post Damian Smyk

Opublikowane 13.07.2020 17:57 przez

Damian Smyk

Wojciech Myć to w tym momencie zdecydowanie najsłabszy sędzia w gronie arbitrów Ekstraklasowych. I nie mamy co do tego żadnych wątpliwości. Ktoś niestety robi sobie krzywdę sobie, jemu i zawodnikom, którym prowadzi mecze, bo deleguje go zdecydowanie zbyt często na starcia Ekstraklasy. I niestety dokłada nam roboty, bo przez niego znów musimy weryfikować coś w „Niewydrukowanej Tabeli”

No i nie da się zacząć analizy kontrowersji z 35. kolejki inaczej niż od meczu sędziowanego przez Wojciecha Mycia. Działo się sporo, krew się lała. I od krwi zaczniemy. Mateusz Hołownia robi kuku Grzegorzowi Szymusikowi, Myć pokazuje żółtą kartkę, po VAR zmienia na czerwoną.

Początkowo byliśmy przekonani, że wideoweryfikacja była słuszna. Zagrania zagrażające bezpieczeństwu rywala, atak korkami powyżej wysokości linii bioder. Problem w tym, że wytyczne UEFA w takich sprawach są bardzo klarowne. I choć przy faulach oceniamy rezultat takiego ataku (a rezultat jest taki, że Szymusik skończył z poważnie rozciętą głową), to jednak tu – według UEFA – trzeba wziąć pod uwagę to, czy zawodnik atakujący widział rywala w momencie wykonywania ataku. A Hołownia Szymusika po prostu nie widzi. Zatem decyzja pierwotna była tu słuszna.

Ale co Myć Wiśle sędzia zabrał, to oddał jej w drugiej połowie. Klemenz powinien bowiem zostać wyrzucony z boiska za to przewinienie.

Zwracamy uwagę na trzy rzeczy. Po pierwsze – bardzo mocny impet defensora Wisły. Mamy tu klasyczny naskok wykonany ze sporą siłą. Po drugie – atak korkami, który przybliża go do czerwonej kartki bardziej niż klasyczne wejście wierzchem buta. No i po trzecie – spóźnienie. Zobaczcie gdzie jest piłka, gdy Klemenz trafia rywala. Wszystko składa nam się na książkowe wykluczenie.

I na koniec kwestia rzutu karnego dla Korony. Tutaj Lis oczywiście wpada na Radina, to nie pozostawia wątpliwości. Sęk w tym, że ma to miejsce już po strzale, zatem bramkarz Wisły nie wpływa na jakość uderzenia. W tym wypadku pozostaje się zastanowić – czy Lis atakuje rywala nierozważnie? Bo tylko to daje podstawy do odgwizdania wapna i pokazania żółtej kartki. Ale o nierozważności nie ma tu mowy. Słuszny brak wapna

Ile karnych na Frączczaku?

Adam Frączczak w poprzedniej kolejce naciągnął Szymona Marciniaka na wrzut karny w Szczecinie. Tym razem jednak padolino nie było – w sytuacji odgwizdania jedenastki dla Śląska był pociągany za wszystko, co tylko można. Tamas ciągnie go za gacie, Puerto szarpie za koszulkę. A że ciągnięcie oceniamy do momentu jego zakończenia, to wskazanie na wapno jest prawidłowe, bo Frączczak jest molestowany przez rywali jeszcze po przekroczeniu linii pola karnego.

Pojawiły się za to wątpliwości, czy powinien być jeszcze drugi rzut karny za faul na Frączczaku. Chodzi o tę sytuację:

Putnocky faktycznie zaczepia nogi Frączczaka przy tej walce o piłkę, ale najpierw to Frączczak atakuje Tamasa korkami. Sekwencja zdarzeń jest zatem niekorzystna dla Pogoni. Abstrahując nawet od tego, że Tamas wybija piłkę przed tym walczącym ze sobą duetem – po prostu o karnym nie ma mowy.

