post

Opublikowane 24.07.2021 08:55 przez

leszek.milewski

– Są zawodnicy na rynku polskim, którzy nie mają klubu – ja bym ich chętnie widział w Górniku Łęczna. Ale musimy stanąć w kolejce. Z numerem siedemnaście albo osiemnaście. Może ktoś tam ich poodrzuca, to wtedy zdecydują się na Górnik Łęczna. Może to śmieszne, ale z drugiej strony trochę smutnawe. Kurczę, chciałbym takiego Waleriana Gwilię u nas. Widziałbym go. Ale my nie jesteśmy w stanie niczym go zachęcić do gry u nas – Veljko Nikitović, legenda Górnika Łęczna, a dziś jego dyrektor sportowy, przed startem Ekstraklasy nie gryzie się w język. Mówi o tym, że Górnik de facto jest pierwszoligowcem w Ekstraklasie, a o piłkarzy walczy z innymi pierwszoligowcami. Przyznaje, że z Widzewem przegrał walkę o Aziza Tetteha. Mówi też jednak, że w pionie sportowym jest sam, nie ma pomocy ani jednego skauta. Wskazuje, że sam awans był niezwykłym sukcesem. I przede wszystkim Górnik wyciągnął wnioski z poprzedniej przygody w ESA – nie będzie życia na kredyt i robienia długów. Zapraszamy.

Velo, jakie u ciebie emocje przed dzisiejszym startem ligi?

Powiem uczciwie, jeszcze tak do końca tego nie czuję. Nie było czasu je poczuć. Ten okres pomiędzy zakończeniem I ligi, a startem ESA, był tak krótki – to raz. Nie było czasu na odpoczynek, nie było czasu nawet poświętować. Po drugie, cały czas pracuję. Poszukuję wciąż zawodników, żeby jeszcze wzmocnić zespół. Może jutro (rozmawiamy w piątek – przyp. LM.) jak zobaczę kibiców na trybunach, rozgrzewających się zawodników, poczuję ten dreszczyk emocji, że zrobiliśmy fajną rzecz.

Pamiętam głosy, gdy spadaliście kilka lat temu z Ekstraklasy, że Górnik Łęczna już na ten poziom nie wróci. Że czasy się zmieniły i zostaniecie gdzieś najwyżej na średnich szczeblach piramidy rozgrywkowej.

Pamiętam je. To też bierze się z tego, że dość często się mówi – futbol powinien być tam, gdzie duże aglomeracje i wielkie stadiony. My jesteśmy tego zaprzeczeniem. Prawda jest taka, że tak jak w życiu prywatnym, tak w życiu naszego klubu, były lata tłuste, lata chude. Jak spadliśmy z ESA, sytuacja finansowo-organizacyjna była taka, że to nas pociągnęło jeszcze szczebel w dół. Ale ostatnie dwa lata poukładaliśmy to i mogę powiedzieć, że to były lata tłuste. Ciekaw jestem jakie teraz będą. Na pewno natomiast jesteśmy klubem, który ma dużo lepszą kondycję organizacyjną niż kiedyś.

Wiele można było mówić o Górniku w ostatnich latach, ale nie sposób się było z wami nudzić. Spadki, awanse.

Jak się popatrzy na całą historię Górnika Łęczna zapisaną przez 41 lat, to ten klub przeszedł już chyba wszystko. Nie wiem co go jeszcze nie spotkało. Czekam jeszcze tylko, może jakieś UFO na stadionie wyląduje. Mamy karną degradację, wszyscy wiemy co się działo w polskiej piłce lat dwutysięcznych. Później zmiana klubu. Zmiana herbu. Nie licząc spadków, awansów – ten klub przeżył bardzo dużo jak na tak krótką historię. Ja sam to odczułem, jestem z tym klubem związany od dwudziestu lat.

Jak ciężka, angażująca czasowo, jest praca dyrektora sportowego w Górniku? Tak nawet od życiowej strony.

Po awansie z I ligi do Ekstraklasy mieliśmy jeden dzień, kiedy faktycznie trochę poświętowaliśmy. Następnego dnia usiedliśmy z trenerem Kieresiem i zaczęliśmy ustalać plan działania na okno transferowe. Chcę jednak zwrócić uwagę, że Łęczna nie jest takim łakomym kąskiem dla piłkarzy, jakim chcielibyśmy, aby była. Wielu zawodników, do których się odzywamy, po prostu nie wybiera Górnika Łęczna. Traktuje nas jako którąś opcję. OK, pogodziłem się z tym, dalej pracuję nad kilkoma ruchami.

A czy tak od życiowej strony jestem zmęczony? Nie, bo ja to lubię, zawsze chciałem to robić. Niemniej dostaję kandydatury zawodników od różnych menadżerów, wielu sam sprawdzam, bo wpadli mi w oko oglądając mecze I i II ligi. Porównuję ich, sprawdzam dane, selekcjonuje w taki sposób, żeby pasowali do Górnika Łęczna. Wiadomo, że jestem w tym dziale sam. Nie mam wokół siebie tych dwóch, trzech, pięciu skautów, jestem sam. I czasowo pewnych rzeczy nie jestem w stanie ogarnąć. Dostaję zawodnika, który na pierwszy rzut oka nam pasuje, muszę obejrzeć kilka jego meczów, przeanalizować zaawansowane statystyki, jak radzi sobie w odbiorze, jak w pressingu, jak przy rozegraniu… A przecież dostaję codziennie po kilkanaście kandydatur zawodników. Nie jestem w stanie tego przerobić.

Czy to jest takie obciążenie czasowe, że nawet bliscy to odczuwają?

Ja swoją żonę poznałem w Łęcznej w 2004, jesteśmy już razem siedemnaście lat, mamy troje dzieci i ona już jakby wie, z czym to się wiąże. Najpierw grałem, jeździłem, teraz przestałem grać, ale w zasadzie jeszcze mniej jestem w domu. Jest na to przygotowana. Ale dzieci cierpią. Taka prawda. Teraz, jak są wakacje, zabieram je ze sobą do pracy, żeby trochę żonę odciążyć.

Co robią dzieciaki w tym czasie?

Biorą piłkę, są tu takie warunki, że mogą pograć. Spędzają czas z zawodnikami. Syn starszy, dziesięcioletni, nawet wczoraj pomagał ludziom, którzy tu pracują, żeby jutro wszystko było uporządkowane na start Ekstraklasy. Młodszy to prawie jak maskotka klubu, ciągle rozmawia z piłkarzami.

Rodzinna atmosfera.

Tak, musimy bazować na czymś takim, wierzymy, że to też nam pomoże.

Niemniej brzmisz jak jeden z najbardziej zapracowanych ludzi Ekstraklasy.

Chciałbym żeby ten pion sportowy się rozszerzał. Ze dwie, trzy osoby zatrudnić do Górnika Łęczna. Jako dyrektor w II i I lidze nie miałem wokół siebie nikogo nie dlatego, że nie chciałem, tylko nie pozwalały na to możliwości. Myślę,

Ale przecież zatrudnienie kogoś, kto będzie skautował piłkarzy, to nie jest wielki koszt. Jest mnóstwo pasjonatów, ludzie chcą się tym zajmować, pracować w piłce.

Zgadza się, ale to też nie jest tak do końca, że ktoś przyjdzie i będzie to robił za pół darmo. Trzeba wsiąść w samochód, pojechać kogoś zobaczyć, coś zjeść po drodze, przenocować. Plus pensja miesięczna. To nie są nie wiadomo jakie koszty dla klubu i OK, zrobimy to na pewno w tym sezonie, ale też awans do Ekstraklasy nam na to dopiero pozwolił. Z drugiej strony, cały czas jesteśmy klubem, który każdy grosz, jaki ma, obraca pięć razy w prawo i lewo.

Tylko budowa skautingu, choćby w podstawowej formie, to dzisiaj standard.

Zgoda. Śmiechem żartem, widać zrobiliśmy ze sztabem super robotę ze sztabem szkoleniowym, skoro w takich warunkach zaliczyliśmy awanse. Śmieję się oczywiście, chcemy rozbudować naszą sieć, wiemy, że to konieczne. Mam nadzieję, że konstrukcję finansową ułożymy w taki sposób, aby każdy był zadowolony.

Jak duży jest problem z tym, że zgłaszacie się po zawodnika, a on wybiera kogo innego?

Jestem świadom tego, że zarobki w Ekstraklasie poszły w górę. Piłkarze chcą coraz więcej zarabiać, taka jest rzeczywistość. Moja praca polega na tym, że dostaję od zarządu określoną kwotę, którą mogę przeznaczyć na zespół Górnika Łęczna. Schodzę do trenera, trener mówi:

Velo, ja potrzebuję w składzie mieć 22 zawodników plus 4-5 młodzieżowców.

I ja to rozumiem. Ale zarazem jestem święcie przekonany, że w Ekstraklasie mamy zdecydowanie najmniejsze możliwości finansowe. Czasami musimy robić transfery, powiedzmy, sposobem. Kogoś namówić na Górnik Łęczna, wskazać, że jest tu możliwość rozwoju. Ale z całym szacunkiem dla naszego klubu, na dzień dzisiejszy rywalizujemy o zawodników z klubami z pierwszej ligi. Żebym był dobrze zrozumiany: różni menadżerowie proponują różnych zawodników, ale ja wiem, że ci zawodnicy nie są proponowani Jagiellonii, Wiśle Płock, oni są proponowani pierwszoligowcom. Ale na dzień dzisiejszy nie jesteśmy w stanie stanąć w szeregu i walczyć z tymi klubami o zawodników, nie mówiąc o większych klubach.

Górnik Łęczna to taki pierwszoligowiec w Ekstraklasie.

Tak jesteśmy takim pierwszoligowcem w Ekstraklasie. Taka jest rzeczywistość.

Zarejestruj się na Fuksiarz.pl

Graj mecze EARLY PAYOUT. Drużyna prowadzi 2:0 w dowolnym momencie, wygrywasz zakład

Janusz Gol został sprowadzony sposobem?

Ja zadzwoniłem do Janusza od razu, jak wrócił z Rumunii. Wiemy, że miał tam różne problemy w Dynamie, również z wypłacalnością. Zaprosiliśmy Janka do siebie. Pokazaliśmy mu to wszystko. Janek poprosił o chwilę czasu do namysłu, bo miał też inne propozycje. Wybrał ostatecznie Górnika Łęczna, choć był w kręgu zainteresowania Widzewa Łódź. To też jakieś porównanie. I vice versa z Abdulem Azizem, z tym, że on wybrał Widzew. Widzisz, my walczymy o zawodników z Widzewem, z Podbeskidziem. Chcieliśmy na przykład Vulineta Bashę – OK, wybrał Ionikos. Ale gdzieś tam wiem, że było zainteresowanie Podbeskidzia, Miedzi. Czyli z całym szacunkiem dla tych nich, ale na dzień dzisiejszy to kluby grające szczebel niżej.

Ciężkie musisz mieć rozmowy z trenerem Kieresiem.

Zgadza się, ale wydaje mi się też, że trener rozumie sytuację i nasze położenie jako klubu. Są zawodnicy na rynku polskim, którzy nie mają klubu – ja bym ich chętnie widział w Górniku Łęczna. Ale musimy stanąć w kolejce. Z numerem siedemnaście albo osiemnaście. Może ktoś tam ich poodrzuca, to wtedy zdecydują się na Górnik Łęczna. Może to śmieszne, ale z drugiej strony trochę smutnawe. Kurczę, chciałbym takiego Waleriana Gwilię u nas. Widziałbym go. Ale my nie jesteśmy w stanie niczym go zachęcić do gry u nas.

Inny przykład. Chcieliśmy pewnego zawodnika z I ligi. Zaproponowaliśmy mu fajną otoczkę, perspektywy. Rozmawiałem z nim, z jego menadżerem. Mówiłem że będzie grał na swojej ulubionej pozycji, że chcemy to wokół niego obudować. Podane wszystkie aspekty. Finansowo też bylibyśmy w stanie się dogadać. Ale on jednak powiedział, że woli zostać w I lidze, bo coś tam coś tam.

KURSY NA GÓRNIK ŁĘCZNA – CRACOVIA W FUKSIARZ.PL: 3.40 GÓRNIK – REMIS 3.15 – CRACOVIA 2.25

Myślałeś, że Ekstraklasa będzie większym magnesem na rynku.

Myślałem, nie ukrywam. Jeszcze okienko trwa, mamy ponad miesiąc, z natury jestem człowiekiem, który się nie poddaje. Jestem przekonany, że jeszcze ściągniemy takich ludzi, którzy będą stanowić wzmocnienia. Niemniej myślałem też, że będzie nas stać na trochę więcej jeśli chodzi o finanse. Ale realia są takie i trzeba się z nimi zmierzyć. Chcę wrócić do jednej rzeczy, która dla mnie jest niezwykle istotna – to jest to, co powiedział prezes Salski. Dzień po meczu barażowym powiedział, że Górnik wydał jedną trzecią tego, co wydał ŁKS, a to Górnik awansował do Ekstraklasy. Także to też jest dobra ocena naszej pracy. Mądrze wydawaliśmy to, co mieliśmy.

Po was można się spodziewać najpóźniejszych transferów.

Zgadza się. Wiadomo, że rozumiem trenera, który chciałby mieć dopiętą kadrę na pierwszym treningu. Ale takie jest nasze położenie – będziemy budować zespół do końca okienka. W tym budżecie jest jeszcze parę złotych na nowych zawodników.

Wasze obecne podejście bierze się też stąd, że nie ma życia na kredyt.

Nie ma. Dostałem określony tort i muszę go pokroić. Każdy, kto dostanie kawałek, musi być najedzony. Nie będzie tak, że podzielimy tort, a obok jeszcze pojawią się jakieś drogie ciasteczka. Nie. Górnik Łęczna jest klubem, który od dosyć długiego czasu płaci pensje dziesiątego, płaci premię na czas, wszystko w porę. Jak nie chcę być dyrektorem, którego ktoś jedenastego będzie ciągnął za rękę na korytarzach klubowych i pytał „słuchaj, kiedy będzie pensja?”.

Sam to przeżywałeś kiedyś.

