Karbownik nie przedłuży umowy i Legia będzie musiała go szybko sprzedawać?

17 lutego 2020, 08:31 • 10 min czytania 0 komentarzy

– Postanowiłem i ja przyłożyć ucho, lecz do innych drzwi niż mój imiennik. I doszły mnie zupełnie inne słuchy. Kibic Legii absolutnie nie może spać spokojnie, ponieważ bardzo możliwe, iż data końca kontraktu utalentowanego pomocnika ze stołecznym klubem, czyli 30.06.2021, nie drgnie. To oznaczałoby rychłą sprzedaż, by Legia mogła solidnie zarobić – czytamy w „Przeglądzie Sportowym”. Co poza tym dziś w prasie?

„PRZEGLĄD SPORTOWY”

Sergiu Hanca znów bohaterem Cracovii – świetny mecz w Krakowie, ale Pasy ostatecznie ograły Lecha.

Cracovia świetnie rozpoczęła mecz przeciwko Lechowi, mocno przycisnęła gości w pierwszych dwudziestu minutach i z równie dużą intensywnością weszła w drugą połowę spotkania. Tym razem szybko przyniosło to skutek, bo chwilę po zmianie stron strzałem ze skraju pola karnego Mickeya van der Harta zaskoczył Kamil Pestka. Piłka po drodze odbiła się jeszcze od nogi Lubomira Šatki i wylądowała w siatce. Gospodarze poszli za ciosem, atakowali coraz śmielej i dwadzieścia minut przed końcem dopięli swego. Thomas Rogne zdrzemnął się w polu karnym, dał się wyprzedzić Rafaelowi Lopesowi i później go sfaulował, co sędzia Bartosz Frankowski wyłapał dopiero po podpowiedzi z wozu VAR. Z jedenastu metrów nie pomylił się Hanca i rumuński piłkarz dał Pasom drugą tej wiosny wygraną.

82432148_152669646152057_5863529604932698112_n

Raków zgłosił akces do gry w grupie mistrzowskiej. Beniaminek napędził stracha Legii, ale ta zdołała zremisować.

W drugiej połowie emocji było co niemiara, akcje przenosiły się z jednej połowy boiska na drugą. Wynikało to głównie z chaosu, za który bardziej odpowiadali goście. Świetnie spisywali się obaj bramkarze, piłkę wyciągali z siatki po strzałach, po których nie mieli nic do powiedzenia. Legia strzeliła dwa gole, ale zaraz po trafi niach popełniała katastrofalne pomyłki i zespół z Częstochowy miał rzuty karne. Pierwszego spowodował Artur Jędrzejczyk, który dostał już ósmą żółtą kartkę w sezonie i będzie pauzował w spotkaniu z Jagiellonią. Kolejne cztery upomnienia, a kapitan łapie ich ostatnio sporo, będą oznaczały przerwę w aż dwóch meczach. Być może rundy fi – nałowej. Jędrzejczyk wściekał się na sędziego, ale ostatnio dostaje kartki za interwencje przy wyskokach do piłki i walkę w powietrzu. Przy większości wyskoków opiera się na przeciwnikach, często pracuje łokciami, co nie podoba się arbitrom. Po jego błędzie Daniel Bartl kopnął piłkę nad poprzeczką. Kiedy Jose Kante trafi ł na 2:1, Legia miała trzy punkty na wyciągnięcie ręki, ale chwilę po trafi eniu gwinejskiego napastnika we własnym polu karnym niepotrzebnie faulował Luquinhas i tym razem Schwarz się nie pomylił z 11 m.

56e829da7ec1b_p

Trzy miesiące gnicia w strefie spadkowej i wreszcie udało się wynurzyć głowę ponad powierzchnie. Wisła Kraków znów nad kreską.

