post

Kadra reprezentacji Ukrainy na Euro 2020

Nazwisko Pozycja Klub
Andrij Piatow(c)bramkarzSzachtar Donieck
Anatolij TrubinbramkarzSzachtar Donieck
Heorhij BuszczanbramkarzDynamo Kijów
Ołeksandr KarawajewobrońcaDynamo Kijów
Ołeksandr TymczykobrońcaDynamo Kijów
Eduard SobolobrońcaClub Brugge
Witalij MykołenkoobrońcaDynamo Kijów
Illa ZabarnyjobrońcaDynamo Kijów
Denys PopowobrońcaDynamo Kijów
Serhij KrywcowobrońcaSzachtar Donieck
Mykoła MatwijenkoobrońcaSzachtar Donieck
Taras StepanenkopomocnikSzachtar Donieck
MarlospomocnikSzachtar Donieck
Serhij SydorczukpomocnikDynamo Kijów
Mykoła SzaparenkopomocnikDynamo Kijów
Wiktor CyhankowpomocnikDynamo Kijów
Jewhenij MakarenkopomocnikKV Kortrijk
Ołeksandr ZubkowpomocnikFerencvaros
Heorhij SudakowpomocnikSzachtar Donieck
Rusłan MalinowskipomocnikAtalanta Bergamo
Roman BezuspomocnikKAA Gent
Ołeksandr ZinczenkopomocnikManchester City
Andrij JarmołenkopomocnikWest Ham United
Roman JaremczuknapastnikKAA Gent
Artem BiesiedinnapastnikDynamo Kijów
Artem DowbyknapastnikDnipro-1

Ukraina: Analiza reprezentacji

W reprezentacji Ukrainy kilku ekspertów upatruje cichego kandydata nawet do strefy medalowej mistrzostw Europy. Co jest naturalnie typem niezwykle odważnym, jeżeli spojrzymy na historyczne dokonania kadry naszych wschodnich sąsiadów. Na mistrzostwach świata w 2006 roku Ukraińcy dotarli wprawdzie aż do ćwierćfinału, ale to jak dotąd ich jedyny znaczący sukces na imprezie rangi mistrzowskiej.

Nie sposób wszakże nie odnotować, że pod wodzą Andrija Szewczenki drużyna poczyniła na przestrzeni kilku lat spore postępy. Choć przecież dla samego “Szewy” praca z kadrą to absolutny trenerski debiut. 44-latek zaczynał jako asystent Mychajła Fomenki, ale już po kilku miesiącach działalności w sztabie przejął stery z rąk doświadczonego szkoleniowca. Ukraina nie wyszła z grupy podczas Euro 2016, przegrywając między innymi starcie z reprezentacją Polski, co zaowocowało spodziewanym odejściem Fomenki. Już podczas mistrzostw ukraińskie media donosiły zresztą o konflikcie wewnątrz drużyny. Ponoć Szewczenko miał podważać autorytet swojego zwierzchnika i czyhać na zajęcie posady pierwszego trenera.

Ile w tym prawdy – trudno powiedzieć, ale nie ma co ukrywać, że Fomenko znalazł się w paskudnym położeniu, od kiedy tylko federacja dołączyła byłego napastnika Milanu do jego sztabu. Szewczenko to sportowiec cieszący się na Ukrainie gigantycznym respektem i statusem bohatera, więc było jasne, że choćby i najmniejsze potknięcie selekcjonera natychmiast skończy się tym, iż na jego stanowisko wskoczy asystent. Niezbyt komfortowa sytuacja. – Przyznaję, że rozważaliśmy powołanie Szewczenki na stanowisko pierwszego trenera, ale Fomenko wypełnił swoją misję – mówił Wołodimir Geninson, przedstawiciel ukraińskiej federacji… w lutym 2016 roku, ogłaszając włączenie “Szewy” do sztabu kadry. Można sobie tylko wyobrażać, jak poczuł się Fomenko słysząc takie oświadczenie na kilka miesięcy przed mistrzostwami Europy, na które przecież z zespołem awansował. To tylko pokazuje, jak olbrzymie było na Ukrainie ciśnienie, żeby jak najszybciej uczynić z Szewczenki selekcjonera.

