Kto wygra Euro 2020? Na ten moment przypomina to wróżenie z fusów. Faworytów do złotego medalu jest co najmniej kilku, a w szerokim gronie przewija się nawet siedem reprezentacji. Nie można też oczywiście wykluczyć niespodzianki, zaskakującej często po stokroć bardziej niż takież dziecko w sadze o Wiedźminie.

Kto jest faworytem na Euro 2020 w oczach bukmachera Fuksiarz.pl?

Bukmacherzy mają jednak swoje przewidywania i już teraz przygotowali zestawienie kursów. Jest ono o tyle ciekawe, że przed startem imprezy można złapać największe “okazje”. Jeśli więc macie swojego murowanego faworyta, warto obstawić już teraz, pamiętając oczywiście o wszelkim ryzyku, jakie niesie ze sobą hazard.

Nasz partner – Fuksiarz.pl wytypował sześć reprezentacji, które ich zdaniem mają największe szanse na sięgnięcie po puchar Mistrzostw Europy. Oczywiście nie stoi to na przeszkodzie, żeby samemu postrzegać Macedonię jako czarnego konia tych rozgrywek. Podopieczni Igora Agnelowskiego pokonali niedawno Niemców, a kurs na ich ewentualny triumf jest zniewalający – 525,00. Na drodze do ich sukcesu stoi jednak szereg 23 reprezentacji. Każda będzie walczyła o swoje.

Euro 2020 – kto wygra?

Na Euro 2020 zakwalifikowały się aż 24 reprezentacje. Dużo, według niektórych – za dużo. Zdążyliśmy chyba jednak do tego formatu przywyknąć, skoro debiutował on pięć lat temu podczas mistrzostw we Francji, a na emocje niespecjalnie narzekaliśmy. W końcu o półfinał walczyła Polska, zaś do najlepszej czwórki awansowała Walia prowadzona przez Chrisa Colemana.

Jednakże to nie Biało-Czerwoni, ani nie The Dragons są faworytami całego turnieju. Taką rolę zwykle przypisuje się tym drużynom, które od lat walczą na najwyższym poziomie, co jest jak najbardziej zrozumiałe. Nawet wysokie prawdopodobieństwo pojawienia się kolejnego czarnego konia, nie może zrzucić z piedestału kilku reprezentacji bezustannie zaliczanych do światowej czołówki. W roli faworytów nie ma więc Chorwacji, mimo ich pamiętnego wystrzału z Mistrzostw Świata 2018. Jest natomiast Francja, Anglia, Belgia, Niemcy, Hiszpana i Portugalia. W dalszej kolejności wymienia się Włochy oraz Holandię, które ostatnio spuściły z tonu, ale nadal mają w sobie potencjał, do którego większości zespołów niebywale trudno jest doskoczyć. Na zwycięstwo każdej z tych drużyn narodowych Fuksiarz.pl ma osobną stawkę – zaczyna się od 5,80 i podopiecznych Didiera Deschampsa, kończy zaś na 13,00 graczy Franka de Boera. Spektrum – jak sami widzicie – jest bardzo szerokie.

Kto gra na Euro 2020?

grupy na euro 2020

H2: Faworyci do wygrania Euro 2020

Francja

kurs Fuksiarz.pl: 5.60

Mistrz Świata zostaje natychmiast Mistrzem Europy? Taka historia zdarzyła się dwa razy i napisała ją Hiszpania oraz… Francja. Nietrudno się zatem dziwić, że to podopieczni Deschampsa są faworytami w oczach Fuksiarz.pl, tym bardziej, że ich forma jest naprawdę dobra. W ciągu ostatniego roku – pomijając mecze towarzyskie, które nie świadczą absolutnie o niczym – nie przegrali żadnego spotkania. Żeby było jeszcze bardziej imponująco – Trójkolorowi zremisowali w tym czasie zaledwie dwa spotkania, gdy na drodze stanęła im Ukraina, a wcześniej Portugalia. Nie ma to jednak zbyt dużego znaczenia, skoro i Portugalczyków, i Ukraińców zdołali wcześniej pokonać, podobnie jak uczynili z Chorwatami czy Szwedami.

