PRASA. Legia dogadała się już z Papszunem – ma dostać pełną autonomię

Opublikowane 27.11.2021 06:29 przez

Damian Smyk

Według naszych informacji to porozumienie już zostało zawarte. Na Papszuna, a także na jego sztab, czeka gotowy kontrakt, który trzeba tylko podpisać. Co ważne, trener Papszun ma mieć zagwarantowaną pełną autonomię w zespole mistrza Polski i wpływ na całą strukturę klubu – czytamy w „Super Expressie”. Co poza tym dziś w prasie?

„SPORT”

Rozmówka z Mariuszem Śrutwą po losowaniu meczów barażowych. Odkrywczych wniosków jednak nie ma.

Podczas ostatniego Euro Rosja dwa ze swoich grupowych meczów grała u siebie, a mimo to nie awansowała z grupy. To dla nas jakaś wskazówka, handicap?

– Nie pocieszałbym się takim zestawieniem. Nie ma co grzebać w historii, że u siebie Rosjanie nie notowali zwycięstw i nie awansowali. Teraz jest inny trener, inny zespół i będzie to bardzo trudny pojedynek, gdzie wiele będzie zależało od podejścia mentalnego, od właściwego nastawienia. W tym czy udźwigniemy ciężar tego co dzieje się w sporcie, ale również wokół tej całej otoczki pozaboiskowej, bo pewnie nie będziemy tam mile widziani, o będzie zależał rezultat.

A jak ocenić procentowa szanse Rosji i Polski w takim meczu?

– Przed meczem każdy powie, że 50 na 50, bo to jest piłka nożna. Boisko jest takie samo, obie drużyny mają po 11 zawodników, a mecz trwa 90 minut plus ewentualnie dogrywka. Szanse są wyrównane z tym drobnym niuansem, że dla nas jest to mecz na wyjeździe. Szkoda, że zaprzepaściliśmy szansę tego, żeby to pierwsze spotkanie grać u siebie. Pewnie nie gralibyśmy wtedy z Rosją, ale z innym przeciwnikiem i dla naszych kibiców byłaby to wielka frajda i wydarzenie zobaczyć spotkanie, o którym by się potem długo mówiło. Niestety, na własne życzenie pozbawiliśmy się tego poprzez dziwne i niewyjaśnione decyzje.

Latem wygasają kontrakty kilku ważnych piłkarzy Górnika Zabrze – m.in. Janży, Gryszkiewicza, Nowaka, Jimeneza czy Podolskiego. A póki co nie ma kto z nimi nowych umów negocjować.

Niedawno zapytaliśmy jednego z czołowych graczy, czy klub już podjął rozmowy w sprawie nowego kontraktu. Uśmiechnął się tylko z politowaniem i pokręcił przecząco głową. Z innymi zawodnikami sprawa wygląda podobnie. Zimowe okienko transferowe za pasem, to znaczy, że gracze, którym umowy kończą się w czerwcu 2022 roku, już mogą podpisywać kontrakty z nowymi pracodawcami. Wielu z nich będzie łakomym kąskiem także dla naszych ekstraklasowych tuzów, gdzie płaci się większe, nawet znacznie większe pieniądze niż w Górniku Zabrze. Po odejściu z końcem sierpnia prezesa Dariusza Czernika, a na początku listopada odpowiedzialnego za transfery Artura Płatka, nie widać w Górniku nikogo, kto zasiadłby do rozmów z zawodnikami i ich menedżerami. Pełniący obowiązki prezesa Tomasz Młynarczyk mówił nam po odejściu Płatka, że niewykluczone, iż klub rozejrzy się za nowym dyrektorem sportowym. Na giełdzie już padły nazwiska Łukasza Masłowskiego czy Kamila Kosowskiego, ale konkretów nie ma.

Nerwowa atmosfera na walnym zgromadzeniu Bayernu Monachium. Poszło o sprawy polityczne.

Wiadomo było, że na tegorocznym zgromadzeniu będzie gorąco, a to za sprawą kibiców – członków klubu, łącznie jest ich 290 tysięcy – którym nie podoba się, że jednym ze sponsorów bawarskiego giganta są katarskie linie lotnicze. Niedawno świat obiegła oprawa meczowa fanów Bayernu, gdzie na dużym płótnie widoczne były zakrwawione postaci prezesa rady nadzorczej Olivera Kahna i prezydenta Herberta Hainera, którzy piorą brudne, umorusane krwią ubrania, mając kieszenie pełne gotówki. „Za pieniądze wypierzemy wszystko” – brzmiał transparent nawiązujące rzecz jasna do praw człowieka, które regularnie są łamane w Katarze. Liczba ofiar, jakie pochłonęła budowa stadionów na przyszłoroczny mundial, liczona jest w tysiącach. To się monachijczykom nie podoba.

„PRZEGLĄD SPORTOWY”

O finał baraży o mundial zagramy z Rosją. Cezary Kulesza twierdzi, że to względnie dobre losowanie dla biało-czerwonych.

Uważam, że losowanie jest dla nas pomyślne. Nie oznacza to oczywiście, że mamy łatwą drogę do mistrzostw świata, ale mogło być dużo gorzej. Udało nam się uniknąć faworyzowanych Włoch i Portugalii. Zagramy z bardzo wymagającymi rywalami, ale pozostającymi w naszym zasięgu. Czeka nas trudna wyprawa do Rosji i cała nasza uwaga będzie przez najbliższe tygodnie skupiona wyłącznie na tym rywalu i organizacji logistycznej tego wyjazdu. To nie czas, żeby myśleć o drugim meczu. Na razie liczy się tylko starcie z Rosją. I mocno wierzymy, że mecz u siebie zagramy w ramach finału baraży. Gdzie zostanie rozegrany ewentualny finał? Mamy do wyboru kilka stadionów, ale jest za wcześnie, żeby mówić o konkretach, zanim przeprowadzimy w tej sprawie rozmowy i negocjacje z operatorami. Premia za awans? W najbliższym czasie zostaną podjęte decyzje w tej sprawie, ale najpierw dowiedzą się o nich sami zainteresowani, czyli piłkarze, a dopiero potem media. Co z Paulo Sousą? Myślę, że to już trochę nudne, ale będę powtarzał tak długo, jak trzeba. Kontrakt selekcjonera obowiązuje do końca marca, a w przypadku awansu do mistrzostw świata przedłuży się automatycznie do końca roku.

Grę Legii analizuje dr Jarosław Gambal, były koordynator pionu sportowego KGHM Zagłębia Lubin.

Po EURO 2020 do zespołu później dołączył Tomaš Pekhart i więcej szans dostawał Mahir Emreli. Azer jest innym typem zawodnika od Czecha, np. dzięki szybkości umie wychodzić do prostopadłych podań. Dzisiaj Legia najczęściej stosuje atak pozycyjny, a w nim ważna jest gra bez piłki w polu karnym (szukanie wolnych przestrzeni w szesnastce, które pozwalają na sfinalizowanie ataku) czy utrzymanie się przy futbolówce tyłem do bramki. W meczu z Górnikiem Zabrze posiadanie piłki w kontrataku wynosiło 9 proc., ze Stalą Mielec 33 proc., z Piastem 20 proc., Lechem 7 proc. Profil Emrelego bardziej predysponuje do gry w ataku szybkim lub współpracy z drugim napastnikiem. Nie jest zawodnikiem, który czuje się komfortowo w zagęszczonym polu gry, pod presją blisko ustawionego w obronie zespołu czy pod presją obrońcy, będąc ustawionym tyłem do bramki, kiedy jako napastnik musi utrzymać się przy piłce.