Piast powinien kończyć mecz w komplecie

Sebastian Milewski ostatnio nie ma dobrej passy pod bramką rywala, a w starciu z Jagą dołożył do tego czerwoną kartkę. Pytanie – czy słuszną? Co do pierwszego napomnienia nie mamy wątpliwości, że było słuszne. Ale mamy już wątpliwości przy drugiej żółtej kartce.

Pomocnik Piasta tak naprawdę robi wszystko tak, by uniknąć narobienia rywalowi krzywdy. Jest pierwszy przy piłce (z dużą przewagą), jedzie korkami po murawie, podwija nogi jak tylko może, hamuje rękoma. Faul owszem, ale nie na żółtą. Wobec zwycięstwa Piasta uzupełniamy tylko rubryki „sędzia pomógł/zaszkodził”.

Skoro już jesteśmy przy faulach – czy Martins powinien zostać wyrzucony za ten faul na van Amersfoorcie?

Naszym zdaniem – nie. Portugalczyk też nie widzi klęczącego rywala i skupia się na piłce. Sama natura tego stempla zasługuje oczywiście na napomnienie kartką, stopklatka sugerowałaby jednak brutalny, rażący faul skutkujący wykluczeniem. Ale mając tę akcję w szerszym obrazie trudno tu mówić o czerwonej kartce. Jeśli Hołownia nie powinien wylecieć za rozoranie głowy Szymusika, to Martins tym bardziej.

I jeszcze w kwestii ustalenia – Pekhart faktycznie nie był na spalonym przy golu. Ręki nie bierzemy pod uwagę przy ocenie takiego zdarzenia.

Zagłębie Lubin znów na świeczniku

W ostatnich tygodniach często odnosimy się do sytuacji z udziałem Zagłębia Lubin. I też tym razem mamy dwie kontrowersje. Po pierwsze – czy lubinianie powinni grać w przewadze po faulu Garcii na Szyszu? Sędzia nie odgwizdał przewinienia.

Na tej stopklatce widzimy, że obrońca płocczan faktycznie trąca rywala. Faul ma jednak przed polem karnym, zatem mówimy tu tylko o rzucie wolnym. Ale czy powinniśmy też mówić o czerwonej kartce za DOGSO, czyli przegranie akcji bramkowej? Naszym zdaniem nie.

Tu widzimy dlaczego. Szysz po prostu nie kontroluje jeszcze piłki i tak przy zagraniu przeszyłaby pole karne, młodzieżowiec Zagłębia musiałby za nią gonić. Faul, owszem, kartka też, ale tylko żółta za SPA.

I to tyle jeśli chodzi o weryfikacje i kontrowersje z tego tygodnia. Niewydrukowana Tabela wygląda następująco:

Opublikowane 13.07.2020 17:57 przez

Damian Smyk

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 23
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
stamp
stamp

Dziwne że wśród kontrowersji redakcja Weszło nie uwzględniła bramki Ramireza z rzutu wolnego. Sędzia zezwolił na wykonanie tego rzutu pomimo iż piłkarze Lecha byli ustawieni bliżej niż jeden metr od muru gdańszczan. W momencie strzału rozbiegli w obie strony, przy czym jeden wbieg bezpośrednio za mur. Przepisy mówią wyraźnie że ta odległość nie może być mniejsza niż jeden metr.

Łukasz
Łukasz

A co z rzutem wolnym Lecha gdzie zawodnik drużyny atakującej w chwili strzalu jest w murze a wg przepisów musi być metr od mutru czy to obok czy to za murem? Jest to błąd po którym jest rzut wolny dla Lechii i bramki wtedy też nie ma…

stamp
stamp

Tak wyglądał rzut wolny. O nie uznaniu bramki czasami decyduje milimetrowy spałony. A to tutaj?

_20200713_185716.JPG
Kikkhull
Kikkhull

Zawodnik drużyna atakującej nie ma prawa stać przy murze, a ten z Lecha to robi.

