post Damian Smyk

Opublikowane 02.07.2020 09:11 przez

Damian Smyk

– Najbardziej prawdopodobne jest, że kolejne rozgrywki odbędą się w systemie ESA-30 (bez siedmiu dodatkowych kolejek oraz podziału na grupy mistrzowską i spadkową). Wówczas spokojnie wystarczy terminów, ale będzie mniej meczów, co może oznaczać mniejsze wpływy z tytułu praw telewizyjnych dla całej ligi. Obecny kontrakt zakładający grę w systemie ESA37 gwarantuje klubom w sumie ok. 225 mln zł rocznie. Bez siedmiu dodatkowych kolejek wpływy od nadawcy mogą zmniejszyć się nawet o 42 mln zł (czyli średnio 2,6 mln zł na klub mniej niż teraz) – czytamy w „Przeglądzie Sportowym”. Co poza tym dziś w prasie?

„SPORT”

Ostatnie cztery mecze Igora Angulo dla Górnika? Na to wygląda. Hiszpan niemal na pewno nie zostanie w Zabrzu.

30 czerwca piłkarzowi kończył się kontrakt z Górnikiem, ale klub podpisał z nim i z szóstką innych zawodników będących w takiej samej sytuacji stosowne aneksy. Dzięki temu kibice przez jeszcze co najmniej kilkanaście dni będą oglądali w akcji tego skutecznego napastnika. podpisaniu nowego kontraktu z Górnikiem nie ma jednak mowy. Pytany przez nas o taką możliwość Igor Angulo mówi. – Raczej będzie o to bardzo trudno. Dotychczas nie było żadnych negocjacji z działaczami na ten temat, tak więc mogę powiedzieć, że to mój ostatni sezon w barwach Górnika – tłumaczy piłkarz. Hiszpańskie media cytują Angulo, który dla portalu poświęconego hiszpańskim zawodnikom za granicą „Migrantes del Balon” powiedział. – Zostałbym na całe życie w Zabrzu – mówił. Tak jednak raczej nie będzie, bo trudno się spodziewać, żeby nagle doszło do zwrotu sytuacji.

Z III ligi do Ekstraklasy – 17-letni Mariusz Fornalczyk, wychowanek Polonii Bytom, został właśnie sprzedany do Pogoni Szczecin.

Chłopak ze Stroszka zadebiutował w seniorskim futbolu już jako 15-latek. Polonia grała wtedy w IV lidze, jej rywalem była Unia Racibórz, a szkoleniowcem – Jacek Trzeciak. W minionym sezonie, już na III-ligowych boiskach, trener  Kamil Rakoczy skorzystał z niego 13-krotnie. Fornalczyk zdobył dwie bramki. Gdyby nie przedwczesne zakończenie rozgrywek, wiosną blondwłosy niewysoki młokos należałby pewnie do wyróżniających się postaci całej ligi. – Zainteresowanie Mariuszem zaczęło się po debiucie w seniorach. Były zapytania z Cracovii, Wisły, a rok temu prowadzone były poważne rozmowy z Górnikiem Zabrze, który wtedy nie skorzystał z możliwości pozyskania zawodnika. Myślę, że dziś może żałować. Gdyby w Zabrzu odważniej podeszli do tematu, dziś Mariusz pewnie nie przenosiłby się na drugi koniec Polski, a dojeżdżał na treningi na Roosevelta. Ostatnie miesiące – to już oferty z całego kraju. Trzeba przyznać, że był pod bardzo dobrą opieką menedżerów (BMG Sport – przyp. red.), a wraz z trenerem Rakoczym mieliśmy z Mariuszem na tyle dobry kontakt, że na bieżąco analizowaliśmy kolejne propozycje. Zwracaliśmy mu  uwagę na to, w jakim systemie gra dany zespół, czy ten system będzie mu sprzyjał, przeglądaliśmy sytuację kadrową i stan posiadania młodzieżowców – zdradza dyrektor Polonii.

Cały sezon grali z mianem mistrza, dziś tego mistrza będą oglądać z bliska. Manchester City zmierzy się dzisiaj z Liverpoolem.

Pep Guardiola, szkoleniowiec Manchesteru City, utratę mistrzostwa Anglii na rzecz „The Reds” przyjął spokojnie i pewnie podobnie zareaguje, jeżeli jego drużyna zostanie pozbawiona powyższego rekordu. – Liverpool ma niesamowity sezon. Kiedy dwa lata temu zdobywaliśmy 100 punktów, to oni byli 25 punktów za nami. Rok temu byli blisko, przegrali z nami o punkt, 97 do 98. Teraz dokonali niebywałej sztuki. A co do nas, to musimy wyciągnąć wnioski. Po to, aby przyszła kampania była bardziej udana w naszym wykonaniu – powiedział trener „Obywateli”. – Przede wszystkim nie byliśmy tak regularni, jak w dwóch poprzednich sezonach. Wygrywaliśmy trofea krajowe, ale oni wygrali Ligę Mistrzów, to był dla nich dodatkowy bodziec – podkreślił Guardiola.

„PRZEGLĄD SPORTOWY”

Mniej meczów, mniej pieniędzy dla klubów – czyli Ekstraklasa planuje skrócić następny sezon z uwagi na napięty terminarz. Rozważana jest też opcja gry bez Pucharu Polski.

Najbardziej prawdopodobne jest, że kolejne rozgrywki odbędą się w systemie ESA-30 (bez siedmiu dodatkowych kolejek oraz podziału na grupy mistrzowską i spadkową). Wówczas spokojnie wystarczy terminów, ale będzie mniej meczów, co może oznaczać mniejsze wpływy z tytułu praw telewizyjnych dla całej ligi. Obecny kontrakt zakładający grę w systemie ESA37 gwarantuje klubom w sumie ok. 225 mln zł rocznie. Bez siedmiu dodatkowych kolejek wpływy od nadawcy mogą zmniejszyć się nawet o 42 mln zł (czyli średnio 2,6 mln zł na klub mniej niż teraz). Władze Ekstraklasy SA prowadzą obecnie negocjacje z Canal+ i TVP oraz PZPN na temat ostatecznego modelu sezonu 2020/21. Nie jest też wykluczone, że telewizje mimo wszystko zgodzą się na wypłacenie wcześniej ustalonej kwoty mimo mniejszej liczby spotkań w zamian za przychylniejsze spojrzenie na ich oferty przy kolejnych przetargach na prawa do pokazywania ligi. Według naszych ustaleń Canal+ i TVP były informowane o możliwej konieczności wprowadzenia systemu ESA-30 już dwa miesiące temu.

Vuko2022, czyli Legia postanowiła przedłużyć umowę ze swoim trenerem.

– Gramy bardzo dobrą piłkę. Można czepiać się poszczególnych meczów, jak z Górnikiem Zabrze, ale sama organizacja gry jest na bardzo wysokim poziomie. Możemy to porównać do czasów Henninga Berga, kiedy graliśmy z Celtikiem Glasgow. Od tamtej pory nie widziałem tak dobrze spisującej się Legii jak teraz – uważa trener bramkarzy w warszawskim klubie Krzysztof Dowhań. Berg pracował przy Łazienkowskiej w sezonach 2013/14 i 2014/15 przez 654 dni, czyli niecałe dwieście więcej od Vukovicia. Ale jeśli Serb spełni swoje założenia, to i jego prześcignie, sam bowiem powtarza, że drużyna nie jest nawet w połowie drogi do tego, co chciałby z tym zespołem osiągnąć.

Rozmowa z Franciszkiem Smudą. O tym, czy wróci jeszcze na ławkę trenerską. Czy czuje jeszcze w sobie power. I czy bolały go słowa Lewandowskiego.

Zabolały wtedy pana słowa Roberta Lewandowskiego, który obarczył pana winą za niepowodzenie Polski w mistrzostwach?

