post
Damian Smyk

Opublikowane 01.03.2021 08:31 przez

Damian Smyk

Mieliśmy pomysł na wielu, ale dziś to pieniądze decydują. Czasem dwa tysiące złotych przeważa o wyborze innego klubu. A ilu dobrych zawodników odeszło? Maciek Domański jest dziś w ekstraklasie, ale trafił do niej za późno, grali u nas Karol Niemczycki, Dawid Abramowicz, Krzysiek Drzazga, Maksiu Sitek, Wiktor Żytek odszedł do aspirującego do ekstraklasy GKS Tychy. Nie poszli tam dlatego, że ktoś zaoferował im mniej. Wiadomo, co decydowało i ta różnica nie była znikoma – mówi Tomasz Tułacz, trener Puszczy Niepołomice, w dużym wywiadzie dla „Przeglądu Sportowego”. Co tam w poniedziałkowej prasie?

„PRZEGLĄD SPORTOWY”

Dariusz Dziekanowski chce, żeby Kapustka przebłyski przełożył na stałą, dobrą formę. I kilka dobrych meczów na mistrzostwo lub Pucharu Polski. Wtedy nie będzie wątpliwości co do powołania dla legionisty.

Ale czy można już powiedzieć, że w Polsce jest jednym z najlepszych piłkarzy? Że na nim opiera się gra Legii? Czy może na razie ma tylko przebłyski? Moim zdaniem poprzeczka musi wisieć o wiele wyżej. Dla mnie te przebłyski to jak tych kilka cieplejszych dni w ubiegłym tygodniu: zwiastują coś dobrego, ale do wiosny jeszcze kawałek. Trzeba wymagać od niego znacznie więcej w Legii, tym bardziej w perspektywie powołania do reprezentacji. Ja nie widzę w nim jeszcze ani wysokiej, stabilnej formy, ani aż tak wyraźnej determinacji. Zbyt wczesny powrót mógłby na niego źle podziałać, zdemotywować. Przekonać go, że już jest dobrze, a byłoby to zakłamywaniem rzeczywistości. Inna sprawa to fakt, że w Legii trener Czesław Michniewicz znalazł mu miejsce na środku pomocy, w kadrze grał zazwyczaj na skrzydle. Dla zawodnika, który jest w wysokiej formie, nie jest to wielki problem, pomaga mu rozszerzyć możliwości, ale jeśli nie czujesz się pewnie, nie jesteś w najlepszej dyspozycji, grając na jednej pozycji w jednej drużynie, nie będziesz się lepiej czuł na innej pozycji w innej drużynie. Krótko mówiąc: poczekajmy z tymi komplementami pod adresem Kapustki jeszcze chwilę, co najmniej do tej prawdziwej wiosny. Dajmy mu się wykazać, osiągnąć jakiś sukces (mistrzostwo lub Puchar Polski). A wtedy, może latem, nie będzie już żadnych wątpliwości co do jego powołania.

Póki co wygląda na to, że mecz z Anglią zostanie rozegrany na Wembley. Ale sekretarz generalny PZPN jest wciąż ostrożny.

– Na ten moment ma być rozgrywany tam, gdzie od początku planowano, czyli na stadionie Wembley – informuje nas sekretarz generalny PZPN Maciej Sawicki. Jednak kilka razy powtarza sformułowanie „na ten moment”. Pewności nikt w czasach pandemii mieć nie może, a w tej kwestii wątpliwości są o tyle większe, że sytuacja w Wielkiej Brytanii jest wyjątkowo trudna. – Powaga ograniczeń wynika z odkrytej późną jesienią ubiegłego roku brytyjskiej odmiany koronawirusa, która jest znacznie bardziej zaraźliwa. Charakterystyka nowego wirusa istotnie zwiększa liczbę chorych, a w efekcie także poważnie chorych wymagających opieki lekarskiej w szpitalu, co przytłoczyło system ochrony zdrowia – tłumaczy Jakub Krupa, korespondent polskich mediów z Wielkiej Brytanii. Jego zdaniem ostrożność części państw europejskich może wydawać się nieco przesadna lub zaskakująca, bo tamtejsze obostrzenia są jednymi z najostrzejszych w świecie zachodnim. Rozumie jednak, że marcowy mecz wypada w trudnym okresie przejściowym, w którym nawet w samej Anglii ogromna większość ograniczeń wciąż będzie obowiązywać jak dotychczas, mimo że rząd spodziewa się radykalnej poprawy sytuacji późną wiosną. Podaje też statystyki, które napawają optymizmem.

Tiba, czyli milion w rozumie – poligowy felieton Antioniego Bugajskiego o bohaterze derbów Poznania.

Na początku lutego było głośno o jego reakcji na wizytę Tomasza Rząsy w szatni po meczu z Zagłębiem Lubin (0:0). Dyrektor chciał Portugalczykowi wręczyć okolicznościową koszulkę z okazji 100. występu w barwach Lecha. W sumie całkiem sympatyczny gest, ale Tiba uznał, że moment jest zupełnie niewłaściwy, bo przecież dopiero co Lech znowu nie wygrał ligowego spotkania i swoją opinię przekazał dyrektorowi Rząsie. Przez chwilę zrobiło się nieprzyjemnie. Ten incydent przemawia jednak za Tibą, pokazuje, że mu zależy. W styczniu wypowiedział się dla klubowej telewizji: – Moim marzeniem jest zakończenie kariery w Lechu, ale to musi wyjść z obu stron. Jeśli nie wyjdzie, zrozumiem i uszanuję. Mam zamiar kontynuować to, co robiłem do tej pory. A jeśli się rozstaniemy, będę do Poznania przyjeżdżał jako kibic na mecze Lecha – zadeklarował. Interesująco opowiadał o swoich relacjach z młodymi piłkarzami, na których klub chce i już zarabia duże pieniądze: – Młodzi wiedzą, że czasem jestem dla nich skurczybykiem, bardzo szorstki. Ich błędy niekiedy mnie denerwują. Mówię im wtedy rzeczy, których nie chcieliby słyszeć, ale na pewno wiedzą, że chcę im pomóc. Wolę, żeby jeden czy dwa dni byli na mnie źli, lecz zawsze będę im mówił to, co myślę, bo to dla ich dobra. Na pewno nie będę ich poklepywał po plecach i z uśmiechem powtarzał, że jest super. Gdy byłem młody, doświadczyłem tego samego – wyjaśnił.

„Prześwietlenie” z Tomaszem Tułaczem, trenerem Puszczy Niepołomice, który pracuje w tym klubie już ponad 2000 dni. Żaden trener I ligi nawet nie zbliża się do tego wyniku. Jak zapewnić sobie tak długą kadencję? Na czym polega fenomen Puszczy? Jak bardzo I ligą rządzi pieniądz?

Działu skautingu nie ma?

Brak.

Rozmawiam z jego szefem?

Po prostu w sztabie trochę więcej pracy musimy wykonać sami. Do planowania treningów dochodzi obserwacja zawodników, czasem trzeba pojechać na mecz niższej ligi, zebrać opinie o piłkarzu. Nie z jednego źródła, ale z kilku. Każdy trener odpowiada za danego zawodnika. Wykonujemy wiele obowiązków, które w innych klubach trenerów nie dotyczą, ale działamy w taki sposób, bo mamy przekonanie, że coś z tego będzie. Określiliśmy cechy, jakie muszą mieć zawodnicy i tymi zasadami się kierujemy. Ale też nie zawsze trafiamy z transferami.

Nie da się mieć stuprocentowej skuteczności.

Pamiętam piłkarza z ekstraklasy, który nijak nie zaadaptował się w Puszczy.

Ilu zawodników straciliście, gdy nie chcieliście szarżować z budżetem?

Mieliśmy pomysł na wielu, ale dziś to pieniądze decydują. Czasem dwa tysiące złotych przeważa o wyborze innego klubu. A ilu dobrych zawodników odeszło? Maciek Domański jest dziś w ekstraklasie, ale trafił do niej za późno, grali u nas Karol Niemczycki, Dawid Abramowicz, Krzysiek Drzazga, Maksiu Sitek, Wiktor Żytek odszedł do aspirującego do ekstraklasy GKS Tychy. Nie poszli tam dlatego, że ktoś zaoferował im mniej. Wiadomo, co decydowało i ta różnica nie była znikoma.

Kolejnym, który może odejść, jest Jakub Serafin.

Według mnie 90 procent piłkarzy Puszczy, a nawet 100, gdyby dostało szansę w ekstraklasie, pewnie by sobie poradziło. Oczywiście mogę się mylić, wpływ na to ma wiele czynników. Kuba Serafin ma duży potencjał, musi tylko poprawić pewne rzeczy. Wie jakie, żeby wejść na wyższy poziom. I to zrobił. Kwestią czasu jest, kiedy zagra w ekstraklasie. Najlepiej z Puszczą.

Przyzwyczaił się pan już do tego, że co sezon zabierają panu najlepszych i klocki trzeba układać na nowo?

