post
Damian Smyk

Opublikowane 05.03.2021 08:19 przez

Damian Smyk

Pierwszy okres pazdanomanii był dobry pod względem wizerunkowym. Pokazałem się, jako normalny gość. Wydałem książkę dla dzieci, zostałem ambasadorem SOS Wioski Dziecięce, brałem udział w reklamie Kubusia, która miała na celu propagowanie zdrowego stylu życia. Nie rzucałem się na każdą ofertę, a było ich naprawdę wiele. Mogłem reklamować Ubera, Media Expert, ale w tamtym czasie uważałem, że w ogóle nie wiąże się to z moim wizerunkiem. Z perspektywy zastanawiam się, czy takie podejście było dobre. Zdarzały się sytuacje, w których firma oferowała mi bardzo dużą sumę za sam przyjazd, niezależnie od tego, czy zgodziłbym się z nią współpracować – opowiada Michał Pazdan w rozmowie dla „Przeglądu Sportowego”. Co tam dziś w prasie?

„SPORT”

Ten sezon wcale nie musi być stracony dla Piasta Gliwice. Sytuacja w lidze nie jest może znakomita, ale dzięki ograniu Legii pojawiła się szansa na zdobycie Pucharu Polski.

Można pokusić się o stwierdzenie, że obecny Piast jest słabszy od tego, który zdobył mistrzostwo Polski, a może i od ubiegłorocznego, który zdobył brąz. Naszym zdaniem gliwiczanie są po prostu trochę innym zespołem, z nowymi ogniwami, które jednak coraz lepiej wpasowują się do maszyny. Inżynier Waldemar Fornalik wie, jak skalibrować maszynę, jak ją naoliwić, by działała równo i mocno. W tej chwili Piast to jeden z najbardziej niewygodnych rywali dla każdego. – Nie zawsze jesteśmy faworytem. W Warszawie nim nie byliśmy, ale pokazaliśmy, że Piast na wiosnę może wygrać z każdym i czuje się mocny. W drugiej połowie meczu z Legią faktycznie to była duża praca w obronie, ale ona także została wynagrodzona – mówił po awansie do półfinału Pucharu Polski Jakub Czerwiński.

Raków Częstochowa w kwietniu rozegra pierwszy mecz u siebie. Ale tak naprawdę u siebie – w Częstochowie. Rozmowa z Piotrem Grzybowskim, wiceprezydentem Częstochowy, na temat stadionu, boiska, relacji z Rakowem.

Czy termin realizacji pierwszej części budowy stadionu przy Limanowskiego, a więc 21 marca, jest aktualny?

– W poniedziałek, wraz z władzami klubu odwiedziliśmy teren budowy stadionu. Mamy deklarację, że do końca tego miesiąca wykonawca wystąpi do stosownych instytucji o odbiór wykonanej pracy. Będzie to więc nieduże opóźnienie w stosunku do terminu 21 marca. Firma zwracała uwagę na kłopoty z koronawirusem, trzeba pamiętać też o sporych mrozach, które były w lutym. Wraz z klubem planujemy, żeby mecz, który odbędzie się 17 kwietnia (rywalem Rakowa będzie wtedy Lech Poznań – przyp. red.) mógł zostać rozegrany już w Częstochowie i wtedy chcielibyśmy przyjąć gości z Poznania na zmodernizowanym obiekcie przy Limanowskiego.

Jak wygląda stan prac na stadionie?

– Najtrudniejsze zadania do wykonania były związane z płytą boiska, a więc doprowadzeniem instalacji grzewczych. Wszystkie prace ziemne zostały już wykonane. Są wylane fundamenty. W momencie, w którym rozmawiamy, przyjeżdża konstrukcja trybun. W kolejnych dniach będą one stawiane. Na szczęście teraz dopisuje nam pogoda.

Czy podjęta została decyzja dotycząca murawy? W grę wchodził zasiew albo trawa w rolkach…

– Z mojej obecnej wiedzy i po rozmowach na stadionie wynika, że będzie to rolka.

Rozmówka z Erikiem Janżą. O słabej formie Górnika Zabrze, ścisku w tabeli Ekstraklasy i „kryminale” w starciu z Legią.

Ledwie kilka zdobytych punktów w ostatnich meczach to chyba coś dalekiego od waszych oczekiwań?

– Tak, oczywiście. Choć punktów w ostatnich meczach mogło być więcej. W jednym czy drugim meczu mógł być remis, mogliśmy wygrać, a tak się nie stało, no ale w futbolu tak jest, że różnie z wynikami bywa. Były mecze, w których nie zasługiwaliśmy na porażkę, a tak się niestety stało. Teraz trzeba się jednak koncentrować tylko na tym co przed nami, na każdym kolejnym spotkaniu i przeciwniku. Musimy ciężko pracować, a punkty znowu będą na naszym koncie. Ale jasne, chcemy punktować więcej, bo widzimy jaka jest sytuacja w tabeli, jak wszystko jest mocno spłaszczone.

Macie tylko trzy punkty przewagi nad Wisłą Kraków i Piastem, które są odpowiednio na pozycji numer 10 i 11…

– Właśnie o tym mówię, przegrasz jeden czy dwa kolejne mecze i będzie problem. Teraz jeszcze w tabeli nie wygląda to najgorzej, ale to moment, kiedy samemu trzeba zacząć ponownie wygrywać. To nasz cel przed kolejnymi grami. Mam nadzieję, że od piątku znowu zaczniemy wygrywać, tym bardziej, że to nie jest tak, iż prezentujemy się źle. Małe błędy decydują o tym, że nie jest tak, jakbyśmy chcieli.

„PRZEGLĄD SPORTOWY”

Śląskowi ewidentnie mecze z Legią nie leżą. Od 2012 roku wrocławianie mierzyli się z Legią osiemnaście razy i wygrali tylko jedno z tych starć.

Od 2012 roku w lidze Śląskowi udało się pokonać Legię tylko we wrześniu 2017 roku (2:1), kiedy szkoleniowcem wrocławian był Jan Urban. Goście prowadzili do przerwy 1:0 po trafieniu Jarosława Niezgody, w drugiej połowie dwukrotnie trafił Marcin Robak. Końcowy wynik mocno zmartwił i zdenerwował właściciela Legii Dariusza Mioduskiego, który niespodziewanie zwolnił trenera Jacka Magierę, co przez wielu ekspertów – zwłaszcza w kontekście osiągnięć zatrudnionego potem Romeo Jozaka – do dzisiaj uważane jest za poważny błąd. Dla Urbana był to moment szczególnej satysfakcji, ponieważ w przeszłości długo pracował przy ulicy Łazienkowskiej. Z perspektywy Śląska można skwitować, że tylko tak dobrze obeznany ze specyfi ką rywala szkoleniowiec mógł poprowadzić wrocławian do zwycięstwa. W końcu od czasów trenera Stanislava Levy’ego nikt poza Urbanem nie zdołał tego osiągnąć. Dlatego ów wyjątek w ostatnich wieloletnich relacjach ma niewielki wpływ na ocenę całości: w starciach z Legią Śląsk sobie nie radzi. – Zespół z Warszawy też oczywiście ma rywali, którzy mu nie pasują. Za moich czasów była to Odra Wodzisław, która z trudnych do wyjaśnienia powodów potrafi ła nam dać w kość, a potem rolę niewdzięcznego przeciwnika przejął Bruk-Bet Termalica Nieciecza, bo i z nim Legia miewała mocno pod górę – zwraca uwagę Włodarczyk. Czy na takiej samej zasadzie Legia jest zmorą Śląska? To inny przypadek, bo w przeciwieństwie do drużyn z Wodzisławia czy z Niecieczy Śląsk w starciach z legionistami raczej nie występuje jako faworyt. Zwykle dzieje się to, czego należy oczekiwać: Śląsk nie umie sprawić niespodzianki.

Mateusz Wdowiak opowiada o rozstaniu z Cracovią, ale przede wszystkim o tym, jak ten klub ukształtował go jako człowieka i piłkarza. Duża klasa.

Wszystko zaczęło się niewinnie. Od zaproszenia przez kolegę na mecz. Plus był taki, że stadionowy debiut miał odbywać się nie na trybunach, a w znacznie lepszym miejscu. – Mieliśmy robić za chłopców do podawania piłek – zdradza. Dla dziesięciolatka już samo bieganie wzdłuż linii i możliwość oglądania z bliska zmagań seniorów to wielkie wydarzenie. A jeśli do tego jest to mecz barażowy o awans do ekstraklasy, przy wypełnionych trybunach i, co może najważniejsze, zakończony korzystnym wynikiem, to trudno w takich okolicznościach nie złapać bakcyla. – Atmosfera zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Okrzyki z trybun, doping. Coś niesamowitego – wspomina piłkarz. Jedenaście lat później kibice krzyczeli dla niego. 15 lutego 2015 roku w 73. minucie spotkania ze Śląskiem Wdowiak zaliczył debiut w pierwszej drużynie Cracovii. Pasy przegrywały na własnym boisku 0:1 i trzeba było gonić wynik. – Usłyszałem od trenera krótkie polecenie: „Leć malutki, rób swoje”. Zawsze tak do mnie mówił – opowiada skrzydłowy. Kwadrans po wejściu młodziutki pomocnik dokładnie dograł piłkę do Marcina Budzińskiego, a ten zdobył wyrównującą bramkę. – Do dziś pamiętam ryk trybun po strzelonym golu. Kapitalny moment – przyznaje gracz Rakowa

Bogusław Wyparło w wywiadzie o swojej karierze piłkarskiej, ale i życiu po zakończeniu kariery. Dzisiaj jest trenerem bramkarzy w Stali Mielec. Rozmowa ciekawa, ale najlepszy jest chyba ten fragment, w którym Wyparło opowiada o problemach prawnych ze swoim pseudonimem „Bodzio W.”.

Na zawsze już zostanie pan zapamiętany jako „Bodzio W.”. Jak to się stało, że grał pan z takim napisem na plecach?

To był czysty przypadek. Klub zatrudnił młodego kierownika drużyny, który wcześniej nie pracował w tym zawodzie. Jacek Żałoba, do dziś pracuje w ŁKS. Telewizja Canal+ wprowadziła w tamtym czasie zasadę, że piłkarze mają grać z nazwiskami na koszulkach. Kierownik podchodził do piłkarzy w szatni i pytał, z jakimi numerami chcemy grać. Kiedy przyszła moja kolej, zażartowałem, że chcę mieć zamiast nazwiska napis „Bodzio W.”. Myślałem, że pan Żałoba jest na tyle kumaty, że zrozumiał żart. Niestety, moją prośbę wziął na poważnie. Kiedy przyszedł sprzęt i zobaczyłem koszulkę, nastąpiła wielka konsternacja. Musieliśmy sprawdzać, czy w ogóle mogę z takim napisem grać. Władze ligi na szczęście wyraziły zgodę, bo to były takie czasy, że nie było możliwości, by ot tak wymienić koszulkę meczową. Takie procedury trwały tygodniami. Początkowo śmiano się ze mnie, ale po pewnym czasie hasło się przyjęło. Szkoda było mi tylko kierownika, bo kiedy zorientował się, że zawalił sprawę, bardzo to przeżył. Wybroniłem go jednak przed konsekwencjami. Poszedłem do prezesa i powiedziałem, że takie było moje życzenie.

Pod względem marketingowym był to strzał w dziesiątkę.

Na pewno fajnie to wyszło, chociaż po latach, kiedy założyłem akademię bramkarską Bodzio W., odbiło mi się to czkawką, ponieważ firma meblarska Bodzio zgłosiła skargę, że używam nazwy zastrzeżonej i musiałem zapłacić karę w wysokości 800 złotych. Nie patyczkowali się ze mną. Od razu poszli do sądu i wlepiono mi grzywnę.

No i piątkowy klasyczek – „Chwila z…” Izy Koprowiak. Tym razem z Michałem Pazdanem. Ciekawie opowiada o tym, jak konsumował popularność pazdanomanii z Euro 2016. Ale i o tym, że jest jednym z tych piłkarzy, po których najmocniej widać stres i nerwy.

Dziwnych sytuacji było pewnie sporo.

Choćby akcja: „Pazdan na Balu”. To było zaraz po EURO. Ktoś do mnie zadzwonił, chciał ze mną pogadać, ja nawet nie wiedziałem, w jakiej sprawie. Na nic się nie zgodziłem, nie dopytywałem, o co dokładnie chodzi, po prostu mieliśmy się za jakiś czas zgadać. Po jakimś czasie ukazała się w internecie informacja, że w sobotę jest impreza pod tytułem „Pazdan na Balu”. Nie miałem pojęcia, co to w ogóle jest ten Bal. Dowiedziałem się, że to dyskoteka. Ludzie zaczęli komentować, że nie tak to powinno wyglądać, że kariera Pazdana zmierza w złym kierunku. A ja nie miałem pojęcia, o co w ogóle chodzi! Wtedy zrozumiałem, że muszę mieć obok siebie osobę, która zajmie się moimi aktywnościami medialnymi i je bardziej ułoży, bo sam tego nie ogarnę. No i przez pewien czas współpracowałem z taką osobą. Musiałem, żeby mieć czas na normalne, codziennie życie rodzinne, bo to ono daje energię na resztę spraw związanych z piłką. Zawsze podkreślam, że spędzanie czasu z synem jest jedną z najważniejszych rzeczy, które mnie napędzają.

Spędzając czas z rodziną można się całkowicie odciąć od tego, co dookoła – od telefonu, internetu.

Z tym generalnie nie mam większego problemu. Nie mam odruchu, który zaobserwowałem już u wielu ludzi. Mają przed sobą wyłączony telefon, co dwie minuty odblokowują, sprawdzają kilka aplikacji. Nie dlatego, że migają im powiadomienia, że coś się wydarzyło, to po prostu nawyk, odruch bezwarunkowy. Siedzi ze sobą dziesięć osób, ale żadna nie odłoży komórki, cały czas musi być ona na widoku. Tak to wygląda u większości osób, kiedy ja się na tym złapię, szybko odkładam telefon. Najbardziej wyłączam się wieczorem przed meczem i w dniu meczu. Nie ma znaczenia, że coś miałem do załatwienia, nie interesuje mnie, że ktoś coś do mnie pisze. Po prostu się odizolowuję i staram złapać jak najwięcej energii. Mam na głowie ważniejsze sprawy, bo priorytetem jest piłka, mój zawód. Dlatego lubię wszystko załatwić w jeden, dwa dni. Ustawić jedną sprawę po drugiej, żebym miał to z głowy. Bo jeśli cały czas jest coś do zrobienia, to nie da się tak naprawdę odpocząć. Psychicznie odpocząć. To jedna z ważniejszych kwestii w piłce, o której niewiele się mówi. Możesz grać do 28. roku życia, możesz do 34., a możesz i do 40. Wszystko zależy od tego, jak sam do tego podejdziesz.

