post Damian Smyk

Opublikowane 28.07.2020 09:17 przez

Damian Smyk

– Piast zrobił wszystko, aby mnie zatrzymać. Jestem za to wdzięczny. Jednak mam także inne oferty i muszę się nad tym zastanowić. Jeszcze nic nie jest przesądzone. W Gliwicach dobrze się czuję, kibice mnie kochają. Ale muszę myśleć o przyszłości, bo mam już 28 lat. Chciałbym spróbować sił w innym klubie. Tak jest w życiu piłkarza. Czasami trzeba podejmować trudne decyzje. Jak na razie mój agent zbiera oferty, a ja odpoczywam, bo w tym roku urlop jest bardzo krótki. Do 31 lipca chcę odpocząć i wyłączyć się z futbolu. Od 1 sierpnia będę się już zastanawiał nad przyszłością – mówi Jorge Felix na łamach „Super Expressu”. Co poza tym dziś w prasie?

„PRZEGLĄD SPORTOWY”

Dziś zaczyna się walka w barażach o Ekstraklasę. Na placu boju – Warta Poznań, Radomiak Radom, Miedź Legnica i Termalica Nieciecza. W grze nie tylko awans sportowy, ale i wskoczenie na inną półkę finansową.

Wielkie środki, o których wszyscy mówią, mogą być zbawieniem dla każdego z klubów. Warta Poznań i Radomiak w ostatnich latach miewały słabsze momenty, jeżeli chodzi o sprawy finansowe. O ile wydaje się, że poznaniacy mają je już za sobą, o tyle w Radomiu sytuacja nie jest do końca pewna. Z powodu pandemii koronawirusa z płacenia stypendiów zawodnikom wycofał się radomski ratusz. Władze klub robią wszystko, żeby utrzymać kontrakty piłkarzy na dotychczasowym poziomie. Bez wsparcia miasta może to się okazać w przyszłym sezonie niemożliwe, jeśli drużyna zostanie w I lidze. W nieco innej sytuacji są Miedź i Bruk- -Bet. Tam za klubami stoją możni sponsorzy i właściciele. W Legnicy rządzi znany polski biznesmen Andrzej Dadełło, a za ekipą z Niecieczy stoją państwo Witkowscy – krezusi w branży kostki brukowej. Jednak i tam ekstraklasowe wpływy i blichtr mogą wiele zmienić. – Słyszy się w środowisku, że ewentualny brak awansu sprawi, że sporo pozmienia się w klubie z Niecieczy. Ponoć może dojść tam do prawdziwego trzęsienia ziemi. W Miedzi pewnie będzie spokojniej, ale rozczarowanie może być potężne – podkreśla Kudyba.

Po aferze koszulkowej Legia próbuje ocieplać wizerunek Jose Kante. Próbuje trener Vuković, próbuje i sam piłkarz.

W klubie zdają sobie sprawę, że to problem. Dlatego następnego dnia po ceremonii na stadionie – w poprzedni poniedziałek – przy okazji otwarcia Legia Training Center to Kante, razem z kapitanem Arturem Jędrzejczykiem, wyniósł z autokaru trofeum za mistrzostwo, które zostało postawione na honorowym miejscu. Nikt oficjalnie tego nie potwierdził, ale wszystko wskazuje na to, że pomysłodawcą gestu znowu był Vuković. Szkoleniowiec zdaje
sobie sprawę, jak ważny to piłkarz, choćby w perspektywie walki w kwalifikacjach do fazy grupowej europejskich pucharów. Dlatego „rzucił” zawodnika na pierwszą linię, pozwolił nieść trofeum, choć kandydatów do tego przywileju było więcej. Dzień później, we wtorek, klubowe media opublikowały zdjęcie Kante ćwiczącego w ośrodku w Książenicach z informacją, że piłkarz dobrowolnie zrezygnował z urlopu, by pracować nad powrotem do formy. Ale w klubie wiedzą, że mają kłopot, że sytuacja nie jest do końca wyjaśniona i nie wiadomo, jak dość nieprzejednana postawa niektórych grup kibicowskich wpłynie na przyszłość zawodnika, który w Legii rozegrał właśnie najlepszy sezon w życiu.