Ulubieniec ukraińskich kibiców stanął przed bardzo trudnym zadaniem. Nominację Szewczenki na selekcjonera oczywiście potraktowano z nadzieją i entuzjazmem, ale też nie aż tak wielkim, jak można się było spodziewać. Ostatecznie “Szewa” jako członek sztabu szkoleniowego też musiał na siebie wziąć część odpowiedzialności za katastrofalny występ drużyny narodowej we Francji.

Nie przybył do kadry z zewnątrz, jak jeździec na białym koniu.

Dość szybko jednak udowodnił, że na selekcjonera się całkiem nieźle nadaje. Nie udało mu się awansować na mundial w Rosji, fakt, ale już na Euro 2020 jego podopieczni zakwalifikowali się z dużym spokojem. Odnieśli w ostatnich latach kilka znaczących zwycięstw – między innymi z Hiszpanią, Portugalią, Szwajcarią czy Serbią. Było też okrutne 1:7 w towarzyskim starciu z Francją, albo 0:3 w rewanżu ze Szwajcarami w Lidze Narodów, lecz tych pozytywnych akcentów za kadencji Szewczenki jak na razie można wyliczyć znacznie, znacznie więcej niźli pesymistycznych. Z drugiej strony – podczas marcowego zgrupowania Ukraina podzieliła się punktami z Francją, Finlandią i Kazachstanem, a potem zremisowała też towarzysko z Bahrajnem. Może się zatem okazać, że przełożenie Euro sprawiło, iż drużyna pod wodzą Szewczenki swój szczytowy moment ma już za sobą.

Jak to zatem z Ukrainą jest? To cały czas drużyna na fali wznoszącej, czy już wytraciła impet? Zapytaliśmy Kamila Rogólskiego, który pilnie śledzi ukraińską scenę piłkarską. – Widać było w meczach z Finlandią i Kazachstanem, że Szewczenko z powodu wielu absencji musiał przemodelować taktykę i to niekorzystnie wpłynęło na zespół. Zawsze bardzo dużym problemem tej drużyny jest to, że różnice między pierwszą jedenastką a ławką rezerwowych jest spora. Ten problem jest od początku kadencji Szewczenki. Brakuje alternatyw. „Szewa” próbował ostatnie miesiące wykorzystać na kreowanie nowych postaci, w paru przypadkach się to udało, ale wyniki były w efekcie kiepskie.

– Rok temu o tej porze reprezentacji towarzyszył wręcz hurraoptymizm – dodaje ekspert. – Ostatnie miesiące nauczyły Ukraińców, by patrzeć na turniej z większym dystansem. Gdybym miał to ocenić na jakiejś skali, gdzie 10 to jest totalny hurraoptymizm, to teraz nastawienie kibiców i dziennikarzy jest mniej więcej na poziomie 7/10. Cały czas optymistyczne, ale nie aż tak bardzo jak przed pierwotnym terminem Euro.

Wyjściowa „11” Ukrainy

Ostatnie mecze Ukrainy

Data/turniej Gospodarze Wynik Goście
7 czerwca 2021 towarzyski Ukraina flag - : -
flag Cypr
3 czerwca 2021 towarzyski Ukraina flag 1 : 0
flag Irlandia Północna
23 maja 2021 towarzyski Ukraina flag 1 : 1
flag Bahrajn
31 marca 2021 El. MŚ Ukraina flag 1 : 1
flag Kazachstan
28 marca 2021 El. MŚ Ukraina flag 1 : 1 flag Finlandia

Ukraina: Droga do EURO 2020

L.p. Zespół Pkt M W R P Br+ Br- +/-
1.
flaga Ukraina
Ukraina
208620174+13
2.
flaga Portugalia
Portugalia
178521226+16
3.
flaga Serbia
Serbia
14842217170
4.
flaga Luksemburg
Luksemburg
48116716-9
5.
flaga Litwa
Litwa
18017525-20

Największe osiągnięcia historyczne Ukrainy

Z przyczyn oczywistych reprezentacja Ukrainy samodzielnie zadebiutowała na międzynarodowej arenie dopiero w latach 90., a zatem lista jej sukcesów nie jest jak na razie zbyt imponująca. Największym dokonaniem naszych wschodnich sąsiadów pozostaje niewątpliwie awans do ćwierćfinału na mistrzostwach świata w Niemczech w 2006 roku. Drużyna wystąpiła wówczas w gwiazdorskim składzie – z Szewczenką, Tymoszczukiem, Husiewem, Worobiejem, Woroninem, Rebrowem i wieloma innymi kozakami. Kolejne pokolenia nie były aż tak utalentowane, ale wielu młodych wilczków, którym wróżono wielkie kariery, zagubiło się gdzieś i przepadło po drodze.

