post

Opublikowane 13.10.2021 08:48 przez

redakcja

Środowa prasa to z jednej strony podsumowanie meczu z Albanią, a z drugiej powolne szykowanie się do powrotu piłki ligowej. 

PRZEGLĄD SPORTOWY

Kadra wciąż stabilna nie jest – komentarz Łukasza Olkowicza.

Reprezentacja przeciwko mocno osłabionym Albańczykom długo zdominować ich nie potrafiła, więc i o wynik drżeliśmy. Dziś najbardziej zespołowi Sousy brakuje stabilności, żebyśmy wiedzieli, czego po nim się spodziewać. Doczekaliśmy, że selekcjonerskie wybory stały się już przewidywalne, Sousa zespołu się nauczył i wie, kogo wybrać w godzinie próby. Problem w tym, że na boisku tylko krótkimi momentami to widać. Pierwsza połowa – nazwijmy rzeczy po imieniu – to był bubel. Wprawdzie reprezentanci potrafili Albańczyków zblokować i wyhamować, to też sztuka, bo ci kopnąć celnie na bramkę Wojciecha Szczęsnego nie umieli. Ale dodajmy uczciwie, że i nasi dość długo oszczędzali bramkarza miejscowych.

Tomasz Frankowski uważa, że wciąż nie widać postępu w grze reprezentacji.

– Wciąż mam obiekcje do naszego selekcjonera, bo gra reprezentacji Polski niewiele, a może nawet niczym nie różni się od tej, jaką widzieliśmy za selekcjonera Jerzego Brzęczka. Czas płynie, płacimy selekcjonerowi dużo więcej, bo to Brzęczek zarabiał w złotówkach, Sousa dostaje w euro, a oczekiwanego postępu nie widać – mówi 38-krotny reprezentant Polski. – Polacy pojechali jednak do Tirany z jasnym celem: wygrać. I to im się udało – dodaje.

Reportaż o kibicach, którzy wspierali polską drużynę w Tiranie.

– W listopadzie 2016 roku poleciałem do Rumunii sam, w marcu kolejnego roku, do Czarnogóry, również sam. Po prostu chciałem być. W drodze poznawałem kibiców z różnych miejsc Polski. Dziś stanowimy kilkuosobową grupę, która spotyka się na lotnisku dzień, dwa przed meczem wyjazdowym – opowiada. – Nie ma znaczenia, że jeden z nas jest z Łodzi, inny z Warszawy, a jeszcze następny skądinąd. My jesteśmy kibicami reprezentacji Polski. Ona nas łączy, a sympatie klubowe nie są w stanie podzielić. Szczerze mówiąc, to jest szczyt szczęścia, nasze żony nie lubią tych wyjazdów, ale akceptują. Już nie pytają, czy polecimy, ale kiedy i gdzie jest następny mecz…

W kwalifikacjach do mundialu najtrudniej i najdrożej było w Danii. Pan Grzegorz ma konto na portalu Łączy nas piłka i, kiedy tylko wejściówki mają trafić do sprzedaży, loguje się do systemu. – Zwykle pojawiają się o północy konkretnego dnia, więc przynajmniej pół godziny wcześniej siedzę przed laptopem i co jakiś czas odświeżam stronę. Ale przed spotkaniem w Kopenhadze coś nie działało, za nic w świecie nie mogłem się zalogować. Wściekły uderzyłem w komputer i… go popsułem! W panice użyłem komputera syna i się udało, ale swojego laptopa musiałem zanieść do naprawy. Okazało się, że są w nim bardzo ważne dokumenty żony, która jest nauczycielką. Naprawa wyniosła 800 zł, więc do dziś tamten wyjazd do Danii wspominam jako najmniej przyjemny i najdroższy. Bo nasi przegrali 0:4 – opowiada Grzegorz.

Antoni Bugajski uważa, że zbieranie haków nadal jest modne, o czym świadczy podsłuch znaleziony w siedzibie PZPN.

Niemal dokładnie dziesięć lat temu, w listopadzie 2011 roku, z piłkarskiej sceny zmiotła go afera podsłuchowa. Nielegalnych nagrań w siedzibie związku dokonywał wtedy Grzegorz Kulikowski – biznesmen i znajomy najważniejszych działaczy federacji, który w 2008 roku razem z ówczesnym podkarpackim baronem Kazimierzem Greniem poprowadził zwycięską kampanię wyborczą byłego króla strzelców mistrzostw świata. Po paru latach drogi nowego prezesa i biznesmena się rozeszły, a Kulikowski z poplecznika stał się dla Laty i jego ludzi zagrożeniem.

Z upublicznionych wówczas nagrań rozmów z Latą i Kręciną dało się wysnuć wniosek, że mogło dojść do przyjmowania przez nich łapówek przy zakupie działki pod budowę nowej siedziby PZPN (która nawiasem mówiąc do tej pory nie powstała, bo z budzącego duże emocje pomysłu wycofał się po zwycięskich wyborach następny prezes Zbigniew Boniek). Nagrane rozmowy przedstawiały szefa związku i sekretarza generalnego w złym świetle, lecz mimo że sprawą, między innymi na wniosek ówczesnego ministra sportu, zajęła się prokuratura, nigdy nie stwierdzono, że faktycznie doszło do korupcji. Tylko że przez wiele miesięcy żyliśmy w przeświadczeniu, że „coś jest na rzeczy”, zaś oliwy do ognia dolewały publiczne wypowiedzi Kulikowskiego zaznaczające, iż istnieją inne, jeszcze nieujawnione nagrania, dodatkowo obciążające szefów PZPN, które są w posiadaniu śledczych.

