post Damian Smyk

Opublikowane 13.07.2020 17:57 przez

Damian Smyk

Wojciech Myć to w tym momencie zdecydowanie najsłabszy sędzia w gronie arbitrów Ekstraklasowych. I nie mamy co do tego żadnych wątpliwości. Ktoś niestety robi sobie krzywdę sobie, jemu i zawodnikom, którym prowadzi mecze, bo deleguje go zdecydowanie zbyt często na starcia Ekstraklasy. I niestety dokłada nam roboty, bo przez niego znów musimy weryfikować coś w „Niewydrukowanej Tabeli”

No i nie da się zacząć analizy kontrowersji z 35. kolejki inaczej niż od meczu sędziowanego przez Wojciecha Mycia. Działo się sporo, krew się lała. I od krwi zaczniemy. Mateusz Hołownia robi kuku Grzegorzowi Szymusikowi, Myć pokazuje żółtą kartkę, po VAR zmienia na czerwoną.

Początkowo byliśmy przekonani, że wideoweryfikacja była słuszna. Zagrania zagrażające bezpieczeństwu rywala, atak korkami powyżej wysokości linii bioder. Problem w tym, że wytyczne UEFA w takich sprawach są bardzo klarowne. I choć przy faulach oceniamy rezultat takiego ataku (a rezultat jest taki, że Szymusik skończył z poważnie rozciętą głową), to jednak tu – według UEFA – trzeba wziąć pod uwagę to, czy zawodnik atakujący widział rywala w momencie wykonywania ataku. A Hołownia Szymusika po prostu nie widzi. Zatem decyzja pierwotna była tu słuszna.

Ale co Myć Wiśle sędzia zabrał, to oddał jej w drugiej połowie. Klemenz powinien bowiem zostać wyrzucony z boiska za to przewinienie.

Zwracamy uwagę na trzy rzeczy. Po pierwsze – bardzo mocny impet defensora Wisły. Mamy tu klasyczny naskok wykonany ze sporą siłą. Po drugie – atak korkami, który przybliża go do czerwonej kartki bardziej niż klasyczne wejście wierzchem buta. No i po trzecie – spóźnienie. Zobaczcie gdzie jest piłka, gdy Klemenz trafia rywala. Wszystko składa nam się na książkowe wykluczenie.

I na koniec kwestia rzutu karnego dla Korony. Tutaj Lis oczywiście wpada na Radina, to nie pozostawia wątpliwości. Sęk w tym, że ma to miejsce już po strzale, zatem bramkarz Wisły nie wpływa na jakość uderzenia. W tym wypadku pozostaje się zastanowić – czy Lis atakuje rywala nierozważnie? Bo tylko to daje podstawy do odgwizdania wapna i pokazania żółtej kartki. Ale o nierozważności nie ma tu mowy. Słuszny brak wapna

Ile karnych na Frączczaku?

Adam Frączczak w poprzedniej kolejce naciągnął Szymona Marciniaka na wrzut karny w Szczecinie. Tym razem jednak padolino nie było – w sytuacji odgwizdania jedenastki dla Śląska był pociągany za wszystko, co tylko można. Tamas ciągnie go za gacie, Puerto szarpie za koszulkę. A że ciągnięcie oceniamy do momentu jego zakończenia, to wskazanie na wapno jest prawidłowe, bo Frączczak jest molestowany przez rywali jeszcze po przekroczeniu linii pola karnego.

Pojawiły się za to wątpliwości, czy powinien być jeszcze drugi rzut karny za faul na Frączczaku. Chodzi o tę sytuację:

Putnocky faktycznie zaczepia nogi Frączczaka przy tej walce o piłkę, ale najpierw to Frączczak atakuje Tamasa korkami. Sekwencja zdarzeń jest zatem niekorzystna dla Pogoni. Abstrahując nawet od tego, że Tamas wybija piłkę przed tym walczącym ze sobą duetem – po prostu o karnym nie ma mowy.

Piast powinien kończyć mecz w komplecie

Sebastian Milewski ostatnio nie ma dobrej passy pod bramką rywala, a w starciu z Jagą dołożył do tego czerwoną kartkę. Pytanie – czy słuszną? Co do pierwszego napomnienia nie mamy wątpliwości, że było słuszne. Ale mamy już wątpliwości przy drugiej żółtej kartce.

Pomocnik Piasta tak naprawdę robi wszystko tak, by uniknąć narobienia rywalowi krzywdy. Jest pierwszy przy piłce (z dużą przewagą), jedzie korkami po murawie, podwija nogi jak tylko może, hamuje rękoma. Faul owszem, ale nie na żółtą. Wobec zwycięstwa Piasta uzupełniamy tylko rubryki „sędzia pomógł/zaszkodził”.

Skoro już jesteśmy przy faulach – czy Martins powinien zostać wyrzucony za ten faul na van Amersfoorcie?

Naszym zdaniem – nie. Portugalczyk też nie widzi klęczącego rywala i skupia się na piłce. Sama natura tego stempla zasługuje oczywiście na napomnienie kartką, stopklatka sugerowałaby jednak brutalny, rażący faul skutkujący wykluczeniem. Ale mając tę akcję w szerszym obrazie trudno tu mówić o czerwonej kartce. Jeśli Hołownia nie powinien wylecieć za rozoranie głowy Szymusika, to Martins tym bardziej.

I jeszcze w kwestii ustalenia – Pekhart faktycznie nie był na spalonym przy golu. Ręki nie bierzemy pod uwagę przy ocenie takiego zdarzenia.

Zagłębie Lubin znów na świeczniku

W ostatnich tygodniach często odnosimy się do sytuacji z udziałem Zagłębia Lubin. I też tym razem mamy dwie kontrowersje. Po pierwsze – czy lubinianie powinni grać w przewadze po faulu Garcii na Szyszu? Sędzia nie odgwizdał przewinienia.

Na tej stopklatce widzimy, że obrońca płocczan faktycznie trąca rywala. Faul ma jednak przed polem karnym, zatem mówimy tu tylko o rzucie wolnym. Ale czy powinniśmy też mówić o czerwonej kartce za DOGSO, czyli przegranie akcji bramkowej? Naszym zdaniem nie.

Tu widzimy dlaczego. Szysz po prostu nie kontroluje jeszcze piłki i tak przy zagraniu przeszyłaby pole karne, młodzieżowiec Zagłębia musiałby za nią gonić. Faul, owszem, kartka też, ale tylko żółta za SPA.

I to tyle jeśli chodzi o weryfikacje i kontrowersje z tego tygodnia. Niewydrukowana Tabela wygląda następująco:

Opublikowane 13.07.2020 17:57 przez

Damian Smyk

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 23
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
stamp
stamp

Dziwne że wśród kontrowersji redakcja Weszło nie uwzględniła bramki Ramireza z rzutu wolnego. Sędzia zezwolił na wykonanie tego rzutu pomimo iż piłkarze Lecha byli ustawieni bliżej niż jeden metr od muru gdańszczan. W momencie strzału rozbiegli w obie strony, przy czym jeden wbieg bezpośrednio za mur. Przepisy mówią wyraźnie że ta odległość nie może być mniejsza niż jeden metr.

Łukasz
Łukasz

A co z rzutem wolnym Lecha gdzie zawodnik drużyny atakującej w chwili strzalu jest w murze a wg przepisów musi być metr od mutru czy to obok czy to za murem? Jest to błąd po którym jest rzut wolny dla Lechii i bramki wtedy też nie ma…

stamp
stamp

Tak wyglądał rzut wolny. O nie uznaniu bramki czasami decyduje milimetrowy spałony. A to tutaj?

_20200713_185716.JPG
Kikkhull
Kikkhull

Zawodnik drużyna atakującej nie ma prawa stać przy murze, a ten z Lecha to robi.

