post

Opublikowane 18.05.2021 09:49 przez

Damian Smyk

Tylko na liście rezerwowej jest za to Sebastian Szymański i to jest zaskoczenie. W Rosji zbiera bardzo dobre recenzje, jest ważnym piłkarzem Dynama Moskwa, ale ma małe szanse, by pojechać na EURO. Wydaje mi się, że Sebastian przespał swój moment. W kadrze Sousy zagrał tylko w meczu z Węgrami i nie był to występ na miarę jego potencjału. Wyglądał trochę jak junior, który przyjechał na dorosłą kadrę. Ta decyzja Sousy też mi się podoba. Powołuję cię, daję ci szansę, a ty zawodzisz. Więc znów musisz pracować na kolejną szansę i czekać w kręgu zainteresowań – pisze Kamil Kosowski na łamach „Przeglądu Sportowego”. Co poza tym dziś w prasie?

„SPORT”

Rozmówka z Jackiem Bąkiem o powołaniach. Czyli o Szymańskim, Świerczoku, Grosickim…

Grosicki znalazł się na liście rezerwowej, tak samo jak Sebastian Szymański, który ostatnio był stałym zawodnikiem reprezentacji i całkiem nieźle radzi sobie w Rosji…

– Przyznam szczerze, że mnie ten zawodnik akurat nie przekonuje. Początkowo u Jerzego Brzęczka mi się podobał, ale jego ostatnie występy były średnie, chociaż wiadomo, że to piłkarz z potencjałem, który jest przyszłością polskiego futbolu. Rozumiem natomiast powołanie Jakuba Świerczoka. Dobrze się prezentuje w Piaście Gliwice i strzela dużo goli.

Świerczok zajął miejsce Krzysztofa Piątka.

– Dokładnie tak, kontuzja jednego daje możliwości drugiemu, ale zdecydowanie najbardziej zaskoczył mnie – jak podkreślam – brak Grosickiego, chociaż tak po prawdzie… nie było specjalnej podstawy, żeby go powołać. Skoro ktoś nie gra dwa, trzy, cztery miesiące albo i dłużej, to nie powinien jechać na reprezentację, bo kiedy nie występuje się w meczach, a jest tylko kibicem, to trudno o regularność.

Jeśli Polsce na Euro nie pójdzie, to brak Grosickiego będzie zapewne pierwszą rzeczą, jaką będzie się wytykać selekcjonerowi, bo jednak mówimy o piłkarzu cieszącym się wielką popularnością wśród kibiców.

– Trenera będziemy rozliczać po mistrzostwach Europy. Ogólnie wybory Sousy uważam za dobre, ale Grosicki – mimo wszystko – by się nam przydał, bo nie mamy tak szerokiej kadry jak Hiszpanie, Włosi czy Francuzi i musimy wykorzystywać nasz cały potencjał. Przykładowo drużyna Kamila Glika nie radzi sobie we Włoszech, ale to ostoja naszej reprezentacji i na czas Euro jest nam po prostu potrzebny.

„Sport” próbuje dodać otuchy Podbeskidziu i pisze, że spadek to nie grzech. A przyczyną spadku jest słaba jesień.

Prezes Podbeskidzia Bogdan Kłys, z którym rozmawialiśmy na kilka kolejek przed zakończeniem sezonu, jasno wyraził swoje zdanie. Podkreślił, że jeżeli „górale” z ligi spadną, to będzie to efekt słabej jesieni w wykonaniu zespołu. Rzeczywiście, bo w 14 spotkaniach drużyna zdobyła raptem dziewięć punktów. Nie chodzi jednak o to, by piętnować Krzysztofa Bredego, który przecież do ekstraklasy Podbeskidzie wprowadził i wykonał w Bielsku-Białej kawał dobrej roboty. Szczegółową analizę tego co się wydarzyło na przestrzeni ostatnich 9 miesięcy z Podbeskidziem jeszcze na łamach „Sportu” przeprowadzimy. Na razie jednak warto życzyć wszystkim tym, którzy w bielskim klubie podejmują najważniejsze decyzje, dużo mądrości i rozsądku. Trudne decyzje będą musiały zostać podjęte. Ale spadek to nie grzech.

Piastowi koło nosa przeszły puchary, ale i pieniądze. W Gliwicach ewidentnie czuć niedosyt porażką w ostatniej kolejce sezonu.

Jego koledzy z boiska nie mogli pogodzić się z tym, jak potoczył się mecz z krakowską jedenastą. – Nie mieliśmy szczęścia. Przy pierwszym strzale myślałem, że to nie leci w światło bramki, był jeszcze rykoszet, podobnie to wyglądało przy kolejnym trafieniu. W drugiej połowie mieliśmy wiele sytuacji, dzięki którym mogliśmy zmienić bieg spotkania. Szacunek dla bramkarza, który wybronił tak wiele naszych strzałów. Pozostaje niedosyt – zauważył Jakub Holubek. Zarówno Słowak, jak i Martin Konczkowski z bliska oglądali przedniej urody bramki dla krakowskiego zespołu. Czy gliwiczanie mogli zrobić coś więcej? – Wisła była do bólu skuteczna. My po pierwszej szybko straconej bramce, wróciliśmy, doprowadzając do wyniku 1:1. Powinniśmy wtedy podejść z większym spokojem i wyrachowaniem, bo dla nas liczyło się tylko zwycięstwo – głośno zastanawiał się z kolei „Konczi”. Zakończenie rozgrywek ma więc w Gliwicach gorzki smak, który zaburza odczucia po całym sezonie, który generalnie był pozytywny. Odpoczynek zarówno psychiczny, jak i fizyczny jest gliwiczanom potrzebny i może wyjść na dobre.

„PRZEGLĄD SPORTOWY”

Potwór pożera Francję, czyli dobra forma Milika w Marsylii. Zmiana klubu wyszła mu na dobre – Polak strzela, gra dobrze i zyskuje coraz mocniejszą pozycję.

– Idzie mu świetnie, dobrze wkomponował się w zespół, a to był trudny czas dla Marsylii – przypomina Marek Jóźwiak, znający realia francuskiego futbolu. – Ale to nie przeszkodziło mu, aby stać się czołowym strzelcem drużyny. Jednak ma wokół siebie świetnych zawodników jak Florian Thauvin, Pol Lirola czy Dimitri Payet, który znakomicie mu podaje. Wokół niego są gracze, którzy potrafią mu wykreować sytuacje, a on zamienia je na bramki. Było kilka spotkań, gdy Milik był osamotniony i wyglądało to nieco gorzej. Z Angers najpierw strzelił głową, potem po prostopadłym podaniu, a na koniec z rzutu karnego, czyli była różnorodność sytuacji i ich wykończenia przez Polaka – analizuje ekspert Canal+.

„PRZEGLĄD SPORTOWY”

Komentarze po powołaniach. Dziwi brak Grosickiego, ale raczej nikt nie będzie za niego umierał.

Maciej Szczęsny: Sądziłem, że na listę jednak załapie się Kamil Grosicki, że trener Sousa będzie chciał go mieć jako asa w rękawie, by wpuścić na 10–15 minut, jeśliby nam nie szło. Jednak to, co skrzydłowy WBA pokazał w marcu, dalekie było od formy, od tego, do czego nas przyzwyczaił. Przyjechał wtedy wcześniej do Warszawy, miał indywidualne zajęcia, by doprowadzić się do fi zycznej sprawności. Nie odzyskał jej jednak w takim stopniu, jaki wcześniej go cechował, a i z piłką miał poważne kłopoty. Dlatego może trochę mnie to zaskoczyło, ale szat nie rozdzieram, nie jestem tym faktem poturbowany. 

Jakub Wawrzyniak: Widać, że Portugalczyk nie ma dobrego zdania o naszej lidze, bo nie tylko nie docenił zwycięzcy rozgrywek, ale w ogóle powołał tylko czterech piłkarzy z ekstraklasy. Wybory selekcjonera pokazują, że zweryfi kował ją bardzo negatywnie. Dziwi mnie też pominięcie Kamila Grosickiego. Pamiętam, ile zrobił dla reprezentacji. Wiem, że do drużyny narodowej nie powołuje się za zasługi, ale nie mam przekonania, by Płacheta czy Jóźwiak mogli dziś dać zdecydowanie więcej kadrze niż on. Sięgnięcie po Przemysława Frankowskiego to hit. Widać, że selekcjoner potrzebuje szybkości, stąd wybór gracza Chicago Fire i Płachety.

„PS” wybrał najlepszych piłkarzy sezonu na podstawie swoich not. Kolejno pozycjami: Kuciak, Juranović, Piątkowski, Zech, Mladenović, Trałka, Kozłowski, Wszołek, Jimenez, Luquinhas, Świerczok.

Napastnik drużyny Waldemara Fornalika wyprzedził grupkę czterech legionistów oraz Jesusa Jimeneza. Do ofensywnego gracza Górnika należał początek sezonu. Potem liderami byli zawodnicy z Warszawy. Wiosną na pozycję numer jeden wskoczył Luquinhas, potem mieliśmy moment, że pewniakiem do zwycięstwa wydawał się Filip Mladenović, jednak w końcówce sezonu Świerczok dość wyraźnie zdystansowal konkurentów. Mistrzowie Polski niejako padli ofiarą własnego sukcesu, bowiem wcześnie zapewniwszy sobie triumf w rozgrywkach, ostatnie mecze dogrywali na pół gwizdka. Jednak zwycięstwo piłkarza Piasta trudno uznać za przypadkowe – żaden z ligowców nie był tak często wybierany przez nas do jedenastki kolejki (9 razy) i na piłkarza danej serii gier (3 razy). Na drugim miejscu sklasyfikowaliśmy Josipa Juranovicia, który został też najlepszym cudzoziemcem ekstraklasy. Z kolei w klasyfikacji na młodzieżowca sezonu triumfował Kamil Piątkowski z Rakowa Częstochowa. Ten wybór nie powinien budzić żadnych kontrowersji, bowiem zawodnik, który za półtora miesiąca przywdzieje barwy Red Bulla Salzburg, w końcówce rozgrywek uzyskał wyższą średnią not – 5,81, niż bardzo długo przewodzący stawce, ale ostatecznie niesklasyfikowany ze względów proceduralnych (nie rozegrał wymaganej liczby meczów) Jakub Moder – 5,79.

Kamil Kosowski uważa, że Szymański przespał swój moment w kadrze i dlatego teraz musi cierpliwie poczekać na swoją szansę.

Na liście mamy też Karola Linettego. Możemy dyskutować nad tym, czy należało mu się powołanie, ale tak samo możemy dyskutować nad miejscem w składzie dla Mateusz Klicha, który ostatnio nie podnosił się z ławki, czy Jakuba Modera, który dopiero co zaczął podbój Premier League. Linetty jest doświadczonym piłkarzem. To takie wyjście awaryjne dla Sousy na wypadek, gdyby coś stało się z Klichem, Krychowiakiem czy Moderem. Tylko na liście rezerwowej jest za to Sebastian Szymański i to jest zaskoczenie. W Rosji zbiera bardzo dobre recenzje, jest ważnym piłkarzem Dynama Moskwa, ale ma małe szanse, by pojechać na EURO. Wydaje mi się, że Sebastian przespał swój moment. W kadrze Sousy zagrał tylko w meczu z Węgrami i nie był to występ na miarę jego potencjału. Wyglądał trochę jak junior, który przyjechał na dorosłą kadrę. Ta decyzja Sousy też mi się podoba. Powołuję cię, daję ci szansę, a ty zawodzisz. Więc znów musisz pracować na kolejną szansę i czekać w kręgu zainteresowań.

fot. FotoPyk

Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
17.09.2021

Obstawiaj Premier League w Fuksiarz.pl i zgarnij freebet!