Wiele obiecywano sobie po Lirim Kastratim. Jest typowym skrzydłowym, obdarzonym ponadprzeciętnym przyśpieszeniem i szybkością. Drybluje, najlepiej czuje się w szerokim ustawieniu przy linii bocznej. Obecnie Legia gra na dwóch środkowych ofensywnych pomocników (na dwie „10”), którzy odpowiadają za kreowanie przez grę podaniem na małej przestrzeni lub „wcięcia” w boczne sektory. Dla wykorzystania atutów Kosowianina ustawienie ofensywnych graczy Legii stawało się asymetryczne, tzn. Luquinhas pełnił rolę wąsko ustawionego skrzydłowego, Kastrati rozszerzał grę zespołu do maksimum. Podobnie jak Emreli, jest to zawodnik bardzo groźny w fazie przejściowej z bronienia do atakowania, gdy powstają duże przestrzenie na przykład z powodu braku reakcji i organizacji przeciwnika.

Artur Wichniarek twierdzi, że Złota Piłka powinna powędrować w ręce Roberta Lewandowskiego. Jego zdaniem Lewy jest poza zasięgiem reszty.

Z kolei Robert Lewandowski zarówno w tym, jak i w poprzednim roku, w którym plebiscyt się nie odbył, był poza zasięgiem. Pokazywał to także w bezpośrednich starciach z Messim, w których Bayern Monachium niszczył FC Barcelonę. Myślę, że wielu wybitnych piłkarzy, którzy nie grają, a wypowiadają się na temat tego plebiscytu, w ogromnej większości wskazują na Roberta. Polakowi należy się ten tytuł, jak nikomu innemu. Powinien wygrać Lewandowski, a nie Messi, nawet biorąc pod uwagę nieudany turniej mistrzostw Europy w wykonaniu naszej reprezentacji. To, że kapitan Biało-Czerwonych jest najlepszym napastnikiem na świecie, wiemy od dawna, ale od kilku lat jest też jednym z najlepszych piłkarzy. Jeśli już przy wyborze zwycięzcy mielibyśmy zwracać uwagę stricte na sukcesy boiskowe, to podałbym innego kandydata. Jest nim Jorginho – Włoch, który wygrał w tym roku Ligę Mistrzów i zdobył z reprezentacją Włoch mistrzostwo Europy, będąc jednym z najważniejszych ogniw Chelsea i reprezentacji. Jednak ja trzymam kciuki za Roberta, bo uważam, że przed rokiem został skrzywdzony. Nagroda nie została przyznana, a powinna. Lewy nie spuszcza z tonu, tylko wciąż strzela gole jak na zawołanie. To dla niego także rekordowy czas pod względem zdobytych bramek w roku kalendarzowym. Polak ma jeszcze kilka spotkań, żeby pobić pod tym względem rekord Cristiano Ronaldo, który w jednym sezonie strzelił 69 goli.

„SUPER EXPRESS”

Według „SE” Legia jest już dogadana z Papszunem, a ten przygotowuje się już do pracy w Warszawie.

Według naszych informacji to porozumienie już zostało zawarte. Na Papszuna, a także na jego sztab, czeka gotowy kontrakt, który trzeba tylko podpisać. Co ważne, trener Papszun ma mieć zagwarantowaną pełną autonomię w zespole mistrza Polski i wpływ na całą strukturę klubu. Co więcej, jak się dowiedzieliśmy, trener Papszun już dziś interesuje się każdym piłkarzem Legii, co oznacza, że przygotowuje się pomału do nowej pracy. W Warszawie bardzo chcą, żeby szkoleniowiec dołączył do drużyny już zimą, dlatego czekają na decyzję Rakowa Częstochowa.

Maciej Śliwowski krytykuje Dariusza Mioduskiego, który chwyta się brzytwy i po omacku próbuje coś wskórać.

Zaskakujące słowa Mioduskiego wywołały lawinę krytycznych komentarzy. Zdziwienia nie ukrywa były napastnik Legii Maciej Śliwowski (54 l.). – Byłem zszokowany, że takie rzeczy się dzieją – mówi mistrz Polski z 1994 r. – To nie był odpowiedni moment. W piłce trzeba być dyplomatą. Prezes Mioduski chciał ugasić pożar, a tylko dolał benzyny. To było niepotrzebne. Mógł powiedzieć, że pracują nad tematem trenera, ale bez podawania konkretów. Teraz narobił bigosu, bo właściciel Rakowa jest zdenerwowany, a trener Marek Papszun na pewno także nie jest zadowolony z tego powodu. Jeśli miałby tu przyjść, to w innych okolicznościach. A teraz zrobiło się nerwowo i w Rakowie. Tonący brzytwy się chwyta. Prezes Mioduski wie, co się wydarzyło wcześniej. Szuka sposobu na usprawiedliwienie obecnej sytuacji. Wyszedł brak doświadczenia w futbolu – wylicza.

fot. FotoPyk

Weszło
26.01.2022

Kamiński: – Zasługuję, żeby grać w klubie z Bundesligi

– Wolfsburg nie spadnie z Bundesligi. Nie i już. Oczywiście, w piłce dzieją się różne rzeczy, nawet jak stanie się katastrofa i latem trafię do 2. Bundesligi, to przychodzę do Wolfsburga i walczę o powrót do elity. Wiem, że nie będzie takiej konieczności, ale jestem gotowy na wszystko. Przychodzę tam z czystą kartą i z […]
26.01.2022
Ekstraklasa
26.01.2022

Kostadinov: Przed meczem o EURO Goran Pandev wygłosił taką przemowę, że wszyscy płakali

Jakie to uczucie być częścią historycznego sukcesu swojego narodu? O reprezentacji Macedonii Północnej porozmawialiśmy z nowym piłkarzem Piasta Gliwice. Tihomir Kostadinov wywalczył z kadrą awans na mistrzostwa Europy i pojechał na tę imprezę. Dzielenie szatni z Goranem Pandewem, rozwój futbolu w ojczyźnie i chęć postraszenia Włochów — to kilka tematów, które pomocnik poruszył w wywiadzie […]
26.01.2022
Weszło
26.01.2022

„Trener Szewczenko potrafi ewoluować w zależności od potrzeb”

Andrij Szewczenko jest obecnie głównym kandydatem na nowego selekcjonera reprezentacji Polski. O tym jakim szkoleniowcem jest 45-latek porozmawialiśmy z Markiem Marciniakiem. Jest to polski trener, specjalizujący się w analizie gry. Pracował dla Arki Gdynia, Bałtyku Gdynia i Lecha Poznań. Jako analityk programu InStat współpracował też z reprezentacjami: Belgii, Brazylii, Szwecji oraz klubami: Realem Madryt czy […]
26.01.2022
Prasówka
26.01.2022

PRASA. W poniedziałek Szewczenko zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji

Dzisiaj naprawdę jest co poczytać w prasie sportowej. Wywiady z Jackiem Zielińskim, Wojciechem Cyganem czy Robertem Dadokiem. Sporo o wyborze nowego selekcjonera – Szewczenko ma zostać trenerem kadry już w poniedziałek. Poza tym trochę o Pogoni, trochę o Piaście, trochę o Urbanie. „SPORT” Stałe fragmenty i skuteczność – to ma być siła Piasta na wiosnę. […]
26.01.2022
Australian Open
25.01.2022

Kaia Kanepi. Estońska solidność, z którą zmierzy się Iga Świątek

Nigdy nie odnosiła wielkich sukcesów, ale do ćwierćfinałów doszła już w każdym wielkoszlemowym turnieju. Dalej – ani razu. Wygrała też cztery turnieje WTA. W trakcie swojej kariery nie zgromadziła rzeszy fanów, zresztą sama specjalnie o nich nie zabiegała. Stała w cieniu, za najlepszymi zawodniczkami, które jednak zaskakująco często potrafiła ogrywać. Jej potężny serwis i forehand […]
25.01.2022
Ekstraklasa
25.01.2022

Dziewiętnasty zespół Ekstraklasy. Jak wygląda zgrupowanie polskich sędziów w Turcji?

