List do UEFA i FIFA. Superliga chce paktować

redakcja

Autor:redakcja

19 kwietnia 2021, 13:19 • 1 min czytania

Reklama
List do UEFA i FIFA. Superliga chce paktować

Według informacji, do jakich dotarła angielska prasa, Superliga jednak nie chce iść na zderzenie czołowe z FIFA i UEFA. Chciałby znaleźć sobie miejsce w ramach istniejących rozgrywek.

Reklama

Według informacji The Mirror, SuperLiga chce znaleźć płaszczyznę porozumienia z FIFA i UEFA. Czytamy o:

– Koopoeracji i wsparciu dla nowych rozgrywek
– Zmieszczeniu go w futbolowym ekosystemie
Zawiera zarazem pewną groźbę. Jeśli UEFA i FIFA na to się nie zgodzą, Superliga od razu zapowiada reakcję, na co jest przygotowana.

Czyli jest jazda bardzo ostra, bez brania jeńców – niby zaproszenie, ale zarazem: jak się nie zgodzicie, to wyjazd.

Na razie UEFA chce iść na wojnę, a FIFA potępiła. Inna sprawa, że UEFA i FIFA same żyją w konflikcie – byłoby zabawne, gdyby Superliga znalazła sojusznika w FIFA. FIFA sygnująca kluczowe europejskie rozgrywki swoim sztandarem? To może być dla nich szansa.

Reklama

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank