post

Opublikowane 13.10.2021 08:48 przez

redakcja

Środowa prasa to z jednej strony podsumowanie meczu z Albanią, a z drugiej powolne szykowanie się do powrotu piłki ligowej. 

PRZEGLĄD SPORTOWY

Kadra wciąż stabilna nie jest – komentarz Łukasza Olkowicza.

Reprezentacja przeciwko mocno osłabionym Albańczykom długo zdominować ich nie potrafiła, więc i o wynik drżeliśmy. Dziś najbardziej zespołowi Sousy brakuje stabilności, żebyśmy wiedzieli, czego po nim się spodziewać. Doczekaliśmy, że selekcjonerskie wybory stały się już przewidywalne, Sousa zespołu się nauczył i wie, kogo wybrać w godzinie próby. Problem w tym, że na boisku tylko krótkimi momentami to widać. Pierwsza połowa – nazwijmy rzeczy po imieniu – to był bubel. Wprawdzie reprezentanci potrafili Albańczyków zblokować i wyhamować, to też sztuka, bo ci kopnąć celnie na bramkę Wojciecha Szczęsnego nie umieli. Ale dodajmy uczciwie, że i nasi dość długo oszczędzali bramkarza miejscowych.

Tomasz Frankowski uważa, że wciąż nie widać postępu w grze reprezentacji.

– Wciąż mam obiekcje do naszego selekcjonera, bo gra reprezentacji Polski niewiele, a może nawet niczym nie różni się od tej, jaką widzieliśmy za selekcjonera Jerzego Brzęczka. Czas płynie, płacimy selekcjonerowi dużo więcej, bo to Brzęczek zarabiał w złotówkach, Sousa dostaje w euro, a oczekiwanego postępu nie widać – mówi 38-krotny reprezentant Polski. – Polacy pojechali jednak do Tirany z jasnym celem: wygrać. I to im się udało – dodaje.

Reportaż o kibicach, którzy wspierali polską drużynę w Tiranie.

– W listopadzie 2016 roku poleciałem do Rumunii sam, w marcu kolejnego roku, do Czarnogóry, również sam. Po prostu chciałem być. W drodze poznawałem kibiców z różnych miejsc Polski. Dziś stanowimy kilkuosobową grupę, która spotyka się na lotnisku dzień, dwa przed meczem wyjazdowym – opowiada. – Nie ma znaczenia, że jeden z nas jest z Łodzi, inny z Warszawy, a jeszcze następny skądinąd. My jesteśmy kibicami reprezentacji Polski. Ona nas łączy, a sympatie klubowe nie są w stanie podzielić. Szczerze mówiąc, to jest szczyt szczęścia, nasze żony nie lubią tych wyjazdów, ale akceptują. Już nie pytają, czy polecimy, ale kiedy i gdzie jest następny mecz…

W kwalifikacjach do mundialu najtrudniej i najdrożej było w Danii. Pan Grzegorz ma konto na portalu Łączy nas piłka i, kiedy tylko wejściówki mają trafić do sprzedaży, loguje się do systemu. – Zwykle pojawiają się o północy konkretnego dnia, więc przynajmniej pół godziny wcześniej siedzę przed laptopem i co jakiś czas odświeżam stronę. Ale przed spotkaniem w Kopenhadze coś nie działało, za nic w świecie nie mogłem się zalogować. Wściekły uderzyłem w komputer i… go popsułem! W panice użyłem komputera syna i się udało, ale swojego laptopa musiałem zanieść do naprawy. Okazało się, że są w nim bardzo ważne dokumenty żony, która jest nauczycielką. Naprawa wyniosła 800 zł, więc do dziś tamten wyjazd do Danii wspominam jako najmniej przyjemny i najdroższy. Bo nasi przegrali 0:4 – opowiada Grzegorz.

Antoni Bugajski uważa, że zbieranie haków nadal jest modne, o czym świadczy podsłuch znaleziony w siedzibie PZPN.

Niemal dokładnie dziesięć lat temu, w listopadzie 2011 roku, z piłkarskiej sceny zmiotła go afera podsłuchowa. Nielegalnych nagrań w siedzibie związku dokonywał wtedy Grzegorz Kulikowski – biznesmen i znajomy najważniejszych działaczy federacji, który w 2008 roku razem z ówczesnym podkarpackim baronem Kazimierzem Greniem poprowadził zwycięską kampanię wyborczą byłego króla strzelców mistrzostw świata. Po paru latach drogi nowego prezesa i biznesmena się rozeszły, a Kulikowski z poplecznika stał się dla Laty i jego ludzi zagrożeniem.

Z upublicznionych wówczas nagrań rozmów z Latą i Kręciną dało się wysnuć wniosek, że mogło dojść do przyjmowania przez nich łapówek przy zakupie działki pod budowę nowej siedziby PZPN (która nawiasem mówiąc do tej pory nie powstała, bo z budzącego duże emocje pomysłu wycofał się po zwycięskich wyborach następny prezes Zbigniew Boniek). Nagrane rozmowy przedstawiały szefa związku i sekretarza generalnego w złym świetle, lecz mimo że sprawą, między innymi na wniosek ówczesnego ministra sportu, zajęła się prokuratura, nigdy nie stwierdzono, że faktycznie doszło do korupcji. Tylko że przez wiele miesięcy żyliśmy w przeświadczeniu, że „coś jest na rzeczy”, zaś oliwy do ognia dolewały publiczne wypowiedzi Kulikowskiego zaznaczające, iż istnieją inne, jeszcze nieujawnione nagrania, dodatkowo obciążające szefów PZPN, które są w posiadaniu śledczych.

