post
Damian Smyk

Opublikowane 25.02.2021 09:03 przez

Damian Smyk

Oglądając mecze ekstraklasy, czasami można mieć wrażenie, że sędziowie główni niezbyt ochoczo biegają przed monitory VAR, aby sprawdzić, czy ich boiskowa decyzja była słuszna. W przeszłości zdarzało się tak nawet przy kontrowersyjnych sytuacjach, przy których interwencja technologii wydawała się oczywistością. Porozmawialiśmy z kilkoma arbitrami, obserwatorami i zapytaliśmy – dlaczego tak się dzieje? Okazuje się, że sędziowie są karani za poprawianie decyzji przez wideoweryfikację! – czytamy w dzisiejszym „Przeglądzie Sportowym”. Co poza tym dziś w prasie?

„SPORT”

Prezydent Częstochowy pokazał nową wizualizację stadionu Rakowa. Możliwe, że w kwietniu tego roku drużyna rozegra mecz nie w Bełchatowie, a u siebie.

Wizualizacja, mówiąc delikatnie, nie przypadła do gustu kibicom Rakowa. Nie można im się dziwić. Według grafik, jakie przedstawił prezydent miasta, stadion wygląda nadzwyczaj skromnie. Zadaszona zostanie tylko jedna trybuna. Dodatkowo nad nią znajdą się trzy kontenery – prawdopodobnie dla gości lub dziennikarzy. Zapewne projekt byłby bardziej przystępny, gdyby zdecydowano się na zadaszenie wszystkich trzech głównych trybun, jednak zabrakło na ten cel funduszy. Jedynym plusem tej sytuacji będzie fakt, że Raków ponownie będzie miał okazję rozgrywać spotkania na własnym obiekcie, a nie oddalonej o wiele kilometrów GIEKSA Arenie. Trzeba jednak przyznać, że warunki w Bełchatowie są zdecydowanie bardziej atrakcyjne. Kolejna kwestia to murawa. Brane pod uwagę są dwie opcje – zasianie jej lub też ułożenie gotowej nawierzchni. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem byłaby już wcześniej przygotowana murawa. Byłaby droższa, ale piłkarze praktycznie z miejsca mogliby rozpocząć grę na nowym obiekcie. W przypadku zasiewu trzeba by było poczekać aż wyrośnie i odpowiednio się ukorzeni. W innym przypadku cała praca poszłaby na marne. W Częstochowie zamiast zielonego dywanu oglądano by Pustynię Błędowską.

Wspomnienia zawodników z Afryki, którzy zagrali kiedykolwiek w Górniku Zabrze. Kilka ciekawych nazwisk na tej liście liście dziesięciu piłkarzy się pojawia, a wszystko to w kontekście tego, że do zespołu dołączył Richmond Boakye.

Shingi Kaondera, Zimbabwe

Pojawił się w Polsce latem 1999 roku. Pamiętamy jego debiut na ekstraklasowych boiskach. Praktycznie ledwie co wysiadł z samolotu, a już zagrał w lidze. W dniu swoich 17. urodzin, 31 lipca, wystąpił w meczu Odra Wodzisław – Górnik Zabrze, który skończył się wynikiem 3:3. Popularny Shingi pojawił się na boisku w drugiej połowie, zastępując na murawie Michała Probierza. Uzbierały mu się w ekstraklasie 52 spotkania, strzelił cztery gole. Kilka ważnych, jak w derbach z Ruchem w lipcu 2000 r., a także w wygranych w tamtym sezonie po 1:0 ligowych grach z Orlenem Płock czy Legią. W tym ostatnim meczu zaskoczył Zbigniewa Robakiewicza. Potem przez lata grał na
Cyprze. Spotkaliśmy go podczas Pucharu Narodów Afryki w Egipcie w styczniu 2006 roku. Stanął i zapozował z szalikiem Górnika. Z rozrzewnieniem wspominał swój czas w Zabrzu i pana Stasia Sętkowskiego, kibica numer 1 górniczego klubu. Czy zrobił karierę na miarę swojego potencjału? Pochodzący z Zabrza, a przez lata związany z piłką w Zimbabwe Wiesław Grabowski, który wysłał go z Harare w świat, uważał, że mógł grać w samym Manchesterze United! Na przeszkodzie stanęła mentalność. Nie dość silna, żeby bardziej zaistnieć w zawodowej piłce.

Polki gładko przegrały z faworyzowanymi Hiszpankami i tym samym zakończyły się marzenia polskich piłkarek o awansie na Mistrzostwa Europy.

