post Damian Smyk

Opublikowane 09.07.2020 08:52 przez

Damian Smyk

– Nie idę na drugą turę, bo nie ma mojego kandydata. W takiej sytuacji mogę zacytować powiedzenie, że to jak wybór między dżumą a cholerą. A ja nie chcę chorować, chcę być zdrowy. A nawet gdybym się wybrał, bo tak wypada, bo frekwencja i tak dalej, to przekreślę obu kandydatów – mówi Wojciech Kowalczyk w „Super Expressie”. Co poza tym dziś w prasie?

„PRZEGLĄD SPORTOWY”

Sebastian Szymański pokonał koronawirusa. Opowiada o tym, że chorobę przechodził bardzo spokojnie, a najbardziej denerwowała się mama, gdy przeczytała prasowe doniesienia.

Pierwsze wieści, gdy do Polski dotarła informacja, że zaraził się pan koronawirusem, były mocno niepokojące.

Wiem, wiem. Kiedy dowiedziałem się, że mam pozytywny wynik testu, byłem pewny, że media coś wymyślą. I wymyśliły… Dlatego wolałem sam zadzwonić do mamy i zawczasu ją uspokoić. Naprawdę mocno zdenerwowana pytała, co dokładnie ze mną. A po rozmowie znowu naczytała się newsów i zaczęła podejrzewać, że może nie mówię prawdy, by jej nie martwić. Kolejny telefon, usłyszała mój pogodny głos, dodatkowo, żeby upewnić ją, że synowi nic nie dolega, połączyliśmy się wideo. Zobaczyła mnie i już była spokojna. Wiadomo, jak reagują bliscy, a mama zawsze najbardziej przejmuje się dzieckiem. No i kiedy przeczytała, że sam zgłosiłem się do szpitala, bardzo źle się czując, mocno gorączkując, to już w ogóle… W dniu, w którym test wykazał, że dopadł mnie koronawirus, przez dwie, trzy godziny miałem podwyższoną temperaturę, 37,5.

I to wszystko?

Dokładnie. Nie było ani jednego dnia, bym czuł się źle. W jakich okolicznościach dowiedział się pan o wirusie? Po obowiązkowych testach, które przed każdą kolejką przechodzili wszyscy piłkarze ligi. Teraz badania mamy codziennie, wcześniej dwa razy w tygodniu. I wówczas przed ostatnim testem poprzedzającym mecz u mnie i u dwóch kolegów z drużyny wykryto wirusa.

Zdenerwował się pan?

Tym, że mam wirusa, nie, bo przecież nie leżałem na łożu śmierci. Zdecydowanie bardziej tym, że uciekną mi mecze, treningi. Mocno pracowałem i naprawdę forma mi dopisywała. A tu dwa tygodnie wyjęte z życia, obowiązkowy pobyt w szpitalu, w izolacji. Rzeczy, które wypracowałem w czasie zajęć, można powiedzieć, poszły w powietrze. Dwa tygodnie straty, wypadnięcie z rytmu treningowego, to duży uszczerbek formy w przypadku zawodowego sportowca. To mnie zmartwiło. Naprawdę czułem się świetnie i bardzo liczyłem, że mocno wejdę w ligę. A tu taka niespodzianka.

Legia potrzebuje wzmocnień – na prawej obronie, w środku pola i na bramce.

Jeszcze kilka tygodni temu wydawało się, że prawa obrona jest odpowiednio zabezpieczona. Marko Vešović wiosną był jednym z najlepszych piłkarzy w lidze, na ławce czekał Paweł Stolarski, zkonieczności mogą tam zostać przesunięci zarówno Artur Jędrzejczyk, jak i Michał Karbownik oraz Paweł Wszołek. Bardzo poważna kontuzja reprezentanta Czarnogóry (zerwane więzadła) pokazała jednak, że Legia potrzebuje prawego defensora. Długo czekający na szansę Stolarski swoją grą wyjaśnił, dlaczego większość spotkań oglądał z ławki. Bardzo słabo zagrał z Lechem (1:2), w Pucharze Polski z Cracovią wszedł na boisko w 81. minucie i już kilkadziesiąt sekund później stał się antybohaterem zespołu ze stolicy. 

Jak działa rynek podróbek butów piłkarskich? Na handlu „lewymi” korkami dorabiają się m.in. mafie, które nie ponoszą dużego ryzyka, bo kary są śmiesznie niskie.