Wobec tych okoliczności, powrotu do kadry Karima Benzemy, dobrych, indywidualnych sezonów niemal każdego z reprezentantów, nie ma właściwie żadnych powodów do tego, by Francję z listy faworytów skreślać. Jeśli nie siądzie im atmosfera, powinni dojść bardzo daleko, nawet jeśli trafili do grupy śmierci, gdzie przyjdzie im grać z Niemcami, Węgrami i Portugalią.

kurs na zwycięstwo Francji

Anglia

kurs Fuksiarz.pl: 6.30

Anglików los w fazie grupowej potraktował znacznie łagodniej – Chorwacja, Szkocja, Czechy. Bez spotkania, które można zlekceważyć, a jednocześnie bez meczu, w którym trzeba by trząść portkami. Synowie Albionu są nie tylko faworytami w tym wąskim gronie, ale też jedną z tych reprezentacji, na które stawia się najmocniej. Powody są oczywiste – Harry Kane był najlepszym strzelcem eliminacji, ma za sobą bardzo udany sezon w Tottenhamie. Cała wyjściowa jedenastka wypchana jest piłkarzami Premier League oraz Jadonem Sancho z Bundesligi. Pod względem personalnym Anglicy znowu wyglądają świetnie. Pytanie, czy to samo można powiedzieć o ich szkoleniowcu.

Na Garetha Southgate’a spływa dość dużo krytyki, mimo że jego podopieczni bez większych przeszkód awansowali na Mistrzostwa Europy. Kwestionuje się jednak nie tyle wyniki, co styl, który do nich prowadzi. Według ekspertów na Wyspach, Synowie Albionu zbyt często mieli szczęście, zbyt ochoczo oddawali rywalowi piłkę. Na tej podstawie Anglicy mają dość oszczędną postawę i oczekiwania wobec swoich reprezentantów, co oczywiście nie znaczy, że ich ukochana kadra nie jest jednym z faworytów Euro.

Anglia wygra Euro 2020 - kurs

Belgia

kurs Fuksiarz.pl: 7.30

Podobnie myśli się o Belgach, liderach rankingu FIFA. Faktycznie, Czerwone Diabły potrafią napsuć krwi nie jednemu rywalowi, a przy okazji czynią to w takim stylu, że nawet nie ma o czym dyskutować. O ich klasie najlepiej świadczy sytuacja z meczu z Czechami. Nasi południowi sąsiedzi postawili się, grali z podopiecznymi Roberto Martineza niemal na tym samym poziomie, co było przyjęte z szokiem niemal tak dużym, jak gdyby Czesi tych Belgów zupełnie rozbili.

Dziwi to tylko fragmentarycznie, wszak w ciągu ostatnich 12 miesięcy przegrali tylko raz. Wracali na tarczy po spotkaniu z Anglią, które stało się podwaliną ekipy z Niderlandów do serii pięciu zwycięstw z rzędu. Wynik tym bardziej imponujący, że Belgowie pokonali wówczas Szwajcarów, Anglików, Duńczyków oraz Walijczyków. Wszystkie te reprezentacje pojadą na Euro, a gracze Kaspera Hjulmanda zmierzą się z Czerwonymi Diabłami w fazie grupowej…

Belgia wygra Euro 2020 kurs

Niemcy

kurs Fuksiarz.pl: 8.80

Ostatni taniec Joachima Loewa i pożegnanie się z kadrą w najlepszym możliwym stylu? Byłoby to pewne zaskoczenie, ale kto ma to zrobić, jeśli właśnie nie Niemcy. Co z tego, że nie idzie, co z tego, że na drodze do awansu pojawiły się mniejsze i większe potknięcia. Rola faworytów została naszym zachodnim sąsiadom wypalona na czole i nie rozmazuje jej nawet porażka z Macedonią Północną.

Kiedy przychodzi do wielkiego turnieju, przychodzi wielkie granie. Tym bardziej, że Niemcy będą chcieli zrobić wszystko, by jakoś zrehabilitować się za kompromitację na Mistrzostwach Świata. Sytuację mają najlepszą z możliwych, wszak potencjalnie mogą napsuć krwi Portugalczykom lub Belgom. Wendetta będzie trudna, lecz wyprzedzenie którejś z tych ekip już wówczas przyzna rację tym, którzy stawiają na podopiecznych Loewa. Będzie to bowiem ucieleśnienie ich mistrzowskich aspiracji.

Niemcy wygrają Euro 2020

Hiszpania

kurs Fuksiarz.pl: 9.20

Te same mają rzecz jasna Hiszpanie, nawet jeśli wiele osób psioczy na ich kadrę. Faktycznie – nie wygląda ona tak imponująco, jak miało to miejsce w latach ubiegłych. Jednakże czymś, co wyróżnia ekipę Luisa Enrique, jest kolektyw. To właśnie dzięki niemu udało się pokonać w ciągu ostatniego roku Szwajcarię, Ukrainę, a nade wszystko rozbić Niemcy aż 6:0.

Jasne, przydarzyło się w owym czasie mnóstwo remisów, między innymi z Grecją, ale status Hiszpanii wciąż pozostaje niezmienny. Nie jest tak wyraźnym faworytem jak Francja lub Anglia, ale wciąż wiele osób na nią stawia. Wpływ na to ma z pewnością grupa, którą ekipa z Półwyspu Iberyjskiego otrzymała względnie łatwą. Szwedzi, Słowacy oraz reprezentacja Polski. Jakkolwiek byśmy chcieli zakrzywić rzeczywistość, nie możemy nie przyjąć, że to Hiszpanie są w tej stawce murowanym kandydatem do awansu z pierwszego miejsca.

Hiszpania wygra Euro 2020 kurs

Szanse Polski na wygranie Euro 2020

Jeśli ktoś ma w sobie nieskończone pokłady patriotyzmu, może pokusić się o obstawienie zwycięstwa reprezentacji Polski. Czy jest to roztropne? Nie nam to oceniać, ale Fuksiarz płaci 80 złotych za każdą postawioną złotówkę. Taki sam kurs widnieje na wiktorię Ukrainy oraz Rosji, większe zaś szanse daje się na ostateczny triumf reprezentacji Szwajcarii.

Trzeba jednak przyznać, że nie wypadamy tak najgorzej w tym bukmacherskim zestawieniu. Za nami uplasowało się aż dziewięć reprezentacji, w tym Walijczycy, Czesi i nasi grupowi rywale – Szwedzi oraz Słowacy. Idąc tym tropem, można pomyśleć o obstawieniu samego awansu Polski z fazy grupowej. Wydaje nam się, że to plan minimum na to Euro, którego realizację przyjmiemy na chłodno. Wszystko jednak, co wydarzy się po pierwszej fazie zmagań, będzie już otwartą księgą, z której trudno cokolwiek wywróżyć.

Szanse Polski na wygranie Euro są, ale niemal takie, jakie ma każda inna reprezentacja. Jeśli powtórzymy wynik sprzed pięciu lat, z pewnością na naszych twarzach zagości uśmiech. Na więcej nas zwyczajnie chyba nie stać.

Kto wygra piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2021 roku?

24 reprezentacje, sześć grup, awanse bezpośrednie, awanse z trzeciego miejsca. Droga do zwycięstwa w Mistrzostwach Europy jest długa, kręta i bardzo rzadko usłana różami. Największe szanse na zwycięstwo daje się Francji, ale przecież trafiła ona do takiej grupy, że nie będzie to nieprawdopodobną sensacją, jeśli Trójkolorowi pojadą do domu już po pierwszej fazie.

Dalej według kursów bukmacherskich jest Anglia – reprezentacja mocna, grupa stosunkowo prosta, ale też trudno wyrzucić z pamięci gen, który sprawiał, że Synowie Albionu konsekwentnie wygłupiali się na wielkich turniejach. Belgowie podobnie – tyle się o nich mówi, a jedynym znaczącym osiągnięciem było póki co trzecie miejsce na Mistrzostwach Świata. Trzej faworyci, przy każdym można mieć mniejsze lub większe ale. To tylko pokazuje jak wyrównana jest stawa i jak nieprzewidywalne może być ostateczne rozstrzygnięcie. Szykują się wielkie emocje, ale komu finalnie przyniosą one łzy smutki, a komu okrzyki radości? Na to musimy poczekać jeszcze ponad miesiąc.