Grupa Azoty przestała sponsorować Pogoń Szczecin. To mocny cios dla szczecinian, ale nie cios nokautujący.

Co to oznacza dla Pogoni? Według naszych informacji mniej więcej 4 miliony złotych w kasie mniej, o ile naturalnie nie uda się znaleźć nowego sponsora. A poszukiwania trwają. – Temat jest złożony. Oczywiście, brak tego wsparcia będzie dla nas Strata sponsora nie wpłynęła na negocjacje Portowców z nowymi piłkarzami – mówi nam prezes klubu ze Szczecina Jarosław Mroczek. Pogoni nic nie grozi kłopotem, to stanowiło 12–14 procent budżetu, ale Grupa Azoty nie jest jedynym podmiotem na świecie. Prowadzimy pewne rozmowy, musimy działać, to chyba zrozumiałe – mówi nam prezes klubu ze stolicy Pomorza Zachodniego Jarosław Mroczek. – Można w tym momencie ocenić, czy negocjacje skończą się sukcesem? – pytamy. – Nie chcę składać żadnych deklaracji. Spotykam się z dużą sympatią, tak mogę powiedzieć. Ale dopiero zobaczymy, jakie będą skutki tych rozmów. Nie chcę brzmieć zbyt optymistycznie, ale przyszłość nie maluje się w ciemnych barwach. Klubowi nic nie grozi – odpowiada szef Pogoni.

Światełko w tunelu dla Korony Kielce? Długi ciążą na klubie, ale dziś radni będą debatować nad wykupieniem akcji klubu od Niemców.

Dziś w tej sprawie mają debatować radni w trakcie zamkniętej sesji. Wkrótce muszą zapaść konkretne decyzje, bo czasu Korona praktycznie nie ma. Ma za to długi i to całkiem pokaźne, o czym mówił ostatnio wiceprezes Marek Paprocki. – Wobec ZUS-u zalegamy 900 tys. złotych, dzięki tarczy antykryzysowej przesunęliśmy spłatę 200 tys. złotych do urzędu skarbowego na grudzień. Dług wobec MOSiR-u to 600 tys. złotych, 350 tys. zł na rzecz gminy Kielce i 143 tys. zł dla innych podmiotów (szpital, ochrona). Łącznie to 4,5 mln złotych zaległości z poprzedniego sezonu – podliczył Paprocki. Są to środki potrzebne na już. Bez nich kielecki klub może mieć spore kłopoty, by
dotrwać do końca sezonu. W zakulisowych rozmowach, można jednak usłyszeć, że choć nie będzie łatwo utrzymać klubu na powierzchni, przyszłość nie maluje się już w tak ciemnych barwach, jak jeszcze tydzień temu. Proces ratowania Korony nabiera rozpędu i coraz więcej osób zaczyna się w niego angażować, co dobrze wróży na przyszłość.

„SPORT”

Petr Schwarz może odejść tego lata z Rakowa. Ale częstochowianie mają kilka wariantów na to, by go jednak zatrzymać.

Choć właściciel klubu Michał Świerczewski twierdzi, że nikt z czołowych zawodników nie odejdzie latem, to nie można wykluczyć, że tak się nie stanie, a jednym z pierwszych, którzy mogą opuścić Częstochowę będzie właśnie Schwarz. Przede wszystkim dlatego, że pomocnikowi pozostał rok do zakończenia umowy z klubem. Jest to w zasadzie ostatnia szansa, by na nim cokolwiek zarobić. Choć w przypadku częstochowian cokolwiek nie będzie zbyt mocno brane pod uwagę. Oczekiwania finansowe Rakowa względem potencjalnych kupców Schwarza, jak i innych zawodników z kręgosłupa zespołu, będą dość wysokie. Mowa tu o kwotach powyżej miliona euro, co biorąc pod uwagę postawę ekipy beniaminka może być ceną zaporową dla innych klubów. Oczywiście dyskusje transferowe są obecnie czysto teoretyczne. Trzeba zakładać inny, pozytywny dla klubu i drużyny scenariusz, jakim jest przedłużenie umowy z Schwarzem. Nie wiadomo jednak czy takie rozmowy są w klubie w ogóle prowadzone. Ostatnio w tej sprawie na łamach „Sportu” wypowiadał się prezes klubu. -Myślę, że najlepszym rozwiązaniem jest pozostawienie tych spraw osobom, które się na tym znają, a takie w Rakowie pracują. Wiedzą one, jak wygląda nasza sytuacja kadrowa, kiedy się kończą poszczególne kontrakty – powiedział kilka dni temu Wojciech Cygan. Biorąc pod uwagę, że do końca kontraktu Czecha pozostał niecały rok możliwe, że takowe rozmowy już trwają, jednak takiej pewności nie ma.

