Łukasz Fabiański zakończył karierę reprezentacyjną. Dziękujemy za wszystko

09 października 2021, 20:40 • 2 min czytania 19 komentarzy

Teraz już w pełni oficjalnie – Łukasz Fabiański zakończył karierę reprezentacyjną. Ostatnim meczem polskiego bramkarza było starcie z San Marino, gdyż – jak sam zapowiedział – powrotu nie będzie

Informacje o pożegnaniu Fabiańskiego zaczęły krążyć w połowie września. Spekulowano wówczas, że zostanie powołany na październikowe zgrupowanie i faktycznie – Paulo Sousa wysłał do gracza West Hamu United zaproszenie. Stało się wówczas jasne, że Fabiański na pewno otrzyma szansę na boiskowe rozstanie się z reprezentacją.

Przeczytaj tekst o najważniejszych momentach Łukasza Fabiańskiego w reprezentacji Polski

36-latek mecz z San Marino rozpoczął w wyjściowym składzie. Na placu gry pozostał do 57 minuty, gdy Polska prowadziła 3:0. Zmienił go Radosław Majecki, dla którego jest to debiut w reprezentacji.

Fabiańskiego pożegnano tradycyjnym szpalerem oraz owacją ze strony kibiców. Nie zabrakło łez, lecz w takiej sytuacji wydają się one najnormalniejszą rzeczą na świecie.

Łukasz Fabiański bronił barw reprezentacji Polski od 2006 roku. Debiutował w starciu z Arabią Saudyjską, zakończonym zwycięstwem 2:1. W kolejnych latach regularnie występował dla biało-czerwonych, zamykając licznik na 26 czystych kontach w 57 występach.

W klasyfikacji wszech czasów zajmuje pod względem liczby spotkań czterdzieste miejsce. Tyle samo meczów zaliczyli Lesław Ćmikiewicz, Stanisław Oślizło i Jan Urban.