Przeżywałem. Prosiłem zawodników, żeby jeszcze wyszli na trening, a mieli od paru miesięcy niepłacone. Dzwoniłem do właścicieli wynajmowanych przez obcokrajowców mieszkań, żeby ich nie wyrzucano stamtąd, bo Górnik jeszcze zapłaci. Nie chcę do tego wracać. Mamy trzy złote, to wydajemy trzy złote, nie trzy pięćdziesiąt.

To wszystko są lekcje wyciągnięte z waszej poprzedniej przygody w ESA.

Awansowaliśmy w 2013 i przez trzy lata graliśmy w Ekstraklasie. Uważam, że to był duży sukces, na pewno nie chcę mówić, że wszystko w tamtym okresie było złe. Ale koniec końców skończyło się tak, że Górnik Łęczna spadając z Ekstraklasy miał 7 milionów 170 tysięcy długu czystego „cashu”. Ja wtedy zostałem prezesem klubu. Mieliśmy po 30, 40 wezwań do zapłaty dziennie. W pewnych momentach nie byłem sobie w stanie poradzić. Odczuła to moja rodzina. Wracałem do domu, nie wiedziałem co się dzieje. To była taka lekcja, że już nigdy nie możemy pozwolić, aby coś takiego się zdarzyło w Górniku, szczególnie przy takim sponsorze jak Lubelski Węgiel „Bogdanka”. To było niewyobrażalne i odcisnęło na mnie mocne piętno.

Wtedy po prostu Górnik grał na kredyt.

Z roku na rok wszystko było robione, żeby ta Ekstraklasy była. W ostatnim sezonie nawet graliśmy w Lublinie, bo ktoś liczył, że będzie z tego więcej pieniędzy. A długi z roku na rok rosły. Skończyło się po prostu katastrofą. Byłem skautem Górnika za trenera Smudy, pamiętam jak prosiłem Gersona czy Josimara Atoche żeby wyszli na trening. Schodziłem do szatni i ich prosiłem. To są rzeczy, które nie powinny mieć miejsca w takim klubie.

Czyli wasza dzisiejsza sytuacja finansowa jest stabilna.

Stabilna. Nawet jeśli kosztem tego, że znowu spadniemy z Ekstraklasy, to trzeba zrobić to z klasą. Każdego zawodnika czy pracownika, którego zapytacie, potwierdzi – w Górniku Łęczna płacone jest wszystko na czas.

To jaki jest wasz cel na ten sezon Ekstraklasy?

Widzę, że wszyscy już nas skreślili. Ja się z tego cieszę. Pamiętam dwa lata temu, kiedy przy Widzewie, ŁKS-ie, Stali Rzeszów, nikt nie dawał nam szans na awans do I ligi. A awansowaliśmy. W zeszłym sezonie, gdy dobrze zaczęliśmy, mało traciliśmy bramek, mówiono – a, beniaminek, poszedł falą, ale noga im się powinie. Tymczasem znowu awansowaliśmy. Dziś wszyscy mówią, że jesteśmy pewnym spadkowiczem – OK, niech mówią, a my będziemy ciężko pracować.

Ja uważam, że dla nas zaczyna się fajna przygoda. Dla tego klubu, dla sztabu, dla mnie jako dyrektora – przygoda. Będziemy robić wszystko, żeby w każdej kolejce grać dobrze. Na pewno nie będziemy wystraszeni, na pewno nie będziemy chłopcem do bicia. Możemy przegrać, gdy będziemy słabsi piłkarsko – OK, fair play, podamy przeciwnikowi rękę i pogratulujemy. Wyciągniemy dalsze wnioski. Ale kiedyś prezes kopalni powiedział mi „Velo, ty nie przegrywasz. Ty się uczysz”. I zrobimy to, w Ekstraklasie czeka nas dużo nauki.

Wiem, że ci niezręcznie przed sezonem mówić o scenariuszach na wypadek spadku, no ale tak mi się wydaje, że możecie spaść, ale przez rok spędzony w Ekstraklasie i tak zyskać, wzmocnić swoje struktury i tym podobne.

Zgadza się. Oprócz Lubelskiego Węgla Bogdanka, strategicznego sponsora klubu od wielu lat, na Lubelszczyźnie ciężko znaleźć kolejne firmy, które byłyby zainteresowane wyłożyć kasę na Górnik Łęczna. Grając w ESA dobrze wiemy, że mamy określoną kwotę, którą dostaniemy za grę, a którą można wykorzystać w naszych strukturach. I takich pieniędzy nie jesteśmy w stanie znaleźć w tym momencie na Lubelszczyźnie. Być może ten rok pozwoli nam jeszcze się dźwignąć finansowo, wzmocnić, poukładać, a nie daj Boże spadek na pewno nie spowoduje, że Górnik rozwali się jak domek z kart.

Leszek Milewski

***

CZY LUBELSZCZYZNA ZNÓW BĘDZIE WDZIĘCZNA? CZYTAJ „ODKRYWAMY KARTY” O GÓRNIKU ŁĘCZNA

Fot. NewsPix

Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
17.09.2021

Obstawiaj Premier League w Fuksiarz.pl i zgarnij freebet!

Siemanko premierligowe świry. Przed nami piąta kolejka ligi angielskiej, więc siadamy w fotelach i wiadomo co dalej. A skoro już ligowa piłka na Wyspach Brytyjskich wraca do gry, warto rzucić okiem na promocję Fuksiarz.pl. Ten legalny polski bukmacher w najbliższy weekend rozdaje freebety za obstawianie meczów Premier League. Sprawa jest prosta – Fuksiarz.pl – da […]
17.09.2021
Uncategorized
20.08.2021

Taśma miesiąca – trzynaście zdarzeń i 2,5 tysiąca w kieszeni

Dzisiaj w „Weszło Fuksem” polecamy wam spektakularne tasiemki. Trafić pięć zdarzeń na kuponie – cóż, to już jest satysfakcja. O jakichś mocnych treblach nawet nie mówimy, bo to klasyka weekendu. Ale trafić TRZYNAŚCIE (!) zdarzeń na kuponie… Ukłony po sam pas. Jak co tydzień zapraszamy was na przegląd najciekawszych trafionych kuponów w Fuksiarzu z zeszłego […]
20.08.2021
#WeszłoFuksem
11.08.2021

Osiem tysięcy w kieszeni na połączeniu portugalsko-francusko-polskim

Coraz częściej przy robieniu cyklu „Weszło Fuksem” wychodzi z nas klasyczny janusz. Czujemy wręcz, jak rośnie nam nos, czerwienieją poliki i z jakąś taką większą estymą zerkamy na białe podkoszulki… Trudno nie zazdrościć ludziom, którzy trafiają takie kupony. A co dzisiaj mamy w „Weszło Fuksem”? Ostatnie niedobitki z Igrzysk w Tokio, sporo trafionych meczów tenisowych, […]
11.08.2021
#WeszłoFuksem
30.07.2021

Tona szczęścia w ESA, ekspert z Tokio i badminton na wagę trzech stówek

Łączny kurs 18.88 na treblu z Ekstraklasy. 7/7 z Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Zwycięstwo Legii zagrane za tysiaka. Trebel na live z igrzysk. Taki sympatyczny zestaw kuponów mamy dla was w naszym cyklu #WeszłoFuksem. Co tydzień wybieramy najciekawsze kupony z Fuksiarza, żeby uplastycznić i unaocznić wam, że komuś naprawdę wchodzą te szalone kupony! Różnie układał […]
30.07.2021
Weszło
21.07.2021

Podolski zostanie królem strzelców albo zaliczy bramkę sezonu?