Hubert Kostka poleca Przemysława Wiśniewskiego do reprezentacji Polski. I to już na teraz, a nie w przyszłości.

– Powiedziałem to, kiedy pierwszy raz go widziałem. Ma papiery na to, żeby trafić do reprezentacji Polski. Że jest szybki? Mnie pan tego nie musi mówić. Trzeba pamiętać, że mamy kłopoty ze środkowymi obrońcami. Owszem, jest Glik, ale on młodszy już nie będzie, gra w kratkę i trzeba szukać jego następcy. Jest Bednarek, który jest bardzo dobrym środkowym obrońcą, ale oprócz tych dwóch nie mamy kolejnych zawodników na środek obrony. Tak się wyraziłem o Wiśniewskim, wtedy mnie opisali, że co, że do kadry? A teraz sami zaczynają o nim pozytywnie pisać i mówić. Wiedziałem wtedy, jak go widziałem, że ma jeszcze sporo braków, to przecież młody chłopak. Tacy wysocy zawodnicy mają kłopoty z koordynacją, aczkolwiek on w tym względzie jest dobry. Gdybym był selekcjonerem, to, dałbym mu szansę, ale nie chcę niczego nikomu sugerować, ani podpowiadać. To jest talent na reprezentację i on do tej reprezentacji wcześniej czy później wskoczy – uważa 32-krotny reprezentant Polski i jedna z legend naszego futbolu.

GKS Katowice zaczyna walkę o powrót do I ligi. Forma GieKSy ostatnio nie imponuje – czy będzie ich stać na wytrzymanie presji w kluczowym momencie sezonu?

Na sytuację katowiczan patrzeć należy dwutorowo. Pierwsza perspektywa, gorętsza, bardziej nasycona emocjami, to ta bliższa. Powodująca, że przystępują do barażu jako przegrani. Trzy ostatnie weekendy oznaczały trzy szanse wskoczenia na miejsce premiowane bezpośrednim awansem i zostały w komplecie zmarnowane, remisem z Widzewem, porażką w Stalowej Woli oraz remisem z Resovią. Druga perspektywa to ta chłodniejsza, bardziej długofalowa. Przed rokiem, po tej porażce ze Zniczem, albo po pierwszej połowie tamtego meczu, zakończonej wynikiem 0:3, pewnie każdy kibic przy Bukowej scenariusz z 3. miejscem i perspektywą rozgrywania barażu na swoim stadionie zapewne wziąłby w ciemno. Dlatego afery po remisie z Resovią nie było. „Blaszok” po końcowym gwizdku udzielił drużynie wsparcia, o które apelował też trener Rafał Górak. Słusznie, bo jeszcze nie nastał czas rozliczeń. Na takowe dopiero przyjdzie pora – albo dziś, albo w piątek. W Katowicach chcą wierzyć, że w piątek i w radosnej atmosferze, co byłoby zdjęciem pewnej klątwy, bo przecież w ostatnich latach GieKSa nie wygrała na finiszu sezonu żadnego kluczowego meczu. Sandecja, Górnik, Kluczbork, Ruch, Tychy, Bytovia… Można by wymieniać długo. Teraz nagle takie kluczowe zwycięstwa musiałyby przyjść dwa razy z rzędu.

„SUPER EXPRESS”

Rozmówka z Jorge Felixem. Przebija się z niej klarownie, że decyzja o odejściu już zapadła, a teraz pozostaje już tylko kwestia wyboru klubu.

31 lipca kończy się twoja umowa z Piastem. Jest szansa, że zostaniesz?

