post Avatar

Opublikowane 20.03.2020 08:33 przez

Damian Smyk

– Jakub Błaszczykowski i jego fundacja „Ludzki Gest” przekazali 400 tysięcy złotych na walkę z koronawirusem. „Musimy zmierzyć się z tym RAZEM. Tylko wspólnymi siłami możemy zmienić oblicze pandemii. To dla nas wielki test empatii i odpowiedzialności. Kochani, bardzo Was proszę nie bagatelizujcie problemu, zostańcie w domu i stosujcie się do zaleceń” – czytamy w Super Expressie. Co poza tym dziś w prasie?

„PRZEGLĄD SPORTOWY”

Mateusz Klich opowiada o tym, jak wygląda życie w Leeds podczas przerwy w rozgrywkach. Bielsa o piłkarzach nie zapomniał – to chyba oczywiste.

Harmonogram dnia w czasach pandemii jednego z najważniejszych wiarusów Bielsy, Mateusza Klicha (50 meczów dla Leeds w zeszłym sezonie, 39 w obecnym) jest podobny, jak u większości piłkarzy. – Mamy ograniczyć wyjścia z domu i stosujemy się do zaleceń. Codziennie rano się ważymy, wyniki wysyłamy do klubu, no i czekamy – opowiada „Przeglądowi Sportowemu” reprezentant Polski. – Z domu wychodzę pobiegać, trudno byłoby to zrobić w czterech ścianach. Dostaliśmy z klubu paski do monitowania tego, co robimy. Przywieźli nam też rowery stacjonarne, TRX (taśmy do ćwiczeń). W klubie nie narzucają nam, kiedy idziemy się poruszać, mamy na to cały dzień. Ja ćwiczę rano, czyli robię to, co mogę: biegam i korzystam z zaimprowizowanej, domowej siłowni. Niczego więcej nie wymyślę. No chyba, że postawię moją Magdę na bramce i trochę jej postrzelam.

Krzysztof Sachs, były przewodniczący Komisji Licencyjnej, o bałaganie jaki zastanie KL przed kolejnym sezonem i o zmianach w regulacjach  prawnych, które są nieuniknione.

Od lat żyliśmy w rzeczywistości, w której kontrakt to absolutna świętość.

Trudno podważać prawo do wynagrodzenia, ale może trzeba pomyśleć o stworzeniu przepisów, by jakiś procent wypłat mógł być zamrażany? Podam przykład: niech część pensji zawodnika będzie gwarantowana według starych zasad, ale niech zostanie też kwota, którą w zależności od sytuacji finansowej klubu będzie można przelać mu później, choćby w ratach. Jako człowiek będący dzisiaj na zewnątrz, za mało wiem o obecnej sytuacji, ale wydaje mi się, że im dłużej potrwa przerwa w rozgrywkach, tym bardziej prawdopodobne, że nie uciekniemy od poważnej dyskusji na temat wprowadzenia nadzwyczajnych regulacji w tym zakresie. Znowu wracamy do punktu wyjścia: to nie są tylko nasze polskie problemy. UEFA powinna dać wytyczne, co robić, żeby ratować kluby. Choć mam wrażenie, że europejskie władze piłkarskie same się w tym wszystkim gubią. To jest niemoralne, że kiedy we Włoszech z powodu epidemii o światowym zasięgu umierały dziennie setki osób, drużynom nakazywano kontynuowanie występów w europejskich pucharach.

Pavels Steinbors wprost nie odpowiada, że w klubie nie ma kasy na wypłaty, ale potwierdza między wierszami, że tak faktycznie jest.

To prawda, że w klubie skończyły się pieniądze na wypłaty?

Wiadomo, że obecna sytuacja Arki jest trudna. Wiem, że czekamy wszyscy na nowego właściciela, który wyprostuje pewne sprawy, ale trudno mówić, jak będzie.

Jak rozwiązać kwestie wypłat w dobie światowego kryzysu spowodowanego pandemią?

