post

Opublikowane 18.11.2021 09:12 przez

redakcja

W czwartkowej prasie nadal dominują echa meczu z Węgrami i powszechne oburzenie na postawę Paulo Sousy oraz Roberta Lewandowskiego.

PRZEGLĄD SPORTOWY

Włochy lub Portugalia mogą być rywalami Polski w barażach o udział w mundialu. Brak bezpośredniego awansu tych drużyn to największa niespodzianka eliminacji.

Z jednej strony Włochy, Portugalia, ale z drugiej Rosja, Szwecja, Szkocja i Walia – to potencjalni rywale reprezentacji Polski w pierwszej rundzie barażów o awans do mundialu. W wyniku porażki z Węgrami (1:2) Polska straciła bowiem rozstawienie w play offach i teraz musi liczyć na uśmiech losu. Niezależnie od tego, z kim się zmierzy, na pewno czeka ją mecz na wyjeździe, a w przypadku rozstawienia grałaby u siebie.

Statystycznie najbardziej prawdopodobne jest starcie z Rosją, a to dlatego, że ta nie może wpaść na Ukrainę, zostaje jej więc pięciu a nie sześciu potencjalnych rywali. Szansa wylosowania naszych wschodnich sąsiadów wynosi 20 procent, pozostałych ekip po 16.

W razie zwycięstwa naszą drużynę czeka decydujący mecz o awans. Rywalem może być każdy z 11 pozostałych uczestników baraży strefy europejskiej, na tym etapie nie będzie rozstawienia. Podczas losowania 26 listopada w Zurychu (początek o godzinie 17) nasz zespół pozna przeciwnika zarówno w pierwszej rundzie, jak i potencjalnego rywala w drugiej. Będzie to zwycięzca innej pary barażowej, czyli aż do zakończenia pierwszej rundy nie będziemy wiedzieć, z kim dokładnie nasz zespół powalczy o udział w mundialu, o ile oczywiście przejdzie przeszkodę numer jeden. Gospodarza tego meczu wyłoni losowanie. Półfinały play offy w strefie europejskiej odbędą się 24 marca, a finały pięć dni później.

Zlekceważenie przez Paulo Sousę rozstawienia w losowaniu barażów mundialu przejdzie do historii polskiej piłki. Niestety tej niechlubnej.

(…) Czy polskich piłkarzy otruto w NRD?

Eliminacje do mistrzostw Europy w 1980 roku. Reprezentacja prowadzona już przez Ryszarda Kuleszę pojechała na wyjazdowy mecz do NRD. Po pierwszej połowie prowadziła 1:0, lecz w drugich 45 minutach nasi zawodnicy opadli z sił i stracili dwa gole. Tamta porażka miała duży wpływ na to, że nie awansowali do finałowego turnieju.

Reprezentanci utrzymywali, że podczas meczu poczuli się źle i nagle stracili siły. Podczas obiadu gospodarze mieli im dosypać środki, które wywołały u nich kłopoty żołądkowe. Z powodów politycznych aferę wyciszono. Kiedy dwa lata później naszą kadrę ponownie czekał wyjazdowy mecz z NRD, tym razem przezornie zabrano z Polski jedzenie dla całej ekipy.

Czy nasi zawodnicy odpuścili mecz z Portugalią, żeby utrudnić awans ZSRR?

Tej plotki nigdy nie potwierdzono. Faktem jest, że w 1983 roku w eliminacjach mistrzostw Europy reprezentanci stracili już szanse na awans. Do rozegrania pozostał im mecz z Portugalią. Przeciwnicy pozostawali w grze o awans, a do tego potrzebowali zwycięstwa w Polsce. O wyjście z grupy rywalizowali z ZSRR, którego nad Wisłą – delikatnie mówiąc – nie darzono sympatią. Nasi reprezentanci mecz z Portugalią przegrali 0:1. 15 tysięcy kibiców obecnych na Stadionie Olimpijskim nie przejęło się porażką. Gol dla Portugalii nagrodzono brawami, widzowie ułożyli ręce w charakterystycznym, solidarnościowym geście „V”. – Czy odpuściliśmy z przyczyn politycznych? Ja na pewno nie – odpowiada występujący w tamtym meczu Adam Kensy. – Byłem w tej drużynie nowy. A za innych nie będę się wypowiadał. Portugalczykom bardzo zależało na wygranej. My wpadliśmy w dołek, brakowało wielu gwiazd z hiszpańskiego mundialu.

Franciszek Smuda komentuje ostatnie wydarzenia w polskiej reprezentacji.

Naszą kadrę prezes Zbigniew Boniek powierzył Paulo Sousie. Portugalczyk skończył Euro tak, jak ty – na ostatnim miejscu w grupie. Z wyjątkami, było pewną tradycją, że po nieudanym turnieju selekcjoner żegnał się z posadą.

W tym wypadku uważam, że dobrze, iż pozostał. Dopiero, by się bajzel zrobił, gdyby go wyrzucić po Euro. Przecież trwały eliminacje do mistrzostw świata. Nowy prezes – Czarek Kulesza słusznie zostawił Sousę. Zresztą nie jestem zwolennikiem zbyt szybkiego wywalania. Każdy trener powinien mieć czas, by reprezentację, czy klub „pomacać”, no przynajmniej z pół roku.

A jeśli Sousa nie awansuje do mistrzostw świata?

To musi oddać kierownicę.

Gdy zobaczyłeś skład na Węgry, bez Roberta Lewandowskiego, czy Kamila Glika?

Pomyślałem, że to pomysł z… bez sensu. Już lepiej było nie wystawiać „Lewego” przeciwko Andorze na tym sztucznym klepisku.

Ale ponoć sam Robert poprosił, by nie brać go pod uwagę na mecz z Węgrami.

Czy jakikolwiek piłkarz może sobie wybierać mecze reprezentacji? To może przed eliminacjami niech każdy sprawdzi w kalendarzu, czy mu coś tam nie wypada? Jakieś chrzciny albo wesele szwagra (śmiech). Nie chcę oceniać tej sytuacji, bo nie znam jej z bliska. Może Robertowi wypadło coś naprawdę ważnego? W takim razie lepiej ogłosić, co jest grane i zawczasu wyjaśnić, bo jak szambo wybije. Nie sądzę jednak, by Robert przyszedł do mnie przed ważnym meczem i przekazał, że choć nie ma konkretnego powodu, jednak nie zagra. Gdyby potrzebował odpoczynku, a mielibyśmy mecz o czapkę gruszek – ok. Tu mieliśmy walkę o lepsze ustawienie w barażu.