Polki były stremowane i przestraszone wyżej notowanymi rywalkami, więc nie realizowały założeń. W efekcie nie stworzyły realnego zagrożenia w ofensywie, a w defensywie zostały bezlitośnie wypunktowane, choć Katarzyna Kiedrzynek interweniowała z pełnym poświęceniem. Przy stanie 1:0 przyjęła na twarz „bombę” z bliska i przez dobre 5 minut dochodziła do siebie, by kontynuować grę. Nasze panie nie pojadą na Euro, ale szanse pogrzebały wrześniową porażką (0:2) z Czeszkami w Bielsku-Białej. Szkoda…

„PRZEGLĄD SPORTOWY”

Jeśli Arsenal odpadnie dzisiaj z Ligi Europy, to o pucharach w przyszłym sezonie może pewnie zapomnieć. Ponadto skomplikuje się i tak niezbyt dobra sytuacja finansowa klubu.

Kanonierzy zmierzą się dzisiaj z Benficą Lizbona. W pierwszym meczu padł remis 1:1, więc kwestia awansu wciąż jest otwarta. Jeśli londyńczycy dziś odpadną, niewykluczone, że będą musieli się pożegnać co najmniej na rok z jakimikolwiek europejskimi rozgrywkami. Wystarczy spojrzeć na tabelę Premier League: Arsenal jest dopiero jedenasty, do miejsca gwarantującego występ w Lidze Europy w przyszłym sezonie traci sześć punktów. A w czołówce panuje niesamowity ścisk, nawet mistrz Liverpool na tę chwilę musi się zadowolić pozycją dającą udział tylko w LE. Aspiracje mają także Everton, West Ham czy Aston Villa, a Tottenham także nie odpuści do ostatniej kolejki. Przy obecnej formie i sytuacji w tabeli, Kanonierów trudno nazwać poważnym kandydatem do gry w pucharach. Dlatego im dłużej piłkarze Artety będą w grze wiosną, tym dłużej ich kibice mogą się łudzić, że drużyna wygra LE i w nagrodę awansuje do kolejnej edycji Ligi Mistrzów. Dzisiejsza ewentualna porażka zdecydowanie osłabi markę klubu i może znacząco wpłynąć na jego finanse. A to z kolei sprawi, że droga do tego, by Arsenal znów był poważnie traktowany w Anglii i Europie, skomplikuje się jeszcze bardziej. – Dopóki matematycznie wszystko jest możliwe, trzeba próbować. Ale ważne jest, żeby zarówno w lidze, jak i w Lidze Europy grać tak samo dobrze. Udane występy w jednych rozgrywkach napędzają cię do gry w drugich – mówi Arteta.

Rozmowa z Euzebiuszem Smolarek – trochę o porównaniu Lewandowskiego i Haalanda, ale więcej o tym, jak wygląda zarządzanie Polskim Związek Piłkarzy i jak koronawirus wpłynął na sytuację zawodników.

Kiedy kończył pan karierę piłkarza, podejrzewałem, że pójdzie pan utartą ścieżką, czyli spróbuje sił w menedżerce, może w roli dyrektora sportowego. A tu pewna niespodzianka: Ebi Smolarek prezesem PZP.

I nawet nie wie pan, jak mnie to pochłonęło. Pracuję z grupą fajnych, profesjonalnych ludzi. Pierwszym wyzwaniem był COVID, który wywrócił świat piłki. Po pierwsze uwierał brak osobistego kontaktu. Trudno, by w reżimie sanitarnym osobiście załatwiać różne sprawy z piłkarzami, ale poradziliśmy sobie. Miałem interaktywne spotkania z kapitanami drużyn ekstraklasy, również niższych lig. To nie były łatwe tematy. Bywało, że szefowie klubów uznawali, iż zawodnik nie ma nic do powiedzenia, więc od razu zabierali się za cięcia, tłumacząc się COVIDEM. Nie brali pod uwagę, że jeden gracz ma pół roku do końca kontraktu, a inny dwa lata i są w skrajnie różnej sytuacji. Dlatego piłkarzom, którzy są członkami naszej organizacji, oferowaliśmy pomoc i obsługę prawną. Bezpłatną, co też nie jest bez znaczenia. Radziliśmy zawodnikom, co mogą, czego nie, co muszą itp. Jakie mają prawa. A szefowie klubów powinni wiedzieć, że najważniejszy jest dialog, a nie występowanie z pozycji siły.

Gdy wybuchła pandemia, Holandia natychmiast przerwała rozgrywki. Zaskoczyło to wówczas pana?