Taka jest niestety rola trenera w takim klubie jak Puszcza. Musi pogodzić się z tym, że są bogatsze kluby, oferujące lepsze pieniądze. Dla mnie najważniejsze, że z Miłoszem, Karolem, Maksem, Wiktorem, Maćkiem czy Dawidem utrzymujemy bardzo dobry kontakt. Odchodzili ze świadomością, że pomogli klubowi, ale i Puszcza pomogła im.

„SPORT”

Klasyk na styku, ale to Legia wyszła z niego zwycięska. Lider ograł Górnika Zabrze i zrobił kolejny krok w stronę obrony mistrzostwa.

W drugiej części to zabrzanie mieli inicjatywę i przewagę w środku pola. Boruca efektownym strzałem nożycami próbował zaskoczyć Kubica. Niecelnie uderzali Gryszkiewicz czy Boakye. Dwa razy szansę miał też inny rezerwowy Aleksander Paluszek. W 81 minucie Giannis Masouras zamiast strzelać, podawał. To był jeden z irytujących grzechów „górników”, że zamiast na kiepskiej murawie „ładować” piłkę na bramkę rywala, koronkowo chcieli ją rozgrywać. O sytuacji Greka wspominamy nie bez powodu, bo zaraz po niej legioniści przeprowadzili zabójczy kontratak. Jeden z najlepszych na boisku Luquinhas wypuścił w bój Kacpra Kostorza, który dał świetną zmianę w swoim zespole. Młody pomocnik pognał z piłką na bramkę gospodarzy, ograł Paluszka i strzelił obok wybiegającego Chudego, ustalając rezultat spotkania na 2:1 dla legionistów. – Kiedy doprowadziliśmy do wyrównania, mecz zaczął wyglądać inaczej. Więcej graliśmy piłką, mieliśmy kilka okazji na zdobycie drugiej bramki. Niestety, to przeciwnik ją strzelił z kontry po naszym błędzie. To bardzo boli, bo mogliśmy zdobyć nawet trzy punkty. Przy straconych golach zabrakło nam trochę szczęścia. W obu sytuacjach byłem blisko – komentował po meczu Martin Chudy, bramkarz Górnika.

Jakub Moder zadebiutował w Premier League. Przetarcie w Pucharze Anglii już miał, teraz przyszedł czas na zebranie minut w starciu z West Bromem.

Debiutu w angielskiej ekstraklasie doczekał się Jakub Moder, który od stycznia jest piłkarzem Brighton&Hove Albion. Do tej pory Polak siedział na ławce w meczach ligowych. Wystąpił w jednym starciu Pucharu Anglii, a w sobotę pojawił się na boisku w końcówce starcia z West Bromwich. Obliczono, że nasz reprezentant zaliczył 11 kontaktów z piłką. Wygrał pojedynek, zaliczył udany drybling, oddał strzał, który został zablokowany, 3 razy dokładne podał, co odnotowujemy jako ciekawostkę. Najważniejsze było jednak to, że jego zespół przegrał 0:1 w istotnym meczu, bo z bijącym się – podobnie, jak Brighton&Hove – o utrzymanie West Bromwich. Koledzy Modera „dokonali” w tym spotkaniu rzadkiej sztuki. Pascal Gross i Danny Welbeck nie wykorzystali rzutów karnych.

Robert Lewandowski na dobrym kursie, by pobić rekord legendarnego Gerda Muellera. Póki co statystyki są po jego stronie.

Dla polskiego snajpera były to ligowe bramki nr 27 i 28, a ich zdobycie dziwić nikogo nie mogło. W ostatnich 13 kolejkach „Lewy” tylko raz nie wpisał się na listę strzelców, w starciu z Herthą Berlin, kiedy – to ironia losu – nie wykorzystał rzutu karnego. Do końca sezonu zostało 11 kolejek, więc chyba zasadne jest prześledzenie, jakie szanse ma 32-latek na pobicie legendarnego rekordu Gerda Muellera, który w rozgrywkach 1971/72 zdobył aż 40 goli. Na tym samym etapie sezonu Niemiec miał wtedy 25 bramek, lecz zaczynał wówczas swoją niesamowitą serię 5 meczów, w których zdobył 11 goli. Między kolejkami 24 i 34 „Bomber” aż trzy razy skompletował hat trick, zaś w kolejce 21. strzelił 5 bramek drużynie RW Oberhausen! Na tym właśnie polegała siła Muellera – na wybitnych, acz „pojedynczych” występach. Lewandowski częściej strzela po jednym golu, jest bardziej regularny. Warto tylko dodać, że po 9 kolejkach sezonu 1971/72 Niemiec miał na koncie ledwie… trzy bramki. Jedno jest jednak pewne – jego rekord z całą pewnością może zostać pobity, choć „Lewemu” przydałby się „profilaktyczny hat trick”.

„SUPER EXPRESS”

Kacper Kostorz był bohaterem Legii w meczu z Górnikiem. Gola zadedykował zmarłemu tacie.

Radość Kostorza była ogromna. Upadł na kolana i wzniósł ręce do góry. – Bramkę dedykuję mojemu tacie, który na pewno patrzy na mnie z góry i mi kibicuje – powiedział napastnik Legii w rozmowie w Canal+. Młody zawodnik może liczyć na wsparcie szkoleniowca Czesława Michniewicza. – Trener mówi, że mecz jest deserem. Cieszę się, że dostałem ten deser i mogłem go zjeść– w tak barwny sposób napastnik stołecznego klubu podsumował w Canal+ występ w Zabrzu.

Poza tym – echa zwycięstwa Piotra Żyły i tekścik o golach Lewandowskiego.

„GAZETA WYBORCZA”

Nic o piłce.

Damian Smyk

Pochodzi z Poznania, choć nie z samego. Prowadzący audycję "Stacja Poznań". Lubujący się w tekstach analitycznych, problemowych. Sercem najbliżej mu rodzimej Ekstraklasie. Dwupuntkowiec.

Opublikowane 01.03.2021 08:31 przez

Damian Smyk

Weszło
11.04.2021

To był hit kolejki? Aha

Byliśmy pewni, że nikt w tej kolejce nie zagra bardziej męcząco dla odbiorcy niż Warta Poznań ze Stalą Mielec, ale chwilami podczas oglądania meczu przy Bułgarskiej nachodziły nas wątpliwości czy się nie rozpędziliśmy. Ostatecznie aż tak źle nie było, spotkanie Lecha z Legią okazało się trochę lepsze. Trochę. To miał być hit kolejki, starcie czołowych […]
11.04.2021
Weszło
11.04.2021

Liga Minus: kiedy Makowski strzela gola w lidze

Dzisiaj Ligę Minus przejmują Dwaj Zgryźli Tetrycy.  – Milewski – Olkiewicz – Roki Prowadzi Paczul. Startujemy o 19:45.  
11.04.2021
Weszło
11.04.2021

Podbeskidzie podaje tlen Stali

Futbol jest taki złośliwy, że czasem pracujesz ciężko na wynik, a jednak nie będzie ci on dany. Ale to nie przypadek dzisiejszego Podbeskidzia. Bielszczanie ciężko popracowali bowiem na to, by Zagłębie miało zwycięstwo i ich praca nie poszła na marne. Górale mogli osiągnąć dzisiaj arcyważne w kontekście walki o utrzymanie trzy punkty, dzięki któremu wyprzedziliby […]
11.04.2021
1 liga
11.04.2021

Styl nędzny, wynik rozczarowujący. Arka remisuje z Odrą

Co za piach. Co za kopanina. Efektywny czas gry w starciu Arki Gdynia z Odrą Opole szacujemy na jakieś 15 do 20 minut. Na ogół jest tak, że mecz piłkarski przerywany jest faulami, wybiciami, zmianami – tutaj było odwrotnie. Oglądaliśmy faule, wybicia i zmiany, a od wielkiego dzwonu składną wymianę podań. Ostatecznie starcie zakończyło się […]
11.04.2021
Weszło
11.04.2021

LIVE: Paździerz w hicie

Dzisiaj wiadomo – na tapet ładujemy głównie Lecha z Legią, ale i wcześniej nasza ukochana liga potrafi coś przygotować. Konkretnie starcie Zagłębia z Podbeskidziem. Miedziowi w trzech ostatnich meczach dostali w czapkę, Górale mogą przeskoczyć Cracovię. Liczymy, że będzie się działo. Fot.FotoPyK
11.04.2021
Weszło
11.04.2021

Czego brakuje Legii przed pucharami?