W ostatnim czasie polscy sędziowie coraz bardziej otwierają się na świat, pokazując kulisy swojego zawodu. Pracę arbitrów możemy oglądać m.in. w serialu Canal+, ale też na żywo. Podczas zgrupowania w Turcji odwiedziliśmy sędziów, którzy przygotowują się do rundy wiosennej w Ekstraklasie i europejskich pucharach. – Czujemy się jak dziewiętnasty zespół Ekstraklasy! – mówi nam Paweł […]
25.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
10.01.2022

Siła Early Payout – właśnie dlatego warto grać w Fuksiarzu

Za nami bardzo fajny weekend w europejskiej piłce. Tak fajny, że nawet tęsknota za ekstraklasową kopaninką aż tak mocno nam nie doskwierała. A już szczególnie udane były to dni dla wielu graczy, którzy korzystają z oferty naszych kumpli z Fuksiarza. Z jednej strony przeżyli sportowe emocje, a z drugiej dzięki promocji Early Payout zazieleniły im […]
10.01.2022
Weszło
01.01.2022

Emocje Premier League z ograniczonym ryzykiem. Wystrzałowa promocja Fuksiarza!

W ostatnich dniach żyjemy serialem, w którym główną rolę odgrywa Paulo Sousa, ale czasami odrywamy się od niego po to, by zobaczyć trochę prawdziwej piłki. W obecnym okresie tradycyjnie zapewniają ją drużyny Premier League, a Fuksiarz postanowił jeszcze mocniej podkręcić temperaturę, która towarzyszy poczynaniom graczy na angielskich boiskach. Nasi kumple przygotowali wyjątkową promocję, dzięki której […]
01.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
08.12.2021

Dublet Lewandowskiego i wygrana Atalanty? Prawie pięć stów ze 100 złotych

Dziś poznamy ostatnie rozstrzygnięcia w fazie grupowej Champions League. W niektórych grupach wiele rzeczy jest już jasnych, ale w niektórych los poszczególnych drużyn zostanie przyklepany dopiero wieczorem. A takie mecze to nie tylko okazja, by trochę się rozerwać, obserwując piłkarskie zmagania, ale też szansa, by coś zarobić. Dziś mamy dla was propozycję, dzięki której w […]
08.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
07.12.2021

Liga Mistrzów w Fuksiarzu. Czy ze 100 zrobimy blisko 500?

Ostatnie łowy były naprawdę udane. Sugerowany przez nas kupon był w pełni trafiony i jeśli ktoś nas posłuchał, to pomnożył stówę i zgarnął 356 złotych. Wtedy wszedł nam Raków, Legia i Liverpool, które wygenerowały łączny kurs 4,05. Dziś – jak się przekonacie – idziemy o krok dalej. Wchodzimy bowiem w ostatnią kolejkę Ligi Mistrzów, a […]
07.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
03.12.2021

Sprawdźmy, postawmy: Lens powalczy z PSG, Haaland zmierzy się z „Lewym”

Jak co piątek zapraszamy was na kolejny odcinek cyklu „Sprawdźmy, postawmy”. Przejrzeliśmy weekendową ofertę naszych kumpli z Fuksiarza i zmontowaliśmy z myślą o was przykładowy kupon. Jest kilka obiecujących okazji. Tradycyjnie unikamy typowania na nos – szukamy raczej pewnych tendencji, serii, prawidłowości i właśnie w nich upatrujemy szans na zarobek. RC LENS – PARIS SAINT-GERMAIN: […]
03.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
01.12.2021

Postaw stówkę na Raków, Legię i Liverpool i zgarnij ponad 350 złotych

Mecze w środku tygodnia – zwyczajowo, Liga Mistrzów. Dzisiaj jest jednak inaczej. Dzisiaj gra kilka europejskich lig, dzisiaj mamy Puchar Polski. A to zawsze jest dobra okazja do tego, by ograć bukmachera. My postaramy się wam w tym pomóc – przygotowaliśmy trzy zdarzenia, które wyglądają naprawdę sensownie. Skupiamy się na naszym polskim poletku – Fuksiarz […]
01.12.2021
Weszło
26.01.2022

Kamiński: – Zasługuję, żeby grać w klubie z Bundesligi

– Wolfsburg nie spadnie z Bundesligi. Nie i już. Oczywiście, w piłce dzieją się różne rzeczy, nawet jak stanie się katastrofa i latem trafię do 2. Bundesligi, to przychodzę do Wolfsburga i walczę o powrót do elity. Wiem, że nie będzie takiej konieczności, ale jestem gotowy na wszystko. Przychodzę tam z czystą kartą i z […]
26.01.2022
Ekstraklasa
26.01.2022

Kostadinov: Przed meczem o EURO Goran Pandev wygłosił taką przemowę, że wszyscy płakali

Jakie to uczucie być częścią historycznego sukcesu swojego narodu? O reprezentacji Macedonii Północnej porozmawialiśmy z nowym piłkarzem Piasta Gliwice. Tihomir Kostadinov wywalczył z kadrą awans na mistrzostwa Europy i pojechał na tę imprezę. Dzielenie szatni z Goranem Pandewem, rozwój futbolu w ojczyźnie i chęć postraszenia Włochów — to kilka tematów, które pomocnik poruszył w wywiadzie […]
26.01.2022
Weszło
26.01.2022

„Trener Szewczenko potrafi ewoluować w zależności od potrzeb”

Andrij Szewczenko jest obecnie głównym kandydatem na nowego selekcjonera reprezentacji Polski. O tym jakim szkoleniowcem jest 45-latek porozmawialiśmy z Markiem Marciniakiem. Jest to polski trener, specjalizujący się w analizie gry. Pracował dla Arki Gdynia, Bałtyku Gdynia i Lecha Poznań. Jako analityk programu InStat współpracował też z reprezentacjami: Belgii, Brazylii, Szwecji oraz klubami: Realem Madryt czy […]
26.01.2022
Prasówka
26.01.2022

PRASA. W poniedziałek Szewczenko zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji

Dzisiaj naprawdę jest co poczytać w prasie sportowej. Wywiady z Jackiem Zielińskim, Wojciechem Cyganem czy Robertem Dadokiem. Sporo o wyborze nowego selekcjonera – Szewczenko ma zostać trenerem kadry już w poniedziałek. Poza tym trochę o Pogoni, trochę o Piaście, trochę o Urbanie. „SPORT” Stałe fragmenty i skuteczność – to ma być siła Piasta na wiosnę. […]
26.01.2022
Australian Open
25.01.2022

Kaia Kanepi. Estońska solidność, z którą zmierzy się Iga Świątek

Nigdy nie odnosiła wielkich sukcesów, ale do ćwierćfinałów doszła już w każdym wielkoszlemowym turnieju. Dalej – ani razu. Wygrała też cztery turnieje WTA. W trakcie swojej kariery nie zgromadziła rzeszy fanów, zresztą sama specjalnie o nich nie zabiegała. Stała w cieniu, za najlepszymi zawodniczkami, które jednak zaskakująco często potrafiła ogrywać. Jej potężny serwis i forehand […]
25.01.2022
Ekstraklasa
25.01.2022

Dziewiętnasty zespół Ekstraklasy. Jak wygląda zgrupowanie polskich sędziów w Turcji?