SPORT

Antoni Piechniczek o Paulo Sousie i Robercie Lewandowskim.

Jedni mówią, że Robert Lewandowski sam poprosił o wolne z Węgrami. Inni, że to decyzja Sousy – choć prawda zawsze leży pośrodku. A czy pan znajduje argument przemawiający za tym, żeby faktycznie posadzić „Lewego” na ławce w takim meczu?

– Może będę oryginalny, bo widzę to tak, że Lewandowski grał z Andorą po to, żeby poprawić swój dorobek strzelecki. Zdobycie dwóch bramek z Węgrami byłoby zadaniem trudniejszym, więc… wybrał mecz łatwiejszy. Ale co z tego, skoro nie miało to żadnego wpływu na bycie rozstawionym? W środowym „Sporcie” red. Maciej Grygierczyk zadał pytanie, czy Lewandowski wie, ile zostało przed nim mistrzostw świata? Zostały tylko te nadchodzące, bo jeśli się nie zakwalifikuje, to nie ma żadnej pewności, że za 4 lata nadal będzie grał w tej reprezentacji i że będzie mógł zagrać na kolejnym mundialu.

Skoro brak Lewandowskiego tak bardzo wpłynął na grę Polski, to czy można powiedzieć, że ta drużyna jest po prostu słaba? Oczywiście to
piłkarz ze ścisłego światowego topu, ale jednak to wciąż tylko jeden zawodnik.

– Tu nie chodzi o jednego zawodnika i o to, że jest słaba. Gdy stwierdzono, że trzech podstawowych piłkarzy – tj. Lewandowski, Glik i Zieliński – nie zagra, to pozostali potraktowali ten mecz „z marszu”. Że na pewno damy sobie radę z Węgrami, że trener wie, co robi. Nastąpiło rozluźnienie. Chciałbym podkreślić taki drobiazg – to zgrupowanie rozpoczęło się na wyjeździe. Ja ustawiłbym to w taki sposób, że ci, którzy mają grać z Węgrami, nie lecą nawet do Andory, tylko zostają w kraju, gdzie odpoczną, potrenują, przygotują się na mecz. A nie, że oni byli w Andorze, wrócili do Polski i potem Lewandowski znalazł się poza kadrą. Ja bym mu zadał pytanie – jak oceniasz nasz występ pod kątem taktycznym, co zostało zrealizowane, a co nie? On zrobi 8-sekundową przerwę, jak za Brzęczka, albo wcale się nie wypowie – i co wtedy? Zwolnią trenera?

Ostro komentuje to też Michał Zichlarz.

Jasne, z tymi mocnymi, jak chce się grać na mistrzostwach świata, trzeba wygrywać w każdych warunkach, ale po co sobie utrudniać, skoro może być łatwiej? Być może Sousa i jego mocno rozbudowany sztab tak na to nie patrzy, bo wszystko im jedno. Dziś są w jednym miejscu, a jutro będą w innym. Płaci im się jednak niemałe kwoty, więc swoją pracę – jak każdy – powinni wykonywać dobrze, solidnie. Tutaj przypomnijmy, że w wyniku awansu biało-czerwonych do baraży kontrakt selekcjonera został automatycznie przedłużony, przynajmniej do końca marca. Co miesiąc Portugalczyk kasuje z PZPN-u 70 tys. euro. On i cały jego sztab kosztują związek horrendalna kwotę 8 mln złotych. Wczoraj na łamach „Sportu” były reprezentant Polski Henryk Wawrowski pytał, kto zawiera takie kontrakty i że jest to skandal. Nic dodać, nic ująć.

I jeszcze o piłkarzach czy konkretnie jednym zawodniku. Nasz kapitan Robert Lewandowski po meczu z Andorą doszedł do porozumienia ze sztabem szkoleniowym, że w poniedziałek w Warszawie nie zagra. Był za to z żoną na imprezie urodzinowej u miliardera Rafał Brzoski, co w mediach społecznościowych udokumentowała Anna Lewandowska. W głowie mi się to nie mieści. Reprezentacja Polski przygotowuje się do ostatniego meczu w eliminacjach MŚ, a jej kapitan, najlepszy piłkarz i strzelec idzie na urodzinową imprezę. Nawet jakbyśmy mieli pewny udział w finałach MŚ i grali z San Marino u siebie, to nie miałoby prawa wydarzyć się coś takiego, że zawodnik ot tak – nawet jak nazywa się Lewandowski – idzie na imprezę. To żenada. Tutaj przydałby się ktoś z żelazną ręką, który to towarzystwo postawiłby do pionu. Paulo Sousa taką personą nie jest.

Kameruński pomocnik Górnika Zabrze, Jean Jules Mvondo liczy, że wkrótce będzie grał w wyjściowej jedenastce.

– Łapię minuty, robię, co trener każe i walczę o to, aby być w pierwszym składzie. W pomocy chłopcy wykonują dobrą pracę, więc na treningach muszę się bardzo starać. Trzeba ciężko pracować i czekać na swoją szansę, bo na razie Alasana Manneh i Krzysztof Kubica dobrze wywiązują się ze swych ról – podkreśla Jean Mvondo. Manneh i Kubica to niejedyni kandydaci do gry na środku pomocy, gdzie rozpychają się też inni młodzieżowcy, jak Norbert Wojtuszek czy Adrian Dziedzic. A jest jeszcze przecież były młodzieżowy reprezentant Serbii Filip Bainović.