Jak większość. Ale teraz ponoć jest plan, by kibice, oczywiście jakaś ich część, wrócili na trybuny. Słyszałem, że mogą być wymagane testy i jedynie zdrowi będą mogli zasiąść na widowni. Nie mam pojęcia, jak technicznie byłoby to rozwiązane. Nie jestem lekarzem, dlatego nie zabieram zdania. Wiem jedno, a to wiedzą wszyscy związani z piłką – bez kibiców to zupełnie nie to samo.

Sędziowie dostają niższe noty za korzystanie z wideoweryfikacji. Błąd naprawiony przez VAR i tak wlicza się do oceny dla sędziego. Arbitrzy twierdzą, że to absurd.

Wygląda więc na to, że sędziowie, biegając do monitorów VAR, mogą pogorszyć sobie sezonową ocenę, co może wiązać się z ich spadkiem z ekstraklasy bądź rzadszym obsadzaniem w meczach. – Nie do końca tak jest. Bo te oceny obserwatorów, które są obniżane po poprawieniu decyzji z powodu wideoweryfikacji, mają nie być brane pod uwagę. Przynajmniej tak zapewniają przedstawiciele Kolegium Sędziów PZPN – mówi nam jeden z obserwatorów. Dopytaliśmy zatem: po co więc obniżanie not za korzystanie z VAR w ogóle jest stosowane? – Bo tak stanowi Konwencja Sędziowska UEFA. Nie do końca wiadomo, jaki użytek robi później z tego Kolegium Sędziów PZPN. Być może jednak ma to jakiś wpływ na obsadę. Tego na dobrą sprawę nie wiadomo – dodał nasz rozmówca UEFA powinna się więc zastanowić, czy ocena pracy sędziego głównego nie powinna dotyczyć też tego, jak korzysta z VAR. Przecież ostatecznie dzięki technologii podejmie on słuszną decyzję i naprawi swój błąd. Za chęć naprawy sytuacji nie powinien być karany niższą notą, bo przecież sam po spojrzeniu na monitor podejmuje ostateczną decyzję. – Jest to absurd korzystania z VAR – mówi nam innym arbiter.

„SUPER EXPRESS”

Rozmówka z Jarosławem Jachem z Rakowa Częstochowa. Mówi, że wciąż wierzy, że może wrócić do Crystal Palace i że będzie tam grał. Anglicy oglądają jego mecze w Ekstraklasie.

– W czerwcu kończy się twoje wypożyczenie do Rakowa, po którym wrócisz do Anglii. Będziesz chciał powalczyć o miejsce w kadrze Crystal Palace?

– Bardzo chciałbym to zrobić. Jest to moje marzenie i wciąż wydaje mi się ono realne. Wiem, że ludzie z Crystal Palace obserwują każdy mój mecz i jeśli zdołam ich do siebie przekonać, to zostanę w Anglii. Z tego punktu widzenia bieżąca runda jest dla mnie kluczowa. Uważam, że moja gra na wiosnę wygląda dobrze, i chciałbym podtrzymać to aż do końca rozgrywek.

– Ta runda jest także kluczowa ze względu na zbliżające się Euro. Liczysz, że dobrymi występami na wiosnę zasłużysz na powołanie na turniej czy raczej pozostaje to już dla ciebie w sferze marzeń?

– W tym momencie absolutnie nie myślę o kadrze. Kolejne powołanie naturalnie byłoby czymś wspaniałym, ale przyznam, że jednocześnie byłoby dla mnie dużym zaskoczeniem. Zdaję sobie sprawę, że pozycja stopera jest naprawdę mocno obsadzona i w tej hierarchii jestem daleko. Na razie skupiam się tylko na Rakowie. Niewykluczone jednak, że moje dobre występy w dłuższej perspektywie ponownie otworzą mi drzwi do kadry.

Kamil Grosicki na sto procent zostanie na wiosnę w West Bromie. Okno w Ekstraklasie się zamknęło, do Pogoni czy Legii tej zimy na pewno nie trafi.

Koniec spekulacji i domysłów związanych z ewentualną zmianą klubu przez Kamila Grosickiego (33 l.). O możliwości transferu „Grosika” last minut do polskiej ekstraklasy mówiło się od dawna. W grę miały wchodzić Legia, Pogoń, a także Jagiellonia. Grosicki rozwiał wątpliwości. – Zostaję na 100 proc. w West Bromwich Albion – potwierdził „Super Expressowi” 80-krotny reprezentant Polski. Piłkarz wahał się z podjęciem decyzji z jednego najważniejszego powodu. W WBA grał w tym sezonie niewiele (trzy mecze w Premier League), co znacznie zmniejszało szansę powołania do reprezentacji Polski i wyjazd na finały Euro. Dlatego ewentualny transfer do ekstraklasy miał być szansą na odwrócenie karty i przygotowanie się do mistrzostw Europy.