W ostatnim czasie polscy sędziowie coraz bardziej otwierają się na świat, pokazując kulisy swojego zawodu. Pracę arbitrów możemy oglądać m.in. w serialu Canal+, ale też na żywo. Podczas zgrupowania w Turcji odwiedziliśmy sędziów, którzy przygotowują się do rundy wiosennej w Ekstraklasie i europejskich pucharach. – Czujemy się jak dziewiętnasty zespół Ekstraklasy! – mówi nam Paweł […]
25.01.2022
Prasówka
26.01.2022

PRASA. W poniedziałek Szewczenko zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji

Dzisiaj naprawdę jest co poczytać w prasie sportowej. Wywiady z Jackiem Zielińskim, Wojciechem Cyganem czy Robertem Dadokiem. Sporo o wyborze nowego selekcjonera – Szewczenko ma zostać trenerem kadry już w poniedziałek. Poza tym trochę o Pogoni, trochę o Piaście, trochę o Urbanie. „SPORT” Stałe fragmenty i skuteczność – to ma być siła Piasta na wiosnę. […]
26.01.2022
Prasówka
25.01.2022

Kosowski: Jan Urban? Warto się przyjrzeć tej kandydaturze

Wtorkowa prasa to kolejne wątki dotyczące wyboru selekcjonera, a także kilka niezłych rozmów.  PRZEGLĄD SPORTOWY Zdaniem Kamila Kosowskiego, na zatrudnieniu przez PZPN może zyskać przede wszystkim sam Szewczenko. Czytałem, że Ukrainiec miałby zarabiać u nas 2,5 miliona euro rocznie. To ponad 10 milionów złotych, a jeśli podpisze kontrakt na dwa lata, to siłą rzeczy Szewczenko […]
25.01.2022
Weszło
24.01.2022

PRASA. Szewczenko coraz bliżej polskiej kadry. Przeciąganie liny z Genoą

Szewczenko coraz bliżej objęcia posady selekcjonera reprezentacji Polski. Wywiady z Jarosławem Mroczkiem i Jakubem Kamińskim. Szykuje się polski duet w Fiorentinie? O tym m.in. w dzisiejszej prasówce.  „SPORT” Wiśle Kraków wyrwano dwa zęby trzonowe, ale „Biała Gwiazda” sporo zarobiła na odejściu Aschrafa i Yeboaha. Czy następcy dadzą radę? To duża zmiana dla Wisły. Kluby z […]
24.01.2022
Prasówka
22.01.2022

Vuković: Chcę zacząć być odbierany jako trener, który może pracować poza Legią

W sobotniej prasie sporo ciekawych rzeczy ligowych, dwa wywiady z naszymi stranierimi i kolejne wątki dotyczące poszukiwania nowego selekcjonera. PRZEGLĄD SPORTOWY Selekcjonera Polski brak, ale przygotowania do arcyważnego meczu z Rosją trwają. Po obu stronach.  – To będzie zimna wojna – nie ma wątpliwości trener Bogusław Kaczmarek, który był członkiem sztabu szkoleniowego Lego Beenhakkera, kiedy […]
22.01.2022
Prasówka
21.01.2022

PRASA. Papszun: Za trzy lata mogę być emerytem

W piątkowej prasie na pierwszy plan wychodzą drużyny Ekstraklasy i ich przygotowania.  PRZEGLĄD SPORTOWY Ile czasu Cezary Kulesza może jeszcze grać w ryzykownego selekcjonerskiego pokera? – Spokojnie, nie ma pośpiechu – mówi Sławomir Peszko, 44-krotny reprezentant, który przygląda się wyborom następcy Sousy. – Mam przekonanie, że to będzie przemyślana decyzja, nie szybka, spontaniczna. Wszyscy mówią, […]
21.01.2022
Prasówka
20.01.2022

PRASA. Teraz to Szewczenko jest faworytem Kuleszy

Przedłużający się wybór nowego selekcjonera to główny temat czwartkowej prasy.  PRZEGLĄD SPORTOWY Adam Nawałka odesłany na ławkę rezerwowych. Prezes PZPN walczy o gwiazdę ukraińskiej piłki. We wtorek, z każdą kolejną godziną stawało się coraz bardziej pewne, że 19 stycznia nie przyniesie rozwiązania zagadki, na którą odpowiedź kibice chcą poznać od 29 grudnia. Kiedy Paulo Sousa […]
20.01.2022
Prasówka
26.01.2022

PRASA. W poniedziałek Szewczenko zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji

Dzisiaj naprawdę jest co poczytać w prasie sportowej. Wywiady z Jackiem Zielińskim, Wojciechem Cyganem czy Robertem Dadokiem. Sporo o wyborze nowego selekcjonera – Szewczenko ma zostać trenerem kadry już w poniedziałek. Poza tym trochę o Pogoni, trochę o Piaście, trochę o Urbanie. „SPORT” Stałe fragmenty i skuteczność – to ma być siła Piasta na wiosnę. […]
26.01.2022
Weszło
24.01.2022

Warta testuje reprezentanta Mozambiku

David Malembana był tajemniczym „zawodnikiem testowanym” w trakcie sparingu Warty Poznań z Shkendiją Tetowo. To 26-letni Niemiec, z pochodzenia Mozambijczyk, który zaliczył jeden występ w reprezentacji tego kraju. Od lipca nie ma klubu. Warta Poznań rozgląda się za wzmocnieniami na rynku transferowym. Do tej pory z zespołu „Zielonych” odeszli Aleks Ławniczak (Zagłębie Lubin), Szymon Czyż […]
24.01.2022
Weszło
24.01.2022

PRASA. Szewczenko coraz bliżej polskiej kadry. Przeciąganie liny z Genoą

Szewczenko coraz bliżej objęcia posady selekcjonera reprezentacji Polski. Wywiady z Jarosławem Mroczkiem i Jakubem Kamińskim. Szykuje się polski duet w Fiorentinie? O tym m.in. w dzisiejszej prasówce.  „SPORT” Wiśle Kraków wyrwano dwa zęby trzonowe, ale „Biała Gwiazda” sporo zarobiła na odejściu Aschrafa i Yeboaha. Czy następcy dadzą radę? To duża zmiana dla Wisły. Kluby z […]
24.01.2022
Weszło
23.01.2022

QUIZ LIVE: CO WY WIECIE O HARRYM POTTERZE?