Właśnie tamta sprawa pokazała, jaką moc mogą mieć ujawnione podsłuchy i to nawet niezależnie od tego, czy posiadają one wartość w znaczeniu materiału dowodowego. Nie bądźmy hipokrytami: w sytuacji prywatnej i na pozór niczym nieskrępowanej rozmowy – a przecież również takie bywają pogawędki prowadzone w gabinecie każdego prezesa – można palnąć dowolne głupstwo, choćby z zamiłowania do gadulstwa i zupełnie oderwanego od rzeczywistości plotkowania.

SPORT

Tom Hateley wrócił do Piasta. „Sport” na tę okoliczność zaczyna od „podobno dwa razy nie wchodzi się do tej samej rzeki”. A wydawało się, że znaczenie tego przysłowia już stało się jasne…

Dlaczego powrót do Piasta nastąpił dopiero w drugim tygodniu października, skoro od 1 września Hateley był wolnym piłkarzem? Można się tylko domyślać, że być może sam zawodnik rozważał kilka opcji, a Piast były bezpieczną i sprawdzoną opcją, z której można było w każdej chwili skorzystać. W klubie usłyszeliśmy, że negocjacje nie były łatwe i wymagały czasu. Z drugiej strony początek sezonu pokazał, że w pomocy Piast potrzebuje jeszcze więcej jakości, bo dobrze grający Patryk Sokołowski i Michał Chrapek to za mało. Zwłaszcza, że niepewna jest przyszłość „Sokoła”, któremu za chwilę skończy się kontrakt.

Być może już sobotni mecz z Wisłą Kraków odpowie na pytanie, o co w tym sezonie będzie grał Górnik Zabrze.

– Nie mamy budżetu, by móc zadeklarować, że gramy o mistrza czy puchary. Miejsce w czołówce już teraz wzięlibyśmy w ciemno, a jeśli nie, to będziemy o nie walczyć. Jest sporo pracy poza boiskiem, ale trzeba podkreślić, że mamy dobry zespół. Pokazaliśmy to w ostatnich meczach. Owszem, z Cracovią czy Bruk-Betem nie powinniśmy stracić punktów i gdyby nie to, bylibyśmy teraz na 2. czy 3. miejscu. Sezon jest jednak długi, przed nami jeszcze 25 meczów i spokojnie trzeba pracować – podkreśla mistrz świata z 2014 roku.

W Zabrzu trwają przygotowania do domowego starcia z „Białą gwiazdą”. Do wczoraj sprzedano 5000 biletów i już teraz można założyć, że mecz ten zobaczy kilkanaście tysięcy kibiców. Do spotkania z Wisłą szykują się również zawodnicy, choć na początku przerwy reprezentacyjnej trener Jan Urban dał im kilka dni wolnego. – Ja już nie gram w kadrze. Mam rodzinę na Górnym Śląsku i z nią spędzam czas. Mam też inne rzeczy do załatwiania, ale mam świadomość, że trzeba ciężko pracować, by pomagać drużynie i grać jak najdłużej. Pełne 90 minut spędzone na boisku to kolejny krok do przodu, a to jest dla mnie bardzo ważne – podkreśla „Poldi”.

Odpowiednie przepracowanie przerwy reprezentacyjnej to rzecz już niemalże mityczna. Wkrótce przekonamy się o jej wpływie na ligową formę zespołów.

Istniała grupa drużyn, na których dyspozycji – patrząc tylko po kalendarzu – reprezentacyjna „szrama” pozostawiła wyraźne piętno, ale tak naprawdę… nie ona była decydująca. Wyniki Lechii Gdańsk uległy zdecydowanej poprawie, ale to za sprawą Tomasza Kaczmarka, który w tamtym czasie pojawił się na ławce trenerskiej zastępując Piotra Stokowca. Raków Częstochowa natomiast wkroczył na ścieżkę zwycięskiej regularności, ale w tym przypadku kluczowy był koniec przygody z europejskimi pucharami. Nastąpił on z końcem sierpnia, a – jak wiadomo – wcześniej wyraźnie eksploatował graczy spod Jasnej Góry. Wisła Płock po wrześniowych zgrupowaniach przegrała z kolei (licząc też Puchar Polski) 4 z 5 spotkań, ale to za sprawą wyjazdowego fatum. Poza swoim terenem „nafciarze” przegrali w tym sezonie wszystkie mecze, u siebie… wszystkie wygrali (i raz zremisowali z Rakowem).

SUPER EXPRESS

Bez większych konkretów.

Fot. FotoPyK

Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
15.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: Napoli w gazie, maszyna Kaczmarka, potknięcie Pogoni

Za nami okno reprezentacyjne, a to oczywiście oznacza, że znów pełno meczów ligowych do obstawienia. Nie będziemy wam jednak dawać byle typów od czapy, losowych zdarzeń i tym podobnych. Tutaj chodzi przede wszystkim o to, żeby spojrzeć na liczby. Liczby to fakty, a fakty analizuje się łatwiej. Co za tym idzie – staramy się szacować […]
15.10.2021
Weszło
09.10.2021

Fuksiarz da wam piątaka za każdego gola Polski z San Marino!