Właśnie tamta sprawa pokazała, jaką moc mogą mieć ujawnione podsłuchy i to nawet niezależnie od tego, czy posiadają one wartość w znaczeniu materiału dowodowego. Nie bądźmy hipokrytami: w sytuacji prywatnej i na pozór niczym nieskrępowanej rozmowy – a przecież również takie bywają pogawędki prowadzone w gabinecie każdego prezesa – można palnąć dowolne głupstwo, choćby z zamiłowania do gadulstwa i zupełnie oderwanego od rzeczywistości plotkowania.

SPORT

Tom Hateley wrócił do Piasta. „Sport” na tę okoliczność zaczyna od „podobno dwa razy nie wchodzi się do tej samej rzeki”. A wydawało się, że znaczenie tego przysłowia już stało się jasne…

Dlaczego powrót do Piasta nastąpił dopiero w drugim tygodniu października, skoro od 1 września Hateley był wolnym piłkarzem? Można się tylko domyślać, że być może sam zawodnik rozważał kilka opcji, a Piast były bezpieczną i sprawdzoną opcją, z której można było w każdej chwili skorzystać. W klubie usłyszeliśmy, że negocjacje nie były łatwe i wymagały czasu. Z drugiej strony początek sezonu pokazał, że w pomocy Piast potrzebuje jeszcze więcej jakości, bo dobrze grający Patryk Sokołowski i Michał Chrapek to za mało. Zwłaszcza, że niepewna jest przyszłość „Sokoła”, któremu za chwilę skończy się kontrakt.

Być może już sobotni mecz z Wisłą Kraków odpowie na pytanie, o co w tym sezonie będzie grał Górnik Zabrze.

– Nie mamy budżetu, by móc zadeklarować, że gramy o mistrza czy puchary. Miejsce w czołówce już teraz wzięlibyśmy w ciemno, a jeśli nie, to będziemy o nie walczyć. Jest sporo pracy poza boiskiem, ale trzeba podkreślić, że mamy dobry zespół. Pokazaliśmy to w ostatnich meczach. Owszem, z Cracovią czy Bruk-Betem nie powinniśmy stracić punktów i gdyby nie to, bylibyśmy teraz na 2. czy 3. miejscu. Sezon jest jednak długi, przed nami jeszcze 25 meczów i spokojnie trzeba pracować – podkreśla mistrz świata z 2014 roku.

W Zabrzu trwają przygotowania do domowego starcia z „Białą gwiazdą”. Do wczoraj sprzedano 5000 biletów i już teraz można założyć, że mecz ten zobaczy kilkanaście tysięcy kibiców. Do spotkania z Wisłą szykują się również zawodnicy, choć na początku przerwy reprezentacyjnej trener Jan Urban dał im kilka dni wolnego. – Ja już nie gram w kadrze. Mam rodzinę na Górnym Śląsku i z nią spędzam czas. Mam też inne rzeczy do załatwiania, ale mam świadomość, że trzeba ciężko pracować, by pomagać drużynie i grać jak najdłużej. Pełne 90 minut spędzone na boisku to kolejny krok do przodu, a to jest dla mnie bardzo ważne – podkreśla „Poldi”.

Odpowiednie przepracowanie przerwy reprezentacyjnej to rzecz już niemalże mityczna. Wkrótce przekonamy się o jej wpływie na ligową formę zespołów.

Istniała grupa drużyn, na których dyspozycji – patrząc tylko po kalendarzu – reprezentacyjna „szrama” pozostawiła wyraźne piętno, ale tak naprawdę… nie ona była decydująca. Wyniki Lechii Gdańsk uległy zdecydowanej poprawie, ale to za sprawą Tomasza Kaczmarka, który w tamtym czasie pojawił się na ławce trenerskiej zastępując Piotra Stokowca. Raków Częstochowa natomiast wkroczył na ścieżkę zwycięskiej regularności, ale w tym przypadku kluczowy był koniec przygody z europejskimi pucharami. Nastąpił on z końcem sierpnia, a – jak wiadomo – wcześniej wyraźnie eksploatował graczy spod Jasnej Góry. Wisła Płock po wrześniowych zgrupowaniach przegrała z kolei (licząc też Puchar Polski) 4 z 5 spotkań, ale to za sprawą wyjazdowego fatum. Poza swoim terenem „nafciarze” przegrali w tym sezonie wszystkie mecze, u siebie… wszystkie wygrali (i raz zremisowali z Rakowem).

SUPER EXPRESS

Bez większych konkretów.