„GAZETA WYBORCZA”

Większa rozmowa z Adamem Małyszem, ale o piłce dzisiaj nic.

fot. FotoPyk

Damian Smyk

Pochodzi z Poznania, choć nie z samego. Prowadzący audycję "Stacja Poznań". Lubujący się w tekstach analitycznych, problemowych. Sercem najbliżej mu rodzimej Ekstraklasie. Dwupuntkowiec.

Opublikowane 25.02.2021 09:03 przez

Damian Smyk

Weszło
11.04.2021

Liga Minus: kiedy Makowski strzela gola w lidze

Dzisiaj Ligę Minus przejmują Dwaj Zgryźli Tetrycy.  – Milewski – Olkiewicz – Roki Prowadzi Paczul. Startujemy o 19:45.  
11.04.2021
Weszło
11.04.2021

Podbeskidzie podaje tlen Stali

Futbol jest taki złośliwy, że czasem pracujesz ciężko na wynik, a jednak nie będzie ci on dany. Ale to nie przypadek dzisiejszego Podbeskidzia. Bielszczanie ciężko popracowali bowiem na to, by Zagłębie miało zwycięstwo i ich praca nie poszła na marne. Górale mogli osiągnąć dzisiaj arcyważne w kontekście walki o utrzymanie trzy punkty, dzięki któremu wyprzedziliby […]
11.04.2021
1 liga
11.04.2021

Styl nędzny, wynik rozczarowujący. Arka remisuje z Odrą

Co za piach. Co za kopanina. Efektywny czas gry w starciu Arki Gdynia z Odrą Opole szacujemy na jakieś 15 do 20 minut. Na ogół jest tak, że mecz piłkarski przerywany jest faulami, wybiciami, zmianami – tutaj było odwrotnie. Oglądaliśmy faule, wybicia i zmiany, a od wielkiego dzwonu składną wymianę podań. Ostatecznie starcie zakończyło się […]
11.04.2021
Weszło
11.04.2021

LIVE: Paździerz w hicie

Dzisiaj wiadomo – na tapet ładujemy głównie Lecha z Legią, ale i wcześniej nasza ukochana liga potrafi coś przygotować. Konkretnie starcie Zagłębia z Podbeskidziem. Miedziowi w trzech ostatnich meczach dostali w czapkę, Górale mogą przeskoczyć Cracovię. Liczymy, że będzie się działo. Fot.FotoPyK
11.04.2021
Weszło
11.04.2021

Czego brakuje Legii przed pucharami?

Starcie Lecha z Legią zawsze buduje napięcie, ale teraz w gruncie rzeczy nie ma większego znaczenia. Lech skończy sezon w środku tabeli, Legia będzie mistrzem. A skoro tak, można poszukać dziury w rzekomo całym i sprawdzić, czego brakuje Wojskowym przed pucharami. Bywało już wiele razy tak, że Legia dobrze wyglądała w lidze, a potem przychodził […]
11.04.2021
Weszło
11.04.2021

Juranović-Mladenović. Duet, który zapisze się w historii Ekstraklasy

Kto nie zna filmowych klasyków – ręka w górę. No, chyba nie jest was zbyt wielu, dlatego nikogo nie powinno zdziwić stwierdzenie, że duet Juranović-Mladenović jest niczym Batman i Robin. Albo jak Sherlock Holmes z doktorem Watsonem czy Samuel L. Jackson z Johnem Travoltą w „Pulp Fiction”. Do wyboru, do koloru. No bo kto by […]
11.04.2021
Prasówka
10.04.2021

Vuković i Brzęczek łączeni z Wisłą Płock

W sobotniej prasie trochę doniesień ligowych (kto nowym trenerem Wisły Płock po Radosławie Sobolewskim?), rozmowa z Andre Martinsem i kilka ciekawych tekstów z lig zagranicznych.  PRZEGLĄD SPORTOWY Bartosz Kapustka może wystąpić w starciu z Lechem. A 14 kwietnia złoży wyjaśnienia w związku ze złamaniem reżimu sanitarnego. Co grozi 14-krotnemu reprezentantowi Polski? Grzywna finansowa. W analogicznych […]
10.04.2021
Prasówka
09.04.2021

Boniek: Tylko najlepsi na imprezach bawią się do piątej nad ranem.