Co do piłkarza z Kamerunu, to o tyle było łatwiej zaadaptować mu się w górniczym zespole, że świetnie znał się wcześniej z Mannehem. – Spędziliśmy ze sobą 4 lata w Aspire Academy w Katarze. Zresztą nie miałem szczególnych kłopotów, żeby się szybko zaadaptować do nowych warunków, bo dobrze pracuje się z trenerem Urbanem, a także z innymi zawodnikami – zaznacza Mvondo. Choć mało gra, to z pobytu w Polsce jest zadowolony. – Dobry poziom, dobra liga. Na razie może nie jest tak, jakbyśmy chcieli, punktów nie ma na naszym koncie tyle, ile mogłoby być, ale jestem przekonany, że z czasem będzie coraz lepiej – uważa piłkarz, który po pobycie w Aspire Academy w Dausze przez kilka lat biegał po boiskach Hiszpanii.

SUPER EXPRESS

Nic ciekawego.

RZECZPOSPOLITA

Stefan Szczepłek nazywa Paulo Sousę „pierwszym Portugalczykiem w kosmosie”.

Błędy, jakie popełnił w doborze piłkarzy, dyskwalifikują go jako trenera. Po 11 miesiącach poszukiwań podjął decyzje samobójcze, jakby nie orientował się w możliwościach graczy.

Być może Sousa poprowadzi reprezentację jeszcze tylko w dwóch meczach barażowych, po czym przeniesie się do innego naiwnego pracodawcy. Taka jego praca i jego agenta też.

Bardziej dziwi postawa Roberta Lewandowskiego. Dla niego mecz z Węgrami był przedłużeniem szansy na występ w mistrzostwach świata. Być może sam się jej pozbawił i pozostanie w historii reprezentacji – pomimo wszelkich zasług – jako ten, który zagrał na mundialu tylko raz, i to tak, że już nikt tego nie pamięta.

Fot. FotoPyK

Weszło
05.12.2021

Jak zmiażdżyć rywala i drżeć do końca o wynik? Opowiada Lech Poznań

Lech Poznań z pierwszej połowy? Kapitalnie naoliwiona maszyna bez słabych ogniw, która jedzie Zagłębie dwoma golami, a powinna strzelić ich znacznie więcej. Lech w drugiej? Drużyna, która wciąż gra dobrze, wciąż atakuje, wciąż powinna sieknąć więcej goli niż to zrobiła, ale też drużyna, która dwa razy pozwala dojść Zagłębiu na kontakt, przez co musi drżeć […]
05.12.2021
Inne sporty
05.12.2021

Polska skocznia nie pomogła. Nasi skoczkowie zawodzą

Dawno nie oglądaliśmy równie mało porywającego konkursu Pucharu Świata. Chcielibyśmy też powiedzieć, że dawno nie widzieliśmy tak słabego występu polskich skoczków. Ale niestety – zaczynamy się już przyzwyczaić do mizernej formy ekipy Michala Doleżala. Dzisiaj w Wiśle z – powiedzmy – przyzwoitej strony pokazał się tylko Kamil Stoch, który zajął 11. miejsce. Do drugiej serii […]
05.12.2021
Weszło
05.12.2021

Rangnick tłumów nie porwał, ale już napisał historię Premier League

Próbował Felix Magath, Jurgen Klopp czy Thomas Tuchel. Żaden z nich, żaden z niemieckich trenerów, nie był w stanie wygrać swojego debiutu w Premier League. Aż przyszedł Ralf Rangnick i napisał historię angielskiej ekstraklasy. Manchester United wygrał z Crystal Palace 1:0 i chociaż tłumów tym spotkaniem nie porwał, to trudno na ostateczny wynik złorzeczyć. Widać […]
05.12.2021
Weszło
05.12.2021

Nudy w Głogowie. Chrobry remisuje z Widzewem

Czasem bywa tak, że pierwsza liga potrafi ni z gruchy, ni z pietruchy zaskoczyć nas ciekawym meczem w niedzielne popołudnie, nawet jeśli się tego nie spodziewamy. A jednak chłopaki sobie wyjdą, pokopią w niezłym stylu, jest przyjemność z oglądania i brak poczucia straconego czasu. Czy to był jeden z tych dni w przypadku spotkania Chrobrego […]
05.12.2021
Weszło
05.12.2021

Robert Sibiga. Jak Polak został sędzią roku w MLS?

Robert Sibiga wyjechał do Stanów Zjednoczonych na początku lat 90., gdy jego rodzina wylosowała Zieloną Kartę. Od tamtej pory imał się różnych zajęć, koniec końców sięgając za gwizdek. Swój pierwszy mecz sędziował w wieku 36 lat, a już pięć lat później trafił do MLS. Teraz, po sześciu latach od tamtego wydarzenia, został wybrany najlepszym arbitrem […]
05.12.2021
Weszło
05.12.2021

Ilkay Durmus, czyli wygląda na to, że Lechia znalazła kozaka

Wczoraj skrytykowaliśmy Lechię, że budując swoją kadrę zapomniała o pozycji prawego obrońcy, natomiast dzisiaj chcemy ją pochwalić, bo innym ruchem na rynku mocno zapunktowali. Chodzi o Ilkaya Durmusa, który wyrósł już na lidera biało-zielonych, ale też daje coraz więcej argumentów, by rozważać go choćby w kontekście najlepszych „lewych nóg” naszej ligi. ILKAY DURMUS. SMYKAŁKA DO […]
05.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
03.12.2021

Sprawdźmy, postawmy: Lens powalczy z PSG, Haaland zmierzy się z „Lewym”

Jak co piątek zapraszamy was na kolejny odcinek cyklu „Sprawdźmy, postawmy”. Przejrzeliśmy weekendową ofertę naszych kumpli z Fuksiarza i zmontowaliśmy z myślą o was przykładowy kupon. Jest kilka obiecujących okazji. Tradycyjnie unikamy typowania na nos – szukamy raczej pewnych tendencji, serii, prawidłowości i właśnie w nich upatrujemy szans na zarobek. RC LENS – PARIS SAINT-GERMAIN: […]
03.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
01.12.2021

Postaw stówkę na Raków, Legię i Liverpool i zgarnij ponad 350 złotych

Mecze w środku tygodnia – zwyczajowo, Liga Mistrzów. Dzisiaj jest jednak inaczej. Dzisiaj gra kilka europejskich lig, dzisiaj mamy Puchar Polski. A to zawsze jest dobra okazja do tego, by ograć bukmachera. My postaramy się wam w tym pomóc – przygotowaliśmy trzy zdarzenia, które wyglądają naprawdę sensownie. Skupiamy się na naszym polskim poletku – Fuksiarz […]
01.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
25.11.2021

Legia strzeli, ale przegra. Ile można zarobić na takim scenariuszu?

Entuzjazm związany z grą Legii Warszawa w Lidze Europy z wiadomych względów trochę uleciał, choć ciągle warto go jeszcze wykrzesać. Wyniki w grupie, do której trafił polski zespół, układają się w ten sposób, że wciąż zdarzyć może się naprawdę wiele, o ile oczywiście mistrz Polski postanowi zrobić sobie jakiś urlop od przegrywania. Dziś rywalem ekipy […]
25.11.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
23.11.2021

Postaw stówę na faworytów, zgarnij trzy i pół. Albo odzyskaj połowę

Faza grupowa Ligi Mistrzów wchodzi w kluczowy okres – niebawem dowiemy się, kto będzie grał w Champions League również na wiosnę. A gdy margines na ewentualne błędy jest coraz mniejszy, warto spojrzeć na mecze również pod kątem potencjalnego zarobku. Dzisiaj wraz z Fuksiarzem przygotowaliśmy, przynajmniej tak nam się wydaje, dość bezpieczną propozycję. A 341 złotych […]
23.11.2021
Weszło
22.11.2021

Cashback na otarcie łez. Fuksiarz zwiększa zwroty na wasze konta!

Pewnie niejednokrotnie po wtopionym kuponie myśleliście „eeee, cholerne Napoli, mogliby oddać chociaż część stawki”. W Fuksiarzu niekoniecznie Napoli oddaje wam część postawionych pieniędzy. Ale kasa w ramach Cashbacku wraca na wasze konto. Od teraz tej kasy jest więcej – od 7 do 12% postawionych pieniędzy! Co to oznacza? W Fuksiarzu macie teraz jeszcze miększe lądowanie. […]
22.11.2021
Tokio
21.11.2021

Chwalmy Early Payout, bo jest dobry. A na co stawiać w meczu Górnika z Legią?

Znacie takie fajne rozwiązanie jak Early Payout? Pewnie już znacie, ale jeśli nie, to wytłumaczymy – jeśli któraś drużyna w meczu prowadzi już 2:0, to Fuksiarz.pl uznaje kupon za rozliczony. Później drużyna przegrywająca może odrobić straty i np. zremisować, wówczas kupon wchodzi i tym, którzy obstawili zwycięstwo zespołu wygrywającego i tym, którzy obstawili remis. Dokładnie […]
21.11.2021
Prasówka
04.12.2021

PRASA. „Niech Papszun zostanie i będzie dla Rakowa tym, kim Guy Roux był dla Auxerre”

Sobotnia prasa w temacie Ekstraklasy za dużo nam nie oferuje. Więcej jest o niższych ligach i ligach zagranicznych.  PRZEGLĄD SPORTOWY Rafał Tymiński przestrzega Marka Papszuna przed przyjściem do Legii. Marek Papszun nie powinien iść do Legii. Dla własnego dobra. Zostając w Rakowie Częstochowa ma szansę stać się trenerem, którego postawa może być wspomina przez… kilkadziesiąt […]
04.12.2021
Weszło
03.12.2021

PRASA. Legia nawet nie kontaktowała się z Rakowem. A Raków może przebić Legię

– Od wywiadu prezesa Mioduskiego minął już tydzień. Przez ten czas nikt ze stołecznego klubu nie zwrócił się do kogokolwiek z Rakowa z oficjalną ofertą albo przynajmniej zapytaniem o możliwość zatrudnienia szkoleniowca już w stycznia. – Nikt nie zadzwonił, nie napisał e-maila ani nie wysłał SMS-a. A przecież Dariusz Mioduski czy dyrektor sportowy Legii Radosław […]
03.12.2021
Prasówka
02.12.2021

Listkiewicz: Boniek znalazł kadrze sponsora. Niewypłacalnego, który skończył za kratami

Czwartkowa prasa to raporty z Pucharu Polski i sporo wieści z klubów Ekstraklasy oraz pierwszej ligi. W „Super Expressie” znajdziemy natomiast rozmowę z Kamilem Grosickim. Skrzydłowy mówi o szansach powrotu do reprezentacji Polski, swojej formie i barażach o mundial. „Przegląd Sportowy” zajawia natomiast książkę Michała Listkiewicza. – Zbyszek jako wiceprezes PZPN odpowiadał za marketing i […]
02.12.2021
Prasówka
01.12.2021

PRASA. Żewłakow: Gdybym był dyrektorem Legii, nie zwolniłbym trenera

Środowa prasa to miks wszystkiego, co dzieje się w naszym futbolu. Od gali „Złotej Piłki” czy komentarzy po niej, przez kryzys Legii Warszawa i kolejną część prześwietlenia oraz wywiad, po ligową młóckę. W „Przeglądzie Sportowym” znajdziemy także dużą rozmowę z Michałem Żewłakowem. On również zabiera głos w sprawie problemów mistrzów Polski. – W sytuacji, w […]
01.12.2021
Weszło
29.11.2021

PRASA. Michniewicz przed zwolnieniem w szatni: Żaden piłkarz mnie nie zwolni!

– Żaden piłkarz mnie nie zwolni! Nie pozwolę, żeby ktoś wbijał mi nóż w plecy – emocjonalnie przemawiał Czesław Michniewicz podczas swojej ostatniej, jak się okazało, odprawy jako trener Legii. Na mecz do Gliwic zabrał 16 legionistów, tych, których uważał, że będą go bronić do końca – czytamy w „Przeglądzie Sportowym”, w większym tekście o […]
29.11.2021
Weszło
27.11.2021

PRASA. Legia dogadała się już z Papszunem – ma dostać pełną autonomię

– Według naszych informacji to porozumienie już zostało zawarte. Na Papszuna, a także na jego sztab, czeka gotowy kontrakt, który trzeba tylko podpisać. Co ważne, trener Papszun ma mieć zagwarantowaną pełną autonomię w zespole mistrza Polski i wpływ na całą strukturę klubu – czytamy w „Super Expressie”. Co poza tym dziś w prasie? „SPORT” Rozmówka z […]
27.11.2021
Weszło
05.12.2021