Kikkhull
Kikkhull

Czy Hołownie widzi przeciwnika, a co tyłem stoi do niego. Przecież go ma przed sobą a nie za sobą. To zdjęcie doskonale to pokazuje, wchodzi zawodnik głową na wysokości klatkie piersiowej, a ten mu sprzedaje kopa głowe. Gośc ląduje na ostrym dyżurze. Te wasze wytyczne to chyba z dużego palca wysysacie, bo jakikolwiek atak na głowę zawodnika to czerwień. I czerwienie dają po walnięciu przypadkowym łokciem, a nie kopnięciu co zagraża jego zdrowiu.

Przewinienia karane wykluczeniem z gry
Zawodnik, zawodnik rezerwowy lub zawodnik wymieniony zostaje wykluczony z gry,
jeżeli popełnia jakiekolwiek z następujących przewinień:
• pozbawia drużynę przeciwną bramki lub realnej szansy zdobycia bramki,
zagrywając rozmyślnie piłkę ręką (nie dotyczy bramkarza we własnym polu karnym),
• pozbawia realnej szansy zdobycia bramki przeciwnika poruszającego
się w kierunku bramki zawodnika przewiniającego, popełniając przewinienie karane
rzutem wolnym (z uwzględnieniem przypadków ujętych poniżej),
• popełnia poważny, rażący faul,
• pluje na przeciwnika lub inną osobę,
• zachowuje się gwałtownie, agresywnie,
• używa ordynarnego, obelżywego, obraźliwego języka i/lub gestów,
• otrzymuje drugie napomnienie w tych samych zawodach.

Poważny, rażący faul
Atak nogami lub innymi częściami ciała, który naraża na niebezpieczeństwo zawodnika
drużyny przeciwnej lub który wykonany został z użyciem nadmiernej siły lub brutalności,
musi być traktowany jako poważny, rażący faul.

Victor
Victor

Co Ty wypisujesz??? Widziałeś faul Hołowni na filmiku, czy oceniasz to na podstawie przedstawionego tu zdjęcia??? Zobacz video i gwarantuje, zmienisz zdanie. Piłkarz Wisły, widząc wysoką piłkę, robi obrót i chcąc kopnąć piłkę, zahacza Szymusika, oczywiście nie widząc go wcześniej. Czysty przypadek, zero złośliwości. Tutaj nawet żółta kartka jest nie ewidentna, ale się obroni… Czerwona to jakieś kuriozum… Oceniać coś na podstawie zdjęcia niedorzeczne… To jest jak coś wyrwane z kontekstu… Zresztą oceniaj po swojemu, prawda jest taka że czerwona kartka, w ogóle się nie należała… Co innego w stosunku do Klemensa, tam czerwo ewidentne, ale to już inna sprawa…

Kikkhull
Kikkhull

Poczekam aż kopną Wislaka, albo Legionistę, wtedy od razu zmieni się interpretacja. Cebula 3 mecze zawieszenia, bo 2 koguciki poprzepychali się na boisku i OK. Chwilę później Jimenez sprzedaje kopa Szymusikowy, który przechodzi obok, bez kary. To jest dopiero pokaz drukowania. Za poprzepychanie na boisku zawieszenie, za umyślnie kopnięcie zamilczenie, że coś takiego było.
Odesłanie przeciwnika do szpitala, to nie czerwona było. W tej SBeckiej drukowanej lidze wszystko jest możliwe. Klemenz skok karate na nogę przeciwnika żółtko, zawodnik Korony 5 spotkań kary, za to samo. Takie to przepisy.

Kikkhull
Kikkhull

Tak wyglądała głowa

biggala2310
biggala2310

No i co z tego? Jak po zderzeniu się głowami ktoś ma rozwalony łuk brwiowy i nie może grać to też należy drugiemu dać czerwoną kartkę?

DrMabuse
DrMabuse

Jakim cudem Martins może nie widzieć kleczacego zawodnika Cracovii, skoro jak byk na zdjęciu ustawiony jest twarzą do niego?