Fot. FotoPyK

Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
22.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: rozpędzony Benzema, szalejąca Lechia, Warta w kryzysie

Pucharowe emocje za nami, czas zatem ponownie skupić uwagę na europejskich rozgrywkach ligowych. A weekend przed nami iście szalony, jeden szlagier za drugim i szlagierem pogania. Postanowiliśmy zatem – jak zawsze przy piątku – zaproponować wam kilka typów na nadchodzące spotkania. Tradycyjnie staramy się uniknąć wróżenia z fusów – szukamy serii, pass, tendencji. Przekonajcie się, […]
22.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
15.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: Napoli w gazie, maszyna Kaczmarka, potknięcie Pogoni

Za nami okno reprezentacyjne, a to oczywiście oznacza, że znów pełno meczów ligowych do obstawienia. Nie będziemy wam jednak dawać byle typów od czapy, losowych zdarzeń i tym podobnych. Tutaj chodzi przede wszystkim o to, żeby spojrzeć na liczby. Liczby to fakty, a fakty analizuje się łatwiej. Co za tym idzie – staramy się szacować […]
15.10.2021
Weszło
09.10.2021

Fuksiarz da wam piątaka za każdego gola Polski z San Marino!

Polska gra z San Marino. Wy wiecie i my wiemy mniej więcej, co to oznacza – jest duże prawdopodobieństwo, że sobie postrzelamy, a Robert Lewandowski w jednym spotkaniem zapewni sobie tytuł najskuteczniejszego snajpera w 2021 roku. A co my będziemy z tego mieć? Jeśli jesteście Fuksiarzami, to na przykład piątaka za każdego gola biało-czerwonych. Nasi […]
09.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
08.10.2021

Wygrana Węgrów, czerwona kartka, mało goli – typy na eliminacje

Przerwa na kadrę jest jak sernik. Jedni lubią, inni nie. Chociaż sernik większość lubi. A czy większość lubi przerwę na kadrę? Dobra, dość rozkmin filozoficznych. Czas na rzetelne podejście do typów. Jak co tydzień w piątek podrzucamy wam garść ciekawych zakładów na weekend. Bez wróżenia z kropli deszczu na szybie, żadnego tak-mi-się-zdaizmu. Szukamy typów, które […]
08.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
01.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: Ajax w formie, rzuty rożne Zagłębia i mało goli w Szkocji

Urocze w bukmacherce są hasła, które wręcz ocierają się o wróżbiarstwo. „Przyśniło mi się, czuje w kościach, mam czutkę” – kto z typerów nigdy tak nie pomyślał. Sęk w tym, że różnica między wróżbiarstwem a szacowaniem prawdopodobieństwa jest cienka, płynna i czasem wręcz niezauważalna. My zaczynamy nowy cykl na Weszło, gdzie będziemy wam podrzucali typy […]
01.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
17.09.2021

Obstawiaj Premier League w Fuksiarz.pl i zgarnij freebet!

Siemanko premierligowe świry. Przed nami piąta kolejka ligi angielskiej, więc siadamy w fotelach i wiadomo co dalej. A skoro już ligowa piłka na Wyspach Brytyjskich wraca do gry, warto rzucić okiem na promocję Fuksiarz.pl. Ten legalny polski bukmacher w najbliższy weekend rozdaje freebety za obstawianie meczów Premier League. Sprawa jest prosta – Fuksiarz.pl – da […]
17.09.2021
Prasówka
27.10.2021

PRASA. „Przychodząc do rezerw marzyłem o pracy w pierwszym zespole Legii”

Puchar Polski, bojkot kibiców Górnika Zabrze, Matty Cash z paszportem, wizyta Gianluki di Marzio w Polsce i wywiady z Markiem Gołębiewskim. To serwuje nam dzisiejsza prasa. Skupiamy się na tym ostatnim. – Świadomie wybrałem III-ligowe rezerwy Legii, bo wiedziałem, że żaden inny klub w Polsce na poziomie pierwszej i drugiej ligi nie ma takich narzędzi […]
27.10.2021
Prasówka
26.10.2021

„Zażyłe kontakty Mioduskiego z Czerczesowem podkopały autorytet Michniewicza”

Skoro aktualny mistrz Polski zmienia trenera, to wiadomo, że będzie to temat numer jeden dla prasy. I rzeczywiście, we wtorkowych gazetach mamy garść wniosków po kolejce Ekstraklasy i 1. ligi, ale najważniejsza sprawa to jednak zmiana trenera w Legii. Pisze o niej choćby felietonista „Przeglądu Sportowego”, Kamil Kosowski. – Uważam, że na zwolnienie szkoleniowca Legii […]
26.10.2021
Prasówka
25.10.2021

Dudek: Oby Matty Cash nie stworzył precedensu

Poniedziałkowa prasa to echa weekendowych meczów i… wizyty Paulo Sousy w Londynie.  PRZEGLĄD SPORTOWY Na takiego Lecha kibice poznaniaków czekali z wytęsknieniem. Teraz wielu z nich pewnie nie wierzy we własne szczęście, bo wielka zmiana nastąpiła niespodziewanie szybko. A jak coś się dzieje szybko, zaczyna się obawa, że równie nagle może się skończyć – pisze […]
25.10.2021
Weszło
23.10.2021

PRASA. Michniewicz póki co nie zostanie zwolniony, ale Mioduski ma wymagania

– W Legii jest tak, że trzeba zawsze wygrywać. Natomiast my przegraliśmy już sześć meczów – stwierdził Mioduski, nie ukrywając rozczarowania postawą mistrzów Polski w ekstraklasie. – Pokazuję jednak, że mam cierpliwość. Trener ma potrzebny mu spokój, żeby spróbować wyjść z tego dołka. Nie ukrywam jednak, że musimy zacząć wygrywać w lidze, bo nie możemy […]
23.10.2021
Prasówka
22.10.2021

„Legia nie miała zamiaru nic zrobić. Remis ją zadowalał”

Legia Warszawa złamana w Neapolu, przed nami ciekawa kolejka w Ekstraklasie i na jej zapleczu. O tym wszystkim przeczytanie w piątkowej prasie, w ktorej sporo wywiadów. M.in. z Wojciechem Jagodą, Bartoszem Śpiączką, Vladislavsem Gutkovskisem, Dawidem Abramowiczem czy Mateuszem Boguszem. Mamy też opinię Dariusza Dziekanowskiego o meczu Legii w Lidze Europy. – Warszawska drużyna wyszła bez […]
22.10.2021
Prasówka
21.10.2021

PRASA. Napoli wystawi dublerów na Legię

Czwartkowa prasa skupia się głównie na meczu Legii w Neapolu.  PRZEGLĄD SPORTOWY Legia słabo grająca w lidze i wygrywająca z włoskim potentatem w Europie. To już się zdarzyło. Dzisiejszy ekspert stacji Eleven Sports od Serie A Piotr Czachowski na początku lat 90. dwa razy był zawodnikiem Legii. Występował też we włoskim Udinese. 45-krotny reprezentant Polski […]
21.10.2021
Niemcy
27.10.2021

0:5! Bayern rozwalcowany przez Borussię M’gladbach

Szok. Niedowierzanie. Masakra. Nie wracajcie do domu. Gadać, kto jest w grupie bankietowej? Bardzo możliwe, że takie komentarze dominują teraz w Monachium. Bayern 27 października 2021 roku przeszedł do historii swoich występów w Pucharze Niemiec, ale w sposób wybitnie dla siebie niepożądany. Doznał bowiem najwyższej porażki w tych rozgrywkach i to porażki całkowicie zasłużonej. A […]
27.10.2021
Inne sporty
27.10.2021

PSG zdominowane w Kielcach. Vive bawi się w Lidze Mistrzów!

PSG to bez wątpienia jedna z najbardziej napakowanych gwiazdami drużyn w europejskiej piłce ręcznej. Na którą pozycję byśmy nie popatrzyli – ten zespół ma do dyspozycji co najmniej dwóch kapitalnych zawodników. Łomża Vive Kielce nie przestraszyła się jednak dziś giganta. Ba, zabrała Francuzom zabawki i kupiła powrotny bilet do Paryża. Szczypiorniści polskiego zespołu po zwycięstwie […]
27.10.2021
La Liga
27.10.2021

El Tigre upolował Barcelonę

Ronald Koeman lubi uskarżać się na swój los i dowodzić, że obecny potencjał piłkarski FC Barcelony jest do tego stopnia niewielki, że trudno mieć pretensje o osiągane przez kataloński klub wyniki. Ale nikt nam nie wmówi, że Barca dysponuje słabszą paką niż Rayo Vallecano. Tymczasem to właśnie Rayo pokonało dzisiaj Katalończyków 1:0 i plasuje się […]
27.10.2021
Weszło
27.10.2021

Mecz bez historii, ale dla Piasta to bez znaczenia. Gliwiczanie idą dalej

Wiadomo, że Piast był faworytem w starciu z Zagłębiem Sosnowiec, szczególnie napompowany po zwycięstwie nad Legią, ale już jeden pogromca Wojskowych zdążył wczoraj odpaść z Pucharu Polski i to z rywalem zdecydowanie gorzej notowanym. Gliwiczanie musieli się więc spiąć, żeby nie podzielić losu Lechii i to zrobili, dość spokojnie ogrywając swojego przeciwnika. Waldemar Fornalik nie […]
27.10.2021
WeszłoTV
27.10.2021

Michniewicz z wozu, Legii lżej? Wnioski po zwolnieniu || Roki wyjaśnia #33

Czesław Michniewicz został zwolniony z funkcji trenera Legii Warszawa. Jeśli macie już dość tego tematu, to do zobaczenia za tydzień. Ale jeśli wasze organizmy są w stanie przyjąć kolejną dawkę paplaniny o byłym już trenerze warszawskiego klubu i jego rozstaniu z Legią, to zostańcie na dłużej, bo o tym będzie dzisiejszy vlog Mateusza Rokuszewskiego. 
27.10.2021
Niezły numer
27.10.2021

Jak bardzo rozpędza się Lech? Maciej Skorża w drodze po osobisty rekord

4:1 z Wisłą Płock, wygrany klasyk z Legią Warszawa, 4:0 ze Śląskiem Wrocław. Forma Lecha Poznań w ostatnich tygodniach jest zdumiewająca i przede wszystkim – imponująca. Seria zwycięstw „Kolejorza”, doliczając także dwa pucharowe mecze, wynosi już pięć gier. Gdybyśmy uwzględniali także remisy i liczyli klubowi z Wielkopolski mecze bez porażki, nie byłaby ona może aż […]
27.10.2021
La Liga
27.10.2021

El Tigre upolował Barcelonę

Ronald Koeman lubi uskarżać się na swój los i dowodzić, że obecny potencjał piłkarski FC Barcelony jest do tego stopnia niewielki, że trudno mieć pretensje o osiągane przez kataloński klub wyniki. Ale nikt nam nie wmówi, że Barca dysponuje słabszą paką niż Rayo Vallecano. Tymczasem to właśnie Rayo pokonało dzisiaj Katalończyków 1:0 i plasuje się […]
27.10.2021
WeszłoTV
27.10.2021