– Piast zrobił wszystko, aby mnie zatrzymać. Jestem za to wdzięczny. Jednak mam także inne oferty i muszę się nad tym zastanowić. Jeszcze nic nie jest przesądzone. W Gliwicach dobrze się czuję, kibice mnie kochają. Ale muszę myśleć o przyszłości, bo mam już 28 lat. Chciałbym spróbować sił w innym klubie. Tak jest w życiu piłkarza. Czasami trzeba podejmować trudne decyzje. Jak na razie mój agent zbiera oferty, a ja odpoczywam, bo w tym roku urlop jest bardzo krótki. Do 31 lipca chcę odpocząć i wyłączyć się z futbolu. Od 1 sierpnia będę się już zastanawiał nad przyszłością.

Kibice Piasta piszą, że możesz pójść do każdego klubu, tylko nie do Legii czy do Lecha. Jak to skomentujesz?

– Ja też czytam te komentarze. Ale mi się wydaje, że mnie proszą, żebym nie szedł do Legii czy do Górnika (śmiech).

„GAZETA WYBORCZA”

„Stara Dama” znów na stronie. Juventus zawłaszczył sobie Serie A i nic nie wskazuje na to, by miał odpuszczać tę dominację.

Bo tak naprawdę to tytuł najlepszej drużyny Europy jest obsesją rodziny Agnellich. Juventus to klub najbardziej poturbowany w tych rozgrywkach: przegrał w nich aż siedem spotkań finałowych, wygrał tylko dwa razy: w latach 1985 i 1996. Ostatnie dwa mecze decydujące o triumfie w Lidze Mistrzów zespół z Turynu przegrał już z Andreą Agnellim w roli prezesa. Najpierw z Barceloną w Berlinie (2015), a dwa lata później z Realem Madryt w Cardiff. W tym drugim spotkaniu dwa razy do siatki Juve trafił Cristiano Ronaldo. Gdy w kolejnej edycji doszło do rewanżu w ćwierćfinale, znów Portugalczyk okazał się katem Juventusu (trzy bramki w dwumeczu). Andrea Agnelli postanowił, że chce CR7 u siebie bez względu na koszty i wiek piłkarza. Za 33-latka zapłacił 105 mln euro. Ale przed rokiem Juventus – już z Ronaldo – odpadł niespodziewanie z Ajaxem w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Andrea Agnelli bez żalu rozstał się z trenerem Allegrim, który w ciągu pięciu lat zdobył pięć razy scudetto i cztery Puchary Włoch. Przyszła kolej Maurizio Sarriego, trenera charyzmatycznego, choć bez wielkich osiągnięć, który zaszczepił piękną, ofensywną grę w Napoli. On miał zmienić Juventus tak, by wstąpienie na europejski szczyt stało się możliwe. Ale najlepsza i najdroższa włoska drużyna wciąż gra tak samo: przypomina maszynę do zdobywania punktów, która miażdży krajowych rywali konsekwencją i uporem, ale nie olśniewa. Dziewięć tytułów mistrzowskich z rzędu to wydarzenie bez precedensu w wielkich ligach Europy. Juventus zdominował Serie A bardziej niż Bayern Monachium Bundesligę (osiem kolejnych mistrzostw). W historii ligi angielskiej żaden klub nie panował dłużej niż trzy sezony. W Hiszpanii Real Madryt był mistrzem w pięciu kolejnych latach, we Francji Lyon w siedmiu. 

Opublikowane 28.07.2020 09:17 przez

Damian Smyk

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 15
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kryspin
Kryspin

Jacek się zesra z bezsilności. A tak by the way gdzie ta mameja, ostatnio tu nie pisze 🙂

aaa
aaa

Nie pisze bo to było zwykłe troll-konto do nabijania kliknięć. Tu co sezon pojawia się taka postać. Trochę poszumi i znika. Tak było np z Janko Buszewsk(im)ą. Wcale bym się nie zdziwił jeśli Stano płaci za to hajs.

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin

Co najciekawsze to te wysrywy pełne inwektyw wiszą w sporej liczbie w sekcji komentarzy (podobnie jak linki bukmacherskie- chociaż z tym ostatnio jakby trochę lepiej) a rzeczowe komentarze się nie pojawiają, na co dość często zwracają uwagę użytkownicy.

