Gerard Badia prowadził doping na meczu Piasta Gliwice

redakcja

Autor:redakcja

25 lipca 2021, 17:16 • 1 min czytania

Reklama
Gerard Badia prowadził doping na meczu Piasta Gliwice

Kibice, piłkarze i działacze Piasta podziękowali dziś Gerardowi Badii za 8 lat gry w gliwickiej drużynie. Były kapitan otrzymał pamiątkową koszulkę z jego nazwiskiem i zastrzeżonym numerem „21”. Hiszpański piłkarz nie był w stanie ukryć wzruszenia. W dodatku ultrasi przygotowali na trybunach specjalny transparent „Gracias Badia”. Z kolei w drugiej połowie, przy stanie 2:3, legenda klubu wskoczyła do „gniazda” i prowadziła doping.

Reklama

Sam zawodnik przyznał, że nie lubi określenia legenda. Powiedział podczas obioru pamiątek: Dla mnie legenda to za duże słowo, ja jestem tylko chłopakiem, który zostawiał serce tutaj, na boisku. Natomiast, tak czy siak, złotymi zgłoskami zapisał się w historii klubu. Wszak odgrywał istotną rolę w ekipie, która zdobyła mistrzostwo i wicemistrzostwo Polski. Przed wszystkim fani zapamiętają go jako niezwykle empatycznego człowieka, piłkarza maksymalnie oddanemu gliwickiemu zespołowi, bardzo mocno związanego z miastem.

 

Reklama

Badia stwierdził, że woli grać w III lidze hiszpańskiej i pomagać rodzinie w prowadzeniu warsztatu samochodowego niż występować w innym polskim klubie.

fot. FotoPyK

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank