post

Opublikowane 02.04.2019 10:04 przez

redakcja

We wtorkowej prasie echa zwolnienia Ricardo Sa Pinto z Legii, a także inne materiały ligowe – m.in. rozmowy z Adamem Marciniakiem i Flavio Paixao przed derbami Trójmiasta.

PRZEGLĄD SPORTOWY

Aleksandar Vuković zastąpi Ricardo Sa Pinto w Legii.

To już czwarty szkoleniowiec, którego zwalnia prezes Mioduski. Trzech (Romeo Jozaka, Deana Klafuricia i Sa Pinto) zatrudniał sam – za każdym razem wybierał źle. Jozakowi zaufał, choć Chorwat nigdy wcześniej nie prowadził samodzielnie seniorów. Dla Klafuricia, mimo prób, nie znalazł latem zastępcy. Aż w końcu zatrudnił Sa Pinto, dał mu trzyletni, sztywny kontrakt, choć Portugalczyk w żadnym miejscu nie przepracował roku i zawsze odchodził skłócony z szefami oraz ludźmi związanymi z klubem. Ostatnie dwa lata potwierdzają opinię krążącą o Dariuszu Mioduskim, że jest znakomitym biznesmenem, tylko „nie ma szczęścia do ludzi”. Teraz został z zaciągiem zagranicznych, często bezwartościowych piłkarzy, którym słono płaci – rezerwowy Salvador Agra przejął pensję Brazylijczyka Eduardo (30 tys. euro) i jest przydatny mniej więcej tak samo jak on. Na razie to kwoty wyrzucane w błoto. Ostatnim trenerem, który zostawił w klubie tak spaloną ziemię i przygnębiającą atmosferę był chyba Franciszek Smuda.

ps1

Adam Marciniak żądny rewanżu w derbach Trójmiasta.

Jakie jest pana pierwsze skojarzenie z derbami?

Adam Marciniak: Nie chcę mówić porażka, dlatego powiem: rewanż. Jestem w Arce trzy lata, ani razu nie udało mi się wygrać z Lechią. Wiem, że stać nas na to zwycięstwo.

W tym roku nie udało się go odnieść ani razu, więc skąd wiara, że uda się z liderem?

Adam Marciniak: Derby to zupełnie inne mecze, inny poziom emocji. O wyniku decyduje nie do końca miejsce w tabeli czy aktualna forma. Tak było w poprzednim sezonie, kiedy Lechia walczyła o utrzymanie, a jednak z nami wygrała. W takim meczu dość łatwo się przemotywować. Wygra ten, kto szybciej opanuje te emocje.

Trener Smółka mówił jesienią, że derby to najważniejszy mecz w sezonie. Zgadza się pan?

Adam Marciniak: Są mecze ważne i ważniejsze. Wszyscy na początku sezonu patrzymy, kiedy są derby i czekamy na nie. Za zwycięstwo oddałoby się o wiele więcej niż za wygraną w innych. Piłkarz też chodzi po zakupy, do restauracji, spaceruje po mieście i mija ludzi, często kibiców. Gdy wygra taki mecz, następnego dnia może z dumą wziąć żonę, dziewczynę, dziecko czy psa i wyjść na bulwar w Gdyni z wypiętą klatą. Wtedy inaczej świeci słońce. 

Flavio Paixao jest przekonany, że Lechia znów wygra derby z Arką. Portugalczyk zaraża ludzi optymizmem.

Polakom trudno zaszczepić takie myślenie. Lubimy rozpamiętywać.

Flavio Paixao: Jestem tu sześć lat i wciąż nie rozumiem, dlaczego polski piłkarz popełni jeden błąd i od razu jest zdenerwowany, zaczyna panikować. Przecież nie jesteśmy idealni, życie nie jest idealne. Nie można czuć strachu przed podjęciem kolejnej próby.

Zawsze miał pan mocną psychikę?

Flavio Paixao: Dopiero gdy przeczytałem „The Secret”, zacząłem inaczej myśleć. Zrozumiałem, że głowa zarządza całym ciałem. Może być naszym najlepszym przyjacielem, ale i największym wrogiem. Kupiłem pięć czy sześć egzemplarzy i rozdałem przyjaciołom w Portugalii, wręczyłem też dziennikarzowi w Polsce. Ta książka uświadomiła mi, że piłka to nie tylko 60 minut treningu. Ważne, jak jesz, jak potem odpoczywasz i jak myślisz, jak funkcjonuje twój umysł. Twoja głowa daje ciągle złe wskazówki. Gdy się budzisz, od razu podpowiada, żeby zdrzemnąć się jeszcze z dziesięć minut.

Wtedy przestawia pan budzik w telefonie?

Flavio Paixao: Ja i moja dziewczyna nie mamy telefonu w sypialni. To miejsce, w którym trzeba dobrze odpocząć. Wieczorem nastawiam budzik, gdy zadzwoni, wstaję. Wygrywam walkę z myślami. Od momentu, gdy kupiłem książkę, w 90 procentach przypadków udaje mi się wyjść zwycięsko z bitwy z własną głową. 

Kiedy to było? Kiedy nabył pan „The Secret”?

Flavio Paixao: Przeczytałem ją po raz pierwszy, gdy miałem 24, może 25 lat. Grałem w Benidormie. Potem była mi potrzebna w Szkocji, gdzie było bardzo ciężko. Ludzie tam mają fatalną mentalność. Wokół mnie były same negatywne osoby. Katastrofa. Nigdy nie mieszkałem w gorszym miejscu. To był straszny okres.

ps2

Za fatalną grę Lecha głową zapłacił Adam Nawałka. Odpowiedzialności za mizerię Kolejorza spoczywa jednak też na piłkarzach.