Polska gra z San Marino. Wy wiecie i my wiemy mniej więcej, co to oznacza – jest duże prawdopodobieństwo, że sobie postrzelamy, a Robert Lewandowski w jednym spotkaniem zapewni sobie tytuł najskuteczniejszego snajpera w 2021 roku. A co my będziemy z tego mieć? Jeśli jesteście Fuksiarzami, to na przykład piątaka za każdego gola biało-czerwonych. Nasi […]
09.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
08.10.2021

Wygrana Węgrów, czerwona kartka, mało goli – typy na eliminacje

Przerwa na kadrę jest jak sernik. Jedni lubią, inni nie. Chociaż sernik większość lubi. A czy większość lubi przerwę na kadrę? Dobra, dość rozkmin filozoficznych. Czas na rzetelne podejście do typów. Jak co tydzień w piątek podrzucamy wam garść ciekawych zakładów na weekend. Bez wróżenia z kropli deszczu na szybie, żadnego tak-mi-się-zdaizmu. Szukamy typów, które […]
08.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
01.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: Ajax w formie, rzuty rożne Zagłębia i mało goli w Szkocji

Urocze w bukmacherce są hasła, które wręcz ocierają się o wróżbiarstwo. „Przyśniło mi się, czuje w kościach, mam czutkę” – kto z typerów nigdy tak nie pomyślał. Sęk w tym, że różnica między wróżbiarstwem a szacowaniem prawdopodobieństwa jest cienka, płynna i czasem wręcz niezauważalna. My zaczynamy nowy cykl na Weszło, gdzie będziemy wam podrzucali typy […]
01.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
17.09.2021

Obstawiaj Premier League w Fuksiarz.pl i zgarnij freebet!

Siemanko premierligowe świry. Przed nami piąta kolejka ligi angielskiej, więc siadamy w fotelach i wiadomo co dalej. A skoro już ligowa piłka na Wyspach Brytyjskich wraca do gry, warto rzucić okiem na promocję Fuksiarz.pl. Ten legalny polski bukmacher w najbliższy weekend rozdaje freebety za obstawianie meczów Premier League. Sprawa jest prosta – Fuksiarz.pl – da […]
17.09.2021
Uncategorized
20.08.2021

Taśma miesiąca – trzynaście zdarzeń i 2,5 tysiąca w kieszeni

Dzisiaj w „Weszło Fuksem” polecamy wam spektakularne tasiemki. Trafić pięć zdarzeń na kuponie – cóż, to już jest satysfakcja. O jakichś mocnych treblach nawet nie mówimy, bo to klasyka weekendu. Ale trafić TRZYNAŚCIE (!) zdarzeń na kuponie… Ukłony po sam pas. Jak co tydzień zapraszamy was na przegląd najciekawszych trafionych kuponów w Fuksiarzu z zeszłego […]
20.08.2021
Prasówka
19.10.2021

PRASA. Michniewicz nie wyleci, bo Legia nie ma kandydata za niego

– Decydujący jest jednak brak kandydata, który już teraz mógłby zająć jego miejsce. Padają nazwiska Jerzego Brzęczka, który był bardzo bliski przejęcia zespołu w 2018 roku, jednak wówczas nie zgodziła się na to Wisła Płock, oraz Marcina Brosza, od maja trenera bezrobotnego. Mioduski najchętniej zdecydowałby się na Marka Papszuna, tylko że tu chęci niewiele dają. […]
19.10.2021
Prasówka
18.10.2021

„Nie będę dyskutował z tymi, którzy atakują Sousę tendencyjnie”

W poniedziałkowej prasie trochę o kadrze w felietonach, a poza tym ligowa młócka plus wywiad ze Sławomirem Czarneckim z akademii Bayeru Leverkusen. PRZEGLĄD SPORTOWY Maciej Śliwowski uważa, że po porażce z Lechem Legii już bardzo trudno będzie obronić mistrzostwo. Trudno sądzić inaczej. Potwierdziło się to, że Legia inaczej gra w europejskich pucharach, a inaczej w […]
18.10.2021
Prasówka
16.10.2021

PRASA. Bosacki: Mecz z Legią jest ważny, ale to nie mecz o mistrzostwo świata

W sobotniej prasie już pełna koncentracja na piłce ligowej. Dużo materiałów przed Legia – Lech, z innych klubów rozmowy m.in. z Damianem Rasakiem i Grzegorzem Sandomierskim. Jest ciekawie. PRZEGLĄD SPORTOWY Czasem grały o mistrzostwo, czasem „tylko” o punkty, ale od dawna starcia tych drużyn to więcej niż zwykłe ligowe spotkanie. Top 10 meczów Legia – […]
16.10.2021
Prasówka
15.10.2021

PRASA. „Michniewicz musi wznieść się na wyżyny jako trener mentalny”

W piątkowej prasie kończymy już rozmowy o reprezentacji i zaczynamy przygotowania do ligi. W najbliższej kolejce czeka ns rzecz jasna hit – Legia Warszawa kontra Lech Poznań. To spotkanie zapowiada rozmówka z Kacprem Skibickim czy też większy tekst w „Przeglądzie Sportowym”. – Przed niedzielnym starciem Michniewicz będzie musiał wznieść się na wyżyny swoich umiejętności trenera […]
15.10.2021
Prasówka
14.10.2021

PRASA. Sousa ma chwilę spokoju i jest chwalony

Paulo Sousa musiał trochę poczekać na to, aż w Polsce o jego pracy będzie się mówiło z przewagą pozytywów nad wątpliwościami. Selekcjoner naszej reprezentacji w końcu ma spokój, co już na okładce zaznacza „Przegląd Sportowy”. W czwartowej prasie dominują analizy i teksty podsumowujące październikowe zgrupowanie. Sport To dobrze, że w Tiranie do siatki trafił Świderski, […]
14.10.2021
Prasówka
13.10.2021

PRASA. Frankowski: Postępu w kadrze wciąż nie widać

Środowa prasa to z jednej strony podsumowanie meczu z Albanią, a z drugiej powolne szykowanie się do powrotu piłki ligowej.  PRZEGLĄD SPORTOWY Kadra wciąż stabilna nie jest – komentarz Łukasza Olkowicza. Reprezentacja przeciwko mocno osłabionym Albańczykom długo zdominować ich nie potrafiła, więc i o wynik drżeliśmy. Dziś najbardziej zespołowi Sousy brakuje stabilności, żebyśmy wiedzieli, czego […]
13.10.2021
Weszło
19.10.2021

Pieniądze za nic. Przypadek Faiqa Bolkiaha

Jefri Bolkiah, niegdyś zawodowy playboy i wprawiony marnotrawca największego majątku na świecie, dba, żeby jego dzieci nie zaznały goryczy nieświadomości luksusu, na jaki go stać. Kiedy Abdul Hakeem Jefri Bolkiah, jego stutrzydziestokilowy syn, zapragnął zostać gwiazdą futbolu amerykańskiego, tatuś sprowadził mu dwie gwiazdy NFL ze Stanów Zjednoczonych –  Joe Montanę i Herschela Walkera. Każdemu zapłacił grubo […]
19.10.2021
Weszło
19.10.2021

LECH ZAGRAŁ TAK, JAK ZAWSZE GRAŁA LEGIA. BRUTAL PODOLSKI | Smykałka #23

Jak Damian Smyk poznał się z Wojciechem Hadajem? Co może dać Lechowi zwycięstwo nad Legią? Brutal Podolski, któremu uchodzi to na sucho. Zapraszamy na nową Smykałkę.
19.10.2021
Inne sporty
19.10.2021

Jerzy Kulej – mistrz, który nie dał wyliczyć się życiu

Gdyby żył, dziś kończyłby 81 lat. Choć był wybitnym pięściarzem, jego losy są zawiłe niczym lewe sierpowe, którymi często karcił swoich rywali, posyłając ich na deski. Jerzy Kulej jest powszechnie uważany za najlepszego boksera w historii Polski. Na 348 stoczonych walk przegrał zaledwie 25 razy, lecz nigdy nie był liczony – nawet na stojąco. Inaczej […]
19.10.2021
Weszło
19.10.2021

Adam Majewski: – Być wiernym sobie

– Na ten moment nie ma czegoś takiego jak skauting w Stali Mielec. Klub nad tym pracuje. Chce podejść profesjonalnie do tematu, bo nikt nie będzie za darmo pracował. Ale w tej chwili głównie sam skupiam się na szukaniu zawodników i dostałem na to zgodę – trener Adam Majewski w Stali Mielec odpowiada nie tylko […]
19.10.2021
Anglia
19.10.2021

Leicester ośmiesza Manchester United, Saudyjczyków pokonuje Tottenham, a w głowie i tak tylko Salah

Jak nas Premier League wrzuciła na karuzelę w pierwszym meczu, tak pełne obroty utrzymywała przez wszystkie dziesięć meczów. Wspaniały to był weekend z angielską ekstraklasą, o ile oczywiście nie jesteś kibicem Manchesteru United lub Watfordu. Na pewno jednak 10. kolejka była bardzo ważna pod kątem historycznym – najbogatszy klub świata grał bowiem swój pierwszy mecz […]
19.10.2021
Weszło
19.10.2021

Tercet Podolski-Emreli-Grosicki ku chwale badziewiaków

W trakcie lub świeżo po zakończeniu okienka nie dało się zrobić rankingu 10 najciekawszych/najlepszych transferów bez uwzględnienia tej trójki. Ba. Niełatwo było któregoś z nich wyrzucić poza pierwszą piątkę, a może nawet po prostu mówimy o komplecie gości z podium większości tych zestawień. Kamil Grosicki, Lukas Podolski i Mahir Emreli to nazwiska, które ekscytowały nas […]
19.10.2021
Weszło
19.10.2021

LECH ZAGRAŁ TAK, JAK ZAWSZE GRAŁA LEGIA. BRUTAL PODOLSKI | Smykałka #23

Jak Damian Smyk poznał się z Wojciechem Hadajem? Co może dać Lechowi zwycięstwo nad Legią? Brutal Podolski, któremu uchodzi to na sucho. Zapraszamy na nową Smykałkę.
19.10.2021
Weszło
19.10.2021

Tercet Podolski-Emreli-Grosicki ku chwale badziewiaków

W trakcie lub świeżo po zakończeniu okienka nie dało się zrobić rankingu 10 najciekawszych/najlepszych transferów bez uwzględnienia tej trójki. Ba. Niełatwo było któregoś z nich wyrzucić poza pierwszą piątkę, a może nawet po prostu mówimy o komplecie gości z podium większości tych zestawień. Kamil Grosicki, Lukas Podolski i Mahir Emreli to nazwiska, które ekscytowały nas […]
19.10.2021
Weszło
19.10.2021

Hit w Madrycie, czy Sheriff znów zaskoczy – kozacki wieczór z LM

Dziś wieczorem czeka nas naprawdę ciekawy zestaw spotkań Ligi Mistrzów. Choć „na papierze” nie mamy tu zbyt wielu hitów, właściwie poza starciem Atletico Madryt z Liverpoolem trudno cokolwiek wyróżnić, to biorąc pod uwagę sytuację w tabelach poszczególnych grup – robi się interesująco. Ot, taki Inter Mediolan, który dzisiaj właściwie może się wypisać z gry o […]
19.10.2021
Weszło
19.10.2021

Strzelanie w cieniu Salaha. Sadio Mane w „Klubie 100”

W sobotnim meczu z Watfordem Sadio Mane po raz setny trafił do siatki w Premier League. Takie osiągnięcie to kawał historii, do którego Senegalczyk dążył jednak w cieniu. Obecny Liverpool ma bowiem twarz Mo Salaha. To jego sylwetka kojarzy nam się najbardziej ze świętowaniem strzelonych bramek przed pełnymi trybunami na Anfield. Musimy jednak pamiętać, że […]
19.10.2021
Brama dnia
19.10.2021

Jacek Krzynówek kontra Cristiano Ronaldo | BRAMA DNIA

Zapraszamy na kolejny odcinek „Bramy dnia”. Dzisiaj starcie dwóch legend – polskiej i globalnej. Jacek Krzynówek staje w szranki z Cristiano Ronaldo. JACEK KRZYNÓWEK VS ROMA (19.10.2004) Krzynówek w primie strzelał ładne gole nawet po nieczystym trafieniu w piłkę. Tak jak siedemnaście lat temu przeciwko Romie.  CRISTIANO RONALDO VS MILAN (19.10.2010) Cristiano Ronaldo i […]
19.10.2021
Weszło
18.10.2021

WESZŁOPOLSCY LIVE od 22:30!

Jakub Białek, Paweł Paczul, Mateusz Rokuszewski, Szymon Janczyk i Samuel Szczygielski omawiają najważniejsze wydarzenia ostatnich dni na boiskach Ekstraklasy i 1. ligi. Zapraszamy na kolejny odcinek, który startuje o 22:30!
18.10.2021
Liczba komentarzy: 19
Subscribe
Powiadom o
guest
19 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Stanisław Krzysztowski
Stanisław Krzysztowski
6 dni temu

Postępu nie widać i nie będzie. Kurwa czy my mam takie ego, że myślimy, że jesteśmy jakąś Francją, Hiszpanią czy inną Belgią. Tych pseudoekspertów to się nie da słuchać. Za czasów Frankowskiego to było grane, że hoho. Nie cytować, nie czytać, ignorować.

Pan Janusz
Pan Janusz
6 dni temu

To po co była nagonka na Brzęczka i presja zmiany trenera, skoro zakładamy, że z gówna bata nie ukręcisz?

Stanisław Krzysztowski
Stanisław Krzysztowski
6 dni temu
Reply to  Pan Janusz

Bo za Brzęczka obsrani byli już w tunelu przed meczem z lepszymi zespołami

Krytyk
Krytyk
6 dni temu

No nie, ale w tak zorganizowany sposób jak Szwajcaria, czy Dania, to chyba byśmy już mogli zagrać?

xDDDDDDDDDDDDD
xDDDDDDDDDDDDD
6 dni temu

A jakiego wy się spodziewacie postępu z takim materiałem ludzkim? Na co wy liczycie?

jahve
jahve
6 dni temu

Piłkarzy mamy jakich mamy i często na krytykę zasługują. Ale jacy by nie byli, to tak chujowi jak „eksperci” w tym kraju, to nigdy nie będą.

ędrju
ędrju
6 dni temu
Reply to  jahve

Dokładnie. A najbardziej mnie śmieszy jak taki Niedzielan, Węgrzyn, Podoliński, czy eksperci w studiu tv wylewają pomyje na obecnych graczy samemu nic nie osiągając jak mieli ku temu okazję grając w reprezentacji. Wczoraj Niedzielan jako komentujący wkurzal mnie jak jechał po Lewym, który byl owszem, bezradny, ale tylko dlatego, że nie miał za bardzo partnerow do grania, ale za to miał 2-3 plastry w swoim pobliżu..

baran
baran
6 dni temu

kadra jest jaka jest, połowa siedzi na ławie w przeciętnych klubach, a ci pseudoeksperci wymagają chuj wie czego. gramy w barażach i cieszmy się, że nam to Sousa wyrzeźbił w tym gównie

Rys
Rys
6 dni temu

Nigdy nie będzie dobrze. Brak nam mentalności i to zarówno jak i kadrze jak i kibicom. Dlaczego Nikt nie pisze, o szansach na wygranie grupy? Zadowalamy sie barażami? to tak jakbyśmy już odpadli.