Trudno mi powiedzieć. Pracodawcy będą musieli znaleźć rozwiązanie. Mam nadzieję, że ten wirus szybko się skończy. Dla każdego z nas gra w piłkę to również praca. Nie wiem, jak potoczą się losy klubu i jakie ma długi. Jeśli trzeba będzie skończyć ligę latem albo jesienią, nie będzie to dla mnie żadnym problemem.

Ciekawa sylwetka D’Seana Theobaldsa z Korony Kielce, czyli „tego chłopaka z szóstej ligi angielskiej”. Od odbijania się od drzwi w Chelsea, treningów w Fluminense, po Kielce.

Theobalds piłkarskiego szczęścia szukał od dawna i by je znaleźć, przebył dziesiątki tysięcy kilometrów. Najpierw razem z ojcem wychodził do pobliskiego parku. Później sam wsiadał do komunikacji miejskiej w Londynie i objeżdżał kolejne kluby. Millwall, Arsenal i Chelsea – to te najbardziej znane, w których grał z lepszym lub gorszym skutkiem. W końcu trafi ł do mniejszego, dzielnicowego zespołu i tam próbował się przebić. – Po jednym z meczów podszedł do mnie skaut i powiedział, że nie gram jak typowy angielski piłkarz, a że ma kontakty w Brazylii, mógłby mi poszukać tam klubu. Miałem 17 lat i szczerze mówiąc, w pierwszej chwili nieco się wystraszyłem – opowiada pomocnik. Zamiast pochopnie podejmować decyzje, Theobalds podał nieznajomemu numer do ojca. Spotkanie dorosłych było owocne, bo kilka tygodni później D’Sean siedział razem z tatą w samolocie lecącym do Ameryki Południowej, konkretniej do Rio de Janeiro. – Trafi łem do Fluminense. Mieszkaliśmy w klubowym ośrodku i muszę przyznać, że cała otoczka robiła niesamowite wrażenie – przyznaje piłkarz.

Kamil Wilczek od transferu do Turcji jeszcze nie strzelił gola. I to się nie zmieni, bo liga turecka została zawieszona.

W Danii był wielką gwiazdą. Mimo że Kamil Wilczek odszedł w styczniu, to ciągle prowadzi tam w klasyfi kacji najlepszych strzelców. Został też najskuteczniejszym zawodnikiem w historii Bröndby, bijąc rekord Ebbego Sanda. W Turcji, odkąd przeszedł do Göztepe, nie zdobył jeszcze bramki. I szybko to się nie zmieni. Wczoraj rozgrywki Süper Lig zostały bowiem zawieszone. W miniony weekend mecze ligowe się odbyły, tyle że toczyły się bez udziału kibiców. Piłkarze jednak protestowali przeciw takiemu stanowi rzeczy. Najmocniej John Obi Mikel. Były pomocnik Chelsea odmówił gry w meczu Trabzonsporu, a potem rozwiązał kontrakt. Inne gwiazdy – z Radamelem Falcao (Galatasaray) na czele – także nie chciały grać i wczoraj minister sportu Turcji Mehmet Muharrem Kasapoglu zawiesił wszystkie rozgrywki w tym kraju.

„SPORT”

Piotr Parzyszek z Piasta porównuje reakcję Holandii i Polski na epidemię, opisuje codzienność piłkarza w czasach braku gry i pokazuje jak wygląda sytuacja obcokrajowców w zespole mistrzów Polski.

Pańska żona jest Holenderką. Jak wygląda sytuacja w jej ojczyźnie?

– Jest dużo więcej przypadków zachorowań niż w Polsce. Myślę, że duży wpływ na to miał fakt, że tam bardzo późno zaczęto izolować ludzi. Dopiero niedawno pozamykano część sklepów i instytucji. Szkoły były bardzo długo otwarte, bo Holendrzy nie mieliby co zrobić z dziećmi. Nie każdy mógł pracować zdalnie z domu. U nas zareagowano szybko i zdecydowanie i były to odpowiednie środki. Oczywiście decyzje to jedno, a zachowanie każdego człowieka to drugie.