Gdy weźmie się to pod uwagę, tak błaha z pozoru sprawa jak decyzja o zakupie butów sportowych czy dresu, nabiera trochę innego znaczenia. Tylko butów sportowych w Europie sprzedaje się rocznie nieco ponad 77 milionów par. A można szacować, że nawet 23 procent z nich jest podrabiana. Rynek odzieży sportowej i butów sportowych w Europie wart jest rocznie ponad 18 miliardów dolarów, straty wynikające z podróbek szacowane są na ponad miliard. Trudno natomiast wyliczyć, ile traci na tym świat sportu. – Niestety, świadomość tego wciąż jest bardzo niska. Osobom sięgającym po podrobiony towar wystarcza przekonanie, że zrobili fajny interes, bo kupili coś taniej. Nikt się głębiej nie zastanawia nad tym, że skoro nie zarabia znana firma, to… kto zarabia? Tymczasem jest to branża, z której wielkie dochody osiąga przestępczość zorganizowana dla której ewentualne ryzyko i kary, w zestawieniu choćby z handlem narkotykami, są śmiesznie niskie – mówi Maria Przestrzelska, która w firmie Adidas pełni funkcję nazywającą się Brand Protection Manager, co po prostu oznacza, że zawodowo walczy z podróbkami.

„SPORT”

PZPN uwzględnił Stadion Śląski w najbliższych meczach kadry. W listopadzie Polska zagra w Chorzowie z Ukrainą i Holandią.

Stało się coś, na co można było liczyć. Stadion Śląski nie „stracił” spotkania z Ukrainą, które pierwotnie miało się odbyć 31 marca, będąc jedną ze składowych przygotowań do Euro 2020. Na początku marca trudno było przewidzieć, co się wkrótce wydarzy. Przecież jeszcze trzeciego dnia tego miesiąca odbyło się losowanie Ligi Narodów, po którym niejeden kibic ze Śląska liczył, że mecz z Holandią przypadnie właśnie „Kotłowi czarownic”. Wartość jest sentymentalna – w tym roku mija 45 lat, odkąd Polska rozbiła Holandię 4:1 w eliminacjach Euro 1976. Był to jeden z najlepszych występów w historii biało-czerwonych, a miał miejsce właśnie w Chorzowie. Po golach Grzegorza Laty, Roberta Gadochy i dwóch Andrzeja Szarmacha kadra pokonała ówczesnych wicemistrzów świata Johanem Cruyffem na czele, a z trybun Stadionu Śląskiego widziało to 85 tysięcy ludzi. – Pamiętam ten mecz bardzo dobrze, bo też na nim byłem – wspomina prezes Kula. – Z mojej rodzinnej miejscowości to była prawdziwa wyprawa. Autobusem do Pszczyny, pociągiem do Katowic, a potem tramwajami na stadion. Wyjeżdżało się z samego rana, by zdążyć na wieczór, a wracało… nad ranem. Stałem na samej koronie stadionu, do dziś pamiętam tę radość, śpiewy. Żyliśmy wtedy w innej Polsce, takie zwycięstwa cieszyły niczym odzyskana wolność. Życzylibyśmy sobie, aby teraz wynik 4:1 się powtórzył, byśmy obejrzeli w ten listopadowy wieczór trochę bramek, ale choć Holandia nie jest tak silna jak 45 lat temu, to chyba wszyscy bylibyśmy zadowoleni nawet z wygranej 1:0 – dodaje z uśmiechem szef Śląskiego ZPN.

Piast znów będzie zmuszony przebudować linię pomocy. Odejdą prawdopodobnie Felix i Hateley, a tego drugiego może zastąpić Javier Hyjek, 19-letni wychowanek Atletico Madryt.

W rolę Hateleya może wcielić się Javier Hyjek. 19-letni pomocnik, który ustalił warunki kontraktu i przeszedł badania, dziś może oficjalnie zostać pierwszym wzmocnieniem Piasta. Wychowanek Atletico Madryt w Hiszpanii często grał bowiem w środku pomocy. Czy będzie preferował podobny styl gry, co Anglik, to się dopiero okaże. Pytanie, jak nowe klocki poukłada sztab z Waldemarem Fornalikiem na czele, gdyż z klubu może odejść też Jorge Felix. Wydaje się, że gliwiczanie potrzebują kreatywnego piłkarza, który będzie mógł wcielać się w role ofensywnego pomocnika. Teoretycznie kimś takim mógłby być Vida, który jednak nominalnie jest skrzydłowym. Trener Fornalik już niejednokrotnie udowadniał, że potrafi zmieniać piłkarzom pozycje i to z korzyścią dla nich i dla drużyny. Znaków zapytania jest też więcej. Wciąż swojej przyszłości nie określił w stu procentach skrzydłowy Gerard Badia. Być może jeszcze wzrośnie odpowiedzialność Patryka Sokołowskiego.

GKS Jastrzębie zwolnił trenera, ale następcy Jarosława Skrobacza szuka tak nieporadnie, że na następny mecz może się nie wyrobić. Zajęcia albo są odwołane, albo prowadzi je były asystent Skrobacza.

Wtorkowy trening został odwołany, ale środowe zajęcia piłkarzy GKS-u 1962 Jastrzębie miały się odbyć już pod nadzorem nowego szkoleniowy. Tymczasem trening, który rozpoczął się o godzinie 9.30 poprowadził Łukasz Włodarek, czyli „stara twarz”. – Nie znam nazwiska następcy trenera Skrobacza, widocznie moi przełożeni jeszcze z nikim się nie porozumieli, więc ja poprowadziłem trening – przyznał asystent Jarosława Skrobacza. – Na ten moment czwartkowy trening ma się odbyć rano, ale jeżeli zostanie zatrudniony w naszym klubie nowy trener, to mogą być zmiany. Nic więcej nie mam do powiedzenia. W GKS-ie 1962 Jastrzębie okres „bezkrólewia” trwa już trzy dni, a bardzo ważny mecz z Podbeskidziem Bielsko-Biała zbliża się milowymi krokami. Nieoficjalnie udało nam się ustalić, że z jednym z kandydatów na następcę Jarosława Skrobacza rozmowy były daleko zaawansowane, lecz ostatecznie strony nie doszły do porozumienia (mniejsza o szczegóły).

RB Lipsk szybko zastępuje Timo Wernera. Do Niemiec przeniesie się Hee-chan Hwang, z – a to niespodzianka – RB Salzburg.

Koreańczyk miał kosztować Lipsk podobno 9 mln euro, co po aktywowaniu ewentualnych bonusów może wzrosnąć do 14 mln; niektóre źródła sugerowały kwotę 15 mln do ręki i kolejne 3 mln w bonusach. Jak to jednak wygląda naprawdę, pewnie się nie dowiemy. W każdym razie Hwang otrzyma kontrakt do 2025 roku i koszulkę z numerem 11, w której ostatnio występował Werner. 24-latek, jak jego poprzednik, jest piłkarzem bardzo szybkim, napastnikiem mogącym grać również w bocznych sektorach boiska, który często „dzieli się” z kolegami piłką i nie dąży za wszelką cenę do wpisania się na listę strzelców. Hwang potrafi też mocno stać na nogach, co jest istotne w walce z obrońcami i co charakteryzowało także Timo Wernera. Koreańczyk nie jest jednak zweryfikowany w żadnej mocnej lidze, w końcu Austria to zupełnie inny futbolowy świat, ale biorąc pod uwagę to, że Lipsk i Salzburg nadają na niemalże tych samych falach, jego aklimatyzacja powinna być ułatwiona.

„SUPER EXPRESS”

O, a kogo my tu widzimy? Rozmówka z Wojciechem Kowalczykiem – o wyborach, jego aktywności na Twitterze i ostatnich wpisach politycznych.

W niedzielę II tura wyborów. Idziesz?

 Nie idę, bo nie ma mojego kandydata. W takiej sytuacji mogę zacytować powiedzenie, że to jak wybór między dżumą a cholerą. A ja nie chcę chorować, chcę być zdrowy. A nawet gdybym się wybrał, bo tak wypada, bo frekwencja i tak dalej, to przekreślę obu kandydatów.

Niektórzy mówią: „Kowal się nawalił i jedzie w internecie bez trzymanki”…

O! U nas najłatwiej się obraża. Jeśli ktoś wygłosi swoje zdanie, to zaraz jedna albo druga strona napada. Zbigniew Boniek wyraził swoje zdanie i zaczęła się jazda z Bońkiem. A nie może się wypowiedzieć?! Jest prezesem PZPN. I co z tego? Jest obywatelem, ma prawo. Ale nie, od razu część musiała go zmieszać z błotem. Albo wybitny polski piłkarz, legendarny Włodzimierz Lubański. Powiedział, na kogo zagłosuje, i spadła na niego lawina krytyki. To wybitny sportowiec, medalista, legenda, nie może się odezwać? Ma zamknąć, za przeproszeniem, ryj?