23.01.2022
Weszło
23.01.2022

Ngannou wciąż króluje. Niespodziewany sposób na obronę pasa UFC

Ta walka miała się rozstrzygnąć według jednego z dwóch scenariusz. Jeden z nich zakładał, że Francis Ngannou ciężko znokautuje w Ciryla Gane podczas walki wieczoru UFC 270. Drugi – że Francuz dzięki zwinności, szybkości i intelektowi zamęczy i wypunktuje mistrza. Tymczasem Ngannou obronił pas po pięciu rundach, w których pobił swój rekord obaleń i kontrolował […]
23.01.2022
Weszło
22.01.2022

Manchester City cisnął, cisnął, ale wycisnął tylko remis ze Świętymi

Gdyby w tym meczu nie trzeba było liczyć goli, to spotkanie Southampton – Manchester City wyglądałoby jak… typowy mecz Manchesteru City. Ot, banda Guardioli ciśnie przeciwnika, pozostawia mu niewiele przestrzeni, zamyka rywala w jego własnym polu karnym i patrzy, jak zaczyna brakować mu powietrza. Problem „The Citizens” polegał jednak na tym, że futbol to taki […]
22.01.2022
Liczba komentarzy: 57
Subscribe
Powiadom o
guest
57 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
roman
roman
1 miesiąc temu

Ale łyso będzie legii jak sie okaże, że Papszun przedłuży kontrakt z Rakowem

Kałespe
Kałespe
1 miesiąc temu
Reply to  roman

Już kurwa ma kontrakt na stole i powiedział tak

Jerzy Kukułka
Jerzy Kukułka
1 miesiąc temu
Reply to  Kałespe

hahaha co za typ 😀

Piotr
Piotr
1 miesiąc temu
Reply to  Kałespe

bo super ekspres tak napisał? nie podpisze bo trzyma meblościankę, tak pisali w fakcie

Mały Sukinsyn
Mały Sukinsyn
1 miesiąc temu
Reply to  roman

Łyso to będzie jak Papszuna wypierdzielą za pół roku, bo się okaże, że to nie ciepły zapiecek i się nie nadaje.

roman
roman
1 miesiąc temu

Mioduski – Petru futbolu

Ramirent
Ramirent
1 miesiąc temu

Marek Papszun to Warszawiak i Legionista i to taki z krwi i kości , a nie jakiś piknik. Legia to dla niego spełnienie marzeń. Dawniej dopingował na trybunach , dziś przyjdzie mu dowodzić swoim ukochanym klubem. Na bank przyjdzie do Legii , pytanie tylko od kiedy.

tygrys
tygrys
1 miesiąc temu
Reply to  Ramirent

Ja mam zupełnie inne pytanie. Czy jest to gwarancja sukcesu i czy napalenie kibiców na jego przejście, nie będzie trwać dłużej niż jego przygoda w Legii? Nie robił bym z przejścia jakiegokolwiek trenera wydarzenia bo tym wydarzeniem nie jest.

Kałespe
Kałespe
1 miesiąc temu
Reply to  tygrys

A kto kurwa jest gwarantem sukcesu znasz kogoś takiego to pisz. Ja pierdole

Jerzy Kukułka
Jerzy Kukułka
1 miesiąc temu
Reply to  Kałespe

wlasnie o to chodzi,ze nikt.typie. a ty sie podniecasz.beka

Mały Sukinsyn
Mały Sukinsyn
1 miesiąc temu
Reply to  Kałespe

Na pewno jakiś markowy trener. Widzę ten obłęd w mediach i oczom nie wierzę. Najpierw jeden mejwen rzucił: „a może Papszun”? Minęło trochę czasu i nikt nie wyobraża sobie Legii bez Papszuna. A kto to kurwa jest Papszun? Co on osiągnął? Z jakimi piłkarzami miał okazję pracować? Łapiecie się tego Papszuna jak brzytwy, a to jakiś początkujący trener. O Brzęczka też było halo, bo w Wiśle Płock zabłysnął, tu ta sama historia.
Lodu na głowę

waldemar
waldemar
1 miesiąc temu
Reply to  Mały Sukinsyn

Niech biorą. Będzie 5 lat spokoju z CSKA.

dcvv
dcvv
1 miesiąc temu
Reply to  Ramirent

To jest Warszawiak? Uuuuuu… to już go nie lubię…

Kałespe
Kałespe
1 miesiąc temu
Reply to  dcvv

Zakompleksiony cwel

dcvv
dcvv
1 miesiąc temu
Reply to  Kałespe

Papszun? Pewnie masz racje, skoro to warszawiak.

Darek
Darek
1 miesiąc temu
Reply to  Ramirent

Gołębiewski też 🙂

OrtalionowyRycerz
OrtalionowyRycerz
1 miesiąc temu
Reply to  Ramirent

A skąd ty znasz tak dokładnie jego sympatie kibicowskie?

Ramirent
Ramirent
1 miesiąc temu

Znam trochę jego , bardziej jego kolegów , nawet rozmawiałem w piatek z jednym z nich i dlatego jestem rączej pewny ze przyjdzie do Warszawy .Chodził z nami na Legię , tu ma mieszkanie i rodzinę. Nikogo nie zamierzam tu na siłę przekonywać , sami zobaczycie.

Piotr
Piotr
1 miesiąc temu
Reply to  Ramirent

Z tego co czytałem w szkole której uczył chodził w koszulce Polonii, ale może po to by nauczyć podopiecznych szacunku.

Rafa(L)
Rafa(L)
1 miesiąc temu

zostane zminusowany za prawde ale rozumiem ze ludzie nie kieruja sie tutaj prawda tylko emocjami. Realia sa takie ze Legia to zdecydowanie najwiekszy klub w Polsce ktory zalicza najgorszy od 100 lat sezon i wlasnie to jest wyjatek ktory stanowi regule na wyjatkowosc tego klubu. Inne kluby regularnie graja slabe sezony a dla Legii to jest raz na wiek. Zamiana klubu (Rakow) ktory ma reputacje na poziomie Piasta Gliwice czy Jagiellonii Bialystok na Legie jest oczywista. Kazdy pilkarz eklasy poza mlodymi gwiazdorami, na kontrakt z Legii juz pakuje walizki, i to ludzi boli

roman
roman
1 miesiąc temu
Reply to  Rafa(L)

Poczekaj, aż przyjdzie trenować wasz klub zanim się będziesz mądrzył, bo ci będzie łyso. Legia też ma słabe sezony, poprostu ten jest najgorszy od 100 lat a nie jedyny przez 100. A legii nikt nie lubi właśnie przez ta bufonade. ma chyba najgłupszych kibiców w Polsce, nie obrażając tych kilka % inteligentnych.

Rafa(L)
Rafa(L)
1 miesiąc temu
Reply to  roman

mysle ze my kibice mamy wywalone na to kto nas lubi, my nie czujemy nienawisci do nikogo, po prostu inni nas nie interesuja, to zdrowe podejscie. W innych klubach wymyslaja jakies derby Polski z nami a nas to bawi

Bialy Kaktus
Bialy Kaktus(@bialy-kaktus)
1 miesiąc temu
Reply to  Rafa(L)

Nie wstyd ci? Tak po ludzku?

Chyba że to ty dostałes łomot na środku boiska od kumatych bo ładnie odklejony jesteś…

Grandal
Grandal(@grandal)
1 miesiąc temu
Reply to  Bialy Kaktus

Boli cię, że naprawdę mamy na was wywalone? Co za gamoń.

Wladca piekiel
Wladca piekiel(@wladca-piekiel)
1 miesiąc temu
Reply to  Grandal

Idź zdemoluj jakieś krzeselka toalety czy drzewka powyrywaj.