Michniewicz z wozu, Legii lżej? Wnioski po zwolnieniu || Roki wyjaśnia #33

Czesław Michniewicz został zwolniony z funkcji trenera Legii Warszawa. Jeśli macie już dość tego tematu, to do zobaczenia za tydzień. Ale jeśli wasze organizmy są w stanie przyjąć kolejną dawkę paplaniny o byłym już trenerze warszawskiego klubu i jego rozstaniu z Legią, to zostańcie na dłużej, bo o tym będzie dzisiejszy vlog Mateusza Rokuszewskiego. 
27.10.2021
Weszło
27.10.2021

Trener Świtu Nowy Dwór: Jeszcze jestem trochę w szoku, że tak się mogło wydarzyć

– Radek Kamiński, nasz kapitan, też jest nauczycielem w-fu w szkole. Jak powiedziałem, w drużynie są studenci, chłopaki pracujący dorywczo… Taka mieszanka. Poziom stypendiów w Świcie nie pozwala, by dało się tylko z piłki wyżyć – powiedział nam Mariusz Miecznikowski, trener Świtu Nowy Dwór Mazowiecki, który wczoraj wyeliminował Lechię Gdańsk z Pucharu Polski. Trener Miecznikowski […]
27.10.2021
Brama dnia
27.10.2021

Didier Drogba kontra Michael Essien | BRAMA DNIA

Czas na kolejną „Bramę dnia”. Wczoraj z dużą przewagą zatriumfował Francesco Totti, a kto będzie górą w dzisiejszym starciu? Oglądajcie i głosujcie, zapraszamy wraz z naszymi partnerami z Gatigo. MICHAEL ESSIEN VS M. CITY (27.10.2007) 27 października 2007 roku londyńska Chelsea rozwalcowała Manchester City aż 6:0. Aż trzech zawodników The Blues zanotowało tamtego dnia trzy […]
27.10.2021
Prasówka
27.10.2021

PRASA. „Przychodząc do rezerw marzyłem o pracy w pierwszym zespole Legii”

Puchar Polski, bojkot kibiców Górnika Zabrze, Matty Cash z paszportem, wizyta Gianluki di Marzio w Polsce i wywiady z Markiem Gołębiewskim. To serwuje nam dzisiejsza prasa. Skupiamy się na tym ostatnim. – Świadomie wybrałem III-ligowe rezerwy Legii, bo wiedziałem, że żaden inny klub w Polsce na poziomie pierwszej i drugiej ligi nie ma takich narzędzi […]
27.10.2021
Piłka nożna
26.10.2021

To nie był spacerek, ale Raków nie potknął się w Kaliszu

Raków Częstochowa ostatnio dość nieoczekiwanie przechodzi przez burzliwy czas z uwagi na ilość spekulacji na temat przyszłości Marka Papszuna. A także i w KKS-ie Kalisz sporo się dzieje, biorąc pod uwagę, że ekipę dopiero co objął Bogdan Zając. Zamieszanie związane ze szkoleniowcami nie wpłynęło jednak niekorzystnie na przebieg dzisiejszego starcia w Pucharze Polski. Ostatecznie Raków […]
26.10.2021
Liczba komentarzy: 19
Subscribe
Powiadom o
guest
19 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Stanisław Krzysztowski
Stanisław Krzysztowski
15 dni temu

Postępu nie widać i nie będzie. Kurwa czy my mam takie ego, że myślimy, że jesteśmy jakąś Francją, Hiszpanią czy inną Belgią. Tych pseudoekspertów to się nie da słuchać. Za czasów Frankowskiego to było grane, że hoho. Nie cytować, nie czytać, ignorować.

Pan Janusz
Pan Janusz
14 dni temu

To po co była nagonka na Brzęczka i presja zmiany trenera, skoro zakładamy, że z gówna bata nie ukręcisz?

Stanisław Krzysztowski
Stanisław Krzysztowski
14 dni temu
Reply to  Pan Janusz

Bo za Brzęczka obsrani byli już w tunelu przed meczem z lepszymi zespołami

Krytyk
Krytyk
14 dni temu

No nie, ale w tak zorganizowany sposób jak Szwajcaria, czy Dania, to chyba byśmy już mogli zagrać?

xDDDDDDDDDDDDD
xDDDDDDDDDDDDD
15 dni temu

A jakiego wy się spodziewacie postępu z takim materiałem ludzkim? Na co wy liczycie?

jahve
jahve
15 dni temu

Piłkarzy mamy jakich mamy i często na krytykę zasługują. Ale jacy by nie byli, to tak chujowi jak „eksperci” w tym kraju, to nigdy nie będą.