Ma pan poczucie, że dobrze wykorzystał czas pazdanomanii?

Pierwszy jej okres był dobry pod względem wizerunkowym. Pokazałem się, jako normalny gość. Wydałem książkę dla dzieci, zostałem ambasadorem SOS Wioski Dziecięce, brałem udział w reklamie Kubusia, która miała na celu propagowanie zdrowego stylu życia. Nie rzucałem się na każdą ofertę, a było ich naprawdę wiele. Mogłem reklamować Ubera, Media Expert, ale w tamtym czasie uważałem, że w ogóle nie wiąże się to z moim wizerunkiem. Z perspektywy zastanawiam się, czy takie podejście było dobre. Zdarzały się sytuacje, w których firma oferowała mi bardzo dużą sumę za sam przyjazd, niezależnie od tego, czy zgodziłbym się z nią współpracować. Żałuję jedynie dwóch-trzech naprawdę fajnych ofert współpracy reklamowej, które z różnych powodów nie doszły do skutku. Mógłbym na tym dodatkowo zarobić.

„SUPER EXPRESS”

Maciej Sadlok uważa, że nawet za Smudy nie trenował tak ciężko, jak za Hyballi. Poza tym też o „studiowani” taktyki Niemca.

– Nie śni się panu tablica w szatni, na której trener Hyballa omawia założenia taktyczne i przez cały czas widnieje na niej słowo „Gegenpressing”?

– To jest część planu trenera, na który jesteśmy przygotowani, i chyba coraz lepiej realizujemy taktykę. Z tygodnia na tydzień wykonuje się już automatycznie detale tego pressingu. Jeśli przychodzi nowy piłkarz, to musi najpierw trochę „postudiować” i przyjrzeć się z boku zasadom tej taktyki.

– Intensywność treningów jest największa w porównaniu do poprzednich szkoleniowców?

– Pracujemy naprawdę ciężko. Wcześniej może u trenera Smudy bywały podobne treningi, ale chyba ciut lżejsze. Dało się to odczuć na początku, gdy był duży przeskok w stosunku do zajęć u poprzedniego trenera.

„GAZETA WYBORCZA”

Siatkówka, skoki, ale nic o piłce.

fot. FotoPyk

Damian Smyk

Pochodzi z Poznania, choć nie z samego. Prowadzący audycję "Stacja Poznań". Lubujący się w tekstach analitycznych, problemowych. Sercem najbliżej mu rodzimej Ekstraklasie. Dwupuntkowiec.

Opublikowane 05.03.2021 08:19 przez

Damian Smyk

Ekstraklasa
10.04.2021

Jeśli ktoś został z Ekstraklasą… wcale nie ma czego żałować!

Tak, wiemy, El Clasico, tak, wiemy, Benzema. Ale kto zamiast na ligę hiszpańską postawił dzisiaj na wieczór z Ekstraklasą – wcale nie musi się czuć specjalnie rozczarowany. Przyznajemy, po tym ultra-paździerzu, który zaserwowano nam w meczu Warty ze Stalą Mielec mieliśmy złe przeczucia. Ale ani Śląsk Wrocław z Jackiem Magierą za sterami, ani Lechia Gdańsk […]
10.04.2021
Inne sporty
10.04.2021

Mateusz Gamrot zatriumfował w UFC!

Wielu kibiców i ekspertów uważało, że Mateusz Gamrot zasługiwał na zwycięstwo w swoim pierwszym pojedynku w UFC. Uważał tak nawet gość, z którym… wtedy walczył – Guram Kutateladze. Sędziowie orzekli jednak nieprzychylny – z naszej perspektywy – werdykt. Dzisiaj, podczas gali w Las Vegas, Polak miał okazję odegrać się za ubiegłoroczną porażkę. I faktycznie to […]
10.04.2021
Weszło
10.04.2021

Warta i Stal biczowały futbol

Najsłabszy mecz tej kolejki Ekstraklasy już mamy, nie musimy czekać na jej zakończenie. Nie wierzymy, że ktoś teraz zagra słabiej niż Warta Poznań i Stal Mielec. Gdyby to spotkanie się nie odbyło i obie drużyny od razy dostały po punkcie, nic byśmy nie stracili, za to sporo zyskali – z cennym czasem na czele. To […]
10.04.2021
Weszło
10.04.2021

Odejście po sezonie? Optymistyczne to założenie Sobolewskiego

Radosław Sobolewski w trakcie ostatniego tygodnia ogłosił, że niedługo, bo wraz z końcem sezonu, przestanie być trenerem Wisły Płock. Cóż. Wydaje się, że ta deklaracja może być tylko wyprzedzeniem ruchu działaczy – Nafciarze bowiem znów nie wygrali. I okej – nie jest żadnym wstydem porażka z Pogonią w Szczecinie, wszak mowa o wiceliderze Ekstraklasy. Sęk […]
10.04.2021
Weszło
10.04.2021

Koeman, Barcelona, El Clasico w Madrycie. Wraca 1995 rok…

Gdyby poszukać ostatniej wizyty Ronalda Koemana na terenie Realu z herbem Barcelony na koszulce, musielibyśmy cofnąć się do 1995 roku. Jednego z najgorszych okresów w historii klubu, pełnego rozczarowań. Wtedy bowiem miał miejsce sezon, który „Duma Katalonii” zakończyła dopiero na czwartej pozycji w tabeli La Liga. To był zmierzch Johana Cruyffa w roli szkoleniowca, podobnie […]
10.04.2021
Piłka nożna
10.04.2021

Błędy Liverpoolu nauką dla Barcelony. Czego Duma Katalonii musi uniknąć w El Clasico?

