post

Opublikowane 10.06.2021 10:38 przez

fuksiarz.pl

Kto wygra Euro 2020? Na ten moment przypomina to wróżenie z fusów. Faworytów do złotego medalu jest co najmniej kilku, a w szerokim gronie przewija się nawet siedem reprezentacji. Nie można też oczywiście wykluczyć niespodzianki, zaskakującej często po stokroć bardziej niż takież dziecko w sadze o Wiedźminie.

Bukmacherzy mają jednak swoje przewidywania i już teraz przygotowali zestawienie kursów. Jest ono o tyle ciekawe, że przed startem imprezy można złapać największe “okazje”. Jeśli więc macie swojego murowanego faworyta, warto obstawić już teraz, pamiętając oczywiście o wszelkim ryzyku, jakie niesie ze sobą hazard.

Nasz partner – Fuksiarz.pl wytypował sześć reprezentacji, które ich zdaniem mają największe szanse na sięgnięcie po puchar Mistrzostw Europy. Oczywiście nie stoi to na przeszkodzie, żeby samemu postrzegać Macedonię jako czarnego konia tych rozgrywek. Podopieczni Igora Agnelowskiego pokonali niedawno Niemców, a kurs na ich ewentualny triumf jest zniewalający – 525,00. Na drodze do ich sukcesu stoi jednak szereg 23 reprezentacji. Każda będzie walczyła o swoje.

Euro 2020 – kto wygra?

Na Euro 2020 zakwalifikowały się aż 24 reprezentacje. Dużo, według niektórych – za dużo. Zdążyliśmy chyba jednak do tego formatu przywyknąć, skoro debiutował on pięć lat temu podczas mistrzostw we Francji, a na emocje niespecjalnie narzekaliśmy. W końcu o półfinał walczyła Polska, zaś do najlepszej czwórki awansowała Walia prowadzona przez Chrisa Colemana.

Jednakże to nie Biało-Czerwoni, ani nie The Dragons są faworytami całego turnieju. Taką rolę zwykle przypisuje się tym drużynom, które od lat walczą na najwyższym poziomie, co jest jak najbardziej zrozumiałe. Nawet wysokie prawdopodobieństwo pojawienia się kolejnego czarnego konia, nie może zrzucić z piedestału kilku reprezentacji bezustannie zaliczanych do światowej czołówki. W roli faworytów nie ma więc Chorwacji, mimo ich pamiętnego wystrzału z Mistrzostw Świata 2018. Jest natomiast Francja, Anglia, Belgia, Niemcy, Hiszpana i Portugalia. W dalszej kolejności wymienia się Włochy oraz Holandię, które ostatnio spuściły z tonu, ale nadal mają w sobie potencjał, do którego większości zespołów niebywale trudno jest doskoczyć. Na zwycięstwo każdej z tych drużyn narodowych Fuksiarz.pl ma osobną stawkę – zaczyna się od 5,80 i podopiecznych Didiera Deschampsa, kończy zaś na 13,00 graczy Franka de Boera. Spektrum – jak sami widzicie – jest bardzo szerokie.

Kto gra na Euro 2020?

grupy na euro 2020

H2: Faworyci do wygrania Euro 2020

Francja

kurs Fuksiarz.pl: 5.60

Mistrz Świata zostaje natychmiast Mistrzem Europy? Taka historia zdarzyła się dwa razy i napisała ją Hiszpania oraz… Francja. Nietrudno się zatem dziwić, że to podopieczni Deschampsa są faworytami w oczach Fuksiarz.pl, tym bardziej, że ich forma jest naprawdę dobra. W ciągu ostatniego roku – pomijając mecze towarzyskie, które nie świadczą absolutnie o niczym – nie przegrali żadnego spotkania. Żeby było jeszcze bardziej imponująco – Trójkolorowi zremisowali w tym czasie zaledwie dwa spotkania, gdy na drodze stanęła im Ukraina, a wcześniej Portugalia. Nie ma to jednak zbyt dużego znaczenia, skoro i Portugalczyków, i Ukraińców zdołali wcześniej pokonać, podobnie jak uczynili z Chorwatami czy Szwedami.