Kikkhull
Kikkhull

Czy Hołownie widzi przeciwnika, a co tyłem stoi do niego. Przecież go ma przed sobą a nie za sobą. To zdjęcie doskonale to pokazuje, wchodzi zawodnik głową na wysokości klatkie piersiowej, a ten mu sprzedaje kopa głowe. Gośc ląduje na ostrym dyżurze. Te wasze wytyczne to chyba z dużego palca wysysacie, bo jakikolwiek atak na głowę zawodnika to czerwień. I czerwienie dają po walnięciu przypadkowym łokciem, a nie kopnięciu co zagraża jego zdrowiu.

Przewinienia karane wykluczeniem z gry
Zawodnik, zawodnik rezerwowy lub zawodnik wymieniony zostaje wykluczony z gry,
jeżeli popełnia jakiekolwiek z następujących przewinień:
• pozbawia drużynę przeciwną bramki lub realnej szansy zdobycia bramki,
zagrywając rozmyślnie piłkę ręką (nie dotyczy bramkarza we własnym polu karnym),
• pozbawia realnej szansy zdobycia bramki przeciwnika poruszającego
się w kierunku bramki zawodnika przewiniającego, popełniając przewinienie karane
rzutem wolnym (z uwzględnieniem przypadków ujętych poniżej),
• popełnia poważny, rażący faul,
• pluje na przeciwnika lub inną osobę,
• zachowuje się gwałtownie, agresywnie,
• używa ordynarnego, obelżywego, obraźliwego języka i/lub gestów,
• otrzymuje drugie napomnienie w tych samych zawodach.

Poważny, rażący faul
Atak nogami lub innymi częściami ciała, który naraża na niebezpieczeństwo zawodnika
drużyny przeciwnej lub który wykonany został z użyciem nadmiernej siły lub brutalności,
musi być traktowany jako poważny, rażący faul.

Victor
Victor

Co Ty wypisujesz??? Widziałeś faul Hołowni na filmiku, czy oceniasz to na podstawie przedstawionego tu zdjęcia??? Zobacz video i gwarantuje, zmienisz zdanie. Piłkarz Wisły, widząc wysoką piłkę, robi obrót i chcąc kopnąć piłkę, zahacza Szymusika, oczywiście nie widząc go wcześniej. Czysty przypadek, zero złośliwości. Tutaj nawet żółta kartka jest nie ewidentna, ale się obroni… Czerwona to jakieś kuriozum… Oceniać coś na podstawie zdjęcia niedorzeczne… To jest jak coś wyrwane z kontekstu… Zresztą oceniaj po swojemu, prawda jest taka że czerwona kartka, w ogóle się nie należała… Co innego w stosunku do Klemensa, tam czerwo ewidentne, ale to już inna sprawa…

Kikkhull
Kikkhull

Poczekam aż kopną Wislaka, albo Legionistę, wtedy od razu zmieni się interpretacja. Cebula 3 mecze zawieszenia, bo 2 koguciki poprzepychali się na boisku i OK. Chwilę później Jimenez sprzedaje kopa Szymusikowy, który przechodzi obok, bez kary. To jest dopiero pokaz drukowania. Za poprzepychanie na boisku zawieszenie, za umyślnie kopnięcie zamilczenie, że coś takiego było.
Odesłanie przeciwnika do szpitala, to nie czerwona było. W tej SBeckiej drukowanej lidze wszystko jest możliwe. Klemenz skok karate na nogę przeciwnika żółtko, zawodnik Korony 5 spotkań kary, za to samo. Takie to przepisy.

Kikkhull
Kikkhull

Tak wyglądała głowa

biggala2310
biggala2310

No i co z tego? Jak po zderzeniu się głowami ktoś ma rozwalony łuk brwiowy i nie może grać to też należy drugiemu dać czerwoną kartkę?

DrMabuse
DrMabuse

Jakim cudem Martins może nie widzieć kleczacego zawodnika Cracovii, skoro jak byk na zdjęciu ustawiony jest twarzą do niego?