Można jednak zadać proste pytanie: czy chociaż na jednej pozycji Lech ma w składzie najlepszego zawodnika w swoim fachu w całej lidze? Jest Robert Gumny – to na pewno ekstraklasowy top. Może Christian Gytkjaer, jeżeli weźmiemy pod uwagę tylko mecze przy Bułgarskiej, bo w wyjazdowych właściwie w tym sezonie nie strzela. Może jeszcze Pedro Tiba, ale tylko pod warunkiem, że akurat będzie w szczycie formy, co ostatnio zdarza się rzadko.

Kolejorz już nie straszy kadrą, bo ta jest po prostu przeciętna. Przez lata podejmowania nietrafionych decyzji transferowych w składzie nazbierało się zbyt wielu piłkarzy, którzy nie potrafią sprostać temu, co deklaruje klub, czyli walce o mistrzostwo. Wielu jest też takich, którzy swój najlepszy okres w Poznaniu mają już za sobą i dawno powinni się z Bułgarską pożegnać, ale nie powiedziano im w porę „do widzenia”.

W ostatnich latach Lech potrafił świetnie sprzedawać, ale dużo gorzej kupował. Poznaniacy zarabiali na wychowankach miliony, ale nie potrafili zbilansować tego wartościowymi transferami przychodzącymi. Drużyna popadała coraz głębiej w przeciętność. Musiało jednak dojść do kilku kryzysów, by władze Kolejorza zdały sobie sprawę, że w szafie zalega im masa znoszonych marynarek, w których coraz bardziej wstyd pokazywać się kibicom.

ps3

Po ponad trzech miesiącach Djordje Čotra pojawił się w składzie Śląska w zaskakującej roli. Nawet trener rywali był zdumiony.

Djordje Čotra w meczu z Arką Gdynia (2:0) zagrał na środku obrony w duecie z Wojciechem Gollą. Wyglądało to na niepozbawiony elementu ryzyka eksperyment, bo 35-letni Serb jest zawołanym lewym obrońcą. Na tej pozycji występował nie tylko w Śląsku, ale wcześniej w KGHM Zagłębiu i Polonii Warszawa. Jeśli coś czasem się zmieniało, to jedynie kwalifikacja na bardziej ofensywne ustawienie – w pomocy, na skrzydle, zawsze jednak trzymał się bocznej linii boiska. Nagle okazało się, że będzie stoperem. Zdziwienie było tak duże, że nawet trener gdynian Zbigniew Smółka z rozbrajającą szczerością przyznał, iż manewr rywali z Čotrą był dla niego zaskoczeniem. 

Najważniejsze, że pomysł wypalił, bo 35-letni Serb spisał się solidnie. Inna sprawa, że nie został zmuszony do wielkiego wysiłku, bo gdynianie atakowali rzadko i anemicznie. Efekt był taki, że stoperzy Śląska bez problemu przerywali ich akcje, a wrocławski bramkarz miał prawo się nudzić. Zanosiło się na bardzo trudny mecz, tymczasem okazał się idealny na taki test w defensywie.

Dwa miesiące zajęło Maciejowi Stolarczykowi odtworzenie w Krakowie ofensywnej machiny z jesieni.

Na pierwszy zimowy trening, 9 stycznia, do Myślenic nie przyjechali Zoran Arsenić, który już wcześniej rozwiązał kontrakt, oraz Vullnet Basha i Marko Kolar, którzy w ojczyznach czekali na rozwój sytuacji w klubie. Maciej Sadlok, Rafał Boguski i Paweł Brożek nie wyszli na zajęcia, bo zmagali się z kontuzjami. Dawid Kort i Jakub Bartkowski przyjechali tylko po to, by zdać sprzęt i pożegnać się z kolegami. Wkrótce potem w ich ślady poszli Jesus Imaz, Martin Koštal i Tibor Halilović. Zdenek Ondrašek był już wtedy piłkarzem FC Dallas. O tym, że w Krakowie wiosną grać będą Vukan Savićević czy Sławomir Peszko, nikt wówczas nie myślał. Wszak Wisła nie miała wtedy nawet licencji na występy w ekstraklasie.

ps4

Posada Kibu Vicuny w Wiśle Płock wisi na włosku.

Niewiele brakowało, a Jose Antonio Vicuna straciłby pracę już w miniony weekend. Władze płockiego klubu rozważały różne warianty. Ostatecznie hiszpański szkoleniowiec dostał jeszcze szansę. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się jednak, że drużyna musi zapunktować w dwóch najbliższych spotkaniach. W przeciwnym wypadku możliwe jest ściągnięcie trenera, który będzie miał za zadanie utrzymać zespół w ekstraklasie. Na razie jednak to plan B. 

Odkąd szansę w bramce Zagłębia dostał Konrad Forenc, zespół z Lubina przestał tracić gole.

Wydawało się, że w Lubinie jest już skreślony. Nikt z nim nie rozmawia na temat wygasającego w czerwcu kontraktu. Nagle gra i spisuje się bez zarzutu. – Doceniam, co osiągnąłem i każde niepowodzenia biorę „na klatę”, licząc, że los mi odpłaci. Teraz odpłaca. Warto było zaciskać zęby, nie narzekać i pokornie pracować – mówi Forenc. 

Kiedy przed miesiącem okazało się, że Hładun ma pękniętą kość śródstopia i nie zagra do końca sezonu, wydawało się, że zastąpi go Piotr Leciejewski, bo to on ostatnio był rezerwowym. Przed spotkaniem z Pogonią zapadła jednak decyzja, że broni Forenc. – Dobrze wiedziałem, że od tego, jak się spiszę w Szczecinie, będzie zależeć, kto zostanie jedynką w kolejnych meczach. Wygraliśmy 3:0 i sądzę, że jakoś do tego się przyczyniłem – uważa.

ps5

SPORT

Po raz kolejny okazało się, że praca z reprezentacją Polski na tyle mocno eksploatuje trenerów, że później wpadają na równię pochyłą.

Adam Nawałka miał być w Lechu trenerem na lata, tymczasem nie dotrwał nie tylko do najbliższego kalendarzowego lata, ale nawet do kwietnia. Bilans odejścia datowany na 31 marca to: 16 punktów (średnia 1,45 na mecz), bramki 15:13. Ze smutnym dopiskiem, że od początku roku 2019 Kolejorz nie tworzył drużyny. Nie biegał, nie grał na ekstraklasowym poziomie, nie rokował. Brak jakiegokolwiek stylu w pożegnalnym – jak się okazało – dla szkoleniowca meczu z Koroną, w którym poznaniacy nie oddali choćby jednego celnego strzału, odebrał właściwie wszystkie argumenty na obronę byłego selekcjonera.

Po raz kolejny okazało się, że praca z reprezentacją Polski na tyle mocno eksploatuje trenerów, że później wpadają na równię pochyłą. A na przykład Zbigniew Boniek – w ogóle nie podniósł się po nieudanym epizodzie z kadrą i nie wrócił już na ławkę. Co prawda Waldemar Fornalik ponownie znalazł się na krajowym topie, ale ponowny wzlot szkoleniowca Piasta Gliwice to wyjątek od reguły. Jerzy Engel, Paweł Janas, Franciszek Smuda, a nawet Stefan Majewski, który do drużyny narodowej trafił tylko na chwilę, po rozstaniu z reprezentacją znacznie spuszczali z tonu. To przykłady tylko z obecnego stulecia, ale w latach 90. poprzedniego wieku było dokładnie tak samo. Czy fatum dosięgło także Nawałkę? A może po prostu zbyt szybko po nieudanym mundialu w Rosji chciał podjąć nową pracę?

sport1

Cracovia z Koroną będzie musiała poradzić sobie bez Janusza Gola.

Do tej pory nie opuścił żadnego spotkania, w meczu z Koroną nie zagra z powodu czwartej żółtej kartki. Kibice „Pasów” przekonają się, jak wygląda ich drużyna bez kapitana zespołu. – Wiedzieliśmy, że Janusza prędzej czy później zabraknie, więc szykowaliśmy się na ten moment. W trakcie obozu specjalnie graliśmy sparingi bez niego, aby zobaczyć, jak poradzi sobie zespół. Mamy jeszcze kilku innych zawodników zagrożonych pauzą i ostatnio wypadają po kolei z gry – mówi trener Cracovii, Michał Probierz. Szkoleniowiec „Pasów” nie chce zdradzać, kto zagra za Gola, ale wybór jest naturalny. W jego miejsce zagra zapewne Damian Dąbrowski, który przed meczem z Górnikiem niespodziewanie stracił miejsce w wyjściowej jedenastce. To doświadczony gracz, który niedawno był w orbicie zainteresowań selekcjonera, ale na razie nie potrafi wrócić do dyspozycji sprzed kontuzji.

sport2

W Zagłębiu Sosnowiec niespodziewanie mają bogactwo wyboru w ataku.

Skąd bierze się dylemat? Do meczowej kadry powraca Vamara Sanogo. Jeśli Zagłębie chce się utrzymać, musi stawiać na atak. Eksperymenty z grą bez nominalnych atakujących nie przyniosły spodziewanego efektu. Może więc przeciwko „Białej gwieździe” iść na całość i zagrać dwójką napastników?

Zagłębie bez napastnika grało niemal pół godziny w meczu z Cracovią po tym, jak z boiska zszedł Olaf Nowak. Wówczas do ataku przesunięty został Szymon Pawłowski. Kapitan sosnowiczan w kolejnym meczu z Lechią Gdańsk rozpoczął mecz „na szpicy”. Nominalny napastnik, w tym przypadku Giorgi Gabedawa, wszedł z ławki rezerwowych w 70 minucie. O ile w przypadku meczu z „Pasami” element taktyczny przyniósł efekt w postaci gola – na listę strzelców wpisał się Tomasz Nawotka – o tyle w starciu z liderem ekstraklasy jak na dłoni brakowało kogoś, kto w kilku sytuacjach po prostu wepchnąłby piłkę do siatki. Najlepiej w taki sposób jak zrobił to w sobotę w Legnicy Gabedawa, gdy z najbliższej odległości wykończył podanie Żarko Udoviczicia.

sport3

Nie dopuszczam do siebie myśli, że możemy znaleźć się w III lidze – podkreśla Zdzisław Bik, przewodniczący rady nadzorczej Ruchu Chorzów i prezes grupy kapitałowej Fasing.

Klub z Chorzowa do wczoraj nie uregulował raty układu sądowego z wierzycielami. Musi to czynić co kwartał, rata wynosi 400 tysięcy złotych. W ten sposób spółka spłaca 8-milionowy dług. Dwie wcześniejsze raty zostały zapłacone w październiku i styczniu. Termin płatności kolejnej przypadał na koniec marca.

– Wiem, że pieniądze są przygotowane, by pozałatwiać to w terminie. Nie ma zagrożenia. To kwestia siedmiu dni, jako „terminu handicapowego”. Z tego, co mi wiadomo, upłynie 7 kwietnia – mówi nam Zdzisław Bik, przewodniczący rady nadzorczej Ruchu i prezes grupy kapitałowej Fasing, powiązanej biznesowo ze spółką Carbonex, czyli drugim – po mieście – największym udziałowcem „Niebieskich”. 

sport4

SUPER EXPRESS

Adam Nawałka sporo stracił tracąc posadę w Lechu Poznań.

Adam Nawałka (62 l.) miał poprowadzić Lecha do walki o najwyższe cele, a przy okazji zarobić miliony. Gdyby były selekcjoner utrzymał się na stanowisku przez cały kontrakt, to zarobiłby grubo ponad 3 mln zł! Niestety, czar prysł bardzo szybko, a to oznacza, że Nawałce miliony przeszły koło nosa…

Około 130 tys. złotych miesięcznie – taka była według nieoficjalnych informacji gaża Nawałki w Lechu. W listopadzie trener podpisał umowę na dwa i pół roku i wydawało się, że nie będzie problemów z jej wypełnieniem. Gdyby tak się stało, Nawałka zarobiłby kokosy. Z premiami za ewentualne sukcesy (obie strony były przekonane, że takowe będą) mógł liczyć na niemal 4 mln zł za cały okres trwania kontraktu. W niedzielę bańka, również finansowa, jednak pękła.

se1

GAZETA WYBORCZA

Legia od ściany do ściany.

W styczniu Dariusz Mioduski przyleciał na zgrupowanie po to, by wyściskać Sá Pintę i zapewnić, że go wspiera. Po fatalnym początku wiosny, gdy Legia z trzech meczów wygrała jeden i zdobyła tylko jedną bramkę, właściciel Legii wezwał trenera na dywanik. Mioduskiemu nie spodobały się nie tylko gra i wyniki, lecz także aroganckie zachowanie Sá Pinty. Szkoleniowiec nie dostał wówczas ultimatum, ale prezes usadził go na beczce prochu. – Ricardo może być pewny pracy, ale to biznes Darka. Wszystko może zmienić jego jedna decyzja – usłyszeliśmy wówczas przy Łazienkowskiej.

Choć w trakcie meczu w Krakowie w Mioduskim – pokazały to kamery Canal+ – niemal się gotowało, to w niedzielną noc prezes nie wylał Portugalczyka. Od początku tygodnia klub przypominał jednak oblężoną twierdzę. Legia zamknęła wszystkie treningi, nie zaplanowała – wymaganej przez Ekstraklasę – konferencji ze szkoleniowcem przed środowym meczem z Jagiellonią. Po zwolnieniu Sá Pinty w tym meczu Legię poprowadzi prawdopodobnie drugi trener Aleksandar Vuković.

gw1

Fot. FotoPyk

Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
17.09.2021

Obstawiaj Premier League w Fuksiarz.pl i zgarnij freebet!

Siemanko premierligowe świry. Przed nami piąta kolejka ligi angielskiej, więc siadamy w fotelach i wiadomo co dalej. A skoro już ligowa piłka na Wyspach Brytyjskich wraca do gry, warto rzucić okiem na promocję Fuksiarz.pl. Ten legalny polski bukmacher w najbliższy weekend rozdaje freebety za obstawianie meczów Premier League. Sprawa jest prosta – Fuksiarz.pl – da […]
17.09.2021
Uncategorized
20.08.2021

Taśma miesiąca – trzynaście zdarzeń i 2,5 tysiąca w kieszeni

Dzisiaj w „Weszło Fuksem” polecamy wam spektakularne tasiemki. Trafić pięć zdarzeń na kuponie – cóż, to już jest satysfakcja. O jakichś mocnych treblach nawet nie mówimy, bo to klasyka weekendu. Ale trafić TRZYNAŚCIE (!) zdarzeń na kuponie… Ukłony po sam pas. Jak co tydzień zapraszamy was na przegląd najciekawszych trafionych kuponów w Fuksiarzu z zeszłego […]
20.08.2021
#WeszłoFuksem
11.08.2021

Osiem tysięcy w kieszeni na połączeniu portugalsko-francusko-polskim

Coraz częściej przy robieniu cyklu „Weszło Fuksem” wychodzi z nas klasyczny janusz. Czujemy wręcz, jak rośnie nam nos, czerwienieją poliki i z jakąś taką większą estymą zerkamy na białe podkoszulki… Trudno nie zazdrościć ludziom, którzy trafiają takie kupony. A co dzisiaj mamy w „Weszło Fuksem”? Ostatnie niedobitki z Igrzysk w Tokio, sporo trafionych meczów tenisowych, […]
11.08.2021
#WeszłoFuksem
30.07.2021

Tona szczęścia w ESA, ekspert z Tokio i badminton na wagę trzech stówek

Łączny kurs 18.88 na treblu z Ekstraklasy. 7/7 z Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Zwycięstwo Legii zagrane za tysiaka. Trebel na live z igrzysk. Taki sympatyczny zestaw kuponów mamy dla was w naszym cyklu #WeszłoFuksem. Co tydzień wybieramy najciekawsze kupony z Fuksiarza, żeby uplastycznić i unaocznić wam, że komuś naprawdę wchodzą te szalone kupony! Różnie układał […]
30.07.2021
Weszło
21.07.2021

Podolski zostanie królem strzelców albo zaliczy bramkę sezonu?

