post

Opublikowane 18.11.2021 09:12 przez

redakcja

W czwartkowej prasie nadal dominują echa meczu z Węgrami i powszechne oburzenie na postawę Paulo Sousy oraz Roberta Lewandowskiego.

PRZEGLĄD SPORTOWY

Włochy lub Portugalia mogą być rywalami Polski w barażach o udział w mundialu. Brak bezpośredniego awansu tych drużyn to największa niespodzianka eliminacji.

Z jednej strony Włochy, Portugalia, ale z drugiej Rosja, Szwecja, Szkocja i Walia – to potencjalni rywale reprezentacji Polski w pierwszej rundzie barażów o awans do mundialu. W wyniku porażki z Węgrami (1:2) Polska straciła bowiem rozstawienie w play offach i teraz musi liczyć na uśmiech losu. Niezależnie od tego, z kim się zmierzy, na pewno czeka ją mecz na wyjeździe, a w przypadku rozstawienia grałaby u siebie.

Statystycznie najbardziej prawdopodobne jest starcie z Rosją, a to dlatego, że ta nie może wpaść na Ukrainę, zostaje jej więc pięciu a nie sześciu potencjalnych rywali. Szansa wylosowania naszych wschodnich sąsiadów wynosi 20 procent, pozostałych ekip po 16.

W razie zwycięstwa naszą drużynę czeka decydujący mecz o awans. Rywalem może być każdy z 11 pozostałych uczestników baraży strefy europejskiej, na tym etapie nie będzie rozstawienia. Podczas losowania 26 listopada w Zurychu (początek o godzinie 17) nasz zespół pozna przeciwnika zarówno w pierwszej rundzie, jak i potencjalnego rywala w drugiej. Będzie to zwycięzca innej pary barażowej, czyli aż do zakończenia pierwszej rundy nie będziemy wiedzieć, z kim dokładnie nasz zespół powalczy o udział w mundialu, o ile oczywiście przejdzie przeszkodę numer jeden. Gospodarza tego meczu wyłoni losowanie. Półfinały play offy w strefie europejskiej odbędą się 24 marca, a finały pięć dni później.

Zlekceważenie przez Paulo Sousę rozstawienia w losowaniu barażów mundialu przejdzie do historii polskiej piłki. Niestety tej niechlubnej.

(…) Czy polskich piłkarzy otruto w NRD?

Eliminacje do mistrzostw Europy w 1980 roku. Reprezentacja prowadzona już przez Ryszarda Kuleszę pojechała na wyjazdowy mecz do NRD. Po pierwszej połowie prowadziła 1:0, lecz w drugich 45 minutach nasi zawodnicy opadli z sił i stracili dwa gole. Tamta porażka miała duży wpływ na to, że nie awansowali do finałowego turnieju.

Reprezentanci utrzymywali, że podczas meczu poczuli się źle i nagle stracili siły. Podczas obiadu gospodarze mieli im dosypać środki, które wywołały u nich kłopoty żołądkowe. Z powodów politycznych aferę wyciszono. Kiedy dwa lata później naszą kadrę ponownie czekał wyjazdowy mecz z NRD, tym razem przezornie zabrano z Polski jedzenie dla całej ekipy.

Czy nasi zawodnicy odpuścili mecz z Portugalią, żeby utrudnić awans ZSRR?

Tej plotki nigdy nie potwierdzono. Faktem jest, że w 1983 roku w eliminacjach mistrzostw Europy reprezentanci stracili już szanse na awans. Do rozegrania pozostał im mecz z Portugalią. Przeciwnicy pozostawali w grze o awans, a do tego potrzebowali zwycięstwa w Polsce. O wyjście z grupy rywalizowali z ZSRR, którego nad Wisłą – delikatnie mówiąc – nie darzono sympatią. Nasi reprezentanci mecz z Portugalią przegrali 0:1. 15 tysięcy kibiców obecnych na Stadionie Olimpijskim nie przejęło się porażką. Gol dla Portugalii nagrodzono brawami, widzowie ułożyli ręce w charakterystycznym, solidarnościowym geście „V”. – Czy odpuściliśmy z przyczyn politycznych? Ja na pewno nie – odpowiada występujący w tamtym meczu Adam Kensy. – Byłem w tej drużynie nowy. A za innych nie będę się wypowiadał. Portugalczykom bardzo zależało na wygranej. My wpadliśmy w dołek, brakowało wielu gwiazd z hiszpańskiego mundialu.

Franciszek Smuda komentuje ostatnie wydarzenia w polskiej reprezentacji.

Naszą kadrę prezes Zbigniew Boniek powierzył Paulo Sousie. Portugalczyk skończył Euro tak, jak ty – na ostatnim miejscu w grupie. Z wyjątkami, było pewną tradycją, że po nieudanym turnieju selekcjoner żegnał się z posadą.

W tym wypadku uważam, że dobrze, iż pozostał. Dopiero, by się bajzel zrobił, gdyby go wyrzucić po Euro. Przecież trwały eliminacje do mistrzostw świata. Nowy prezes – Czarek Kulesza słusznie zostawił Sousę. Zresztą nie jestem zwolennikiem zbyt szybkiego wywalania. Każdy trener powinien mieć czas, by reprezentację, czy klub „pomacać”, no przynajmniej z pół roku.

A jeśli Sousa nie awansuje do mistrzostw świata?

To musi oddać kierownicę.

Gdy zobaczyłeś skład na Węgry, bez Roberta Lewandowskiego, czy Kamila Glika?

Pomyślałem, że to pomysł z… bez sensu. Już lepiej było nie wystawiać „Lewego” przeciwko Andorze na tym sztucznym klepisku.

Ale ponoć sam Robert poprosił, by nie brać go pod uwagę na mecz z Węgrami.

Czy jakikolwiek piłkarz może sobie wybierać mecze reprezentacji? To może przed eliminacjami niech każdy sprawdzi w kalendarzu, czy mu coś tam nie wypada? Jakieś chrzciny albo wesele szwagra (śmiech). Nie chcę oceniać tej sytuacji, bo nie znam jej z bliska. Może Robertowi wypadło coś naprawdę ważnego? W takim razie lepiej ogłosić, co jest grane i zawczasu wyjaśnić, bo jak szambo wybije. Nie sądzę jednak, by Robert przyszedł do mnie przed ważnym meczem i przekazał, że choć nie ma konkretnego powodu, jednak nie zagra. Gdyby potrzebował odpoczynku, a mielibyśmy mecz o czapkę gruszek – ok. Tu mieliśmy walkę o lepsze ustawienie w barażu.