Ani trochę. Robert był wówczas młodym zawodnikiem, znacznie mniej doświadczonym. Dziś pewnie ważyłby słowa, bo jest liderem kadry. Ale powtarzam – nie mam do niego odrobiny żalu. Może ktoś go podpuścił? Rozmawialiśmy kiedyś telefonicznie. Zadzwonił, tłumaczył, że słowa nie były tak kategoryczne. Lecz ja go rozumiałem. Młodość ma swoje prawa. Każdy coś w emocjach powie, czasami za dużo, komuś przyłoży. Impuls. Chciałbym mieć wtedy dzisiejszego Roberta, wielkiego lidera, na najwyższym, sportowym poziomie, doświadczonego piłkarza i człowieka. Wtedy dysponowałem trójką z Borussii Dortmund, bramkarzem Arsenalu, czyli Wojtkiem Szczęsnym i to wszystko, jeśli chodzi o duże kluby. Dziś to inna para kaloszy. Wybór piłkarzy z dobrych klubów jest nieporównywalny. Uważam, że wówczas zrobiłem wszystko, co w mojej mocy, ale jak to mówią, wyżej wiadomo czego nie podskoczysz… Kończąc wątek Roberta – nic do niego nie mam. Fajny chłopak.

Dziś częściej pan bywa w krakowskim domu czy w apartamencie w Zakopanem?

Raz tu, raz tam. Nadrabiam czas, w którym nie mogłem z tego korzystać. Człowiek miał dom, a ciągle walizka – odjazd, walizka – odjazd!

Nieco ponad rok temu został pan zwolniony z Górnika Łęczna. Zatem przerwa w robocie trenera nie jest wybitnie długa. Czeka pan na telefon?

Nie. W ogóle o tym nie myślę. Pewnie, rok to nie jest zbyt długo, lecz jak usłyszałem, że trener Wojciech Stawowy po sześciu latach wrócił do piłki, to pomyślałem, że ja po takim czasie już bym się nie zdecydował. Mówię oczywiście za siebie, jemu życzę jak najlepiej.

„SUPER EXPRESS”

Luquinhas najczęściej faulowanym zawodnikiem ligi. Efekty tego są takie, że to na nim obie żółte kartki zarobił ostatnio Bartosz Rymaniak.

– Luquinhas wydaje się idealnym kandydatem do faulowania przez rywali – mówi ekspert programu „Super Sport” Piotr Koźmiński. – Piłkarze, którzy robią dużo wiatru, zbierają burzę od przeciwników. Byleby nie było takich sytuacji jak ostatnio, kiedy Mączyński nie dość, że brutalnie sfaulował Ramireza, to jeszcze awantura przeniosła się do sieci. Tam zamiast posypać głowę popiołem, piłkarz Śląska podgrzewał atmosferę. Faule to nieodłączny element życia skrzydłowego czy napastnika, ale niech one pozostaną zagraniami przypadkowymi lub wynikającymi z niemocy przeciwnika. Niech nie będzie takich fauli i reakcji, jakie oglądaliśmy w przypadku Mączyńskiego – podkreśla Koźmiński.

Stali goni za tym, by po latach wrócić do Ekstraklasy. Kciuki trzyma Grzegorz Lato, który przecież w barwach mielczan zostawał królem strzelców.

Grzegorz Lato ma nadzieję, że Stal nie wypuści już z rąk możliwości powrotu do ekstraklasy. – Dobrze, że teraz udało się wypracować czteropunktowy zapas nad Wartą –wylicza były prezes PZPN. –Wydaje mi się, że Stal zbudowała solidny zespół. Dobrze wprowadził się Michał Żyro. Ale powtarzam: Stali musi uważać, bo nikt jej za darmo punktów nie odda. Jak się myśli o awansie, to nie można szczególnie u siebie pozwolić sobie na potknięcia – zauważa. Król strzelców MŚ 1974 przekonuje, że w przypadku promocji Stal musi pomyśleć o transferach. – Zespół musi być wzmocniony – twierdzi. – Jako przykład podam ŁKS. Wydawało się, że łodzianie mają dobrą drużynę, ale na ekstraklasę to nie wystarczyło i wracają do pierwszej ligi. Dlatego nie można popadać w euforię, lecz dmuchać na zimne i zrobić wszystko, aby niebawem cieszyć się z awansu i z powrotu takich klasyków jak mecze z Legią, z którą mam dodatni bilans.

„GAZETA WYBORCZA”

Temat sprzed kilku dni – Arjen Robben wznowi karierę i będzie grał dla Groningen, z którego ruszał na podbój europejskich boisk.

Zakończył karierę latem 2019 r. Wtedy działacze Groningen, gdzie Robben się wychował, do którego akademii wstąpił jako 12-latek, zaczęli go przekonywać, żeby pograł jeszcze w lidze holenderskiej. Namawiali też żonę piłkarza. Bezskutecznie. Po roku przerwy skrzydłowego przekonali kibice. „Arjen, podążaj za sercem!” – tak nazywała się akcja fanów Groningen skierowana do Robbena. Serce zaprowadziło go na zieloną murawę. Podobno działacze Groningen sięgnęli po serial „The Last Dance”, który opowiada o powrocie Michaela Jordana do NBA. Holender w ostatnim czasie intensywnie trenował w ośrodku przy Saebener Strasse, gdzie pomagał mu dr Holger Broich, spec od przygotowania fizycznego w Bayernie. Czy powrót weterana spełni oczekiwania Groningen? Ma być jego kapitanem. Karnety na nowy sezon sprzedają się świetnie. W minionym, przerwanym ze względu na pandemię, zespół był na 9. miejscu w tabeli. Jeśli zdrowie dopisze, to o klasę Robbena martwić się raczej nie trzeba. 

Opublikowane 02.07.2020 09:11 przez

Damian Smyk

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 11
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
tolep
tolep

A jak sięnazywała liga 16-zespołowa przed tym całym szaleństwem reformatorskim? czy teraz już wszystko nazywa się ESA-coś tam?

Murphy
Murphy

Skrócenie ligi do 30 kolejek byłoby świetną decyzją.

Mattia
Mattia

ESA30 to bardzo dobry pomysł na przyszły sezon. Dużo lepszy niż haniebne kombinowanie z brakiem spadków dla Arki i Korony. 30 kolejek zrównoważy to, że będzie tylko jeden spadek, więc IMAO trzeba w to wchodzić.

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin

Ale jak to?! Przecież miałeś przedwczoraj w super felietonie wspaniale uargumentowane dlaczego futbolowi wirtuozi z Kielc i Gdyni powinni zostać w tej lidze, czego nie rozumiesz? 😀

Jurgen Guardiola
Jurgen Guardiola

O 2,6 mln mniej na klub? No, to będą cięcia w pensjach. Żona Janusza Gola już ostrzy pazurki. Nasze biedne klubiszcza przy takich potrąceniach to na „ziebry” będa musiały się chyba biedactwa udać.

ŁKS & Widzew dwa bratanki
ŁKS & Widzew dwa bratanki

Nie lepiej 12 klubów z podziałem na grupy? Oczywiście nie od razu ale np za 2 – 3 lata.

GooDOMaDOM
GooDOMaDOM

Nie lepiej.

Miszcz Joda
Miszcz Joda

2.5 mln Legii czy Lecha jakoś specjalnie nie zaboli (3-4% budżetu). Ale beniaminków, Piasta czy Śląsk przyciasne portki będą mocno uwierały. Dość powiedzieć, że dla Piasta to 11-12% budżetu a dla Śląska 8-9%.
Możnaby wykorzystać sytuację do przycinania budżetów płacowych do 60% (wszystkie wydatki na pensje i bonusu) oraz odcycowienia od miejdkich kroplówek (bezpośrednio i pośrednio przez stadion na sezon za 100 tys pln). Za 2-3 sezony to powinien być wymóg licencyjny.

Lou
Lou

Co ten Smuda pierdoli za przeproszeniem?

Polski Zwiazek Popularnych Niekompetentow.
Polski Zwiazek Popularnych Niekompetentow.

„Gramy bardzo dobrą piłkę. Można czepiać się poszczególnych meczów, jak z Górnikiem Zabrze, ale sama organizacja gry jest na bardzo wysokim poziomie. ” – Akturat mecz z Gornikiem byl na dobrym poziomie, czepiac sie trzeba 2 ostatnich meczow z Jagiellonia i z Piastem. Zawodnicy jakby zapomnieli jak sie kreuje sytuacje – jest skandalem ze grajac w przewadze dostaje sie gola i sie nie potrafi walnac 3/4 goli – Piast nawet nie bronil wybitnie, ta niemoc wynikala ze statycznej gry i braku ruchu bez pilki, nieumiejetnosci tworzenia trojkatow na boisku. Zawodnicy sie fatalnie poruszali po boisku.

Jurek
Jurek

Gola dostali po karnym z dupy.

Kanał Sportowy
07.08.2020

HEJT PARK. Andrzej Grajewski gościem Krzysztofa Stanowskiego

Andrzeja Grajewskiego nie każdy lubi, ale jedno trzeba mu oddać – nudy z nim nie ma. Dzisiaj były właściciel Widzewa Łódź przejmuje antenę Kanału Sportowego. Dzwońcie i pytajcie „Grajka” o co tylko chcecie. Dyskusję poprowadzi Krzysztof Stanowski. Start o 19:00, więc nie ma strachu, zdążycie na Ligę Mistrzów. 
07.08.2020
Blogi i felietony
07.08.2020

Działacze nie potrafią zrobić głupich testów na wirusa, więc jak mają robić transfery?

Wyobrażam sobie, że prezes polskiego klubu ekstraklasowego przychodzi do roboty, siada do biurka, wytęża umysł i stwierdza: „kurwa, moglibyśmy jednak zrobić testy na koronawirusa”. Potem patrzy przez okno, widzi, że chłopaki już biegają, wcześniej się witali i siedzieli w jednej szatni, ale stwierdza: „oj tam, oj tam”. Robi te testy, wychodzi zakażenie, on jest zaskoczony. […]
07.08.2020
Weszło
07.08.2020

Każda medialna wojenka z Błaszczykowskim jest z góry skazana na porażkę

Współwłaściciel Wisły Kraków wytacza poważne działa przeciwko byłemu prezesowi Wisły Kraków. Były prezes Wisły Kraków odpowiada na Twitterze i rzuca nowe światło na sprawę. W większości tego typu przypadków powiedzielibyśmy – słowo przeciwko słowu, poszukajmy luk w stanowiskach obu stron, może prawda leży gdzieś pośrodku? Natomiast w tej sytuacji Piotr Obidziński stoi na z góry […]
07.08.2020
Weszło
07.08.2020

„Puchar już nie jest nasz”. Rozliczenia Pucharu Polski z 2005 roku

Sąd Okręgowy we Wrocławiu prawomocnie skazał dwóch z trzech oskarżonych osób w sprawie ustawienia finału Pucharu Polski z 2005 roku, w którym zmierzyła się Dyskobolia Grodzisk Wielopolski i Zagłębie Lubin. Zadzwoniliśmy do bohaterów tamtego finału, a także do osób obecnie związanych z oboma klubami, żeby spytać, jak zapamiętali mecz sprzed piętnastu lat i jak by zareagowali, […]
07.08.2020
Bukmacherka
07.08.2020

Sianokosy w BETFAN! Zgarnij ekstra bonus od depozytu

Legalny polski bukmacher BETFAN przygotował dla swoich graczy ofertę specjalną z okazji powrotu Ligi Mistrzów! Wszyscy, którzy zaznaczyli na swoim koncie zgody marketingowe, mogą otrzymać ekstra bonus. Zasady są proste, ale dla jasności wszystko raz jeszcze wytłumaczymy. W promocji bierze udział każdy, kto – jak wspomnieliśmy – zaznaczył zgody marketingowe. To pierwsza odsłona tego typu […]
07.08.2020
Weszło
07.08.2020