Jarek1965
Jarek1965

Bardzo piękna analiza , wszystkich wątków z Śląsk – Pogoń , dziwnym ? faktem a może nie analitycy z weszlo zapomnieli o faulu na Pichu z 49 minuty !!! Gdzie i owszem Matynia dostaje żółtą kartkę tylko czy za wjazd korkami w klatkę piersiową Picha to właściwy kolor ?

abc8
abc8

Pominięciem sytuacji z wolnym w meczu Lech-Lechia pokazaliście czym jest ta wasza NT

N.
N.

W meczu Legia- Craxa po rzucie wolnym wycelowanym w slupek przez Roche było zagranie ręką Pestki- sygnalizowane przez Legionisyów, moim zdaniem 11 do odgwizdania.

madmax
madmax

spójrzcie na cztery ostatnie miejsca – wszyscy dymani przez sędziów, poza wisłą – przypadek? nie sądzę…. za duża firma, za duże tradycje i znajomości by spadła….

Andre
Andre

Faktycznie, to ciekawe, że Arce zabrali 6 pkt. a Wiśle dodali 3 pkt… akurat tyle, żeby zamienić te dwie drużyny miejscami w tabeli. Bez drukowania, na dziś Wisła by spadła

MarioG
MarioG

nas nie wydymali. ty kurwa głupi jesteś czy sklepy? Nieuznany gol w meczu z górnikiem w Zabrzu przy stanie 1-0 dla Wisły. Czerwona kartka dla Holowni z dupy. Brak karnego powtórzonego w tym spotkaniu. Kozioł stał przed linia barmkowa. Przy 2-0 Korona by nie poeddla nawet grając w przewadze

Criticball
Criticball

Tak sobie imaginuję, kto Wam interpretuje przepisy gry w piłkę nożną? Pan Sławek? Pan (za przeproszeniem) wyrocznia Przesmycki? Marciniak na pół etatu?

A może to Wy sami interpretujecie? Aaa to sorry, Winnetou – maestria Waszych starogreckich egzegez powala na kolana…

biggala2310
biggala2310

„wytyczne UEFA w takich sprawach są bardzo klarowne (…) decyzja pierwotna była tu słuszna” – Jakub Białek proszę, niech Pan „dziennikarz” ze świętokrzyskiego się douczy. Szacunku jednak za swoją tendencyjność nie odzyska.

Mateusz Rokuszewski polecam z kolei przypilnować tego, by dziennikarze piszący relacje oglądali dokładnie mecz, bowiem Jakub Białek na Twitterze dopytywał o wejście łokciem w twarz przez Kovacevica, które było powtarzane na wizji z 2-3 razy.

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin

Może nawet nie o tyle dokładnie, co bezstronnie, bo w przeciwnym razie ze względu na własne sympatie i animozje ciężko rzeczowo i na chłodno ocenić konkretne sytuacje i potem powstaje taki dziennikarski potworek, jak ten artykuł po sobotnim meczu Wisły z Koroną.

gsw
gsw

Ludzie co wy bredzicie, z dużą doza prawdopodobieństwa grająca w 11 na 11 Wisła raczej nie straciła by głupiego gola co więcej sama wdusiła by Koronie kolejne bramki, bo na to wskazywał przebieg całego meczu. Ze nie wspomne jak zawodnik Korony w pełni świadomie z łokcia jeszcze w pierwszej połowie poczęstował Chukę. Jak cos robicie to róbcie bez stronnie a ni dlatego, ze Wisła w tu jest passe a jest jedynie dlatego, ze chcecie robić kasę na jej kibicach, którzy tu wchodzą Pan Myc skopał cały ten mecz ułożył jego wynik. Tytanie tylko czy Pan Myć sam czy w komplecie z Kwiatkowskim i Złotkiem. Bo jak by się ignoranci nie wpieprzyli to mecz biegł by swoim utartym ślkadem i pewnmie ni było by tyle kontrowersji i problemów. Cała ta sprawa pokazjuje jakim słabym i nie nadajacym się do sędziowania nawet w Okręgówce jest nominat Przesmyckiego pytanie podstawowe kto na tym wyniku zrobił kasę bo zrobił.

gsw
gsw

I jeszcze jedno może by po reflekscji na temat kartki dla Hołowni ktoś wyciągnął wnioski w typowaniu badziewiaków, bo to niby zabawa, ale z jakiego tytułu chłopak tam występuje??????

pep
pep

„w sytuacji odgwizdania jedenastki dla Śląska (Frąszczak) był pociągany za wszystko, co tylko można” – ??? karny dla Śląska po faulu na Frąszczaku. Mączyński znów coś zakombinował?