Wobec tych okoliczności, powrotu do kadry Karima Benzemy, dobrych, indywidualnych sezonów niemal każdego z reprezentantów, nie ma właściwie żadnych powodów do tego, by Francję z listy faworytów skreślać. Jeśli nie siądzie im atmosfera, powinni dojść bardzo daleko, nawet jeśli trafili do grupy śmierci, gdzie przyjdzie im grać z Niemcami, Węgrami i Portugalią.

kurs na zwycięstwo Francji

Anglia

kurs Fuksiarz.pl: 6.30

Anglików los w fazie grupowej potraktował znacznie łagodniej – Chorwacja, Szkocja, Czechy. Bez spotkania, które można zlekceważyć, a jednocześnie bez meczu, w którym trzeba by trząść portkami. Synowie Albionu są nie tylko faworytami w tym wąskim gronie, ale też jedną z tych reprezentacji, na które stawia się najmocniej. Powody są oczywiste – Harry Kane był najlepszym strzelcem eliminacji, ma za sobą bardzo udany sezon w Tottenhamie. Cała wyjściowa jedenastka wypchana jest piłkarzami Premier League oraz Jadonem Sancho z Bundesligi. Pod względem personalnym Anglicy znowu wyglądają świetnie. Pytanie, czy to samo można powiedzieć o ich szkoleniowcu.

Na Garetha Southgate’a spływa dość dużo krytyki, mimo że jego podopieczni bez większych przeszkód awansowali na Mistrzostwa Europy. Kwestionuje się jednak nie tyle wyniki, co styl, który do nich prowadzi. Według ekspertów na Wyspach, Synowie Albionu zbyt często mieli szczęście, zbyt ochoczo oddawali rywalowi piłkę. Na tej podstawie Anglicy mają dość oszczędną postawę i oczekiwania wobec swoich reprezentantów, co oczywiście nie znaczy, że ich ukochana kadra nie jest jednym z faworytów Euro.

Anglia wygra Euro 2020 - kurs

Belgia

kurs Fuksiarz.pl: 7.30

Podobnie myśli się o Belgach, liderach rankingu FIFA. Faktycznie, Czerwone Diabły potrafią napsuć krwi nie jednemu rywalowi, a przy okazji czynią to w takim stylu, że nawet nie ma o czym dyskutować. O ich klasie najlepiej świadczy sytuacja z meczu z Czechami. Nasi południowi sąsiedzi postawili się, grali z podopiecznymi Roberto Martineza niemal na tym samym poziomie, co było przyjęte z szokiem niemal tak dużym, jak gdyby Czesi tych Belgów zupełnie rozbili.

Dziwi to tylko fragmentarycznie, wszak w ciągu ostatnich 12 miesięcy przegrali tylko raz. Wracali na tarczy po spotkaniu z Anglią, które stało się podwaliną ekipy z Niderlandów do serii pięciu zwycięstw z rzędu. Wynik tym bardziej imponujący, że Belgowie pokonali wówczas Szwajcarów, Anglików, Duńczyków oraz Walijczyków. Wszystkie te reprezentacje pojadą na Euro, a gracze Kaspera Hjulmanda zmierzą się z Czerwonymi Diabłami w fazie grupowej…

Belgia wygra Euro 2020 kurs

Niemcy

kurs Fuksiarz.pl: 8.80

Ostatni taniec Joachima Loewa i pożegnanie się z kadrą w najlepszym możliwym stylu? Byłoby to pewne zaskoczenie, ale kto ma to zrobić, jeśli właśnie nie Niemcy. Co z tego, że nie idzie, co z tego, że na drodze do awansu pojawiły się mniejsze i większe potknięcia. Rola faworytów została naszym zachodnim sąsiadom wypalona na czole i nie rozmazuje jej nawet porażka z Macedonią Północną.

Kiedy przychodzi do wielkiego turnieju, przychodzi wielkie granie. Tym bardziej, że Niemcy będą chcieli zrobić wszystko, by jakoś zrehabilitować się za kompromitację na Mistrzostwach Świata. Sytuację mają najlepszą z możliwych, wszak potencjalnie mogą napsuć krwi Portugalczykom lub Belgom. Wendetta będzie trudna, lecz wyprzedzenie którejś z tych ekip już wówczas przyzna rację tym, którzy stawiają na podopiecznych Loewa. Będzie to bowiem ucieleśnienie ich mistrzowskich aspiracji.