Jarek1965
Jarek1965

Bardzo piękna analiza , wszystkich wątków z Śląsk – Pogoń , dziwnym ? faktem a może nie analitycy z weszlo zapomnieli o faulu na Pichu z 49 minuty !!! Gdzie i owszem Matynia dostaje żółtą kartkę tylko czy za wjazd korkami w klatkę piersiową Picha to właściwy kolor ?

abc8
abc8

Pominięciem sytuacji z wolnym w meczu Lech-Lechia pokazaliście czym jest ta wasza NT

N.
N.

W meczu Legia- Craxa po rzucie wolnym wycelowanym w slupek przez Roche było zagranie ręką Pestki- sygnalizowane przez Legionisyów, moim zdaniem 11 do odgwizdania.

madmax
madmax

spójrzcie na cztery ostatnie miejsca – wszyscy dymani przez sędziów, poza wisłą – przypadek? nie sądzę…. za duża firma, za duże tradycje i znajomości by spadła….

Andre
Andre

Faktycznie, to ciekawe, że Arce zabrali 6 pkt. a Wiśle dodali 3 pkt… akurat tyle, żeby zamienić te dwie drużyny miejscami w tabeli. Bez drukowania, na dziś Wisła by spadła

MarioG
MarioG

nas nie wydymali. ty kurwa głupi jesteś czy sklepy? Nieuznany gol w meczu z górnikiem w Zabrzu przy stanie 1-0 dla Wisły. Czerwona kartka dla Holowni z dupy. Brak karnego powtórzonego w tym spotkaniu. Kozioł stał przed linia barmkowa. Przy 2-0 Korona by nie poeddla nawet grając w przewadze

Criticball
Criticball

Tak sobie imaginuję, kto Wam interpretuje przepisy gry w piłkę nożną? Pan Sławek? Pan (za przeproszeniem) wyrocznia Przesmycki? Marciniak na pół etatu?

A może to Wy sami interpretujecie? Aaa to sorry, Winnetou – maestria Waszych starogreckich egzegez powala na kolana…

biggala2310
biggala2310

„wytyczne UEFA w takich sprawach są bardzo klarowne (…) decyzja pierwotna była tu słuszna” – Jakub Białek proszę, niech Pan „dziennikarz” ze świętokrzyskiego się douczy. Szacunku jednak za swoją tendencyjność nie odzyska.

Mateusz Rokuszewski polecam z kolei przypilnować tego, by dziennikarze piszący relacje oglądali dokładnie mecz, bowiem Jakub Białek na Twitterze dopytywał o wejście łokciem w twarz przez Kovacevica, które było powtarzane na wizji z 2-3 razy.

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin

Może nawet nie o tyle dokładnie, co bezstronnie, bo w przeciwnym razie ze względu na własne sympatie i animozje ciężko rzeczowo i na chłodno ocenić konkretne sytuacje i potem powstaje taki dziennikarski potworek, jak ten artykuł po sobotnim meczu Wisły z Koroną.

gsw
gsw

Ludzie co wy bredzicie, z dużą doza prawdopodobieństwa grająca w 11 na 11 Wisła raczej nie straciła by głupiego gola co więcej sama wdusiła by Koronie kolejne bramki, bo na to wskazywał przebieg całego meczu. Ze nie wspomne jak zawodnik Korony w pełni świadomie z łokcia jeszcze w pierwszej połowie poczęstował Chukę. Jak cos robicie to róbcie bez stronnie a ni dlatego, ze Wisła w tu jest passe a jest jedynie dlatego, ze chcecie robić kasę na jej kibicach, którzy tu wchodzą Pan Myc skopał cały ten mecz ułożył jego wynik. Tytanie tylko czy Pan Myć sam czy w komplecie z Kwiatkowskim i Złotkiem. Bo jak by się ignoranci nie wpieprzyli to mecz biegł by swoim utartym ślkadem i pewnmie ni było by tyle kontrowersji i problemów. Cała ta sprawa pokazjuje jakim słabym i nie nadajacym się do sędziowania nawet w Okręgówce jest nominat Przesmyckiego pytanie podstawowe kto na tym wyniku zrobił kasę bo zrobił.

gsw
gsw

I jeszcze jedno może by po reflekscji na temat kartki dla Hołowni ktoś wyciągnął wnioski w typowaniu badziewiaków, bo to niby zabawa, ale z jakiego tytułu chłopak tam występuje??????

pep
pep

„w sytuacji odgwizdania jedenastki dla Śląska (Frąszczak) był pociągany za wszystko, co tylko można” – ??? karny dla Śląska po faulu na Frąszczaku. Mączyński znów coś zakombinował?