ędrju
ędrju
14 dni temu
Reply to  jahve

Dokładnie. A najbardziej mnie śmieszy jak taki Niedzielan, Węgrzyn, Podoliński, czy eksperci w studiu tv wylewają pomyje na obecnych graczy samemu nic nie osiągając jak mieli ku temu okazję grając w reprezentacji. Wczoraj Niedzielan jako komentujący wkurzal mnie jak jechał po Lewym, który byl owszem, bezradny, ale tylko dlatego, że nie miał za bardzo partnerow do grania, ale za to miał 2-3 plastry w swoim pobliżu..

baran
baran
15 dni temu

kadra jest jaka jest, połowa siedzi na ławie w przeciętnych klubach, a ci pseudoeksperci wymagają chuj wie czego. gramy w barażach i cieszmy się, że nam to Sousa wyrzeźbił w tym gównie

Rys
Rys
15 dni temu

Nigdy nie będzie dobrze. Brak nam mentalności i to zarówno jak i kadrze jak i kibicom. Dlaczego Nikt nie pisze, o szansach na wygranie grupy? Zadowalamy sie barażami? to tak jakbyśmy już odpadli.

WislakZWiednia
WislakZWiednia (@wislakzwiednia)
14 dni temu
Reply to  Rys

Kazdy by chcial 1.miejsca. Ale patrzmy realnie, Anglia nie prze*ebie nagle dwoch spotkan.

antymistrz
antymistrz (@antymistrz)
14 dni temu
Reply to  Rys

Na razie jeszcze nie jesteśmy w barażach.

pepe72
pepe72 (@pepe72)
14 dni temu
Reply to  Rys

Anglia 20 pkt, Polska 17. Mamy gorszy stosunek meczów bezpośrednich. Anglia gra z San Marino i Albanią. Abyśmy wygrali grupę to musimy zdobyć 6 punktów, a Anglicy 1.

Janek
Janek
15 dni temu

Chciałbym, żeby za każdym razem kadra jadąc na gorący teren przez 80 minut kontrolowała przebieg gry i wygrywała 1:0. Przynajmniej byłoby trochę spokojniej, a nie jak w przypadku meczów z Macedonią czy Czarnogórą modlitwa do końca meczu, aby rywal przypadkiem czegoś nie wcisnął.

Tomasz
Tomasz
14 dni temu

Po zdaniu „gramy jak za Brzęczka” zawsze przestaję czytać dalsze wypociny, bo już wiem, że ktoś jest oderwany od rzeczywistości.

ędrju
ędrju
14 dni temu

A jakiego postępu oczekujesz? Że nagle z przeciętnych piłkarzy staną się wirtuozami? Lewandowski, gdyby nie jego otoczenie też by tak nie błyszczał. I w reprezentacji nie błyszczy, bo nie ma wsparcia. Zauważyłem, że gracz Bayernu jak na boisku jest Zieliński, to praktycznie nie istnieje, jeśli sam sobie czegoś nie stworzy. Ani Zieliński nie rozumie gry Lewego, ani Lewy nie może się od Zielińskiego doczekać, żeby mu dograć piłkę. Dopóki Zieliński będzie grał w reprezentacji, będziemy świadkami kopania się w czoło i walenia głową w mur. Facet nie ma wyobraźni, nie potrafi zagrać na wolne pole, mało widzi, mało rozumie. Ot taki Drzyzga u siatkarzy. Lewy jest tym, który powoduje, ze przeciwnik grywa w osłabieniu, bo absorbuje na sobie 2-3 piłkarzy rywali. I jeśli taką sytuację reszta będzie potrafiła wykorzystywać, to już będzie dobrze. Ale bez Zielińskiego i Krychowiaka! A i trzeba karać Glika, Bednarka za to, ze ze Szczęsnym grają sobie w trojkąciku co kończy się wybijaniem piłki byle dalej i jej utratą.

LewyMistrz
LewyMistrz
14 dni temu

Jest plan na mecz? Jest. Chłopaki wiedzą co mają grać? Wiedzą. Grają? Starają się. Walczą? Walczą. Szanują trenera? Szanują. Są wyselekcjonowani odpowiedni wykonawcy dla założeń taktycznych? Są. Jest szybka reakcja na wydarzenia boiskowe? Jest. Nieoczywiste nazwiska? Są. To co musi więcej zrobić selekcjoner żeby nie podważać jego kompetencji? Aha… mieszkać w polsce, mówić po polsku, oglądać ekstraklasę, sprzedawać newsy odpowiednim osobom, dopuścić do sztabu i koryta wyznaczone osoby.

jajajakberety
jajajakberety
14 dni temu

Tak jak Frankowskiego ceniłem jako piłkarza za skromność tak teraz pozostaje się tylko z tym na sile sensacyjnych wywodów pośmiać

pepe72
pepe72 (@pepe72)
14 dni temu

Jazda po trenerze Sousie po tym meczu to jakieś nieporozumienie. Ma co ma, ustawił jak trzeba. Wygraliśmy, mamy na 99% baraże.
Teraz trzeba nastukać goli w Andorze i ograć bratanków, by mieć rozstawienie w pierwszym meczu i (gole) szansę na rozstawienie w drugim.

Bart
Bart
14 dni temu

Mnie zawsze zastanawialo dlaczego czesc kibicow uwazala/uwaza Frankowskiego za rzekomo inteligentnego typka ? Wg mnie to wynik jego pretensjonalnego stylu rozmowy, ktory przez czesc osob mylony jest z inteligencja. Oczywiscie nie jest to tluk w stylu Szpilki, ale jak dla mnie to bardzo przecietny intelektualnie kolezka, majacy ogromnie zawyzone mniemanie o wlasnej osobie. A nie ma nic bardziej wkurzajacego niz zwykly pospoliciak majacy sie za uj wie kogo. Drugi dobry tego rodzaju przyklad to Maciej Szczesny. I kiedy zdarzalo sie ze obu tych smetnych nudziarzy zapraszano do jednego studia meczowego, to mialem wrazanie ze jako widz uczestnicze w jakiej ponurej stypie z zarozumialymi sztywniakami w roli glownej.