Niemcy wygrają Euro 2020

Hiszpania

kurs Fuksiarz.pl: 9.20

Te same mają rzecz jasna Hiszpanie, nawet jeśli wiele osób psioczy na ich kadrę. Faktycznie – nie wygląda ona tak imponująco, jak miało to miejsce w latach ubiegłych. Jednakże czymś, co wyróżnia ekipę Luisa Enrique, jest kolektyw. To właśnie dzięki niemu udało się pokonać w ciągu ostatniego roku Szwajcarię, Ukrainę, a nade wszystko rozbić Niemcy aż 6:0.

Jasne, przydarzyło się w owym czasie mnóstwo remisów, między innymi z Grecją, ale status Hiszpanii wciąż pozostaje niezmienny. Nie jest tak wyraźnym faworytem jak Francja lub Anglia, ale wciąż wiele osób na nią stawia. Wpływ na to ma z pewnością grupa, którą ekipa z Półwyspu Iberyjskiego otrzymała względnie łatwą. Szwedzi, Słowacy oraz reprezentacja Polski. Jakkolwiek byśmy chcieli zakrzywić rzeczywistość, nie możemy nie przyjąć, że to Hiszpanie są w tej stawce murowanym kandydatem do awansu z pierwszego miejsca.

Hiszpania wygra Euro 2020 kurs

Szanse Polski na wygranie Euro 2020

Jeśli ktoś ma w sobie nieskończone pokłady patriotyzmu, może pokusić się o obstawienie zwycięstwa reprezentacji Polski. Czy jest to roztropne? Nie nam to oceniać, ale Fuksiarz płaci 80 złotych za każdą postawioną złotówkę. Taki sam kurs widnieje na wiktorię Ukrainy oraz Rosji, większe zaś szanse daje się na ostateczny triumf reprezentacji Szwajcarii.

Trzeba jednak przyznać, że nie wypadamy tak najgorzej w tym bukmacherskim zestawieniu. Za nami uplasowało się aż dziewięć reprezentacji, w tym Walijczycy, Czesi i nasi grupowi rywale – Szwedzi oraz Słowacy. Idąc tym tropem, można pomyśleć o obstawieniu samego awansu Polski z fazy grupowej. Wydaje nam się, że to plan minimum na to Euro, którego realizację przyjmiemy na chłodno. Wszystko jednak, co wydarzy się po pierwszej fazie zmagań, będzie już otwartą księgą, z której trudno cokolwiek wywróżyć.

Szanse Polski na wygranie Euro są, ale niemal takie, jakie ma każda inna reprezentacja. Jeśli powtórzymy wynik sprzed pięciu lat, z pewnością na naszych twarzach zagości uśmiech. Na więcej nas zwyczajnie chyba nie stać.

Kto wygra piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2021 roku?

24 reprezentacje, sześć grup, awanse bezpośrednie, awanse z trzeciego miejsca. Droga do zwycięstwa w Mistrzostwach Europy jest długa, kręta i bardzo rzadko usłana różami. Największe szanse na zwycięstwo daje się Francji, ale przecież trafiła ona do takiej grupy, że nie będzie to nieprawdopodobną sensacją, jeśli Trójkolorowi pojadą do domu już po pierwszej fazie.

Dalej według kursów bukmacherskich jest Anglia – reprezentacja mocna, grupa stosunkowo prosta, ale też trudno wyrzucić z pamięci gen, który sprawiał, że Synowie Albionu konsekwentnie wygłupiali się na wielkich turniejach. Belgowie podobnie – tyle się o nich mówi, a jedynym znaczącym osiągnięciem było póki co trzecie miejsce na Mistrzostwach Świata. Trzej faworyci, przy każdym można mieć mniejsze lub większe ale. To tylko pokazuje jak wyrównana jest stawa i jak nieprzewidywalne może być ostateczne rozstrzygnięcie. Szykują się wielkie emocje, ale komu finalnie przyniosą one łzy smutki, a komu okrzyki radości? Na to musimy poczekać jeszcze ponad miesiąc.