Suche Info
18.08.2022

Van den Brom: Nie zaprezentowaliśmy się dobrze, ale liczy się dobry wynik

Lech dziś nie zachwycił, ale wygrał mecz z Dudelange 2:0 w ramach czwartej rundy eliminacji do Ligi Konferencji. Trener Kolejorza podzielił się swoimi spostrzeżeniami dotyczącego przebiegu spotkania podczas konferencji pomeczowej. John van den Brom powiedział: – To nie był łatwy mecz, nie zaprezentowaliśmy się dobrze, ale liczy się dobry wynik. Były już mecze, kiedy graliśmy lepiej, ale nie wygrywaliśmy. Mamy duże szanse na awans do Ligi Konferencji, jednak […]
18.08.2022
Suche Info
18.08.2022

Komplet wyników czwartkowych spotkań el. do Ligi Konferencji i Ligi Europy

Za nami już wszystkie spotkania eliminacji Ligi Europy i Ligi Konferencji zaplanowane na czwartek. W pierwszych meczach czwartej rundy kwalifikacji nie doszło do wielkich niespodzianek. W większości przypadków faworyci stanęli na wysokości zadania, a kibice zobaczyli sporo bramek. Cieszą przede wszystkim zwycięstwa polskich drużyn. Eliminacje do Ligi Europy UEFA Na uwagę zasługuje remis Apollonu z Olympiakosem, który przed spotkaniem był zdecydowanym faworytem. Zawiódł natomiast belgijski Gent, który przegrał mecz z Omonią. […]
18.08.2022
Siatkówka
18.08.2022

Polska włączyła tryb „mistrzostwa” i rozgromiła Iran 3:0

Biorąc pod uwagę ostatnie potyczki Polski z Iranem, w Krakowie spodziewaliśmy się wyrównanego spotkania. Nawet takiego, które zakończy się po pięciu setach. I choć nasi siatkarze byli faworytami tego meczu, to dopisywanie im zwycięstwa w ciemno było co najmniej nierozsądne. Tymczasem historię ostatnich spotkań z Irańczykami dziś można było wyrzucić do kosza. Bo Polacy, przy chóralnym dopingu wypełnionej po brzegi krakowskiej Tauron Areny, zagrali znakomite zawody, a Bartosz Kurek, […]
18.08.2022
Weszło
18.08.2022

Wynik? Niezły. O reszcie lepiej zapomnijmy…

Lech Poznań spełnił swój obowiązek i pokonał mistrza Luksemburga – F91 Dudelange 2:0. Wygrał? No wygrał. Zadanie wykonane? Wykonane. Nie zmienia to jednak faktu, że oglądanie gry Kolejorza było dziś doświadczeniem bolesnym. Progresu, niestety, nie widać. Zanim jednak o meczu, słówko należy się kibicom. Po pierwsze – sympatycy poznańskiej ekipy, którzy niezbyt tłumnie zjawili się dziś przy Bułgarskiej mieli ogromne problemy z wejściem na stadion. Według […]
18.08.2022
Inne sporty
18.08.2022

ME w Monachium. Nowicki wyszarpał złoto, a Sułek srebro! Tylko Fajdka szkoda…

Miano pięciokrotnego mistrza świata stawia w roli faworyta na mistrzostwach Europy, ale nawet Paweł Fajdek ma prawo mieć gorszy dzień. Polak zakończył rywalizację w konkursie młociarzy poza podium. To była zła wiadomość – ale dobrą zapewnił Wojciech Nowicki, który sięgnął po złoty medal. Na koniec dnia srebro dołożyła jeszcze Adrianna Sułek, która nie tylko wygrała walkę z większością rywalek, ale i kontuzją! Mogliśmy mieć pewne wątpliwości, co do występów polskich biegaczy i biegaczek. Wiedzieliśmy, […]
18.08.2022
Suche Info
18.08.2022