W Piaście jest wielu obcokrajowców, którzy mają swoje rodziny w innych krajach. Jest im ciężko?

– Mamy grupę na komunikatorze i rozmawiamy o sytuacji. Myślę, że także koledzy z Polski nie mają łatwo, bo nie odwiedzają swoich rodziców czy dziadków. Wiadomo, jak to wygląda z koronawirusem. My możemy być zainfekowani, ale wirus najbardziej zagraża osobom starszym. Nikt nie chce narazić ich na niebezpieczeństwo.

Jeśli piłkarz zza południowej granicy, to stary i słaby Słowak lub Czech? Często to się potwierdza, ale w Ekstraklasie gra też kilku Słowaków i Czechów robiących różnicę.

W ostatnich latach dużo mówi się o konieczności poprawy szkolenia – a jak ogrywać polskiego juniora, skoro jego miejsce zajmuje ktoś zza południowej granicy? Oczywiście żaden trener podczas wybierania składu nie ma przyłożonego pistoletu do głowy. Realia krajowego futbolu są jednak takie, że choć długość pracy szkoleniowców w klubach uległa ostatnio poprawie (patrz Brosz, Fornalik, Probierz, Stokowiec czy Runjaić), wielu wciąż walczy o przetrwanie i nie może sobie pozwolić na serię wpadek – woli więc postawić na bezpieczniejszego, bardziej ogranego gracza, co niekoniecznie wiąże się z eksplozją jakości. – Było tak głównie w przeszłości, choć teraz też jest wielu zawodników, którzy nie wyróżniali się na czeskim czy słowackim rynku, a grają u nas – skomentował stereotypowy zalew Paweł Golański, były piłkarz, ekspert telewizyjny, związany z agencją menadżerską INNfootball. – Przyjeżdżają do Polski, bo albo są bez klubów, albo są trochę tańsi w utrzymaniu. Trzeba się zastanowić czy to jest dobra droga. Ja absolutnie nie mam nic przeciwko temu, żeby gracze innych nacji trafiali do Polski, ale niech robią różnicę.

Podbeskidzie robi kibicom zagadki, przeprowadza lajwy z piłkarzami i sprzedaje wirtualne bilety – czyli jak klub próbuje przetrwać trudny czas.

Tymczasem pracownicy klubu, którzy pracują zdalnie, za pośrednictwem mediów społecznościowych starają się umilić czas sympatykom Podbeskidzia. W środę obchodzono Europejski Dzień Mózgu, więc przez cały dzień na facebookowym profilu klubu pojawiały się zagadki związane z Podbeskidziem. Fani, sądząc po reakcjach w komentarzach, bawili się nieźle. Wczoraj wieczorem natomiast na instagramowym profilu klubu pojawił się live z Tomaszem Nowakiem, pomocnikiem bielskiego klubu, który odpowiadał na pytania. W kolejnych dniach tego typu inicjatyw powinno być więcej. Tymczasem sami kibice wpadli na dosyć oryginalny pomysł. Otóż z ich inicjatywy uruchomiono sprzedaż… wirtualnych biletów na mecz z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza, który miał zostać rozegrany jutro, a który nie dojdzie do skutku z wiadomych przyczyn. Zakup biletu jest formą dobrowolnej pomocy dla klubu, nie uprawnia do wstępu na stadion, nie podlega wymianie, natomiast stanowi pamiątkę i jest dowodem zaangażowania w życie klubu.

Bardzo udany reportaż o śp. Piotrze Jegorze, który zmarł przed kilkoma dniami. „Polski Koeman” nazywali go niektórzy, bo kopyto miał takie, że rozrywał siatki. 

Jegor był wtedy najmłodszym piłkarzem w drużynie mistrza Polski. Przebojem wywalczył miejsce w pierwszym zespole, dzięki czemu miał okazję zagrać przeciwko samemu Realowi Madryt, w 1/8 finału Pucharu Europy Mistrzów Krajowych. W pierwszym meczu, rozegranym na Stadionie Śląskim w obecności 55 tysięcy kibiców, „Królewscy” zwyciężyli 1:0 po golu Hugo Sancheza z rzutu karnego w drugiej połowie. Przed rewanżem, który na słynnym Santiago Bernabeu odbył się 10 listopada 1988 roku, mistrzowi Polski nie dawano więc wielkich szans. Tymczasem, po części za sprawą Jegora, zapachniało wielką niespodzianką! – Przed meczem w Madrycie poleciłem mu, żeby podchodził blisko Bernda Schustera, który lubił operować długą piłką z drugiej linii. No i Piotrek doskonale wywiązał się ze swojego zadania, bo gwiazda Realu nie była w stanie nic zrobić. Niemiec tylko się denerwował i pluł, a Piotrek swoją masą go wypychał. Zresztą kto pamięta ten wie, że Schuster do boiskowych ułomków też nie należał. Walka była więc twarda – opowiada o tamtym słynnym spotkaniu Marcin Bochynek i natychmiast dodaje: – Grał wtedy u mnie jako cofnięty pomocnik, na „6”. Zresztą w środku pola mógł występować na każdej pozycji. Trzeba powiedzieć, że miał wspaniałe warunki. Trenerzy uważali, że był stworzony do biegania na 400 metrów. Jego organizm niesamowicie szybko się regenerował. Po wysiłku miał tętno 180, które szybko spadało do 100 czy 120. Pod tym względem lepszy był tylko Mirek Szlezak, a wtedy bazowało się na takich pomiarach…

„SUPER EXPRESS”

Przepisanie wywiadu z Matsem Hummelsem z kanału Sebastiana Staszewskiego na YouTube, apel o odwołanie igrzysk w tym roku… Ciekawie dopiero na trzeciej stronie. Jakub Błaszczykowski i jego fundacja „Ludzi Gest” przekazali 400 tysięcy złotych na walkę z koronawirusem.

– Przed nami wielkie wyzwanie! – napisał Jakub Błaszczykowski na Instagramie. – Musimy zmierzyć się z tym RAZEM. Tylko wspólnymi siłami możemy zmienić oblicze pandemii. To dla nas wielki test empatii i odpowiedzialności. Kochani, bardzo Was proszę nie bagatelizujcie problemu, zostańcie w domu i stosujcie się do zaleceń.

„GAZETA WYBORCZA”

Z piłki nic. Jest tylko tekst o możliwym przełożeniu igrzysk na 2022 rok.

fot. FotoPyk

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 6
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin

…”Po jednym z meczów podszedł do mnie skaut i powiedział, że nie gram jak typowy angielski piłkarz”…
Może temu skautowi niekoniecznie chodziło o komplement? 🙂
*
Reportaż o Jegorze bardzo fajny. Trochę wstyd że na ogólnopolskim portalu nie było jakiejkolwiek wzmianki o gościu który rozegrał prawie 300 meczów w lidze i to w czasach gdy jej poziom był trochę wyższy jak obecnie.
No ale można za to było przeczytać np. o araku nieboraku który nie może wyżyć z pensji ligowca albo 1356 pomysł na karierę Bartosza Kapustki. No i koronawirus – wiem że to teraz główny temat przebijający inne, ale już naprawdę idziecie z tą zarazą i jej wałkowaniem po najniższej linii oporu w kwestii tematyki.

Tomek Jankowski
Tomek Jankowski

A ile przekazał Episkopat i kościół? Na pewno dużo bo są znani ze swojej szczodrości. Kurde, nie mogę nigdzie zaleźć jaka to bajońska kwota. Pomoże ktoś?

waffek
waffek

Już śpieszę z pomocą .. u mnie w sklepie przy pracy jest informacja, że lokalni Franciszkanie proszą o numery telefonów do osób starszych/samotnych/potrzebujących, którym można pomóc. Osobiście parafianinem tam nie jestem ale złotówki nie chcą (chyba, że sam masz ochotę się podzielić – warto, trwa post) – dadzą Ci jedzenie/potrzebne rzeczy – tylko idź jak możesz je zanieś komuś kto nie może wyjść z domu.
Na dokładne szacunki ILE, KTO przekazał jeszcze za wcześnie – chyba tego co obiecuje rząd też nie bierzesz na serio? Bo to przecież nie są tylko 3 kliknięcia w klawisz ? Spokojnie – mówisz o najstarszej administracji świata – nie z takimi sprawami sobie dawali radę. Także nieco pokory na razie.