Jak zmiażdżyć rywala i drżeć do końca o wynik? Opowiada Lech Poznań

Lech Poznań z pierwszej połowy? Kapitalnie naoliwiona maszyna bez słabych ogniw, która jedzie Zagłębie dwoma golami, a powinna strzelić ich znacznie więcej. Lech w drugiej? Drużyna, która wciąż gra dobrze, wciąż atakuje, wciąż powinna sieknąć więcej goli niż to zrobiła, ale też drużyna, która dwa razy pozwala dojść Zagłębiu na kontakt, przez co musi drżeć […]
05.12.2021
Inne sporty
05.12.2021

Polska skocznia nie pomogła. Nasi skoczkowie zawodzą

Dawno nie oglądaliśmy równie mało porywającego konkursu Pucharu Świata. Chcielibyśmy też powiedzieć, że dawno nie widzieliśmy tak słabego występu polskich skoczków. Ale niestety – zaczynamy się już przyzwyczaić do mizernej formy ekipy Michala Doleżala. Dzisiaj w Wiśle z – powiedzmy – przyzwoitej strony pokazał się tylko Kamil Stoch, który zajął 11. miejsce. Do drugiej serii […]
05.12.2021
Weszło
05.12.2021

Rangnick tłumów nie porwał, ale już napisał historię Premier League

Próbował Felix Magath, Jurgen Klopp czy Thomas Tuchel. Żaden z nich, żaden z niemieckich trenerów, nie był w stanie wygrać swojego debiutu w Premier League. Aż przyszedł Ralf Rangnick i napisał historię angielskiej ekstraklasy. Manchester United wygrał z Crystal Palace 1:0 i chociaż tłumów tym spotkaniem nie porwał, to trudno na ostateczny wynik złorzeczyć. Widać […]
05.12.2021
Weszło
05.12.2021

Nudy w Głogowie. Chrobry remisuje z Widzewem

Czasem bywa tak, że pierwsza liga potrafi ni z gruchy, ni z pietruchy zaskoczyć nas ciekawym meczem w niedzielne popołudnie, nawet jeśli się tego nie spodziewamy. A jednak chłopaki sobie wyjdą, pokopią w niezłym stylu, jest przyjemność z oglądania i brak poczucia straconego czasu. Czy to był jeden z tych dni w przypadku spotkania Chrobrego […]
05.12.2021
Weszło
05.12.2021

Robert Sibiga. Jak Polak został sędzią roku w MLS?

Robert Sibiga wyjechał do Stanów Zjednoczonych na początku lat 90., gdy jego rodzina wylosowała Zieloną Kartę. Od tamtej pory imał się różnych zajęć, koniec końców sięgając za gwizdek. Swój pierwszy mecz sędziował w wieku 36 lat, a już pięć lat później trafił do MLS. Teraz, po sześciu latach od tamtego wydarzenia, został wybrany najlepszym arbitrem […]
05.12.2021
Weszło
05.12.2021

Ilkay Durmus, czyli wygląda na to, że Lechia znalazła kozaka

Wczoraj skrytykowaliśmy Lechię, że budując swoją kadrę zapomniała o pozycji prawego obrońcy, natomiast dzisiaj chcemy ją pochwalić, bo innym ruchem na rynku mocno zapunktowali. Chodzi o Ilkaya Durmusa, który wyrósł już na lidera biało-zielonych, ale też daje coraz więcej argumentów, by rozważać go choćby w kontekście najlepszych „lewych nóg” naszej ligi. ILKAY DURMUS. SMYKAŁKA DO […]
05.12.2021
Weszło
04.12.2021

Zieliński znów strzelił w hicie, Napoli znów przegrało

Ostatnie mecze Napoli generują więcej emocji niż niejeden film akcji. Dwa tygodnie temu podopieczni Spalettiego stworzyli z meczu piłkarskiego dzieło sztuki razem z piłkarzami Interu, tym razem wzięli sobie do pary Atalantę. Problem jest tylko taki, że żadne z tych spotkań nie dostarczyło im ani jednego punktu.  NAPOLI – ATALANTA 2:3. BEZBARWNI GOSPODARZE Gdy spojrzymy […]
04.12.2021
Weszło
04.12.2021

Wieczór psikusów na północy Francji

Ostatnia akcja meczu. Leo Messi podchodzi do rzutu wolnego na dwudziestym metrze od bramki Lens. Jego kępka murawy, idealna pozycja na dokręcenie piłki lewą nogą i utrafienie okienka. Wszystkie oczy zwrócone na świeżo upieczonego zdobywcę Złotej Piłki. Przed nim: po lewej stronie – mur ustawiony przez piłkarzy PSG, po prawej stronie – mur ustawiony przez […]
04.12.2021
Weszło
04.12.2021

Prawdziwy klasyk

Pulsują nam skronie, pobolewa nas głowa, pląsają oczy, niespokojnie chodzą nogi. Cóż to był za mecz, cóż to było za szaleństwo. Dwie bramki Roberta Lewandowskiego. Cudowne trafienie Erlinga Haalanda. Dezerterujący Mats Hummels. Parodystyczny Dayot Upamecano. Zwroty akcji, perypetie, dziwaczne scenariusze. Pogonie, pościgi, wybuchy. Szalona intensywność. Momentami nie nadążaliśmy z notowaniem biegu wydarzeń. Jeśli ktoś wątpił, […]
04.12.2021
Weszło
04.12.2021

Grosicki zaczyna się w Ekstraklasie bawić

Pogoń Szczecin przez cały poprzedni sezon tylko w dwóch meczach ligowych strzeliła przynajmniej trzy gole. Jasne, punkty ekipie Kosty Runjaicia i tak się długo wtedy zgadzały, ale chyba nie ma co się kłócić z tym, że ten minimalizm w poczynaniach ofensywnych bywał kulą u nogi zarówno w walce o mistrzostwo Polski, jak i później, gdy […]
04.12.2021
Anglia
04.12.2021

