post
Avatar

Opublikowane 06.04.2021 08:39 przez

redakcja

W poświątecznej prasie Kamil Kosowski nie widzi już dalszego funkcjonowania Lecha z Dariuszem Żurawiem. Jest też krytyka Paulo Sousy za brak powołania dla Jakuba Świerczoka. Mamy dużą rozmowę o historii Górnika Zabrze z jego prezesem, a Michał Listkiewicz pisze, że woli hasło “all lives matter” od wersji z “black”. 

PRZEGLĄD SPORTOWY

Kamil Kosowski uważa, że Dariusz Żuraw nie wyciągnie Lecha Poznań z kryzysu.

(…) Po tamtym zespole nie ma już śladu i przez te kilka miesięcy mocno zmieniła się sytuacja Kolejorza. Teraz nie ma szans na mistrza, jego gra daleka jest od ideału, a wyniki są beznadziejne. Dzięki roszadom, do jakich doszło w całej lidze, widzimy, ile znaczy osoba trenera. W Legii Michniewicz nie miał najlepszego początku, ale później wszystko zatrybiło. W Lechu Dariusz Żuraw cały czas ma szansę wyprowadzić zespół z kryzysu. Na pewno na nią zasłużył, ale czy ją wykorzysta? Wydaje mi się, że nie. Jeśli Kolejorz chce zaistnieć, to musi zatrudnić dobrego szkoleniowca. Niestety, nie ma co szukać wśród Polaków. Nasi trenerzy nie pracują w Anglii, Włoszech, Niemczech, Holandii, czy nawet Danii i Szwecji. Polski trener nie odnosi sukcesów na arenie międzynarodowej i musimy korzystać z tych zza granicy. Oczy władz Lech powinny się zwrócić właśnie ku zachodowi. Jeśli Kolejorz chce być solidną europejską drużyną, to nie może tylko sprzedawać piłkarzy z zyskiem, musi też wygrywać trofea. A te w ostatnich latach zdobył nawet Piast pod wodzą byłego selekcjonera reprezentacji Polski.

Kto nie lubi Jakuba Świerczoka? – zastanawia się Antoni Bugajski.

Brak powołania do reprezentacji Polski dla najlepszego polskiego napastnika naszej ligi to jedna z kilku niezrozumiałych decyzji Paulo Sousy. Jeżeli ignorowanie przez selekcjonera w jakikolwiek sposób działa na gracza Piasta, to najwyraźniej mobilizująco. Skupia się na swojej snajperskiej robocie i jak nie strzela, to asystuje, przyczyniając się do kolejnych sukcesów drużyny.

Można hipotetycznie przyjąć – bo przecież Portugalczyk ze swoich (nie)powołań się nie tłumaczy – że dla Sousy nawet bardzo dobre występy na polskich boiskach nie są żadnym wyznacznikiem piłkarskiej klasy, bo powszechnie wiadomo, że z prawdziwym graniem mamy do czynienia wyłącznie w niepolskich klubach i jest to rzecz oczywista zwłaszcza dla przybysza z Portugalii. Przyjmijmy więc na chwilę, że Sousa w piłkarskiej megalomanii i zadufaniu rzeczywiście posunął się tak daleko. W takim razie, co w jego kadrze robią inni piłkarze z polskich klubów? Sousa oglądał w marcu z trybun ćwierćfinał Pucharu Polski Legia – Piast (1:2) i chyba powinien widzieć, w jaki sposób zawodnik gości strzela pierwszego gola. Z tego meczu do kadry wziął jednak legionistę Bartosza Slisza. W sprawie Świerczoka się nie zająknął, potraktował go jak powietrze.

Sandecja Nowy Sącz ma serię 12 meczów bez porażki. A jeszcze do listopada drużyna nie potrafiła wygrać meczu. Wszystko odmienił Dariusz Dudek.

Po wielu meczach bez zwycięstwa w klubie panowała grobowa atmosfera. 45-latek przede wszystkim musiał poradzić sobie z psychiką piłkarzy, przekonać ich do siebie i swojej wizji. Zawodnicy zgodnie potwierdzają, że to udało mu się znakomicie. Złapał z nimi świetny kontakt. Wiecznie uśmiechnięty szkoleniowiec zaraził optymizmem zarówno ich, jak i pozostałych pracowników klubu. Do Nowego Sącza wrócił entuzjazm, radość po golach też wydaje się jakaś większa niż u innych. Choć zimowe przygotowania były naprawdę intensywne, a piłkarze zwykle trenowali dwa razy dziennie, nikt nie kręcił nosem. Teraz to daje efekty. Pod względem motorycznym gracze wyglądają bardzo dobrze. Porównując mecze z początku sezonu i te ostatnie, gołym okiem widać skuteczniejszą taktykę, lepszą organizację gry i poprawę defensywy.

Po sezonie Sergio Aguero odejdzie z Manchesteru City, ale przed napastnikiem jeszcze jedna misja.