Jaro
Jaro

Stara Dama znów na stronie. Poza tym, że trzeba umieć pisać, to trzeba też umieć czytać. Zwłaszcza, gdy się cytuje jakieś teksty…

kot Leszka
kot Leszka

a co? dama nie może iść na stronę? co z tego że stara?

egzekutor_77
egzekutor_77

No właśnie dlatego „znów”, że stara 🙂 🙂

Łukasz
Łukasz

Nic o skandalicznej decyzji w sprawie kupowania meczów przez Cracovie !! ??

Stwórca
Stwórca

A to pewnie dlatego, że Boniek ma media po swojej stronie. Boją się go krytykować

Teokles - cien smierci
Teokles - cien smierci

Boniek zakal klakierom pisac.

Igła
Igła

Felix już dogadany z Legią, ma się stawić w klubie.
Nie podają informacji, żeby miał spokojny urlop.

Mario
Mario

Stara Dama znów na stronie 🙂 Znaczy, że przycisnęło z zaskoczenia 😉 ?

Panicz
Panicz

Z Kante sprawa jest mega prosta, niech wypierdala. Co by se media nie płakały i tak ma przejebane na Żylecie.

Donpenison
Donpenison

O świetny pomysł. Mam też jeden dla Ciebie- powieś się debilu.

Ttttt
Ttttt

A kogo interesuje takie gówno jak zyleta? Kante powinien dostac podwyżkę, zeobil ze szmata to do czego nalezy. Wytarl nia sobie buty.

Panicz
Panicz

Tak samo jak i tą koszulkę, Kante będzie kopał twój klubik w nowym sezonie, wytrze sobie nim buty.

Weszło
12.08.2020

PRASA. Chaos z badaniami, ale wkrótce mają być wytyczne na wzór UEFA

Środowa prasa to ciąg dalszy zamieszania związanego z tego, jak kluby mają się badać przed nowym sezonem, zapowiedź meczu PSG z Atalantą, echa postawy Wisły Kraków ws. podziału pieniędzy z praw transmisyjnych, Waldemar Sobota mówiący o swoim powrocie i Dawid Janczyk kolejny raz próbujący wrócić na dłużej do grania.  PRZEGLĄD SPORTOWY Zespół Medyczny PZPN przyznaje, […]
12.08.2020
Weszło
11.08.2020

Klepali, męczyli, cisnęli, w końcu wpadło. Sevilla w półfinale Ligi Europy

Ever Banega i Lucas Ocampos. To są nasi wieczorni bohaterowie, herosi, którym ślemy życzenia i czekoladki. To oni bowiem skonstruowali jedną, jedyną bramkę dzisiejszego wieczora, dzięki której uniknęliśmy dogrywki w starciu Sevilli z Wolverhampton. 2020 rok jest paskudny i mógłby sobie odpuścić dogrywkę w Lidze Europy po 0:0 w 90 minutach. Okazał litość, co za […]
11.08.2020
Weszło
11.08.2020

Szymon Jadczak w Hejt Parku w Dobrym Składzie! LIVE od 22.00

Coś czujemy, że kibice Wisły Kraków zajmą dziś naszą linię i rozgrzeją ją do czerwoności! Szymon Jadczak, autor książki „Wisła w ogniu”, związany zawodowo z TVN-em, będzie gościem Tomasza Smokowskiego w „Hejt Parku w Dobrym Składzie”. Program możecie śledzić w „Kanale Sportowym” oraz w Weszło.FM. Macie pytania do naszego gościa? Śmiało, telefon do studia to […]
11.08.2020
Weszło
11.08.2020

Duży talent, ale też duży egoista. Kim jest Yaw Yeboah z Wisły Kraków?

Wisła Kraków kontynuuje zbrojenia przed nowym sezonem. Sprowadziłą już czwartego obcokrajowca w tym okienku, ale na razie nie będziemy się czepiać. Yaw Yeboah – podobnie jak Fatos Beciraj, Stefan Savić i Adi Mehremić (no, ten najmniej) – na papierze ma bowiem trochę argumentów wskazujących na to, że może być ciekawym transferem. Niewykluczone nawet, że z […]
11.08.2020
Weszło
11.08.2020