WislakZWiednia
WislakZWiednia (@wislakzwiednia)
6 dni temu
Reply to  Rys

Kazdy by chcial 1.miejsca. Ale patrzmy realnie, Anglia nie prze*ebie nagle dwoch spotkan.

antymistrz
antymistrz (@antymistrz)
6 dni temu
Reply to  Rys

Na razie jeszcze nie jesteśmy w barażach.

pepe72
pepe72 (@pepe72)
6 dni temu
Reply to  Rys

Anglia 20 pkt, Polska 17. Mamy gorszy stosunek meczów bezpośrednich. Anglia gra z San Marino i Albanią. Abyśmy wygrali grupę to musimy zdobyć 6 punktów, a Anglicy 1.

Janek
Janek
6 dni temu

Chciałbym, żeby za każdym razem kadra jadąc na gorący teren przez 80 minut kontrolowała przebieg gry i wygrywała 1:0. Przynajmniej byłoby trochę spokojniej, a nie jak w przypadku meczów z Macedonią czy Czarnogórą modlitwa do końca meczu, aby rywal przypadkiem czegoś nie wcisnął.

Tomasz
Tomasz
6 dni temu

Po zdaniu „gramy jak za Brzęczka” zawsze przestaję czytać dalsze wypociny, bo już wiem, że ktoś jest oderwany od rzeczywistości.

ędrju
ędrju
6 dni temu

A jakiego postępu oczekujesz? Że nagle z przeciętnych piłkarzy staną się wirtuozami? Lewandowski, gdyby nie jego otoczenie też by tak nie błyszczał. I w reprezentacji nie błyszczy, bo nie ma wsparcia. Zauważyłem, że gracz Bayernu jak na boisku jest Zieliński, to praktycznie nie istnieje, jeśli sam sobie czegoś nie stworzy. Ani Zieliński nie rozumie gry Lewego, ani Lewy nie może się od Zielińskiego doczekać, żeby mu dograć piłkę. Dopóki Zieliński będzie grał w reprezentacji, będziemy świadkami kopania się w czoło i walenia głową w mur. Facet nie ma wyobraźni, nie potrafi zagrać na wolne pole, mało widzi, mało rozumie. Ot taki Drzyzga u siatkarzy. Lewy jest tym, który powoduje, ze przeciwnik grywa w osłabieniu, bo absorbuje na sobie 2-3 piłkarzy rywali. I jeśli taką sytuację reszta będzie potrafiła wykorzystywać, to już będzie dobrze. Ale bez Zielińskiego i Krychowiaka! A i trzeba karać Glika, Bednarka za to, ze ze Szczęsnym grają sobie w trojkąciku co kończy się wybijaniem piłki byle dalej i jej utratą.

LewyMistrz
LewyMistrz
6 dni temu

Jest plan na mecz? Jest. Chłopaki wiedzą co mają grać? Wiedzą. Grają? Starają się. Walczą? Walczą. Szanują trenera? Szanują. Są wyselekcjonowani odpowiedni wykonawcy dla założeń taktycznych? Są. Jest szybka reakcja na wydarzenia boiskowe? Jest. Nieoczywiste nazwiska? Są. To co musi więcej zrobić selekcjoner żeby nie podważać jego kompetencji? Aha… mieszkać w polsce, mówić po polsku, oglądać ekstraklasę, sprzedawać newsy odpowiednim osobom, dopuścić do sztabu i koryta wyznaczone osoby.

jajajakberety
jajajakberety
6 dni temu

Tak jak Frankowskiego ceniłem jako piłkarza za skromność tak teraz pozostaje się tylko z tym na sile sensacyjnych wywodów pośmiać

pepe72
pepe72 (@pepe72)
6 dni temu

Jazda po trenerze Sousie po tym meczu to jakieś nieporozumienie. Ma co ma, ustawił jak trzeba. Wygraliśmy, mamy na 99% baraże.
Teraz trzeba nastukać goli w Andorze i ograć bratanków, by mieć rozstawienie w pierwszym meczu i (gole) szansę na rozstawienie w drugim.

Bart
Bart
6 dni temu

Mnie zawsze zastanawialo dlaczego czesc kibicow uwazala/uwaza Frankowskiego za rzekomo inteligentnego typka ? Wg mnie to wynik jego pretensjonalnego stylu rozmowy, ktory przez czesc osob mylony jest z inteligencja. Oczywiscie nie jest to tluk w stylu Szpilki, ale jak dla mnie to bardzo przecietny intelektualnie kolezka, majacy ogromnie zawyzone mniemanie o wlasnej osobie. A nie ma nic bardziej wkurzajacego niz zwykly pospoliciak majacy sie za uj wie kogo. Drugi dobry tego rodzaju przyklad to Maciej Szczesny. I kiedy zdarzalo sie ze obu tych smetnych nudziarzy zapraszano do jednego studia meczowego, to mialem wrazanie ze jako widz uczestnicze w jakiej ponurej stypie z zarozumialymi sztywniakami w roli glownej.