Argentyńska gwiazda odejdzie jako jedna z największych legend Manchesteru City. Agüero jest najlepszym strzelcem w ponad 140-letniej historii klubu. Już ma na koncie cztery tytuły mistrza Anglii, a za kilka tygodni prawie na pewno powiększy kolekcję do pięciu. Pod tym względem żaden zawodnik zakładający kiedykolwiek błękitną koszulkę nie może się z nim równać. Zresztą co tam Manchester City – Agüero to legenda całej Premier League, czwarty strzelec wszech czasów (181 goli), wciąż z szansami na przebicie się na podium (do Andy’ego Cole’a brakuje mu sześć trafień). Z zagranicznych strzelców jest najlepszy, w pierwszej dziesiątce można znaleźć jeszcze zaledwie jednego gracza pochodzącego spoza Wielkiej Brytanii (Thierry Henry). Argentyńczyk zagarnął dla siebie jeszcze jedno: najważniejszego gola w historii ligi, strzelonego w najbardziej spektakularnym finiszu rozgrywek. W ostatniej kolejce sezonu 2011/12 zegar wskazywał 93. minutę i 20. sekundę meczu z Queens Park Rangers. W tym momencie Manchester United był mistrzem, ale Agüero trafił wówczas do siatki, podarowując Manchesterowi City zwycięstwo 3:2 i pierwsze od 44 lat mistrzostwo kraju.

Gdyby nie tamta bramka, Alex Ferguson nie spędziłby na Old Trafford kolejnych 12 miesięcy, ale podrażniony utratą tytułu na rzecz największego wroga, Szkot musiał zostać i odejść dopiero po odzyskaniu trofeum. Ale przede wszystkim gdyby nie tamten strzał po podaniu Mario Balotellego (jedyna asysta Włocha w Premier League), być może nie byłoby kolejnych tytułów dla City albo przynajmniej wyhamowałoby to nieco zapędy klubu na kolejne lata. Tamten sukces rozpoczął nową erę w angielskiej ekstraklasie, kiedy Manchester City przestał być po prostu „hałaśliwym sąsiadem”, jak określił go kiedyś Ferguson, tylko stał się jedną z najlepszych ekip w Anglii. A na czele tego przewrotu stanął właśnie Agüero, który – paradoksalnie – do roli lidera niespecjalnie się nadaje. Ze stadionu, jeśli tylko może, ucieka tylnym wyjściem, byle nie musieć udzielać wywiadów. W domu przesiaduje głównie sam i ogląda filmy sensacyjne. Lubi samotność, nie znosi rozgłosu wokół siebie. Dla niego liczy się tylko to, co robi na boisku. I wolałby, żeby na boisku pozostało.

SPORT

Rozmowa z Dariuszem Czernikiem, prezesem Górnika Zabrze. Tym razem o historii klubu.

W meczu z Wartą zagraliście w okolicznościowych strojach. Skąd taki pomysł?

– Piłkarze zagrali w strojach stylizowanych na te, które towarzyszyły drużynie w pierwszym roku gry w ekstraklasie – wtedy w I lidze – w 1956 roku. W czasie pandemii chcieliśmy fanom, którzy nie mogą przychodzić na mecze, zaproponować coś wyjątkowego. Koszulki rzeczywiście są wyjątkowe, a jest ich tylko 200. Myślę, że ta limitowana seria będzie miała duże wzięcie!

Nim został pan prezesem klubu, był pan odpowiedzialny między innymi za tworzenie muzeum Górnika. Czyli też… dwa w jednym.

– To prawda. Żyjemy teraźniejszością, prowadzenie klubu w czasie pandemii nie jest proste i absolutnie trzeba skupić się na tym, co tu i teraz, a także na najbliższej przyszłości, ale klub z taką historią i tradycją musi o niej pamiętać, przypominać i pielęgnować. Robimy to z dumą. Rok temu była 50. rocznica gry w finale Pucharu Europy Zdobywców Pucharów. Spotkanie pokoleń piłkarzy „rozbił” nam COVID-19. Teraz przypominamy debiut w lidze, tym bardziej że był szczególny.

18 marca 1956 roku Górnik pokonał Ruch 3:1. Mecz obejrzało, jak podał wtedy „Sport”, ponad 25 tysięcy widzów.

– Dwie bramki strzelił Edward Jankowski, jedną Manfred Fojcik. Ale ten mecz to coś więcej niż 90 minut gry. Moim zdaniem rozpoczęła się nowa epoka nie tylko śląskiej, ale polskiej piłki. Śmiem twierdzić, że gdyby nie ta rywalizacja, nie byłoby wejścia polskiego futbolu na europejskie salony.

Do beniaminka przyjechała potęga. Dorobek klubów był w 1956 roku nieporównywalny. Tego dnia zaczęła się symboliczna zmiana warty?

– Coś w tym jest, ale nie do końca. Symboliczną jest liczba… osiem.

Dlaczego?

– Ruch w 1956 roku był już osiem razy mistrzem Polski, na Śląsku niepodważalnym hegemonem, klubem-legendą w skali kraju. A Górnik istniał… osiem lat. Nie mogło być inaczej, skoro powstał w mieście, które dopiero w 1945 roku znalazło się pierwszy raz w granicach Polski. Ktoś powiedział, że Górnik zajął na mapie Śląska miejsce Ruchu. To nie jest prawda. Pamiętajmy, że po II wojnie Górny Śląsk był dwa razy większy niż do 1939 roku. Mądrze powiedział mi kiedyś docent Zygfryd Wawrzynek, honorowy prezes Górnika, że po 1945 roku ten region był tak silny gospodarczo i duży w zasoby ludzkie i gospodarcze, że było miejsce dla dwóch bardzo silnych klubów. I zaczęła się rywalizacja, która „nakręcała” oba kluby. Zasada była prosta: chcąc być najlepszym na Śląsku, w zasadzie musiałeś być najlepszym w Polsce. Do 1974 roku tytuł tylko sporadycznie opuszczał region.