Idioci w służbie sabotażu rozgrywek. Szkoci dostali żółtą kartkę od rządu

Tysiąc razy można mówić „słuchajcie, są takie i śmakie obostrzenia, przestrzegajcie ich”. Można wskazywać, że każde wystawianie na ryzyko integralności ligi to zagrożenie nie tylko zdrowotne, ale też i finansowe dla klubów. Do tego można rzucać przykładami, że lekceważenie koronawirusa źle się kończy. A na to wchodzi Boli Bolingoli z Celtic oraz ośmiu piłkarzy Aberdeen, […]
11.08.2020
Weszło
11.08.2020

Kamil Glik wraca do Serie A. Benevento z ambicjami na coś więcej niż utrzymanie

Cztery pełne sezony we Francji. 167 występów pod herbem Monaco. Mistrzostwo kraju i trafienie do jedenastki dekady klubu z księstwa. I wreszcie nadszedł czas, by powiedzieć „dziękuję”. Kamil Glik odchodzi z Monaco i wraca do Włoch, gdzie podpisał kontrakt z beniaminkiem Serie A – Benevento. Tym razem ekipa „Czarownic” nie chce jak meteoryt przelecieć przez […]
11.08.2020
Weszło
11.08.2020

Koronawirus decyduje o tym, z kim Legia zmierzy się w eliminacjach

Potencjalni rywale Legii w I rundzie eliminacji do LM jeszcze nie zagrali swojego meczu, a już dowiedzieliśmy się, z kim  zmierzy się polska drużyna. Podopieczni Vukovicia unikną starcia z zawsze mocną Dritą Gnjilane. W zasadzie formalnością jest, że wynik meczu rozstrzygnie koronawirus. Obie ekipy miały wyjść na boisko jeszcze dzisiaj. Dwie godziny przed meczem UEFA […]
11.08.2020
Weszło
11.08.2020

Śląsk reaguje na głupotę. I brawo!

Trochę zżymaliśmy się w ostatnich dniach na zachowanie klubów, które lekko zgłupiały w związku z koronawirusem. Były proste błędy ludzkie, był brak zdrowego rozsądku, były braki w kompetencjach. Ale skoro krytykujemy, to warto też pochwalić, bo nie wszyscy temat mają w nosie. Śląsk Wroclaw bardzo poważnie podszedł do naszych wczorajszych doniesień i odsunął od treningów […]
11.08.2020
Weszło
11.08.2020

Odejście Jóźwiaka – nie „czy”, a „kiedy”. Co z Sykorą, Moderem i Klupsiem?

Dziwne są to tygodnie dla fanów Lecha Poznań. Z jednej strony – do klubu przyszło już czterech piłkarzy, dwóch z nich jest naprawdę obiecujących. Ale z drugiej strony – wątpliwości kibiców budzi fakt, że za żadnego Kolejorz nie musiał płacić. Kasa w kontekście poznaniaków jest dość ważna, bo jest kluczowym czynnikiem wpływającym dla to, że […]
11.08.2020
Weszło
11.08.2020

Michniewicz: Niektórzy w wieku Kapustki marzą o wyjeździe, on już wraca z bagażem doświadczeń

– U nas graliśmy w ustawieniu bez skrzydłowych, 4-3-1-2, grał jednego ze środkowych pomocników, czasem dziesiątkę, pod napastnikami. Grywał też jako skrzydłowy, ale ja bym go widział w środku. Ma świetny przegląd pola, bardzo dużo widzi, swobodnie operuje piłką, fajnie się z piłką w tłoku obraca. U trenera Nawałki grał na skrzydle, ale chyba trochę […]
11.08.2020
Weszło
11.08.2020

Zmęczeni średniactwem. Pogoń chce czegoś więcej

Pogoń Szczecin to niechlubny fenomen. Mają siódme miejsce w tabeli wszech czasów Ekstraklasy, przed Widzewem Łódź, Śląskiem Wrocław, Cracovią. Rozegrali w elicie aż czterdzieści osiem sezonów. Od lat sześćdziesiątych może z przerwami, ale w każdej dekadzie zaznaczając swoją obecność w polskiej piłce. Przy tym NIGDY NIC nie wygrali na najwyższym szczeblu. Tyle lat, ani jednego […]
11.08.2020
Weszło
11.08.2020