Kibic Legii = pijany obrzygany patus w odzieży patriotycznej

bratRUDEGO
bratRUDEGO(@bratrudego)
1 miesiąc temu
Reply to  Bialy Kaktus

Wstyd to krasc i z dupy spasc, tak sie kiedys mowilo w Warszawie… Wstyd to uczucie, ktore pojawia sie jak patrzysz w lustro.

Poganiacz bydła,
Poganiacz bydła,
1 miesiąc temu
Reply to  Rafa(L)

Nie ośmieszaj się pajacyku. Derby Polski to wymysl pismaków, a wy macie wywalone z kim gracie? Za młody i za głupi jesteś żeby pamiętać jak Legia miala kosę z zarządem Waltera. Był bojkot, puste trybuny, aż przyszedł mecz z Lechem. Bojkot zawieszony tylko na jeden mecz, a potem znów puste trybuny,więc przestań pierdolic że wszyscy wam są obojetni. Dodam jeszcze że podobno wszyscy mają kompleks Legii, ale to wy na meczach z kimkolwiek śpiewacie na ponoć zakompleksionego Lecha. Waszych kibiców boją się na zachodzie Europy, to fakt, bo nikt tam nie wie że w Polsce na leśnych spotkaniach leje waszych cepów większość ekip. A tzw. nabojka z Warszawy tak naprawdę jest mocna zza wysokiego płotu lub pod ochroną milicji.

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki(@zawisza-czarnecki)
1 miesiąc temu
Reply to  Rafa(L)

Ciągle gadacie o innych i równocześnie wciąż podkreślacie, że inni was nie interesują. To całkiem zabawne.

Tadeusz Turkawka
Tadeusz Turkawka
1 miesiąc temu
Reply to  Rafa(L)

Oczywiście. Legioniści mają inne kluby i kibiców w dupie… Wystarczy zajrzeć nawet tutaj na komentarze pod artykułami po meczach Lecha, Jagiellonii, Górnika i jeszcze paru innych drużyn. Wśród komentujących nie ma Legionistów, po prostu kibice innych klubów podszywają się pod nich i obrażają własne drużyny. Nawet 5-latek nie uwierzy w takie bzdury.

Grandal
Grandal(@grandal)
1 miesiąc temu
Reply to  roman

Jasne…
Nie jest tak, że duża większość kibiców innych klubów jest zwyczajnie zakompleksiona? Nienawiść do Legii wynika tylko z tego. Tak samo jak pogardliwe podejście do Warszawy. Kompleksy wyłażą z każdej strony.
Teraz słyszy się od wielu „Zdzisiek”, że święto się w naszym kraju szykuje bo Legia spadnie. Znam kilku kibiców z Poznania, Krakowa, Gdańska, którzy nie chcą spadku Legii, bo liga na tym straci. Straci ta odwieczna, zdrowa rywalizacja pomiędzy dużymi klubami. No, ale co tam, „Zdzisiek” wie lepiej, Legia, klub zbrukany komunizmem ma spaść! Ciekawe, zapomniał jeden z drugim, że jego klubiki z różnych regionów kraju też podlegały pod różne resorty komunistyczne i korzystały z władzy partyjniaków.
Na szczęście, dla was zakompleksione szczekaczki… Legia nie spadnie z ligi. Nie liczcie na to. Tak naprawdę to nawet gorzej dla was bo mocno poorana i wydaje się, konająca Legia podniesie głowę. Znów skończą się na lata radosne chwile. 🙂

Adam
Adam
1 miesiąc temu
Reply to  Grandal

Pilkarze najemnicy
Patologia na trybunach uwielbia zamknac stadionik na wazny meczyk
Amatorskie zarządzanie

Plują na ciebie z każdej strony a ty udajesz ze deszcz pada i jeszcze ScamCoin kupisz albo koszulke za 400zł xD

Jerzy Kukułka
Jerzy Kukułka
1 miesiąc temu
Reply to  Grandal

wg mnie na razie to legia leci do 1 ligi. nieuchronnie

kibol69
kibol69(@kibol69)
1 miesiąc temu
Reply to  Grandal

Poczytaj najpierw pastuchu kim byli w CWKS-ie Bordziłowski i Popławski. Tacy tam dwaj ruscy oficerowie, którzy byli prezesami komuszego tworu. W dodatku jeden z nich wydawał rozkaz strzelania do robotników w Poznaniu w 56r, a drugi był wykonawcą tegoż rozkazu. Taką macie mendy historię…

Kałespe
Kałespe
1 miesiąc temu
Reply to  roman

Co za idiota haha Legii nikt nie lubi za co??? Bufonade?? Ja pierdole.. No idiota.. 7 mistrzostw w 10 lat i dwa stracone na własne życzenie haha jakby chcieli się wywyższać to naprawdę kretynie by mogli

picioo
picioo(@picioo)
1 miesiąc temu
Reply to  Kałespe

Cwelką to się gardzi. Cała Polska na was sra bo jesteście zwykłą tanią i brzydką kurwą. Nienawiść tu nie ma nic do rzeczy.

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki(@zawisza-czarnecki)
1 miesiąc temu
Reply to  Kałespe

Za 30 lat jakiś kolejny Szeliga opowie jak sędziowie ukradli tytuł Jagielloni i dali Legii.
Pewne ryby!
Z tych 7 może z 3 zasłużone. Ile były warte pokazywały kolejne eurowpierdole.

bratRUDEGO
bratRUDEGO(@bratrudego)
1 miesiąc temu

Czytam te wasze skurwiale wysrywy i brak mi slow….ale ty pojechales mocno,odklejka pelna….4 tytuly niezasluzone…. Najgorszy sezon w historii szykuje sie , wiec wszystkie szczurki podgruzaja. Ale naprawde uwierzcie, mamy na was wyjebane. 40 lat temu na Deyne tez gwizdaly kurewki na slaskim na reprezentacji, co zrobisz, taki mamy klimat, takie cwele biegaja po swiecie. Co do wyjebania, sam sobie zaminusuje koma i lece w miasto zalatwiac swoje sprawy, bo szkoda czasu na odpisywanie przegrywowi k69 co wspomina chujowe lata ’50. Zwlaszcza, ze jego dziadek zapewne wtedy plakal po smierci dieduszki stalina. Bez pozdrowien.

Majkol
Majkol(@majkol)
1 miesiąc temu
Reply to  Rafa(L)

Rafał napisał prawdę ale eksperci w komentarzach i tak minusują bo po Legii i Warszawie trzeba jechać tak dla zasady, taki Polski urok. Pozdro dla ludzi którzy mówią ze Legia tez gra słabsze sezony, mówiąc o drużynie która ostatni raz poza pierwsza 5 była w 92 roku xD

kibol69
kibol69(@kibol69)
1 miesiąc temu
Reply to  Majkol

Lekcja historii dla pastuchów: Bordziłowski i Popławski. Poczytaj durniu i bądź nadal dumny z historii komuszego klubu…

Muino
Muino
1 miesiąc temu
Reply to  Rafa(L)

Cb boli, że was przegrywow regularnie leje każdy i nie istniejecie od dawna. Liga waam odjechała kumasz cieciu?!

Paweł
Paweł
1 miesiąc temu
Reply to  Muino

Siedziałeś karaluchu od urodzenia cicho w jakimś kącie i zbierała w tobie żółć widząc gdzie była Legia a gdzie twój ulubiony klubik. W tym sezonie Legia gra tragicznie, dożyłes momentu gdzie przez chwilę twój klubik jest być może wyżej od nas. I całą tą żółć gromadzona latami wylewasz teraz w komentarzach. Wylej ja całą co do kropelki bo następna taka okazja trafi się tobie przed emeryturą.