Akcja zmienników zapewniła GKS-owi Katowice wygraną na wagę fotela lidera. Jej sytuacja w tabeli staje się coraz bardziej komfortowa. Brak awansu będzie katastrofą.

GieKSa jedzie nią cierpliwie i konsekwentnie, ale bez fajerwerków, szanując każdy pokonany kilometr – bo nie przychodzi to łatwo. Wygrała 9 z ostatnich 11 meczów – wszystkie różnicą jednego gola! – Z Olimpią nie było łatwo, zawiesiła poprzeczkę bardzo wysoko. Zdajemy sobie sprawę, że w następnych meczach też tak będzie. Mieliśmy z tyłu głowy, że to święta. Chcieliśmy cokolwiek zrobić dla kibiców… Dedykujemy im to zwycięstwo. Liga to liga, ale to moment rodzinny. Dlatego wszyscy GieKSiarze, to dla was te 3 punkty – powiedział trener Rafał Górak.

O sobotnim zwycięstwie zadecydowała dopiero 86. minuta i akcja zmienników. Dominik Kościelniak uruchomił na prawym skrzydle Krystiana Sanockiego, ten dośrodkował z dużym wyczuciem, a mimo niełatwego położenia Marcin Urynowicz zdołał przeskoczyć Damiana Ciechanowskiego i Piotra Witasika, głową pakując piłkę do siatki.

SUPER EXPRESS

Michał Listkiewicz krytykuje najnowsze przykłady mieszania polityki ze sportem.

Akcje reprezentantów Norwegii i Anglii wywołały burzę. Obrona praw robotników budujących stadiony w Katarze i walka z rasizmem zasługują na wsparcie, ale mieszanie sportu z polityką już niekoniecznie. Dla mnie hasło „all lives matter” jest lepsze od wersji z „black”, przemoc i brutalność nie mają koloru.

Krytycy Roberta Lewandowskiego po odebraniu odznaczenia z rąk Prezydenta Andrzeja Dudy słabo znają historię Polski. Niemal 100 lat temu zamordowano prezydenta Gabriela Narutowicza. Nienawistna kampania medialna i cyniczni politycy sprawili, że Polska okryła się hańbą Prezydentobójstwa. Czy profesor Środa, redaktor Orliński i inni udają głupszych, niż są? „Lewy” zasłużył na swój order i odebrał go z rąk legalnie wybranego Prezydenta.

Fot. FotoPyK

redakcja

Opublikowane 06.04.2021 08:39 przez

redakcja

Anglia
19.04.2021

Liverpool remisuje z Leeds i oddala się od Ligi Mistrzów. Ale co z tego?

To nie było rewelacyjne spotkanie. Ba! Mimo trafienia Liverpoolu jeszcze w pierwszej połowie, było to spotkanie dość przeciętne. Przynajmniej do 70. minuty, gdy zaczęło naparzać Leeds United. I bardzo dobrze Pawie zrobiły, bo raz, że uratowały spotkanie, dwa, że zdobyły dzięki temu punkt. Ale Liverpoolowi pewnie to powiewa.  Otoczka przed meczem nie była najbardziej przychylna […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Kozacy i badziewiacy. Michał Kucharczyk znów jest sobą

Sporo mamy w tym sezonie Ekstraklasy indywidualnych rozczarowań, więc warto docenić drogę, którą w ostatnich miesiącach przebył Michał Kucharczyk. Jesienią był jednym z najbardziej irytujący ligowców, w pewnym momencie nawet stracił miejsce w składzie Portowców, by potem odnaleźć się na lewej obronie. Wiosna? Wiosną były piłkarz Legii Warszawa prezentuje to, po co do Szczecina go […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Reforma Ligi Mistrzów, czyli komplikowania ciąg dalszy

Rany, ile się dzieje w futbolowym świecie. Naczelny temat to wiadomo, Superliga, i rozkmina czy futbol rzeczywiście zmieni się w tak drastyczny sposób, czy rozejdzie się po kościach po licytacji i największe kluby po prostu dostaną większą kasę. Natomiast UEFA na razie ma zamiaru się uginać. Dowód – zatwierdzenie nowego formatu Ligi Mistrzów od sezonu […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Plusy i minusy Superligi

Futbol to biznes. Iluzja prysła. Bogaci wystąpili przeciw uboższym. Trwa wojna. Wielka rewolucja w świecie futbolu. Niewykluczone, że po ogłoszeniu planów odpalenia Superligi ten sport już nigdy nie będzie taki sam, że zmieni się wszystko. Środowisko europejskiej piłki nożnej zasypuje się oświadczeniami, groźbami, argumentami. Każda minuta przynosi nowe informacje. Zatrzymajmy się więc na chwilę i […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Sawicki: – To już wojna