Lukas Podolski trafił do Górnika Zabrze i jest to oczywiście piękna historia, tak wyczekiwany powrót do domu, natomiast dalej też musi być coś dopisane. Już na boisku. Nie wystarczy, że Podolski się uśmiechnie i sprzeda parę ładnych zdań. Potrzebne są też bramki, asysty, wpływ na zespół. Wszyscy się zastanawiamy – jak to z Podolskim w […]
21.07.2021
#WeszłoFuksem
14.07.2021

Euro, Copa America, tenis i UFC – czyli jak obłowić się w Fuksiarzu

Euro za pasem, zatem codzienne typowanko też za nami. No chyba, że ktoś lubi typować hokeja w poniedziałek, we wtorek i środę Ligę Mistrzów, w czwartek Ligę Europy, a w weekend Ekstraklasę i między to wplata siatkówkę. Tak czy siak – czas podsumować wasze najlepsze kupony w cyklu „Weszło Fuksem”. Co mamy dzisiaj? UFC, Euro, […]
14.07.2021
Weszło
21.09.2021

Podpuścić i skasować, który to już odcinek?

Klasyczny Inter Mediolan. Chciałoby się nawet może napisać: klasyczny Antonio Conte, gdyby nie fakt, że Conte już z San Siro się rozstał. Podczas dzisiejszego spotkania z Fiorentiną Inter zaprezentował całą gamę swoich dobrze znanych sztuczek. Handanović wyczyniający cuda w bramce. Pozorny bałagan w pierwszym okresie gry. Przetrzymanie wzmożonego pressingu rywala. I wreszcie ten kluczowy moment: […]
21.09.2021
Weszło
21.09.2021

Hej, Pogoń. Nie startuj już w Pucharze Polski. Nigdy

Drodzy „Portowcy”, jesteście fajnym klubem, dokonujecie sensownych ruchów, macie na siebie pomysł, macie w mieście klimat do piłki, dobrze szkolicie młodzież, budujecie okazały stadion. Jako że trudno nie pałać do was w ostatnich latach sympatią, chcemy podsunąć wam pewien pomysł. Z czystej życzliwości. Gorąco prosimy o przemyślenie go na najbliższym spotkaniu pionu sportowego. Nasz pomysł […]
21.09.2021
Weszło
21.09.2021

Jaga w defensywie? Kabaret. I to taki marnej jakości

Sezon ledwie się na dobre zaczął, a Jagiellonia ma już na koncie trzy spotkania, w których przyjęła od rywali trzy bramki. Udało się to Górnikowi Zabrze jeszcze w sierpniu. A na przestrzeni tygodnia białostoczanie przyjęli trójkę od Wisły Płock i Lechii Gdańsk. Dzisiaj Jaga gładko dostała w trąbę u siebie i pożegnała się z Pucharem […]
21.09.2021
Weszło
21.09.2021

Gdzie Szymański? Czemu Płacheta? – powołania Sousy | Smykałka #19

21.09.2021
Weszło
21.09.2021

Kamil Grosicki i stolica. Związek, który nie mógł przetrwać

W pierwszej części historii Kamila Grosickiego zajrzeliśmy do Szczecina, który był domem dla dwóch zespołów Pogoni. Gdy Dariusz Adamczuk z kumplami i kibicami budowali od zera projekt „Pogoń Nowa”, jeden z najzdolniejszych wychowanków w historii Portowców debiutował pośród brazylijskiej kolonii Antoniego Ptaka. Dziś opisujemy kolejny etap jego wędrówki. Z rodzinnego Szczecina Grosicki wyjechał do Legii […]
21.09.2021
Ekstraklasa
21.09.2021

Stadion Radomiaka z trzema, a nie dwiema trybunami? Jest taki plan

Co jakiś czas zaglądamy do Radomia, a konkretniej – na budowę nowego stadionu w tym mieście. Inwestycja, która może posłużyć za scenariusz do sequelu „Niekończącej się opowieści” powoli idzie do przodu. W ostatnich tygodniach można usłyszeć optymistyczne prognozy, a z naszych ustaleń wynika, że miasto chciałoby, żeby w pierwszym etapie budowy powstał obiekt z trzema, […]
21.09.2021
Prasówka
21.09.2021

„Lech jest głównym faworytem do tytułu. Jeśli przegra, to sam ze sobą”

W tym tygodniu piłkarski świat się nie zatrzymuje. Liga się skończyła, więc zaczynamy Puchar Polski. Z tej okazji w prasie podsumowania i zapowiedzi. W „Przeglądzie Sportowym” Kamil Kosowski zachwyca się Lechem Poznań. – Trzeba sobie jasno powiedzieć, że Lech to w tej chwili główny kandydat do zdobycia tytułu. Przy napiętym terminarzu Legii, która gra w Lidze […]
21.09.2021
Prasówka
20.09.2021

„Nie spieszyłbym się z nową umową dla Michniewicza”