„GAZETA WYBORCZA”

Dziś znów nie ma tu niczego o piłce.

Opublikowane 09.07.2020 08:52 przez

Damian Smyk

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 31
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Piotr
Piotr

Kowal powinnien mieć zablokowany dostęp do internetu a w szczególności Twittera. Przykład jak były kopacz bierze się za myślenie…

radudzik
radudzik

Kowal co ty pierdolisz? Jesteś wzorowym produktem tego medialnego ścieku i szczekasz jak cię nauczono. Podzielili Polskę? Zobacz jakie wysrywy produkujesz na swoim twitterze, ile tam jest pogardy i nienawiści. Puknij się w czoło delikatnie mówiąc.

SM1939
SM1939

ja dobrze rozumiem Kowala. Panująca w tym kraju mentalność przekreśla charakternych ludzi, mających własne zdanie. Kowal to równy chłop bo nikomu nie wchodzi w 4 litery. Można się z nim nie zgadzać, ale szacunek się należy. Dla mnie to przede wszystkim był bardzo dobry piłkarz. Lewa, prawa noga i głowa na najwyższym poziomie. Do tego gaz, którego w dzisiejszej kadrze nie ma nikt. A bardzo dobrym piłkarzem był dlatego bo jest charakterny.

Urkides
Urkides

Takich charakternych to mamy od pyty. Byle bezrobotny pijaczyna, też się może chwalić „charakterem”. Robi co chce i się nie będzie kłaniał jakimś tam szefom.

Asdde
Asdde

Bezrobotny pijaczyna nie zdobył dla Polski ostatniego medalu olimpijskiego w grach zespołowych

Marcin
Marcin

Co nie zwalnia go z okazywania szacunku dla sporej grupy społeczeństwa.

Wojtek
Wojtek

Powiedzmy sobie szczerze. Kogo interesują wysrywy Rudego, Lubańskiego czy Kowalczyka na temat wyborów? Nikogo. Chłop ma swoje zdanie to niech ma tylko niech o tym nie pierdoli wokół to normalnego człowieka to chuj obchodzi.
Dziennikarz przeprowadzający wywiad też zjeb do kwadratu, że w ogóle takie pytanie zadaje człowiekowi, który jedyne co robi/robił dobrze to kopie piłkę.

kol. Zenon
kol. Zenon

no jednak kogos ineresują te wysrywy. Boniek niech se gada co chce i gdzie chce, ale jako osoba prywatna a nie prezes PZPN. czyli tak naprawde może se pogadać na swoich urodzinach w zaciszu domu, a nie publicznie bo akurat jako prezes PZPN jest osoba publiczna i nie wierze, żeby w swoim kontrakcie nie miał klauzuli o tym mówiącej, tylko że tutaj nic sie nie poradzi, Boniek lubi błyszczeć, to jego problem i najbliższych skoro czasem w głowie hula wiatr, ale nie zozumie chyba nigdy, że będąc prezesem PZPN ma sie pewne obowiązki, albo powinno sie zachować czasem z klasą .. Lubański mniej, ale jednak jakby miał olej w głowie to by siedział cicho. ….. mnie jeszcze ten rynek piłkarskich ciuchów i mafia w tle : haha no wiadomo, że przedstawicielka koncernu adidas nie powie „a iddźcie ludzie na targ i kupujcie taniej, to co że podróby..” – tutaj twarda ekonomia wygrywa i zawsze bedzie wygrywać

baran
baran

Jestem przekonany, że pan Kowalczyk na pewno ma bardzo dużo cech charakteru, która pozwala na zjednoczenie wszystkich naszych rodaków. Chcesz zmieniać świat to zacznij od siebie.

Jacek
Jacek

Po co wrzucacie tu codziennie Wyborczą, jak piłka pojawia się co 4 dni?

Urkides
Urkides

Parafrazując Ferdka Kiepskiego, dla ludzi z wykształceniem Kowala, nie ma w tym kraju dobrego kandydata.

Polski Zwiazek Popularnych Niekompetentow.
Polski Zwiazek Popularnych Niekompetentow.

Jest, trzaskowski – zwolennik pedalstwa, sprowadzenia islamistow i mordowania dzieci nie narodzonych.