Chociaż mało prawdopodobne jest, by Barcelona zagrała tak złe spotkanie jak Liverpool w pierwszej połowie, kibice Realu Madryt patrzą na El Clasico z nieco większym optymizmem. Swój test w środku tygodnia zdali celująco, znowu okazało się, że mocnego rywala potrafią ograć bez większych przeszkód. Czy na to samo będzie ich stać w najbliższym klasyku? Wyciąganie […]
10.04.2021
Prasówka
10.04.2021

Vuković i Brzęczek łączeni z Wisłą Płock

W sobotniej prasie trochę doniesień ligowych (kto nowym trenerem Wisły Płock po Radosławie Sobolewskim?), rozmowa z Andre Martinsem i kilka ciekawych tekstów z lig zagranicznych.  PRZEGLĄD SPORTOWY Bartosz Kapustka może wystąpić w starciu z Lechem. A 14 kwietnia złoży wyjaśnienia w związku ze złamaniem reżimu sanitarnego. Co grozi 14-krotnemu reprezentantowi Polski? Grzywna finansowa. W analogicznych […]
10.04.2021
Prasówka
09.04.2021

Boniek: Tylko najlepsi na imprezach bawią się do piątej nad ranem.

– To co działo się na ostatnim zgrupowaniu jest dobrym materiałem na to, żeby pojechać na mistrzostwa Europy i pobawić się w fajną piłkę. Takie turnieje jak EURO czy mundiale często porównuje się do dyskoteki. Wszyscy wchodzą na imprezę razem, ale tylko najlepsi bawią się do piątej nad ranem. Ci, którzy odpadają po fazie grupowej, […]
09.04.2021
Prasówka
08.04.2021

PRASA. Były menadżer Lewandowskiego z kolejnymi zarzutami

– Cezary K. usłyszał w środę w Prokuraturze Regionalnej w Warszawie uzupełnione zarzuty w śledztwie dotyczącym szantażowania Roberta Lewandowskiego i jego żony. Prokurator zarzucił podejrzanemu, że od sierpnia 2020 r. do drugiej połowy września 2020 r., wbrew przyjętemu przez siebie zobowiązaniu do zachowania poufności, ujawnił przedstawicielowi zagranicznych mediów informacje, z którymi zapoznał się jako menedżer […]
08.04.2021
Weszło
07.04.2021

PRASA. „Boniek roztoczył nad Sousą parasol ochronny, a media tę zasadę akceptują”

W środowej prasie trochę ligi, trochę europejskich pucharów i jeszcze trochę reprezentacji. Antoni Bugajski uważa, że Paulo Sousa ma na razie taryfę ulgową i uchodzą mu rzeczy, za które Jerzy Brzęczek zostałby zmieciony. Jest też rozmowa z trenerem Rakowa, Markiem Papszunem, który mówi o koronawirusie w swoim zespole i przenosinach na własny stadion.  PRZEGLĄD SPORTOWY […]
07.04.2021
Weszło
06.04.2021

Kosowski: Dariusz Żuraw nie wyciągnie Lecha z kryzysu

W poświątecznej prasie Kamil Kosowski nie widzi już dalszego funkcjonowania Lecha z Dariuszem Żurawiem. Jest też krytyka Paulo Sousy za brak powołania dla Jakuba Świerczoka. Mamy dużą rozmowę o historii Górnika Zabrze z jego prezesem, a Michał Listkiewicz pisze, że woli hasło „all lives matter” od wersji z „black”.  PRZEGLĄD SPORTOWY Kamil Kosowski uważa, że […]
06.04.2021
Weszło
03.04.2021

PRASA. Musiał: Narodziłem się na nowo. Brałem tyle leków, że nie miałem ochoty jeść

Sobotnia, świąteczna prasa, to oczywiście mnóstwo piłki w ligowym wydaniu. Wracamy po przerwie na reprezentację, więc historii jest sporo. Najbardziej porusza wywiad z Tomaszem Musiałem. Sędzia powoli wraca do zdrowia po boreliozie, w międzyczasie stracił ojca. – Bywały dni, w których nie miałem ani sił, ani ochoty wstać z łóżka. To był zdecydowanie najtrudniejszy okres […]
03.04.2021
Weszło
10.04.2021