W poniedziałkowej prasie cudów nie ma. Jest dłuższy materiał o ampfutbolowcach, a tak to raczej ligowa młócka.  PRZEGLĄD SPORTOWY Dariusz Dziekanowski jeszcze wstrzymuje się z pochwałami dla Czesława Michniewicza i uważa, że Legia nie powinna się spieszyć z nowym kontraktem dla trenera. Nie dziwię się, że podbijanie bębenka w tej sprawie jest w tej chwili […]
20.09.2021
Prasówka
18.09.2021

PRASA. Ambrosini: To nie Szczęsny jest największym problemem Juventusu

W sobotniej prasie nie znajdziemy jakichś ponadprzeciętnych materiałów ligowych, za to jest trochę do poczytania w tematach zagranicznych. PRZEGLĄD SPORTOWY Kacper Skibicki z Legii żadnych kar nie uznaje. – Ja rywalizacji się nie boję, poważnych przeciwników też nie. Tak naprawdę nie przychodzi mi do głowy nic, czego teraz bym się obawiał… Może jedynie trenera Michniewicza. […]
18.09.2021
Prasówka
17.09.2021

PRASA. Jankowski: Będę jeszcze prezesem niejednego klubu w Ekstraklasie

Weekendowa prasa to już tradycyjnie zapowiedź tego, co będzie się działo w piątek, sobotę i niedzielę na boiskach Ekstraklasy oraz 1. ligi. Mamy sporo rozmów i sylwetek – m.in. z Ewą Pajor, Jackiem Trzeciakiem, Michalem Frydrychem czy Arturem Jankowskim. Ten ostatni próbuje wybronić okres swojej pracy w Zagłębiu Lubin i zarzeka się, że wróci do […]
17.09.2021
Prasówka
16.09.2021

„W Moskwie Michniewicz pokazał się na wschodzie, ale priorytet to Legia”

Czwartkowa praca to przede wszystkich echa europejskich pucharów. Mamy też powolny wstęp do Ekstraklasy i 1. ligi, które wracają do gry już jutro. Przeczytamy rozmowy z Marcinem Broszem, Jackiem Góralskim i Mariuszem Piekarskim. Ten ostatni mówi o negocjacjach w sprawie przyszłości Czesława Michniewicza w Legii Warszawa. – Kilka dni temu umówiłem się na spotkanie z […]
16.09.2021
Prasówka
15.09.2021

Mioduski: Jestem spokojny o siłę naszej kadry

Środowa prasa to miks Ligi Mistrzów, Ligi Europy w kontekście Legii i tematów ligowych. Chwilami jest całkiem ciekawie. PRZEGLĄD SPORTOWY Ośmiu dziennikarzy porozmawiało z Dariuszem Mioduskim, więc teraz powinien być wysyp wywiadów z prezesem Legii z jednego spotkania. Czy nie obawia się pan tego, jak Legia będzie radziła sobie w lidze i pucharach, łącząc mecze […]
15.09.2021
Weszło
21.09.2021

Podpuścić i skasować, który to już odcinek?

Klasyczny Inter Mediolan. Chciałoby się nawet może napisać: klasyczny Antonio Conte, gdyby nie fakt, że Conte już z San Siro się rozstał. Podczas dzisiejszego spotkania z Fiorentiną Inter zaprezentował całą gamę swoich dobrze znanych sztuczek. Handanović wyczyniający cuda w bramce. Pozorny bałagan w pierwszym okresie gry. Przetrzymanie wzmożonego pressingu rywala. I wreszcie ten kluczowy moment: […]
21.09.2021
Piłka nożna
21.09.2021

Puszcza bije Lechię, Arka w finale… Największe sensacje poprzedniego Pucharu Polski

KSZO wyrzucające za burtę Wisłę Kraków. Puszcza podpalająca stołek pod tyłkiem Piotra Stokowca. Arka sprawiająca psikusa Piastowi. Chojniczanka eliminująca Zagłębie Lubin. Jakie były największe sensacje poprzedniej edycji Pucharu Polski? Powspominajmy. 1/32 finału Pucharu Polski 2020/21 Na początkowym etapie rozgrywek niespodzianek nie było zbyt wiele, ale kilka się trafiło. Jedną z nich niewątpliwie był triumf, jaki […]
21.09.2021
Ekstraklasa
21.09.2021

Mamrot: „Stałe fragmenty to nasz największy problem”

– Pan ma tę przewagę, że jak się pan pomyli w swojej ocenie sytuacji, to nie musi się pan potem z tego tłumaczyć. Ja muszę – powiedział Ireneusz Mamrot w ostatnim odcinku „Weszłopolskich”. Spisaliśmy dla was rozmowę ze szkoleniowcem Jagiellonii Białystok – momentami dyskusja była dość nerwowa, bo i obecna sytuacja białostoczan nie napawa optymizmem. […]
21.09.2021
Brama dnia
21.09.2021

Pojedynek bocznych obrońców | BRAMA DNIA

We wczorajszej „Bramie dnia” głosowanie było bardzo wyrównane, ostatecznie zatriumfował w nim Roy Makaay. Dzisiaj też spodziewamy się twardej walki. Do boje staje dwóch bocznych defensorów – Gianluca Zambrotta oraz Leighton Baines. GIANLUCA ZAMBROTTA VS LAZIO (21.09.2008) Gianluca Zambrotta swoją bogatą karierę kończył w barwach Milanu. Zdobył dla ekipy Rossonerich tylko dwa gole, zresztą nigdy […]
21.09.2021
Brama dnia
20.09.2021