Siemanko premierligowe świry. Przed nami piąta kolejka ligi angielskiej, więc siadamy w fotelach i wiadomo co dalej. A skoro już ligowa piłka na Wyspach Brytyjskich wraca do gry, warto rzucić okiem na promocję Fuksiarz.pl. Ten legalny polski bukmacher w najbliższy weekend rozdaje freebety za obstawianie meczów Premier League. Sprawa jest prosta – Fuksiarz.pl – da […]
17.09.2021
Uncategorized
20.08.2021

Taśma miesiąca – trzynaście zdarzeń i 2,5 tysiąca w kieszeni

Dzisiaj w „Weszło Fuksem” polecamy wam spektakularne tasiemki. Trafić pięć zdarzeń na kuponie – cóż, to już jest satysfakcja. O jakichś mocnych treblach nawet nie mówimy, bo to klasyka weekendu. Ale trafić TRZYNAŚCIE (!) zdarzeń na kuponie… Ukłony po sam pas. Jak co tydzień zapraszamy was na przegląd najciekawszych trafionych kuponów w Fuksiarzu z zeszłego […]
20.08.2021
#WeszłoFuksem
11.08.2021

Osiem tysięcy w kieszeni na połączeniu portugalsko-francusko-polskim

Coraz częściej przy robieniu cyklu „Weszło Fuksem” wychodzi z nas klasyczny janusz. Czujemy wręcz, jak rośnie nam nos, czerwienieją poliki i z jakąś taką większą estymą zerkamy na białe podkoszulki… Trudno nie zazdrościć ludziom, którzy trafiają takie kupony. A co dzisiaj mamy w „Weszło Fuksem”? Ostatnie niedobitki z Igrzysk w Tokio, sporo trafionych meczów tenisowych, […]
11.08.2021
#WeszłoFuksem
30.07.2021

Tona szczęścia w ESA, ekspert z Tokio i badminton na wagę trzech stówek

Łączny kurs 18.88 na treblu z Ekstraklasy. 7/7 z Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Zwycięstwo Legii zagrane za tysiaka. Trebel na live z igrzysk. Taki sympatyczny zestaw kuponów mamy dla was w naszym cyklu #WeszłoFuksem. Co tydzień wybieramy najciekawsze kupony z Fuksiarza, żeby uplastycznić i unaocznić wam, że komuś naprawdę wchodzą te szalone kupony! Różnie układał […]
30.07.2021
Weszło
21.07.2021

Podolski zostanie królem strzelców albo zaliczy bramkę sezonu?

Lukas Podolski trafił do Górnika Zabrze i jest to oczywiście piękna historia, tak wyczekiwany powrót do domu, natomiast dalej też musi być coś dopisane. Już na boisku. Nie wystarczy, że Podolski się uśmiechnie i sprzeda parę ładnych zdań. Potrzebne są też bramki, asysty, wpływ na zespół. Wszyscy się zastanawiamy – jak to z Podolskim w […]
21.07.2021
#WeszłoFuksem
14.07.2021

Euro, Copa America, tenis i UFC – czyli jak obłowić się w Fuksiarzu

Euro za pasem, zatem codzienne typowanko też za nami. No chyba, że ktoś lubi typować hokeja w poniedziałek, we wtorek i środę Ligę Mistrzów, w czwartek Ligę Europy, a w weekend Ekstraklasę i między to wplata siatkówkę. Tak czy siak – czas podsumować wasze najlepsze kupony w cyklu „Weszło Fuksem”. Co mamy dzisiaj? UFC, Euro, […]
14.07.2021
Weszło
21.09.2021

Podpuścić i skasować, który to już odcinek?

Klasyczny Inter Mediolan. Chciałoby się nawet może napisać: klasyczny Antonio Conte, gdyby nie fakt, że Conte już z San Siro się rozstał. Podczas dzisiejszego spotkania z Fiorentiną Inter zaprezentował całą gamę swoich dobrze znanych sztuczek. Handanović wyczyniający cuda w bramce. Pozorny bałagan w pierwszym okresie gry. Przetrzymanie wzmożonego pressingu rywala. I wreszcie ten kluczowy moment: […]
21.09.2021
Weszło
21.09.2021

Hej, Pogoń. Nie startuj już w Pucharze Polski. Nigdy

Drodzy „Portowcy”, jesteście fajnym klubem, dokonujecie sensownych ruchów, macie na siebie pomysł, macie w mieście klimat do piłki, dobrze szkolicie młodzież, budujecie okazały stadion. Jako że trudno nie pałać do was w ostatnich latach sympatią, chcemy podsunąć wam pewien pomysł. Z czystej życzliwości. Gorąco prosimy o przemyślenie go na najbliższym spotkaniu pionu sportowego. Nasz pomysł […]
21.09.2021
Weszło
21.09.2021

Jaga w defensywie? Kabaret. I to taki marnej jakości

Sezon ledwie się na dobre zaczął, a Jagiellonia ma już na koncie trzy spotkania, w których przyjęła od rywali trzy bramki. Udało się to Górnikowi Zabrze jeszcze w sierpniu. A na przestrzeni tygodnia białostoczanie przyjęli trójkę od Wisły Płock i Lechii Gdańsk. Dzisiaj Jaga gładko dostała w trąbę u siebie i pożegnała się z Pucharem […]
21.09.2021
Weszło
21.09.2021

Gdzie Szymański? Czemu Płacheta? – powołania Sousy | Smykałka #19

21.09.2021
Weszło
21.09.2021

Kamil Grosicki i stolica. Związek, który nie mógł przetrwać

W pierwszej części historii Kamila Grosickiego zajrzeliśmy do Szczecina, który był domem dla dwóch zespołów Pogoni. Gdy Dariusz Adamczuk z kumplami i kibicami budowali od zera projekt „Pogoń Nowa”, jeden z najzdolniejszych wychowanków w historii Portowców debiutował pośród brazylijskiej kolonii Antoniego Ptaka. Dziś opisujemy kolejny etap jego wędrówki. Z rodzinnego Szczecina Grosicki wyjechał do Legii […]
21.09.2021
Ekstraklasa
21.09.2021