– Nie ma już czasu na blefowanie. Blefowanie było przez ostatnich kilka lat. Przypomnę, że utworzenie Superligi cały czas było straszakiem największych klubów, wywieranie presji dla UEFA, by alokować coraz więcej pieniędzy do coraz mniejszego grona klubów, które są najbardziej sławne. Uważam, że to już wojna pomiędzy dwunastoma klubami, a UEFA. Wydaje mi się, że […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Legia nie może zlekceważyć tego finiszu

Według Pawła Mogielnickiego z 90minut.pl Legia ma 98,2% szans na mistrzostwo. No bo rzeczywiście – trudno wierzyć, że pierwsze miejsce miałoby przypaść komuś innemu. Legia wypracowała sobie zaliczkę i teraz spokojnie może jej bronić. Natomiast ekipie, która chce potem przełamać pucharową niemoc, wypadałoby to robić z większym animuszem. Do drużyny Michniewicza można mieć pretensje za […]
19.04.2021
Prasówka
19.04.2021

PRASA. Do końca kwietnia decyzja w sprawie Świerczoka. Piast pobije rekord?

– Do końca kwietnia Piast Gliwice musi zdecydować, czy wykupi Jakuba Świerczoka z Łudogorca Razgrad. Jeżeli chce to zrobić, musi zapłacić milion euro, czyli ustanowić efektowny transferowy rekord w historii klubu. Świerczok – najlepszy napastnik Piasta i jeden z najlepszych w całej ekstraklasie – w tym sezonie gra tylko na zasadzie wypożyczenia, co i tak […]
19.04.2021
Prasówka
17.04.2021

PRASA. Gumny: Intensywność w Bundeslidze i Ekstraklasie? Przepaść

Dzisiejsza prasa dostarcza nam sporo wieści z lig zagranicznych oraz Ekstraklasy. Mamy zapowiedzi debiutu Macieja Skorży, wywiad z Maciejem Żurawskim oraz szybki przegląd wiadomości z 1. i 2. ligi. Ciekawie wypada także wywiad z Robertem Gumnym, który opowiada o grze w Niemczech. I nie jest to opinia zbyt dobra dla polskiej ligi. – W Augsburgu […]
17.04.2021
Prasówka
16.04.2021

Pekhart: Bez rodziny na miejscu mógłbym nawet zerwać umowę z Legią

Piątkowa prasa jak zawsze dostarcza nam sporo ciekawych materiałów. Jest geneza rozwoju Warty Poznań pod wodzą obecnego właściciela, jest rozmowa z Tomasem Pekhartem i analiza wcześniejszych problemów Macieja Skorży. Mamy tekst o pożegnaniu Rakowa z Bełchatowem, pochwały Kosty Runjaica pod adresem Kacpra Kozłowskiego i sporo innych rzeczy.  PRZEGLĄD SPORTOWY Roszady na ławkach trenerskich w ekstraklasie […]
16.04.2021
Prasówka
15.04.2021

PRASA. Kosowski: “W Stali jest ‘makao’, a za chwilę może być ‘po makale'”

Dzisiejsza prasa nie porywa, ale parę ciekawych rzeczy w niej znajdziemy. Sporo jest dziś o piłce kobiecej czy futsalu. Dowiemy się, jak Weronika Zawistowska trafiła do Bayernu czy przeczytamy relację z meczu futsalistów, którzy awansowali na EURO. A ligowa młócka? W Piaście planują przedłużenia kontraktów, a zwolnienia trenerów komentuje Kamil Kosowski. – Nie ma takiej historii, […]
15.04.2021
Prasówka
14.04.2021

PRASA. Skorża nie poprowadził Lecha z Legią, bo przeciągały się rozmowy

– To nie tak, że nie chciałem poprowadzić drużyny w meczu z Legią. Rozmowy rozpoczęliśmy po odejściu Darka Żurawia i one długo trwały. Nie pamiętam, kiedy tak długo rozmawiałem z klubem. Nie chodziło o finanse, bo tutaj porozumienie osiągnęliśmy natychmiast. Ale chcieliśmy ustalić, jakich błędów nie popełnić. A w meczu z Legią drużyna zagrała bardzo […]
14.04.2021
Weszło
13.04.2021

Teraz Wisłę Płock przejmie Bartoszek, a po sezonie Brzęczek

– Jeśli nie wydarzy się nic nieprzewidzianego, o ekstraklasowy byt powalczy z Wisłą Bartoszek, ostatnio pracujący w I-ligowej Koronie. Gdyby Nafciarzom udałoby się zostać w elicie na kolejny sezon, drużynę ma przejąć Brzęczek. (…)Według naszych informacji obie strony są już po pierwszych rozmowach i były selekcjoner podejmie się wyzwania pod dwoma warunkami – Nafciarze muszą […]
13.04.2021
Weszło
19.04.2021

Kozacy i badziewiacy. Michał Kucharczyk znów jest sobą

Sporo mamy w tym sezonie Ekstraklasy indywidualnych rozczarowań, więc warto docenić drogę, którą w ostatnich miesiącach przebył Michał Kucharczyk. Jesienią był jednym z najbardziej irytujący ligowców, w pewnym momencie nawet stracił miejsce w składzie Portowców, by potem odnaleźć się na lewej obronie. Wiosna? Wiosną były piłkarz Legii Warszawa prezentuje to, po co do Szczecina go […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Sawicki: – To już wojna

– Nie ma już czasu na blefowanie. Blefowanie było przez ostatnich kilka lat. Przypomnę, że utworzenie Superligi cały czas było straszakiem największych klubów, wywieranie presji dla UEFA, by alokować coraz więcej pieniędzy do coraz mniejszego grona klubów, które są najbardziej sławne. Uważam, że to już wojna pomiędzy dwunastoma klubami, a UEFA. Wydaje mi się, że […]
19.04.2021
Stranieri
19.04.2021

Popisy bramkarzy, Krychowiak i Kownacki z golem i asystą | STRANIERI

Od czasu kontuzji Roberta Lewandowskiego liczba bramek strzelanych przez naszych stranierich trochę spadła, ale kilku kumpli z kadry pomaga nadrabiać straty. Miniony weekend był bardzo udany dla Grzegorza Krychowiaka i Dawida Kownackiego, którzy zaliczyli bramkę i asystę. Poza tym sporo ostatnich podań w wykonaniu Polaków w Serie B i popisy bramkarzy – łapcie raport stranieri! […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Superliga – jaki kształt przybiorą rozgrywki?

Na oficjalnych witrynach dwunastu klubów-założycieli pojawiły się wstępny plany rozgrywek Superligi. Jak ma wyglądać ten nowy turniej, pomyślany przez twórców jako zastępstwo dla Ligi Mistrzów? Cóż – nie ma co ukrywać, liga ma być w samym założeniu bardzo mocno zabetonowana. Jak na razie poznaliśmy dwanaście klubów, które zagwarantowały sobie stałe miejsce w Superlidze, ale z […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Prezes Superligi: – Zamierzamy pomóc piłce nożnej

Powstanie Superligi wstrząsnęło światem piłki. Znamy już władze tych rozgrywek. Pierwszym prezesem Superligi został Florentino Perez z Realu Madryt, wiceprezesem Andrea Agnelli z Juventusu, a także Joel Glazer z Manchesteru United. Cała trójka opublikowała oficjalne wypowiedzi na temat Superligi: Florentino Perez: – Zamierzamy pomóc piłce nożnej Florentino Perez (Real Madryt): – Zamierzamy pomóc piłce nożnej […]
19.04.2021
Serie A
18.04.2021

Remis, który zadowala obie strony. Napoli i Inter dzielą się punktami

W 31. kolejce Serie A Napoli zremisowało u siebie z Interem Mediolan 1:1. I tak sobie myślimy, że zarówno Antonio Conte, jak i Gennaro Gattuso mają powody, by ten rezultat zwyczajnie szanować. Nie obejrzeliśmy wielkiego widowiska z pokazem piłkarskich fajerwerków, lecz niewątpliwie obie ekipy bardzo, ale to bardzo rzetelnie zapracowały dzisiaj na kolejny punkcik do […]
18.04.2021
Liczba komentarzy: 20
Subscribe
Powiadom o
guest
20 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Rafal
Rafal
13 dni temu

Bugajski coś ćpa? I na ch** ten Świerczok, na 5 napastnika? Przecież by się nie złapał do gry treningowej 11 na 11. A teksty, że ktoś kogoś nie lubi to już prawdziwa żenada.

Po obejrzeniu jakiegokolwiek meczu Ekstraklasy to ja osobiście każdego zawodnika bym z tej kadry wyrzucił. Nie! Ja bym go wyp******.

Narzeczona wchodzi do mieszkania i rzuca co oglądam. No kurde Ekstraklase, a tak naprawde bliżej niezdefiniowany sport jakby paradokument Szkoła aspirujący do wejścia na Netflix.

Polska gówniana liga to dno dna, wyprzedzili nas już wszyscy, czy jest jakikolwiek powód, żeby wyróżniający się zawodnik, który nie jest młodzieżowcem dostał powołanie?

Ile mamy zebrać upokorzeń w Europie żeby tacy ludzie jak Bugajski skumali, że bycie dobrym w naszej lidze to tak jak bycie dobrym w podstawówce kiedy jest się w 1 klasie Liceum, a kadra to ma być Uniwersytet. Na Euro jedzie się prezentować poziom, a nie w nagrodę za odpalenie z Ludgoreca.

Gmoch
Gmoch
13 dni temu
Reply to  Rafal

Wczoraj puściłem sobie tylko kilka śmiesznych skrótów. Parodie jak przy akcjach Podbeskidzia z Wisłą.

Edek
Edek
13 dni temu
Reply to  Rafal

Może i masz racje, ale skoro Sousa dowołał Niemczyckiego z drużyny która znajduje się gdzieś na końcu tabeli ekstraklasy to czemu nie dowołał Świerczoka?

Rafal
Rafal
13 dni temu
Reply to  Edek

Edek, ale niemczycki to rocznik 99, a swierczok to stary kon.

Edek
Edek
13 dni temu
Reply to  Rafal

No i co z tego ze młody? Gość broni w jednej ostatnich drużyn ektsraklapy, akurat dobrych bramkarzy to mamy na pęczki, a dobrych napastników niewielu.

Szewczyk Dratewka
Szewczyk Dratewka
13 dni temu
Reply to  Edek

Bo pewnie jako jedyny był wolny i chciał przyjechać i wystąpić w roli statysty.