Manchester United chce sprowadzić Yannicka Carrasco

Manchester United zalicza kiepskie wejście w sezon, dlatego klubowi z Old Trafford nie brakuje motywacji, by pozyskać nowych zawodników. Tym razem Czerwone Diabły wyraziły zainteresowanie Yannickiem Carrasco. Belg był ważnym piłkarzem Atletico w ostatnich dwóch sezonach. Najlepiej prezentował się na lewym wahadle. Przede wszystkim imponował grą do przodu, często czarował dryblingami, natomiast to nie powinno dziwić, ponieważ w przeszłości 29-latek występował na skrzydle. W poprzednim sezonie ligi […]
18.08.2022
Euro 2020
14.07.2021

Wybrano najładniejszą bramkę Euro. Zwycięzca mógł być tylko jeden

UEFA za pośrednictwem portali społecznościowych przedstawiła rezultat głosowania na najładniejszego gola zakończonych kilka dni temu mistrzostw Europy. Zwyciężyło trafienie Patrika Schicka w spotkaniu ze Szkocją.  Na gola czeskiego napastnika z połowy boiska zagłosowało prawie 800 tysięcy internautów. Drugie miejsce w głosowaniu zajął Paul Pogba, który popisał się pięknym trafieniem w meczu ze Szwajcarią, a trzecie […]
14.07.2021
Euro 2020
14.07.2021

Helik: – Po Euro panuje atmosfera wielkiego niedosytu

Jaka atmosfera panowała w reprezentacji Polski podczas Euro 2020? Co poszło nie tak? Dlaczego nie zagrał ani minuty? Jak ocenia Paulo Sousę? Czy jest zadowolony ze swoich dotychczasowych występów w reprezentacji Polski? Czy ma jakieś ciekawe oferty transferowe? Na te i na inne pytania w dłuższej rozmowie na antenie Weszło Fm odpowiedział piłkarz Barnsley i […]
14.07.2021
Euro 2020
13.07.2021

Statystyczne podsumowanie Euro. Kto błyszczał w Excelu?

Euro za nami, felietony napisane, czas zajrzeć w raporty statystyczne. Wiadomo, że same liczby trzeba oceniać w pewnym kontekście, ale też z samych liczb można wyciągnąć pewne tendencje, ciekawostki, zaskakujące fakty. Na przykład – jesteśmy przekonani, że nie zgadlibyście, że najwięcej „siatek” na Euro założył… Harry Kane. Ale dobra, czas na konkrety. Tak sobie przejrzeliśmy […]
13.07.2021
Euro 2020
13.07.2021

Piękność (Euro 2020), która zebrała mniejszą widownię niż w 2016 roku

Kiedy oglądaliśmy najbardziej emocjonujące mecze mistrzostw Europy, myśleliśmy, że nie ma obecnie lepszej reklamy futbolu. Ten, jak stwierdził przy okazji ogłoszenia projektu Superligi Florentino Perez, potrzebuje nowych bodźców, żeby zachęcić rzeszę młodych widzów do oglądania. Teza brzmiała następująco: duża część z nich nie potrafi usiedzieć dłużej przed ekranem telewizora, bo mecze są za długie i […]
13.07.2021
Euro 2020
13.07.2021

Anglicy chcą powtórzenia meczu. Ludzie kochani…

Anglicy zrobili bardzo dużo, żeby stracić sympatię kibiców całego świata. Ale – jak widać – jeszcze nie powiedzieli ostatniego słowa, jeszcze im mało. Na stronie change.org powstała petycja o powtórzenie finału mistrzostw Europy. Podpisało ją już 98 tysięcy osób. Złapcie się czegoś stabilnego, bo działalność angielskich „aktywistów kibicowskich” jest naprawdę mocna. Dlaczego finał miałby ich […]
13.07.2021
Euro 2020
13.07.2021

Juventus i Serie A – klubowi zwycięzcy EURO 2020

Dwa lata z rzędu odpadali z Ligi Mistrzów, tuż po zakończeniu fazy grupowej, z niżej notowanym rywalem. Po blisko dekadzie stracili tron w kraju. Mało tego – do końca bili się o to, żeby w ogóle skończyć sezon na podium. I co? I tak Juventus, panowie, i tak Juventus mistrzem. Stara Dama to największy klubowy […]
13.07.2021

Możliwość komentowania została wyłączona.