post

Opublikowane 13.10.2021 08:48 przez

redakcja

Środowa prasa to z jednej strony podsumowanie meczu z Albanią, a z drugiej powolne szykowanie się do powrotu piłki ligowej. 

PRZEGLĄD SPORTOWY

Kadra wciąż stabilna nie jest – komentarz Łukasza Olkowicza.

Reprezentacja przeciwko mocno osłabionym Albańczykom długo zdominować ich nie potrafiła, więc i o wynik drżeliśmy. Dziś najbardziej zespołowi Sousy brakuje stabilności, żebyśmy wiedzieli, czego po nim się spodziewać. Doczekaliśmy, że selekcjonerskie wybory stały się już przewidywalne, Sousa zespołu się nauczył i wie, kogo wybrać w godzinie próby. Problem w tym, że na boisku tylko krótkimi momentami to widać. Pierwsza połowa – nazwijmy rzeczy po imieniu – to był bubel. Wprawdzie reprezentanci potrafili Albańczyków zblokować i wyhamować, to też sztuka, bo ci kopnąć celnie na bramkę Wojciecha Szczęsnego nie umieli. Ale dodajmy uczciwie, że i nasi dość długo oszczędzali bramkarza miejscowych.

Tomasz Frankowski uważa, że wciąż nie widać postępu w grze reprezentacji.

– Wciąż mam obiekcje do naszego selekcjonera, bo gra reprezentacji Polski niewiele, a może nawet niczym nie różni się od tej, jaką widzieliśmy za selekcjonera Jerzego Brzęczka. Czas płynie, płacimy selekcjonerowi dużo więcej, bo to Brzęczek zarabiał w złotówkach, Sousa dostaje w euro, a oczekiwanego postępu nie widać – mówi 38-krotny reprezentant Polski. – Polacy pojechali jednak do Tirany z jasnym celem: wygrać. I to im się udało – dodaje.

Reportaż o kibicach, którzy wspierali polską drużynę w Tiranie.

– W listopadzie 2016 roku poleciałem do Rumunii sam, w marcu kolejnego roku, do Czarnogóry, również sam. Po prostu chciałem być. W drodze poznawałem kibiców z różnych miejsc Polski. Dziś stanowimy kilkuosobową grupę, która spotyka się na lotnisku dzień, dwa przed meczem wyjazdowym – opowiada. – Nie ma znaczenia, że jeden z nas jest z Łodzi, inny z Warszawy, a jeszcze następny skądinąd. My jesteśmy kibicami reprezentacji Polski. Ona nas łączy, a sympatie klubowe nie są w stanie podzielić. Szczerze mówiąc, to jest szczyt szczęścia, nasze żony nie lubią tych wyjazdów, ale akceptują. Już nie pytają, czy polecimy, ale kiedy i gdzie jest następny mecz…

W kwalifikacjach do mundialu najtrudniej i najdrożej było w Danii. Pan Grzegorz ma konto na portalu Łączy nas piłka i, kiedy tylko wejściówki mają trafić do sprzedaży, loguje się do systemu. – Zwykle pojawiają się o północy konkretnego dnia, więc przynajmniej pół godziny wcześniej siedzę przed laptopem i co jakiś czas odświeżam stronę. Ale przed spotkaniem w Kopenhadze coś nie działało, za nic w świecie nie mogłem się zalogować. Wściekły uderzyłem w komputer i… go popsułem! W panice użyłem komputera syna i się udało, ale swojego laptopa musiałem zanieść do naprawy. Okazało się, że są w nim bardzo ważne dokumenty żony, która jest nauczycielką. Naprawa wyniosła 800 zł, więc do dziś tamten wyjazd do Danii wspominam jako najmniej przyjemny i najdroższy. Bo nasi przegrali 0:4 – opowiada Grzegorz.

Antoni Bugajski uważa, że zbieranie haków nadal jest modne, o czym świadczy podsłuch znaleziony w siedzibie PZPN.

Niemal dokładnie dziesięć lat temu, w listopadzie 2011 roku, z piłkarskiej sceny zmiotła go afera podsłuchowa. Nielegalnych nagrań w siedzibie związku dokonywał wtedy Grzegorz Kulikowski – biznesmen i znajomy najważniejszych działaczy federacji, który w 2008 roku razem z ówczesnym podkarpackim baronem Kazimierzem Greniem poprowadził zwycięską kampanię wyborczą byłego króla strzelców mistrzostw świata. Po paru latach drogi nowego prezesa i biznesmena się rozeszły, a Kulikowski z poplecznika stał się dla Laty i jego ludzi zagrożeniem.

Z upublicznionych wówczas nagrań rozmów z Latą i Kręciną dało się wysnuć wniosek, że mogło dojść do przyjmowania przez nich łapówek przy zakupie działki pod budowę nowej siedziby PZPN (która nawiasem mówiąc do tej pory nie powstała, bo z budzącego duże emocje pomysłu wycofał się po zwycięskich wyborach następny prezes Zbigniew Boniek). Nagrane rozmowy przedstawiały szefa związku i sekretarza generalnego w złym świetle, lecz mimo że sprawą, między innymi na wniosek ówczesnego ministra sportu, zajęła się prokuratura, nigdy nie stwierdzono, że faktycznie doszło do korupcji. Tylko że przez wiele miesięcy żyliśmy w przeświadczeniu, że „coś jest na rzeczy”, zaś oliwy do ognia dolewały publiczne wypowiedzi Kulikowskiego zaznaczające, iż istnieją inne, jeszcze nieujawnione nagrania, dodatkowo obciążające szefów PZPN, które są w posiadaniu śledczych.

Właśnie tamta sprawa pokazała, jaką moc mogą mieć ujawnione podsłuchy i to nawet niezależnie od tego, czy posiadają one wartość w znaczeniu materiału dowodowego. Nie bądźmy hipokrytami: w sytuacji prywatnej i na pozór niczym nieskrępowanej rozmowy – a przecież również takie bywają pogawędki prowadzone w gabinecie każdego prezesa – można palnąć dowolne głupstwo, choćby z zamiłowania do gadulstwa i zupełnie oderwanego od rzeczywistości plotkowania.

SPORT

Tom Hateley wrócił do Piasta. „Sport” na tę okoliczność zaczyna od „podobno dwa razy nie wchodzi się do tej samej rzeki”. A wydawało się, że znaczenie tego przysłowia już stało się jasne…

Dlaczego powrót do Piasta nastąpił dopiero w drugim tygodniu października, skoro od 1 września Hateley był wolnym piłkarzem? Można się tylko domyślać, że być może sam zawodnik rozważał kilka opcji, a Piast były bezpieczną i sprawdzoną opcją, z której można było w każdej chwili skorzystać. W klubie usłyszeliśmy, że negocjacje nie były łatwe i wymagały czasu. Z drugiej strony początek sezonu pokazał, że w pomocy Piast potrzebuje jeszcze więcej jakości, bo dobrze grający Patryk Sokołowski i Michał Chrapek to za mało. Zwłaszcza, że niepewna jest przyszłość „Sokoła”, któremu za chwilę skończy się kontrakt.

Być może już sobotni mecz z Wisłą Kraków odpowie na pytanie, o co w tym sezonie będzie grał Górnik Zabrze.

– Nie mamy budżetu, by móc zadeklarować, że gramy o mistrza czy puchary. Miejsce w czołówce już teraz wzięlibyśmy w ciemno, a jeśli nie, to będziemy o nie walczyć. Jest sporo pracy poza boiskiem, ale trzeba podkreślić, że mamy dobry zespół. Pokazaliśmy to w ostatnich meczach. Owszem, z Cracovią czy Bruk-Betem nie powinniśmy stracić punktów i gdyby nie to, bylibyśmy teraz na 2. czy 3. miejscu. Sezon jest jednak długi, przed nami jeszcze 25 meczów i spokojnie trzeba pracować – podkreśla mistrz świata z 2014 roku.

W Zabrzu trwają przygotowania do domowego starcia z „Białą gwiazdą”. Do wczoraj sprzedano 5000 biletów i już teraz można założyć, że mecz ten zobaczy kilkanaście tysięcy kibiców. Do spotkania z Wisłą szykują się również zawodnicy, choć na początku przerwy reprezentacyjnej trener Jan Urban dał im kilka dni wolnego. – Ja już nie gram w kadrze. Mam rodzinę na Górnym Śląsku i z nią spędzam czas. Mam też inne rzeczy do załatwiania, ale mam świadomość, że trzeba ciężko pracować, by pomagać drużynie i grać jak najdłużej. Pełne 90 minut spędzone na boisku to kolejny krok do przodu, a to jest dla mnie bardzo ważne – podkreśla „Poldi”.

Odpowiednie przepracowanie przerwy reprezentacyjnej to rzecz już niemalże mityczna. Wkrótce przekonamy się o jej wpływie na ligową formę zespołów.

Istniała grupa drużyn, na których dyspozycji – patrząc tylko po kalendarzu – reprezentacyjna „szrama” pozostawiła wyraźne piętno, ale tak naprawdę… nie ona była decydująca. Wyniki Lechii Gdańsk uległy zdecydowanej poprawie, ale to za sprawą Tomasza Kaczmarka, który w tamtym czasie pojawił się na ławce trenerskiej zastępując Piotra Stokowca. Raków Częstochowa natomiast wkroczył na ścieżkę zwycięskiej regularności, ale w tym przypadku kluczowy był koniec przygody z europejskimi pucharami. Nastąpił on z końcem sierpnia, a – jak wiadomo – wcześniej wyraźnie eksploatował graczy spod Jasnej Góry. Wisła Płock po wrześniowych zgrupowaniach przegrała z kolei (licząc też Puchar Polski) 4 z 5 spotkań, ale to za sprawą wyjazdowego fatum. Poza swoim terenem „nafciarze” przegrali w tym sezonie wszystkie mecze, u siebie… wszystkie wygrali (i raz zremisowali z Rakowem).

SUPER EXPRESS

Bez większych konkretów.

Fot. FotoPyK

Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
15.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: Napoli w gazie, maszyna Kaczmarka, potknięcie Pogoni

Za nami okno reprezentacyjne, a to oczywiście oznacza, że znów pełno meczów ligowych do obstawienia. Nie będziemy wam jednak dawać byle typów od czapy, losowych zdarzeń i tym podobnych. Tutaj chodzi przede wszystkim o to, żeby spojrzeć na liczby. Liczby to fakty, a fakty analizuje się łatwiej. Co za tym idzie – staramy się szacować […]
15.10.2021
Weszło
09.10.2021

Fuksiarz da wam piątaka za każdego gola Polski z San Marino!