Na mistrzostwach Europy ukraińska kadra pojawiła się jak dotąd dwukrotnie – w 2012 i 2016 roku. Ani razu nie wyszła z grupy. Trzeba wszakże pamiętać, że urodzeni na Ukrainie zawodnicy byli często bardzo mocnymi punktami reprezentacji Związku Radzieckiego, żeby wymienić choćby takie sławy jak Ołeh Błochin, albo całą plejadę finalistów Euro 1988 – Anatolijaa Demianenkę, Wasyla Raca, Hennadija Łytowczenkę, Ołeksandra Zawarowa, Ołeksija  Mychajłyczenkę, Ołeha Protasowa czy Ihora Biełanowa.

Selekcjoner reprezentacji Ukrainy

Andrij Szewczenko nie boi się zaskakujących, nawet niepopularnych decyzji. Stawia na młodych piłkarzy, niekiedy nawet nastolatków. Zdarzało się jego ekipie płacić za to wysoką cenę, bo brak doświadczenia wychodził na jaw w starciach z potężnymi przeciwnikami, ale długofalowo – efekty są dość dobre. Sam „Szewa” zawsze zresztą podkreślał, że stara się na kadrę patrzeć w szerszej perspektywie. Na przykład przed ostatnią edycją Ligi Narodów stwierdził, że jego zespół nie ma żadnego sportowego celu do osiągnięcia, liczy się tylko rozwój poszczególnych graczy i szlifowanie stylu. Legendarny napastnik Milanu się również poznać jak trener elastyczny pod względem taktycznym. Ukraińcy nie są przywiązani do jednego ustawienia, zdarza im się grać w systemie z trójką stoperów i wahadłowymi, a także w klasycznym, czteroosobowym bloku defensywnym.

Zespół Szewczenki w swoim najlepszym wydaniu prezentował futbol niezwykle efektowny. Jako się jednak rzekło, ostatnie miesiące były już pod tym względem zauważalnie gorsze. Tymczasem jako selekcjoner „Szewa” nie ma jak dotąd doświadczenia w podobnych sytuacjach. Od kiedy objął reprezentację, znalazła się ona na fali wznoszącej. Jak zatem upora się z małym kryzysem formy? Odpowiedź przyniosą dopiero mistrzostwa Europy.

Ciekawostki o Ukrainie

  • Andrij Szewczenko nie zna języka ukraińskiego, ale obiecał kibicom, że się go nauczy
  • legendarny trener Walery Łobanowski po śmierci w 2002 roku został uznany na Ukrainie bohaterem narodowym i otrzymał najwyższe odznaczenia. Władze kraju urządziły mu państwowy pogrzeb, na który przybyło przeszło 100 tysięcy obywateli
  • w ostatnim meczu eliminacji do Euro 2000 Ukraina zremisowała na Łużnikach z Rosją 1:1 i tym samym przekreśliła szanse Sbornej na wyjazd na turniej, co wzbudziło niesłychane emocje w obu krajach. Ostatecznie Ukraińcy też na mistrzostwa nie pojechali – polegli w barażach
  • Andrij Jarmołenko urodził się w ówczesnym Leningradzie, ale nigdy nie rozważał reprezentowania Rosji
  • Taras Stepanenko jest przeciwnikiem tatuowania ciała, ponieważ uważa to za obyczaj pogański
  • Andrij Piatow to ostatni reprezentant Ukrainy, który pamięta jeszcze sukces odniesiony na mistrzostwach świata w Niemczech. Był wówczas rezerwowym bramkarzem i nie zagrał na turnieju ani minuty
  • słynna neapolitańska pieśń ’O sole mio („Moje słońce”) została skomponowana w Odessie
  • po upadku Związku Radzieckiego niepodległa Ukraina stała się jedną z największych atomowych potęg świata, wchodząc w posiadanie kilku tysięcy głowic jądrowych. Przekazała je jednak Rosji w ramach układu budapesztańskiego
  • Ukraińcy noszą obrączki na prawej dłoni
  • we wsi Diłowe nieopodal ukraińskiej miejscowości Rachów znajduje się obelisk mający wyznaczać geograficzny środek Europy

Największa gwiazda reprezentacji Ukrainy

Rusłan Malinowski. 28-letni pomocnik Atalanty Bergamo ewidentnie wskoczył w swój piłkarski prime time. Zakończył sezon z ośmioma golami i dwunastoma asystami w Serie A. Co istotne – prawie cały swój dorobek skompletował w drugiej części rozgrywek, będąc wiosną jednym z liderów ofensywy swojego zespołu i jednym z najlepszych piłkarzy w całej lidze. Tak znakomicie w swoim klubie nie prezentował się nawet Zinczenko.