– To co działo się na ostatnim zgrupowaniu jest dobrym materiałem na to, żeby pojechać na mistrzostwa Europy i pobawić się w fajną piłkę. Takie turnieje jak EURO czy mundiale często porównuje się do dyskoteki. Wszyscy wchodzą na imprezę razem, ale tylko najlepsi bawią się do piątej nad ranem. Ci, którzy odpadają po fazie grupowej, […]
09.04.2021
Prasówka
08.04.2021

PRASA. Były menadżer Lewandowskiego z kolejnymi zarzutami

– Cezary K. usłyszał w środę w Prokuraturze Regionalnej w Warszawie uzupełnione zarzuty w śledztwie dotyczącym szantażowania Roberta Lewandowskiego i jego żony. Prokurator zarzucił podejrzanemu, że od sierpnia 2020 r. do drugiej połowy września 2020 r., wbrew przyjętemu przez siebie zobowiązaniu do zachowania poufności, ujawnił przedstawicielowi zagranicznych mediów informacje, z którymi zapoznał się jako menedżer […]
08.04.2021
Weszło
07.04.2021

PRASA. „Boniek roztoczył nad Sousą parasol ochronny, a media tę zasadę akceptują”

W środowej prasie trochę ligi, trochę europejskich pucharów i jeszcze trochę reprezentacji. Antoni Bugajski uważa, że Paulo Sousa ma na razie taryfę ulgową i uchodzą mu rzeczy, za które Jerzy Brzęczek zostałby zmieciony. Jest też rozmowa z trenerem Rakowa, Markiem Papszunem, który mówi o koronawirusie w swoim zespole i przenosinach na własny stadion.  PRZEGLĄD SPORTOWY […]
07.04.2021
Weszło
06.04.2021

Kosowski: Dariusz Żuraw nie wyciągnie Lecha z kryzysu

W poświątecznej prasie Kamil Kosowski nie widzi już dalszego funkcjonowania Lecha z Dariuszem Żurawiem. Jest też krytyka Paulo Sousy za brak powołania dla Jakuba Świerczoka. Mamy dużą rozmowę o historii Górnika Zabrze z jego prezesem, a Michał Listkiewicz pisze, że woli hasło „all lives matter” od wersji z „black”.  PRZEGLĄD SPORTOWY Kamil Kosowski uważa, że […]
06.04.2021
Weszło
03.04.2021

PRASA. Musiał: Narodziłem się na nowo. Brałem tyle leków, że nie miałem ochoty jeść

Sobotnia, świąteczna prasa, to oczywiście mnóstwo piłki w ligowym wydaniu. Wracamy po przerwie na reprezentację, więc historii jest sporo. Najbardziej porusza wywiad z Tomaszem Musiałem. Sędzia powoli wraca do zdrowia po boreliozie, w międzyczasie stracił ojca. – Bywały dni, w których nie miałem ani sił, ani ochoty wstać z łóżka. To był zdecydowanie najtrudniejszy okres […]
03.04.2021
Weszło
10.04.2021

Warta Poznań, czyli za mniej można też dobrze kupić

Wiele osób przed sezonem twierdziło, że Warta Poznań kadrowo wygląda najsłabiej w lidze. I w sumie tym tezom się nie dziwiliśmy, bo zawodników z ekstraklasowym doświadczeniem było tam niewielu. Ale „Zieloni” potrafili rozsądnie uzupełnić braki i dorzucić na kilku pozycjach nieco jakości. Dzisiaj widzimy, że nawet z najmniejszym budżetem w lidze można przeprowadzić rozsądne transfery. […]
10.04.2021
Ekstraklasa
09.04.2021

Mecz dobry. Ale szkoda, że napastnicy nie dojechali

Gdyby w tym meczu wystąpili napastnicy, to obejrzelibyśmy dzisiaj z pięć, może sześć goli przy Reymonta. Ale nie wystąpili. Natomiast i bez tego oglądaliśmy naprawdę przyjemny dla oka meczyk. Dużo bezpośredniego grania, konterki, świetni Kun i Cebula… Ostatecznie jednak to Raków był górą. I Raków spokojnie może celować jeszcze w wicemistrzostwo. A Wisła? Cóż, wbrew […]
09.04.2021
Prasówka
09.04.2021

Boniek: Tylko najlepsi na imprezach bawią się do piątej nad ranem.

– To co działo się na ostatnim zgrupowaniu jest dobrym materiałem na to, żeby pojechać na mistrzostwa Europy i pobawić się w fajną piłkę. Takie turnieje jak EURO czy mundiale często porównuje się do dyskoteki. Wszyscy wchodzą na imprezę razem, ale tylko najlepsi bawią się do piątej nad ranem. Ci, którzy odpadają po fazie grupowej, […]
09.04.2021
Prasówka
08.04.2021

PRASA. Były menadżer Lewandowskiego z kolejnymi zarzutami

– Cezary K. usłyszał w środę w Prokuraturze Regionalnej w Warszawie uzupełnione zarzuty w śledztwie dotyczącym szantażowania Roberta Lewandowskiego i jego żony. Prokurator zarzucił podejrzanemu, że od sierpnia 2020 r. do drugiej połowy września 2020 r., wbrew przyjętemu przez siebie zobowiązaniu do zachowania poufności, ujawnił przedstawicielowi zagranicznych mediów informacje, z którymi zapoznał się jako menedżer […]
08.04.2021
Weszło
07.04.2021

Sąd stwierdził – Przesmyckiego można krytykować. Początek kruszenia betonu?