KwadratABG
KwadratABG

Zapomnieliście dodać W meczu Wisły że bramkarz przy rzucie karnym miał obie nogi nie na lini, więc karny powinien być powtórzony. Wydaje mi się że nie dał klemenzowi czerwonej dlatego że pomylił się na początku z kartką i chciał naprawić błąd błędem. Do tego wynik powinien być zweryfikowany na korzyść Wisły jakby grała do czerwonej kartki dla klemenza to by meczy na 100% wygrała

Blogi i felietony
06.08.2020

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Warta Poznań nie będzie grać u siebie. A nawet jakby grała u siebie, nie wprowadziłaby do Ekstraklasy polskiej odpowiedzi na La Bombonerę. Nie ma dziesiątek tysięcy fanatycznych kibiców. Warta Poznań nie wprowadzi też w ekstraklasowy krwioobieg milionów euro. Nie stoi za nią żaden hipernowoczesny kombinat IT, żadne unikalne know-how. Ich marka nie przykuje do telewizorów […]
06.08.2020
Weszło
06.08.2020

Handzlik: Idąc do Legii popełniłem błąd. Potem nawet myślałem, żeby rzucić piłkę

Pięć lat – tyle musiał czekać Konrad Handzlik na to, żeby powiększyć swój dorobek występów w Ekstraklasie. Kiedy przechodził z Wisły Kraków do Legii Warszawa, wokół jego osoby było dużo szumu. Za dużo, bo sam przyznaje, że wcale mu to nie pomogło. Ostatecznie do ligi trafił nie dzięki temu, że przebił się przy Łazienkowskiej, a […]
06.08.2020
Bukmacherka
06.08.2020

Juventus doczłapie się do ćwierćfinału?

Juventus – Olympique Lyon. To jeden z najbardziej zagadkowych meczów 1/8 finału Ligi Mistrzów. „Stara Dama” w teorii powinna awansować do ćwierćfinału, ale w praktyce absolutnie nic nie jest przesądzone. FORMA LYONU JEST NIEWIADOMĄ W pierwszym meczu, który odbył się we Francji, Lyon wygrał 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Lucas Tousart. Ten wynik szokował, […]
06.08.2020
Weszło
06.08.2020

Czterech piłkarzy, na których radzimy zwrócić dziś szczególną uwagę

Przed nami kolejny czteropak w Lidze Europy i – uwaga, nie ironizujemy – cztery fajne pozycje do oglądania. Najbardziej efektowna zapowiedź wieczoru skupiłaby się na ligach. Mamy starcie przedstawiciela La Liga z zespołem Serie A, mamy reprezentanta Premier League, mamy drużynę z Bundesligi. Tak, potem mina rzednie, gdy pod hasłem”Anglicy” zamiast Chelsea kryje się Wolverhampton, […]
06.08.2020
Weszło
06.08.2020

Kolejny głośny powrót do Ekstraklasy. Kucharczyk w Pogoni Szczecin

Wrócił Sobota, wrócił Boruc, teraz wraca Michał Kucharczyk, który zasili Pogoń Szczecin. Trzeba przyznać, że nieźle kręci się to okno transferowe jak do tej pory, postaci, których jesteśmy arcyciekawi w nowych barwach, jest już więcej niż kilka, a przecież okienko trochę jeszcze potrwa. PRZYCHODZI NIE Z ŁAWKI, A Z BOISKA Kucharczyk Rosji nie pozamiatał, w […]
06.08.2020
Weszło Extra
06.08.2020