KwadratABG
KwadratABG

Zapomnieliście dodać W meczu Wisły że bramkarz przy rzucie karnym miał obie nogi nie na lini, więc karny powinien być powtórzony. Wydaje mi się że nie dał klemenzowi czerwonej dlatego że pomylił się na początku z kartką i chciał naprawić błąd błędem. Do tego wynik powinien być zweryfikowany na korzyść Wisły jakby grała do czerwonej kartki dla klemenza to by meczy na 100% wygrała

Blogi i felietony
25.11.2020

Diego Maradona – symbol futbolu, którego już nie ma

Odszedł Diego Armando Maradona. Symbol piłki, której już nie ma. Argentyńczyk jest prawdopodobnie najwybitniejszym przedstawicielem futbolu, który można nazwać romantycznym. Ale można i powiedzieć, że jest to futbol ze wszech miar słusznie miniony. *** Czas świetności Maradony naznaczony był absurdalnymi sędziowskimi pomyłkami. Dzisiaj spieramy się o to, czy arbitrzy odpowiedzialni za weryfikację wideo mają sygnalizować […]
25.11.2020
Weszło
25.11.2020

Kozacy i badziewiacy. Puchaczów dwóch. Ligowiec cieniem pucharowicza

Nadrabiamy zaległości. Wczoraj przedstawiliśmy wam jedenastki kozaków i badziewiaków dziesiątej kolejki Ekstraklasy, teraz pora cofnąć się o jedną serię gier – zanim wszystko, co się w niej wydarzyło, wypadnie nam z głowy. Selekcja co prawda jeszcze zamknięta nie jest, bo w grudniu spotkają się ze sobą Wisła Płock i Pogoń Szczecin, ale spokojnie – jeśli […]
25.11.2020
Inne sporty
25.11.2020

Zenon Plech nie żyje. Odeszła legenda polskiego żużla

Był jednym z najlepszych żużlowców swoich czasów. W Anglii – gdzie też startował – nadano mu przydomek „Super Zenon”. Dwukrotnie stawał na podium indywidualnych mistrzostw świata. W Polsce popularnością mogli się z nim równać jedynie najwięksi żużlowcy, do których sam przecież należał. Dziś, w wieku 67 lat, zmarł Zenon Plech. Żużlowiec z przypadku Niedaleko liceum, […]
25.11.2020
Weszło
25.11.2020

Życie Maradony było jazdą 240 km/h, gdy nie zna się drogi

Argentyńskie media podały, że 25 listopada 2020 roku zmarł Diego Maradona. Bóg futbolu. Geniusz. Z tej okazji przypominamy materiał, który zrobiliśmy o nim rok temu. Krzyszof Rot porozmawiał z Fernando Signorinim, który jako trener od przygotowania fizycznego pracował i mógł obserwować jak rośnie Diego Maradona, jakie problemy napotkał w szczytowym momencie swojej kariery i dlaczego […]
25.11.2020
Weszło
25.11.2020

Diego Armando Maradona nie żyje

Argentyńskie media poinformowały dziś, że „Boski Diego” zmarł nad ranem lokalnego czasu z powodu ataku serca. Dopiero co idol Neapolu wyszedł ze szpitala po udanej operacji usunięcia krwiaka z mózgu. Jego stan zdrowia nie był wybitny – zresztą, kiedy po zakończeniu kariery był – ale wydawało się, że najgorsze za nami. Niestety, jak się okazuje, […]
25.11.2020
Weszło Extra
25.11.2020