Lukas Podolski trafił do Górnika Zabrze i jest to oczywiście piękna historia, tak wyczekiwany powrót do domu, natomiast dalej też musi być coś dopisane. Już na boisku. Nie wystarczy, że Podolski się uśmiechnie i sprzeda parę ładnych zdań. Potrzebne są też bramki, asysty, wpływ na zespół. Wszyscy się zastanawiamy – jak to z Podolskim w […]
21.07.2021
#WeszłoFuksem
14.07.2021

Euro, Copa America, tenis i UFC – czyli jak obłowić się w Fuksiarzu

Euro za pasem, zatem codzienne typowanko też za nami. No chyba, że ktoś lubi typować hokeja w poniedziałek, we wtorek i środę Ligę Mistrzów, w czwartek Ligę Europy, a w weekend Ekstraklasę i między to wplata siatkówkę. Tak czy siak – czas podsumować wasze najlepsze kupony w cyklu „Weszło Fuksem”. Co mamy dzisiaj? UFC, Euro, […]
14.07.2021
Weszło
19.09.2021

Na kłopoty… Baranowski

Legia Warszawa miała prawo stęsknić się za gładkimi zwycięstwami w meczach ligowych. Za takimi, przy których trzeba się trochę napocić – oczywiście też, bowiem mistrz Polski po raz ostatni w Ekstraklasie w triumfował, gdy na ulicach rządziły jeszcze zwiewne sukienki i szorty. Ale, tak w ogóle, taka przekonująca wygrana, która nie pozostawia złudzeń co tego, […]
19.09.2021
Ekstraklasa
19.09.2021

Raków wraca na zwycięską ścieżkę

Raków dawno nie wygrał w Ekstraklasie. Trochę obraz zaciemniły europejskie puchary, trochę przerwa reprezentacyjna, ale w połowie września wyszło nam, że ekipa Marka Papszuna ostatnio schodziła z ligowych boisk z trzema punktami grubo ponad miesiąc temu – 8 sierpnia. I jasne, letnie priorytety były nieco inne, to tylko dwa zremisowane ekstraklasowe mecze, ale od wicemistrza […]
19.09.2021
Weszło
19.09.2021

Obrońca milczący i zdrowy koń. Historia Maika Nawrockiego

W rodzinnym domu ma wszystkie buty, w których grał, odkąd skończył dziesięć lat. Jest tak małomówny, że w juniorach Werderu nie odezwał się przez cały rok i trenerzy martwili się, że nie zna niemieckiego. Ale nie przeszkadza mu to w tym, by być może największym odkryciem tego lata w Ekstraklasie. Oto historia Maika Nawrockiego, który […]
19.09.2021
Ekstraklasa
18.09.2021

Piast nadal nie lubi stadionu Lechii

Tomasz Kaczmarek w drugim meczu w roli trenera Lechii Gdańsk doczekał się pierwszego zwycięstwa. Trudno jednak powiedzieć, że jego zespół pokonaniem Piasta Gliwice jakoś mocniej przekonał, zwłaszcza że rywal wystąpił mocno osłabiony. Lechia Gdańsk – Piast Gliwice: przesądził gol Zwolińskiego Kibice gości nie mogli być dziś optymistami. Raz, że ich drużyna generalnie nie lubi grać […]
18.09.2021
Weszło
18.09.2021

Leandro – on NAPRAWDĘ potrafi uderzyć. Znów na wagę remisu

Punkty w Radomiu stracili już w tym sezonie piłkarze Legii Warszawa oraz Pogoni Szczecin. Dzisiaj w Radomiu nie mógł wygrać Śląsk Wrocław. Do skompletowania zatrzymanych pucharowiczów na własnym stadionie Radomiakowi brakuje już tylko Rakowa. Dzisiaj zespół Banasika pokazał, że na własnym obiekcie będzie groźny dla każdego w tej lidze. Dzisiaj jednak paradoksalnie własnej boisko przeszkodziło […]
18.09.2021
Weszło
18.09.2021

Hej, Portowcy, jesteście niemożliwi! Ale to nie jest komplement

Bardzo nieswojo czujemy się, widząc Pogoń Szczecin, która nie potrafi zachować czystego konta. Zespół, który w poprzednim sezonie nie dał sobie strzelić gola w 17 z 30 meczów, traci bramki w takich chwilach i okolicznościach, że aż musimy upewniać się, czy aby na pewno zerkamy na Portowców. Między słupkami dalej jest ten łysy bramkarz, w […]
18.09.2021
Weszło
20.09.2021

Termalica powinna mieć karnego, a Papeau należała się czerwona kartka

Ledwie odetchnęliśmy po sędziowskich emocjach z poprzedniej kolejki, a tu już trzeba siadać do analizy kolejnej serii gier. Taki nasz przykry los. Czy tym razem było sporo kontrowersji? Niezbyt wiele. Ale musimy zweryfikować dwa błędy sędziowskie. Zaczynamy jednak od sytuacji, której nie korygujemy w naszej „Niewydrukowanej Tabeli”. Mecz Lecha z Wisłą, obrońca gości dostaje piłką […]
20.09.2021
Serie A
19.09.2021

Juventus rozsiada się w strefie spadkowej. Szczęsny tym razem w roli ratownika

Ostatnio wspominaliśmy, że Salernitana w całej swojej historii ma mniej meczów w Serie A niż jej nowy piłkarz, Franck Ribery, występów w Lidze Mistrzów. Beniaminek rozgrywek grał we włoskiej ekstraklasie przez zaledwie dwa sezony, teraz zaczął trzeci. Co to ma do rzeczy, skoro mówimy o meczu Juventusu z Milanem? Ano to, że Salernitana jest także […]
19.09.2021
Weszło
19.09.2021

Na kłopoty… Baranowski

Legia Warszawa miała prawo stęsknić się za gładkimi zwycięstwami w meczach ligowych. Za takimi, przy których trzeba się trochę napocić – oczywiście też, bowiem mistrz Polski po raz ostatni w Ekstraklasie w triumfował, gdy na ulicach rządziły jeszcze zwiewne sukienki i szorty. Ale, tak w ogóle, taka przekonująca wygrana, która nie pozostawia złudzeń co tego, […]
19.09.2021
Ekstraklasa
19.09.2021

Raków wraca na zwycięską ścieżkę

Raków dawno nie wygrał w Ekstraklasie. Trochę obraz zaciemniły europejskie puchary, trochę przerwa reprezentacyjna, ale w połowie września wyszło nam, że ekipa Marka Papszuna ostatnio schodziła z ligowych boisk z trzema punktami grubo ponad miesiąc temu – 8 sierpnia. I jasne, letnie priorytety były nieco inne, to tylko dwa zremisowane ekstraklasowe mecze, ale od wicemistrza […]
19.09.2021
Premier League
19.09.2021

Czy Cristiano Ronaldo może zostać królem strzelców Premier League?