Suche Info
19.10.2021

Liga Mistrzów: Wysokie wygrane Manchesteru City i Sportingu Lizbona

We wtorek dwa mecze Ligi Mistrzów rozegrano o godzinie 18:45. Zakończyły się one pogromami drużyn gospodarzy. Manchester City rozbił Club Brugge 5:1, a Sporting Lizbona pokonał Besiktas 4:1. Kibice Club Brugge zapewne po cichu liczyli na niespodziankę, skoro ich ulubieńcy wcześniej zremisowali z PSG i wygrali z RB Lipsk. Tym razem jednak różnica klas była […]
19.10.2021
Suche Info
19.10.2021

Oficjalnie: Ryszard Tarasiewicz trenerem Arki Gdynia

Potwierdziły się wcześniejsze doniesienia: Ryszard Tarasiewicz został nowym trenerem Arki Gdynia. Kontrakt podpisał do końca sezonu. Zastąpił na stanowisku zwolnionego Dariusza Marca.  – Trener Ryszard Tarasiewicz to postać, której w polskiej piłce nikomu nie trzeba przedstawiać. W swoim CV ma nie jeden awans do Ekstraklasy i wielokrotnie udowodnił, że doskonale odnajduje się w realiach pierwszoligowych. […]
19.10.2021
Suche Info
19.10.2021

Czwarte z rzędu zwycięstwo Miedzi Legnica w I lidze

W zaległym meczu 9. kolejki I ligi Miedź Legnica wygrała na wyjeździe z Resovią Rzeszów i awansowała na pozycję wicelidera. Goście od 20. minuty mieli ułatwione zadanie. Wtedy to Aleksander Komor obejrzał czerwoną kartkę za faul na wychodzącym na czystą pozycję Patryku Makuchu. Miedź grę w przewadze wykorzystała po przerwie. Najpierw Mehdi Lehaire wykorzystał dogranie […]
19.10.2021
Suche Info
19.10.2021

Podstawski: W Polsce nadal za dużo myśli się o fizyczności i bieganiu

Tomas Podstawski latem rozstał się z Pogonią Szczecin i gra obecnie w norweskim Stabaek. W rozmowie z tribunaexpresso.pt podsumował swój pobyt w Polsce, bardzo szczerze mówiąc o plusach i minusach w naszej piłce. Jego diagnoza nie brzmi najlepiej dla polskich trenerów. Podstawski przez lata szkolił się w FC Porto i występował we wszystkich portugalskich młodzieżówkach, […]
19.10.2021
Suche Info
19.10.2021

Sąd podtrzymał karę więzienia dla Lucasa Hernandeza

Wygląda na to, że to naprawdę nie przelewki. Wyższy Sąd Wspólnoty Autonomicznej Madrytu podtrzymał wcześniejszą decyzję o karze sześciu miesięcy więzienia dla obrońcy Bayernu, Lucasa Hernandeza. Piłkarz w ciągu dziesięciu dni ma się stawić w zakładzie karnym. Przypomnijmy, że wszystko jest pokłosiem awantury z 2017 roku. Pijany Francuz w trakcie ulicznej awantury poturbował swoją żonę. […]
19.10.2021
Inne sporty
19.10.2021

Trenowanie jednocześnie klubu i reprezentacji – Grbić raczej nie spróbuje, ale to zazwyczaj działa

Choć nic nie zostało jeszcze oficjalnie powiedziane, Nikola Grbić raczej nie będzie trenerem naszych siatkarzy. Wszystko przez prezesa Perugii, Gino Sirciego, który postawił sprawę jasno – uważa, że Serb nie powinien pracować na dwóch frontach. W historii polskiego sportu mieliśmy jednak mnóstwo przypadków, kiedy szkoleniowcy reprezentacji tak działali. Nawet ci najwięksi – jak Bogdan Wenta […]
19.10.2021
Suche Info
19.10.2021

Kornel Osyra zagra w Sandecji

Szeregi Sandecji Nowy Sącz zasilił Kornel Osyra. 28-letni obrońca podpisał kontrakt do końca sezonu z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. Osyra w zeszłym sezonie rozegrał dwa mecze w Ekstraklasie dla Podbeskidzia. Później zerwał ścięgno Achillesa i na boisko już nie wrócił. „Górale” po spadku nie przedłużyli z nim kontraktu i od tej pory pozostawał […]
19.10.2021
Weszło
19.10.2021

Pieniądze za nic. Przypadek Faiqa Bolkiaha

Jefri Bolkiah, niegdyś zawodowy playboy i wprawiony marnotrawca największego majątku na świecie, dba, żeby jego dzieci nie zaznały goryczy nieświadomości luksusu, na jaki go stać. Kiedy Abdul Hakeem Jefri Bolkiah, jego stutrzydziestokilowy syn, zapragnął zostać gwiazdą futbolu amerykańskiego, tatuś sprowadził mu dwie gwiazdy NFL ze Stanów Zjednoczonych –  Joe Montanę i Herschela Walkera. Każdemu zapłacił grubo […]
19.10.2021
Weszło
19.10.2021

LECH ZAGRAŁ TAK, JAK ZAWSZE GRAŁA LEGIA. BRUTAL PODOLSKI | Smykałka #23

Jak Damian Smyk poznał się z Wojciechem Hadajem? Co może dać Lechowi zwycięstwo nad Legią? Brutal Podolski, któremu uchodzi to na sucho. Zapraszamy na nową Smykałkę.
19.10.2021
Suche Info
19.10.2021