Warta Poznań, czyli za mniej można też dobrze kupić

Wiele osób przed sezonem twierdziło, że Warta Poznań kadrowo wygląda najsłabiej w lidze. I w sumie tym tezom się nie dziwiliśmy, bo zawodników z ekstraklasowym doświadczeniem było tam niewielu. Ale „Zieloni” potrafili rozsądnie uzupełnić braki i dorzucić na kilku pozycjach nieco jakości. Dzisiaj widzimy, że nawet z najmniejszym budżetem w lidze można przeprowadzić rozsądne transfery. […]
10.04.2021
Ekstraklasa
09.04.2021

Mecz dobry. Ale szkoda, że napastnicy nie dojechali

Gdyby w tym meczu wystąpili napastnicy, to obejrzelibyśmy dzisiaj z pięć, może sześć goli przy Reymonta. Ale nie wystąpili. Natomiast i bez tego oglądaliśmy naprawdę przyjemny dla oka meczyk. Dużo bezpośredniego grania, konterki, świetni Kun i Cebula… Ostatecznie jednak to Raków był górą. I Raków spokojnie może celować jeszcze w wicemistrzostwo. A Wisła? Cóż, wbrew […]
09.04.2021
Prasówka
09.04.2021

Boniek: Tylko najlepsi na imprezach bawią się do piątej nad ranem.

– To co działo się na ostatnim zgrupowaniu jest dobrym materiałem na to, żeby pojechać na mistrzostwa Europy i pobawić się w fajną piłkę. Takie turnieje jak EURO czy mundiale często porównuje się do dyskoteki. Wszyscy wchodzą na imprezę razem, ale tylko najlepsi bawią się do piątej nad ranem. Ci, którzy odpadają po fazie grupowej, […]
09.04.2021
Prasówka
08.04.2021

PRASA. Były menadżer Lewandowskiego z kolejnymi zarzutami

– Cezary K. usłyszał w środę w Prokuraturze Regionalnej w Warszawie uzupełnione zarzuty w śledztwie dotyczącym szantażowania Roberta Lewandowskiego i jego żony. Prokurator zarzucił podejrzanemu, że od sierpnia 2020 r. do drugiej połowy września 2020 r., wbrew przyjętemu przez siebie zobowiązaniu do zachowania poufności, ujawnił przedstawicielowi zagranicznych mediów informacje, z którymi zapoznał się jako menedżer […]
08.04.2021
Weszło
07.04.2021

Sąd stwierdził – Przesmyckiego można krytykować. Początek kruszenia betonu?

Zbigniew Przesmycki przegrał w sądzie z Jarosławem Rynkiewiczem. Mogliście o tym nie słyszeć, bo sprawa nie była jakoś nośna w mediach. Natomiast uważamy, że warto o tym napisać. Bo sąd niejako przyznał, że Przesmyckiego można krytykować. I słowa Rynkiewicza „pan przewodniczący Przesmycki podejmuje decyzje jednoosobowo i uważa, że jest nieomylny” nie są nieprawdą. Kim jest […]
07.04.2021
Ekstraklasa
07.04.2021

Co dalej z Żurawiem – szybki powrót do Ekstraklasy czy odbudowa w I lidze?

Dariusz Żuraw rozstał się z Lechem Poznań. W ostatnich tygodniach nie miał najlepszej prasy. Kibice też kręcili nosem na to, jak zarządzał kadrą Kolejorza. Teraz pewnie – jak to często po zwolnieniach z dużych polskich klubów bywa – trochę sobie odpocznie, odejdzie do rytmu życia ustawionego przez mikrocykle treningowe. A co dalej? Czy Żuraw to […]
07.04.2021
Liczba komentarzy: 7
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Łuki
Łuki (@echaust9o2-pl)
1 miesiąc temu

Sadlok – ponad 300 meczów w Ekstraklasie i stwierdza, że nigdy, poza jakimś krótkim okresem u Smudy, tak ciężko nie trenował. I to jest cała prawda o tej całej polskiej szkole trenerskiej. Potem wszyscy zdziwieni, że jak młody, zdolny, wyróżniający się zawodnik idzie zagranicę to na pół roku/rok znika, bo nawet treningi są dla niego za ciężkie, a co dopiero mecze. Albo, że polska piłka klubowa jest w totalnej dupie.

Maślany
Maślany
1 miesiąc temu
Reply to  Łuki

A najgorsze jest to, że jak Wisła zacznie slabiej grac to od razu bedzie placz dziennikarzy ze Hyballa „przetrenował” nasze wspaniale gwiazdki, bo oni nie byli do takiej intensywnosci przywyczajeni itp

WhiteStarPower
WhiteStarPower (@spoxgreq)
1 miesiąc temu
Reply to  Maślany

przecież już jest płacz. Przejrzyj net. „Metody lat 90”. „Czekam aż zaczną przegrywac i ten balon pierd*%nie he he he” jest tego dużo 🙂 Czekamy na powrót do normalności zatem 😉

lol
lol
1 miesiąc temu

Bez kitu, poważnie z tą karą za Bodzia? To gdybym założył gdzieś w Małopolsce np. firme oferującą wycieczki o nazwie „Lech Trekking” to by mnie ci od piwa pozwali?

kol. Zenon
kol. Zenon
1 miesiąc temu
Reply to  lol

no tylko od piwa, bo Amica to jednak inna nazwa

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki
1 miesiąc temu
Reply to  kol. Zenon

Nie ma jak Azjata z kompleksem Zachodu! :-]

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki
1 miesiąc temu

Nie słyszałem o gównofirmie Bodzio wcześniej niż o Bodziu W. który jest firmą.