Widzew Pany
Widzew Pany

Zwolennikiem „pedalstwa” to był twój stary jak cię robił, klaunie.

jan
jan

Panie Wojtku, z całym szacunkiem, ale należy iśc na wybory. Nawet pójśc i pokreslić całą kartkę. Nie wolno zostawić pustego miejsca na liście wyborczej bo w ten sposób fałszuje sie wybory. Podpis sie dopisze (którego przecież nikt nie weryfikuje) i cyk krzyżyk…pozdrawiam serdecznie

zzz
zzz

Za dużo tvn lub gazety wyBROCZNEJ

Kibic
Kibic

Kowal nie ściemniaj, bo gdybyś umiał się wysłowić to pchałbyś się do polityki od dawna.

KanielOutis
KanielOutis

A to już trzeba umieć się wysłowić, żeby być polskim parlamentarzystą? Patrz Pan, nie wiedziałem!

normalny
normalny

Kim on jest , ten Kowalczyk dla ludzi , ktorych nie interesuje piłka nożna?.Dla mnie to pusty , dżwieczący dzban. Tylko cham nie szanuje innych ludzi.

Marcin
Marcin

„O! U nas najłatwiej się obraża.” O Kowal w końcu do tego doszedłeś, szkoda że nie kilka dni wcześniej…

Pablo
Pablo

Przecież Kowal jest pierwszy do obrażania innych xDDD
Co za hipokryzja

Wiliams
Wiliams

Kowal narzeka, że ktoś wchodzi w polemikę. Tak działa internet, że jak powiesz coś głupiego, to możesz zostać zripostowany. Jego wpisy są prostackie, więc jest za to punktowany. Przecież można poglądy antyPiS i antyPO wyrażać w cywilizowany sposób

ahmed
ahmed

pytanie tylko, ktory bardziej przyczynil sie do tych podzialow?

Polski Zwiazek Popularnych Niekompetentow.
Polski Zwiazek Popularnych Niekompetentow.

Pomysly trzaskowskiego na Polske przypominaja pomysly niejakiego pana Hansa Franka na generalne gubernatorstwo
-promocja pedalstwa i wpuszczenie pedofili i degeneratow do szkol
-sprowadzania kolorowych (bo Polska przeciez „zbyt biala” czyli zbyt „zacofana” i „rasistowska”)
-mordowanie polskich dzieci przez upowszechnienie i promocje aborcji na tzw. „zyczenie”(czytaj. bezkarne ludobojstwo na zyczenie).

On nawet z mordy przypomina SSmana.

To jest naprawde nieprawdopodobne jak taki folksdojcz mogl zostac prezydentem Warszawa – to miast.

Nie lubie tego A. Dupy ale zeby glosowac na tego SSmana trzaska to trzeba byc folksdojczem – i z wyborow jasno wynika ze Warszawe zamieszkuje teraz wiekszosc folksdojczow. Wybrali pewnie swojego.

Polski Zwiazek Popularnych Niekompetentow.
Polski Zwiazek Popularnych Niekompetentow.

Moi dwaj pradziadowie walczyli z hitlerowcami – a teraz farszofiaki i polactwo wybieraja ich na przywodcow kraju. TFU!

Tralalala
Tralalala

Za dużo TVP i Gazety Polskiej…

Polski Zwiazek Popularnych Niekompetentow.
Polski Zwiazek Popularnych Niekompetentow.

Wlasnie zero – nie czytam nie ogladam. Telewizji w ogole i radia.

Konrad
Konrad

Pewnie czytanie Cię męczy A telewizji nie oglądasz bo nie rozumiesz ,,, a szkoda bo wtedy wiedzialbys że tvp i gazeta polska to wierna kopia pewnych mediów zza naszej zachodniej granicy lat 30-tych ubiegłego wieku.

nippon
nippon

Co wy chcecie od tego Kowala? Ma konstytucyjne prawo nie glosowac i chce z tego korzystac. Chcecie bronic konstytucji odmawiajac komus prawa do korzstania z niej? Dajecie soba manipulowac i napuszczac sie na siebie. Jestem przerazony reakcjami moich znajomych, gdy mowie ze nie ide glosowac. Dla nich przez to jestem pisiorem. I na nic tlumaczenia ze nigdy nie zaglosowalem na pis i nigdy tego nie zrobie. Znaja mnie i wiedza ze nie jestem zadnym katolem. A mimo to pisior. Spokojnie tlumacze ze nie glosuje bo nie chce glosowac tylko i wylacznie aby zaglosowac przeciwko komus. Tak glosowalem przez cale zycie. Nic to nie zmienialo. I tak glosuja wszyscy. Wszedzie sa przywozeni kandydaci w teczkach. Tzw Lokomotywy Wyborcze. I taka lokomotywa pozniej mowi ze startuje w Bydgoszczu, albo ze rzyga tym Tczewem. U mnie do eurowyborow jedynki byly z Krakowa, Warszawy, Kielc. Kopacz to kij wie skad jest. a za nia platforma dala Millera z Lodzi. No kurwa idealni kandydaci dla poznaniaka. Biedron tez cholera wie skad jest ale program wyborczy to 1600zl emerytury dla kazdego kto w zyciu praca sie nie hanbil. jak ja mam na tych ludzi glosowac? Z jakiego powodu? Nie mam zadnego. Od 10 lat nie ogladam TV poza sportem. Wypralem sie calkowicie ze swiatopogladow. Media nie sa w stanie mna manipulowac. Nawet nie wiecie jak to cudownie wplywa na mental. Nagle nic nie musicie. Nikt wam nie mowi co powinniscie. Autentycznie sami czujecie co jest dobre a co zle. Sami szukacie wiedzy. Informacji. Potraficie to sortowac, zapamietywac. Dla was bunt to jest bezwolne oddanie glosu w ramach tzw elektoratu. O elektoracie politycy przypominaja sobie przed wyborami. Potem jestescie zbedni. Ustawy obywatelskie laduja w koszu. Potrzeby grup spolecznych sa zlewane itd. Ale jestescie dumni bo zaglosowaliscie przeciwko tamtym ujom… Ja gdy sie buntuje, mowie spierdalajcie. To sie nazywa swiadomosc.

Konrad
Konrad

Świadomość miałbyś wtedy gdybyś wiedział że politycy nie są nie byli i nigdy nie będą aby robić nam Kowalskim Mullerom czy innym powolniakom dobrze od tego są samorządowcy ewentualnie. tutaj zaś chodzi o to byś miał możliwość być kim chcesz A nie tym którym Ci już wkrótce każą być

gdasgdhxz
gdasgdhxz

https://poteznekursypolska.blogspot.com/ – Kupon z kursem 1500 na jutro dostepny!

Ieeeeeoooo
Ieeeeeoooo

niech ten tepy leming kowalczyk nie wypowiada sie na tematy o ktorych nie ma pojecia… jest kompletnie nieswiadomy politycznie… niech sie skupi na pilce to mu jedyne wychodzi!

Weszło
11.08.2020

Klepali, męczyli, cisnęli, w końcu wpadło. Sevilla w półfinale Ligi Europy

Ever Banega i Lucas Ocampos. To są nasi wieczorni bohaterowie, herosi, którym ślemy życzenia i czekoladki. To oni bowiem skonstruowali jedną, jedyną bramkę dzisiejszego wieczora, dzięki której uniknęliśmy dogrywki w starciu Sevilli z Wolverhampton. 2020 rok jest paskudny i mógłby sobie odpuścić dogrywkę w Lidze Europy po 0:0 w 90 minutach. Okazał litość, co za […]
11.08.2020
Weszło
11.08.2020

Szymon Jadczak w Hejt Parku w Dobrym Składzie! LIVE od 22.00

Coś czujemy, że kibice Wisły Kraków zajmą dziś naszą linię i rozgrzeją ją do czerwoności! Szymon Jadczak, autor książki „Wisła w ogniu”, związany zawodowo z TVN-em, będzie gościem Tomasza Smokowskiego w „Hejt Parku w Dobrym Składzie”. Program możecie śledzić w „Kanale Sportowym” oraz w Weszło.FM. Macie pytania do naszego gościa? Śmiało, telefon do studia to […]
11.08.2020
Weszło
11.08.2020

Duży talent, ale też duży egoista. Kim jest Yaw Yeboah z Wisły Kraków?

Wisła Kraków kontynuuje zbrojenia przed nowym sezonem. Sprowadziłą już czwartego obcokrajowca w tym okienku, ale na razie nie będziemy się czepiać. Yaw Yeboah – podobnie jak Fatos Beciraj, Stefan Savić i Adi Mehremić (no, ten najmniej) – na papierze ma bowiem trochę argumentów wskazujących na to, że może być ciekawym transferem. Niewykluczone nawet, że z […]
11.08.2020
Weszło
11.08.2020