#WeszłoFuksem
30.07.2021

Tona szczęścia w ESA, ekspert z Tokio i badminton na wagę trzech stówek

Łączny kurs 18.88 na treblu z Ekstraklasy. 7/7 z Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Zwycięstwo Legii zagrane za tysiaka. Trebel na live z igrzysk. Taki sympatyczny zestaw kuponów mamy dla was w naszym cyklu #WeszłoFuksem. Co tydzień wybieramy najciekawsze kupony z Fuksiarza, żeby uplastycznić i unaocznić wam, że komuś naprawdę wchodzą te szalone kupony! Różnie układał […]
30.07.2021
Weszło
21.07.2021

Podolski zostanie królem strzelców albo zaliczy bramkę sezonu?

Lukas Podolski trafił do Górnika Zabrze i jest to oczywiście piękna historia, tak wyczekiwany powrót do domu, natomiast dalej też musi być coś dopisane. Już na boisku. Nie wystarczy, że Podolski się uśmiechnie i sprzeda parę ładnych zdań. Potrzebne są też bramki, asysty, wpływ na zespół. Wszyscy się zastanawiamy – jak to z Podolskim w […]
21.07.2021
#WeszłoFuksem
14.07.2021

Euro, Copa America, tenis i UFC – czyli jak obłowić się w Fuksiarzu

Euro za pasem, zatem codzienne typowanko też za nami. No chyba, że ktoś lubi typować hokeja w poniedziałek, we wtorek i środę Ligę Mistrzów, w czwartek Ligę Europy, a w weekend Ekstraklasę i między to wplata siatkówkę. Tak czy siak – czas podsumować wasze najlepsze kupony w cyklu „Weszło Fuksem”. Co mamy dzisiaj? UFC, Euro, […]
14.07.2021
#WeszłoFuksem
09.07.2021

Kupon Kowala, tenisowa tasiemka i królowie Euro

„Weszło Fuksem”, to nasz cotygodniowym cykl, w którym bierzemy sobie na tapet pięć najciekawszych (i często wygranych) kuponów z Fuksiarza. Co mamy w tym tygodniu? Potężny kupon potężnego Kowala. Tasiemkę na dwanaście meczów tenisowych. Specjalność zakładu Fuksiarza. No ludzie, czego my nie mamy – tak pytajcie, to będzie łatwiej. Klasyczny zestaw McKupon – czyli pewniaczek, […]
09.07.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
07.07.2021

Fuksiarz rejestracja – jak założyć konto w Fuksiarz.pl?

Wszystko ma swój początek. Życie, związek, praca, zajawki. Początek ma też typowanie w Fuksiarz.pl. Wybaczcie ten górnolotny i pompatyczny wstęp – zwłaszcza, że rejestracja w Fuksiarzu jest banalna, prosta, a sam proces zakładania konta niezwykle sprawny. Ponadto u tego bukmachera możecie przejść przez tzw. etap szybkiej rejestracji. No to co? Czas przeprowadzić was przez to […]
07.07.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
06.07.2021

Fuksiarz kod promocyjny lipiec 2021 + najwyższe promocje!

Z bukmacherami jest tak, że lubimy najbardziej ich wtedy, gdy kupony rozliczane są na zielono. Ale jak wiadomo – nie zawsze tak jest. Natomiast zawsze w Fuksiarz.pl można dostać kody promocyjne na start – to trochę tak, jak gospodarz wita nas ciepłym posiłkiem i smaczną herbatką. No i Fuksiarz w taki sposób was wita w […]
06.07.2021
Euro 2020
14.07.2021

Wybrano najładniejszą bramkę Euro. Zwycięzca mógł być tylko jeden

UEFA za pośrednictwem portali społecznościowych przedstawiła rezultat głosowania na najładniejszego gola zakończonych kilka dni temu mistrzostw Europy. Zwyciężyło trafienie Patrika Schicka w spotkaniu ze Szkocją.  Na gola czeskiego napastnika z połowy boiska zagłosowało prawie 800 tysięcy internautów. Drugie miejsce w głosowaniu zajął Paul Pogba, który popisał się pięknym trafieniem w meczu ze Szwajcarią, a trzecie […]
14.07.2021
Euro 2020
14.07.2021