Malinowski jest groźny przede wszystkim dlatego, że potrafi skrzywdzić rywala na rozmaite sposoby. Kojarzy się go przede wszystkim z bardzo mocnymi uderzeniami zza pola karnego i to jest zrozumiałe – strzały z dystansu należą do głównych atutów Ukraińca. Niewielu jest obecnie piłkarzy w Europie, którzy w tym elemencie gry byliby od Malinowskiego lepsi. Ale nie można zapominać, że ma on znacznie więcej mocnych stron i zwłaszcza jego przegląd pola bywa trochę niedoceniany. Tymczasem Malinowski potrafi obsłużyć partnerów doskonałym podaniem na wolne pole, świetnie się czuje w tak zwanej „małej grze”, w szybkich klepkach przed polem karnym. Centralna część boiska to jego królestwo. Dlatego Szewczenko lubi ustawiać gracza Atalanty bardzo wysoko, może nie jako podwieszonego napastnika, lecz mocno wysuniętego pomocnika.

 
Największy atut

Bardzo mocny środek pola. Malinowski i Zinczenko kapitalnie się uzupełniają, a do tego dochodzi jeszcze niezwykle solidny Stepanenko. Jeżeli „Szewa” odpowiednio poukłada klocki przed startem turnieju, Ukraina będzie drużyną właściwie niemożliwą do zdominowania. Co było jej wielkim atutem w trakcie eliminacje do mistrzostw Europy, gdy podopieczni Szewczenki potrafili skutecznie narzucać przeciwnikom swój styl gry.

 
Największa słabość

Zbyt wąska kadra, zwłaszcza jeżeli chodzi o obsadę pozycji numer dziewięć. Bardzo dużo zależeć będzie od formy (i zdrowia) Romana Jaremczuka, a także od skuteczności skrzydłowych, z których wielu (choćby Andrij Jarmołenko) ma za sobą zdrowotne problemy. – Jak nie ma Jaremczuka, to są straszne kłopoty z finalizacją akcji. Widać to było w przegranym sparingu z Polską – mówi Rogólski. – Zdecydowanie największą słabością tej kadry jest krótka kołdra. Jeśli tylko wypada ktoś z pierwszej jedenastki, to jest problem. Tym bardziej że kilku luksusowych rezerwowych na turniej nie pojedzie. Szewczenko ma coraz mniej wartościowych alternatyw.

Ukraina w liczbach

Występy na ME Występy na MŚ Miejsce w rankingu FIFA
3 1 24
 
Najwyższa wygrana Najwyższa przegrana Najlepszy strzelec Najwięcej występów
Ukraina 9:0 San Marino (2013) Francja 7:1 Ukraina (2020) Andrij Szewczenko (48 goli) Anatolij Tymoszczuk (144 występy)

Mecze Ukrainy na Euro2020

03.06.2021

Portugalia

Portugalia: Kadra na Euro 2020 Portugalia: Analiza reprezentacji Portugalczycy będą musieli zmierzyć się z zasadą – bij mistrza. Czy ich tytuł z Francji był zaskoczeniem? Wydaje się, że tak. Faworytów widzieliśmy w innych ekipach, choćby we Francji, która dotarła do finału, ponadto trudno powiedzieć, że Ronaldo i spółka prezentowali się na tamtym Euro jakoś wybitnie. […]
03.06.2021
03.06.2021

Dania

Dania: Kadra na Euro 2020 Dania: Analiza reprezentacji Nikt o zdrowych zmysłach nie wierzy w to, że Duńczykom uda się powtórzyć sukces z 1992 roku, kiedy zostali Mistrzami Europy, chociaż Michael Laudrup i spółka wystąpili w turnieju głównym tylko, dlatego że Jugosławia została zdyskwalifikowana za prowadzenie działań wojennych na terenie Bośni i Hercegowiny. O „Danish […]
03.06.2021
03.06.2021