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki(@zawisza-czarnecki)
1 miesiąc temu
Reply to  Rafa(L)

Sprawdź lata 80te marzycielu!

waldemar
waldemar
1 miesiąc temu
Reply to  Rafa(L)

Kiedyś naświecie największą plagą był HIV. Teraz covid. A u nas CSKA:)

kibol69
kibol69(@kibol69)
1 miesiąc temu
Reply to  Rafa(L)

Poczytaj sobie najpierw młocie, kim byli w klubie któremu kibicujesz, Bordziłowski i Popławski. Podpowiem trepie, że to byli ruscy oficerowie, którzy pełnili funkcję prezesów CWKS-u. Jeden z nich wydawał rozkaz strzelania do robotników w Poznaniu w 56r a drugi był wykonawcą rozkazu. Taką macie „historię”!

waldemar
waldemar
1 miesiąc temu
Reply to  kibol69

Sądzisz, że ITI lepsze?

Piotr
Piotr
1 miesiąc temu

Paradoksalnie jeśli Papszun odejdzie z Rakowa zimą to raczej straci szacunek Rakowa a u piłkarzy Legi go nie zyska chyba. Jeśli prezes Legii tego nie rozumie to faktycznie bliżej mu do Petru niż się chyba wszystkim dookoła wydaje. Nikogo nie obrażając ale chyba kadra kierownicza Legii składa się z dupolizów, którzy całe życie czekają na moment kiedy lizany schyli się na tyle by go przeskoczyć.

zonk_szubrawiec
zonk_szubrawiec
1 miesiąc temu
Reply to  Piotr

Przecież ten zagraniczny zaciąg ma w nosie kto będzie trenerem. O jakimś Papszunie w życiu nie słyszeli, dalej będą robić swoje – pozorować grę i bawić się na mieście.

owca w wilczej skórze
owca w wilczej skórze
1 miesiąc temu

Panie Marek błagam nie 🙁

Loczkowi bym psa nie dał wyprowadzić bo coś spierdoli a co dopiero takie współprace 🙁

tygrys
tygrys
1 miesiąc temu

Tyle gadania o Papszunie co będzie po nowym roku a tutaj wszyscy zapominają że Legia ma jeszcze 5 meczy ligowych do konnica roku

dcvv
dcvv
1 miesiąc temu

Wątpię, żeby Papszun zamienił topowy polski zespół na pierwszoligowego benjaminka.

Fan Kazimierza D.
Fan Kazimierza D.
1 miesiąc temu

Jeżeli ktoś myśli że Marek Papszun zbawi Legię to się bardzo myli.
Legia to gigantyczny burdel organizacyjny i od restrukturyzacji należy zacząć. Ale bez Miodka. Miodek gwarantuje upadek.

Paweł
Paweł
1 miesiąc temu

Pan Dareczek to błazen. Otoczył się takimi samymi miernotami podpowiadać zamiast jak on i co roku przestawia wajchę. Obawiam się że Pasztun jako trener na lata nie dotrwa do lata.

xDDDDDDDDDDDDD
xDDDDDDDDDDDDD
1 miesiąc temu

Tak jak szybko przyjedzie to tak samo go wywalą.

Miro Juro
Miro Juro
1 miesiąc temu

Papszun nie rób tego. Buduj pomnik w Częstochowie.

Muino
Muino
1 miesiąc temu

Przegrywy to 1 liga i zrozumcie to końcu w tym klubiku memie

Nie chcę się czepiać, ale...
Nie chcę się czepiać, ale...
1 miesiąc temu

Dla mnie obecna sytuacja z Legią to jest win – win. Jeżeli po zmianie trenera nic się nie zmieni i Legia po 80. latach spadnie z ligi, to kolokwialnie mówiąc, płakać nie będę. Jeżeli nowy trener podniesie Legię, to będę miał prawo dożywotnio drzeć łacha z tego portalu za to hajpowianie (tak to się mówi?) Michniewicza.

Szczepek
Szczepek
1 miesiąc temu

Przecież niedawno w artykule obśmiewającym wywiad Loczka, ze Papszun autonomii nie dostanie. To jak to w końcu będzie?

Weszło
26.01.2022

Kamiński: – Zasługuję, żeby grać w klubie z Bundesligi

– Wolfsburg nie spadnie z Bundesligi. Nie i już. Oczywiście, w piłce dzieją się różne rzeczy, nawet jak stanie się katastrofa i latem trafię do 2. Bundesligi, to przychodzę do Wolfsburga i walczę o powrót do elity. Wiem, że nie będzie takiej konieczności, ale jestem gotowy na wszystko. Przychodzę tam z czystą kartą i z […]
26.01.2022
Suche Info
26.01.2022

Domenech: – Rozsądniejszym wyborem byłoby postawienie na Polaka

Sprawa wyboru selekcjonera reprezentacji Polski to wciąż trwający serial, który ma zostać rozstrzygnięty 31 stycznia. Jak na naszą sytuację zapatrują się osoby spoza polskiego środowiska piłkarskiego? Sprawdził Piotr Koźmiński z WP, który porozmawiał z Raymondem Domenechem. Domenech: – Były selekcjoner polskiej kadry, mieszkający w kraju, na sto procent nie tylko oglądał wszystkie ostatnie mecze Polaków, […]
26.01.2022
Suche Info
26.01.2022

Łabojko wypożyczony do AEK-u Larnaka

Jakub Łabojko, były piłkarz między innymi Śląska Wrocław, a ostatnio gracz Brescii, zmienił klub. Łabojko przez najbliższe pół roku będzie reprezentował AEK Larnaka, gdzie został wypożyczony. Zmiana otoczenia nie może specjalnie dziwić. Łabojko stracił ostatnie pół roku. Wystąpił w Serie B tylko raz. Zeszły sezon miał dużo lepszy – aż 33 mecze, i to po […]
26.01.2022
Ekstraklasa
26.01.2022

Kostadinov: Przed meczem o EURO Goran Pandev wygłosił taką przemowę, że wszyscy płakali

Jakie to uczucie być częścią historycznego sukcesu swojego narodu? O reprezentacji Macedonii Północnej porozmawialiśmy z nowym piłkarzem Piasta Gliwice. Tihomir Kostadinov wywalczył z kadrą awans na mistrzostwa Europy i pojechał na tę imprezę. Dzielenie szatni z Goranem Pandewem, rozwój futbolu w ojczyźnie i chęć postraszenia Włochów — to kilka tematów, które pomocnik poruszył w wywiadzie […]
26.01.2022
Weszło
26.01.2022

„Trener Szewczenko potrafi ewoluować w zależności od potrzeb”

Andrij Szewczenko jest obecnie głównym kandydatem na nowego selekcjonera reprezentacji Polski. O tym jakim szkoleniowcem jest 45-latek porozmawialiśmy z Markiem Marciniakiem. Jest to polski trener, specjalizujący się w analizie gry. Pracował dla Arki Gdynia, Bałtyku Gdynia i Lecha Poznań. Jako analityk programu InStat współpracował też z reprezentacjami: Belgii, Brazylii, Szwecji oraz klubami: Realem Madryt czy […]
26.01.2022
Suche Info
26.01.2022