Ekstraklasa
10.04.2021

Jeśli ktoś został z Ekstraklasą… wcale nie ma czego żałować!

Tak, wiemy, El Clasico, tak, wiemy, Benzema. Ale kto zamiast na ligę hiszpańską postawił dzisiaj na wieczór z Ekstraklasą – wcale nie musi się czuć specjalnie rozczarowany. Przyznajemy, po tym ultra-paździerzu, który zaserwowano nam w meczu Warty ze Stalą Mielec mieliśmy złe przeczucia. Ale ani Śląsk Wrocław z Jackiem Magierą za sterami, ani Lechia Gdańsk […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Kontaktowa bramka Barcelony. Strzelcem Mingueza (video)

Nie układa się dzisiejszy mecz Barcelonie, Real prowadził do przerwy w El Clasico dość gładko 2:0, choć wydawało się, że nie musiał wrzucać najwyższego biegu. Po przerwie jednak Barca zdobyła bramkę kontaktową. Nie była to na pewno tak piękna bramka jak ta Benzemy, ale gol to gol. Óscar Mingueza zdobywa bramkę kontaktową dla FC Barcelony! […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Milik strzela dla Marsylii! Efektowna akcja (video)

Czwarte trafienie w lidze francuskiej Arka Milika, a pierwsze w kwietniu. Polak wyrównał stan gry z Montpellier – Marsylia przegrywała od… 28 sekundy, a Milik strzelił gola do szatni. Milik ładnie zabrał się z piłką, to nie było dobicie do pustaka, jest klasa:     Pan Arkadiusz Milik. pic.twitter.com/yUGR9LSUPi — Dominik Klekowski (@DoKlekowski) April 10, […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Co za bramka w El Clasico! Benzema piętą (video)

Ależ wspaniale zaczęło się El Clasico. Szybko strzelony gol to zawsze tym większa szansa, żeby pojawiły się emocje, żeby mecz jeszcze bardziej się otworzył. Ale jeszcze jest kwestia JAK padł ten gol. Cała akcja dynamiczna, ale wykończenie Benzemy – kapitalne. Totalny luz, pięta, prosto do siatki. Karim Benzema rozpoczyna strzelanie w El Clásico! ⚽Francuz KA-PI-TAL-NIE […]
10.04.2021
Inne sporty
10.04.2021

Mateusz Gamrot zatriumfował w UFC!

Wielu kibiców i ekspertów uważało, że Mateusz Gamrot zasługiwał na zwycięstwo w swoim pierwszym pojedynku w UFC. Uważał tak nawet gość, z którym… wtedy walczył – Guram Kutateladze. Sędziowie orzekli jednak nieprzychylny – z naszej perspektywy – werdykt. Dzisiaj, podczas gali w Las Vegas, Polak miał okazję odegrać się za ubiegłoroczną porażkę. I faktycznie to […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Milan wygrywa, Zlatan z czerwoną kartką

Ze Zlatanem trudno się nudzić. Dzisiaj pomógł Milanowi pokonać Parmę, ale też wyleciał z boiska. Powód? Miał obrazić arbitra. Czerwona kartka Zlatanowi przytrafiła się po godzinie gry, gdy Milan prowadził 2:0. Nie wiadomo jeszcze co dokładnie powiedział arbitrowi Maresce, ale ten arbiter słynie z tego, że się nie patyczkuje. Ostatnio potrafił bez ceregieli wlepić Conte […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Makowski opuszcza „Klub Zero”. Gol w 65 meczu Ekstraklasy

Klub Zero, czyli piłkarze, którzy grają w Ekstraklasie, grają, potem jeszcze trochę grają, a bramek z tego nie ma. Dzisiaj z tego szacownego grona wypisał się Tomasz Makowski. Makowski może jest defensywnym pomocnikiem, no ale jednak – środek pola, można być dalej od bramki. A jednak zdążył się dorobić rangi zawodnika bez właściwości ofensywnych. Przed […]
10.04.2021
Weszło
10.04.2021

Warta i Stal biczowały futbol

Najsłabszy mecz tej kolejki Ekstraklasy już mamy, nie musimy czekać na jej zakończenie. Nie wierzymy, że ktoś teraz zagra słabiej niż Warta Poznań i Stal Mielec. Gdyby to spotkanie się nie odbyło i obie drużyny od razy dostały po punkcie, nic byśmy nie stracili, za to sporo zyskali – z cennym czasem na czele. To […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Salinas: – Kto wygra El Clasico, zostanie mistrzem Hiszpanii

Ilu ekspertów, tyle głosów. Przed dzisiejszym El Clasico wrze w mediach, oczywiście szczególnie hiszpańskich, ale nie tylko. Ciekawą wypowiedź dał Julio Salinas, gwiazda Barcy czasów Dream Teamu Johana Cruyffa. Salinas w „El Mundo Deportivo” zwrócił uwagę, że to szalony sezon dla obu ekip, jedni i drudzy mieli sporo wybojów. Niemniej już się z tego mniej […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Składy przed El Clasico