„Żyłem, umarłem i znów ożyłem”. Ståle Solbakken, czyli trener niezniszczalny

13 marca 2001 roku Ståle Solbakken, wówczas 33-letni piłkarz FC Kopenhagi, jak co dzień wybrał się na trening. Nie mógł wiedzieć, że zajęcia opuści… martwy. Tak się przynajmniej wydawało klubowemu lekarzowi, który przeprowadził rozpaczliwą akcję ratunkową, udzielając nieprzytomnemu zawodnikowi pierwszej pomocy. – Jego serce przestało bić – przyznał potem doktor. Aż trudno uwierzyć, że mówił […]
06.08.2020
Weszło
06.08.2020

Kamil Wilczek podpalił Danię. Legenda Brondby zagra dla FC Kopenhagi

Luis Figo w Hiszpanii. Ashley Cole w Anglii. Zlatan Ibrahimović we Włoszech. Kasper Hamalainen w Polsce. W różnych krajach pojęcie „piłkarskiego zdrajcy” ma inny przykład, ale tę samą definicję. Gościa, który przechodzi do odwiecznego rywala. Zdaniem kibica – dla kasy. Zdaniem samego zainteresowanego poniekąd pewnie też, ale wiadomo – ilu ludzi, tyle powodów. W każdym […]
06.08.2020
Weszło
06.08.2020

W Warcie nie ma czasu na świętowanie. Dzień po fetowaniu mieliśmy komitet transferowy

– Od pewnego czasu udaje nam się działać na warunkach zdrowego zarządzania tym budżetem. Odkąd jestem w klubie budżet płacowy jest w graniach 50-60% budżetu ogólnego, co – jak wykazują wskaźniki – jest zdrowym procentem. Nie będziemy wydawać więcej niż pozwalają nam na to nasze możliwości finansowe. Nie będzie w Warcie płacowego eldorado i życia […]
06.08.2020
Weszło
06.08.2020

Wilusz: „Raków był bardzo konkretny, a poziom Ekstraklasy idzie do góry”

W jakich okolicznościach podpisywał kontrakt z Rakowem Częstochowa? Co go przekonało? Jakie wrażenie zrobił na nim klub i trener Marek Papszun? Dlaczego potrzebował stabilizacji? Czy ostatni rok w Rosji uważa za stracony? Dlaczego nie został w Rosji i czy miał możliwość zostania na dłużej w Uralu Jekaterynburg? Czy wraca do lepszej ligi? Skąd u niego […]
06.08.2020
Weszło
06.08.2020

Pan piłkarz na dłużej w Lechu. Kolejorz dogadał się z Pedro Tibą

Lech Poznań świetnie szkoli młodzież. To teza łatwa do obrony, teza oczywista, z którą trudno polemizować. Ale jednocześnie Kolejorz miał w ostatnim czasie problemy ze ściąganiem kozaków, od których ta młodzież mogłaby się uczyć. Natomiast jednym z takich kozaków, którego poznaniacy wyszukali i ściągnęli jest Pedro Tiba. Wśród fanów Lecha pojawiały się obawy, że Portugalczyk […]
06.08.2020
Weszło
06.08.2020

Felix: „Chciałem zapewnić lepszą przyszłość mojej rodzinie. Liga turecka ma swoją renomę”

W dzisiejszej prasie futbol na pewno nie dominuje, ale… coś dla siebie znajdziemy. W „Przeglądzie” mamy zapowiedź Ligi Mistrzów i rozmowę o nowym trenerze Jagiellonii, w „Sporcie” rzecz o transferach Piasta i GKS-u Jastrzębie, a w „Superaku” Jorge Felix opowiada o transferze. – Trafiłem do czołowego klubu, który w poprzednim sezonie zajął czwarte miejsce w […]
06.08.2020
Weszło
06.08.2020