Artur Skowronek niczym cudotwórca! Biała Gwiazda pod jego przywództwem wygrała czwarty mecz z rzędu i jej sytuacja w tabeli jest o niebo lepsza niż jeszcze w grudniu. Gospodarze po gładkiej porażce w Gliwicach (0:2) tym razem mieli prawo poczuć się mocniejsi, bo do składu wróciło aż trzech ważnych piłkarzy. Nie ma wątpliwości, że Zagłębie z Alanem Czerwińskim, Sašą Živcem i Lubomirem Guldanem to zupełnie inna jakość. A jednak wcale nie było tak, że w starciu z Wisłą lubinianie od początku zaczęli grać swoją piłkę. Nawet nie próbowali zdominować rywala, co ewidentnie kłóciło się z fi lozofi ą ofensywnego futbolu Martina Ševeli, o której trener chętnie opowiada.

ELsDLkBXYAUKNn3

Poligowy felieton Antoniego Bugajskiego – o tym, że latem w Zabrzu zapłaczą, gdy nadejdzie czas pożegnać się z Angulo.

W polskich warunkach jest napastnikiem bezcennym, poradziłby sobie w każdym klubie. Górnik nie ma jednak zamiaru komukolwiek go oddawać, choć zatrzymać też nie potrafi . Z końcem sezonu wygasa mu ważność kontraktu i piłkarz w niedawnej rozmowie z Leszkiem Błażyńskim szczerze zapowiedział, że zmieni klub, bo Górnik nie spełni jego warunków. To jest gra w otwarte karty, chyba nikt nikogo nie chce wykiwać, nie będzie też Klubu Kokosa, ponieważ napastnik tej klasy potrzebny jest Górnikowi na boisku, a nie na ławce. Każdy jego gol przybliża do utrzymania, zatem robienie mu na złość byłoby jak strzelanie swojaków. Przy odrobinie wyobraźni można przyjąć, że Angulo wiosną będzie strzelał regularnie, co działaczy Górnika wzruszy tak mocno, że pójdą z pielgrzymką do pani prezydent Zabrza i przekonają, że warto wysupłać nadzwyczajne pieniądze na nowy dwuletni kontrakt dla 36-letniego Hiszpana. Chyba że już dyskretnie podpisał umowę w Turcji albo gdziekolwiek indziej.

ekstraklasa-2019-12-11-14-12-46

Bardzo ciekawe „Prześwietlenie” Łukasza Olkowicza z Konradem Wrzesińskim. Zawodnik Kajrata Ałmaty opowiada o realiach klubu, o bazie treningowej, życiu w Kazachstanie, celach na ten sezon, przyjściu Jacka Góralskiego.

Poznał pan właściciela klubu?

Nie pojawia się często, ale od czasu do czasu mamy z nim spotkanie. Tłumaczy nam swoją wizję, czego od nas oczekuje.

Jaka to jest wizja? Gdzie ma być Kajrat?

Przede wszystkim widoczny na scenie europejskiej. Ale nie chce tego zrobić z pominięciem Kazachów. W klubie jest najlepsza akademia w kraju, która wygrywa wszystkie rozgrywki. Przy transferach nie sprowadzają zawodników starych, ale też nie jakichś młodych. Chcą zachować balans i mieć takich, przy których będzie ogrywała się młodzież. Za kilka lat planują mieć 80 procent Kazachów w składzie Kajratu. Prezydent widzi zespół w Lidze Europy, ale w przyszłości chciałby, żeby większość w nim stanowili miejscowi, a nie obcokrajowcy.

Kiedy dowiedział się pan, że może mieć w klubie kompana z Polski?

O Jacka podpytywali się jeszcze przed zimową przerwą. Rozumiem, że skoro Góralski jest w Kajracie, to wystawił mu pan laurkę. Jest reprezentantem Polski, to najlepiej o nim świadczy. Nie musiałem mu robić reklamy, wystarczy, że ktoś ogląda mecze kadry czy Ligi Europy. Wtedy wie, jaki to zawodnik. To się szybko potoczyło, nasz trener i dyrektor powiedzieli, że są z nim w stałym kontakcie.

A pan musiał przekonywać Góralskiego do transferu?

Dzwonił do mnie, pytał, jak to wygląda od środka, o życie w Ałmatach, pracę trenera. Ale chyba już wcześniej wiedział, jaki to klub. I że rzeczywistość odbiega od tego, jak Kajrat jest postrzegany w Polsce. Nie trafił do trzeciego świata i wydaje się, że nie będzie żałował.