Fan Kazimierza D.
Fan Kazimierza D.
13 dni temu
Reply to  Rafal

Niby masz rację ale jesteś zbyt przewrażliwiony.
Czy to wina Bugajskiego że poziom ligi jest katastrofalny?
Czy porażka w sportowej walce to upokorzenie w Europie?
To tylko sport. Wyluzuj.

Rafal
Rafal
13 dni temu

Chlopie zycze Ci takiego luzu jaki zawarlem w swojej wypowiedzi. Uwazam swoj komentarz za fenomenalny, hehe xD. Podkrecilbym jakims epitetem jeszcze.

A wracajac do tematu to co ma Bugajski do poziomu ligi? Chce wsadzic typa z ligi jak sam powiedziales o poziomie katastrofalnym i tylko o to sie czepiam.

Poza tym dla mnie to NIE tylko sport (jestem swiadom tego zdania na nieszczescie swojej kobiety, mozesz jej wspolczuc wyluzowany czlowieku)i tak styl w jakim odpadamy co roku z pucharow jest upokarzajacy.

Przewrazliwiony? Nie wiem nie znam, po prostu sobie komentuje.

gdasgagsae
gdasgagsae
13 dni temu
Reply to  Rafal

https://typowanieako.blogspot.com/ – Znowu trafili ! wczoraj 167 kurs kuponu i skan maja na blogu! polecam bo zarobilem z nimi 10 tys na tym kuponie wczoraj . Na dzis maja kolejny!

dasha
dasha
13 dni temu
Reply to  Rafal

https://demskityper.blogspot.com/ – Trafił kupon z kursem 1630 !! skan ma na blogu ! i ma kolejny kupon juz dostepny na dzis !

Zdrowy rozsądek
Zdrowy rozsądek
13 dni temu

Miło że Pan Listkiewicz miał w tych trudnych hejterskich czasach odwagę by wypowiedzieć takie – w końcu zdroworozsądkowe- opinie. Tak trzymać!

Jarmolenko
Jarmolenko
13 dni temu

Tu nawet Pepuś Guardiola nie pomoże. Kopacze zamiast grać wolą zbierać lajki na insta.

Mirek Marek
Mirek Marek
13 dni temu

Może dlatego, że Świerczok został zweryfikowany na poziomie wyższym niż ekstraklasa. Nie wiem w ogóle po co takie teksty. Każdy widzi, że mamy trzech napastników, którzy grają na poważnym poziomie. Ktokolwiek jeszcze tam dojdzie, kadry nie zbawi. Nie ma żadnych przesłanek, żeby sądzić, że Świerczok wypadłby z taką Anglią lepiej niż Świderski, Wilczek czy Stępiński. To po prostu nie ten poziom i tyle.
Widzę, że generalnie dziennikarze uwielbiają się ekscytować sprawami bez znaczenia: trzeci bramkarz, szósty pomocnik, czwarty napastnik…

bcdgsagsasgasadgsagsa
bcdgsagsasgasadgsagsa
13 dni temu

https://typowanieako.blogspot.com/ – Znowu trafili ! wczoraj 167 kurs kuponu i skan maja na blogu! polecam bo zarobilem z nimi 10 tys na tym kuponie wczoraj . Na dzis maja kolejny!

gdasgagsaegsagsagsa
gdasgagsaegsagsagsa
13 dni temu

https://demskityper.blogspot.com/ – Trafił kupon z kursem 1630 !! skan ma na blogu ! i ma kolejny kupon juz dostepny na dzis !

Tralalala
Tralalala (@tralalala)
13 dni temu

Wypowiedź Kosowskiego to jakieś kuriozum…. Gość przeczy sam sobie z tymi wyborami szkoleniowców (zagraniczny/Polak).

Robert
Robert
13 dni temu

Ekstraklasa to jest stan umysłu. Ten weekend to był dopiero spektakl. Odwrócony krokodyl w murze jako nowinka taktyczna, mega asysta piętą Bielińskiego, przekopanie stadionu przez Szysza… Dla takich chwil się żyje, dla takich chwil się ogląda ten nasz narodowy skarb

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki
13 dni temu

Hasło “Black Lives Matter” jest czysto rasistowskie.
To elementarna logika, tęczowe łotsony.

Szewczyk Dratewka
Szewczyk Dratewka
13 dni temu

Cyt. Klasyka “Pan Bugajski pomylił odwagę z odważnikiem”. Chyba go jeszcze klimat świąteczny trzyma, albo strzelił focha na Paulo Souse np. za odmowę wywiadu. Tak jak niżej ktoś napisał po co 5 wiekowy już napastnik? Z 9 bramkami w tej smutnej jak…lidze. Jak odpadnie ktoś z powołanej czwórki ok. No autorytetu to sobie p. dziennikarz nie zbudował:)

Edek
Edek
13 dni temu

No przecież przed meczem z Anglią odpadł Lewandowski, Milik pod formą, więc mieliśmy dwóch napastników którzy coś tam grali. Można było powołać Świerczoka choćby żeby wszedł na ostanie 5 minut w roli jokera. Facet jest sprytny, ma silny charakter i nie odpuszcza, a nóż byłaby jakaś konterka, przebitka itp.