Zbigniew Przesmycki przegrał w sądzie z Jarosławem Rynkiewiczem. Mogliście o tym nie słyszeć, bo sprawa nie była jakoś nośna w mediach. Natomiast uważamy, że warto o tym napisać. Bo sąd niejako przyznał, że Przesmyckiego można krytykować. I słowa Rynkiewicza „pan przewodniczący Przesmycki podejmuje decyzje jednoosobowo i uważa, że jest nieomylny” nie są nieprawdą. Kim jest […]
07.04.2021
Ekstraklasa
07.04.2021

Co dalej z Żurawiem – szybki powrót do Ekstraklasy czy odbudowa w I lidze?

Dariusz Żuraw rozstał się z Lechem Poznań. W ostatnich tygodniach nie miał najlepszej prasy. Kibice też kręcili nosem na to, jak zarządzał kadrą Kolejorza. Teraz pewnie – jak to często po zwolnieniach z dużych polskich klubów bywa – trochę sobie odpocznie, odejdzie do rytmu życia ustawionego przez mikrocykle treningowe. A co dalej? Czy Żuraw to […]
07.04.2021
Liczba komentarzy: 8
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Stefan Pełszczek
Stefan Pełszczek
1 miesiąc temu

Czyli potrzebujemy kolejnego skrzydłowego na Euro.

juranf
juranf
1 miesiąc temu

ten stadion to totalna prowizorka i jak dla mnie Raków zrobił wszystkich w chuja, na czele z Krzysiem i Zbigniewem. ale może to i lepiej, bo ta prowizorka była tania (jak na ceny stadionów bardzo tania) więc może budowa prawdziwego w innym miejscu rzeczywiście ruszy w innym miejscu. ja to bym nawet nie dawał tam napisu ,,Raków” i docelowo przekazał ten kurniczek jakiemuś innemu klubowi w Częstochowie. tak naprawdę Raków nie powinien grać teraz w Ekstraklasie, a podręcznikiem licencyjnym leśne dziadki na czele ze Zbigniewem moga sobie podetrzeć dupy

Piter
Piter
1 miesiąc temu
Reply to  juranf

Czemu nie powinien’?Najlepsza piłka w kraju,najlepszy trener…Boicie się ich kompleksiarze?!

CM711
CM711
1 miesiąc temu
Reply to  juranf

To wygląda jak stadion zespołu rezerwowego Rakowa. Takie stadioniki ma choćby Pogoń Szczecin II, LEgia II, Cracovia II. A Raków będzie miał taki dla pierwszego zespołu. Wstyd.

Don Roman
Don Roman
1 miesiąc temu
Reply to  juranf

Tym stadionem to przede wszystkim miasto zrobiła Rakow w czują.

M ,Najman
M ,Najman
1 miesiąc temu

To się wyjaśniło czemu Varciniak ,taki niechętny do varu ,bo mu ocenę popsują ,a to niedobra jest.

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin
1 miesiąc temu

To co powiedzieć o gostkach, którzy nawet pomimo pomocy technologii i tak brna w złą decyzję (albo zmieniają swoją dobrą, po konsultacji?). Przecież to absolutnie ich dyskwalifikuje jako sędziów.
Co do Rakowa to jeśli z tą nową murawą zgłoszą się do pewnej szeroko rozreklamowanej tu firmy to mają „Pustynię Błędowska” jak amen w pacierzu.

Częstochowianin
Częstochowianin
1 miesiąc temu

Brawo prezydent Częstochowy! Nie podoba się? To niech aktywni kibice Rakowa (sądząc po frekwencji, jest ich około 3000), zrobią zrzutkę po 100 000 zł i sfinansują stadion dla swojego ukochanego klubu sami.