A przy okazji K(przez duże K chodzi o wspólnotę – nie warto być ignorantem;)ościoła – to Bozia dała rozum, by go używać:

Strona MF -> Tarcza anty…. -> „Ulga z tytułu darowizn przekazanych na walkę z koronawirusem…” także ten… może na bilety coś zostanie.

Cześć i czołem

Tomek Jankowski
Tomek Jankowski

Nie zrozumiałeś ale nie szkodzi, postaram się wytłumaczyć. Ko$ciół to największy beneficjent w tym kraju. Teraz czas jest taki, że mógłby odpalić coś ze swojego skarbca. Ciekawi mnie ile konkretnie przeznaczył na pomoc a nie to czy jakiś obdartus lata komuś po zakupy czy pomaga wydymać komuś żonę.

Placzul
Placzul

A ile Hajto przekazał?

Tomek Jankowski
Tomek Jankowski

Pewnie 200 tysięcy.

Kanał Sportowy
31.03.2020

Zebranie Zarządu – LIVE charytatywny Kanału Sportowego

Mateusz Borek, Tomasz Smokowski, Michał Pol i Krzysztof Stanowski zapraszają na ZEBRANIE ZARZĄDU – czyli charytatywny LIVE z donejtami i telefonami do studia!
31.03.2020
Inne sporty
31.03.2020

Już niedługo w twoim domu… Chicago Bulls Michaela Jordana

Jesteś dzieckiem lat dziewięćdziesiątych? Tęsknisz za czasami, kiedy koszykówka wzbudzała w tobie wielką ekscytację? Chcesz przekonać swoje nadaktywne dziecko, które nie potrafi usiedzieć w miejscu, aby wreszcie zostało w domu? A może po prostu przepadasz za sportem, tym najwyższego sortu? Jeśli na którekolwiek z wymienionych wyżej pytań odpowiedziałeś twierdząco, to chyba mamy coś dla ciebie… […]
31.03.2020
Hiszpania
31.03.2020

W Barcelonie kryzys podczas kryzysu. O co chodziło?

W Barcelonie wiosny bywają gorące. Pogoda to jedno, piłka to drugie. Nie dość, że śródziemnomorski klimat sprzyja przyjemnej aurze, to jeszcze na wiosnę piłkarze Dumy Katalonii rok w rok, od wielu lat, rozgrywają najważniejsze mecze i zdobywają najważniejsze trofea. Jakoś w tym marcowym okresie zazwyczaj to wszystko się rozpoczyna. Tym razem też jest gorąco, ale […]
31.03.2020
Weszło
31.03.2020

QUIZ. Kto zasiedział się w Ekstraklasie?

Kilka dni temu spodobał wam się quiz, w którym musieliście wymienić obcokrajowców z największą liczbą goli w Ekstraklasie, więc dziś postanowiliśmy pójść krok dalej. Tym razem waszym zadaniem jest wymienienie zagranicznych graczy, którzy w naszej lidze zagrali przynajmniej 100 razy. Jasne, zazwyczaj było tak, że jeśli ktoś był dobry, to szybko stąd czmychał, ale trochę […]
31.03.2020
Weszło
31.03.2020

„W Siedlcach mówiono, że jest dziwny. A on po prostu więcej trenował”

Pół roku w Pogoni Siedlce. Rok w Podbeskidziu. Powołanie do reprezentacji Michniewicza tuż przed samym Euro, debiut na turnieju, potem tylko jeden opuszczony mecz w Ekstraklasie po transferze do Śląska. Kariera Przemysława Płachety pędzi bardzo szybko, być może jeszcze szybciej niż on na boisku – cztery z dziesięciu czołowych sprintów w sezonie 19/20 są jego […]
31.03.2020
Weszło
31.03.2020