Stadion Radomiaka z trzema, a nie dwiema trybunami? Jest taki plan

Co jakiś czas zaglądamy do Radomia, a konkretniej – na budowę nowego stadionu w tym mieście. Inwestycja, która może posłużyć za scenariusz do sequelu „Niekończącej się opowieści” powoli idzie do przodu. W ostatnich tygodniach można usłyszeć optymistyczne prognozy, a z naszych ustaleń wynika, że miasto chciałoby, żeby w pierwszym etapie budowy powstał obiekt z trzema, […]
21.09.2021
Prasówka
21.09.2021

„Lech jest głównym faworytem do tytułu. Jeśli przegra, to sam ze sobą”

W tym tygodniu piłkarski świat się nie zatrzymuje. Liga się skończyła, więc zaczynamy Puchar Polski. Z tej okazji w prasie podsumowania i zapowiedzi. W „Przeglądzie Sportowym” Kamil Kosowski zachwyca się Lechem Poznań. – Trzeba sobie jasno powiedzieć, że Lech to w tej chwili główny kandydat do zdobycia tytułu. Przy napiętym terminarzu Legii, która gra w Lidze […]
21.09.2021
Prasówka
20.09.2021

„Nie spieszyłbym się z nową umową dla Michniewicza”

W poniedziałkowej prasie cudów nie ma. Jest dłuższy materiał o ampfutbolowcach, a tak to raczej ligowa młócka.  PRZEGLĄD SPORTOWY Dariusz Dziekanowski jeszcze wstrzymuje się z pochwałami dla Czesława Michniewicza i uważa, że Legia nie powinna się spieszyć z nowym kontraktem dla trenera. Nie dziwię się, że podbijanie bębenka w tej sprawie jest w tej chwili […]
20.09.2021
Prasówka
18.09.2021

PRASA. Ambrosini: To nie Szczęsny jest największym problemem Juventusu

W sobotniej prasie nie znajdziemy jakichś ponadprzeciętnych materiałów ligowych, za to jest trochę do poczytania w tematach zagranicznych. PRZEGLĄD SPORTOWY Kacper Skibicki z Legii żadnych kar nie uznaje. – Ja rywalizacji się nie boję, poważnych przeciwników też nie. Tak naprawdę nie przychodzi mi do głowy nic, czego teraz bym się obawiał… Może jedynie trenera Michniewicza. […]
18.09.2021
Prasówka
17.09.2021

PRASA. Jankowski: Będę jeszcze prezesem niejednego klubu w Ekstraklasie

Weekendowa prasa to już tradycyjnie zapowiedź tego, co będzie się działo w piątek, sobotę i niedzielę na boiskach Ekstraklasy oraz 1. ligi. Mamy sporo rozmów i sylwetek – m.in. z Ewą Pajor, Jackiem Trzeciakiem, Michalem Frydrychem czy Arturem Jankowskim. Ten ostatni próbuje wybronić okres swojej pracy w Zagłębiu Lubin i zarzeka się, że wróci do […]
17.09.2021
Prasówka
16.09.2021

„W Moskwie Michniewicz pokazał się na wschodzie, ale priorytet to Legia”

Czwartkowa praca to przede wszystkich echa europejskich pucharów. Mamy też powolny wstęp do Ekstraklasy i 1. ligi, które wracają do gry już jutro. Przeczytamy rozmowy z Marcinem Broszem, Jackiem Góralskim i Mariuszem Piekarskim. Ten ostatni mówi o negocjacjach w sprawie przyszłości Czesława Michniewicza w Legii Warszawa. – Kilka dni temu umówiłem się na spotkanie z […]
16.09.2021
Prasówka
15.09.2021

Mioduski: Jestem spokojny o siłę naszej kadry

Środowa prasa to miks Ligi Mistrzów, Ligi Europy w kontekście Legii i tematów ligowych. Chwilami jest całkiem ciekawie. PRZEGLĄD SPORTOWY Ośmiu dziennikarzy porozmawiało z Dariuszem Mioduskim, więc teraz powinien być wysyp wywiadów z prezesem Legii z jednego spotkania. Czy nie obawia się pan tego, jak Legia będzie radziła sobie w lidze i pucharach, łącząc mecze […]
15.09.2021
Weszło
21.09.2021

Jaga w defensywie? Kabaret. I to taki marnej jakości

Sezon ledwie się na dobre zaczął, a Jagiellonia ma już na koncie trzy spotkania, w których przyjęła od rywali trzy bramki. Udało się to Górnikowi Zabrze jeszcze w sierpniu. A na przestrzeni tygodnia białostoczanie przyjęli trójkę od Wisły Płock i Lechii Gdańsk. Dzisiaj Jaga gładko dostała w trąbę u siebie i pożegnała się z Pucharem […]
21.09.2021
Weszło
21.09.2021

Gdzie Szymański? Czemu Płacheta? – powołania Sousy | Smykałka #19

21.09.2021
Weszło
20.09.2021

WESZŁOPOLSCY – live od 20:00. Goście: Ireneusz Mamrot, Artur Derbin

20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Termalica powinna mieć karnego, a Papeau należała się czerwona kartka

Ledwie odetchnęliśmy po sędziowskich emocjach z poprzedniej kolejki, a tu już trzeba siadać do analizy kolejnej serii gier. Taki nasz przykry los. Czy tym razem było sporo kontrowersji? Niezbyt wiele. Ale musimy zweryfikować dwa błędy sędziowskie. Zaczynamy jednak od sytuacji, której nie korygujemy w naszej „Niewydrukowanej Tabeli”. Mecz Lecha z Wisłą, obrońca gości dostaje piłką […]
20.09.2021
Weszło
19.09.2021

Obrońca milczący i zdrowy koń. Historia Maika Nawrockiego

W rodzinnym domu ma wszystkie buty, w których grał, odkąd skończył dziesięć lat. Jest tak małomówny, że w juniorach Werderu nie odezwał się przez cały rok i trenerzy martwili się, że nie zna niemieckiego. Ale nie przeszkadza mu to w tym, by być może największym odkryciem tego lata w Ekstraklasie. Oto historia Maika Nawrockiego, który […]
19.09.2021
Weszło
18.09.2021