Czechy

Czechy: Kadra na Euro 2020 Czechy: Analiza reprezentacji Czego możemy spodziewać się po Czechach na zbliżającym Euro? Idealnie tu pasuje cytat z kultowej polskiej komedii: ”też chciałbym to wiedzieć Stefan”. Dla naszych południowych sąsiadów minęły już czasy, gdzie co rusz pojawiał się klasowy czeski zawodnik i wiódł prym w Europie. Pavel Nedved, Karel Poborsky, Patrik […]
03.06.2021
Uncategorized
03.06.2021

Włochy

Kadra reprezentacji Włoch na Euro 2020 Włochy: Analiza reprezentacji Wpadka, przez którą Italii zabrakło na ostatnim mundialu, sprawiła, że nowe pokolenie mieszkańców południa Europy jedzie na EURO głodne jak nigdy. Nowe pokolenie w dosłownym tego słowa znaczeniu, bo w kadrze Roberto Manciniego znajdziemy blisko dwukrotnie mniej piłkarzy z trójką z przodu niż podczas zwycięskiego mundialu […]
03.06.2021
Uncategorized
03.06.2021

Węgry

Kadra reprezentacji Węgier na Euro 2020 Węgry: Analiza reprezentacji Węgierska kadra na EURO 2020 będzie się czuła tak, jak singiel na imprezie dla par. Ale nie ma się co dziwić – trafili do takiej grupy, że nawet Bad Luck Brian może im współczuć pecha. Niemniej reprezentacja Węgier narzekać nie będzie. Sam fakt, że po raz […]
03.06.2021
Uncategorized
03.06.2021

Walia

Kadra reprezentacji Walii na Euro 2020 Walia: Analiza reprezentacji Na pewno reprezentacji Walii nie można odmówić jednego – unikatowości. Przed nadchodzącym Euro doszło do przetasowania na ławkach trenerskich kilku kadr. Przykładem może być Polska, gdzie Jerzy Brzęczek został zwolniony, a na jego miejsce wskoczył Paulo Sousa. Sytuacja jakich wiele. W Walii jest jednak inaczej – […]
03.06.2021
Uncategorized
03.06.2021

Turcja

Kadra reprezentacji Turcji na Euro 2020 Turcja: Analiza reprezentacji Reprezentacja Turcji to niezwykle kapryśna drużyna. Choć na przestrzeni ostatnich dwóch dekad w kadrze „Gwiazd Półksiężyca” nie brakowało piłkarzy z dużym potencjałem, w eliminacjach do najważniejszych turniejów Turcy radzili sobie ze zmiennym szczęściem. Natomiast gdy już dane było im wystąpić na wielkiej imprezie – nie licząc […]
03.06.2021
Uncategorized
03.06.2021

Szwecja

Kadra reprezentacji Szwecji na Euro 2020 Szwecja: Analiza reprezentacji Nie lubimy ulegać stereotypom, ale prawda o reprezentacji Szwecji jest dokładnie taka, jak wyobrażenie o niej. Drużyna fizyczna. Walcząca. Stanowiąca kolektyw. Bez gwiazd z pierwszych stron gazet (Zlatan nie jedzie), ale z wieloma piłkarzami z solidnej, europejskiej półki. Zespół pragmatyczny, który wyciska maksa z tego, co […]
03.06.2021
Uncategorized
03.06.2021

Szkocja

Kadra reprezentacji Szkocji na Euro 2020 Szkocja: Analiza reprezentacji Szkoci nie są piłkarską potęgą, to jasne. Ale też nie są piłkarskim trzecim światem. Zdarzali im się w XXI wieku piłkarze, którzy odgrywali ważne role w Premier League. Do tego Rangersi i Celtic, szczególnie w pierwszej dekadzie tego wieku, potrafili zaznaczyć swoją obecność w piłkarskiej Europie. […]
03.06.2021
Weszło
03.06.2021

Słowacja

Kadra reprezentacji Słowacji na Euro 2020 Słowacja: Analiza reprezentacji Reprezentacja Słowacji to jeden z naszych grupowych rywali. Od meczu z nią zaczynamy rywalizację i od meczu z nią będzie zależało najwięcej w kontekście awansu biało-czerwonych. Jeżeli – odpukać – nie uda się wygrać, później będzie już bardzo ciężko. Z Hiszpanią szanse mamy minimalne, a pokonanie […]
03.06.2021
Weszło
03.06.2021