Polska gra z San Marino. Wy wiecie i my wiemy mniej więcej, co to oznacza – jest duże prawdopodobieństwo, że sobie postrzelamy, a Robert Lewandowski w jednym spotkaniem zapewni sobie tytuł najskuteczniejszego snajpera w 2021 roku. A co my będziemy z tego mieć? Jeśli jesteście Fuksiarzami, to na przykład piątaka za każdego gola biało-czerwonych. Nasi […]
09.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
08.10.2021

Wygrana Węgrów, czerwona kartka, mało goli – typy na eliminacje

Przerwa na kadrę jest jak sernik. Jedni lubią, inni nie. Chociaż sernik większość lubi. A czy większość lubi przerwę na kadrę? Dobra, dość rozkmin filozoficznych. Czas na rzetelne podejście do typów. Jak co tydzień w piątek podrzucamy wam garść ciekawych zakładów na weekend. Bez wróżenia z kropli deszczu na szybie, żadnego tak-mi-się-zdaizmu. Szukamy typów, które […]
08.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
01.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: Ajax w formie, rzuty rożne Zagłębia i mało goli w Szkocji

Urocze w bukmacherce są hasła, które wręcz ocierają się o wróżbiarstwo. „Przyśniło mi się, czuje w kościach, mam czutkę” – kto z typerów nigdy tak nie pomyślał. Sęk w tym, że różnica między wróżbiarstwem a szacowaniem prawdopodobieństwa jest cienka, płynna i czasem wręcz niezauważalna. My zaczynamy nowy cykl na Weszło, gdzie będziemy wam podrzucali typy […]
01.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
17.09.2021

Obstawiaj Premier League w Fuksiarz.pl i zgarnij freebet!

Siemanko premierligowe świry. Przed nami piąta kolejka ligi angielskiej, więc siadamy w fotelach i wiadomo co dalej. A skoro już ligowa piłka na Wyspach Brytyjskich wraca do gry, warto rzucić okiem na promocję Fuksiarz.pl. Ten legalny polski bukmacher w najbliższy weekend rozdaje freebety za obstawianie meczów Premier League. Sprawa jest prosta – Fuksiarz.pl – da […]
17.09.2021
Uncategorized
20.08.2021

Taśma miesiąca – trzynaście zdarzeń i 2,5 tysiąca w kieszeni

Dzisiaj w „Weszło Fuksem” polecamy wam spektakularne tasiemki. Trafić pięć zdarzeń na kuponie – cóż, to już jest satysfakcja. O jakichś mocnych treblach nawet nie mówimy, bo to klasyka weekendu. Ale trafić TRZYNAŚCIE (!) zdarzeń na kuponie… Ukłony po sam pas. Jak co tydzień zapraszamy was na przegląd najciekawszych trafionych kuponów w Fuksiarzu z zeszłego […]
20.08.2021
Prasówka
20.10.2021

PRASA. Kałużny: Sousa? Awans na mundial albo zwolnienie

Robert Lewandowski gra w Lidze Mistrzów? I już wiadomo, co będzie tematem w prasie. Natomiast nie ograniczamy się tylko do rozmów o pucharach. Są pochwały dla Lecha i próba znalezienia źródła problemów Piasta. Jest sporo wieści z 1. ligi, która gra w środku tygodnia. Jest także kolejny odcinek rozmów z Radosławem Kałużnym. Tym razem o […]
20.10.2021
Prasówka
19.10.2021

PRASA. Michniewicz nie wyleci, bo Legia nie ma kandydata za niego

– Decydujący jest jednak brak kandydata, który już teraz mógłby zająć jego miejsce. Padają nazwiska Jerzego Brzęczka, który był bardzo bliski przejęcia zespołu w 2018 roku, jednak wówczas nie zgodziła się na to Wisła Płock, oraz Marcina Brosza, od maja trenera bezrobotnego. Mioduski najchętniej zdecydowałby się na Marka Papszuna, tylko że tu chęci niewiele dają. […]
19.10.2021
Prasówka
18.10.2021

„Nie będę dyskutował z tymi, którzy atakują Sousę tendencyjnie”

W poniedziałkowej prasie trochę o kadrze w felietonach, a poza tym ligowa młócka plus wywiad ze Sławomirem Czarneckim z akademii Bayeru Leverkusen. PRZEGLĄD SPORTOWY Maciej Śliwowski uważa, że po porażce z Lechem Legii już bardzo trudno będzie obronić mistrzostwo. Trudno sądzić inaczej. Potwierdziło się to, że Legia inaczej gra w europejskich pucharach, a inaczej w […]
18.10.2021
Prasówka
16.10.2021

PRASA. Bosacki: Mecz z Legią jest ważny, ale to nie mecz o mistrzostwo świata

W sobotniej prasie już pełna koncentracja na piłce ligowej. Dużo materiałów przed Legia – Lech, z innych klubów rozmowy m.in. z Damianem Rasakiem i Grzegorzem Sandomierskim. Jest ciekawie. PRZEGLĄD SPORTOWY Czasem grały o mistrzostwo, czasem „tylko” o punkty, ale od dawna starcia tych drużyn to więcej niż zwykłe ligowe spotkanie. Top 10 meczów Legia – […]
16.10.2021
Prasówka
15.10.2021