Helik: – Po Euro panuje atmosfera wielkiego niedosytu

Jaka atmosfera panowała w reprezentacji Polski podczas Euro 2020? Co poszło nie tak? Dlaczego nie zagrał ani minuty? Jak ocenia Paulo Sousę? Czy jest zadowolony ze swoich dotychczasowych występów w reprezentacji Polski? Czy ma jakieś ciekawe oferty transferowe? Na te i na inne pytania w dłuższej rozmowie na antenie Weszło Fm odpowiedział piłkarz Barnsley i […]
14.07.2021
Euro 2020
13.07.2021

Statystyczne podsumowanie Euro. Kto błyszczał w Excelu?

Euro za nami, felietony napisane, czas zajrzeć w raporty statystyczne. Wiadomo, że same liczby trzeba oceniać w pewnym kontekście, ale też z samych liczb można wyciągnąć pewne tendencje, ciekawostki, zaskakujące fakty. Na przykład – jesteśmy przekonani, że nie zgadlibyście, że najwięcej „siatek” na Euro założył… Harry Kane. Ale dobra, czas na konkrety. Tak sobie przejrzeliśmy […]
13.07.2021
Euro 2020
13.07.2021

Piękność (Euro 2020), która zebrała mniejszą widownię niż w 2016 roku

Kiedy oglądaliśmy najbardziej emocjonujące mecze mistrzostw Europy, myśleliśmy, że nie ma obecnie lepszej reklamy futbolu. Ten, jak stwierdził przy okazji ogłoszenia projektu Superligi Florentino Perez, potrzebuje nowych bodźców, żeby zachęcić rzeszę młodych widzów do oglądania. Teza brzmiała następująco: duża część z nich nie potrafi usiedzieć dłużej przed ekranem telewizora, bo mecze są za długie i […]
13.07.2021
Euro 2020
13.07.2021

Anglicy chcą powtórzenia meczu. Ludzie kochani…

Anglicy zrobili bardzo dużo, żeby stracić sympatię kibiców całego świata. Ale – jak widać – jeszcze nie powiedzieli ostatniego słowa, jeszcze im mało. Na stronie change.org powstała petycja o powtórzenie finału mistrzostw Europy. Podpisało ją już 98 tysięcy osób. Złapcie się czegoś stabilnego, bo działalność angielskich „aktywistów kibicowskich” jest naprawdę mocna. Dlaczego finał miałby ich […]
13.07.2021
Euro 2020
13.07.2021

Juventus i Serie A – klubowi zwycięzcy EURO 2020

Dwa lata z rzędu odpadali z Ligi Mistrzów, tuż po zakończeniu fazy grupowej, z niżej notowanym rywalem. Po blisko dekadzie stracili tron w kraju. Mało tego – do końca bili się o to, żeby w ogóle skończyć sezon na podium. I co? I tak Juventus, panowie, i tak Juventus mistrzem. Stara Dama to największy klubowy […]
13.07.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
06.07.2021

Fuksiarz kod promocyjny lipiec 2021 + najwyższe promocje!

Z bukmacherami jest tak, że lubimy najbardziej ich wtedy, gdy kupony rozliczane są na zielono. Ale jak wiadomo – nie zawsze tak jest. Natomiast zawsze w Fuksiarz.pl można dostać kody promocyjne na start – to trochę tak, jak gospodarz wita nas ciepłym posiłkiem i smaczną herbatką. No i Fuksiarz w taki sposób was wita w […]
06.07.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
28.05.2021

Manchester City vs Chelsea – kursy na finał Ligi Mistrzów

W przeciągu dwóch dekad po raz trzeci w finale Ligi Mistrzów zobaczymy dwa angielskie zespoły. Kursy bukmacherskie na mecz Manchester City vs Chelsea uderzająco przypominają te sprzed dwóch lat, kiedy to o puchar Ligi Mistrzów walczył Tottenham z Liverpoolem. Kibice na pewno życzą sobie, by scenariusz zbliżającego się spotkania był na wskroś inny i bardziej […]
28.05.2021
Weszło
07.05.2021

Typuj zakłady na Galę Ekstraklasy w Fuksiarz.pl!