Snajper Makaay czy bombardier Lampard? | BRAMA DNIA

Czas na kolejny odcinek „Bramy dnia”. Dzisiaj cofamy się do 20 września 2003 roku, gdy londyńska Chelsea rozbiła Wolverhampton, a Bayern zremisował u siebie z Bayerem. Kto popisał się piękniejszym golem – Frank Lampard czy Roy Makaay? Do głosowania jak zawsze zapraszamy wraz z Gatigo. FRANK LAMPARD VS WOLVES (20.09.2003) Tak bawiła się Chelsea w […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Gwiazda z odzysku. Lech Poznań i badziewiacy

Kto jest najlepszym piłkarzem w lidze na starcie nowego sezonu? Kandydatów widzimy przynajmniej kilku, bo też nie ma jednej właściwej metody, by takiego wybrać. Ale jeśli czyjaś obecność w tym gronie nas trochę dziwi, to chyba Joao Amarala. Nie dlatego, że nie widzieliśmy w nim takiego potencjału, ale z powodu tego, że wydawało, iż jest […]
20.09.2021
Liczba komentarzy: 0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Suche Info
22.09.2021

EFL Cup: Klich i Bednarek przechodzą dalej, Everton odpada

We wtorkowy wieczór rozegrało się kilka meczów EFL Cup. Grała połowa Premier League, a więc streścimy wam pokrótce, co działo się na angielskich boiskach. Liverpool gładko opędzlował Norwich 3:0. Czy zagrał Przemysław Płacheta? No cóż, bez zaskoczenia – nie było go w kadrze meczowej. Juergen Klopp dość lajtowo podszedł do tematu, nie zagrał nikt z […]
22.09.2021
Weszło
21.09.2021

Podpuścić i skasować, który to już odcinek?

Klasyczny Inter Mediolan. Chciałoby się nawet może napisać: klasyczny Antonio Conte, gdyby nie fakt, że Conte już z San Siro się rozstał. Podczas dzisiejszego spotkania z Fiorentiną Inter zaprezentował całą gamę swoich dobrze znanych sztuczek. Handanović wyczyniający cuda w bramce. Pozorny bałagan w pierwszym okresie gry. Przetrzymanie wzmożonego pressingu rywala. I wreszcie ten kluczowy moment: […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Bez niespodzianki: Zagłębie opędzlowało rezerwy Śląska

We wtorkowych meczach Pucharu Polski doszło tylko do jednej niespodzianki. Co chcemy przez to powiedzieć? Ano to, że Zagłębie Lubin zgodnie z oczekiwaniami spokojnie poradziło sobie z rezerwami Śląska Wrocław. Był to mecz dla Zagłębia… co najmniej niewygodny. Gdyby lubinianom zdarzyła się wpadka z rezerwami lokalnego rywala – a „Miedziowi” wielokrotnie udowadniali, czy to z […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Ryszard Wieczorek: – Mam nadzieję, że będzie to nawóz pod rozwój klubu

Zakurzony Ryszard Wieczorek góruje dziś nad renomowanym Kostą Runjaiciem. Co miał do powiedzenia po meczu? Cytujemy za oficjalną stroną Pogoni: – Źle zaczęliśmy mecz, myślę, że zjadła nas trochę trema. Zbyt łatwo dopuszczaliśmy Pogoń pod bramkę i straciliśmy gola. To nas odblokowało. Zaczęliśmy grać swoją piłkę. Mieliśmy dwa stałe fragmenty gry, wyrównaliśmy i uwierzyliśmy w […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Runjaic: – Puchary rządzą się swoimi prawami

Tak! Mamy to! Czuliśmy, że to słynne hasło padnie już w pierwszej rundzie. I padło. Kosta Runjaic stwierdził na pomeczowej konferencji prasowej, że „puchary rządzą się swoimi prawami”. Brawo! To są wypowiedzi, o które nic nie robiliśmy! Natomiast nie chcemy tylko szydzić, bo Runjaic wziął na siebie pełną odpowiedzialność za ten mecz. Na spotkaniu z dziennikarzami […]
21.09.2021
Weszło
21.09.2021

Hej, Pogoń. Nie startuj już w Pucharze Polski. Nigdy

Drodzy „Portowcy”, jesteście fajnym klubem, dokonujecie sensownych ruchów, macie na siebie pomysł, macie w mieście klimat do piłki, dobrze szkolicie młodzież, budujecie okazały stadion. Jako że trudno nie pałać do was w ostatnich latach sympatią, chcemy podsunąć wam pewien pomysł. Z czystej życzliwości. Gorąco prosimy o przemyślenie go na najbliższym spotkaniu pionu sportowego. Nasz pomysł […]
21.09.2021
Weszło
21.09.2021

Jaga w defensywie? Kabaret. I to taki marnej jakości

Sezon ledwie się na dobre zaczął, a Jagiellonia ma już na koncie trzy spotkania, w których przyjęła od rywali trzy bramki. Udało się to Górnikowi Zabrze jeszcze w sierpniu. A na przestrzeni tygodnia białostoczanie przyjęli trójkę od Wisły Płock i Lechii Gdańsk. Dzisiaj Jaga gładko dostała w trąbę u siebie i pożegnała się z Pucharem […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Węgry bez kibiców. Kara za mecz z Anglią