United wygrywają w sparingu pod szyldem Ligi Europy

Tak się stęskniliśmy za międzynarodowymi rozgrywkami, że odpaliliśmy nawet starcie Manchesteru United z LASK Linz, co wcześniej – przed pandemią – byłoby nie do pomyślenia. Nie dość, że Austriacy są elektryzujący jak budyń, to jeszcze przegrali 0:5 w pierwszym spotkaniu. Naprawdę więc w normalnych czasach wolelibyśmy oglądać wyścigi kropel na szybie. Ale że jest, jak […]
06.08.2020
Weszło
05.08.2020

Inter gra dalej, ale rośnie rola defensywy

Wicemistrzostwo Włoch, punkt straty do Juventusu, niezłe punktowanie i przyzwoita gra po przerwie pandemicznej. Ale jednocześnie pierwsze zgrzyty z udziałem Antonio Conte, brak regularności, która pozwoliłaby przeskoczyć słabą w tym sezonie Starą Damę, no i sporo punktów uratowanych przez Samira Handanovicia. Finisz sezonu w wykonaniu Interu Mediolan ma trochę słodko-gorzki smak i dzisiejsze zwycięstwo nad […]
05.08.2020
Blogi i felietony
05.08.2020

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ

Od wielu lat hołduję jednej wyjątkowej wakacyjnej tradycji. Stawiam tasiemki na pierwsze rundy eliminacji do europejskich pucharów. Nie zliczę ile razy Steaua Bukareszt zremisowała z jakimiś dziadami, wykładając mi kupon na siedem zdarzeń. Nie zliczę ile razy wszystko weszło, gdy akurat Partizana nie trawił żaden wewnętrzny konflikt, a mistrz Norwegii zgodnie z planem rozprawiał się […]
05.08.2020
Weszło
05.08.2020

Perełka przedwcześnie oddana. Ferran Torres w Manchesterze City

Manchester City szybko zabrał się za zbrojenia przed kolejnym sezonem. Wicemistrzowie Anglii wciąż pozostają jeszcze w grze o triumf w Lidze Mistrzów, ale działacze i sztab szkoleniowy The Citizens naturalnie planują kilka ruchów do przodu. Dlatego na Etihad Stadium wylądował Ferran Torres. Dwudziestoletnia perełka z Valencii przeniosła się do Anglii za około 20 milionów funtów […]
05.08.2020
Francja
05.08.2020

Widmo wirusa we Francji. Kolejny sezon Ligue 1 pod znakiem zapytania?

Francuzi nie mają ostatnio szczęścia do piłki. Dziewięć przypadków w Strasburgu, cztery w Lille, trzy w Nantes, po jednym z Bordeaux i Montpellier. Razem osiemnaście pozytywnych testów na obecność koronawirusa w organizmie wśród piłkarzy Ligue 1. To dużo. Albo inaczej: coraz więcej, bo wydaje się, że spirala dopiero się rozkręca. Co więcej, problemy się spiętrzają […]
05.08.2020
Weszło
05.08.2020

Wiktor Rydz: Chcę, żeby GKS był stabilny. Żeby tu było normalnie

Na finiszu pierwszoligowych rozgrywek nad GKS-em Bełchatów wisiało nie tylko widmo spadku, ale nawet upadku z przyczyn finansowych. Sytuacja była bardzo trudna, ale udało się dociągnąć do końca rozgrywek i zrobić utrzymanie. To niewątpliwy sukces. Potem przyszedł kolejny – komisja licencyjna przyznała bełchatowianom licencję na kolejny sezon. Jaka jest sytuacja w GKS-ie? Co dalej z […]
05.08.2020
Weszło
05.08.2020

Johnny Spike Gill i D’Sean Theobalds odeszli z Korony. Żal, smutek i zwątpienie

Czy potraficie sobie wyobrazić Harry’ego Pottera bez blizny na czole, Paryż bez Wieży Eiffla, Franza Smudy bez zdania „poradziłem sobie na Euro 2012”? My też nie. To są związki tak ikoniczne, tak zakorzenione w ludzkiej podświadomości, że gdyby ich zabrakło, czulibyśmy olbrzymią pustkę. Johnny Spike Gill i D’Sean Theobalds w Koronie to była ta sama […]
05.08.2020