Chelsea przyjęła trzy gole. Z Młotami nie ma żartów

Kibic piłkarski nie mógł wymarzyć sobie lepszego otwarcia soboty. Weekend dopiero co się zaczął, siadasz na kanapie jeszcze przed 14, a dostajesz spektakl na miarę środowego wieczoru z Ligą Mistrzów. Poza tym, kto wie, może już w przyszłym sezonie przed meczem West Hamu z Chelsea wybrzmi hymn Champions League. Młoty pokonały dzisiaj lidera tabeli i […]
04.12.2021
Weszło
04.12.2021

O krok od zwycięstwa. Pogoń i kompleks trofeów

To aż nieprawdopodobne, by klub, który przez dekady tyle znaczył w polskiej piłce, nie wygrał nigdy nic. Pogoń Szczecin jest siódma w tabeli wszech czasów Ekstraklasy. Wyżej niż Widzew, Śląsk czy Zagłębie Lubin, nie mówiąc o Lechii, Stali Mielec czy Jagiellonii, nad którymi ma grube kilkaset punktów przewagi. Rozegrała na najwyższym poziomie rozgrywkowym 49 sezonów. […]
04.12.2021
Liczba komentarzy: 22
Subscribe
Powiadom o
guest
22 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kleee
Kleee
17 dni temu

O dziwo Piechniczek z sensem.

adrian
adrian
17 dni temu
Reply to  Kleee

Mogli by temu grzybowi dać już spokój. On w piłce nożnej zatrzymał się na roku 1980

Lara Stars
Lara Stars
16 dni temu
Reply to  Kleee

*** Chcesz znaleźć kobietę na jedną noc? Wejdź na — https://mysp.ac/50fjz

Nołnejm z Chojnowa
Nołnejm z Chojnowa
17 dni temu

łobelt napluł wszystkim kibicom polskim prosto w twarz a i tak dalej znajda sie jego wielcy obrońcy.. pewnie gdyby pzpn zaplacil mu, tyle ma kasy a dalej pazerny i chciwy jest.. fajnie postrzelac andorczykom lub san marino

Bob99
Bob99
17 dni temu

Przetłumacz na polski, bo translator google nie daje rady

Nołnejm z Chojnowa
Nołnejm z Chojnowa
17 dni temu
Reply to  Bob99

mozesz mi possać cootasa waflu

KSG
KSG
17 dni temu

Chyba raczej wylizać cipę

Bob99
Bob99
17 dni temu
Reply to  KSG

Pizdusiu z Chojnowa, czekamy na tłumaczenie

kol. Zenon
kol. Zenon
17 dni temu

Robert napluł nam w twarz, Lewandowski zakpił z nas wszystkich jako kibiców, Lewandowski i Sousa pozbawili nas milionów dolarów za brak rozstawienia w barażach …. takie i inne bzdury dzisiaj sie czyta wszędzie. hehe, tak jakby zycie było albo czarne albo białe :D. jakie to polskie, takie nasze zakompleksione polskie bajoro, bo może i zawalił Lewy te Węgry – jego sumienie, ale nikt juz niczego nie pamięta. taka chyba nasza narodowa cecha, że pamietamy tylko wczorajszy dzień, ewentualnie 3 dni wstecz, a co było wcześniej to mrok prehistorii. no i jak się zdarzy potknięcie to trzeba to urobić do rangi klęski i koniecznie poszukać winnych, a potem „na stos”, byle szybko bo zapomnimy po co żeśmy go rozpalili … ogólnie żenada, czyta sie to wszystko podobnie jak tłumaczenia polityków o tym co sie dzieje na granicy. pozdr.

Kub
Kub
17 dni temu
Reply to  kol. Zenon

+1 teraz najgorszy na świecie, to nic że od kilku lat ciągnie cała repre za uszy. Jakby na amdore nie wyszedł i wymęczyli byśmy 2:1 też byłby tym złym.

Goryl
Goryl
17 dni temu

Lewy to ten sam gościu, któremu nie po drodze było z Brzęczkiem. Jak widać dalej rządzi i dzieli w reprezentacji

Jurek
Jurek
17 dni temu
Reply to  Goryl

z Brzęczkiem po drodze było tylko Bońkowi

Polcrack
Polcrack
17 dni temu

Gdyby Lewy wiedział, że te patałachy przegrają na swoim stadionie, w meczu przyjaźni z rywalem co gra rezerwowym składem w meczu o pietruszkę to na pewno by zagrał. A tak te sieroty nie dość, że przegrały to jeszcze mu narobiły problemów. I jeszcze pyskują jak Puchacz. Cieszcie się, że Lewy wogóle cokolwiek dla nas jeszcze gra bo mógłby być Gortatem albo innym Wlazłym i mięć wszystko w 4 literach. Lewy naprawdę przez reprezentacje traci wiele, a ile razy tyłek ratował to przeciętny janusz-kibic nawet nie pamięta. Sorry, ale jak reszta kopaczy nie umie wywiązać się z takiego prostego zadania to o jakich MŚ marzymy?

trebor
trebor
17 dni temu
Reply to  Polcrack

Ochłoń,bo zdaje się że kibicem- januszem to ty jesteś. A niby ile razy tyłek ratował? W meczach eliminacyjnych do imprez mistrzowskich i w tychże imprezach bramki strzelał takim tuzom jak: Andora, San Marino,Gibraltar, Albania, Łotwa, Kazachstan, Izrael, BiH, Węgry, Grecja, Czarnogóra, Gruzja, Armenia, Słowenia, Irlandia, Rumunia,Szkocja..Jeśli zaś chodzi o jakichś znaczących rywali to mamy: Szwecja (2:3), Niemcy (1:3) Hiszpania (1:1). Jedynie z Danią rzeczywiście uratował tyłek (3:2) strzelając hat- tricka. Szwajcarii i Portugalii nie liczę, bo to były bramki strzelone w seriach rzutów karnych. Dosyć marnie wygląda te mityczne ratowanie nam dupy.Niech się lepiej cieszy że przyszło mu grać w czasach, gdy mecze z kelnerami nie są meczami od święta 🙂

wiejskie ziemniaczki
wiejskie ziemniaczki(@wiejskie-ziemniaczki)
17 dni temu
Reply to  trebor

Dla przykładu, jakby się nie wnerwił w meczu z Czarnogórą u siebie to byście MŚ w 2018 zobaczyli jak świnia niebo. Choć w sumie może i dobrze, biorąc pod uwagę, co na nich zobaczyliśmy.

trebor
trebor
17 dni temu

Polska – Czarnogóra (4:2), Lewandowski- bramek sztuk raz. Odstaw wiejskie ziemniaczki bo ci nie służą.

sinDbad
sinDbad
17 dni temu
Reply to  trebor

Zaprzestań oglądania sportu którego nie rozumiesz

trebor
trebor
17 dni temu
Reply to  sinDbad

Sindbad,zajmij się lepiej oglądaniem wyścigów wielbłądów. Nie umiesz liczyć do 4, twój problem

josef
josef
17 dni temu

Lewy jest realistą, na co mu ten mundial? Z tymi piłkarzami nie ma co tam szukać, rosyjski mundial uwiera go z pewnością do dziś. Woli sobie oszczędzić wstydu.

