Legia pokonała 5:0 austriackiego trzecioligowca

Damian Smyk

Autor:Damian Smyk

17 czerwca 2021, 20:48 • 1 min czytania 11 komentarzy

Legia Warszawa pokonała III-ligowy SK Bischofshofen 5:0. Legioniści udanie rozpoczęli przygotowania do sezonu, hat-tricka strzelił debiutujący w nieoficjalnym meczu Mahir Emreli. Czesław Michniewicz w grze kontrolnej skorzystał z dziewiętnastu zawodników.

To pierwszy z trzech sparingów, które Legia rozegra podczas obozu przygotowawczego w Austrii. Na pierwszego rywala wybrano trzecioligowy SK Bischofshofen, który z nazwy polskim kibicom pewnie kojarzy się bardziej ze skokami narciarskimi.

Trudno zatem wyciągać jakieś daleko idące wnioski z tego starcia. Legioniści wygrali pewnie, już do przerwy prowadzili 3:0, a nowy nabytek Emreli skompletował hat-tricka. Pierwszego gola strzelił w szóstej minucie i pół godziny później miał już na koncie trzy trafienia. Po przerwie po jednej bramce zdobyli Kacper Skibicki oraz Luquinhas.

Trener Michniewicz skorzystał w sparingu z dziewiętnastu zawodników, ale wielu z nich to juniorzy, o których trudno mówić jako o realnych kandydatach do gry w pierwszym zespole.

Legia Warszawa – SK Bischofshofen 5:0 (3:0)

Gole: Emreli (6., 22. i 36.), Skibicki (48.) i Luquinhas (90.)

Skład Legii: Tobiasz – Jędrzejczyk, Wieteska, Hołownia – Skibicki, Martins, Muci, Abu Hanna – Kapustka, Lopes, Emreli. Z ławki weszli: Luquinhas, Kamiński, Kisiel, Skwierczyński, Ciepiela, Nawrocki, Włodarczyk i Mladenović.

Pochodzi z Poznania, choć nie z samego. Prowadzący audycję "Stacja Poznań". Lubujący się w tekstach analitycznych, problemowych. Sercem najbliżej mu rodzimej Ekstraklasie. Dwupunktowiec.