Cristiano Ronaldo, Harry Kane, Romelu Lukaku, Pierre-Emerick Aubameyang, Mohamed Salah i kilku innych gości z drugiego szeregu. Walka o tytuł króla strzelców w Premier League będzie w tym sezonie rywalizacją potężnych armat. Pod względem topowych snajperów liga angielska jest napakowana jak paczka Pringlesów – jeden napastnik na drugim, ściśnięci od dołu aż po sam czubek. […]
19.09.2021
Weszło
19.09.2021

Obrońca milczący i zdrowy koń. Historia Maika Nawrockiego

W rodzinnym domu ma wszystkie buty, w których grał, odkąd skończył dziesięć lat. Jest tak małomówny, że w juniorach Werderu nie odezwał się przez cały rok i trenerzy martwili się, że nie zna niemieckiego. Ale nie przeszkadza mu to w tym, by być może największym odkryciem tego lata w Ekstraklasie. Oto historia Maika Nawrockiego, który […]
19.09.2021
Weszło
20.09.2021

WESZŁOPOLSCY – live od 20:00. Goście: Ireneusz Mamrot, Artur Derbin

20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Termalica powinna mieć karnego, a Papeau należała się czerwona kartka

Ledwie odetchnęliśmy po sędziowskich emocjach z poprzedniej kolejki, a tu już trzeba siadać do analizy kolejnej serii gier. Taki nasz przykry los. Czy tym razem było sporo kontrowersji? Niezbyt wiele. Ale musimy zweryfikować dwa błędy sędziowskie. Zaczynamy jednak od sytuacji, której nie korygujemy w naszej „Niewydrukowanej Tabeli”. Mecz Lecha z Wisłą, obrońca gości dostaje piłką […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Rafał Wolski: Nie rozumiem ludzi, którzy zarządzali Lechią

– Nie mówię, że Piotr Stokowiec to słaby szkoleniowiec. Natomiast nie jest w porządku człowiekiem. Wiele razy kłamał. Mówił ci jedno, a za plecami co innego. Szatnia to czuje, rozmawia przecież później o tym – Rafał Wolski szczerze o kulisach rozstania z Lechią, na którym Lechia wyszła jak Zabłocki na mydle. Otwarcie o swojej relacji […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

„Wymuszając odejście z Wisły Kraków, pewne kierunki sobie pozamykałem”

Adam Kokoszka prawie trzy lata temu, będąc ledwo po trzydziestce, po cichu zniknął z polskiej piłki. Niedawno znów zaczął grać, ale już głównie dla przyjemności w niższych ligach. Na wiele spraw może spojrzeć na spokojnie, z dalekiej perspektywy. Rozmawiamy o błyskawicznym powołaniu do reprezentacji Polski i występie na Euro 2008, mimo roli rezerwowego w Wiśle […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

„Jesteśmy trzecią siłą w Europie. Cieszmy się z tego!”

– Jakbyśmy mieli sobie założyć, że jedziemy na mistrzostwa tylko po to, żeby wyjść z grupy, to w mojej ocenie powinienem zająć się innym zawodem. Generalnie w Polsce mamy coś takiego, że zawsze narzekamy. Być może moglibyśmy zagrać przeciwko Turcji w finale, kto wie, ale ten mecz się nie odbył, więc cieszmy się z tego, […]
20.09.2021
Brama dnia
20.09.2021

Snajper Makaay czy bombardier Lampard? | BRAMA DNIA

Czas na kolejny odcinek „Bramy dnia”. Dzisiaj cofamy się do 20 września 2003 roku, gdy londyńska Chelsea rozbiła Wolverhampton, a Bayern zremisował u siebie z Bayerem. Kto popisał się piękniejszym golem – Frank Lampard czy Roy Makaay? Do głosowania jak zawsze zapraszamy wraz z Gatigo. FRANK LAMPARD VS WOLVES (20.09.2003) Tak bawiła się Chelsea w […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Rafał Wolski: Nie rozumiem ludzi, którzy zarządzali Lechią

– Nie mówię, że Piotr Stokowiec to słaby szkoleniowiec. Natomiast nie jest w porządku człowiekiem. Wiele razy kłamał. Mówił ci jedno, a za plecami co innego. Szatnia to czuje, rozmawia przecież później o tym – Rafał Wolski szczerze o kulisach rozstania z Lechią, na którym Lechia wyszła jak Zabłocki na mydle. Otwarcie o swojej relacji […]
20.09.2021
Weszło
19.09.2021

Biografia Jacka Bąka – studium bezkarności / Recenzje Tetryków #2

Ostatnio Tetrycy zrecenzowali legendarne „Futbol na tak”, dziś na warsztat biorą szaloną biografię Jacka Bąka. Z niej dowiecie się, że mecze w piłce to jakaś trzeciorzędna sprawa, przede wszystkim liczą się drogie zegarki, zakupy w Mediolanie, szybkie samochody i zamykanie ludzi w aptece. Książka wesoła, a przez to strasznie smutna – zapraszamy. Program realizowany we […]
19.09.2021
Weszło
17.09.2021

Legia jak I RP – zdobycie Moskwy i kłótnie szlachty z królem | Tetrycy #38

W najnowszym odcinku Tetrycy rozmawiają o wygranej Legii ze Spartakiem, o remisie w meczu Mioduski – Michniewicz, serialu Cobra z lat 90tych, deszczu i Tomaszu Karolaku z torby. Zapraszamy. Program realizowany we współpracy z PKO Bankiem Polskim. www.pkobp.pl/oficjalna-karta-ekstraklasy 0:00 – ODDAJCIE SWOJE KARTY KREDYTOWE JACKOWI BĄKOWI 1:39 – PRZYJEMNE Z POŻYTECZNYM: PŁASZCZ BĄKA Z GNIAZDKIEM […]
17.09.2021
Weszło
16.09.2021

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Po meczu ze Spartakiem prezes Dariusz Mioduski udzielił Czesławowi Michniewiczowi pełnego poparcia. Stwierdził, że sukces w Moskwie – a także powtarzalność pucharowych wyników, których tak brakowało Legii – jest najlepszym dowodem jego kompetencji. W konsekwencji czego chciałby, aby Michniewicz miał większy wpływ na losy klubu. – Zapraszam też Czesia – powiedział pan Dariusz – na […]
16.09.2021
Weszło
10.09.2021

Jedna twarda bania warta więcej niż sto baniek | TETRYCY

W dzisiejszym odcinku „Dwóch zgryźliwych tetryków” Jakub Olkiewicz i Leszek Milewski omawiają przede wszystkim mecz z Anglią. Program realizowany we współpracy z PKO Bankiem Polskim. www.pkobp.pl/oficjalna-karta-ekstraklasy 0:00 ANEGDOTA O TYM, JAK PUCHNIE ANEGDOTA O IWANIE I WEMBLEY 1:04 DUPA Z MAJONEZEM: O SZTUCE AUTORYZACJI WYWIADÓW 4:36 STÓŁ U LESZKA OBRAZEM GALOPUJĄCEJ INFLACJI? 5:09 O PRZYWILEJU […]
10.09.2021
Felietony i blogi
09.09.2021

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Wskazanie najlepszej reprezentacji Polski, jaką widziałem, jest tylko pozornie zadaniem łatwym. Ponieważ za mojego życia – jestem z rocznika Lewego i Glika – tylko raz cokolwiek sensownie pograliśmy na wielkim turnieju. Ale ocenianie drużyn piłkarskich niekoniecznie musi być domeną logiki. Bo finały finałami, ale przecież czy nie byłem zachwycony tym, jak Janas wymyślił, żeby Kosowski […]
09.09.2021
Liczba komentarzy: 26
Subscribe
Powiadom o
guest
26 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Egzekutor_77_obciaga_cootasa_Abalo
Egzekutor_77_obciaga_cootasa_Abalo
1 miesiąc temu