SPORT

Antoni Piechniczek o Paulo Sousie i Robercie Lewandowskim.

Jedni mówią, że Robert Lewandowski sam poprosił o wolne z Węgrami. Inni, że to decyzja Sousy – choć prawda zawsze leży pośrodku. A czy pan znajduje argument przemawiający za tym, żeby faktycznie posadzić „Lewego” na ławce w takim meczu?

– Może będę oryginalny, bo widzę to tak, że Lewandowski grał z Andorą po to, żeby poprawić swój dorobek strzelecki. Zdobycie dwóch bramek z Węgrami byłoby zadaniem trudniejszym, więc… wybrał mecz łatwiejszy. Ale co z tego, skoro nie miało to żadnego wpływu na bycie rozstawionym? W środowym „Sporcie” red. Maciej Grygierczyk zadał pytanie, czy Lewandowski wie, ile zostało przed nim mistrzostw świata? Zostały tylko te nadchodzące, bo jeśli się nie zakwalifikuje, to nie ma żadnej pewności, że za 4 lata nadal będzie grał w tej reprezentacji i że będzie mógł zagrać na kolejnym mundialu.

Skoro brak Lewandowskiego tak bardzo wpłynął na grę Polski, to czy można powiedzieć, że ta drużyna jest po prostu słaba? Oczywiście to
piłkarz ze ścisłego światowego topu, ale jednak to wciąż tylko jeden zawodnik.

– Tu nie chodzi o jednego zawodnika i o to, że jest słaba. Gdy stwierdzono, że trzech podstawowych piłkarzy – tj. Lewandowski, Glik i Zieliński – nie zagra, to pozostali potraktowali ten mecz „z marszu”. Że na pewno damy sobie radę z Węgrami, że trener wie, co robi. Nastąpiło rozluźnienie. Chciałbym podkreślić taki drobiazg – to zgrupowanie rozpoczęło się na wyjeździe. Ja ustawiłbym to w taki sposób, że ci, którzy mają grać z Węgrami, nie lecą nawet do Andory, tylko zostają w kraju, gdzie odpoczną, potrenują, przygotują się na mecz. A nie, że oni byli w Andorze, wrócili do Polski i potem Lewandowski znalazł się poza kadrą. Ja bym mu zadał pytanie – jak oceniasz nasz występ pod kątem taktycznym, co zostało zrealizowane, a co nie? On zrobi 8-sekundową przerwę, jak za Brzęczka, albo wcale się nie wypowie – i co wtedy? Zwolnią trenera?

Ostro komentuje to też Michał Zichlarz.

Jasne, z tymi mocnymi, jak chce się grać na mistrzostwach świata, trzeba wygrywać w każdych warunkach, ale po co sobie utrudniać, skoro może być łatwiej? Być może Sousa i jego mocno rozbudowany sztab tak na to nie patrzy, bo wszystko im jedno. Dziś są w jednym miejscu, a jutro będą w innym. Płaci im się jednak niemałe kwoty, więc swoją pracę – jak każdy – powinni wykonywać dobrze, solidnie. Tutaj przypomnijmy, że w wyniku awansu biało-czerwonych do baraży kontrakt selekcjonera został automatycznie przedłużony, przynajmniej do końca marca. Co miesiąc Portugalczyk kasuje z PZPN-u 70 tys. euro. On i cały jego sztab kosztują związek horrendalna kwotę 8 mln złotych. Wczoraj na łamach „Sportu” były reprezentant Polski Henryk Wawrowski pytał, kto zawiera takie kontrakty i że jest to skandal. Nic dodać, nic ująć.

I jeszcze o piłkarzach czy konkretnie jednym zawodniku. Nasz kapitan Robert Lewandowski po meczu z Andorą doszedł do porozumienia ze sztabem szkoleniowym, że w poniedziałek w Warszawie nie zagra. Był za to z żoną na imprezie urodzinowej u miliardera Rafał Brzoski, co w mediach społecznościowych udokumentowała Anna Lewandowska. W głowie mi się to nie mieści. Reprezentacja Polski przygotowuje się do ostatniego meczu w eliminacjach MŚ, a jej kapitan, najlepszy piłkarz i strzelec idzie na urodzinową imprezę. Nawet jakbyśmy mieli pewny udział w finałach MŚ i grali z San Marino u siebie, to nie miałoby prawa wydarzyć się coś takiego, że zawodnik ot tak – nawet jak nazywa się Lewandowski – idzie na imprezę. To żenada. Tutaj przydałby się ktoś z żelazną ręką, który to towarzystwo postawiłby do pionu. Paulo Sousa taką personą nie jest.

Kameruński pomocnik Górnika Zabrze, Jean Jules Mvondo liczy, że wkrótce będzie grał w wyjściowej jedenastce.

– Łapię minuty, robię, co trener każe i walczę o to, aby być w pierwszym składzie. W pomocy chłopcy wykonują dobrą pracę, więc na treningach muszę się bardzo starać. Trzeba ciężko pracować i czekać na swoją szansę, bo na razie Alasana Manneh i Krzysztof Kubica dobrze wywiązują się ze swych ról – podkreśla Jean Mvondo. Manneh i Kubica to niejedyni kandydaci do gry na środku pomocy, gdzie rozpychają się też inni młodzieżowcy, jak Norbert Wojtuszek czy Adrian Dziedzic. A jest jeszcze przecież były młodzieżowy reprezentant Serbii Filip Bainović.