Długa przerwa obrońcy Warty Poznań. Za niego przyjdzie Szymonowicz

Obrońca Warty Poznań, Aleks Ławniczak przeszedł zabieg artroskopii kolana, po którym będzie pauzował przez około sześć tygodni. 22-letni stoper zdążył w tym sezonie rozegrać dziesięć meczów ligowych i jeden pucharowy. Po raz ostatni pojawił się na boisku 3 października w starciu z Rakowem. W obliczu kontuzji Ławniczaka Warta finalizuje pozyskanie Dawida Szymonowicza (informacja Łukasza Olkowicza […]
19.10.2021
Suche Info
19.10.2021

Icardi poza kadrą PSG na RB Lipsk. Powód wiadomy

Media od kilku dni żyją zamieszaniem w życiu prywatnym Mauro Icardiego. Ma ono także konsekwencje sportowe. Wszystko zaczęło się od tego, że Wanda Nara wrzuciła na Instagrama zdjęcie sugerujące, że napastnik PSG ją zdradził. Na gruncie zdrady powstał cały związek tej pary, ale to osobny temat. W każdym razie później na profilach tej dwójki pojawiały […]
19.10.2021
Suche Info
19.10.2021

Frankowski w Lidze Europy, Marciniak w Pucharze Arabskim

Wtorek przyniósł kilka istotnych sędziowskich informacji. Po pierwsze Bartosz Frankowski będzie gwizdał starcie Betisu z Bayerem Leverkusen w Lidze Europy. To jego drugi europejski mecz w tym sezonie, wcześniej prowadził starcie Ligi Mistrzów: Chelsea z Zenitem i poradził sobie dobrze. Mecz, który posędziuje teraz, jest ważny, bo Betis z Bayerem walczą o pierwszej miejsce w […]
19.10.2021
Suche Info
19.10.2021

Pekhart przejdzie operację

Jakby Legia Warszawa nie miała dość problemów, to teraz doszedł jej kolejny. Tomas Pekhart przejdzie operację, więc co jasne – będzie musiał pauzować. Na szczęście niedługo. Na oficjalnej stronie klubu czytamy: Tomas Pekhart doznał urazu nosa podczas poniedziałkowego treningu w Legia Training Center. Badania wykazały, iż czeski napastnik będzie musiał poddać się operacji. Przerwa Tomasa […]
19.10.2021
Inne sporty
19.10.2021

Jerzy Kulej – mistrz, który nie dał wyliczyć się życiu

Gdyby żył, dziś kończyłby 81 lat. Choć był wybitnym pięściarzem, jego losy są zawiłe niczym lewe sierpowe, którymi często karcił swoich rywali, posyłając ich na deski. Jerzy Kulej jest powszechnie uważany za najlepszego boksera w historii Polski. Na 348 stoczonych walk przegrał zaledwie 25 razy, lecz nigdy nie był liczony – nawet na stojąco. Inaczej […]
19.10.2021
Suche Info
19.10.2021

Tarasiewicz nowym trenerem Arki?

Wracamy do tematu Arki Gdynia. Zdaniem Janekxa89 następcą Dariusz Marca w klubie będzie Ryszard Tarasiewicz. To ciekawa kandydatura, bo często można usłyszeć, że Tarasiewicz jest naprawdę niezłym szkoleniowcem, ale na końcu brakuje mu kropki nad i. Potrafi rozbudzić oczekiwania, zaprezentować ze swoimi ekipami ciekawą piłkę, ale ostatnio finisz jest ten sam: odejście lub zwolnienie. Tak […]
19.10.2021
Weszło
19.10.2021

Adam Majewski: – Być wiernym sobie

– Na ten moment nie ma czegoś takiego jak skauting w Stali Mielec. Klub nad tym pracuje. Chce podejść profesjonalnie do tematu, bo nikt nie będzie za darmo pracował. Ale w tej chwili głównie sam skupiam się na szukaniu zawodników i dostałem na to zgodę – trener Adam Majewski w Stali Mielec odpowiada nie tylko […]
19.10.2021
Anglia
19.10.2021

Leicester ośmiesza Manchester United, Saudyjczyków pokonuje Tottenham, a w głowie i tak tylko Salah

Jak nas Premier League wrzuciła na karuzelę w pierwszym meczu, tak pełne obroty utrzymywała przez wszystkie dziesięć meczów. Wspaniały to był weekend z angielską ekstraklasą, o ile oczywiście nie jesteś kibicem Manchesteru United lub Watfordu. Na pewno jednak 10. kolejka była bardzo ważna pod kątem historycznym – najbogatszy klub świata grał bowiem swój pierwszy mecz […]
19.10.2021
Suche Info
19.10.2021

„Cristiano Ronaldo nie jest nawet w TOP5 najlepszych piłkarzy w historii”

Kiedy wiele osób zastanawia się, czy najlepszy w historii był Messi, czy Cristiano Ronaldo, Antonio Cassano ma zupełnie inny pogląd. Nie widzi Portugalczyka nawet w TOP5 najlepszych piłkarzy wszech czasów. Włoch powiedział: – Ludzie mówią, że Cristiano jest najlepszy w historii… Taaak, zaraz po Napoleonie. Dość tych dramatów! On nie jest nawet w najlepszej piątce. […]
19.10.2021