Dajcie osobom zarządzającym GŁ budżet taki jak na Lech czy Widzew to by Liga Mistrzów często była. Za gówniane pieniądze byli w stanie awansować i nie musieli się zadłużać. Takie Arki, Widzewy i inne pasożyty zasilane Kasa z miasta nie wysciubilyby nosa dalej niż 2 liga xd

Tomekkelo
Tomekkelo
1 miesiąc temu

Wiesz, że Widzew nie jest zasilany przez miasto (miasto jedynie pokrywa koszty wynajmu stadionu) tylko przez 18k karnetów

Brudny dywan
Brudny dywan
1 miesiąc temu
Reply to  Tomekkelo

Jak można pisać taki bzdury? Pomyśl trochę, oszacuj sobie te kwoty, a potem wróć i przyznaj, żeś się wygłupił.

Kumaty decyzyjny
Kumaty decyzyjny
1 miesiąc temu
Reply to  Tomekkelo

Tak, kurwa, bo Widzew sam sobie wybudował stadion, z którego zarabia na tych karnetach. Za własne kupił ziemię, za własne zatrudnił firmy budowlane i zapłacił za materiały. Za własne również utrzymywał stadion w czasie pandemii, gdy nie można było organizować imprez masowych, więc stadion nie przynosił żadnych przychodów.

Aż wypada zacytować nieśmiertelne: „Weź 20 metrów, rozpędź się i….”

ddt
ddt
1 miesiąc temu

No tak, bo Górnik Łęczna sam sobie wybudował stadion. Więc rozpędź się czym prędzej i baranek.

Większość budynków użyteczności publicznej (w tym stadiony) jest budowane przez miasto i nie ma w tym absolutnie nic złego – w końcu na coś podatki muszą iść. Patologią jest natomiast bezpośrednie finansowanie prywatnych przedsiębiorstw (czyli klubów). I akurat w Łodzi sytuacja jest w miarę zdrowa, a Widzew finansuje się głównie przez wkład kibiców i jest to jeden z nielicznych takich przypadków w Polsce.

PS. W Polsce podobnych stadionów jest kilkadziesiąt – który klub sprzedał choć połowę karnetów i utrzymuje frekwencję chociażby 2/3 pojemności?

OrtalionowyRycerz
OrtalionowyRycerz (@ortalionowyrycerz)
1 miesiąc temu

Przecież Górnik też ma stadion wybudowany przez miasto więc…

 “Weź 20 metrów, rozpędź się i….”

Tomek
Tomek
1 miesiąc temu

Grzechem Widzewa jest fakt,że miasto stadion zbudowało?Pokaż w ex lub I lidze,gdzie klub sam sobie stadion zbudowało?Legia?Lech?Górnik?Lechia?Korona?
Po drugie,zerknij na budżet Widzewa i sprawdź zanim napiszesz bzdury,ile z tej kasy dało miasto.
Już się rozpędziłem,ściana nie za mocna?

Bunt
Bunt
1 miesiąc temu
Reply to  Tomek

Korona wybudowała sobie sama stadion, a dokładniej wybudował go z prywatnych pieniędzy pań Klicki.

ddt
ddt
1 miesiąc temu

Naprawdę warto pokusić się o jakieś głębsze przemyślenia, a potem pisać głupie komentarze…
Górnik Łęczna jest w znacznie większym stopniu utrzymywany przez pieniądze publiczne niż Widzew. Inaczej buduje się klub bez presji wyniku – jest to dużo łatwiejsze, a nikt nawet nie zauważy, gdyby się nie udało awansować. Czy ktoś mówi np. o Resovii, GKS Jastrzębie, Puszczy Niepołomice (które miały podobny budżet do Łęcznej), że nie awansowały? No nie. To po prostu jest piłka nożna – czasem w jakimś klubie coś zatrybi i pójdzie. Udało się w Łęcznej, za co gratulacje, ale o jakiejkolwiek budowie można będzie powiedzieć za 5-6 lat. Jeśli osiągną poziom Rakowa – będę pierwszy bił brawo. Ale jakoś bardziej prawdopodobny wydaje mi się scenariusz Podbeskidzia czy Sosnowca. Tylko wtedy znowu pojawi się jakaś Sandecja, Sokół Ostróda czy Chrobry Głogów, każdy będzie się podniecał dobrze zbudowanym klubem, a po trzech latach zostanie po tym wspomnienie.

Kutas Prawdy
Kutas Prawdy
1 miesiąc temu

Przecież Łęczna jest zasilana publicznymi pieniędzmi z Bogdanki… Gdyby nie to graliby w A klasie razem z innymi zadupiami wielkości Łęcznej. Śmieszne jest to robienie z nich jakiegoś cudu gdzie mieli jeden z lepszych budżetów zarówno w II jak i I lidze…

Stefan
Stefan
1 miesiąc temu

Praca wykonywana przez Sadczuka, Buczaka i Nikitovica palce lizać. Życzę im jak najlepiej. Podobno Prezesa chcą nam podkupić do innego klubu ESA.

Ochye Peniz
Ochye Peniz
1 miesiąc temu

Przecież to zdrowe podejście, bo nikt normalny nie przyjdzie do e-klapy, gdy inne, lepsze oferty są na stole. Przychodzą tutaj tylko wtedy, gdy nikt innych ich nie chce.

Stan Levy
Stan Levy (@stan_levy)
1 miesiąc temu

W ostatnim sezonie nawet graliśmy w Lubinie”
Leszku, szanujmy się, gdzie Lubin, a gdzie Łęczna? Oni wtedy grali na Arenie Lublin.

Fan Leszka Milera
Fan Leszka Milera
1 miesiąc temu

„W ostatnim sezonie nawet graliśmy w Lubinie, bo ktoś liczył, że będzie z tego więcej pieniędzy. A długi z roku na rok rosły”.
Błagam Leszku!

Kafd
Kafd
1 miesiąc temu

Lubelski węgiel kamienny, nie brunatny

Grzegorz
Grzegorz
1 miesiąc temu

Panie Leszku. Ceniłem Pańskie dziennikarstwo, ale nie ma węgla brunatnego na Lubelszczyźnie. Łęczna grała w Lublinie. Lublinie! Który jest pięć razy większy od Lubina. Nikitović ponadto jeszcze gra w piłkę, na szczeblu okręgówki w Cycowie. I jeszcze te literówki. Przecież pewnie jest na weszło korekta.

Rado
Rado
1 miesiąc temu

Zielono-czarne to barwy nieobliczalne! Kolektywem obronimy ekstraklasę!