Co do piłkarza z Kamerunu, to o tyle było łatwiej zaadaptować mu się w górniczym zespole, że świetnie znał się wcześniej z Mannehem. – Spędziliśmy ze sobą 4 lata w Aspire Academy w Katarze. Zresztą nie miałem szczególnych kłopotów, żeby się szybko zaadaptować do nowych warunków, bo dobrze pracuje się z trenerem Urbanem, a także z innymi zawodnikami – zaznacza Mvondo. Choć mało gra, to z pobytu w Polsce jest zadowolony. – Dobry poziom, dobra liga. Na razie może nie jest tak, jakbyśmy chcieli, punktów nie ma na naszym koncie tyle, ile mogłoby być, ale jestem przekonany, że z czasem będzie coraz lepiej – uważa piłkarz, który po pobycie w Aspire Academy w Dausze przez kilka lat biegał po boiskach Hiszpanii.

SUPER EXPRESS

Nic ciekawego.

RZECZPOSPOLITA

Stefan Szczepłek nazywa Paulo Sousę „pierwszym Portugalczykiem w kosmosie”.

Błędy, jakie popełnił w doborze piłkarzy, dyskwalifikują go jako trenera. Po 11 miesiącach poszukiwań podjął decyzje samobójcze, jakby nie orientował się w możliwościach graczy.

Być może Sousa poprowadzi reprezentację jeszcze tylko w dwóch meczach barażowych, po czym przeniesie się do innego naiwnego pracodawcy. Taka jego praca i jego agenta też.

Bardziej dziwi postawa Roberta Lewandowskiego. Dla niego mecz z Węgrami był przedłużeniem szansy na występ w mistrzostwach świata. Być może sam się jej pozbawił i pozostanie w historii reprezentacji – pomimo wszelkich zasług – jako ten, który zagrał na mundialu tylko raz, i to tak, że już nikt tego nie pamięta.

Fot. FotoPyK

Inne sporty
30.11.2021

Wejście smoka. Guanyu Zhou – pierwszy Chińczyk w F1

On sam mówi, że na drodze do Formuły 1 nie miał się na kim wzorować. Wcześniej kierowcy z Chin co najwyżej brali udział w testach bolidów, żaden nie dostał się na choćby jeden sezon do którejś z ekip. Guanyu Zhou będzie pierwszym, a na jego zakontraktowanie zdecydowała się Alfa Romeo Racing ORLEN. Jak doszedł do […]
30.11.2021
Weszło
30.11.2021

Puchar Polski. Najsłabszy ekstraklasowicz – pierwszoligowcy 3:0

Korona Kielce trochę zdominowała Górnika Łęczna w pierwszej połowie. Za to w drugiej – Górnik zdominował gospodarzy kompletnie, dzięki czemu wywiózł ze stolicy województwa świętokrzyskiego zasłużony awans do 1/4 Pucharu Polski. Można mówić, że Górnik Łęczna to pierwszoligowiec w Ekstraklasie, ale fakty są takie, że na swojej drodze odprawił już z kwitkiem trzech pierwszoligowców – […]
30.11.2021
Weszło
30.11.2021

Warciarz, lechita, dobry człowiek. Wojtek Onsorge walczy o szansę na życie

27 lat. Zdrowy chłop, piłkarz drugoligowych rezerw Lecha Poznań. Ale nowotwór nie wybiera. Wojciech Onsorge, lechita i warciarz, walczy z nowotworem złośliwym płata ciemieniowego. I prosi o to, by dać mu szansę na życie.   Z Wartą Poznań był… właściwie od zawsze. Wychowywał się w niej, przeszedł przez wszystkie szczeble szkolenia, wreszcie zadebiutował w pierwszym […]
30.11.2021
Weszło
30.11.2021

QUIZ: SZALONE LATA DZIEWIĘĆDZIESIĄTE. OD 20:00

CITKOMANIA. SOKÓŁ PNIEWY. HELIKOPTERY BOJOWE. STRZELANINY. QUIZ O LATACH DZIEWIĘĆDZIESIĄTYCH. – KANIA – GAPIŃSKI – PIELA – MILEWSKI Sprawdź ofertę KFC https://cutt.ly/RRKIGCn 
30.11.2021
Na zapleczu
30.11.2021

Dominik Nowak zwolniony z Korony Kielce. Co poszło nie tak?

– Nie mam doświadczenia w piłce, ale na pewno mam doświadczenie w zatrudnianiu ludzi. Uważam, że trener Nowak nie jest na takim etapie, że szuka ciepłej przystani. To ambitny człowiek, za którym stoi doświadczenie – mówił nam we wrześniu Łukasz Jabłoński, prezes Korony Kielce. Nieco dalej przyznawał, że chodzi o to, żeby po prostu znać […]
30.11.2021
Anglia
30.11.2021

Kolejka dla hipsterów – punktowało Leeds United, Norwich City i Manchester United

Wchodzimy w najbardziej gorący okres Premier League, paradoksalnie przypadający na najzimniejszą porę roku. Kolejki w środku tygodnia, ligowe granie co dwa, trzy dni, ostatnia szansa na to, by poprawić swoje notowania przed końcem roku. Nic więc dziwnego, że do roboty zabrały się te kluby, którym ostatnio wiodło się raczej licho – w końcu zapunktowało Norwich, […]
30.11.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
25.11.2021

Legia strzeli, ale przegra. Ile można zarobić na takim scenariuszu?

Entuzjazm związany z grą Legii Warszawa w Lidze Europy z wiadomych względów trochę uleciał, choć ciągle warto go jeszcze wykrzesać. Wyniki w grupie, do której trafił polski zespół, układają się w ten sposób, że wciąż zdarzyć może się naprawdę wiele, o ile oczywiście mistrz Polski postanowi zrobić sobie jakiś urlop od przegrywania. Dziś rywalem ekipy […]
25.11.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
23.11.2021

Postaw stówę na faworytów, zgarnij trzy i pół. Albo odzyskaj połowę

Faza grupowa Ligi Mistrzów wchodzi w kluczowy okres – niebawem dowiemy się, kto będzie grał w Champions League również na wiosnę. A gdy margines na ewentualne błędy jest coraz mniejszy, warto spojrzeć na mecze również pod kątem potencjalnego zarobku. Dzisiaj wraz z Fuksiarzem przygotowaliśmy, przynajmniej tak nam się wydaje, dość bezpieczną propozycję. A 341 złotych […]
23.11.2021
Weszło
22.11.2021

Cashback na otarcie łez. Fuksiarz zwiększa zwroty na wasze konta!