Starzyński z golem z rzutu wolnego po kursie 20.00? Makana Baku z dwoma golami do końca sezonu po kursie 15.00? Błażej Augustyn z żółtą kartką po kursie 4.00? Do tego możliwość obstawienia kto zgarnie nagrody Ekstraklasy? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Ekstraklasę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym […]
07.05.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
01.05.2021

Valencia namiesza w walce o mistrzostwo Hiszpanii?

Czasy dla kibiców „Nietoperzy” są, jakie są. Valencia sama nie ma szans włączyć się do walki o tytuł, a w obecnym i poprzednim sezonie szczytem jej marzeń jest walka o miejsce w środku stawki. Ale nie oznacza to, że czołówka może traktować Los Murcielagos jak piniatę. Przekonał się o tym Real Madryt, który w Valencii przegrał 1:4, […]
01.05.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
30.04.2021

Zakłady specjalne na Ekstraklasę! Kurs 15.00 na gola Świerczoka zza pola karnego

Jakub Świerczok z golem zza szesnastu metrów po kursie 15.00? Richmond Boakye z celnym strzałem – jakimkolwiek – po kursie 2.00? Legia wreszcie strzelająca z rzutu wolnego po kursie 20.00? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Ekstraklasę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym są zakłady specjalne na Ekstraklasę? To […]
30.04.2021
Weszło
28.04.2021

Czy Roma nawiąże walkę z Manchesterem United?

Włoskie zespoły poniosły w tym sezonie spektakularną klęskę w europejskich pucharach. Wyszła straszna bida z nędza. Na ich szczęście honoru tamtejszego futbolu klubowego dzielnie broni AS Roma. Rzymianie stoją przed szansą awansu do finału Ligi Europy, ale czeka ich bardzo trudne zadanie. Przeciwnikiem ekipy Paulo Fonseki będzie Manchester United, a pierwsze starcie tych drużyn odbędzie […]
28.04.2021

Możliwość komentowania została wyłączona.

Euro 2020
14.07.2021

Wybrano najładniejszą bramkę Euro. Zwycięzca mógł być tylko jeden

UEFA za pośrednictwem portali społecznościowych przedstawiła rezultat głosowania na najładniejszego gola zakończonych kilka dni temu mistrzostw Europy. Zwyciężyło trafienie Patrika Schicka w spotkaniu ze Szkocją.  Na gola czeskiego napastnika z połowy boiska zagłosowało prawie 800 tysięcy internautów. Drugie miejsce w głosowaniu zajął Paul Pogba, który popisał się pięknym trafieniem w meczu ze Szwajcarią, a trzecie […]
14.07.2021
Euro 2020
14.07.2021

Helik: – Po Euro panuje atmosfera wielkiego niedosytu

Jaka atmosfera panowała w reprezentacji Polski podczas Euro 2020? Co poszło nie tak? Dlaczego nie zagrał ani minuty? Jak ocenia Paulo Sousę? Czy jest zadowolony ze swoich dotychczasowych występów w reprezentacji Polski? Czy ma jakieś ciekawe oferty transferowe? Na te i na inne pytania w dłuższej rozmowie na antenie Weszło Fm odpowiedział piłkarz Barnsley i […]
14.07.2021
Euro 2020
13.07.2021

Statystyczne podsumowanie Euro. Kto błyszczał w Excelu?

Euro za nami, felietony napisane, czas zajrzeć w raporty statystyczne. Wiadomo, że same liczby trzeba oceniać w pewnym kontekście, ale też z samych liczb można wyciągnąć pewne tendencje, ciekawostki, zaskakujące fakty. Na przykład – jesteśmy przekonani, że nie zgadlibyście, że najwięcej „siatek” na Euro założył… Harry Kane. Ale dobra, czas na konkrety. Tak sobie przejrzeliśmy […]
13.07.2021
Euro 2020
13.07.2021