KARTY ODKRYTE! Zidane i Koeman podali już składy na dzisiejszy hiszpański szlagier, czyli oczywiście El Clasico. Zestawienia prezentują się tak i trzeba przyznać, że nie ma w nich większych niespodzianek: REAL: Courtois – Vazquez, Nacho, Militao, Mendy – Kroos, Casemiro, Modrić, Valverde, Vinicius – Benzema. BARCELONA: Ter Stegen – Mingueza, Araujo, Lenglet, Dest, Alba – […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Helik zagra o Premier League?! Baraże coraz bliżej

Michał Helik nie miał może za dobrego wejścia do reprezentacji Polski, był jednym z przegranych pierwszego zgrupowania Paulo Sousy. Ale w Championship pozostaje konsekwentny, a jego Barnsley jest rewelacją sezonu. Dzisiaj Barnsley z Helikiem w składzie wygrało 2:0 z Middlesbrough. Zespół, który miał walczyć o utrzymanie, na pięć kolejek przed końcem sezonu zajmuje miejsce premiowane […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Runjaic: – Napastnikiem numer jeden jest cała drużyna

Pogoń Szczecin dość spokojnie ograła dzisiaj Wisłę Płock, będąc zdecydowanie lepszym zespołem. Gola strzelił Benedyczak, a więc nie dziwi, że na konferencji pomeczowej Kosta Runjaic usłyszał pytanie o hierarchię napastników. Nie da się ukryć, temat snajperów w Pogoni pozostaje problematyczny od jakiegoś już czasu. Rozwiązaniem mieli być zarówno Manias w zeszłym sezonie, jak i Zahović […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Koeman: – Real spotyka za dużo krytyki

Kurtuazja kurtuazją, jest normą ze strony trenerów przed każdym meczem. Ale Ronald Koeman brzmiał przekonująco, gdy mówił, że Real Madryt jest lepszy niż się mówi, a krytyka tego zespołu jest przesadzona. Real jest na trzecim miejscu z 63 punktami, dwa za Barceloną, a trzy za liderem, Atletico. Te różnice więc faktycznie nie są duże – […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Sandecja nie przestaje zadziwiać. Kolejne zwycięstwo

Niebywała jest forma Sandecji w ostatnich tygodniach. Jeżdżą po Polsce i po prostu wygrywają. Metamorfoza o 180 stopni,  bo ten zespół na początku sezonu był synonimem dostarczyciela punktów. Dziś Sandecja ograła Zagłębie Sosnowiec. Sandecja, która do 13 kolejki nie wygrała ani jednego meczu, od tamtej pory wygrywa jak leci. Przez kolejne jedenaście kolejek trzech punktów […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Liverpool wreszcie wygrywa na Anfield. Przerwana passa (video)

 Ten sezon dla Liverpoolu już jest do zapomnienia, ale przynajmniej wstydu od teraz będzie trochę mniej. Liverpool wreszcie wygrał u siebie mecz. Anfield, legendarny obiekt, był wyjątkowo kurtuazyjny – The Reds dziś przeciwko Aston Villi wygrali dopiero swój pierwszy domowy mecz w 2021 roku. Przypomnijmy jak to się w tym roku na Anfield układało: – […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Tylko remis Bayernu w Bundeslidze (video)

Nie był to najbardziej wyjściowy skład Bayernu w historii. Niemniej i tak Bayern był faworytem meczu z Unionem Berlin. Ale stołeczny klub postawił twarde warunki i wywozi z Monachium remis. – Bouna Sarr, 424 minuty w tym sezonie BuLi – Tiago Dantas, 69 minut – Josip Stanisić, który debiutował w tym sezonie Bundesligi W eksperymentalnym […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

45 minut Piątka, rozczarowujący mecz Herthy

Tylko 45 minut zagrał dzisiaj Krzysztof Piątek dla Herthy Berlin. Polak wszedł po przerwie, ale nie zdołał strzelić gola. Hertha zremisowała 2:2 z Borussią Moenchengladbach, co w Berlinie muszą traktować jako duże rozczarowanie. Powód? Yannick Sommer wyleciał w 17 minucie, a więc prawie cały mecz Gladbach grało w osłabieniu. A jednak schodzili do przerwy z […]
10.04.2021
Weszło
10.04.2021

Odejście po sezonie? Optymistyczne to założenie Sobolewskiego

Radosław Sobolewski w trakcie ostatniego tygodnia ogłosił, że niedługo, bo wraz z końcem sezonu, przestanie być trenerem Wisły Płock. Cóż. Wydaje się, że ta deklaracja może być tylko wyprzedzeniem ruchu działaczy – Nafciarze bowiem znów nie wygrali. I okej – nie jest żadnym wstydem porażka z Pogonią w Szczecinie, wszak mowa o wiceliderze Ekstraklasy. Sęk […]
10.04.2021