Pewnie niejednokrotnie po wtopionym kuponie myśleliście „eeee, cholerne Napoli, mogliby oddać chociaż część stawki”. W Fuksiarzu niekoniecznie Napoli oddaje wam część postawionych pieniędzy. Ale kasa w ramach Cashbacku wraca na wasze konto. Od teraz tej kasy jest więcej – od 7 do 12% postawionych pieniędzy! Co to oznacza? W Fuksiarzu macie teraz jeszcze miększe lądowanie. […]
22.11.2021
Tokio
21.11.2021

Chwalmy Early Payout, bo jest dobry. A na co stawiać w meczu Górnika z Legią?

Znacie takie fajne rozwiązanie jak Early Payout? Pewnie już znacie, ale jeśli nie, to wytłumaczymy – jeśli któraś drużyna w meczu prowadzi już 2:0, to Fuksiarz.pl uznaje kupon za rozliczony. Później drużyna przegrywająca może odrobić straty i np. zremisować, wówczas kupon wchodzi i tym, którzy obstawili zwycięstwo zespołu wygrywającego i tym, którzy obstawili remis. Dokładnie […]
21.11.2021
Weszło
19.11.2021

Ekstraklasa, Milan i Szkocja. Czy ze stówki zrobimy pięć tysięcy?

A dajcie spokój z tymi przerwami reprezentacyjnymi. Więcej nerwów z tego niż faktycznej frajdy. Wraca Ekstraklasa, wraca typowanie lig zagranicznych. Dzisiaj zebraliśmy pięć zdarzeń, które są całkiem realne z uwagi na ostatnią formę wybranych zespołów. Przy odrobinie fartu w Fuksiarzu ze stówki można zrobić ponad pięć tysięcy – o ile proponowane przez nas zdarzenia wejdą. […]
19.11.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
15.11.2021

Pięć stówek ze stówki. Dziś stawiamy na Danię, Włochy i gole w meczu Polski

Przed nami kolejny bardzo fajny dzień z eliminacjami do mistrzostw świata. Daniem głównym jest rzecz jasna mecz reprezentacji Polski z Węgrami, ale prócz niego też znajdzie się kilka smakowitych kąsków. Mówimy o pozycjach i do oglądania, i do obstawiania. Dzisiaj próbujemy ze stówki zrobić pięć, oczywiście u naszych kumpli z Fuksiarza.  A w przypadku nowych […]
15.11.2021
Weszło
29.11.2021

PRASA. Michniewicz przed zwolnieniem w szatni: Żaden piłkarz mnie nie zwolni!

– Żaden piłkarz mnie nie zwolni! Nie pozwolę, żeby ktoś wbijał mi nóż w plecy – emocjonalnie przemawiał Czesław Michniewicz podczas swojej ostatniej, jak się okazało, odprawy jako trener Legii. Na mecz do Gliwic zabrał 16 legionistów, tych, których uważał, że będą go bronić do końca – czytamy w „Przeglądzie Sportowym”, w większym tekście o […]
29.11.2021
Weszło
27.11.2021

PRASA. Legia dogadała się już z Papszunem – ma dostać pełną autonomię

– Według naszych informacji to porozumienie już zostało zawarte. Na Papszuna, a także na jego sztab, czeka gotowy kontrakt, który trzeba tylko podpisać. Co ważne, trener Papszun ma mieć zagwarantowaną pełną autonomię w zespole mistrza Polski i wpływ na całą strukturę klubu – czytamy w „Super Expressie”. Co poza tym dziś w prasie? „SPORT” Rozmówka z […]
27.11.2021
Prasówka
26.11.2021

„W przypadku bardzo niekorzystnego losowania Kulesza może zwolnić Sousę”

Wraca Ekstraklasa, więc mamy dużo zapowiedzi tego, co czeka nas w ligowy weekend. Ale już dziś losowanie baraży w eliminacjach mundialu, więc i ten temat jest mocno grzany. „Super Express” informuje nawet, że Cezary Kulesza może zdecydować się na zmianę selekcjonera. – Dla „Lewego” i selekcjonera Paulo Sousy będzie to na pewno okazja, by zmazać plamę […]
26.11.2021
Prasówka
25.11.2021

PRASA. „Problemem Legii są obcokrajowcy, piłkarze tranzytowi, nic im się nie chce”

– Wyglądają na wybitnie „tranzytowych” piłkarzy, świetnie zarabiających, jednak niespecjalnie przywiązanych do miejsca i klubu akurat reprezentowanego. Część z nich udowodniła, choć dawno temu, że fajne z nich grajki, jak choćby Luquinhas. Dziś wygląda na faceta, który niczego od siebie nie wymaga. Pozostali podobnie. Kiedyś w naszej lidze prześmiewczo mówiono o boiskowym lenistwie: „Jeb…ę, nie […]
25.11.2021
Prasówka
24.11.2021

Peszko: Reprezentacja Polski nie ma piłkarzy do gry trójką z tyłu

Środowa prasa to echa Ligi Mistrzów i kapitalnej bramki Roberta Lewandowskiego. To także zaległe mecze pierwszej ligi i wieści z Ekstraklasy. W „Sporcie” przeczytamy natomiast rozmowę ze Sławomirem Peszko, który tłumaczy problemy naszej reprezentacji. – W każdym meczu tracimy bramkę i trudno, by miało się to nam podobać. To jest skutek gry trójką w obronie, […]
24.11.2021
Prasówka
23.11.2021

PRASA. „Jeśli Papszun dostanie 80 procent władzy z Rakowa, może to wypali”

Wtorkowa prasa to już głównie tematy ligowe plus ciekawa rozmowa o Diego Maradonie. PRZEGLĄD SPORTOWY Legia Warszawa staje się pośmiewiskiem ligi. Ma najgorszą serię od 75 lat. Legia przegrała w Zabrzu siódmy ligowy mecz z rzędu, tracąc gola na 2:3 w doliczonym czasie. Ostatni raz taką czarną serię miała w 1936 roku. Wówczas poniosła siedem […]
23.11.2021
Inne sporty
30.11.2021