Rosja

Kadra reprezentacji Rosji na Euro 2020 Rosja: Analiza reprezentacji Jako Związek Radziecki, byli potęgą, z którą liczyć musiał się każdy na świecie. Jako Rosja zjechali do rangi piłkarskich średniaków. Niemniej nie można Rosjanom odmówić – wciąż zdarzają im się takie turnieje, kiedy zaskakują największych. Konia z rzędem temu, kto sądził, że w 2008 osiągną półfinał. […]
03.06.2021
Uncategorized
03.06.2021

Polska

Polska: Kadra na Euro 2020 Polska: Analiza reprezentacji Polska zagrała va banque. Zbigniew Boniek uznał, że jeśli Biało-Czerwoni mają mieć szanse na jakikolwiek sukces na Euro 2020, muszą wymienić trenera na pół roku przed czempionatem. Był to ruch tak ryzykowny, jak zrozumiały, choć wykonany zaskakująco późno. Polska, prowadzona przez Jerzego Brzęczka, prezentowała schematyczny, przewidywalny, prosty […]
03.06.2021
Uncategorized
03.06.2021

Niemcy

Niemcy: Kadra na Euro 2020 Niemcy: Analiza reprezentacji Rosyjski mundial. Niemcy trafiają do grupy ze Szwecją, Meksykiem i Koreą Południową. Szwecja bez Zlatana, Korei nikt w tej grupie nie traktuje poważnie, a w obozie Meksyku wybucha afera spod znaku bunga-bunga. Wygląda na to, że Die Mannschaft czeka spacerek w grupie i dopiero w fazie pucharowej […]
03.06.2021
Uncategorized
03.06.2021

Macedonia Północna

Macedonia Północna: Kadra na Euro 2020 Macedonia Północna: Analiza reprezentacji Reprezentacja Macedonii Północnej to najbardziej sensacyjny finalista tegorocznych mistrzostw Europy. Dla „Czerwonych Lwów” będzie to debiut na imprezie tej rangi. W minionych latach Macedończycy nawet nie zbliżyli się do miejsc premiowanych awansem na czempionat, jednak w ubiegłym roku niespodziewanie udało im się uzyskać przepustkę na […]
03.06.2021
Weszło
03.06.2021

Holandia

Holandia: Kadra na Euro 2020 Holandia: Analiza reprezentacji Reprezentacji Holandii zabrakło zarówno na Euro 2016, jak i na rozegranych dwa lata później mistrzostwach świata. Po raz ostatni taka sytuacja w przypadku kadry Oranje miała miejsce w połowie lat 80-tych, kiedy ominęły ją francuskie mistrzostwa kontynentu oraz meksykański mundial (hiszpański w 1982 roku zresztą też). Na […]
03.06.2021
Uncategorized
03.06.2021

Hiszpania

Hiszpania: Kadra na Euro 2020 Hiszpania: Analiza reprezentacji Od czego by tu zacząć… Cóż, przede wszystkim jeśli ktoś nie ma choć minimalnej wiedzy na temat reprezentacji Hiszpanii, lepiej, żeby nie nazywał się fanem piłki nożnej. To jak Ferrari w branży motoryzacyjnej – absolutny top, o którego istnieniu musi wiedzieć każdy. Z piękną historią, wieloma sukcesami […]
03.06.2021
Uncategorized
03.06.2021

Francja

Francja: Kadra na Euro 2020 Francja: Analiza reprezentacji – Moim celem jest sprawienie, że piłkarze przyjeżdżający na reprezentację będą czuli się w niej lepiej niż w swoich klubach – powiedział kiedyś Didier Deschamps. To zadanie niezwykle trudne, bo selekcjoner reprezentacji Francji pracuje z czołowymi piłkarzami Europy, odgrywającymi w swoich klubach często pierwszoplanowe role. A jednak […]
03.06.2021
Weszło
03.06.2021

Finlandia

Finlandia: Kadra na Euro 2020 Finlandia: Analiza reprezentacji Udział w Euro 2020 to największy sukces w historii fińskiej reprezentacji, która od kilku dekad uchodziła za ekipę z dolnych stref stanów średnich europejskiego futbolu. Nie można było jej lekceważyć, ale wypadało z nią wygrywać. Nigdy wcześniej nie znalazła się ona w finałach największych piłkarskich imprez, czyli […]
03.06.2021