Kondycja zamknięta w areszcie domowym

Wracamy do gry! Liga startuje! Otwórzmy stadiony, wypełnijmy trybuny i zacznijmy igrzyska. Ale zaraz. Możemy? Tak bez przygotowania? Nawet nie z marszu, a prosto z kanapy? Słyszymy coraz to nowsze terminy powrotu do gry w piłkę i choć wiemy, że ci, którzy podają daty w promieniu najbliższych kilku tygodni mocno fantazjują, to zadajemy jedno pytanie. […]
31.03.2020
Weszło
31.03.2020

„Odpowiadam na wszystkie kłamstwa”, czyli Kaszowski odpowiada na list Kałuży

Dzieje się w Gliwicach. Ustalmy chronologię.  26 marca, czwartek – dostajemy informację, że Piast zwalnia część pracowników działu administracyjnego, a w tym nazywanego legendą klubu Jarosława Kaszowskiego.  28 marca, sobota – publikujemy wywiad z Jarosławem Kaszowskim, w którym przedstawia szczegóły zwolnienia z Piasta i ostro krytykuje władze klubu – „Prezes Żelem nie lubi ludzi. Nigdy […]
31.03.2020
Weszło
31.03.2020

Ekstraklasa apeluje do PZPN: pozwólcie obciąć pensje

„Ekstraklasa S.A. w imieniu 16 klubów uczestniczących w najwyższej klasie rozgrywkowej, zwróciła się do PZPN o pilne przyjęcie przez zarząd Związku uchwały w sprawie zasad zmniejszenia wynagrodzeń zawodników” – czytamy na stronie ekstraklasa.org. Co to oznacza? Cóż, wygląda na to, że – w najwyższym skrócie – rozpoczyna się kolejna odsłona wojenki między klubami i związkiem. […]
31.03.2020
Weszło
31.03.2020

Niemcy wychodzą przed szereg: Bundesliga chce wystartować od maja

Większość światowych lig powoli godzi się z tym, że prawdopodobnie nie uda się dokończyć rozgrywek do 30 czerwca. Bardziej niż o planach ewentualnego powrotu myśli się o tym, jak sprawiedliwie rozstrzygnąć przerwany sezon. Z tego schematu wyłamują się Niemcy. Dziś odbyła się konferencja prasowa z Christianem Seifertem, prezesem DFL, niemieckiej federacji, na której ogłoszono istotne […]
31.03.2020
Weszło
31.03.2020

Jak co wtorek… KRZYSZTOF STANOWSKI

Sytuacja nie jest łatwa dla kogokolwiek. Jeśli dalej tak będzie, liczba firm, które padną porazi skalą, jakiej za naszego życia nie zaznaliśmy. Pospinanie budżetu – na każdym poziomie: domu, zakładu pracy, całego państwa – stanie się niezwykle trudne i chyba wszyscy musimy pogodzić się z myślą, że coś się na pewien czas skończyło. Potem oczywiście […]
31.03.2020
Weszło
31.03.2020

Jak obniżać pensje? Zagłębie Sosnowiec przykładem dla innych klubów

Powiększa się grono pierwszoligowców, którzy zdecydowali się na obniżki wynagrodzeń. Do Miedzi Legnica i Warty Poznań dołączyło dziś Zagłębie Sosnowiec. Dlaczego wyróżniamy akurat ten klub? Bo przedstawił on najbardziej rozsądny i sprawiedliwy sposób na cięcia, jaki widzieliśmy. Pensje obniżono proporcjonalnie do ich wysokości, a w przypadku najmłodszych oraz pracowników administracji, cięć nie będzie wcale. Marcin […]
31.03.2020
Weszło
31.03.2020

Trenerzy reprezentacji obniżają swoje pensje o połowę

Obniżki, obniżki, obniżki. Nie wszyscy się kłócą, nie wszyscy się dziwią, niektórzy podchodzą do sytuacji z pełnym zrozumieniem. Dzisiaj zapadła decyzja, że trenerzy reprezentacji narodowych – z Jerzym Brzęczkiem i jego sztabem na czele – przez następne cztery miesiące (za kwiecień, maj, czerwiec i lipiec) będą otrzymywać mniejsze wynagrodzenie, niektórzy mniejsze nawet o połowę. Co […]
31.03.2020
Bukmacherka
31.03.2020

Absolutny hit! Custom Bet na Heroes III w eWinner!