Idioci w służbie sabotażu rozgrywek. Szkoci dostali żółtą kartkę od rządu

Tysiąc razy można mówić „słuchajcie, są takie i śmakie obostrzenia, przestrzegajcie ich”. Można wskazywać, że każde wystawianie na ryzyko integralności ligi to zagrożenie nie tylko zdrowotne, ale też i finansowe dla klubów. Do tego można rzucać przykładami, że lekceważenie koronawirusa źle się kończy. A na to wchodzi Boli Bolingoli z Celtic oraz ośmiu piłkarzy Aberdeen, […]
11.08.2020
Weszło
11.08.2020

Kamil Glik wraca do Serie A. Benevento z ambicjami na coś więcej niż utrzymanie

Cztery pełne sezony we Francji. 167 występów pod herbem Monaco. Mistrzostwo kraju i trafienie do jedenastki dekady klubu z księstwa. I wreszcie nadszedł czas, by powiedzieć „dziękuję”. Kamil Glik odchodzi z Monaco i wraca do Włoch, gdzie podpisał kontrakt z beniaminkiem Serie A – Benevento. Tym razem ekipa „Czarownic” nie chce jak meteoryt przelecieć przez […]
11.08.2020
Weszło
11.08.2020

Koronawirus decyduje o tym, z kim Legia zmierzy się w eliminacjach

Potencjalni rywale Legii w I rundzie eliminacji do LM jeszcze nie zagrali swojego meczu, a już dowiedzieliśmy się, z kim  zmierzy się polska drużyna. Podopieczni Vukovicia unikną starcia z zawsze mocną Dritą Gnjilane. W zasadzie formalnością jest, że wynik meczu rozstrzygnie koronawirus. Obie ekipy miały wyjść na boisko jeszcze dzisiaj. Dwie godziny przed meczem UEFA […]
11.08.2020
Weszło
11.08.2020

Śląsk reaguje na głupotę. I brawo!

Trochę zżymaliśmy się w ostatnich dniach na zachowanie klubów, które lekko zgłupiały w związku z koronawirusem. Były proste błędy ludzkie, był brak zdrowego rozsądku, były braki w kompetencjach. Ale skoro krytykujemy, to warto też pochwalić, bo nie wszyscy temat mają w nosie. Śląsk Wroclaw bardzo poważnie podszedł do naszych wczorajszych doniesień i odsunął od treningów […]
11.08.2020
Weszło
11.08.2020

Odejście Jóźwiaka – nie „czy”, a „kiedy”. Co z Sykorą, Moderem i Klupsiem?

Dziwne są to tygodnie dla fanów Lecha Poznań. Z jednej strony – do klubu przyszło już czterech piłkarzy, dwóch z nich jest naprawdę obiecujących. Ale z drugiej strony – wątpliwości kibiców budzi fakt, że za żadnego Kolejorz nie musiał płacić. Kasa w kontekście poznaniaków jest dość ważna, bo jest kluczowym czynnikiem wpływającym dla to, że […]
11.08.2020
Weszło
11.08.2020

Michniewicz: Niektórzy w wieku Kapustki marzą o wyjeździe, on już wraca z bagażem doświadczeń

– U nas graliśmy w ustawieniu bez skrzydłowych, 4-3-1-2, grał jednego ze środkowych pomocników, czasem dziesiątkę, pod napastnikami. Grywał też jako skrzydłowy, ale ja bym go widział w środku. Ma świetny przegląd pola, bardzo dużo widzi, swobodnie operuje piłką, fajnie się z piłką w tłoku obraca. U trenera Nawałki grał na skrzydle, ale chyba trochę […]
11.08.2020
Weszło
11.08.2020

Zmęczeni średniactwem. Pogoń chce czegoś więcej

Pogoń Szczecin to niechlubny fenomen. Mają siódme miejsce w tabeli wszech czasów Ekstraklasy, przed Widzewem Łódź, Śląskiem Wrocław, Cracovią. Rozegrali w elicie aż czterdzieści osiem sezonów. Od lat sześćdziesiątych może z przerwami, ale w każdej dekadzie zaznaczając swoją obecność w polskiej piłce. Przy tym NIGDY NIC nie wygrali na najwyższym szczeblu. Tyle lat, ani jednego […]
11.08.2020
Weszło
11.08.2020

Tworek: Nie możemy być jak ćmy, które parzą się lecąc do światła

Warta Poznań awansowała do Ekstraklasy jako zespół… braku wiary. Braku wiary z zewnątrz. Celem Warty przed startem sezonu absolutnie nie był awans, a przed decydującymi barażami eksperci rzadko kiedy stawiali na piłkarzy trenera Piotra Tworka. Mimo że to oni przystępowali do nich jako trzecia siła pierwszej ligi. Wiary za to nie brakowało w zespole. I […]
11.08.2020
Weszło
11.08.2020

COVID-19 także w pierwszej lidze. Sandecja Nowy Sącz już w izolacji

Wygląda na to, że koronawirus w polskiej piłce rozsiadł się wygodnie w fotelu i zapina pasy. Po serii zachorowań w Ekstraklasie, która dotknęła już czterech klubów – a nawet pięciu, bo zakażenie, choć dzięki ostrożności klubu w mniejszym stopniu, dotknęło także Górnika Zabrze – przyszedł czas na jej zaplecze. Pierwszoligowcy zgodnie z zaleceniami Komisji Medycznej […]
11.08.2020
Weszło
11.08.2020

Sytuacja niecodzienna: mistrz porządnie dozbrojony

Artur Boruc z AFC Bournemouth. Bartosz Kapustka z Leicester City. Josip Juranović z Hajduka Split. Dwaj solidni ligowcy, Filip Mladenović z Lechii Gdańsk i Rafael Lopes z Cracovii. A to wszystko przy bardzo nieznacznych, może nawet symbolicznych osłabieniach – bo jeśli chodzi o kluczowych piłkarzy, sprzedany został jedynie Radosław Majecki. Legia Warszawa w tym okienku […]
11.08.2020
Weszło
11.08.2020

Piłkarz totalny. O pierwszym sezonie Ronaldo w Interze

Inter chce wygrywać Scudetto i Ligę Mistrzów, ale w starym odpowiedniku Ligi Europy, Pucharze UEFA, też ma zacne tradycje. W latach dziewięćdziesiątych wygrywał go trzykrotnie, ostatni raz z Ronaldo w składzie. Ronaldo, który był wówczas zdecydowanie najlepszym piłkarzem na świecie, Ronaldo, który przenosząc się do Nerazzurri drugi raz bił transferowy rekord świata, Ronaldo, nie tylko […]
11.08.2020
Weszło
11.08.2020

Polski mecz nie był tylko sloganem. Szymański i Augustyniak wchodzą z buta w sezon w Rosji

Takie rozpoczęcia sezonu to my lubimy. Pierwsza kolejka ligi rosyjskiej jeszcze się nie skończyła, a Sebastian Szymański już zdołał wyrównać swój wynik w klasyfikacji kanadyjskiej z poprzedniego sezonu. Jak do tego doszło? Otóż mecz Dynama Moskwa z Uralem Jekaterynburg okazał się „polski” nie tylko ze względu na samą obecność na murawie naszych graczy. Szymański, a […]
11.08.2020
Weszło
11.08.2020

Czwarty polski klub z koronawirusem. Tym razem Pogoń Szczecin

Start rozgrywek Ekstraklasy coraz bliżej, a tymczasem występują coraz większe komplikacje. Właśnie okazało się, że mamy czwarty przypadek koronawirusa w polskim klubie. Gdzie tym razem? W zachodnio-pomorskim, czyli w szczecińskiej Pogoni. Zakażony jest jeden, ale to wystarczyło, żeby drużyna została skierowana na kwarantannę. O sprawie poinformował sam klub, który opublikował na swojej stronie komunikat. Dowiadujemy […]
11.08.2020
Weszło
11.08.2020

Król strzelców II ligi zagra szczebel wyżej? Dwa kluby zainteresowane Michałem Bednarskim

Na polskim rynku transferowym nic się nie zmienia – większość klubów szuka napastnika, więc ci, którzy strzelają sporo, mają rozgrzany telefon. Tak też jest w przypadku Michała Bednarskiego, który w poprzednim sezonie został królem strzelców drugiej ligi w barwach Górnika Polkowice. Wiele wskazuje na to, że zawodnik ostatecznie trafi na zaplecze Ekstraklasy. W najwyższej lidze […]
11.08.2020
Weszło
11.08.2020

„Legia chciała ukryć zarażenie i twierdziła, że wszyscy są zdrowi”

– Mieliśmy przypadek pozytywnego testu na obecność koronawirusa, ktoś chciał to ukryć i grać, bo twierdzi, że wszyscy są zdrowi. Są procedury, które jasno mówią, jak trzeba funkcjonować, kiedy ktoś jest chory. Nasz Zespół Medyczny wysłał do klubów dokładne wytyczne. Każdy odpowiedzialny i mądry klub zrobił piłkarzom, trenerom i pracownikom badania przed pierwszym treningiem. W […]
11.08.2020