Wejście smoka. Guanyu Zhou – pierwszy Chińczyk w F1

On sam mówi, że na drodze do Formuły 1 nie miał się na kim wzorować. Wcześniej kierowcy z Chin co najwyżej brali udział w testach bolidów, żaden nie dostał się na choćby jeden sezon do którejś z ekip. Guanyu Zhou będzie pierwszym, a na jego zakontraktowanie zdecydowała się Alfa Romeo Racing ORLEN. Jak doszedł do […]
30.11.2021
Weszło
30.11.2021

Puchar Polski. Najsłabszy ekstraklasowicz – pierwszoligowcy 3:0

Korona Kielce trochę zdominowała Górnika Łęczna w pierwszej połowie. Za to w drugiej – Górnik zdominował gospodarzy kompletnie, dzięki czemu wywiózł ze stolicy województwa świętokrzyskiego zasłużony awans do 1/4 Pucharu Polski. Można mówić, że Górnik Łęczna to pierwszoligowiec w Ekstraklasie, ale fakty są takie, że na swojej drodze odprawił już z kwitkiem trzech pierwszoligowców – […]
30.11.2021
Weszło
30.11.2021

Warciarz, lechita, dobry człowiek. Wojtek Onsorge walczy o szansę na życie

27 lat. Zdrowy chłop, piłkarz drugoligowych rezerw Lecha Poznań. Ale nowotwór nie wybiera. Wojciech Onsorge, lechita i warciarz, walczy z nowotworem złośliwym płata ciemieniowego. I prosi o to, by dać mu szansę na życie.   Z Wartą Poznań był… właściwie od zawsze. Wychowywał się w niej, przeszedł przez wszystkie szczeble szkolenia, wreszcie zadebiutował w pierwszym […]
30.11.2021
Weszło
30.11.2021

QUIZ: SZALONE LATA DZIEWIĘĆDZIESIĄTE. OD 20:00

CITKOMANIA. SOKÓŁ PNIEWY. HELIKOPTERY BOJOWE. STRZELANINY. QUIZ O LATACH DZIEWIĘĆDZIESIĄTYCH. – KANIA – GAPIŃSKI – PIELA – MILEWSKI Sprawdź ofertę KFC https://cutt.ly/RRKIGCn 
30.11.2021
Na zapleczu
30.11.2021

Dominik Nowak zwolniony z Korony Kielce. Co poszło nie tak?

– Nie mam doświadczenia w piłce, ale na pewno mam doświadczenie w zatrudnianiu ludzi. Uważam, że trener Nowak nie jest na takim etapie, że szuka ciepłej przystani. To ambitny człowiek, za którym stoi doświadczenie – mówił nam we wrześniu Łukasz Jabłoński, prezes Korony Kielce. Nieco dalej przyznawał, że chodzi o to, żeby po prostu znać […]
30.11.2021
Anglia
30.11.2021

Kolejka dla hipsterów – punktowało Leeds United, Norwich City i Manchester United

Wchodzimy w najbardziej gorący okres Premier League, paradoksalnie przypadający na najzimniejszą porę roku. Kolejki w środku tygodnia, ligowe granie co dwa, trzy dni, ostatnia szansa na to, by poprawić swoje notowania przed końcem roku. Nic więc dziwnego, że do roboty zabrały się te kluby, którym ostatnio wiodło się raczej licho – w końcu zapunktowało Norwich, […]
30.11.2021
Weszło
30.11.2021

Peszko na tropie spisku. Francuzi mają kompleks Polaków

Warto mieć kolegów, którzy wezmą cię w obronę. A tacy, którzy zrobią to nawet kosztem obnażenia własnej niewiedzy? Prawdziwy skarb. Robert Lewandowski powinien cenić przyjaźń ze Sławomirem Peszko, który stanął za swoim kumplem, mimo że do końca nie ogarnia zasad plebiscytu Złotej Piłki. O kumpelstwie obu panów powszechnie wiadomo, sam Peszko z dumą przypomina w swoim […]
30.11.2021
Weszło
30.11.2021

Złota Piłka dla Messiego kluczowa w dyskusji o wyższości nad Ronaldo?

Powoli, niestety, kończy nam się dyskusja o Messim i Ronaldo. Obaj mają bliżej niż dalej do końca swoich przepięknych karier, też nie odjeżdżają już tak innym zawodnikom pod względem umiejętności. Jakby to ująć: byli w kosmosie, ale wracają. No, ale Messi wczoraj odebrał swoją siódmą Złotą Piłkę i ostatecznie odskoczył Portugalczykowi o dwa trofea. Czy […]
30.11.2021
Brama dnia
30.11.2021

Thierry Henry kontra Andrij Szewczenko | BRAMA DNIA

Czas na kolejny odcinek „Bramy dnia”. Dzisiaj przygotowaliśmy dla was konfrontację wielkich legend światowego futbolu – z jednej strony wspaniałe uderzenie autorstwa Thierry’ego Henry’ego, z drugiej genialna asysta Andrei Pirlo i klasowy strzał Andrija Szewczenki. Zapraszamy do oglądania i głosowania wraz z naszymi partnerami z firmy Gatigo. THIERRY HENRY VS A. VILLA (30.11.2002) Thierry Henry […]
30.11.2021
Weszło
30.11.2021

Introwertyczność dyrektora Kucharskiego nie pomaga Legii

We wtorkowej prasie kolejny ciekawy tekst o sytuacji w Legii Warszawa, interesująca debata o wysiłku sportowców i sporo ligowych spraw. PRZEGLĄD SPORTOWY Zdaniem Andrzeja Juskowiaka, gdyby nie Copa America, Messi nie miałby szans na zdobycie Złotej Piłki za 2021 rok. Myślę, że Złota Piłka należała się Robertowi Lewandowskiemu. Za rekordy, które pobił. Zdobycie 41 bramek […]
30.11.2021
Weszło
29.11.2021

Le cabaret? Na pewno jakiś niesmak

Niestety: Robert Lewandowski nie otrzymał Złotej Piłki za rok 2021. Możemy się pocieszać, że mamy kolejne podium – po Deynie i Bońku – ale wiadomo, że chciało się czegoś więcej. Co gorsza – mamy prawo powiedzieć, że nie tylko „chciało”, ale też się „należało”, bo Lewandowski przeżywa kapitalny czas swojej kariery. A Leo Messi? No […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Złota Piłka 2021 LIVE: Robert Lewandowski, Leo Messi, a może sensacja?

To jest ten wieczór, który może przynieść polskiej piłce wiele radości. Niebawem poznamy ostateczne rozstrzygnięcie konkursu Złotej Piłki – najbardziej medialnego plebiscytu w świecie futbolu. Na ten moment faworytem mediów pozostaje Leo Messi, lecz do momentu werdyktu wiele się jeszcze może wydarzyć. Będziemy z wami przez całą galę finałową – poznamy rozstrzygnięcia dotyczące nie tylko […]
29.11.2021
Liczba komentarzy: 22
Subscribe
Powiadom o
guest
22 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kleee
Kleee
12 dni temu

O dziwo Piechniczek z sensem.

adrian
adrian
12 dni temu
Reply to  Kleee

Mogli by temu grzybowi dać już spokój. On w piłce nożnej zatrzymał się na roku 1980

Lara Stars
Lara Stars
12 dni temu
Reply to  Kleee

*** Chcesz znaleźć kobietę na jedną noc? Wejdź na — https://mysp.ac/50fjz

Nołnejm z Chojnowa
Nołnejm z Chojnowa
12 dni temu

łobelt napluł wszystkim kibicom polskim prosto w twarz a i tak dalej znajda sie jego wielcy obrońcy.. pewnie gdyby pzpn zaplacil mu, tyle ma kasy a dalej pazerny i chciwy jest.. fajnie postrzelac andorczykom lub san marino

Bob99
Bob99
12 dni temu

Przetłumacz na polski, bo translator google nie daje rady

Nołnejm z Chojnowa
Nołnejm z Chojnowa
12 dni temu
Reply to  Bob99

mozesz mi possać cootasa waflu

KSG
KSG
12 dni temu

Chyba raczej wylizać cipę

Bob99
Bob99
12 dni temu
Reply to  KSG

Pizdusiu z Chojnowa, czekamy na tłumaczenie

kol. Zenon
kol. Zenon
12 dni temu

Robert napluł nam w twarz, Lewandowski zakpił z nas wszystkich jako kibiców, Lewandowski i Sousa pozbawili nas milionów dolarów za brak rozstawienia w barażach …. takie i inne bzdury dzisiaj sie czyta wszędzie. hehe, tak jakby zycie było albo czarne albo białe :D. jakie to polskie, takie nasze zakompleksione polskie bajoro, bo może i zawalił Lewy te Węgry – jego sumienie, ale nikt juz niczego nie pamięta. taka chyba nasza narodowa cecha, że pamietamy tylko wczorajszy dzień, ewentualnie 3 dni wstecz, a co było wcześniej to mrok prehistorii. no i jak się zdarzy potknięcie to trzeba to urobić do rangi klęski i koniecznie poszukać winnych, a potem „na stos”, byle szybko bo zapomnimy po co żeśmy go rozpalili … ogólnie żenada, czyta sie to wszystko podobnie jak tłumaczenia polityków o tym co sie dzieje na granicy. pozdr.

Kub
Kub
12 dni temu
Reply to  kol. Zenon

+1 teraz najgorszy na świecie, to nic że od kilku lat ciągnie cała repre za uszy. Jakby na amdore nie wyszedł i wymęczyli byśmy 2:1 też byłby tym złym.

Goryl
Goryl
12 dni temu

Lewy to ten sam gościu, któremu nie po drodze było z Brzęczkiem. Jak widać dalej rządzi i dzieli w reprezentacji

Jurek
Jurek
12 dni temu
Reply to  Goryl

z Brzęczkiem po drodze było tylko Bońkowi

Polcrack
Polcrack
12 dni temu

Gdyby Lewy wiedział, że te patałachy przegrają na swoim stadionie, w meczu przyjaźni z rywalem co gra rezerwowym składem w meczu o pietruszkę to na pewno by zagrał. A tak te sieroty nie dość, że przegrały to jeszcze mu narobiły problemów. I jeszcze pyskują jak Puchacz. Cieszcie się, że Lewy wogóle cokolwiek dla nas jeszcze gra bo mógłby być Gortatem albo innym Wlazłym i mięć wszystko w 4 literach. Lewy naprawdę przez reprezentacje traci wiele, a ile razy tyłek ratował to przeciętny janusz-kibic nawet nie pamięta. Sorry, ale jak reszta kopaczy nie umie wywiązać się z takiego prostego zadania to o jakich MŚ marzymy?

trebor
trebor
12 dni temu
Reply to  Polcrack

Ochłoń,bo zdaje się że kibicem- januszem to ty jesteś. A niby ile razy tyłek ratował? W meczach eliminacyjnych do imprez mistrzowskich i w tychże imprezach bramki strzelał takim tuzom jak: Andora, San Marino,Gibraltar, Albania, Łotwa, Kazachstan, Izrael, BiH, Węgry, Grecja, Czarnogóra, Gruzja, Armenia, Słowenia, Irlandia, Rumunia,Szkocja..Jeśli zaś chodzi o jakichś znaczących rywali to mamy: Szwecja (2:3), Niemcy (1:3) Hiszpania (1:1). Jedynie z Danią rzeczywiście uratował tyłek (3:2) strzelając hat- tricka. Szwajcarii i Portugalii nie liczę, bo to były bramki strzelone w seriach rzutów karnych. Dosyć marnie wygląda te mityczne ratowanie nam dupy.Niech się lepiej cieszy że przyszło mu grać w czasach, gdy mecze z kelnerami nie są meczami od święta 🙂

wiejskie ziemniaczki
wiejskie ziemniaczki (@wiejskie-ziemniaczki)
12 dni temu
Reply to  trebor

Dla przykładu, jakby się nie wnerwił w meczu z Czarnogórą u siebie to byście MŚ w 2018 zobaczyli jak świnia niebo. Choć w sumie może i dobrze, biorąc pod uwagę, co na nich zobaczyliśmy.

trebor
trebor
12 dni temu

Polska – Czarnogóra (4:2), Lewandowski- bramek sztuk raz. Odstaw wiejskie ziemniaczki bo ci nie służą.

sinDbad
sinDbad
12 dni temu
Reply to  trebor

Zaprzestań oglądania sportu którego nie rozumiesz

trebor
trebor
12 dni temu
Reply to  sinDbad

Sindbad,zajmij się lepiej oglądaniem wyścigów wielbłądów. Nie umiesz liczyć do 4, twój problem

josef
josef
12 dni temu

Lewy jest realistą, na co mu ten mundial? Z tymi piłkarzami nie ma co tam szukać, rosyjski mundial uwiera go z pewnością do dziś. Woli sobie oszczędzić wstydu.