Mecz z reprezentacją Anglii i rasistowskie oskarżenia w tle? Brzmi znajomo. Ale tak, jak podczas meczu Polaków do żadnych incydentów nie doszło, a burza wokół Kamila Glika okazała się wyolbrzymioną do granic historią, tak węgierska federacja poniesie konkretne konsekwencje. Za co? Ano za to, że z trybun padały obraźliwe hasła względem angielskich piłkarzy, zwłaszcza w […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Kontuzja Baszkirowa. Kilka tygodni przerwy

Złe wieści dla Zagłębia Lubin. Jewgienij Baszkirow doznał urazu. Klub komunikuje, że czeka go kilka tygodni przerwy. Jeszcze nie są znane szczegóły urazu Rosjanina, który dopiero przejdzie detaliczne badania. Wiadomo, że kontuzja dotyczy kolana. Baszkirow wystąpił w ostatnim meczu lubinian z Bruk-Betem, ale został zmieniony w przerwie. W tym sezonie czterokrotnie znalazł się w wyjściowym składzie. […]
21.09.2021
Weszło
21.09.2021

Gdzie Szymański? Czemu Płacheta? – powołania Sousy | Smykałka #19

21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Klopp napisał wzruszający list do chorego na raka kibica

Juergen Klopp to świetny człowiek. Niewiele jest w wielkiej piłce postaci, które wzbudzałyby tak dużą sympatię. Kiedy dowiedział się, że jeden z kibiców Liverpoolu walczy z rakiem, napisał do niego list, by go wesprzeć. Niestety, historia nie zakończyła się happy endem. Chory na nowotwór Chris zmarł. Jego brat wrzucił na Twittera list, jaki wysłał szkoleniowiec […]
21.09.2021
Weszło
21.09.2021

Kamil Grosicki i stolica. Związek, który nie mógł przetrwać

W pierwszej części historii Kamila Grosickiego zajrzeliśmy do Szczecina, który był domem dla dwóch zespołów Pogoni. Gdy Dariusz Adamczuk z kumplami i kibicami budowali od zera projekt „Pogoń Nowa”, jeden z najzdolniejszych wychowanków w historii Portowców debiutował pośród brazylijskiej kolonii Antoniego Ptaka. Dziś opisujemy kolejny etap jego wędrówki. Z rodzinnego Szczecina Grosicki wyjechał do Legii […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Patologia. Piłkarz celowo złamał rywalowi nos

Niższe ligi mają swój kapitalny urok, ale niestety przynoszą też mroczne historie – czasem wręcz rodem z kryminałów. Taka właśnie wydarzyła się na austriackich boiskach, gdzie rosyjski zawodnik, niejaki Raschid Arsanukajew, dopuścił się niewiarygodnego chamstwa. Historia wydarzyła się na boiskach dziewiątej ligi w Austrii, konkretnie w meczu Göfis Satteins 1b i FC Viktoria 62 Bregenz. Arsanukajew […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Robert Lewandowski odebrał Złotego Buta

Usiądźcie wygodnie i cieszcie się tą chwilą. Robert Lewandowski został właśnie pierwszym Polakiem w historii futbolu, który sięgnął po Złotego Buta. W teorii już to wiedzieliśmy, ale to dziś RL9 odebrał tę prestiżową nagrodę, więc formalności zostały dopięte. 41 bramek okazało się wyczynem, którego nie przebił nikt. Podczas oficjalnej gali gratulacje Polakowi składali Herbert Heiner, […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Kolejna kontuzja Thiago Alcantary

Są tacy piłkarze, którzy mają w sobie cząstkę geniuszu, ale kontuzje zabijają ją kawałek po kawałku. Najlepszym przykładem jest rzecz jasna Marco Reus, ale nie tylko. Thiago Alcantara także jest często trapiony przez urazy albo poważne problemy zdrowotne. Okazuje się, że pomocnik Liverpoolu znów z tego powodu znajdzie się poza grą. Jak informuje angielskie „Sky […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Kto stracił najwięcej na pandemii? Barcelona i Juventus

Włoska „La Gazzetta dello Sport” wraca do tematu strat, jakie największe kluby piłkarskie świata poniosły z powodu pandemii. Składają się na nie zamknięte trybuny, sklepy klubowe i wiele innych spraw, które powiększały dziurę w budżecie. Które kluby straciły na tym najwięcej? Straty, o których mówią włoskie media, idą w setki milionów euro. Na szczycie listy […]
21.09.2021
Ekstraklasa
21.09.2021

Stadion Radomiaka z trzema, a nie dwiema trybunami? Jest taki plan

Co jakiś czas zaglądamy do Radomia, a konkretniej – na budowę nowego stadionu w tym mieście. Inwestycja, która może posłużyć za scenariusz do sequelu „Niekończącej się opowieści” powoli idzie do przodu. W ostatnich tygodniach można usłyszeć optymistyczne prognozy, a z naszych ustaleń wynika, że miasto chciałoby, żeby w pierwszym etapie budowy powstał obiekt z trzema, […]
21.09.2021
Skoki
21.09.2021

Gregor Schlierenzauer zakończył karierę!

Jego dorobkiem medalowym można by obdzielić kilku zawodników. Gdy wchodził do Pucharu Świata, był fenomenem, z miejsca gotowym rywalizować o najwyższe cele. I choć kilku ostatecznie nie zrealizował, to i tak przeszedł do historii jako legenda skoków narciarskich. Legenda, którą w pewnym momencie wyhamowały kontuzje i wypalenie. Od dobrych kilku lat Gregor Schlierenzauer był już […]
21.09.2021