Ściślak wypożyczony do Chojniczanki

Daniel Ściślak miał taki moment, kiedy zapowiadało się, że może okrzepnąć w lidze, a może dawać tutaj coś więcej. Prezentował się fajnie jak na młodzieżowca, może brakowało nieco stabilności formy. Niestety, ta kariera właśnie weszła w kolejny zakręt. Ściślak w sezonie 19/20 rozegrał 22 mecze, w sezonie 20/21 rozegrał 20 meczów i miał jednego gola. […]
26.01.2022
Suche Info
26.01.2022

Bąk: – Dla mnie najlepszym kandydatem jest Nawałka

Jacek Bąk udzielił wywiadu portalowi TVP Sport, w którym wypowiedział się na temat tego, kto jego zdaniem powinien być nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Były kapitan kadry jest za rodzimą opcją. Jacek Bąk: – Dla mnie najlepszym wyborem jest Adam Nawałka. Słyszałem też o Janie Urbanie, polskie kandydatury są zdecydowanie lepsze, niż te obcokrajowców. Nawałka zna […]
26.01.2022
Inne sporty
26.01.2022

Maraton dla Igi! Polka awansowała do półfinału Australian Open

To drugi najlepszy wynik Polki w wielkoszlemowym turnieju! Iga Świątek jest już w czwórce najlepszych zawodniczek Australian Open, a drabinka wskazuje na jedno – to wcale nie musi być koniec jej pięknej przygody w Melbourne. Już mecz Polki w czwartej rundzie – z Soraną Cîrsteą – nie był dla osób o słabych nerwach. To, co […]
26.01.2022
Prasówka
26.01.2022

PRASA. W poniedziałek Szewczenko zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji

Dzisiaj naprawdę jest co poczytać w prasie sportowej. Wywiady z Jackiem Zielińskim, Wojciechem Cyganem czy Robertem Dadokiem. Sporo o wyborze nowego selekcjonera – Szewczenko ma zostać trenerem kadry już w poniedziałek. Poza tym trochę o Pogoni, trochę o Piaście, trochę o Urbanie. „SPORT” Stałe fragmenty i skuteczność – to ma być siła Piasta na wiosnę. […]
26.01.2022
Suche Info
25.01.2022

Barcelona planuje letnie wzmocnienia

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, który jest blisko związany z Barceloną, klub planuje wzmocnić się dwoma nowymi nabytkami. Obu celom transferowym latem kończą się umowy i będą mogli zasilić zespół za darmo. Chodzi o Francka Kessiego i Cesara Azpilicuete.  Według informacji Camposa negocjacje z Kessim są już mocno zaawansowane i jest spora szansa, że Iworyjczyk zasili […]
25.01.2022
Suche Info
25.01.2022

Oficjalnie: Anthony Martial wypożyczony do Sevilli

Dokonała się transakcja, o której spekulowano od kilku dni. Anthony Martial został wypożyczony do końca sezonu z Manchesteru United do Sevilli. Oficjalnie poinformowały o tym oba zainteresowane kluby.  Francuz od jakiegoś czasu oczekiwał przenosin z Old Trafford z uwagi na zbyt małą liczbę minut jakie mógł spędzać na boisku w barwach Czerwonych Diabłów. Manchester United […]
25.01.2022
Suche Info
25.01.2022

Senegal i Maroko meldują się w 1/4

W dzisiejszych zmaganiach w Pucharze Narodów Afryki obyło się bez niespodzianek. Będący jednym z głównych faworytów turnieju Senegal pokonał Republikę Zielonego Przylądka, a Maroko wygrało z Malawi. Zwycięzcy meldują się tym samym w ćwierćfinale turnieju.  W pierwszym dzisiejszym spotkaniu Senegalczycy mieli ułatwione zadanie ze względu na aż dwie czerwone kartki w szeregach rywali. Już w […]
25.01.2022
Suche Info
25.01.2022

Christian Eriksen trenował z Ajaksem

Duński pomocnik pozostaje bez klubu, po tym jak rozwiązał kontrakt z Interem Mediolan, przez zakaz gry we Włoszech z wszczepionym defibrylatorem. Głośno mówi się o jego powrocie do Premier League, jednak najpierw Eriksen wrócił do treningów w Holandii. W ostatnich dniach zrobiło się głośno o powrocie Duńczyka do Premier League, po tym jak ofertę za […]
25.01.2022
Australian Open
25.01.2022

Kaia Kanepi. Estońska solidność, z którą zmierzy się Iga Świątek

Nigdy nie odnosiła wielkich sukcesów, ale do ćwierćfinałów doszła już w każdym wielkoszlemowym turnieju. Dalej – ani razu. Wygrała też cztery turnieje WTA. W trakcie swojej kariery nie zgromadziła rzeszy fanów, zresztą sama specjalnie o nich nie zabiegała. Stała w cieniu, za najlepszymi zawodniczkami, które jednak zaskakująco często potrafiła ogrywać. Jej potężny serwis i forehand […]
25.01.2022
Ekstraklasa
25.01.2022

Dziewiętnasty zespół Ekstraklasy. Jak wygląda zgrupowanie polskich sędziów w Turcji?

W ostatnim czasie polscy sędziowie coraz bardziej otwierają się na świat, pokazując kulisy swojego zawodu. Pracę arbitrów możemy oglądać m.in. w serialu Canal+, ale też na żywo. Podczas zgrupowania w Turcji odwiedziliśmy sędziów, którzy przygotowują się do rundy wiosennej w Ekstraklasie i europejskich pucharach. – Czujemy się jak dziewiętnasty zespół Ekstraklasy! – mówi nam Paweł […]
25.01.2022
Suche Info
25.01.2022

Oficjalnie: Roy Hodgson menedżerem Watfordu

Dopiero wczoraj z klubem z Vicarage Road pożegnał się Claudio Ranieri, a już dzisiaj na jego miejscu został zaprezentowany Roy Hodgson. 74-latka czeka misja wydostania klubu ze strefy spadkowej i utrzymania go w Premier League.  Hodgson w ostatnich latach prowadził Crystal Palace, z którym rozstał się po zakończeniu poprzedniego sezonu. Wcześniej prowadził m.in. Liverpool, West […]
25.01.2022
Suche Info
25.01.2022

Diego Costa wyląduje w Serie A?

Brazylijski napastnik na początku stycznia rozwiązał kontrakt z Atletico Mineiro i pozostaje bez klubu. Jego sytuacji bacznie przyglądają się europejskie kluby. 33-latek nie jest już tym samym napastnikiem co kilka lat temu, ale wciąż jest to zawodnik z ogromnym doświadczeniem.  Dzisiaj dziennikarze Il Mattino poinformowali, że były gwiazdor Chelsea i Atletico Madryt dogaduje się z […]
25.01.2022
Inne sporty
25.01.2022

Zrujnowana kariera, niekończąca się sława. Tonya Harding i pozostałości po największym skandalu w łyżwiarstwie

Tonya Harding miała potencjał, żeby być wybitną łyżwiarką. Ale nią nie została, albo przynajmniej nie osiągnęła tyle, ile mogła. Niewielu podziwia ją za same wyniki sportowe, niewielu też wierzy w jej moralność. Mimo tego Amerykanka, bohaterka skandalu z 1994 roku, poniekąd stała się ikoną i w oczach niektórych jest nią do dziś. Tonya była bohaterką […]
25.01.2022