Legia – Celtic 2:2 w pożegnalnym meczu Artura Boruca. Piękny gol Josue (video)

20 lipca 2022, 20:15 • 2 min czytania 62 komentarzy

Legia Warszawa w pożegnalnym meczu Artura Boruca zremisowała 2:2 z Celtikiem, mimo że do przerwy przegrywała już dwiema bramkami.

Szkoci w pierwszej połowie sprawiali znacznie lepsze wrażenie. Prowadzili w pełni zasłużenie, a mieli jeszcze kilka innych świetnych sytuacji. Pierwszą bramkę pięknym strzałem z powietrza zdobył dla nich Japończyk Reo Hatate, który następnie asystował swojemu rodakowi Daizenowi Maedzie.

Legia wzięła się do pracy po zmianie stron. Niedługo po wznowieniu gry Maciej Rosołek świetnie przepchnął obrońcę po dalekim wybiciu Kacpra Tobiasza i precyzyjnym strzałem wykończył akcję. Remis zapewnił Josue. To był prawdziwy popis Portugalczyka: znakomite przyjęcie piłki dośrodkowanej przez Mladenovicia i idealne uderzenie tuż przy słupku.

Boruc rozegrał pierwszą połowę. W ostatnich sekundach ze łzami w oczach ponownie pojawił się na boisku. Zaraz potem sędzia Paweł Raczkowski zakończył spotkanie, a były reprezentant Polski był fetowany przez kolegów i odbierał liczne gratulacje.

Legia Warszawa – Celtic 2:2 (0:2)

Gole:

• 0:1 – Hatate 20′
  • 0:2 – Maeda 43′
  • 1:2 – Rosołek 46′
  • 2:2 – Josue 66′

Legia: Artur Boruc (46. Kacper Tobiasz; 70. Cezary Miszta; 90. Artur Boruc) – Artur Jędrzejczyk (70. Kacper Skibicki), Lindsay Rose (70. Jakub Kisiel), Mateusz Wieteska (46. Joel Abu Hanna), Filip Mladenović (70. Yuri Ribeiro) – Paweł Wszołek (63. Lirim Kastrati), Slisz (46. Ihor Charatin), Bartosz Kapustka (46. Patryk Sokołowski), Josue (70. Jurgen Celhaka), Makana Baku (63. Robert Pich) – Maciej Rosołek (70. Wiktor Kamiński; 83. Igor Strzałek).

Celtic: Joe Hart (46. Scott Bain) – Anthony Ralston (46. Josip Juranović), Cameron Carter-Vickers (58. Christopher Jullien), Stephen Welsh (83. Bosun Lawal), Alexandro Bernabei (46. Greg Taylor) – Liel Abada (46. Jota), Callum McGregor (58. James McCarthy), Matt O’Riley (46. Yosuke Ideguchi), James Forrest (46. David Turnbull) – Daizen Maeda (58. Michael Johnston), Reo Hatate (46. Kyogo Furuhashi).