Wkurwiony Wojciech Kowalczyk
Wkurwiony Wojciech Kowalczyk
17 dni temu
Reply to  josef

Jemu to generalnie zaden turniej w karierze nie wyszedl, na tym ostatnim powiedzmy ze zachowal twarz ale tez bez rewelacji i swoje spierdolil (poprzeczka z pol metra na pusta ze Szwecja czy patelnia z Hiszpania).

Jurek
Jurek
17 dni temu

jeszcze twoje wnuki będą mówiły o tym że kiedyś był taki piłkarz Lewandowski.
Takiego jak on nie mieliśmy i nie będziemy mieli.

lewusprzeprospolske
lewusprzeprospolske
16 dni temu
Reply to  Jurek

Lepsi od niego już byli i coś na mistrzostwach ugrali w przeciwieństwie do lewuSSa

Suche Info
05.12.2021

Niecodzienny wynik w Bundeslidze [WIDEO]

SC Freiburg pokonał Borussie Moenchengladbach na jej boisku aż 6:0. Wszystkie bramki padły w pierwszej połowie, a końcowy rezultat widniał na tablicy wyników już w 37. minucie.  Jeszcze nieco ponad miesiąc temu Borussia potrafiła pokonać Bayern Monachium 5:0 w Pucharze Niemiec, a dzisiaj sama zanotowała upokarzającą porażkę. Gospodarze musieli odrabiać dwubramkową stratę już od 5. […]
05.12.2021
Weszło
05.12.2021

Jak zmiażdżyć rywala i drżeć do końca o wynik? Opowiada Lech Poznań

Lech Poznań z pierwszej połowy? Kapitalnie naoliwiona maszyna bez słabych ogniw, która jedzie Zagłębie dwoma golami, a powinna strzelić ich znacznie więcej. Lech w drugiej? Drużyna, która wciąż gra dobrze, wciąż atakuje, wciąż powinna sieknąć więcej goli niż to zrobiła, ale też drużyna, która dwa razy pozwala dojść Zagłębiu na kontakt, przez co musi drżeć […]
05.12.2021
Suche Info
05.12.2021

Krychowiak z kolejną czerwoną kartką [WIDEO]

Krasnodar pokonał na wyjeździe Soczi 2:1, dzięki czemu awansował na trzecie miejsce w tabeli ligi rosyjskiej i wyprzedził tym samym dzisiejszych rywali. Meczu do udanych nie zaliczy Grzegorz Krychowiak, który w 87. minucie został ukarany czerwoną kartką.  Obie bramki dla gości zdobył Viktor Claesson. Polski pomocnik otrzymał bezpośrednią czerwoną kartkę za atak na nogi Joaozinho. […]
05.12.2021
Suche Info
05.12.2021

Stawski: Jako trenerowi jest mi bardzo wstyd

W ostatniej tegorocznej kolejce 1. ligi Arka Gdynia pokonała Stomil Olsztyn aż 6:0. Gospodarze prowadzili do przerwy tylko jedną bramką, a trener gości wypowiedział się w mocnych słowach o dyspozycji swojego zespołu w drugiej połowie.  – Gratulacje dla Arki za świetny mecz, my natomiast nie możemy tego o sobie powiedzieć. Jest mi, jako trenerowi, bardzo, […]
05.12.2021
Inne sporty
05.12.2021

Polska skocznia nie pomogła. Nasi skoczkowie zawodzą

Dawno nie oglądaliśmy równie mało porywającego konkursu Pucharu Świata. Chcielibyśmy też powiedzieć, że dawno nie widzieliśmy tak słabego występu polskich skoczków. Ale niestety – zaczynamy się już przyzwyczaić do mizernej formy ekipy Michala Doleżala. Dzisiaj w Wiśle z – powiedzmy – przyzwoitej strony pokazał się tylko Kamil Stoch, który zajął 11. miejsce. Do drugiej serii […]
05.12.2021
Suche Info
05.12.2021

Suarez: Messi cierpi, gdy gra na zimnie

Leo Messi z Luisem Suarezem przyjaźni się od wielu lat. Urugwajczyk wręczał mu nawet Złotą Piłkę podczas ostatniej gali. Panowie znają się przede wszystkim z kilkuletniej gry dla FC Barcelony. Mimo że żaden z nich nie gra już w Katalonii, wciąż utrzymują ze sobą kontakt, a Suarez wyznał ostatnio co przeszkadza Messiemu w odnalezieniu formy […]
05.12.2021
Weszło
05.12.2021

Rangnick tłumów nie porwał, ale już napisał historię Premier League

Próbował Felix Magath, Jurgen Klopp czy Thomas Tuchel. Żaden z nich, żaden z niemieckich trenerów, nie był w stanie wygrać swojego debiutu w Premier League. Aż przyszedł Ralf Rangnick i napisał historię angielskiej ekstraklasy. Manchester United wygrał z Crystal Palace 1:0 i chociaż tłumów tym spotkaniem nie porwał, to trudno na ostateczny wynik złorzeczyć. Widać […]
05.12.2021
Suche Info
05.12.2021

Niesamowita remontada w Serie A. Verona wygrywa z Dawidowiczem w składzie

W meczach Serie A w tym sezonie śmiało można próbować grać zakłady na bramki strzelone przez obie drużyny. Co kolejkę obserwujemy wysokie wyniki na włoskich boiskach, a  tym razem w jedno z takich spotkań zamieszany był Paweł Dawidowicz.  Jego Verona grała na wyjeździe z Venezią. Sensacyjnie to gospodarze już po 28. minutach mieli przewagę trzech bramek, […]
05.12.2021
Live
05.12.2021

LIVE: Derby Dariusza Żurawia! Czy Zagłębie postawi się Lechowi?