Piękność (Euro 2020), która zebrała mniejszą widownię niż w 2016 roku

Kiedy oglądaliśmy najbardziej emocjonujące mecze mistrzostw Europy, myśleliśmy, że nie ma obecnie lepszej reklamy futbolu. Ten, jak stwierdził przy okazji ogłoszenia projektu Superligi Florentino Perez, potrzebuje nowych bodźców, żeby zachęcić rzeszę młodych widzów do oglądania. Teza brzmiała następująco: duża część z nich nie potrafi usiedzieć dłużej przed ekranem telewizora, bo mecze są za długie i […]
13.07.2021
Euro 2020
13.07.2021

Anglicy chcą powtórzenia meczu. Ludzie kochani…

Anglicy zrobili bardzo dużo, żeby stracić sympatię kibiców całego świata. Ale – jak widać – jeszcze nie powiedzieli ostatniego słowa, jeszcze im mało. Na stronie change.org powstała petycja o powtórzenie finału mistrzostw Europy. Podpisało ją już 98 tysięcy osób. Złapcie się czegoś stabilnego, bo działalność angielskich „aktywistów kibicowskich” jest naprawdę mocna. Dlaczego finał miałby ich […]
13.07.2021
Euro 2020
13.07.2021

Juventus i Serie A – klubowi zwycięzcy EURO 2020

Dwa lata z rzędu odpadali z Ligi Mistrzów, tuż po zakończeniu fazy grupowej, z niżej notowanym rywalem. Po blisko dekadzie stracili tron w kraju. Mało tego – do końca bili się o to, żeby w ogóle skończyć sezon na podium. I co? I tak Juventus, panowie, i tak Juventus mistrzem. Stara Dama to największy klubowy […]
13.07.2021
Euro 2020
12.07.2021

Srebrny medal parzy, czyli o ambicji słów kilka

Łzy w oczach Grealisha, konwulsyjny płacz Saki, niedowierzanie Sterlinga. Nieobecny wzrok Kane’a, załamany Stones, pozostali z nietęgą miną. Kiedy wybrzmiał pierwszy ryk radości włoskich piłkarzy po ostatnim rzucie karnym, Anglikom świat zwalił się na głowę. Wtedy, moi drodzy, liczy się tylko myśl, że przegrałeś. Nie ma znaczenia, że to finał wielkiego turnieju, a ty kończysz […]
12.07.2021
Euro 2020
12.07.2021

Symboliczne łzy szczęścia Roberto Manciniego

Życie zawodowe jest sumą wielu doświadczeń. Sukcesy nierzadko rodzą się w bólach i są okupione tytaniczną pracą, a za chwilę odchodzą w zapomnienie. Z porażką zaś człowiek musi uporać się w samotności, boleśnie przetrawić. Klęska potrafi odcisnąć niesamowite piętno na psychice człowieka. Aktualnie Roberto Mancini znajduje się na szczycie. W imponującym stylu wskoczył na trenerski […]
12.07.2021
Euro 2020
12.07.2021

Anglia przegrała. Nie może jednak pozwolić, by stracić to pokolenie

Rzuty karne na pewno nie są loterią. To pojedynek bardzo złożony, jednak czynnikiem, na który ma się najmniejszy wpływ, a zarazem jest on determinujący, jest stres. Teoretycznie – im mniejsze doświadczenie, tym więcej nerwów może się pojawić. Anglicy przekonali się o tym bardzo boleśnie. Wiek zawodników, którzy podeszli do jedenastki? Kane – 28 lat. Maguire […]
12.07.2021
Euro 2020
12.07.2021

Najważniejsze sceny EURO 2020

Mistrzostwa Europy 2020 za nami! Wspaniały to był turniej, nie zapomnimy go nigdy. A żeby jeszcze lepiej go zapamiętać, cofnęliśmy się o miesiąc w poszukiwaniu najlepszych i najważniejszych wydarzeń EURO 2020. Nie ukrywamy: działo się sporo, więc nie ma co przedłużać. Zapraszamy w podróż po najlepszej reprezentacyjnej imprezie w XXI wieku. Dramat Christiana Eriksena Drugi […]
12.07.2021
Euro 2020
12.07.2021

Sirigu cichym bohaterem finału?