Suche Info
11.04.2021

Manchester United wykorzystał wpadkę The Citizens

Po niespodziewanej porażce Manchesteru City z Leeds podopieczni Ole Gunara Solskjaera stanęli przed szansą zmniejszenia straty do rywala zza miedzy. Natomiast nie czekało ich dziś łatwe zadanie –  wyjazdowym przeciwnikiem był Tottenham Hotspur. Choć do przerwy przegrywali 0:1, to ostatecznie w drugiej odsłonie wrzucili wyższy bieg, podkręcili tempo i pokonali 3:1 londyńczyków. Do trafienia z […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Kamil Wilczek strzelił dwie bramki w derbach Kopenhagi [WIDEO]

Kamil Wilczek przez długi czas nie mógł się przełamać, ale gdy w końcu pokonał golkipera rywali, to rozkręcił się na dobre. Tydzień temu po ponad pięciu miesiącach wreszcie zanotował trafienie, a dziś dorzucił kolejne dwa skalpy do swojej pokaźnej kolekcji bramek w lidze duńskiej. Mało brakowało, a Polak zaliczyłby hat-tricka, jednak w doliczonym czasie nie […]
11.04.2021
Weszło
11.04.2021

Liga Minus: kiedy Makowski strzela gola w lidze

Dzisiaj Ligę Minus przejmują Dwaj Zgryźli Tetrycy.  – Milewski – Olkiewicz – Roki Prowadzi Paczul. Startujemy o 19:45.  
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Czerwona kartka Sebastiana Szymańskiego

W 56. minucie spotkania pomiędzy Dynamem Moskwa a Urałem Jaketynburg Sebastian Szymański musiał opuścić boisko z powodu otrzymania dwóch żółtych kartek. Jego zespół ostatecznie zremisował u siebie 2:2. Było to „polskie” spotkanie w rosyjskiej Priemjer-Lig. W ekipie gości cały mecz zagrał Rafał Augustyniak. Z kolei drugi z naszych reprezentantów osłabił swoją ekipę – najpierw w […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Bramka Karola Świderskiego [WIDEO]

PAOK Saloniki w spotkaniu 29. kolejki greckiej Super League zremisował na wyjeździe 1:1 z Asteras Tripolis. Na listę strzelców wpisał się polski napastnik, dla którego było jedenaste ligowe trafienie w tym sezonie. Karol Świderski otworzył wynik meczu w 56. minucie. Bardzo dobrze przyjął piłkę w polu karnym i błyskawicznie sieknął nie do obrony. Jednak jego […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Schalke wygrywa po błędzie Rafała Gikiewicza

Na boiskach Bundesligi doszło dziś do niesłychanych wydarzeń. Wyobraźcie sobie, że Schalke Gelsenkirchen odniosło drugie zwycięstwo w tym sezonie. Kolejnym niecodziennym widokiem była fatalna interwencja polskiego golkipera Rafała Gikiewicza, który w ostatnich miesiącach zbiera znakomite recenzje za swoje występy w bramce Augsburga. Ekipa z Gelsenkirchen w tym sezonie to istna wieża Babel. Jej spadek na […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Skandal na Zanzibarze. Piłkarz został trafiony kamieniem

Żelisław Żyżyński, były komentator Canal +, na początku roku rozpoczął przygodę życia – wyjechał pracować na Zanzibarze. W nowym miejscu zamieszkania zajumuje się zarządzaniem lokalnego zespołu piłkarskiego – Pili Pili Dulla Boys. Piękne widoki, świetna pogoda, rajskie życie? W dużej mierze tak. Jednak zdarzają się też mniej przyjemne sytuacje. Otóż kibice drużyny przeciwnej zachowywali się […]
11.04.2021
Weszło
11.04.2021

Podbeskidzie podaje tlen Stali

Futbol jest taki złośliwy, że czasem pracujesz ciężko na wynik, a jednak nie będzie ci on dany. Ale to nie przypadek dzisiejszego Podbeskidzia. Bielszczanie ciężko popracowali bowiem na to, by Zagłębie miało zwycięstwo i ich praca nie poszła na marne. Górale mogli osiągnąć dzisiaj arcyważne w kontekście walki o utrzymanie trzy punkty, dzięki któremu wyprzedziliby […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Napoli wygrywa z Sampdorią. Zieliński z asystą [WIDEO]

W „polskim” meczu Serie A lepszy okazał się zespół Piotra Zielińskiego. Polski pomocnik wydatnie przyczynił do zdobycia trzech punktów przez Napoli – zaliczył asystę przy trafieniu Fabiana Ruiza. Neapolitańczycy byli dziś zdecydowanie lepszym zespołem. Gdyby wykorzystali połowę dogodnych szans, to spotkanie zakończyłoby się pogromem ekipy Bartosza Bereszyńskiego. Piotr Zieliński zaliczył tym samym siódmą asystę w […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Doradca Haalanda żąda dla niego miliona funtów tygodniowo

Wobec bardzo prawdopodobnego braku awansu do Ligi Mistrzów, wszystko wskazuje na to, że Erling Haaland po sezonie opuści Borussię Dortmund. Już od dłuższego czasu mówi się o poważnym zainteresowaniu ze strony czołowych europejskich klubów. Angielski „Miror” ujawnił, że jego doradca, Mino Raiola, postawił potencjalnym nabywcom warunek: pensja piłkarza ma wynosić milion funtów tygodniowo.   Ostatnimi czasy […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Radosław Sobolewski już jutro zostanie zwolniony?