Dziś tylko dwa spotkania w ramach rozgrywek Ekstraklasy, ale oba zapowiadają się interesująco. Dariusz Żuraw spróbuje urwać punkty swojemu byłemu pracodawcy. Jego zespół nie wygrał w lidze od wrześniowego meczu z Wartą Poznań, więc faworytem dzisiejszego starcia będą piłkarze Macieja Skorży. W drugim spotkaniu Cracovia podejmie na własnym boisku Legię, która postara się przedłużyć serię […]
05.12.2021
Weszło
05.12.2021

Nudy w Głogowie. Chrobry remisuje z Widzewem

Czasem bywa tak, że pierwsza liga potrafi ni z gruchy, ni z pietruchy zaskoczyć nas ciekawym meczem w niedzielne popołudnie, nawet jeśli się tego nie spodziewamy. A jednak chłopaki sobie wyjdą, pokopią w niezłym stylu, jest przyjemność z oglądania i brak poczucia straconego czasu. Czy to był jeden z tych dni w przypadku spotkania Chrobrego […]
05.12.2021
Suche Info
05.12.2021

Fiorentina oczekuje za Vlahovicia 70 milionów euro

Fabrizio Romano ujawnił, że aby pozyskać Dusana Vlahovicia, trzeba będzie wyłożyć na stół co najmniej 70 milionów euro. Serbski napastnik jest obok Erlinga Haalanda uważany za jednego z najlepszych napastników młodego pokolenia na świecie.  Dzisiaj Vlahovic po raz kolejny wpisał się na listę strzelców we włoskiej Serie A, skutecznie wykonując rzut karny i zapewniając kolejne […]
05.12.2021
Suche Info
05.12.2021

Felix Brych najlepszym sędzią w 2021 roku

Za nami gala Złotej Piłki, ale grudzień to czas nagradzania za udany rok pracy nie tylko piłkarzy, ale też sędziów. Międzynarodowa Federacja Historyków i Statystyków Futbolu od 1987 roku wybiera najlepszych arbitrów w roku kalendarzowym. Za okres ostatnich dwunastu miesięcy statuetka trafiła w ręce Felixa Brycha.  Niemiecki sędzia wygrał głosowanie także w 2017 roku. W […]
05.12.2021
Suche Info
05.12.2021

Przepiękne trafienie piłkarza Tottenhamu [WIDEO]

Lucas Moura w sezonie 2021/22 nie błyszczał skutecznością – dość powiedzieć, że jak dotąd nie zdobył w Premier League ani jednego gola. Ale jak już się przełamał, to w doprawdy niesamowitym stylu. Spójrzcie na trafienie Brazylijczyka w dzisiejszym starciu z Norwich: GOAL: 10′ Tottenham 1-0 Norwich City (Lucas Moura)#TOTNOR #PL #THFC #FPL Follow for more […]
05.12.2021
Weszło
05.12.2021

Robert Sibiga. Jak Polak został sędzią roku w MLS?

Robert Sibiga wyjechał do Stanów Zjednoczonych na początku lat 90., gdy jego rodzina wylosowała Zieloną Kartę. Od tamtej pory imał się różnych zajęć, koniec końców sięgając za gwizdek. Swój pierwszy mecz sędziował w wieku 36 lat, a już pięć lat później trafił do MLS. Teraz, po sześciu latach od tamtego wydarzenia, został wybrany najlepszym arbitrem […]
05.12.2021
Suche Info
05.12.2021

Brutalny faul na Sebastianie Szymańskim [WIDEO]

Zaledwie pięć minut spędził na boisku Sebastian Szymański w starciu Dynama Moskwa z FK Ufa. Polak został brutalnie sfaulowany przez Wiaczesława Krotowa i opuścił boisko z powodu urazu. Wygląda to niestety poważnie: Ai meu tornozelo! Entrada terrível faz o polonês Sebastian Szymanski sair de campon chorando. Krotov, do Ufa, é expulso aos 5 minutos. pic.twitter.com/JZOhGRbXgU […]
05.12.2021
Suche Info
05.12.2021

Bellingham zostanie ukarany za krytykowanie arbitra?

Jude Bellingham po porażce Borussii Dortmund z Bayernem Monachium (2:3) zaatakował sędziego Feliksa Zwayera. Teraz 18-letni zawodnik może zostać ukarany przez władze Bundesligi za swoje wypowiedzi. – Dajesz taki mecz sędziemu, który wcześniej był karany za ustawianie meczów. To czego oczekujesz? – zagrzmiał piłkarz BVB, nawiązując do afery, w jaką Zwayer był uwikłany kilkanaście lat […]
05.12.2021
Suche Info
05.12.2021

Stokowiec: „Nie ma jednego stylu zarządzania drużyną”

Piotr Stokowiec był gościem programu „Cafe Futbol” na antenie Polsatu. Były szkoleniowiec Lechii Gdańsk wspominał swoją kadencję na stanowisku szkoleniowca biało-zielonych. – Było głośno o Marco Paixao, który naruszył reguły szatni. Chciał być ponad drużyną. Musiałem chronić tych reguł. Gdzie by była Lechia, gdybym nie wprowadził wtedy takich twardych zasad? Na tej podstawie zrobiliśmy wynik. […]
05.12.2021
Weszło
05.12.2021

Ilkay Durmus, czyli wygląda na to, że Lechia znalazła kozaka

Wczoraj skrytykowaliśmy Lechię, że budując swoją kadrę zapomniała o pozycji prawego obrońcy, natomiast dzisiaj chcemy ją pochwalić, bo innym ruchem na rynku mocno zapunktowali. Chodzi o Ilkaya Durmusa, który wyrósł już na lidera biało-zielonych, ale też daje coraz więcej argumentów, by rozważać go choćby w kontekście najlepszych „lewych nóg” naszej ligi. ILKAY DURMUS. SMYKAŁKA DO […]
05.12.2021