Starcie Lecha z Legią zawsze buduje napięcie, ale teraz w gruncie rzeczy nie ma większego znaczenia. Lech skończy sezon w środku tabeli, Legia będzie mistrzem. A skoro tak, można poszukać dziury w rzekomo całym i sprawdzić, czego brakuje Wojskowym przed pucharami. Bywało już wiele razy tak, że Legia dobrze wyglądała w lidze, a potem przychodził […]
11.04.2021
Prasówka
10.04.2021

Vuković i Brzęczek łączeni z Wisłą Płock

W sobotniej prasie trochę doniesień ligowych (kto nowym trenerem Wisły Płock po Radosławie Sobolewskim?), rozmowa z Andre Martinsem i kilka ciekawych tekstów z lig zagranicznych.  PRZEGLĄD SPORTOWY Bartosz Kapustka może wystąpić w starciu z Lechem. A 14 kwietnia złoży wyjaśnienia w związku ze złamaniem reżimu sanitarnego. Co grozi 14-krotnemu reprezentantowi Polski? Grzywna finansowa. W analogicznych […]
10.04.2021
Prasówka
09.04.2021

Boniek: Tylko najlepsi na imprezach bawią się do piątej nad ranem.

– To co działo się na ostatnim zgrupowaniu jest dobrym materiałem na to, żeby pojechać na mistrzostwa Europy i pobawić się w fajną piłkę. Takie turnieje jak EURO czy mundiale często porównuje się do dyskoteki. Wszyscy wchodzą na imprezę razem, ale tylko najlepsi bawią się do piątej nad ranem. Ci, którzy odpadają po fazie grupowej, […]
09.04.2021
Prasówka
08.04.2021

PRASA. Były menadżer Lewandowskiego z kolejnymi zarzutami

– Cezary K. usłyszał w środę w Prokuraturze Regionalnej w Warszawie uzupełnione zarzuty w śledztwie dotyczącym szantażowania Roberta Lewandowskiego i jego żony. Prokurator zarzucił podejrzanemu, że od sierpnia 2020 r. do drugiej połowy września 2020 r., wbrew przyjętemu przez siebie zobowiązaniu do zachowania poufności, ujawnił przedstawicielowi zagranicznych mediów informacje, z którymi zapoznał się jako menedżer […]
08.04.2021
Weszło
07.04.2021

PRASA. „Boniek roztoczył nad Sousą parasol ochronny, a media tę zasadę akceptują”

W środowej prasie trochę ligi, trochę europejskich pucharów i jeszcze trochę reprezentacji. Antoni Bugajski uważa, że Paulo Sousa ma na razie taryfę ulgową i uchodzą mu rzeczy, za które Jerzy Brzęczek zostałby zmieciony. Jest też rozmowa z trenerem Rakowa, Markiem Papszunem, który mówi o koronawirusie w swoim zespole i przenosinach na własny stadion.  PRZEGLĄD SPORTOWY […]
07.04.2021
Weszło
06.04.2021

Kosowski: Dariusz Żuraw nie wyciągnie Lecha z kryzysu

W poświątecznej prasie Kamil Kosowski nie widzi już dalszego funkcjonowania Lecha z Dariuszem Żurawiem. Jest też krytyka Paulo Sousy za brak powołania dla Jakuba Świerczoka. Mamy dużą rozmowę o historii Górnika Zabrze z jego prezesem, a Michał Listkiewicz pisze, że woli hasło „all lives matter” od wersji z „black”.  PRZEGLĄD SPORTOWY Kamil Kosowski uważa, że […]
06.04.2021
Weszło
03.04.2021

PRASA. Musiał: Narodziłem się na nowo. Brałem tyle leków, że nie miałem ochoty jeść

Sobotnia, świąteczna prasa, to oczywiście mnóstwo piłki w ligowym wydaniu. Wracamy po przerwie na reprezentację, więc historii jest sporo. Najbardziej porusza wywiad z Tomaszem Musiałem. Sędzia powoli wraca do zdrowia po boreliozie, w międzyczasie stracił ojca. – Bywały dni, w których nie miałem ani sił, ani ochoty wstać z łóżka. To był zdecydowanie najtrudniejszy okres […]
03.04.2021
Weszło
10.04.2021

Warta Poznań, czyli za mniej można też dobrze kupić

Wiele osób przed sezonem twierdziło, że Warta Poznań kadrowo wygląda najsłabiej w lidze. I w sumie tym tezom się nie dziwiliśmy, bo zawodników z ekstraklasowym doświadczeniem było tam niewielu. Ale „Zieloni” potrafili rozsądnie uzupełnić braki i dorzucić na kilku pozycjach nieco jakości. Dzisiaj widzimy, że nawet z najmniejszym budżetem w lidze można przeprowadzić rozsądne transfery. […]
10.04.2021
Ekstraklasa
09.04.2021

Mecz dobry. Ale szkoda, że napastnicy nie dojechali

Gdyby w tym meczu wystąpili napastnicy, to obejrzelibyśmy dzisiaj z pięć, może sześć goli przy Reymonta. Ale nie wystąpili. Natomiast i bez tego oglądaliśmy naprawdę przyjemny dla oka meczyk. Dużo bezpośredniego grania, konterki, świetni Kun i Cebula… Ostatecznie jednak to Raków był górą. I Raków spokojnie może celować jeszcze w wicemistrzostwo. A Wisła? Cóż, wbrew […]
09.04.2021
Prasówka
09.04.2021

Boniek: Tylko najlepsi na imprezach bawią się do piątej nad ranem.

