesełku przy samej murawie w szarej bluzie i dżinsowych spodniach z dziurami na kolanach. – Whisky z Michałem Probierzem czy whisky z Czesławem Michniewiczem? – pytamy przewrotnie. – Whisky z jednym i drugim! – odpowiada zgrabnie.  Minęły dwa lata […]
19.05.2022
Weszło
19.05.2022

„Nie zawsze wynik jest celem nadrzędnym”. Z Podwórka Na Stadion o Puchar Tymbarku w Świdnicy

Po kilku latach przerwy finały wojewódzkie turnieju „Z Podwórka Na Stadion o Puchar Tymbarku” wróciły do Świdnicy. Na obiektach miejscowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w środę rywalizacja o prym na Dolnym Śląsku rozpoczęła się od kategorii U12. Podczas ceremonii otwarcia zobaczyliśmy przykry obrazek. Podsumowanie tego, jak wiele zabrała nam pandemia. Po tym jak prowadzący zapytał […]
19.05.2022
Suche Info
19.05.2022

Verratti twierdzi, że Benzema faulował Donnarummę

Marco Verratti w rozmowie “Le Parisien” wspomina dwumecz z Realem w Lidze Mistrzów i wskazuje powody, dla których PSG odpadło z Ligi Mistrzów. Zdaniem piłkarza Benzema faulował Donnarummę: – Dla mnie to był faul. W starciu z Troyes widzieliśmy, że sędzia anulował gola za podobny faul Kyliana na obrońcy, który nawet nie upadł. Jednak każdy […]
19.05.2022
Suche Info
19.05.2022

Origi trafi do Milanu

Divock Origi zostanie nowym piłkarzem Milanu. Piłkarz po ośmiu latach opuszcza Liverpool na stałe. Fabrizio Romano napisał na Twitterze: – Divock Origi nie ma wątpliwości co do swojego kolejnego celu: czeka tylko na ukończenie badań medycznych i podpisanie kontraktu jako nowy zawodnik Milanu w nadchodzących tygodniach. Origi trafił do Liverpoolu z Lille w 2014 roku. […]
19.05.2022