Leandro – on NAPRAWDĘ potrafi uderzyć. Znów na wagę remisu

Punkty w Radomiu stracili już w tym sezonie piłkarze Legii Warszawa oraz Pogoni Szczecin. Dzisiaj w Radomiu nie mógł wygrać Śląsk Wrocław. Do skompletowania zatrzymanych pucharowiczów na własnym stadionie Radomiakowi brakuje już tylko Rakowa. Dzisiaj zespół Banasika pokazał, że na własnym obiekcie będzie groźny dla każdego w tej lidze. Dzisiaj jednak paradoksalnie własnej boisko przeszkodziło […]
18.09.2021
Liczba komentarzy: 39
Subscribe
Powiadom o
guest
39 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
gdasghhfddgsagsggdssadgssafs
gdasghhfddgsagsggdssadgssafs
4 miesięcy temu

https://polishgaming24.blogspot.com/ – Trafili wczoraj kurs 678 i skan mają juz na blogu !!! na dzis kurs 715 dostępny! polecam bo trafilem z nimi ponad 13 tys!

Fredk
Fredk
4 miesięcy temu

A widziano cie gdzies w chaszczach jak robiles za 15 zloty loda kominiarzowi

Łuki
Łuki (@echaust9o2-pl)
4 miesięcy temu

-(…)Na somsiada.
-Panie Januszu, kategoria sport, piłka nożna. W którym meczu z drużynami światowego topu Sebastian Szymański zagrał co najmniej przyzwoite lub bardzo dobre spotkanie?
-W ŻODNYM KURŁA!!!
-Bardzo dobrze. Pan wyznacza.

Pablo
Pablo
4 miesięcy temu
Reply to  Łuki

A pewnie taki Linetty był kozakiem w starciach z drużynami światowego topu?
Zwłaszcza w 2018 z Włochami, gdy został zmieniony już po 45min. albo, gdy wchodził na końcówki na podmęczonych Holendrów, czy też w kolejnych starciach z Włochami i wypadał bezbarwnie.
Ale fakt może wyrównać rekord Marka Kusto i też trzeci turniej piłkarski obejrzy z ławki 🙂
Różnica będzie tylko taka, że z MŚ’74 i 82, dzięki grze kolegów ma 2 srebne medale 😀

CM711
CM711
4 miesięcy temu
Reply to  Łuki

LOL

Tak wam powiem
Tak wam powiem
4 miesięcy temu
Reply to  Łuki

W ktorym, z tych meczy zagral na swojej nomnalnej pozycji? W zadnym.

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki (@zawisza-czarnecki)
4 miesięcy temu
Reply to  Tak wam powiem

2 gole w 2 lata. W Dynamie gra na prawej obronie?

qdlaty81
qdlaty81 (@qdlaty81)
4 miesięcy temu
Reply to  Tak wam powiem

A jaka jest jego nominalna pozycja?
Nie ma.
Brawo

vvv
vvv
4 miesięcy temu

Najciekawsze są słowa Wawrzyniaka o tym, że Sousa negatywnie patrzy na polską ligę. To jest fakt, że jeśli można policzyć na palcach jednej ręki powołania z rodzimej ligi to trener nie widzi jej rozwoju i uważa ją za słabą.

Pablo
Pablo
4 miesięcy temu
Reply to  vvv

Jest selekcjonerem od 21 stycznia, a jedyny mecz, jaki widział to był finał PP i to tylko dzięki temu, że przyjechał się do nas zaszczepić – przecież to jest kuriozum.

vvv
vvv
4 miesięcy temu
Reply to  Pablo

Przecież Boniek nie zatrudniałby trenera, który nie zna naszej ligi jak własną kieszeń i zna potencjalnych zmienników na przyszłe lata.:>

FalszywyProfil
FalszywyProfil
4 miesięcy temu
Reply to  vvv

ale zdobywca wicemistrzostwa świata powołał z polskiej ligi

qdlaty81
qdlaty81 (@qdlaty81)
4 miesięcy temu
Reply to  vvv

Kto z Polaków z eklapy wzmocni kadre na mecze z Hiszpanią czy Szwecją?
Ano nikt. To na chuj to ogladac?
Jeszcze nie zepsutych eklapą Piątkowskiego i Kozłowskiego zabrał, takze nie kumam o co chodzi

Stan Levy
Stan Levy (@stan_levy)
4 miesięcy temu

Powołuję cię, daję ci szansę, a ty zawodzisz.”
Tu powinno być: powołuję Cię, daję Ci szansę, grasz na zupełnie innej pozycji niż w klubie, a Ty zawodzisz. Przy kolejnym powołaniu może też będzie jakaś niespodzianka – wymienią go wśród napastników, dostanie szansę na środku ataku i też będzie mowa że zawiódł?

Czcibor Czcigodny
Czcibor Czcigodny
4 miesięcy temu
Reply to  Stan Levy

Na swojej pozycji jest 5 czy 6 w kolejce, dlatego dostał szansę na skrzydle. Poza tym skoro na skrzydle mu pilka odskakuje, to na środku w jakiś magiczny sposób nie zacznie się kleić do nogi.

bratRudego
bratRudego
4 miesięcy temu

Wymien tych 4-5 co sa lepsi od niego. I wymien tych co im pilka na skrzydle nie odskakuje od nogi

Frank Underwood
Frank Underwood
4 miesięcy temu

Kurwa jak czytam od wczoraj tych wszystkich ekspertów to tylko się utwierdzam, że to banda dzbanów. Całą wiosnę było wałkowane, że Grosik nie gra w klubie więc nie powinien jechać. Ogłaszają powołania: SZOK REPREZENTACJA BEZ GROSIKA.
Jaki awruk szok? Moder na wyrost? Linetty? Moder zagrał w pól roku więcej spotkań w Premier League niż grosik w 3 lata. Seriously? Grosicki da więcej niż Jóźwiak? A ostatnie mecze kadry Pan Ekspert widział?
Szymański na rezerwie to jedyna ewentualna kontrowersja, ale jedyna. Minimalna. I bez przesady.