– To co działo się na ostatnim zgrupowaniu jest dobrym materiałem na to, żeby pojechać na mistrzostwa Europy i pobawić się w fajną piłkę. Takie turnieje jak EURO czy mundiale często porównuje się do dyskoteki. Wszyscy wchodzą na imprezę razem, ale tylko najlepsi bawią się do piątej nad ranem. Ci, którzy odpadają po fazie grupowej, […]
09.04.2021
Prasówka
08.04.2021

PRASA. Były menadżer Lewandowskiego z kolejnymi zarzutami

– Cezary K. usłyszał w środę w Prokuraturze Regionalnej w Warszawie uzupełnione zarzuty w śledztwie dotyczącym szantażowania Roberta Lewandowskiego i jego żony. Prokurator zarzucił podejrzanemu, że od sierpnia 2020 r. do drugiej połowy września 2020 r., wbrew przyjętemu przez siebie zobowiązaniu do zachowania poufności, ujawnił przedstawicielowi zagranicznych mediów informacje, z którymi zapoznał się jako menedżer […]
08.04.2021
Weszło
07.04.2021

Sąd stwierdził – Przesmyckiego można krytykować. Początek kruszenia betonu?

Zbigniew Przesmycki przegrał w sądzie z Jarosławem Rynkiewiczem. Mogliście o tym nie słyszeć, bo sprawa nie była jakoś nośna w mediach. Natomiast uważamy, że warto o tym napisać. Bo sąd niejako przyznał, że Przesmyckiego można krytykować. I słowa Rynkiewicza „pan przewodniczący Przesmycki podejmuje decyzje jednoosobowo i uważa, że jest nieomylny” nie są nieprawdą. Kim jest […]
07.04.2021
Ekstraklasa
07.04.2021

Co dalej z Żurawiem – szybki powrót do Ekstraklasy czy odbudowa w I lidze?

Dariusz Żuraw rozstał się z Lechem Poznań. W ostatnich tygodniach nie miał najlepszej prasy. Kibice też kręcili nosem na to, jak zarządzał kadrą Kolejorza. Teraz pewnie – jak to często po zwolnieniach z dużych polskich klubów bywa – trochę sobie odpocznie, odejdzie do rytmu życia ustawionego przez mikrocykle treningowe. A co dalej? Czy Żuraw to […]
07.04.2021
Liczba komentarzy: 2
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Barton
Barton
1 miesiąc temu

To widzę, że jak Stal spadnie to może być grubo. Tak sie kończy życie ponad stan i robienie awansu za wszelką cenę. P.S. Stal naprawdę nie posiada nawet skautów?

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin
1 miesiąc temu
Reply to  Barton

Nasza piłka klubowa w ogóle tak wygląda jakby 90% klubów nie miało skautów, albo miało takich co w CV wpisali „grałem sporo w Football Manager”. Prawda jest taka że u nas grają w klubach albo lebki wyszkolone w klubie lub okolicy (to akurat dobre) albo jakieś wynalazki z zagranicy, którymi zaprzyjaźniony manager sypie jak z rękawa przy każdej okazji (a jak nie wyjdzie to zabiera swoje „zabawki” i idzie je wciskać komu innemu).

Suche Info
11.04.2021

Tymoteusz Puchacz potwierdził transfer do Unionu Berlin

Kilka dni temu Tomasz Włodarczyk z meczyki.pl poinformował, że zawodnik Lecha Poznań po sezonie odejdzie do berlińskiego klubu. Natomiast sam piłkarz w pomeczowym programie „Liga Plus Extra” potwierdził te doniesienia. Ponadto odniósł się też do niektórych decyzji jego byłego szkoleniowca, Dariusza Żurawia. Dziennikarz portalu meczyki.pl wskazał, że Union już zimą był zdecydowany na sprowadzenie gracza […]
11.04.2021
Weszło
11.04.2021