PRASA. „Michniewicz musi wznieść się na wyżyny jako trener mentalny”

W piątkowej prasie kończymy już rozmowy o reprezentacji i zaczynamy przygotowania do ligi. W najbliższej kolejce czeka ns rzecz jasna hit – Legia Warszawa kontra Lech Poznań. To spotkanie zapowiada rozmówka z Kacprem Skibickim czy też większy tekst w „Przeglądzie Sportowym”. – Przed niedzielnym starciem Michniewicz będzie musiał wznieść się na wyżyny swoich umiejętności trenera […]
15.10.2021
Prasówka
14.10.2021

PRASA. Sousa ma chwilę spokoju i jest chwalony

Paulo Sousa musiał trochę poczekać na to, aż w Polsce o jego pracy będzie się mówiło z przewagą pozytywów nad wątpliwościami. Selekcjoner naszej reprezentacji w końcu ma spokój, co już na okładce zaznacza „Przegląd Sportowy”. W czwartowej prasie dominują analizy i teksty podsumowujące październikowe zgrupowanie. Sport To dobrze, że w Tiranie do siatki trafił Świderski, […]
14.10.2021
Weszło
20.10.2021

Żyjemy w czasach, gdy Barcelona drży o wynik z Dynamem Kijów

Kiedy Barcelona musi martwić się o obronę jednobramkowej przewagi z najgorszą ekipą w grupie na papierze, wiedz, że nie jest z nią najlepiej. Słyszeliśmy gwizdy na Camp Nou, widzieliśmy niemrawe występy piłkarzy ofensywnych i generalnie brak polotu. Jeśli jakiś kibic „Dumy Katalonii” nabrał optymizmu po zwycięstwie z Valencią, po dzisiejszym meczu dobre emocje muszą odejść […]
20.10.2021
Inne sporty
20.10.2021

Gortat: Najlepszy koszykarz w historii? Chyba postawiłbym na Kobego

Marcin Gortat opowiadał historie z najlepszej ligi świata we wtorkowym HejtParku. Wspominał, jak spontanicznie kupił Ferrari, jak odwiedził dom Shaquille’a O’Neala czy odmówił przyjęcia Rolexa od Johna Walla. W rozmowie z Krzysztofem Stanowskim oraz widzami mówił też o swoim zaangażowaniu w esport, a także tym…. jak to było z Lisą Ann. Spisaliśmy dla was najciekawsze […]
20.10.2021
Niezły numer
20.10.2021

Dwie trzecie goli Lecha to tercet Amaral, Ishak i Kamiński

Lech Poznań to rewelacja sezonu 2021/2022. Po zwycięstwie w ligowym klasyku z Legią Warszawa „Kolejorz” jest głównym kandydatem do tytułu mistrza Polski. W ekipie Macieja Skorży zgadza się wszystko – od obrony po atak. Jak każda drużyna Lech ma jednak swoich wyraźnych liderów. Wśród nich znajdziemy przede wszystkim ofensywny tercet: Joao Amaral, Mikael Ishak oraz […]
20.10.2021
Felietony i blogi
20.10.2021

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ

Jestem ostatnią osobą w Polsce, która nie napisała jeszcze niczego o Macie, więc zanim zostanę wygnany za to niedopatrzenie – dzisiaj też zabiorę fachowy głos w tej dyskusji. Zwłaszcza, że dyskusja jest wielowątkowa, w każdym z tych wątków absurdalna, a w dodatku najczęściej wypowiadają się w niej ludzie tak rozemocjonowani, że właściwie trudno traktować ich […]
20.10.2021
Weszło
20.10.2021

„Poczekałbym ze zmianą trenera, ale sześć porażek po dziewięciu kolejkach to kompromitacja”

– Jak będziemy tak zwalniali trenerów, to nigdy nie dowiemy się, jacy to trenerzy. Zdobył mistrzostwo, robi wynik w pucharach. Teraz jest w kryzysie głębokim – zmieniano w Legii trenera, gdy drużyna była w korzystniejszych rejonach tabeli, natomiast puchary go bronią. Jeszcze bym więc poczekał, niemniej trzeba powiedzieć: sześć porażek po dziewięciu kolejkach to katastrofa. […]
20.10.2021
Niewydrukowana tabela
20.10.2021

Podolskiemu znów się pomyliło – miał kopać piłkę, nie rywali

Generalnie w kolejkach, w których Lech gra z Legią, to właśnie kontrowersje z tego starcia dominują „Niewydrukowaną”. Ale akurat sędzia Musiał dźwignął ciężar tego starcia – karny dla Lecha słuszny, brak karnego dla Legii również, podobnie z nieuznanym golem Jędrzejczyka. Zatem zwracamy uwagę na inne mecze. I powoli przymierzamy się do tezy, że Lukas Podolski […]
20.10.2021
Inne sporty
20.10.2021

Gortat: Najlepszy koszykarz w historii? Chyba postawiłbym na Kobego

Marcin Gortat opowiadał historie z najlepszej ligi świata we wtorkowym HejtParku. Wspominał, jak spontanicznie kupił Ferrari, jak odwiedził dom Shaquille’a O’Neala czy odmówił przyjęcia Rolexa od Johna Walla. W rozmowie z Krzysztofem Stanowskim oraz widzami mówił też o swoim zaangażowaniu w esport, a także tym…. jak to było z Lisą Ann. Spisaliśmy dla was najciekawsze […]
20.10.2021
Weszło
20.10.2021

„Poczekałbym ze zmianą trenera, ale sześć porażek po dziewięciu kolejkach to kompromitacja”

– Jak będziemy tak zwalniali trenerów, to nigdy nie dowiemy się, jacy to trenerzy. Zdobył mistrzostwo, robi wynik w pucharach. Teraz jest w kryzysie głębokim – zmieniano w Legii trenera, gdy drużyna była w korzystniejszych rejonach tabeli, natomiast puchary go bronią. Jeszcze bym więc poczekał, niemniej trzeba powiedzieć: sześć porażek po dziewięciu kolejkach to katastrofa. […]
20.10.2021
Weszło
20.10.2021

Odgruzowana Barca, sąd nad OGS i oczywiście mecz Roberta

Nikt o zdrowych zmysłach nie może narzekać na wczorajszy wieczór z Ligą Mistrzów. Kto życzył sobie potężnych emocji i wielkiego starcia dwóch zasłużonych marek – dostał thriller w Madrycie z udziałem Atletico i Liverpoolu. Kto chciał czystego piłkarskiego piękna, dostał m.in. gola Viniciusa, a ogółem świetny mecz Realu w Kijowie. Swoją działkę otrzymali nawet miłośnicy […]
20.10.2021
Weszło
20.10.2021

Polanski doradza Cashowi, ale ma krótką pamięć

Eugen Polanski udzielił wzruszającego wywiadu Super Expressowi. Jak dobry, starszy kolega, pouczał w nim kadrowicza in spe, Matty’ego Casha, co musi robić, by godnie reprezentował Polskę. Wspominał jak utarł nosa niedowiarkom, którzy nie byli przekonani do jego gry w kadrze. Podkreślał dumę z noszenia biało-czerwonych barw. Może nie jesteśmy specjalnie rzewnością tego wywiadu zaskoczeni, ale […]
20.10.2021
Prasówka
20.10.2021

PRASA. Kałużny: Sousa? Awans na mundial albo zwolnienie

Robert Lewandowski gra w Lidze Mistrzów? I już wiadomo, co będzie tematem w prasie. Natomiast nie ograniczamy się tylko do rozmów o pucharach. Są pochwały dla Lecha i próba znalezienia źródła problemów Piasta. Jest sporo wieści z 1. ligi, która gra w środku tygodnia. Jest także kolejny odcinek rozmów z Radosławem Kałużnym. Tym razem o […]
20.10.2021
Brama dnia
20.10.2021

Miralem Pjanić kontra Kevin Kampl | BRAMA DNIA

Spotkanie Bayeru Leverkusen z AS Romą w fazie grupowej Ligi Mistrzów 2015/16 to było istne szaleństwo. Zresztą wynik 4:4 mówi tutaj sam za siebie. W dzisiejszej „Bramie dnia” cofamy się więc do 20 października 2015 roku i przypominamy dwa piękne trafienia z tego kapitalnego starcia, które było zdecydowanie ozdobą całej edycji Champions League. Zapraszamy do […]
20.10.2021
Liczba komentarzy: 19
Subscribe
Powiadom o
guest
19 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Stanisław Krzysztowski
Stanisław Krzysztowski
7 dni temu

Postępu nie widać i nie będzie. Kurwa czy my mam takie ego, że myślimy, że jesteśmy jakąś Francją, Hiszpanią czy inną Belgią. Tych pseudoekspertów to się nie da słuchać. Za czasów Frankowskiego to było grane, że hoho. Nie cytować, nie czytać, ignorować.

Pan Janusz
Pan Janusz
7 dni temu

To po co była nagonka na Brzęczka i presja zmiany trenera, skoro zakładamy, że z gówna bata nie ukręcisz?

Stanisław Krzysztowski
Stanisław Krzysztowski
7 dni temu
Reply to  Pan Janusz

Bo za Brzęczka obsrani byli już w tunelu przed meczem z lepszymi zespołami

Krytyk
Krytyk
7 dni temu

No nie, ale w tak zorganizowany sposób jak Szwajcaria, czy Dania, to chyba byśmy już mogli zagrać?

xDDDDDDDDDDDDD
xDDDDDDDDDDDDD
7 dni temu

A jakiego wy się spodziewacie postępu z takim materiałem ludzkim? Na co wy liczycie?

jahve
jahve
7 dni temu

Piłkarzy mamy jakich mamy i często na krytykę zasługują. Ale jacy by nie byli, to tak chujowi jak „eksperci” w tym kraju, to nigdy nie będą.

ędrju
ędrju
7 dni temu
Reply to  jahve

Dokładnie. A najbardziej mnie śmieszy jak taki Niedzielan, Węgrzyn, Podoliński, czy eksperci w studiu tv wylewają pomyje na obecnych graczy samemu nic nie osiągając jak mieli ku temu okazję grając w reprezentacji. Wczoraj Niedzielan jako komentujący wkurzal mnie jak jechał po Lewym, który byl owszem, bezradny, ale tylko dlatego, że nie miał za bardzo partnerow do grania, ale za to miał 2-3 plastry w swoim pobliżu..

baran
baran
7 dni temu

kadra jest jaka jest, połowa siedzi na ławie w przeciętnych klubach, a ci pseudoeksperci wymagają chuj wie czego. gramy w barażach i cieszmy się, że nam to Sousa wyrzeźbił w tym gównie

Rys
Rys
7 dni temu

Nigdy nie będzie dobrze. Brak nam mentalności i to zarówno jak i kadrze jak i kibicom. Dlaczego Nikt nie pisze, o szansach na wygranie grupy? Zadowalamy sie barażami? to tak jakbyśmy już odpadli.

WislakZWiednia
WislakZWiednia (@wislakzwiednia)
7 dni temu
Reply to  Rys

Kazdy by chcial 1.miejsca. Ale patrzmy realnie, Anglia nie prze*ebie nagle dwoch spotkan.

antymistrz
antymistrz (@antymistrz)
7 dni temu
Reply to  Rys

Na razie jeszcze nie jesteśmy w barażach.

pepe72
pepe72 (@pepe72)
7 dni temu
Reply to  Rys

Anglia 20 pkt, Polska 17. Mamy gorszy stosunek meczów bezpośrednich. Anglia gra z San Marino i Albanią. Abyśmy wygrali grupę to musimy zdobyć 6 punktów, a Anglicy 1.

Janek
Janek
7 dni temu

Chciałbym, żeby za każdym razem kadra jadąc na gorący teren przez 80 minut kontrolowała przebieg gry i wygrywała 1:0. Przynajmniej byłoby trochę spokojniej, a nie jak w przypadku meczów z Macedonią czy Czarnogórą modlitwa do końca meczu, aby rywal przypadkiem czegoś nie wcisnął.

Tomasz
Tomasz
7 dni temu

Po zdaniu „gramy jak za Brzęczka” zawsze przestaję czytać dalsze wypociny, bo już wiem, że ktoś jest oderwany od rzeczywistości.

ędrju
ędrju
7 dni temu

A jakiego postępu oczekujesz? Że nagle z przeciętnych piłkarzy staną się wirtuozami? Lewandowski, gdyby nie jego otoczenie też by tak nie błyszczał. I w reprezentacji nie błyszczy, bo nie ma wsparcia. Zauważyłem, że gracz Bayernu jak na boisku jest Zieliński, to praktycznie nie istnieje, jeśli sam sobie czegoś nie stworzy. Ani Zieliński nie rozumie gry Lewego, ani Lewy nie może się od Zielińskiego doczekać, żeby mu dograć piłkę. Dopóki Zieliński będzie grał w reprezentacji, będziemy świadkami kopania się w czoło i walenia głową w mur. Facet nie ma wyobraźni, nie potrafi zagrać na wolne pole, mało widzi, mało rozumie. Ot taki Drzyzga u siatkarzy. Lewy jest tym, który powoduje, ze przeciwnik grywa w osłabieniu, bo absorbuje na sobie 2-3 piłkarzy rywali. I jeśli taką sytuację reszta będzie potrafiła wykorzystywać, to już będzie dobrze. Ale bez Zielińskiego i Krychowiaka! A i trzeba karać Glika, Bednarka za to, ze ze Szczęsnym grają sobie w trojkąciku co kończy się wybijaniem piłki byle dalej i jej utratą.

LewyMistrz
LewyMistrz
7 dni temu

Jest plan na mecz? Jest. Chłopaki wiedzą co mają grać? Wiedzą. Grają? Starają się. Walczą? Walczą. Szanują trenera? Szanują. Są wyselekcjonowani odpowiedni wykonawcy dla założeń taktycznych? Są. Jest szybka reakcja na wydarzenia boiskowe? Jest. Nieoczywiste nazwiska? Są. To co musi więcej zrobić selekcjoner żeby nie podważać jego kompetencji? Aha… mieszkać w polsce, mówić po polsku, oglądać ekstraklasę, sprzedawać newsy odpowiednim osobom, dopuścić do sztabu i koryta wyznaczone osoby.

jajajakberety
jajajakberety
7 dni temu

Tak jak Frankowskiego ceniłem jako piłkarza za skromność tak teraz pozostaje się tylko z tym na sile sensacyjnych wywodów pośmiać

pepe72
pepe72 (@pepe72)
7 dni temu

Jazda po trenerze Sousie po tym meczu to jakieś nieporozumienie. Ma co ma, ustawił jak trzeba. Wygraliśmy, mamy na 99% baraże.
Teraz trzeba nastukać goli w Andorze i ograć bratanków, by mieć rozstawienie w pierwszym meczu i (gole) szansę na rozstawienie w drugim.

Bart
Bart
7 dni temu

Mnie zawsze zastanawialo dlaczego czesc kibicow uwazala/uwaza Frankowskiego za rzekomo inteligentnego typka ? Wg mnie to wynik jego pretensjonalnego stylu rozmowy, ktory przez czesc osob mylony jest z inteligencja. Oczywiscie nie jest to tluk w stylu Szpilki, ale jak dla mnie to bardzo przecietny intelektualnie kolezka, majacy ogromnie zawyzone mniemanie o wlasnej osobie. A nie ma nic bardziej wkurzajacego niz zwykly pospoliciak majacy sie za uj wie kogo. Drugi dobry tego rodzaju przyklad to Maciej Szczesny. I kiedy zdarzalo sie ze obu tych smetnych nudziarzy zapraszano do jednego studia meczowego, to mialem wrazanie ze jako widz uczestnicze w jakiej ponurej stypie z zarozumialymi sztywniakami w roli glownej.

Weszło
20.10.2021

Żyjemy w czasach, gdy Barcelona drży o wynik z Dynamem Kijów

Kiedy Barcelona musi martwić się o obronę jednobramkowej przewagi z najgorszą ekipą w grupie na papierze, wiedz, że nie jest z nią najlepiej. Słyszeliśmy gwizdy na Camp Nou, widzieliśmy niemrawe występy piłkarzy ofensywnych i generalnie brak polotu. Jeśli jakiś kibic „Dumy Katalonii” nabrał optymizmu po zwycięstwie z Valencią, po dzisiejszym meczu dobre emocje muszą odejść […]
20.10.2021
Suche Info
20.10.2021

Piotr Zieliński nie zagra z Legią

Luciano Spalletti na oficjalnej konferencji prasowej przed meczem z Legią Warszawa potwierdził, że jutro nie skorzysta z usług Piotra Zielińskiego. Reprezentant Polski narzeka na drobne problemy zdrowotne.  – Pojedzie z nami do Rzymu na niedzielny mecz z AS Roma, ale na wszelki wypadek nie będziemy ryzykować, przez co nie wystąpi przeciwko Legii – powiedział szkoleniowiec […]
20.10.2021
Suche Info
20.10.2021

Kolejna wygrana Puszczy Niepołomice

Puszcza Niepołomice już chyba definitywnie ma za sobą kryzys. Po pięciu meczach z rzędu bez zwycięstwa, gdy zespół Tomasza Tułacza odpadł z Pucharu Polski z rezerwami Lecha Poznań i dopisał sobie tylko jeden punkt do ligowego dorobku, przyszły dwa kolejne zwycięstwa.  W weekend zespół z Niepołomic rozbił na własnym stadionie Odrę Opole aż 3-0, odnosząc […]
20.10.2021
Suche Info
20.10.2021

Nowy piłkarz na treningu Jagiellonii

Jagiellonia Białystok poinformowała, że treningi z drużyną Ireneusza Mamrota rozpoczął nowy piłkarz. Na testach w ekipie z Podlasia wylądował Prince Kwabena Adu i od jutra będzie starał się przekonać do siebie sztab szkoleniowy.  Kto zacz? Najprościej będzie powiedzieć, że młody napastnik rodem z Ghany. Na stronie internetowej białostockiego klubu możemy przeczytać, że… 18-letni atakujący urodził […]
20.10.2021
Suche Info
20.10.2021

Michniewicz: – Wystawię optymalny skład

Jaką presję odczuwa przed meczem? Czy wystawi optymalny skład? Jakie wnioski wyciągnął po meczach Napoli, których obejrzał komplet? Czesław Michniewicz mówił o tym na konferencji w Neapolu. – Nie odbieram tego jako prostego meczu. Cieszymy się, że jesteśmy w tym miejscu. Czuć tutaj historie. Odbywało się tu wiele świetnych meczów, grali świetni piłkarze. To jedyny […]
20.10.2021
Suche Info
20.10.2021

Strzelanina w grupie Legii. Leicester górą w Moskwie

Na dziś zaplanowano tylko jeden mecz w Lidze Europy, ale było to bardzo istotne spotkanie z perspektywy Legii Warszawa, bowiem mowa o starciu Spartaka Moskwa z Leicester City. Poza tym, w stolicy Rosji działo się tyle, że wydarzeniami spokojnie można by obdzielić kilka meczów.  W grupie „C” aż roi się od niespodzianek i w Moskwie […]
20.10.2021
Inne sporty
20.10.2021

Gortat: Najlepszy koszykarz w historii? Chyba postawiłbym na Kobego

Marcin Gortat opowiadał historie z najlepszej ligi świata we wtorkowym HejtParku. Wspominał, jak spontanicznie kupił Ferrari, jak odwiedził dom Shaquille’a O’Neala czy odmówił przyjęcia Rolexa od Johna Walla. W rozmowie z Krzysztofem Stanowskim oraz widzami mówił też o swoim zaangażowaniu w esport, a także tym…. jak to było z Lisą Ann. Spisaliśmy dla was najciekawsze […]
20.10.2021
Inne sporty
20.10.2021

Dick Fosbury i jego flop. Jak jeden człowiek zrewolucjonizował skok wzwyż

Na początku kibice się śmiali. Dick Fosbury skakał bowiem zupełnie inaczej od reszty swoich rywali. Dziennikarze pisali, że wyglądał „jak ktoś, kto wypadł przez okno z 30. piętra” albo „wielbłąd z dwoma nogami”. Gdy jednak ten wielbłąd bez problemu pokonywał kolejne wysokości, śmiechy ucichły. Fosbury zaczął intrygować, ciekawić. Wielu czekało na to co zrobi i […]
20.10.2021
Suche Info
20.10.2021

KTS Weszło w finale Okręgowego Pucharu Polski!