Pioter
Pioter
4 miesięcy temu

to jest zwykła banda Januszy. Napierdalali na Wuja, jak Robercik cisze odstawił przed kamerami TVP, to potem ogarnięty chłop jakiś trener młodzieży zadzwonił do Kanału Sportowego czy to aby nie podważanie autorytetu trenera przez Lewandowskiego? bo spoko, na takim poziomie to jeszcze da sie jakoś wytłumaczyć, ale dzieciom na boisku w wiosce trudno i potem sam taki chłop ma problem z budowaniem autorytetu. To „eksperci” w studiu prawie gościa zlinczowali, dobrze że chłopina dzwonił a nie przyszedł.

Majster Jooda
Majster Jooda
4 miesięcy temu
Reply to  Pioter

Ale co to jest ten mityczny autorytet? Masz absolutny top piłkarskiego Olimpu (Lewy), którego etyka pracy jest wzorcowa.
I masz ciecia po Kuleszówce, którego warsztat sprowadza się do „zrób coś”. Już nie wspomnę, że osiągnięć jako trener żadnych.

Porównywanie trenerów dzieci do trenerów profesjonalnych piłkarzy to już wyższy poziom absurdu.

Pioter
Pioter
4 miesięcy temu
Reply to  Majster Jooda

Robercik może być najlepszy na świecie ale w ostatnich latach trochę mu sie w głowie od tego poprzestawiało; uciszanie kibiców za Fornalika, ta akcja z Brzęczkiem, teraz głośne komentowanie powołań – dlaczego Grosik nie jedzie, że szkoda, itd. Czy to jest zachowanie profesjonalisty? Śmiem wątpić. Nie pamiętam takich akcji, żeby np. Krystian z Portugalii miał odstawić. Wiadomo, że są wyjątki ale jak np. Messi, ale chłopie jesteś wzorem dla milionów ludzi i jak tak robisz, to taka postawa idzie w świat.

vvv
vvv
4 miesięcy temu
Reply to  Pioter

Takie są konsekwencje taktyki laga na lewandowskiego i jakoś to będzie.
Smutna prawda jest taka, że żaden inny gracz z pola oprócz lewandowskiego nie potrafił systematycznie grać dobrze.

Kemp
Kemp
4 miesięcy temu
Reply to  Pioter

Piszesz „w ostatnich latach”, a potem wyskakujesz z uciszaniem kibiców, co miało miejsce 8 lat temu!
I akurat jako kapitan ma prawo do skomentowania powołań, tym bardziej, że robi to w powściągliwy sposób.
A te 8 sekund to była najbardziej dyplomatyczna ocena „trenera” na jaką mógł się zdobyć.

Fan Kazimierza D.
Fan Kazimierza D.
4 miesięcy temu
Reply to  Pioter

Powiedz wprost. Nienawidzę Lewandowskiego bo jest wybitnym piłkarzem, dużo zarabia
i ma piękną żonę. Jest najlepszy i nie było z nim żadnych wpadek. Ma prawo mówić bo na to zapracował.
I powiedz jeszcze. Jestem zerem któremu nic nie wyszło po za włosami.
Wstydź się Pioter.

Pioter
Pioter
4 miesięcy temu

Masz racje Fanie. Nienawidze Lewego od kiedy jestem łysy jak kolano, ale musze golić boki maszynką Gillette od reklamy Lewego. Skąd wiedziałeś? I kurwa ile te maszynki kosztują? Ech Lewy zlituj sie.

wiejskie ziemniaczki
wiejskie ziemniaczki
4 miesięcy temu

W sumie prawda, ale z tą piękną żoną to się zapędziłeś.

Stefan
Stefan
4 miesięcy temu

On ma piękna zone? To współczuje Ci chłopie Twojej. Poza tym jest najlepszym piłkarzem jakiego miałem przyjemność oglądać na żywo i mówię to o nim od jakichś 16-17 lat

FalszywyProfil
FalszywyProfil
4 miesięcy temu

klasyka publicystyki. Ktoś pojechał za zasługi: Nikt nie powinien być powoływany za zasługi
Ktoś nie pojechał za zasługi: Nikt nie powinien być powoływany za zasługi, ale powinien zostać powołany za zasługi

qdlaty81
qdlaty81 (@qdlaty81)
4 miesięcy temu
Reply to  FalszywyProfil

W Polsce jest zawsze za zimno albo za ciepło. Jeszcze nie zauważyłeś?

Bart
Bart
4 miesięcy temu

Dokładnie, Kosowski mówi, że Klich ostatnio nie podnosi się z ławki, tylko że 4 dni temu wyjściowy skład i gol przeciwko Burnley 🙂

Pioter
Pioter
4 miesięcy temu

I dobrze, że jest ktoś z zewnątrz selekcjonerem bo już zlot Januszy i pseudoekspertów koleżkę chciał brać dla „robienia atmosfery”, coś dziwne że już takiego obcokrajowiec nie potrzebuje?

qdlaty81
qdlaty81 (@qdlaty81)
4 miesięcy temu
Reply to  Pioter

Może obcokrajowiec ma jakis pomysl na grę i chce coś ugrać…?
Nie to na pewno nie to… Po prostu grali dzień wcześniej w koło fortuny ze sztabem i tak im wylosowało. Grosik miał po prostu pecha, a pechowych zawodników to my w kadrze nie chcemy

Biały kaktus
Biały kaktus
4 miesięcy temu

„Na liście mamy też Karola Linettego. Możemy dyskutować nad tym, czy należało mu się powołanie, ale tak samo możemy dyskutować nad miejscem w składzie dla Mateusz Klicha, który ostatnio nie podnosił się z ławki, czy Jakuba Modera, który dopiero co zaczął podbój Premier League.”