„Francuzi w tym formacie Ligi Mistrzów widzą szansę, a nie problem”

Paris Saint-Germain już zdążyło awansować do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Olympique Lyon jest blisko sensacji, jak byłoby bez wątpienia wyeliminowanie Juventusu. Czyżby zatem francuskie kluby miał rozegrać najlepszy sezon od dawna w Lidze Mistrzów? Przedwcześnie zakończone rozgrywki ligowe przeszkodzą im w tym czy może pomogą? O tym opowiadał w rozmowie z nami Eryk Delinger, ekspert w […]
07.08.2020
Kanał Sportowy
07.08.2020

STANOWISKO #20 – Ekstraklasa jak polskie wesele

Dlaczego Ekstraklasa przypomina polskie wesele? Dowiecie się po obejrzeniu najnowszego „Stanowiska”. Tym razem Krzysztof Stanowski wziął na warsztat popisy działaczy ekstraklasowych klubów, którzy dopuścili do zakażeń koronawirusem wśród zawodników, bo nie zaczekali na wyniki testów. 
07.08.2020
Weszło
07.08.2020

Finał Pucharu Polski z 2005 roku ustawiony. Dyskobolia musi stracić tytuł!

Tu nie ma sensu bawić się w przydługie wstępy. Sąd Okręgowy we Wrocławiu uprawomocnił wyroki wobec dwóch z trzech oskarżonych osób w sprawie ustawienia finału Pucharu Polski z 2005 roku, w którym zmierzyła się Dyskobolia Grodzisk Wielopolski i Zagłębie Lubin. Wniosek jest jasny – ekipa z wielkopolski nieuczciwie sięgnęła po to trofeum. To czarna historia, […]
07.08.2020
Weszło
07.08.2020

Piaskownica w Wiśle. Publiczne pranie brudów

Wisła Kraków ogłosiła wczoraj pozyskanie niezłego piłkarza. Stefana Savicia, który robił grę wicemistrzowi Słowenii. Było się czym w obozie Białej Gwiazdy pocieszyć. Ale sukces sprowadzenia ciekawego zawodnika udało się skutecznie przykryć publicznym praniem brudów. BŁASZCZYKOWSKI ODPALA ARMATY Co się dokładnie stało? Otóż Kuba Błaszczykowski pojawił się w Foot Trucku, czyli kanale Łukasza Wiśniowskiego i Kuby […]
07.08.2020
Weszło
07.08.2020

15 pytań przed powrotem Ligi Mistrzów

11 marca 2020 roku. Tego dnia odbyły się ostatnie spotkania Ligi Mistrzów w sezonie 2019/20, które udało się rozegrać zanim świat, nie tylko ten futbolowy, gwałtownie wyhamował i przystanął na pewien czas. Tak wiele wydarzyło się od tamtego dnia, że mamy poczucie, jakbyśmy mówili o naprawdę mocno zamierzchłej przeszłości. No ale nadszedł wreszcie właściwy moment, […]
07.08.2020
Weszło
07.08.2020

Quiz piłkarski. Czy pamiętasz finalistów Champions League?

Wraca Liga Mistrzów, uznaliśmy więc, że po krótkiej nieobecności na stronie wrócić mogą też nasze quizy. Na dzień dobry zadanie, które dla zajaranych piłką wymagające raczej nie będzie, ale nie zdziwimy się też, jeśli komuś pamięć spłata figla. Chodzi o wskazanie wszystkich drużyn, które choć raz zagrały w finale najważniejszych klubowych rozgrywek na Starym Kontynencie […]
07.08.2020
Weszło
07.08.2020

Olympiakos z pretensjami do Marciniaka. Czy słusznie?