To był hit kolejki? Aha

Byliśmy pewni, że nikt w tej kolejce nie zagra bardziej męcząco dla odbiorcy niż Warta Poznań ze Stalą Mielec, ale chwilami podczas oglądania meczu przy Bułgarskiej nachodziły nas wątpliwości czy się nie rozpędziliśmy. Ostatecznie aż tak źle nie było, spotkanie Lecha z Legią okazało się trochę lepsze. Trochę. To miał być hit kolejki, starcie czołowych […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Manchester United wykorzystał wpadkę The Citizens

Po niespodziewanej porażce Manchesteru City z Leeds podopieczni Ole Gunara Solskjaera stanęli przed szansą zmniejszenia straty do rywala zza miedzy. Natomiast nie czekało ich dziś łatwe zadanie –  wyjazdowym przeciwnikiem był Tottenham Hotspur. Choć do przerwy przegrywali 0:1, to ostatecznie w drugiej odsłonie wrzucili wyższy bieg, podkręcili tempo i pokonali 3:1 londyńczyków. Do trafienia z […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Kamil Wilczek strzelił dwie bramki w derbach Kopenhagi [WIDEO]

Kamil Wilczek przez długi czas nie mógł się przełamać, ale gdy w końcu pokonał golkipera rywali, to rozkręcił się na dobre. Tydzień temu po ponad pięciu miesiącach wreszcie zanotował trafienie, a dziś dorzucił kolejne dwa skalpy do swojej pokaźnej kolekcji bramek w lidze duńskiej. Mało brakowało, a Polak zaliczyłby hat-tricka, jednak w doliczonym czasie nie […]
11.04.2021
Weszło
11.04.2021

Liga Minus: kiedy Makowski strzela gola w lidze

Dzisiaj Ligę Minus przejmują Dwaj Zgryźli Tetrycy.  – Milewski – Olkiewicz – Roki Prowadzi Paczul. Startujemy o 19:45.  
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Czerwona kartka Sebastiana Szymańskiego

W 56. minucie spotkania pomiędzy Dynamem Moskwa a Urałem Jaketynburg Sebastian Szymański musiał opuścić boisko z powodu otrzymania dwóch żółtych kartek. Jego zespół ostatecznie zremisował u siebie 2:2. Było to „polskie” spotkanie w rosyjskiej Priemjer-Lig. W ekipie gości cały mecz zagrał Rafał Augustyniak. Z kolei drugi z naszych reprezentantów osłabił swoją ekipę – najpierw w […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Bramka Karola Świderskiego [WIDEO]

PAOK Saloniki w spotkaniu 29. kolejki greckiej Super League zremisował na wyjeździe 1:1 z Asteras Tripolis. Na listę strzelców wpisał się polski napastnik, dla którego było jedenaste ligowe trafienie w tym sezonie. Karol Świderski otworzył wynik meczu w 56. minucie. Bardzo dobrze przyjął piłkę w polu karnym i błyskawicznie sieknął nie do obrony. Jednak jego […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Schalke wygrywa po błędzie Rafała Gikiewicza

Na boiskach Bundesligi doszło dziś do niesłychanych wydarzeń. Wyobraźcie sobie, że Schalke Gelsenkirchen odniosło drugie zwycięstwo w tym sezonie. Kolejnym niecodziennym widokiem była fatalna interwencja polskiego golkipera Rafała Gikiewicza, który w ostatnich miesiącach zbiera znakomite recenzje za swoje występy w bramce Augsburga. Ekipa z Gelsenkirchen w tym sezonie to istna wieża Babel. Jej spadek na […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Skandal na Zanzibarze. Piłkarz został trafiony kamieniem

Żelisław Żyżyński, były komentator Canal +, na początku roku rozpoczął przygodę życia – wyjechał pracować na Zanzibarze. W nowym miejscu zamieszkania zajumuje się zarządzaniem lokalnego zespołu piłkarskiego – Pili Pili Dulla Boys. Piękne widoki, świetna pogoda, rajskie życie? W dużej mierze tak. Jednak zdarzają się też mniej przyjemne sytuacje. Otóż kibice drużyny przeciwnej zachowywali się […]
11.04.2021
Weszło
11.04.2021

Podbeskidzie podaje tlen Stali

Futbol jest taki złośliwy, że czasem pracujesz ciężko na wynik, a jednak nie będzie ci on dany. Ale to nie przypadek dzisiejszego Podbeskidzia. Bielszczanie ciężko popracowali bowiem na to, by Zagłębie miało zwycięstwo i ich praca nie poszła na marne. Górale mogli osiągnąć dzisiaj arcyważne w kontekście walki o utrzymanie trzy punkty, dzięki któremu wyprzedziliby […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Napoli wygrywa z Sampdorią. Zieliński z asystą [WIDEO]