Suche Info
28.10.2021

Koeman zwolniony z Barcelony!

To nie mogło skończyć się inaczej. Nie mogło i już. FC Barcelona wpadła w głęboki dołek sportowy i administracyjny, przeżywa kryzys tożsamości i czas najwyższy na wielopoziomowe zmiany. Jako ich początek, jako ich zwiastun, można odbierać zwolnienie Ronalda Koemana.  Porażki Barcelony z Realem Madryt i z Rayo Vallecano przeważyły szalę goryczy. Leci głowa holenderskiego trenera […]
28.10.2021
La Liga
28.10.2021

Real wpasował się w dzień wpadek. Osasuna urywa punkty w Madrycie

Męczyli, męczyli i wymęczyli. Osasuna Pampeluna zatrzymała Real Madryt w środku tygodnia, na jego stadionie. Gościom nie udało się oddać ani jednego celnego strzału, ale nic to, bo i „Królewscy” nie błyszczeli pod bramką rywala. Real dołączył do grona faworytów, który dziś rozczarowali swoich kibiców. Barcelona z Rayo Vallecano. Bayern z Borussią. Manchester City w […]
28.10.2021
Niemcy
27.10.2021

0:5! Bayern rozwalcowany przez Borussię M’gladbach

Szok. Niedowierzanie. Masakra. Nie wracajcie do domu. Gadać, kto jest w grupie bankietowej? Bardzo możliwe, że takie komentarze dominują teraz w Monachium. Bayern 27 października 2021 roku przeszedł do historii swoich występów w Pucharze Niemiec, ale w sposób wybitnie dla siebie niepożądany. Doznał bowiem najwyższej porażki w tych rozgrywkach i to porażki całkowicie zasłużonej. A […]
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

Zagłębie lepsze od ŁKS-u w Pucharze Polski

Zagłębie Lubin okazało się lepsze od ŁKS-u Łódź i awansowało do kolejnej fazy Pucharu Polski.  Ekipa Dariusza Żurawia wygrała jedną bramką. Już na samym początku spotkania Piotr Gryszkiewicz faulował we własnym polu karnym Filipa Starzyńskiego, a popularny Figo nie pomylił się z wapna. Czy przez resztę spotkania drużyna z Ekstraklasy była lepsza od zespołu z […]
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

Bruk-Bet z awansem w Pucharze Polski

Oj, bliska, bardzo bliska Termalika była przedwczesnego wylecenia za burtę Pucharu Polski. Ekipa Mariusza Lewandowskiego najadła się strachu w meczu z GKS-em Katowice, ale ostatecznie wygrała po dogrywce i gra dalej.  Weźmy samą dogrywkę. Ile nerwów, ile emocji, ile zwrotów akcji. Sam początek, pierwsze minuty? Filip Kozłowski pakuje piłkę do bramki, ale okazuje się, że […]
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

Koeman: – Nie martwi mnie nasza gra

FC Barcelona pogrąża się w kryzysie. Siłą rzeczy twarzą wszystkich niepowodzeń Dumą Katalonii stał się Ronald Koeman, który kompletnie stracił zaufanie milionów kibiców Barcy na całym świecie. Tym razem Barca polegała z  Rayo Vallecano, a wypowiedzi Holendra z konferencji prasowej dolały oliwy do buchającego ognia.  Transkrypcja całej konferencji prasowej znajduje się na stronie FCBarca.com. Na […]
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

Wszołek z debiutem w Unionie Berlin

Naczekał się, naczekał się Paweł Wszołek na debiut w barwach Unionu Berlin, ale w końcu jest, mamy to, udało się. Polski piłkarz dostał od Ursa Fischera niecałe dwadzieścia minut w meczu Pucharu Niemiec z trzecioligowym Waldhof Mannheim. Union Berlin wygrał 3:1, ale nie bez komplikacji, bo po podstawowym czasie gry było 1:1 i do rozstrzygnięcia […]
27.10.2021
Inne sporty
27.10.2021

PSG zdominowane w Kielcach. Vive bawi się w Lidze Mistrzów!

PSG to bez wątpienia jedna z najbardziej napakowanych gwiazdami drużyn w europejskiej piłce ręcznej. Na którą pozycję byśmy nie popatrzyli – ten zespół ma do dyspozycji co najmniej dwóch kapitalnych zawodników. Łomża Vive Kielce nie przestraszyła się jednak dziś giganta. Ba, zabrała Francuzom zabawki i kupiła powrotny bilet do Paryża. Szczypiorniści polskiego zespołu po zwycięstwie […]
27.10.2021
La Liga
27.10.2021

El Tigre upolował Barcelonę

Ronald Koeman lubi uskarżać się na swój los i dowodzić, że obecny potencjał piłkarski FC Barcelony jest do tego stopnia niewielki, że trudno mieć pretensje o osiągane przez kataloński klub wyniki. Ale nikt nam nie wmówi, że Barca dysponuje słabszą paką niż Rayo Vallecano. Tymczasem to właśnie Rayo pokonało dzisiaj Katalończyków 1:0 i plasuje się […]
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