Brawa od Realu i wielka bójka, czyli Maradona w Barcelonie

Argentyński bóg futbolu w Barcelonie? Brzmi znajomo, zwłaszcza, kiedy wspomnimy o noszeniu dychy na plecach. Jeśli jednak pomyśleliście, że chodzi nam o Leo Messiego, to musimy was rozczarować. Sześciokrotny zdobywca Złotej Piłki miał swojego wielkiego prekursora w osobie Diego Maradony. Obydwu panów porównuje się ze sobą zdecydowanie zbyt często, przy czym równie często zapomina się, że […]
25.11.2020
Uncategorized
25.11.2020

Nowy Football Manager – xG, wzrost roli dyrektora sportowego i wpływ koronawirusa

Są tacy, którzy Football Managera ledwo liznęli. Włączyli, zagrali sezon ulubionym klubem, popatrzyli jak kuleczki ruszają się po zielonym boisku, ale jakoś nie wsiąknęli. Ale i są tacy, którzy przez FM-a zawalili studia, obudzeni o trzeciej w nocy są w stanie wyrecytować ich skład Botewu Płodiw z sezonu 2023/24 i pałają niewytłumaczalną sympatią do pewnego […]
25.11.2020
Weszło
25.11.2020

Mecz o rachunek. MKS Arłamów Ustrzyki Dolne kontra KTS Weszło

To nie będzie zwykły mecz, jak mawiał klasyk. To będzie meczycho. MKS Arłamów Ustrzyki Dolne kontra KTS Weszło. Stadion w Arłamowie, nowoczesna murawa, piękny kompleks, pierwsza klasa. Transmisja w WeszłoTV. Zaczynamy o 17.40 przedmeczowym studio pełnym analiz i genialnych wymian zdań. Potem już tylko mecz. Komentują, od 18:00, elitarni komentatorzy: Kamil Gapiński i Wojciech Kowalczyk. […]
25.11.2020
Blogi i felietony
25.11.2020

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ

W rankingach zaufania społecznego nikt nie zanotował takich spadków, atakowani są już właściwie ze wszystkich stron, tydzień po tygodniu identyczne zarzuty wobec nich formułowali przedstawiciele skrajnej prawicy i lewicy. Policjanci mają za sobą fantastyczny miesiąc, podczas którego przekonali się na własnej skórze, jakim tragicznym zaniechaniem było zrzucanie z automatu wszystkich skarg dotyczących ich działalności.  Nie […]
25.11.2020
Weszło
25.11.2020

Paździerz w I lidze. Pędziły “Słonie” po betonie, ale na Puszczy ich koniec

Istnieje spore prawdopodobieństwo, że ktoś wyrwał dzisiaj piłkarzy obu ekip sprzed telewizorów lub z ferii zimowych na stoku górskim. Byli ospali, bez polotu, może po porannym kacu. Biegać jakoś wybitnie się nie chciało, składnych akcji tyle, co kot napłakał, niedokładności cała masa. Ot, pierwszoligowy dżemik w środku tygodnia, istny antyfutbol. Drodzy państwo, tu nawet sędzia […]
25.11.2020
Weszło
25.11.2020

Piłkarze mówią: „piłka wymaga poświęceń”. Ale żaden by się nie zamienił

– Jak słucham piłkarzy mówiących, że piłka wymaga wiele poświęceń… gadanie takie. Wszyscy tak mówią. A żaden piłkarz by się nie zamienił na inne życie. Co poświęcasz? Wstajesz rano, idziesz na trzy godziny robić to, co kochasz? Wchodzisz do szatni, tam weseli ludzie, do tego dostajesz co miesiąc ładną sumkę? Zdecydowanie fajne życie. Na co […]
25.11.2020
Weszło
25.11.2020