Miękki karny, anulowany gol, kontrowersje przy innych sytuacjach w szesnastce. Dość gorący wieczór zaliczył Szymon Marciniak, który sędziował mecz Wolverhampton z Olympiakosem. I raczej Pireus może sobie odpuścić w kontekście wyjazdów wczasowych, bo za klasykiem tamtejsi kibice dziś mają na ustach: „Marciniak, przestań mi Olympiakos prześladować”. Pytanie: czy słusznie? OFSAJD NIEZGODY Najpierw kwestia anulowanej bramki. […]
07.08.2020
Weszło
07.08.2020

KONKURS! Wygraj bilety na Ligę Mistrzów w Multikinie

Wraca Liga Mistrzów. I to w momencie, kiedy zazwyczaj emocje w piłce sponsorują sparingi i nowy zawodnik na testach w Wiśle Płock. Czeka nas piłkarski maraton z najlepszymi zwieńczony turniejem w Portugalii. Czy Polacy odegrają w nim główne role? Czy Barca uratuje sezon, czy PSG wreszcie zagra o pełną stawkę? A może zakasują faworytów czarne […]
07.08.2020
Weszło
07.08.2020

Legia chce „lepszego Luquinhasa”, Lech daje milion euro za Sykorę

– Richard poprzedni sezon spędził na wypożyczeniu w portugalskiej Tondeli. Zagrał bardzo dobrze, był pozytywną niespodzianką, bo wcześniej w Portugalii nikt o nim nie słyszał. Pomógł drużynie utrzymać się w lidze i wrócił do Internacionalu Porto Alegre, brazylijskiego klubu, z którym ma kontrakt do grudnia 2021 r. Internacional nie wiąże z nim przyszłości i stąd […]
07.08.2020
Weszło Extra
07.08.2020

Nie ma co strugać piłkarza. Ostatnio byłem ligowym dżemikiem 

Spadek z Koroną Kielce i zjazd formy do – jak sam przyznaje – poziomu ligowego dżemiku. To nie był udany sezon dla Jakuba Żubrowskiego. Piłkarza, który – mamy takie wrażenie – jak mało kto potrzebował zmiany otoczenia.  Dziś przygotowuje się do sezonu jako zawodnik Zagłębia. Ale z Kubą porozmawialiśmy raczej o minionych latach, zwłaszcza, że było […]
07.08.2020
Bukmacherka
07.08.2020

Wielki Kurs na Ligę Mistrzów w eWinner! Wygrana City za 10.00!

Tego jeszcze nie było! Kurs 10.00 na wygraną Manchesteru City z Realem Madryt – to oferta legalnego bukmachera eWinner. Oferta, która mocno kusi, żeby z niej skorzystać. Ale żeby to zrobić, trzeba się pośpieszyć. Zasady są proste – najszybsi będą mogli z niej skorzystać i nieźle się wzbogacić na wygranej „Obywateli”. Sprawdźcie szczegóły tej promocji! […]
07.08.2020
Weszło
06.08.2020

Monchi w Sevilli sto razy mocniejszy od Monchiego w Romie

Gdy tylko los skojarzył Sevillę z Romą, podtekst był jasny: Monchi. Legendarny dyrektor sportowy Sevilli, którego doskonałe decyzje na rynku transferowym doprowadziły ten klub do pięciu triumfów w Pucharze UEFA i Lidze Europy. Dyrektor, który zapracował na zaufanie szefów Romy i dyrektor, który swoją rzymską misję totalnie położył. Gdy nie wyszło w Serie A, wrócił […]
06.08.2020
Weszło
06.08.2020

HEJT PARK W DOBRYM SKŁADZIE | Michał Pol i Wiktor Malinowski | LIVE od 21

W kolejnej odsłonie „Hejt Parku w Dobrym Składzie” gościem Michała Pola będzie Wiktor Malinowski! Były szczypiornista VIVE Kielce odnalazł się przy… pokerowym stole, gdzie zarabia okrągłe sumki. Specjalnie dla nas opowie o kulisach świata wielkiej – dosłownie – gry. Macie pytania? Śmiało, dzwońcie: 22 219 50 31. Partnerem programu jest browar Okocim. 
06.08.2020