W „polskim” meczu Serie A lepszy okazał się zespół Piotra Zielińskiego. Polski pomocnik wydatnie przyczynił do zdobycia trzech punktów przez Napoli – zaliczył asystę przy trafieniu Fabiana Ruiza. Neapolitańczycy byli dziś zdecydowanie lepszym zespołem. Gdyby wykorzystali połowę dogodnych szans, to spotkanie zakończyłoby się pogromem ekipy Bartosza Bereszyńskiego. Piotr Zieliński zaliczył tym samym siódmą asystę w […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Doradca Haalanda żąda dla niego miliona funtów tygodniowo

Wobec bardzo prawdopodobnego braku awansu do Ligi Mistrzów, wszystko wskazuje na to, że Erling Haaland po sezonie opuści Borussię Dortmund. Już od dłuższego czasu mówi się o poważnym zainteresowaniu ze strony czołowych europejskich klubów. Angielski „Miror” ujawnił, że jego doradca, Mino Raiola, postawił potencjalnym nabywcom warunek: pensja piłkarza ma wynosić milion funtów tygodniowo.   Ostatnimi czasy […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Radosław Sobolewski już jutro zostanie zwolniony?

Radosław Sobolewski kilka dni temu poinformował, że wraz z końcem sezonu opuści Wisłę Płock. Jednak okazuje się, że jego rozstanie z Nafciarzami może nastąpić szybciej. Według informacji Macieja Wąsowskiego z Przeglądu Sportowego władze płockiego klubu mają jutro podjąć wiążącą decyzję w tej sprawie. Ponoć już trwają intensywne poszukiwania jego zastępcy. Wisła Płock znajduje się ostatnio […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Kobylański błysnął w drugiej Bundeslidze

Przypomniał nam o swoim istnieniu Martin Kobylański i zrobił to w sposób dość spektakularny. Polak był bohaterem Eintrachtu Brunszwik w meczu z VfL Osnabrück.  Drużyna Kobylańskiego sprawiła rywalom srogie lanie, strzelając cztery bramki i nie tracąc żadnej. Syn byłego reprezentanta naszego kraju był autorem dwóch z tych goli. W pierwszej połowie dołożył też asystę przy trafieniu, […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Szalony mecz w II lidze. Rezerwy Śląska znów zwycięskie

Nieźle na poziomie II ligi poczynają sobie rezerwy Śląska Wrocław. Podczas gdy druga drużyna Lecha Poznań ma tyle samo punktów, co będący strefie spadkowej Hutnik Kraków, zaplecze wrocławskiej ekipy zajmuje szóste miejsce w tabeli. Dziś o sile Śląska II przekonała się Bytovia Bytów.  Prowadzenie Śląskowi dał w 15. minucie Przemysław Bargiel. Wynik z rzutu karnego […]
11.04.2021
1 liga
11.04.2021

Styl nędzny, wynik rozczarowujący. Arka remisuje z Odrą

Co za piach. Co za kopanina. Efektywny czas gry w starciu Arki Gdynia z Odrą Opole szacujemy na jakieś 15 do 20 minut. Na ogół jest tak, że mecz piłkarski przerywany jest faulami, wybiciami, zmianami – tutaj było odwrotnie. Oglądaliśmy faule, wybicia i zmiany, a od wielkiego dzwonu składną wymianę podań. Ostatecznie starcie zakończyło się […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Walukiewicz znów nie podniósł się z ławki

Sebastian Walukiewicz był jednym większych nieobecnych marcowego zgrupowania reprezentacji Polski. Paulo Sousa pominął piłkarza, na którego wcześniej postawił Jerzy Brzęczek, w związku z tym zawodnik Cagliari grał tylko w młodzieżówce. Niestety sytuacja klubowa Polaka cały czas się nie poprawia.  20-latek siedzi na ławce rezerwowych. Dziś Leonardo Semplici nie znalazł dla niego miejsca w składzie na […]
11.04.2021
Weszło
11.04.2021

LIVE: Paździerz w hicie

Dzisiaj wiadomo – na tapet ładujemy głównie Lecha z Legią, ale i wcześniej nasza ukochana liga potrafi coś przygotować. Konkretnie starcie Zagłębia z Podbeskidziem. Miedziowi w trzech ostatnich meczach dostali w czapkę, Górale mogą przeskoczyć Cracovię. Liczymy, że będzie się działo. Fot.FotoPyK
11.04.2021