Miło nam poinformować, że piłkarze KTS-u Weszło po raz kolejny odwalili kawał świetnej roboty. Co zmalowali tym razem? Ano awansowali do finału Okręgowego Pucharu Polski, wykonując tym samym – no a co tam! – kolejny krok w kierunku Stadionu Narodowego.  Jeszcze trochę ich co prawda zostało, ale cieszymy się, że drużynie Oskara Śliwowskiego nie wystarczy […]
20.10.2021
Suche Info
20.10.2021

II liga: Bezbramkowy remis rezerw Lecha

Zaległości nadrobili dziś piłkarze z trzeciego poziomu rozgrywkowego. Konkretnie zawodnicy Pogoni Grodzisk Mazowiecki i rezerw Lecha Poznań, których mecz w pierwotnym terminie został odwołany z powodu powołań młodych lechitów do reprezentacji.  Druga drużyna Kolejorza poczyna sobie w tym sezonie lepiej niż w dwóch ostatnich, kiedy to niemal do samego końca musiała drżeć o pozostanie w […]
20.10.2021
Niezły numer
20.10.2021

Dwie trzecie goli Lecha to tercet Amaral, Ishak i Kamiński

Lech Poznań to rewelacja sezonu 2021/2022. Po zwycięstwie w ligowym klasyku z Legią Warszawa „Kolejorz” jest głównym kandydatem do tytułu mistrza Polski. W ekipie Macieja Skorży zgadza się wszystko – od obrony po atak. Jak każda drużyna Lech ma jednak swoich wyraźnych liderów. Wśród nich znajdziemy przede wszystkim ofensywny tercet: Joao Amaral, Mikael Ishak oraz […]
20.10.2021
Felietony i blogi
20.10.2021

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ

Jestem ostatnią osobą w Polsce, która nie napisała jeszcze niczego o Macie, więc zanim zostanę wygnany za to niedopatrzenie – dzisiaj też zabiorę fachowy głos w tej dyskusji. Zwłaszcza, że dyskusja jest wielowątkowa, w każdym z tych wątków absurdalna, a w dodatku najczęściej wypowiadają się w niej ludzie tak rozemocjonowani, że właściwie trudno traktować ich […]
20.10.2021
Weszło
20.10.2021

„Poczekałbym ze zmianą trenera, ale sześć porażek po dziewięciu kolejkach to kompromitacja”

– Jak będziemy tak zwalniali trenerów, to nigdy nie dowiemy się, jacy to trenerzy. Zdobył mistrzostwo, robi wynik w pucharach. Teraz jest w kryzysie głębokim – zmieniano w Legii trenera, gdy drużyna była w korzystniejszych rejonach tabeli, natomiast puchary go bronią. Jeszcze bym więc poczekał, niemniej trzeba powiedzieć: sześć porażek po dziewięciu kolejkach to katastrofa. […]
20.10.2021
Suche Info
20.10.2021

Szymonowicz w Warcie Poznań

Dawid Szymonowicz został nowym piłkarzem Warty Poznań.  – Trenował z nami w przerwie na kadrę. Chodziło o to, żeby mógł bliżej poznać, jak klub funkcjonuje od środka. Niewątpliwie był to też cenny czas dla zawodnika, który mógł ćwiczyć z zespołem ligowym w momencie, gdy szuka nowego klubu. To środkowy obrońca, który dobrze czuje się w […]
20.10.2021
Niewydrukowana tabela
20.10.2021

Podolskiemu znów się pomyliło – miał kopać piłkę, nie rywali

Generalnie w kolejkach, w których Lech gra z Legią, to właśnie kontrowersje z tego starcia dominują „Niewydrukowaną”. Ale akurat sędzia Musiał dźwignął ciężar tego starcia – karny dla Lecha słuszny, brak karnego dla Legii również, podobnie z nieuznanym golem Jędrzejczyka. Zatem zwracamy uwagę na inne mecze. I powoli przymierzamy się do tezy, że Lukas Podolski […]
20.10.2021
Weszło
20.10.2021

Większość zawodników źle wyrzuca piłkę. Wiedzę, jak to zmienić, mam tylko ja

Jak wiele kluby tracą na złych wyrzutach z autu? W jaki sposób odmienił grę dla Liverpoolu? Co zauważył u ptaków, co okazało się pomocne w jego pracy? Dlaczego nie zgadza się z Arsenem Wengerem? Jakie są jego związki z Polską? Czy auty to gorszy stały fragment gry? Jak szybko potrafi odmienić auty zespołu, który trenuje? […]
20.10.2021
Suche Info
20.10.2021

„Lukaku i Haaland w duecie? Czemu nie!”

Przyszłość Erlinga Brauta Haalanda jest jednym z najgorętszych transferowych tematów w środowisku piłkarskim od wielu, wielu miesięcy. Wielkie europejskie marki traktują potencjalne wyciągnięcie Norwega z Dortmundu jako wspaniale przyszłościową inwestycję. Aktualnie do zabiegania o bramkostrzelnego napastnika przyznał się Thomas Tuchel.  – Kilka razy rozmawialiśmy o Erlingu Haalandzie, latem również. Ale wtedy ściągnięcie go wydawało się […]
20.10.2021
Suche Info
20.10.2021

Kostorz w składzie na Napoli?

Szykuje się (nie)małe zaskoczenie w składzie Legii na mecz z Napoli? Redaktorzy portalu Legia.net twierdzą, że to bardzo możliwe.  W meczu Ligi Europy z Napoli – według informacji Legia.net – szansę gry otrzymać ma Kacper Kostorz. Wszystko dlatego, że Tomas Pekhart ma złamany nos, a Mahir Emreli gorzej wypadł w przegranym hitowym meczu Ekstraklasy z […]
20.10.2021