Wkurwiony Wojciech Kowalczyk
Wkurwiony Wojciech Kowalczyk
12 dni temu
Reply to  josef

Jemu to generalnie zaden turniej w karierze nie wyszedl, na tym ostatnim powiedzmy ze zachowal twarz ale tez bez rewelacji i swoje spierdolil (poprzeczka z pol metra na pusta ze Szwecja czy patelnia z Hiszpania).

Jurek
Jurek
12 dni temu

jeszcze twoje wnuki będą mówiły o tym że kiedyś był taki piłkarz Lewandowski.
Takiego jak on nie mieliśmy i nie będziemy mieli.

lewusprzeprospolske
lewusprzeprospolske
11 dni temu
Reply to  Jurek

Lepsi od niego już byli i coś na mistrzostwach ugrali w przeciwieństwie do lewuSSa

Suche Info
01.12.2021

Badanie wariografem rozstrzygnie skandal z IV ligi?!

Do mocno niecodziennej sytuacji może dojść w Kujawsko-Pomorskim. Otóż do wyjaśnienia skandalu, w którym sędzia został zaatakowany przez arbitra, może posłużyć wykrywacz kłamstw. O sprawie poinformował na TVP Sport Rafał Rostkowski. Sprawa dotyczy meczu Cuiavia Inowrocław – Pogoń Mogilno. Najpierw oskarżony o uderzenie prezesa Cuiavii, Sławomira Roszaka, został asystent sędziego Bogdan Jarosz. Cuiavia oskarżyła Boińskiego o […]
01.12.2021
Suche Info
30.11.2021

Hellas bezbramkowo remisuje z Cagliari

Skończyło się bez bramek, więc zabrakło najważniejszego. Mecz nie był może najwyższych lotów, ale z perspektywy kibica reprezentacji Polski był ciekawą lekturą i pokazem solidności Pawła Dawidowicza. Jedyną skazą tego spotkania był incydent wywołany przez Giovanniego Simeone. Argentyńczyk uderzył przeciwnika w twarz i rozpoczęła się jatka. Wstali z ławek i ruszyli na siebie zarówno piłkarze […]
30.11.2021
Suche Info
30.11.2021

Trener Broni Radom zostanie asystentem w Cracovii

Jacek Zieliński niedawno został nowym szkoleniowcem Cracovii. Teraz doświadczony trener kompletuje swój sztab. Jedną z osób, które do niego dołączą, będzie dotychczasowy opiekun trzecioligowej Broni Radom. Mowa o 35-letnim Tomaszu Jasiku, który pracował w klubie od sierpnia. Tomasz Jasik trenerskie szlify zbierał na Lubelszczyźnie, gdzie przez długi czas opiekował się młodzieżowymi zespołami Motoru Lublin. W […]
30.11.2021
Suche Info
30.11.2021

Juventus pokonał słabiutką Salernitanę

Juventus wygrał z najgorszym zespołem w Serie A, czyli zrobił to czego od niego oczekiwano. Nie poślizgnął się na skórce od banana. Zadanie wykonane. Przed meczem Salernitana była jedną z dwóch drużyn, które nigdy nie straciły gola w spotkaniach domowych z Juventusem. Kiedyś musiał być ten pierwszy raz. Zawodnicy Massimiliano Allegriego miażdżyli gospodarzy posiadaniem piłki […]
30.11.2021
Inne sporty
30.11.2021

Wejście smoka. Guanyu Zhou – pierwszy Chińczyk w F1

On sam mówi, że na drodze do Formuły 1 nie miał się na kim wzorować. Wcześniej kierowcy z Chin co najwyżej brali udział w testach bolidów, żaden nie dostał się na choćby jeden sezon do którejś z ekip. Guanyu Zhou będzie pierwszym, a na jego zakontraktowanie zdecydowała się Alfa Romeo Racing ORLEN. Jak doszedł do […]
30.11.2021
Suche Info
30.11.2021

Fiorentina ogrywa Sampdorię. Grał Bereszyński

Fiorentina w tym sezonie jest najbardziej bezkompromisową drużyną w Serie A. Albo wygrywa, albo przegrywa. Dosłownie. Mają chyba uczulenie na remisy. Dziś drużyna Vincenzo Italiano odniosła ósme zwycięstwo w sezonie ligowym. Pokonała na własnym boisku Sampdorię 3:1. W składzie gości znalazł się reprezentant Polski. W tym meczu różnica klas była aż nadto widoczna. Fiorentina mimo […]
30.11.2021
Weszło
30.11.2021

Puchar Polski. Najsłabszy ekstraklasowicz – pierwszoligowcy 3:0

Korona Kielce trochę zdominowała Górnika Łęczna w pierwszej połowie. Za to w drugiej – Górnik zdominował gospodarzy kompletnie, dzięki czemu wywiózł ze stolicy województwa świętokrzyskiego zasłużony awans do 1/4 Pucharu Polski. Można mówić, że Górnik Łęczna to pierwszoligowiec w Ekstraklasie, ale fakty są takie, że na swojej drodze odprawił już z kwitkiem trzech pierwszoligowców – […]
30.11.2021
Suche Info
30.11.2021

Plotki o możliwych transferach Ziyecha i Wernera do Barcelony

Dyrektor sportowy FC Barcelony Mateu Alemany, dwoi się i troi, by sprowadzić do klubu nowych piłkarzy za rozsądną cenę. Z tego względu pojawia się mnóstwo nazwisk na barcelońskiej giełdzie transferowej. Tym razem dziennikarze katalońskiego Sportu sondują możliwe przyjście dwóch piłkarzy Chelsea Londyn, którzy na Stamford Bridge mają problemy z regularną grą. Mowa o Timo Wernerze […]
30.11.2021
Suche Info
30.11.2021