Suche Info
19.04.2021

James Milner: – Nie podoba mi się to i mam nadzieję, że tak się nie stanie

Piłkarze nie pozostają bierni wobec ostatnich wydarzeń. W krytyczny sposób o Superlidze wypowiedział się Ander Herrera z PSG. Dejan Loveren, zawodnik Zenitu Sankt Petersburg, także zaprotestował przeciwko pomysłowi powstania nowych rozgrywek. Natomiast po meczu z Leeds James Milner otwarcie wyraził niezadowolenie z faktu przystąpienia The Reds do kontrowersyjnego projektu.  61-krotny reprezentant Anglii jest pierwszym zawodnikiem […]
19.04.2021
Anglia
19.04.2021

Liverpool remisuje z Leeds i oddala się od Ligi Mistrzów. Ale co z tego?

To nie było rewelacyjne spotkanie. Ba! Mimo trafienia Liverpoolu jeszcze w pierwszej połowie, było to spotkanie dość przeciętne. Przynajmniej do 70. minuty, gdy zaczęło naparzać Leeds United. I bardzo dobrze Pawie zrobiły, bo raz, że uratowały spotkanie, dwa, że zdobyły dzięki temu punkt. Ale Liverpoolowi pewnie to powiewa.  Otoczka przed meczem nie była najbardziej przychylna […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Michał Pazdan otrzymał wstępną propozycję powrotu do Ekstraklasy

Portal meczyki.pl poinformował, że Wisła Płock jest zainteresowana sprowadzeniem 38-krotnego reprezentanta Polski. Michał Pazdan jest obecnie piłkarzem tureckiego MKE Ankaragucu, jednak jego kontrakt z klubem wygasa w czerwcu. Według informacji Tomasza Włodarczyka “Nafciarze” kontaktowali się już w piłkarzem i zaoferowali gotowość do podjęcia poważniejszych rozmów. Ponoć jeszcze nie padły konkretne propozycje ze strony płockiego klubu. […]
19.04.2021
Weszło FM
19.04.2021

Wtorek w Weszło FM: moto-poranek, audycja esportowa i emocje w Ekstraklasie

Wtorek w radiu rozpoczniemy od poranka dla fanów motoryzacji. Potem premiery – między innymi „Tenis Klubu”, „Weszło w esport” czy „Die Qualitat”, a następnie aż cztery mecze Ekstraklasy. Szczegóły znajdziecie poniżej: 7:00 – 10:00 – „Dwójka bez Sternika” – Michał Łopaciński i Adam Kotleszka zapraszają na moto-poranek. Będą też materiały piłkarskie poświęcone Superlidze – o […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Kluby Superligi “przeniosą” swoją historię do nowych rozgrywek

Jeżeli spodziewaliście się, że dziś nic was już nie zaskoczy, to jesteście w dużym błędzie. Otóż kluby Superligi postanowiły pójść krok dalej i według informacji hiszpańskich mediów chcą, by ich triumfy w Lidze Mistrzów były uznawane za zwycięstwa w nowych rozgrywkach. Dobre, prawda? Wychodzi na to, że zanim na dobre ruszyłaby Superliga, to Real Madryt […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Piłkarze Leeds zaprotestowali przeciwko Superlidze

Już wcześniej zrobiło się głośno o sprzeciwie angielskich kibiców. Fani klubów z tzw. TOP6 podjęli wspólne działania mające na celu unicestwienie projektu Superligi. Do grona osób protestujących dołączyli także piłkarze Leeds United, którzy na przedmeczową rozgrzewkę wyszli w okolicznościowych koszulkach. Co ciekawe, ich dzisiejszym przeciwnikiem jest Liverpool, który należy do grona założycieli nowych rozgrywek. Podopieczni […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Selekcjoner kadry Norwegii: – Po jaką cholerę Juve pcha się do tych rozgrywek?

Opiekun reprezentacji Norwegii, Ståle Solbakken, w rozmowie z tv2.no nie miał żadnych skrupułów wyrazić w dosadny sposób swojego zdziwienia decyzją Juventusu o przystąpieniu do Superligi. Stwierdził, że turyńczycy nie mają czego tam szukać, skoro w ostatnich sezonach ponosili spektakularne klęski w rozgrywkach Ligi Mistrzów. W bardzo otwarty sposób zdeprecjonował ich pozycję w europejskim futbolu. Przesadził? […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

“Wielka Trójka” nie chce opuszczać Serie A

W trybie pilnym zostało zwołane dziś spotkanie przedstawicieli wszystkich klubów Serie A. Ku zaskoczeniu  delegatów pozostałych 17 drużyn pojawili się na nim reprezentanci Juventusu, Milanu i Interu Mediolan. Przedmiotem obrad był udział tych zespołów w Superlidze i propozycje ewentualnego kształtu ligi po ich odejściu. Jednak – jak podaje włoski dziennikarz, Fabrizio Romano – wyżej wymienione […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Jerzy Dudek: – UEFA za późno zareagowała ze zmianami

W rozmowie z “WP Sportowe Fakty” na temat kontrowersyjnego projektu Superligi wypowiedział się Jerzy Dudek. Były reprezentant Polski nie miał także oporów, by skrytykować UEFA za zbyt późno przeprowadzoną reformę Ligi Mistrzów. Choć były zawodnik m.in. FC Liverpool nie jest zwolennikiem Superligi, to rozumie dlaczego część klubów zdecydowała się na podjęcie takich kroków. – Jak […]
19.04.2021
Kanał Sportowy
19.04.2021