Klich tak się nie podnosił z ławki w ostatnich 15 meczach (od najstarszego):
-90 (minut)
-45
-80
-58
-90
-45
-12
-14
-10
-ławka cały mecz
-12
-19
-90
-89
-75

Serio, nie ma chyba nic łatwiejszego niż sprawdzić taką rzecz na Flashscorze. Inna sprawa, że według Kosowskiego można dyskutować nad powołaniem Modera, który ostatnio regularnie gra w najlepszej lidze świata. Matko kochana, ludzie złoci. A tak na koniec zerknijmy jeszcze na „podbój ligi” Modera w odniesieniu do „nie podnoszenia się z ławki Klicha”.

Ostatnie 15 meczów Modera w klubie:
-ławka
-90
-ławka
-ławka
-8
-ławka
-5
-88
-86
-86
-5
-66
-1
-33
-90

Kamil, następnym razem włącz coś w stylu Flashscora i nie gadaj ludziom głupot.

CzaczoRuchaczo
CzaczoRuchaczo
4 miesięcy temu
Reply to  Biały kaktus

Taa, też to sprawdziłem i znów okazało się, że Kosowski plecie głupoty. Nie ma sensu przykładać do jego słów większej wagi.

Harren
Harren
4 miesięcy temu

To może Ciebie, ekspercie Kosowski, powołać, postawić na środku obrony i następnie obrobić dupę, ze nie dojechałeś. Ja pierdolę, co to za dzbany komentują tę naszą piłkę, to łeb mały.

Harren
Harren
4 miesięcy temu

nie mam przekonania, by Płacheta czy Jóźwiak mogli dziś dać zdecydowanie więcej kadrze niż on

no ja pierdole, nie mam pytań xDDDDDDDDD

CM711
CM711
4 miesięcy temu

Beret ekspert od Ligue 1, bo 20 lat temu zagrał tam parę spotkań.

tytus
tytus
4 miesięcy temu

Kosowski ma racje. Szymański przepadł

dNs
dNs
4 miesięcy temu

Dobrze że wypociny Wawrzyniaka są na końcu artykułu,
„, ale nie mam przekonania, by Płacheta czy Jóźwiak mogli dziś dać zdecydowanie więcej kadrze niż on…”
Skisłem po tej wypowiedzi.
Po co ten dinozaur się wypowiada..

qdlaty81
qdlaty81 (@qdlaty81)
4 miesięcy temu

Klich ostatnio wrocil do skladu i nawet strzelil gola takze widac ze wypowiedz godna”experta”

Suche Info
22.09.2021

EFL Cup: Klich i Bednarek przechodzą dalej, Everton odpada

We wtorkowy wieczór rozegrało się kilka meczów EFL Cup. Grała połowa Premier League, a więc streścimy wam pokrótce, co działo się na angielskich boiskach. Liverpool gładko opędzlował Norwich 3:0. Czy zagrał Przemysław Płacheta? No cóż, bez zaskoczenia – nie było go w kadrze meczowej. Juergen Klopp dość lajtowo podszedł do tematu, nie zagrał nikt z […]
22.09.2021
Weszło
21.09.2021

Podpuścić i skasować, który to już odcinek?

Klasyczny Inter Mediolan. Chciałoby się nawet może napisać: klasyczny Antonio Conte, gdyby nie fakt, że Conte już z San Siro się rozstał. Podczas dzisiejszego spotkania z Fiorentiną Inter zaprezentował całą gamę swoich dobrze znanych sztuczek. Handanović wyczyniający cuda w bramce. Pozorny bałagan w pierwszym okresie gry. Przetrzymanie wzmożonego pressingu rywala. I wreszcie ten kluczowy moment: […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Bez niespodzianki: Zagłębie opędzlowało rezerwy Śląska

We wtorkowych meczach Pucharu Polski doszło tylko do jednej niespodzianki. Co chcemy przez to powiedzieć? Ano to, że Zagłębie Lubin zgodnie z oczekiwaniami spokojnie poradziło sobie z rezerwami Śląska Wrocław. Był to mecz dla Zagłębia… co najmniej niewygodny. Gdyby lubinianom zdarzyła się wpadka z rezerwami lokalnego rywala – a „Miedziowi” wielokrotnie udowadniali, czy to z […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Ryszard Wieczorek: – Mam nadzieję, że będzie to nawóz pod rozwój klubu

Zakurzony Ryszard Wieczorek góruje dziś nad renomowanym Kostą Runjaiciem. Co miał do powiedzenia po meczu? Cytujemy za oficjalną stroną Pogoni: – Źle zaczęliśmy mecz, myślę, że zjadła nas trochę trema. Zbyt łatwo dopuszczaliśmy Pogoń pod bramkę i straciliśmy gola. To nas odblokowało. Zaczęliśmy grać swoją piłkę. Mieliśmy dwa stałe fragmenty gry, wyrównaliśmy i uwierzyliśmy w […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Runjaic: – Puchary rządzą się swoimi prawami

Tak! Mamy to! Czuliśmy, że to słynne hasło padnie już w pierwszej rundzie. I padło. Kosta Runjaic stwierdził na pomeczowej konferencji prasowej, że „puchary rządzą się swoimi prawami”. Brawo! To są wypowiedzi, o które nic nie robiliśmy! Natomiast nie chcemy tylko szydzić, bo Runjaic wziął na siebie pełną odpowiedzialność za ten mecz. Na spotkaniu z dziennikarzami […]
21.09.2021
Weszło
21.09.2021

Hej, Pogoń. Nie startuj już w Pucharze Polski. Nigdy

Drodzy „Portowcy”, jesteście fajnym klubem, dokonujecie sensownych ruchów, macie na siebie pomysł, macie w mieście klimat do piłki, dobrze szkolicie młodzież, budujecie okazały stadion. Jako że trudno nie pałać do was w ostatnich latach sympatią, chcemy podsunąć wam pewien pomysł. Z czystej życzliwości. Gorąco prosimy o przemyślenie go na najbliższym spotkaniu pionu sportowego. Nasz pomysł […]
21.09.2021
Weszło
21.09.2021