Niles
Niles
1 miesiąc temu

Śmieszy mnie to mylenie Lubina z Lubinem. Ja wiem, że to podobna nazwa, różnią się jedną literką. Myślę jednak, że kłopot z tym mają głównie geograficzne półgłówki. Jest chyba jednak zasadnicza różnica pomiędzy tymi miastami. Pierwsza rzecz – są po przeciwnych stronach Polski, Lubin mocno wysunięty na zachód, a Lublin na wschód. Druga rzecz – Lubin jest 5 razy mniejszy od Lublina, a Lublin jest 5 razy większy od Lubina (to zdanie to pewnie istny mindfuck dla półgłówków, ale to celowa zagrywka, trzeba czytać ze zrozumieniem, chociaż tyle). Trzecia rzecz – Lubin to miasto powiatowe, a Lublin to miasto wojewódzkie, stolica województwa lubelskiego i 9. miasto pod względem liczby mieszkańców w Polsce.
Czwarta rzecz – Lubin pod względem sportowym znany jest z solidnego na polskie warunki klubu, jakim jest Zagłębie Lubin, a przemysłowo z KGHM oraz z tego, że stosunkowo blisko leży Wrocław. Lublin z kolei znany jest z wiecznych marzeń o powrocie do Ekstraklasy klubu piłkarskiego Motoru Lublin, chociaż co sezon te marzenia są brutalnie weryfikowane przez różne agrodrużyny z agrolig, a zupełnym przeciwieństwem sekcji piłki nożnej jest żużel, w którym Lublin jest bardzo dobry i nie ma się tutaj czego wstydzić, a właściwie to duma miasta. No i oczywiście Stare Miasto, deptak, studenci, cebularze, Jacek Bąk, Kozidraczka, Budka Suflera i takie tam atrakcje, a ostatnio portal do Wilna nawet jest. Aha. No i oczywiście małe miasto jakim jest Łęczna, można rzec, że wchodzące do aglomeracji lubelskiej, dzięki czemu Lublin kojarzy się także trochę z Górnikiem Łęczna, zresztą klub ten grał w Lublinie na stadionie Motoru.

Mam nadzieję, że tym komentarzem rozwieję już wszelkie wątpliwości i ludzie, którzy go przeczytają, przestaną mylić Lubin z Lublinem oraz Lublin z Lubinem. Amen.

Co do Leszka, no to zakładam, że po prostu to zwykła literówka i potrafi odróżnić te dwa miasta od siebie, jednak na wszelki wypadek – komentarz.

I na koniec wypowiem się krótko na temat samego Górnika Łęczna. Mam nadzieję, że nie spadną, ponieważ jakoś darzę względną sympatią kluby z małych miast, na które nikt nie stawia i wszyscy je lekceważą. Fajnie, jakby jednak sprawili niespodziankę i na przekór niektórym, którzy wieszczą, lub wręcz życzą im spadku – utrzymali się.

Niles
Niles
1 miesiąc temu
Reply to  Niles

I sam się zaorałem, ponieważ już w pierwszym zdaniu swojego długiego, pouczającego innych wywodu, popełniłem błąd – literówkę. Cóż, ciężko jest pomylić Lubin z Lubinem, w końcu to to samo miasto 🙂 Oczywiście o pomylenie Lubina z Lublinem już tak trudno jak widać nie jest, bo wiem, że wielu ludzi je myli i nie chodzi tutaj o błąd w pisowni czy wymowie.

No ale przynajmniej trzeba umieć przyznać się do błędu.

ambermozart
ambermozart
1 miesiąc temu
Reply to  Niles

dobrze, że jeszcze Luboń nie ma drużyny w czolowej lidze 😉

Rozsądny
Rozsądny
1 miesiąc temu
Reply to  ambermozart

I Lubań 🙂

Kumaty decyzyjny
Kumaty decyzyjny
1 miesiąc temu

W sumie ciekawe. Pamiętam artykuł z „Piłki Nożnej” z 2005 roku, z którego wynikało, że Górnik miał w Ekstraklasie budżet 11 milionów złotych, który się spinał – Bogdanka, sponsorzy, bilety, prawa telewizyjne itd. 11 milionów wtedy to było pod względem siły nabywczej więcej niż 11 milionów teraz, a takim budżetem w zeszłym sezonie dysponowała Warta i to przy założeniu, że forsa z telewizji jest znacznie większa niż 15 lat temu. Czy teraz budżet jest mniejszy?

Wioskoklasa
Wioskoklasa
1 miesiąc temu

W tym sezobiw liga to katastrofa, połowa ligi to jakieś łęczne, stale, nieciecze, radomiaki i inne wioski z Polski B, nikogo te mecze nie interesuja poza garstka kibicow tych klubów. Oby to wszystko spadło

Lecę na piwo
Lecę na piwo
1 miesiąc temu
Reply to  Wioskoklasa

A tych co obchodzą znowu zweryfikują pastuchy ksiegowi pół amatorzy i potęgi pokroju Levadii czy Dudelange.. No ale duże miasto i kluby z tradycjami.. Albo wały (Wisła,Koruptowia bankruty typu Widzew, stary Lech albo eurowpierdole)

zero7
zero7
1 miesiąc temu

Życzę jak najgorzej kleszczom. Jest to klub przykopalniany, finansowany przez państwo. Żyją z moich podatków, grają piłkę na poziomie półamatorskim. Zresztą zdecydowana większość klubów tak żyje, bo dostają stałe pieniądze za prawa TV, głównie z państwowego TVP. Ale to jest przypadek wybitny i odpychający.

Karlik
Karlik
1 miesiąc temu

Siedem baniek długu, przecież ktoś zarządzał tym klubem,ktoś się godził na to wszystko,gdzie oni są.Velo przecież ty nie narobiłeś tych długów a rwałeś włosy z głowy jak to uporządkować,a za ryja tę żdzirę niech oddaje ze swoich.

Suche Info
20.09.2021

GieKSa w końcu zapunktowała. Remis w meczu beniaminków

GKS Katowice przełamał złą passę. Zespół Rafała Góraka, który przegrał trzy ostatnie mecze, trącąc w nich łącznie 11 bramek, zremisował z Górnikiem Polkowice w spotkaniu kończącym 9. kolejkę na zapleczu Ekstraklasy.  Na gole kibice obu zespołów musieli czekać do drugiej połowy. Goście z Katowic wyszli na prowadzenie za sprawą bramki Michała Kołodziejskiego. Dla 28-latka to […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Dariusz Marzec: – Jesteśmy frajerami

Dariusz Marzec nie gryzł się w język po tym, jak jego zespół przegrał 1-2 na własnym terenie ze Skrą Częstochowa (goście byli gospodarzem tego meczu tylko formalnie). Szkoleniowiec Arki Gdynia skrytykował swój zespół na konferencji prasowej przede wszystkim za dwie kwestie – brak skuteczności i łatwo tracone gole.  A raczej „frajersko”, bo wokół takiego stwierdzenia głównie […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Spartak Moskwa z kolejną porażką

Nie ma najlepszych dni ekipa Spartaka Moskwa. Po porażce w środku tygodnia z Legią Warszawa w Lidze Europy przyszła kolejna. Tym razem z lokalnym rywalem.  Zespół, którym dowodzi mający bardzo złą prasę Rui Vitoria, przegrał z CSKA Moskwa w meczu ligowym, w związku z czym notowania Portugalczyka stają się jeszcze gorsze. O wyniku znów zadecydowała końcówka […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Maciej Korzym zadebiutuje w formule K1