Czasem ci, o których wydaje się, że nie dali za wiele drużynie, w istocie byli jej dobrymi duchami. Często zapominamy o tym, jak wiele nam umyka tylko oglądając boisko i wąski strumyk doniesień z szatni. Szatni, która zawsze żyje swoim życiem. Salvatore Sirigu na tym turnieju wszedł na chwilę z Walią i to by było […]
12.07.2021
Euro 2020
12.07.2021

Jedenastka kozaków Euro #7. Kłopot bogactwa oznacza, że to był piękny turniej

To było kozackie Euro pod względem piłkarskim. Możemy z przekąsem mówić o organizacji i tym poronionym pomyśle gry na stu stadionach, ale czysto piłkarsko – poezja. Cieszyć możemy się też przy kompletowaniu jedenastki tego turnieju, bo mamy prawdziwy kłopot bogactwa. Przy kilku zawodnikach toczyliśmy zacięty bój, ale ostatecznie jednogłośnie przyjęliśmy zestawienie jedenastu najlepszych grajków Euro. […]
12.07.2021
Euro 2020
12.07.2021

Polska zarobiła na Euro dziesięć milionów

Medale, nagrody – to wszystko fajne. Ale za wynik w turnieju federacje dostają też konkretne pieniądze. Po wczorajszym meczu znamy już finalny podział łupów za Euro 2020. Włochy – 34 miliony euro Anglia – 30.25 miliona euro Hiszpania – 22.5 miliona euro Dania – 21 milionów euro Belgia – 19 milionów euro Czechy, Szwajcaria – […]
12.07.2021
Euro 2020
12.07.2021

„Southgate podejmował dziwne decyzje”

Tony Adams rozegrał wspólnie z Garethem Southgatem niejeden mecz w kadrze Anglii lat dziewięćdziesiątych – był choćby kapitanem podczas Euro 1996. Adams po wczorajszym meczu nie patrzył jednak na dawną przyjaźń, tylko wypunktował szereg dziwnych decyzji selekcjonera reprezentacji Anglii. Tony Adams: – Kiedy nie osiągasz wyniku, to musiałeś podjąć złe decyzje, prawda? Dla mnie ten […]
12.07.2021
Euro 2020
12.07.2021

Moment, w którym Southgate w końcu się pomylił

Jeśli płakał, to jego łzy mogły zniknąć, wszak tak dzieje się z nimi podczas deszczu. Jeśli płakał, to dziwić mu się szalenie trudno, wszak znowu w tym najważniejszym momencie po prostu zawiódł. Gareth Southgate pokazał, że selekcjonerem jest świetnym, ale wciąż musi się pilnie uczyć.  Przez cały turniej kroczył po cienkim lodzie. Przynajmniej pozornie, skoro […]
12.07.2021
Euro 2020
12.07.2021

Chiesa został prawdziwym piłkarzem

Swojego czasu Stefano Pioli rzucił, że Federico Chiesa będzie najlepszym włoskim piłkarzem. Usłyszał to Cesare Prandelli. Zakasał rękawy i przelicytował szkoleniowca Milanu. Orzekł, że potencjału Chiesy nie można ograniczać do Półwyspu Apenińskiego, bo to talent zdolny do stania się najlepszym zawodnikiem na świecie. 23-letni skrzydłowy dzielił piłkarskie Włochy na tych, którzy kochali go za oszałamiającą […]
12.07.2021
Euro 2020
12.07.2021

Dobrze, że futbol nie wrócił do patologicznego domu

Przed finałem Euro 2020 zapanował podział rodem z filmów, w których dobro walczy ze złem w postaci jednego antagonisty-kozaka. Anglia kontra reszta świata – podział, który nie został wyssany z palca i nie wziął się znikąd. Do pierwszego gwizdka na Wembley kibice „gospodarzy” wyraźnie bowiem pracowali na to, żeby dać się nie polubić, może nawet […]
12.07.2021
Euro 2020
12.07.2021

Pickford był szósty w kolejce do karnych!

To, co Gareth Southgate zrobił z karnymi Anglików, należy nazwać przekombinowaniem. A i to delikatne określenie. Dwie zmiany na karne, Saka strzelający jako piąty… A teraz jeszcze okazuje się, że Pickford miał strzelać jako szósty. Gareth going around his choices from Rashford onwards. 3 = Rashford 4 = Sancho 5 = Saka 6 = Pickford […]
12.07.2021