Chyba nie znajdziemy osoby, która nie zna tej kultowej gry! Heroes III to żywa legenda, gra, która mimo upływu lat cieszy się ogromną popularnością. Rzesza fanów ciągle się powiększa, a wśród nich znajdziemy nawet… Jakuba Błaszczykowskiego! Tak jest, legenda polskiej piłki przyznała, że potrafi zarwać nockę w poszukiwaniu artefaktów. Wszystkich miłośników tej kultowej gry ucieszy […]
31.03.2020
Anglia
31.03.2020

Kolejna idiotyczna afera w kolekcji Jacka Grealisha

Wydawało się, że Jack Grealish etap wywoływania kretyńskich afer ma już dawno za sobą. Anglik powrócił z Aston Villą do Premier League, grał naprawdę nieźle i wszystko wskazywało na to, że się – mówiąc krótko – ogarnął. No ale jeśli ktoś ma siano w głowie, to niestety trudno zastąpić je rozumem. Grealish zaledwie kilka dni […]
31.03.2020
Weszło
31.03.2020

Widłak: Co z amp futbolowym EURO? Czas na decyzje do końca maja

Gdy w październiku 2011 roku w Polsce szykowano się do pierwszych treningów w amp futbolu, nikt nie wiedział nawet, czy powstanie reprezentacja, a co dopiero uda się z nią wyjechać na EURO czy mistrzostwa świata. Dzisiaj zawodników wspierają Robert Lewandowski, Zbigniew Boniek czy nawet prezydent Andrzej Duda, a transmisję przeprowadzoną w TVP Sport z ich […]
31.03.2020
Bukmacherka
31.03.2020

Zakłady over/under – jak obstawiać?

Zapowiada nam się prawdziwy festiwal bramkowy – kto z nas nie słyszał takiego zdania z ust komentatorów? Czasami idzie to też w drugim kierunku i słyszymy, że goli nie ma co się spodziewać. Przede wszystkim jednak na tym, czy bramki padną czy nie, można zarobić. W jaki sposób? Obstawiając zakładu typu over/under u legalnych bukmacherów. […]
31.03.2020
Bukmacherka
31.03.2020

Kolejny powrót Marcina Najmana? Postaw na to w BETFANIE!

Niestrudzony fighter, niepokonany wojownik, ikona polskich sportów walki. Tymi słowami na pewno nie opiszemy Marcina Najmana, ale co by nie mówić, wielu bardziej rozpoznawalnych postaci w tym środowisku nie znajdziemy. A że swoją popularność zawdzięcza słynnemu odklepywaniu? Co poradzić… Najman wróci do klatki? Ringu? Gdziekolwiek? Postaw na kolejną walkę „legendy” MMA w BETFANIE! Kolejna porażka […]
31.03.2020
Bukmacherka
31.03.2020

Obstawiaj CS:GO ESL Pro League w Totolotku!

Trzy mecze, potrójny zysk! Przed nami kolejny dzień promocji #GRAMzDOMU w Totolotku. Ten legalny bukmacher oferuje nam dziś spotkania ESL Pro League w Counter Strike’u oraz mecz Szachtara z Yunostem w hokejowych mistrzostwach Białorusi. Stawiając na faworytów tych spotkań otrzymamy kurs aż 3,56! Marzec dobiega końca, więc warto zamknąć miesiąc efektowną wygraną! Legalny bukmacher Totolotek […]
31.03.2020