Zarząd – trener 2:1. Szymon Grabowski zwolniony z Resovii

Niewiele rzeczy jest nas w stanie zaskoczyć w polskiej piłce, serio. Ale trener, który w ciągu dwóch miesięcy zdołał zostać zwolniony dwa razy z jednego klubu? No, to pewien ewenement. Przywykliśmy do tego, że we Włoszech szefowie klubów potrafią w szalony sposób zwalniać i przywracać szkoleniowca do pracy nawet kilka razy w sezonie. Tyle że […]
25.11.2020
Weszło
25.11.2020

Nie muszę tolerować wszystkiego, co się mówi na mój temat

– Nie traktuje się nas, trenerów, poważnie. I może niektórzy nie uwierzą, ale my, trenerzy, też jesteśmy ludźmi. Mamy swoje emocje. Do mnie, i każdego z moich kolegów, każdy anonim w sieci może strzelić. Ja nie muszę tolerować wszystkiego, co się mówi na mój temat. Nie będę milczał, jak ktoś mi coś wmawia. Proszę sobie […]
25.11.2020
Weszło
25.11.2020

Adam Buksa znowu strzela, New England bliżej medalu MLS

Wstajesz rano i widzisz Polaka w półfinale jednej z konferencji MLS – całkiem przyjemne uczucie. Choć akurat w tym sezonie mieliśmy pewność, że przynajmniej jednego z naszych zawodników na tym etapie sezonu zobaczymy. W ćwierćfinale konferencji naprzeciw siebie stanęli bowiem Kacper Przybyłko i Adam Buksa. Rezultat tego pojedynku? Jednogłośnie, choć niespodziewane zwycięstwo Buksy, który przyłożył […]
25.11.2020
Weszło
25.11.2020

Piekło i raj. Od 2:3 przy Łazienkowskiej po gol Artura Boruca

Być może w tych okolicznościach ten mecz przejdzie trochę bokiem. W końcu to rywalizacja średniaka I ligi z mistrzem Polski i faworytem do obrony tytułu. To, co czyniło mecze Widzewa Łódź z Legią Warszawa czymś absolutnie wyjątkowym, dziś niestety nie może mieć miejsca – kibice ani z Łodzi, ani z Warszawy nie mogą obejrzeć spotkania […]
25.11.2020
Weszło
25.11.2020

Lukaku na ratunek Conte? Real może narobić Interowi kłopotów

Inter Mediolan i Real Madryt mogą się przerzucać oskarżeniami o to, która z drużyn jest w większym kryzysie. Inter teoretycznie wygrał ostatni mecz ligowy, jednak nawet Romelu Lukaku zauważył, że coś jest nie tak. Real natomiast najpierw został sprany przez Valencię, a potem stracił punkty z Villarrealem. W Lidze Mistrzów obydwa zespoły nieoczekiwanie zajmują miejsca […]
25.11.2020
Weszło
25.11.2020

Alarm dla Lewandowskiego – rywale w walce o króla strzelców mu uciekają

Dublet Erlinga Haalanda. Dwa gole Ciro Immobile. Kolejne trafienia Alvaro Moraty i Marcusa Rashforda. Najlepsi strzelcy obecnej edycji Ligi Mistrzów wpisali się wczoraj na listę strzelców i znów odjechali stawce. Co to oznacza dla Roberta Lewandowskiego? Nic dobrego, bo Polak zaliczył ewidentny falstart w tych rozgrywkach, więc obrona tytułu króla strzelców łatwa nie będzie. Nawet […]
25.11.2020
Weszło
25.11.2020

Faza grupowa Ligi Mistrzów formalnością dla potęg? Niby tak, ale nie do końca

W fazie grupowej Ligi Mistrzów zbyt wielu niespodzianek na ogół nie ma. W ogóle trzeba przyznać, że niekiedy po prostu trochę wieje nudą od tej części rozgrywek, sytuacja nabiera rumieńców dopiero wiosną. Zdarzało się już jednak, że naprawdę konkretne ekipy żegnały się z Champions League jeszcze przed startem fazy pucharowej. Warto przypomnieć okoliczności kilku tego […]
25.11.2020