Sassuolo skalpuje Juventus

Już Juventus myślał, że się wycwanił, już Juventus mógł sądzić, że na nowo zyskał tożsamość spod miarki Massimiliano Allegriego, ale hola, hola, nie tak szybko, nie tak prędko. Przegrany w ostatnich sekundach mecz z Sassuolo pokazał, że Starą Damę czeka jeszcze dużo pracy, żeby wrócić na tron Serie A.  Po pierwszej połowie Sassuolo prowadziło po trafieniu […]
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

Kulesza kontratakuje w sprawie bezpodstawnych oskarżeń o rasizm

Cezary Kulesza, prezes PZPN, uparcie dąży do ukarania Anglików za bezpodstawne oskarżenie Kamila Glika o rasistowskie gesty podczas wrześniowego eliminacyjnego meczu między Polską a Anglią na Stadionie Narodowym. – Moim zdaniem teraz to my powinniśmy oskarżyć piłkarza, który niesłusznie oskarża naszego zawodnika. To wywołuje tylko niepokój wśród naszych kibiców i staje się takim tematem europejskim […]
27.10.2021
Weszło
27.10.2021

Mecz bez historii, ale dla Piasta to bez znaczenia. Gliwiczanie idą dalej

Wiadomo, że Piast był faworytem w starciu z Zagłębiem Sosnowiec, szczególnie napompowany po zwycięstwie nad Legią, ale już jeden pogromca Wojskowych zdążył wczoraj odpaść z Pucharu Polski i to z rywalem zdecydowanie gorzej notowanym. Gliwiczanie musieli się więc spiąć, żeby nie podzielić losu Lechii i to zrobili, dość spokojnie ogrywając swojego przeciwnika. Waldemar Fornalik nie […]
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

Nowe informacje o zdrowiu Paulo Sousy

Paulo Sousa, selekcjoner reprezentacji Polski, otrzymał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Rzecznik prasowy Polskiego Związku Piłki Nożnej twierdzi, że obecność Portugalczyka podczas ostatnich meczów eliminacyjnych z Andorą i Węgrami jest niezagrożona.  – Paulo Sousa już wczoraj miał typowe grypowe objawy. Węch i uczucie smaku go nie opuściły, ale ma gorączkę i ból głowy. Dlatego […]
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

Vuković zabiera głos. „Trenera buduje prezes”

– Legia płaci regularnie, choć staram się odbierać w ten sposób, że płaci nie Legia, a prezes Dariusz Mioduski – zaczyna Aleksandar Vuković swoją rozmowę z dziennikarzem portalu Sport.pl. Były piłkarz i trener Legii krytykuje właściciela stołecznego klubu, wraca wspomnieniami do momentu swojego zwolnienia i próbuje zrozumieć, dlaczego tak wielkie zaufanie w drużynie mistrza Polski […]
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

„Cash? Liczy się to, czy obroni się na boisku ”

Dyskusja trwa, ale jedno jest pewne: Matty Cash otrzymał polskie obywatelstwo i będzie mógł grać w reprezentacji Polski. W rozmowie z portalem Goal.pl, swoją opinię na temat piłkarza Aston Villi wyraził Michał Żewłakow.  – Przychodzi z ligi angielskiej, więc pod kątem umiejętności ma na starcie czystą kartę, trudno coś mu zarzucić. Natomiast jeśli zagra dwa-trzy […]
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

Koronawirus w Wiśle Kraków

Standardowe cykliczne badania kontrolne na obecność koronawirusa w organizmach piłkarzy i sztabu szkoleniowego Wisły Kraków wykazały przypadki testów pozytywnych.  Biała Gwiazda wydała enigmatyczny komunikat medyczny.  W środę 27 października zawodnicy i sztab szkoleniowy Białej Gwiazdy poddani zostali kolejnym testom kontrolnym na obecność SARS-CoV-2. W toku badań wykryto pozytywne przypadki, a klub niezwłocznie wdrożył niezbędne procedury […]
27.10.2021
WeszłoTV
27.10.2021

Michniewicz z wozu, Legii lżej? Wnioski po zwolnieniu || Roki wyjaśnia #33

Czesław Michniewicz został zwolniony z funkcji trenera Legii Warszawa. Jeśli macie już dość tego tematu, to do zobaczenia za tydzień. Ale jeśli wasze organizmy są w stanie przyjąć kolejną dawkę paplaniny o byłym już trenerze warszawskiego klubu i jego rozstaniu z Legią, to zostańcie na dłużej, bo o tym będzie dzisiejszy vlog Mateusza Rokuszewskiego. 
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

Zmiennik Lewandowskiego wypada na dwa tygodnie

Pod względem statystycznym Eric Maxim Choupo-Moting zalicza najlepszy czas w swojej karierze. Ba, próżno szukać napastnika, który mógłby się z nim równać. Bundesliga – gol co 39 minut. Puchar Niemiec – gol co 23 minuty. Liga Mistrzów – gol co 11 minut. Jasne, wszystko dlatego, że Choupo-Moting jest zmiennikiem Roberta Lewandowskiego i dostaje szanse tylko ze […]
27.10.2021