Zawodnik Górnika pomógł Gambii w historycznym awansie

Damian Smyk

Autor:Damian Smyk

25 marca 2021, 19:08 • 1 min czytania 0 komentarzy

Reprezentacja Gambii wywalczyła historyczny awans na Puchar Narodów Afryki. 45 minut w starciu decydującym o awansie zaliczył Alasana Manneh z Górnika Zabrze. Gambijczycy ograli Angolę i dzięki dobrym wynikom w pozostałych meczach są już pewni swojego udziału w PNA.

Gambia potrzebowała zwycięstwa we własnym starciu z Angolą oraz zwycięstwa Gabonu nad Demokratyczną Republiką Kongo. Oba warunki zostały spełnione. Gambia zwyciężyła 1:0, z kolei Gabon 3:0. Tym samym przed ostatnią serią meczów Gambijczycy są już pewni udziału w Pucharze Narodów Afryki.

Dla Gambii to pierwszy udział w tym turnieju. I być może na turniej pojedzie zawodnik Górnika Zabrze – Alasana Manneh. Pomocnik zabrzan dzisiaj wystąpił w wyjściowym składzie swojej reprezentacji. Ale został zmieniony w przerwie. To był jego czwarty występ w kadrze, a drugi w eliminacjach do PNA. Wcześniej rozegrał całe spotkanie w pierwszej rundzie eliminacyjnej, gdy Gambijczycy po dogrywce pokonali Dżibuti. W październiku rozegrał też całe spotkanie w towarzyskim starciu z Kongo.

Manneh jest podstawowym zawodnikiem Górnika Zabrze. W tym sezonie zaliczył 24 spotkania w barwach zabrzan – strzelił trzy gole i zaliczył też trzy asysty. Ma kontrakt z Górnikiem do lata 2022 roku. Do Polski trafił z rezerw FC Barcelony.

Pochodzi z Poznania, choć nie z samego. Prowadzący audycję "Stacja Poznań". Lubujący się w tekstach analitycznych, problemowych. Sercem najbliżej mu rodzimej Ekstraklasie. Dwupunktowiec.