Javier Mascherano nowym selekcjonerem argentyńskiej młodzieżówki

Większość fanów piłki nożnej doskonale kojarzy Ej Jefecito z bogatej kariery piłkarskiej. Teraz będzie stawiał pierwsze kroki w karierze trenerskiej. Z argentyńską federacją pożegnał się dotychczasowy trener młodzieżówki, który zdecydował się dołączyć do sztabu Jose Pekermana odpowiedzialnego za przygotowanie reprezentacji Wenezueli. Javier Mascherano od 2019 roku posiada uprawnienia trenera. Do tej pracował w argentyńskiej federacji […]
30.11.2021
Weszło
30.11.2021

Warciarz, lechita, dobry człowiek. Wojtek Onsorge walczy o szansę na życie

27 lat. Zdrowy chłop, piłkarz drugoligowych rezerw Lecha Poznań. Ale nowotwór nie wybiera. Wojciech Onsorge, lechita i warciarz, walczy z nowotworem złośliwym płata ciemieniowego. I prosi o to, by dać mu szansę na życie.   Z Wartą Poznań był… właściwie od zawsze. Wychowywał się w niej, przeszedł przez wszystkie szczeble szkolenia, wreszcie zadebiutował w pierwszym […]
30.11.2021
Weszło
30.11.2021

QUIZ: SZALONE LATA DZIEWIĘĆDZIESIĄTE. OD 20:00

CITKOMANIA. SOKÓŁ PNIEWY. HELIKOPTERY BOJOWE. STRZELANINY. QUIZ O LATACH DZIEWIĘĆDZIESIĄTYCH. – KANIA – GAPIŃSKI – PIELA – MILEWSKI Sprawdź ofertę KFC https://cutt.ly/RRKIGCn 
30.11.2021
Suche Info
30.11.2021

Legia ma nowego wicedyrektora sportowego! Pracował w Rakowie

Dariusz Mioduski zatrudnił nowego wicedyrektora sportowego. Paweł Tomczyk od pierwszego grudnia wzmocni pion sportowy Legii. Nowy pracownik warszawskiego klubu jest dobrze znany w środowisku piłkarskim. Pełnił rolę kierownika skautingu w Rakowie Częstochowa, a następnie objął stanowisko dyrektora sportowego klubu z Częstochowy. – Do jego zadań należeć będą między innymi negocjacje z zawodnikami, agentami i innymi […]
30.11.2021
Suche Info
30.11.2021

Gołębiewski: Ze zdrowiem Luquinhasa wszystko jest okej

Każdy mecz jest dobry na przełamanie. Zwłaszcza w sytuacji, w której znalazła  się Legia Warszawa. Ostatnio przerwała wstydliwą passę i ograła Jagiellonię Białystok 1:0. Już jutro zespół Marka Gołębiewskiego zmierzy się Motorem Lublin w ramach rozgrywek o Puchar Polski. Dziś trener warszawskiej drużyny odpowiadał na pytania dziennikarzy. O problemach kadrowych: – Powołania zawodników z drugiego […]
30.11.2021
Suche Info
30.11.2021

Saga z Pochettino trwa

Zanim Manchester United podpisał kontakt z Ralfem Rangnickiem głównym kandydatem do objęcia zespołu z Old Trafford był Mauricio Pochettino. Podpisanie umowy z Niemcem nie ucina jednak spekulacji. Umowa Rangnicka wygasa wraz się z końcem sezonu, więc temat przyjścia Argentyńczyka wciąż jest głośny. Operacja sprowadzenia Pochettino na Old Trafford nie będzie łatwa do zrealizowania. Dziennikarze Telefoot […]
30.11.2021
Na zapleczu
30.11.2021

Dominik Nowak zwolniony z Korony Kielce. Co poszło nie tak?

– Nie mam doświadczenia w piłce, ale na pewno mam doświadczenie w zatrudnianiu ludzi. Uważam, że trener Nowak nie jest na takim etapie, że szuka ciepłej przystani. To ambitny człowiek, za którym stoi doświadczenie – mówił nam we wrześniu Łukasz Jabłoński, prezes Korony Kielce. Nieco dalej przyznawał, że chodzi o to, żeby po prostu znać […]
30.11.2021
Suche Info
30.11.2021

Duży krok Warty Poznań. Powstanie projekt nowego kompleksu sportowego

Warta Poznań zamierza rozwijać swoją bazę. W pierwszej kolejności powstanie projekt i dziś ogłoszono zwycięzcę przetargu. Wymagania są oczywiste. Część piłkarska ma spełniać wymogi licencyjne dla klubów Ekstraklasy. Projektant został więc zobowiązany do tego, by uzyskać pozytywną opinię Polskiego Związku Piłki Nożnej w tym zakresie. Firma KOSZT-BUD wygrała przetarg na przygotowanie projektu kompleksu obiektów sportowych […]
30.11.2021
Anglia
30.11.2021

Kolejka dla hipsterów – punktowało Leeds United, Norwich City i Manchester United

Wchodzimy w najbardziej gorący okres Premier League, paradoksalnie przypadający na najzimniejszą porę roku. Kolejki w środku tygodnia, ligowe granie co dwa, trzy dni, ostatnia szansa na to, by poprawić swoje notowania przed końcem roku. Nic więc dziwnego, że do roboty zabrały się te kluby, którym ostatnio wiodło się raczej licho – w końcu zapunktowało Norwich, […]
30.11.2021
Inne sporty
30.11.2021

Rusza Liga Mistrzów siatkarzy. Co czeka polskie kluby?

Już dziś rusza Liga Mistrzów siatkarzy. Z polskiego punktu widzenia szczególnie ciekawe, bo po raz drugi w całej historii tytułu w najważniejszych europejskich rozgrywkach bronić będzie polska ekipa – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Poza nią do rywalizacji przystąpią też Projekt Warszawa i Jastrzębski Węgiel. Na co stać nasze kluby? Jak trudne mają grupy? I czy ZAKSA może […]
30.11.2021