Piłkarz, który po karierze zajmuje się sportami walki, to coraz cześciej powtarzający się motyw, ale wciąż na tyle rzadka historia, że warto odnotować, iż doczekaliśmy się kolejnego fightera, którego do tej pory kojarzyliśmy z piłkarskich boisk. W październiku swoją pierwszą walkę stoczy Maciej Korzym.  8 dnia tego miesiąca zawalczy na South Battle: Fight Night w Kątach. Nie […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Arka znów przegrała. Tym razem z beniaminkiem I ligi

Chyba czas na wprowadzenie nowego pierwszoligowego klasyka do pierwszoligowego języka. „Rozczarowywać jak Arka”. Gdynianie rozczarowali w poprzednim sezonie, gdy mieli walczyć o awans. A na początku tego sezonu nie potrafią przekładać swojej przewagi w posiadaniu piłki na gole. Dzisiaj skończyło się to porażką ze Skrą Częstochowa. O ile jeszcze pierwsza połowa tego starcia była wyrównana, […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

WESZŁOPOLSCY – live od 20:00. Goście: Ireneusz Mamrot, Artur Derbin

20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Termalica powinna mieć karnego, a Papeau należała się czerwona kartka

Ledwie odetchnęliśmy po sędziowskich emocjach z poprzedniej kolejki, a tu już trzeba siadać do analizy kolejnej serii gier. Taki nasz przykry los. Czy tym razem było sporo kontrowersji? Niezbyt wiele. Ale musimy zweryfikować dwa błędy sędziowskie. Zaczynamy jednak od sytuacji, której nie korygujemy w naszej „Niewydrukowanej Tabeli”. Mecz Lecha z Wisłą, obrońca gości dostaje piłką […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

PZPN złoży wyjaśnienia w sprawie Kamila Glika

Ciąg dalszy sprawy z udziałem Kamila Glika. Obrońca reprezentacji Polski po ostatnim meczu z Anglią został oskarżony przez przeciwników o rasistowskie zachowanie. Według informacji Onetu jutro PZPN wyśle do Komisji Dyscyplinarnej FIFA wyjaśnienia w tej sprawie.  O „aferze” pisaliśmy wielokrotnie i mamy nadzieję, że niedługo będzie miała ona swój szczęśliwy koniec. Szczęśliwy, czyli taki, że Glik […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Rafał Wolski: Nie rozumiem ludzi, którzy zarządzali Lechią

– Nie mówię, że Piotr Stokowiec to słaby szkoleniowiec. Natomiast nie jest w porządku człowiekiem. Wiele razy kłamał. Mówił ci jedno, a za plecami co innego. Szatnia to czuje, rozmawia przecież później o tym – Rafał Wolski szczerze o kulisach rozstania z Lechią, na którym Lechia wyszła jak Zabłocki na mydle. Otwarcie o swojej relacji […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Lokomotiw nie wykorzystał okazji, Rybus poza składem

Maciej Rybus został dziś powołany przez Paulo Sousę na październikowe mecze z San Marino i Albanią, ale martwić może to, że Polak nie jest brany pod uwagę przy ustalaniu składu Lokomotiwu Moskwa. Dziś lewy obrońcy reprezentacji opuścił mecz ligowy z Uralem Jekaterynburg.  Przyczyną są problemy zdrowotne. Wcześniej Rybus znalazł się poza składem również na mecz […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

„Wymuszając odejście z Wisły Kraków, pewne kierunki sobie pozamykałem”

Adam Kokoszka prawie trzy lata temu, będąc ledwo po trzydziestce, po cichu zniknął z polskiej piłki. Niedawno znów zaczął grać, ale już głównie dla przyjemności w niższych ligach. Na wiele spraw może spojrzeć na spokojnie, z dalekiej perspektywy. Rozmawiamy o błyskawicznym powołaniu do reprezentacji Polski i występie na Euro 2008, mimo roli rezerwowego w Wiśle […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Tomas Podstawski zagra w Norwegii

Tomas Podstawski po zakończeniu poprzedniego sezonu i wygaśnięciu kontraktu pożegnał się z Pogonią Szczecin. Portugalczykiem z polskimi korzeniami interesowały się inne kluby Ekstraklasy, a także jej zaplecza, ale zdecydował się on kontynuować karierę w innym kraju. Trochę to trwało, ale 26-latek w końcu znalazł nowego pracodawcę.  Będzie grał w norweskim zespole Stabaek IF. Przed nim […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Hyballa z nową fuchą. W trzeciej lidze niemieckiej

Peter Hyballa znalazł nowego pracodawcę. Biorąc pod uwagę to, z jaką sławą odchodził z Wisły Kraków, a później z duńskiego Esbjerg fB, wydawać by się mogło, że mogą być z tym pewne problemy, ale okazało się, że 45-latek bez klubu był przez tylko nieco ponad miesiąc.  Gdzie wylądował? Dziś został zaprezentowany jako szkoleniowiec Turkgucu Monachium. […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

„Jesteśmy trzecią siłą w Europie. Cieszmy się z tego!”

– Jakbyśmy mieli sobie założyć, że jedziemy na mistrzostwa tylko po to, żeby wyjść z grupy, to w mojej ocenie powinienem zająć się innym zawodem. Generalnie w Polsce mamy coś takiego, że zawsze narzekamy. Być może moglibyśmy zagrać przeciwko Turcji w finale, kto wie, ale ten mecz się nie odbył, więc cieszmy się z tego, […]
20.09.2021
Brama dnia
20.09.2021

Snajper Makaay czy bombardier Lampard? | BRAMA DNIA

Czas na kolejny odcinek „Bramy dnia”. Dzisiaj cofamy się do 20 września 2003 roku, gdy londyńska Chelsea rozbiła Wolverhampton, a Bayern zremisował u siebie z Bayerem. Kto popisał się piękniejszym golem – Frank Lampard czy Roy Makaay? Do głosowania jak zawsze zapraszamy wraz z Gatigo. FRANK LAMPARD VS WOLVES (20.09.2003) Tak bawiła się Chelsea w […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

James opuści Everton?

Okienko transferowe w większości krajów jest już zamknięte, ale akurat nie w Katarze. Tamtejsze kluby mogą bawić się na rynku do końca września. Wciągną w tę zabawę James Rodrigueza? Sky Sports informuje, że Kolumbijczyk może odejść z Evertonu jeszcze w tym miesiącu. Piłkarz ma problemy ze zdrowiem w związku z koronawirusem i jeszcze nie wystąpił […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Katar 2022 tylko dla zaszczepionych?

David Ornstein z The Athletic informuje, że Katarczycy będą chcieli wymagać szczepienia przeciw koronawirusowi od wszystkich uczestników mundialu w 2022 roku. Pamiętamy, jak było na Euro. Kto z piłkarzy chciał, ten się zaszczepił, kto nie, ten nie – nie było żadnego przymusu. Katarczycy chcą to zmienić i wywrzeć presję na FIFA, by ta wprowadziła odpowiednie […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Kownackiego czeka operacja

Smutne wieści z Niemiec. Dawid Kownacki zerwał więzadło w kolanie. To już oficjalna informacja, potwierdzona przez klub. Kownacki doznał poważnego urazu, czeka go operacja, a potem przerwa. Jak długa, dokładnie nie wiemy, natomiast kilka miesięcy niestety można spokojnie liczyć. Nie ma szczęścia Kownacki, całkiem niedawno się leczył, również kilka miesięcy, a teraz podobna historia. Ech, […]
20.09.2021