Jaga w defensywie? Kabaret. I to taki marnej jakości

Sezon ledwie się na dobre zaczął, a Jagiellonia ma już na koncie trzy spotkania, w których przyjęła od rywali trzy bramki. Udało się to Górnikowi Zabrze jeszcze w sierpniu. A na przestrzeni tygodnia białostoczanie przyjęli trójkę od Wisły Płock i Lechii Gdańsk. Dzisiaj Jaga gładko dostała w trąbę u siebie i pożegnała się z Pucharem […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Węgry bez kibiców. Kara za mecz z Anglią

Mecz z reprezentacją Anglii i rasistowskie oskarżenia w tle? Brzmi znajomo. Ale tak, jak podczas meczu Polaków do żadnych incydentów nie doszło, a burza wokół Kamila Glika okazała się wyolbrzymioną do granic historią, tak węgierska federacja poniesie konkretne konsekwencje. Za co? Ano za to, że z trybun padały obraźliwe hasła względem angielskich piłkarzy, zwłaszcza w […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Kontuzja Baszkirowa. Kilka tygodni przerwy

Złe wieści dla Zagłębia Lubin. Jewgienij Baszkirow doznał urazu. Klub komunikuje, że czeka go kilka tygodni przerwy. Jeszcze nie są znane szczegóły urazu Rosjanina, który dopiero przejdzie detaliczne badania. Wiadomo, że kontuzja dotyczy kolana. Baszkirow wystąpił w ostatnim meczu lubinian z Bruk-Betem, ale został zmieniony w przerwie. W tym sezonie czterokrotnie znalazł się w wyjściowym składzie. […]
21.09.2021
Weszło
21.09.2021

Gdzie Szymański? Czemu Płacheta? – powołania Sousy | Smykałka #19

21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Klopp napisał wzruszający list do chorego na raka kibica

Juergen Klopp to świetny człowiek. Niewiele jest w wielkiej piłce postaci, które wzbudzałyby tak dużą sympatię. Kiedy dowiedział się, że jeden z kibiców Liverpoolu walczy z rakiem, napisał do niego list, by go wesprzeć. Niestety, historia nie zakończyła się happy endem. Chory na nowotwór Chris zmarł. Jego brat wrzucił na Twittera list, jaki wysłał szkoleniowiec […]
21.09.2021
Weszło
21.09.2021

Kamil Grosicki i stolica. Związek, który nie mógł przetrwać

W pierwszej części historii Kamila Grosickiego zajrzeliśmy do Szczecina, który był domem dla dwóch zespołów Pogoni. Gdy Dariusz Adamczuk z kumplami i kibicami budowali od zera projekt „Pogoń Nowa”, jeden z najzdolniejszych wychowanków w historii Portowców debiutował pośród brazylijskiej kolonii Antoniego Ptaka. Dziś opisujemy kolejny etap jego wędrówki. Z rodzinnego Szczecina Grosicki wyjechał do Legii […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Patologia. Piłkarz celowo złamał rywalowi nos

Niższe ligi mają swój kapitalny urok, ale niestety przynoszą też mroczne historie – czasem wręcz rodem z kryminałów. Taka właśnie wydarzyła się na austriackich boiskach, gdzie rosyjski zawodnik, niejaki Raschid Arsanukajew, dopuścił się niewiarygodnego chamstwa. Historia wydarzyła się na boiskach dziewiątej ligi w Austrii, konkretnie w meczu Göfis Satteins 1b i FC Viktoria 62 Bregenz. Arsanukajew […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Robert Lewandowski odebrał Złotego Buta

Usiądźcie wygodnie i cieszcie się tą chwilą. Robert Lewandowski został właśnie pierwszym Polakiem w historii futbolu, który sięgnął po Złotego Buta. W teorii już to wiedzieliśmy, ale to dziś RL9 odebrał tę prestiżową nagrodę, więc formalności zostały dopięte. 41 bramek okazało się wyczynem, którego nie przebił nikt. Podczas oficjalnej gali gratulacje Polakowi składali Herbert Heiner, […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Kolejna kontuzja Thiago Alcantary

Są tacy piłkarze, którzy mają w sobie cząstkę geniuszu, ale kontuzje zabijają ją kawałek po kawałku. Najlepszym przykładem jest rzecz jasna Marco Reus, ale nie tylko. Thiago Alcantara także jest często trapiony przez urazy albo poważne problemy zdrowotne. Okazuje się, że pomocnik Liverpoolu znów z tego powodu znajdzie się poza grą. Jak informuje angielskie „Sky […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Kto stracił najwięcej na pandemii? Barcelona i Juventus

Włoska „La Gazzetta dello Sport” wraca do tematu strat, jakie największe kluby piłkarskie świata poniosły z powodu pandemii. Składają się na nie zamknięte trybuny, sklepy klubowe i wiele innych spraw, które powiększały dziurę w budżecie. Które kluby straciły na tym najwięcej? Straty, o których mówią włoskie media, idą w setki milionów euro. Na szczycie listy […]
21.09.2021
Ekstraklasa
21.09.2021

Stadion Radomiaka z trzema, a nie dwiema trybunami? Jest taki plan

Co jakiś czas zaglądamy do Radomia, a konkretniej – na budowę nowego stadionu w tym mieście. Inwestycja, która może posłużyć za scenariusz do sequelu „Niekończącej się opowieści” powoli idzie do przodu. W ostatnich tygodniach można usłyszeć optymistyczne prognozy, a z naszych ustaleń wynika, że miasto chciałoby, żeby w pierwszym etapie budowy powstał obiekt z trzema, […]
21.09.2021
Skoki
21.09.2021

Gregor Schlierenzauer zakończył karierę!

Jego dorobkiem medalowym można by obdzielić kilku zawodników. Gdy wchodził do Pucharu Świata, był fenomenem, z miejsca gotowym rywalizować o najwyższe cele. I choć kilku ostatecznie nie zrealizował, to i tak przeszedł do historii jako legenda skoków narciarskich. Legenda, którą w pewnym momencie wyhamowały kontuzje i wypalenie. Od dobrych kilku lat Gregor Schlierenzauer był już […]
21.09.2021