Radosław Sobolewski kilka dni temu poinformował, że wraz z końcem sezonu opuści Wisłę Płock. Jednak okazuje się, że jego rozstanie z Nafciarzami może nastąpić szybciej. Według informacji Macieja Wąsowskiego z Przeglądu Sportowego władze płockiego klubu mają jutro podjąć wiążącą decyzję w tej sprawie. Ponoć już trwają intensywne poszukiwania jego zastępcy. Wisła Płock znajduje się ostatnio […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Kobylański błysnął w drugiej Bundeslidze

Przypomniał nam o swoim istnieniu Martin Kobylański i zrobił to w sposób dość spektakularny. Polak był bohaterem Eintrachtu Brunszwik w meczu z VfL Osnabrück.  Drużyna Kobylańskiego sprawiła rywalom srogie lanie, strzelając cztery bramki i nie tracąc żadnej. Syn byłego reprezentanta naszego kraju był autorem dwóch z tych goli. W pierwszej połowie dołożył też asystę przy trafieniu, […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Szalony mecz w II lidze. Rezerwy Śląska znów zwycięskie

Nieźle na poziomie II ligi poczynają sobie rezerwy Śląska Wrocław. Podczas gdy druga drużyna Lecha Poznań ma tyle samo punktów, co będący strefie spadkowej Hutnik Kraków, zaplecze wrocławskiej ekipy zajmuje szóste miejsce w tabeli. Dziś o sile Śląska II przekonała się Bytovia Bytów.  Prowadzenie Śląskowi dał w 15. minucie Przemysław Bargiel. Wynik z rzutu karnego […]
11.04.2021
1 liga
11.04.2021

Styl nędzny, wynik rozczarowujący. Arka remisuje z Odrą

Co za piach. Co za kopanina. Efektywny czas gry w starciu Arki Gdynia z Odrą Opole szacujemy na jakieś 15 do 20 minut. Na ogół jest tak, że mecz piłkarski przerywany jest faulami, wybiciami, zmianami – tutaj było odwrotnie. Oglądaliśmy faule, wybicia i zmiany, a od wielkiego dzwonu składną wymianę podań. Ostatecznie starcie zakończyło się […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Walukiewicz znów nie podniósł się z ławki

Sebastian Walukiewicz był jednym większych nieobecnych marcowego zgrupowania reprezentacji Polski. Paulo Sousa pominął piłkarza, na którego wcześniej postawił Jerzy Brzęczek, w związku z tym zawodnik Cagliari grał tylko w młodzieżówce. Niestety sytuacja klubowa Polaka cały czas się nie poprawia.  20-latek siedzi na ławce rezerwowych. Dziś Leonardo Semplici nie znalazł dla niego miejsca w składzie na […]
11.04.2021
Weszło
11.04.2021

LIVE: Paździerz w hicie

Dzisiaj wiadomo – na tapet ładujemy głównie Lecha z Legią, ale i wcześniej nasza ukochana liga potrafi coś przygotować. Konkretnie starcie Zagłębia z Podbeskidziem. Miedziowi w trzech ostatnich meczach dostali w czapkę, Górale mogą przeskoczyć Cracovię. Liczymy, że będzie się działo. Fot.FotoPyK
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Podstawowy piłkarz Realu wypada do końca sezonu

Ciąg dalszy problemów zdrowotnych piłkarzy Realu Madryt. Lucas Vazquez, który wczoraj w meczu z FC Barceloną musiał opuścić boisko jeszcze przed przerwą, w tym sezonie już nie zagra.  Real oficjalnie poinformował, że Hiszpan ma problem z lewym kolanem, który wyklucza udział w kolejnych spotkaniach. W tym sezonie Vazquez występuje głównie na prawej obronie, gdzie udanie […]
11.04.2021
Weszło
11.04.2021

Czego brakuje Legii przed pucharami?

Starcie Lecha z Legią zawsze buduje napięcie, ale teraz w gruncie rzeczy nie ma większego znaczenia. Lech skończy sezon w środku tabeli, Legia będzie mistrzem. A skoro tak, można poszukać dziury w rzekomo całym i sprawdzić, czego brakuje Wojskowym przed pucharami. Bywało już wiele razy tak, że Legia dobrze wyglądała w lidze, a potem przychodził […]
11.04.2021