Weszłopolscy od 20:00 – Maciej Bartoszek, Jakub Kuzdra, Marcin Węglewski

Od godziny 20:00 kolejne wydanie magazynu Weszłopolscy! Pewnie mimochodem padnie parę zdań o Superlidze i reformie Ligi Mistrzów, ale oczywiście interesują nas Ekstraklasa i I liga. Gośćmi będą trener Wisły Płock Maciej Bartoszek, Jakub Kuzdra z Warty Poznań, opiekun GKS-u Bełchatów Marcin Węglewski oraz Łukasz Grabowski z “Przeglądu Sportowego”. Zapraszamy! 
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Szef Parlamentu Europejskiego: W tym projekcie liczy się tylko władza i pieniądze

Na temat powstania Superligi swoje opinie zaczęli wyrażać także najważniejsi politycy na arenie europejskiej. W rozmowie z francuskim dziennikiem “L’Equipe” David Sassoli, przewodniczący Parlamentu Europejskiego, w krytycznym tonie wypowiedział się o nowym przedsięwzięciu z udziałem topowych klubów Starego Kontynentu.  Włoski polityk odpowiedział na pytanie dotyczące tego, czy popiera w tym sporze UEFA. – Tak, jestem […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

UEFA twierdzi, że kluby zostały przekonane ogromną pożyczką

Według Tomasza Włodarczyka z meczyki.pl wśród osób piastujących różne funkcje w UEFA panuje przekonanie, że założyciele Superligi otrzymali gwarancję wielkiej pomocy finansowej ze strony amerykańskiego holdingu bankowego i dlatego zdecydowały się wkroczyć na ścieżkę wojenną. Działacze europejskiej federacji twierdzą, że kluby otrzymały kredyt opiewający na kwotę nawet 400 milionów dolarów. Rzecz jasna wszystkie teorie spiskowe […]
19.04.2021
Fuksiarz
19.04.2021

Early Payout w Fuksiarz.pl? Pokazujemy, że to się opłaca

Już dawno skończyły się czasy, kiedy wynik 2:0 można było uznać za bezpieczny. Futbol stał się bardziej nieprzewidywalny, ale, co najważniejsze, kara tych, którzy myślą o pewnym zwycięstwie jeszcze przed ostatnim gwizdkiem. Karani są oczywiście piłkarze, ale dzięki ofercie Fukasiarza na pewno nie ucierpicie wy. Nie musicie się obawiać, że wasz zespół straci dwubramkowe prowadzenie. […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Bayern nie przystąpi do Superligi [Oficjalnie]

Nie jest to zaskakująca informacja – niemieckie kluby od samego początku otwarcie protestowały przeciwko pomysłowi utworzenia nowych elitarnych rozgrywek. Po tym, jak Karl-Heinz Rummenigge, prezes Bayernu zastąpił Andrea’e Agnelliego w ECA, podmiocie zrzeszającym europejskie kluby, było już prawie pewne, że Bawarczycy nie wezmą udziału w Superlidze. Oświadczenie sternika “Die Roten” tylko potwierdziło tę informację.  Na […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Angielscy fani deklarują wspólną walkę z Superligą

Kilka godzin wcześniej fani Liverpoolu otwarcie zaprotestowali przeciwko powstaniu nowych rozgrywek. Kibice The Reds wywiesili transparenty uderzające we władze klubu, a także postanowili zdjąć z trybun kibicowskie flagi. Nie trzeba było długo czekać na reakcję fanów z innych zespołów. Stowarzyszenia kibiców klubów z tzw. “wielkiej szóstki” wydały wspólny komunikat o zjednoczeniu i podjęciu wspólnych działań […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Kozacy i badziewiacy. Michał Kucharczyk znów jest sobą

Sporo mamy w tym sezonie Ekstraklasy indywidualnych rozczarowań, więc warto docenić drogę, którą w ostatnich miesiącach przebył Michał Kucharczyk. Jesienią był jednym z najbardziej irytujący ligowców, w pewnym momencie nawet stracił miejsce w składzie Portowców, by potem odnaleźć się na lewej obronie. Wiosna? Wiosną były piłkarz Legii Warszawa prezentuje to, po co do Szczecina go […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Dejan Lovren: – Futbol znajdzie się na krawędzi całkowitego upadku

Piłkarze także postanowili zabrać dziś głos w sprawie utworzenia Superligi. Najpierw Ander Herrera otwarcie sprzeciwił się wizji nowego projektu, teraz swoje stanowisko w mediach społecznościowych opublikował Dejan Lovern, zawodnik Zenitu Sankt Petersburg. Chorwacki piłkarz wyraża zaniepokojenie przyszłością futbolu i jest przekonany, że jego koniec jest bliski. Były gracz FC Liverpoolu w mocnych słowach skrytykował powstanie […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Reforma Ligi Mistrzów, czyli komplikowania ciąg dalszy

Rany, ile się dzieje w futbolowym świecie. Naczelny temat to wiadomo, Superliga, i rozkmina czy futbol rzeczywiście zmieni się w tak drastyczny sposób, czy rozejdzie się po kościach po licytacji i największe kluby po prostu dostaną większą kasę. Natomiast UEFA na razie ma zamiaru się uginać. Dowód – zatwierdzenie nowego formatu Ligi Mistrzów od sezonu […]
19.04.2021