Tworek: Nie możemy być jak ćmy, które parzą się lecąc do światła

Warta Poznań awansowała do Ekstraklasy jako zespół… braku wiary. Braku wiary z zewnątrz. Celem Warty przed startem sezonu absolutnie nie był awans, a przed decydującymi barażami eksperci rzadko kiedy stawiali na piłkarzy trenera Piotra Tworka. Mimo że to oni przystępowali do nich jako trzecia siła pierwszej ligi. Wiary za to nie brakowało w zespole. I […]
11.08.2020
Weszło
11.08.2020

COVID-19 także w pierwszej lidze. Sandecja Nowy Sącz już w izolacji

Wygląda na to, że koronawirus w polskiej piłce rozsiadł się wygodnie w fotelu i zapina pasy. Po serii zachorowań w Ekstraklasie, która dotknęła już czterech klubów – a nawet pięciu, bo zakażenie, choć dzięki ostrożności klubu w mniejszym stopniu, dotknęło także Górnika Zabrze – przyszedł czas na jej zaplecze. Pierwszoligowcy zgodnie z zaleceniami Komisji Medycznej […]
11.08.2020
Weszło
11.08.2020

Sytuacja niecodzienna: mistrz porządnie dozbrojony

Artur Boruc z AFC Bournemouth. Bartosz Kapustka z Leicester City. Josip Juranović z Hajduka Split. Dwaj solidni ligowcy, Filip Mladenović z Lechii Gdańsk i Rafael Lopes z Cracovii. A to wszystko przy bardzo nieznacznych, może nawet symbolicznych osłabieniach – bo jeśli chodzi o kluczowych piłkarzy, sprzedany został jedynie Radosław Majecki. Legia Warszawa w tym okienku […]
11.08.2020
Weszło
11.08.2020

Piłkarz totalny. O pierwszym sezonie Ronaldo w Interze

Inter chce wygrywać Scudetto i Ligę Mistrzów, ale w starym odpowiedniku Ligi Europy, Pucharze UEFA, też ma zacne tradycje. W latach dziewięćdziesiątych wygrywał go trzykrotnie, ostatni raz z Ronaldo w składzie. Ronaldo, który był wówczas zdecydowanie najlepszym piłkarzem na świecie, Ronaldo, który przenosząc się do Nerazzurri drugi raz bił transferowy rekord świata, Ronaldo, nie tylko […]
11.08.2020
Weszło
11.08.2020

Polski mecz nie był tylko sloganem. Szymański i Augustyniak wchodzą z buta w sezon w Rosji

Takie rozpoczęcia sezonu to my lubimy. Pierwsza kolejka ligi rosyjskiej jeszcze się nie skończyła, a Sebastian Szymański już zdołał wyrównać swój wynik w klasyfikacji kanadyjskiej z poprzedniego sezonu. Jak do tego doszło? Otóż mecz Dynama Moskwa z Uralem Jekaterynburg okazał się „polski” nie tylko ze względu na samą obecność na murawie naszych graczy. Szymański, a […]
11.08.2020
Weszło
11.08.2020

Czwarty polski klub z koronawirusem. Tym razem Pogoń Szczecin

Start rozgrywek Ekstraklasy coraz bliżej, a tymczasem występują coraz większe komplikacje. Właśnie okazało się, że mamy czwarty przypadek koronawirusa w polskim klubie. Gdzie tym razem? W zachodnio-pomorskim, czyli w szczecińskiej Pogoni. Zakażony jest jeden, ale to wystarczyło, żeby drużyna została skierowana na kwarantannę. O sprawie poinformował sam klub, który opublikował na swojej stronie komunikat. Dowiadujemy […]
11.08.2020
Weszło
11.08.2020

Król strzelców II ligi zagra szczebel wyżej? Dwa kluby zainteresowane Michałem Bednarskim

Na polskim rynku transferowym nic się nie zmienia – większość klubów szuka napastnika, więc ci, którzy strzelają sporo, mają rozgrzany telefon. Tak też jest w przypadku Michała Bednarskiego, który w poprzednim sezonie został królem strzelców drugiej ligi w barwach Górnika Polkowice. Wiele wskazuje na to, że zawodnik ostatecznie trafi na zaplecze Ekstraklasy. W najwyższej lidze […]
11.08.2020