post

Opublikowane 14.07.2021 16:34 przez

Jan Mazurek

Jaka atmosfera panowała w reprezentacji Polski podczas Euro 2020? Co poszło nie tak? Dlaczego nie zagrał ani minuty? Jak ocenia Paulo Sousę? Czy jest zadowolony ze swoich dotychczasowych występów w reprezentacji Polski? Czy ma jakieś ciekawe oferty transferowe? Na te i na inne pytania w dłuższej rozmowie na antenie Weszło Fm odpowiedział piłkarz Barnsley i reprezentacji Polski, Michał Helik. Zapraszamy na zapis tekstowy tej rozmowy. 

Pamiętam, jak rozmawialiśmy w momencie, kiedy przychodziłeś do Barnsley i nawet nie pytałem cię o plany związane z reprezentacją Polski. I jak to się wszystko potoczyło…

Zwariowany sezon, ale bardzo udany, choć z gorzkim finiszem, bo przegraliśmy baraże o Premier League z Barnsley i nie wyszliśmy z grupy na Euro 2020.

Bardzo się przez ten czas rozwinąłeś?

Bardzo, bardzo, bez dwóch zdań. Dalej mam wiele do poprawy. Poziom w Championship jest wysoki. Mnóstwo jest tu zespołów balansujących na granicy Premier League. Właściwie to jest tu kilka tak dużych i tak dobrych drużyn, że ze spokojem, już teraz i w tych warunkach, mogłyby rywalizować w elicie. Reszta też nie daje za wygraną. Barnsley miało bić się o utrzymanie, ale doszliśmy do baraży. Podoba mi się ta liga. Jest dużo spotkań, nie za wiele trenowaliśmy, wszystko zbierało się i zawierało w ograniu meczowym. Każdy zawodnik woli grać, a nie trenować.

Duży był przeskok między Polską a Anglią?

Wielu jest w Championship piłkarzy wypożyczonych z Premier League, u których naprawdę widać jakość. Poziom jest zdecydowanie wyższy niż w Ekstraklasie, ale nie uważam też, że polska elita była bardzo słaba. Fajnie się odnalazłem, ale to poprzedni sezon, wymazuję go z pamięci. Po dłuższym urlopem zaczynam przygotowania do nowej kampanii.

Miałeś słabsze momenty fizyczne? Tych meczów było naprawdę mnóstwo. 

Bywały zwariowane momenty, zwariowane serie. Chłopaki z szatni mówili mi, że miniony sezon to już był w ogóle ewenement, bo wszystko było upchnięte, wszystko było pościskane przez pandemię. Więcej zagrałem meczów niż miałem pełnoprawnych treningów. Namnożyło się tego. Jechaliśmy na takiej intensywności, że jak ja jechałem na kadrę, to chłopaki podczas przerwy reprezentacyjnej dostawali nawet sześć dni wolnego. Ja akurat nie mogłem odpocząć. Ostro pracowałem. Nie było odpuszczania, tylko wręcz przeciwnie, wyższe obrotny, żeby się pokazać.

Nie zagrałeś ani minuty na Euro, ale byłeś w kadrze, sporo widziałeś. Po odpadnięciu myślałeś sobie, że mogliście zrobić więcej, wyjść z grupy?

Pozostaje ogromny niedosyt, złość. Wszyscy oczekiwaliśmy więcej. My jako zawodnicy jesteśmy najbardziej rozczarowani tym, jak to się wszystko potoczyło. Nie zagrałem ani minuty, ale czułem się częścią tej drużyny. Byłem cały czas gotowy, starałem się dawać z siebie wszystko na treningach.

Co zawiodło?

Nie jest mi łatwo o tym mówić, bo nie grałem. Byłem częścią drużyny, biorę odpowiedzialność za porażkę, ale nie grałem w meczach, więc nie będę się rozwodził na temat tego, co akurat nie zagrało.

Helik nie grał, więc nie wyszło!

Nie, nie, nie. Tego nie powiem. Trener Sousa wybrał najlepszych. Ja robiłem wszystko, żeby wywalczyć sobie miejsce w składzie. Cały czas wierzyłem w swoją gotowość do występu, ale nie wyszło, nie zagrałem.

Wierzyłeś w wygryzienie Kamila Glika? Mecz z Węgrami zacząłeś w pierwszym składzie. 

Cały czas wierzę, że mogę rywalizować z Kamilem Glikiem o pozycję. Wiadomo, że jeśli dochodzi do bezpośredniej rywalizacji, to zawsze czuje się szansę. Jest super liderem, super człowiekiem. Szanuję go, podpatruję go, jak mogę. Rywalizacja z nim to przyjemność.

Zagrałeś w kadrze trzy mecze – Węgry, Anglia, Rosja. Jesteś z nich zadowolony?

Wielka sprawa, spełnienie marzeń z dzieciństwa. Mogło być lepiej, ale taka jest piłka, to jest gra błędów. Tragicznie nie było. Ocenienie kogoś przez pryzmat jednej czy dwóch wpadek jest nie do końca sprawiedliwe.

Nie jest łatwo przechytrzyć takiego Raheema Sterlinga. Sam się o tym przekonałeś. 

Dokładnie, dokładnie. Szuka kontaktu. Non stop, cały czas. Chciałem zablokować dośrodkowanie, a on sobie przełożył nogi tak, żeby znaleźć kontakt. Udało mu się.

W klubie też grasz ustawieniem z trzema defensorami. Te systemy są podobne? 

W Barnsley najczęściej grałem w środku trójki stoperów, w kadrze, przeciwko Anglii, grałem na pół-prawym stoperze. To na pewno coś innego, zachowania w pressingu albo w obronie są inne, nie jest to to samo, co w klubie, mamy inny styl niż chcemy grać w reprezentacji, nawet jeśli ustawienie jest podobne. Piłka reprezentacyjna też różni się od piłki w Championship. To światowy poziom. Najlepsi piłkarze z całego świata.

Dlaczego tak łatwo reprezentacja traciła gole na Euro?

Nie byłem na boisku, nie oceniam.

Polska nie ma stoperów, którzy umieją dobrze wyprowadzać piłkę?

Nie uważam tak. Mamy stoperów, którzy odnajdują się w systemie z trójką z tyłu.

A wahadłowych?

Tak samo. To był nowy pomysł, początek zmian. Byłem w tej kadrze pierwszy raz. Nowy sztab, wielkie zmiany. Nigdy reprezentacja Polski nie grała takim ustawieniem na dłuższą metę. Kiedyś były jakieś próby, ale to sporadyczne, pojedyncze. Nie możemy teraz przekreślać tych prób po kilku meczach.

Gdzie widzisz u siebie największe rezerwy?

Opowiadanie o wyprowadzeniu piłki jest teraz modne. Ale jeśli grasz na środku obrony w systemie z trójką z tyłu, to ciężko podejmować jakieś większe ryzyko. To podejmuje się z bocznych stref boiska. Jest wiele elementów do poprawy. Staram się rozwijać cały czas. Nie zamierzam skupiać się na jednej rzeczy. W Barnsley zwracano mi uwagę przede wszystkim na dogrywanie dokładnych długich piłek w boczne sektory. Takie były założenia. Potem na skracanie pola gry. Graliśmy bardzo agresywnym pressingiem. Teraz jest nowy trener, zobaczymy jak to będzie wyglądało.

Paulo Sousa powinien zostać w reprezentacji Polski?

Jako zawodnik reprezentacji Polski jestem ostatnim zawodnikiem do wydawania takich opinii.

Ale wiesz, była debata na temat tego, czy powinien zostać. 

Dochodziło to do mnie. Uważam, że trener Paulo Sousa powinien zostać. Jest bardzo dobrym trenerem. Widać jego warsztat po rozmowach indywidualnych, po odprawach. Świetnie mi się z nim współpracowało. Trafiał do mnie z przekazem, nie mogę się do niczego przyczepić, nawet bym nie śmiał.

Miał pewnie trochę za mało czasu. 

Z czasem to wszystko będzie wyglądało jeszcze lepiej. To nowy system dla tej drużyny, nawet jeśli ona za bardzo personalnie od czasów pracy z trenerem Brzęczkiem się nie zmieniła. Jasne, są nowe twarze, ale kluczowi reprezentanci znają się od lat, a dalej muszą wypracowywać pewne automatyzmy.

Co wyróżnia trenera Sousę?

Ma jasny plan i wizję swojego futbolu. Jest komunikatywny. Potrafi to przekazywać. Ciężko pracowaliśmy pod jego okiem. Wielu pytało mnie, jak wyglądają moje zajęcia w reprezentacji po sezonie z pięćdziesięcioma meczami na koncie. Myśleli, że mam luźniejszy okres, a tu nie było przeproś, mieliśmy się dobrze przygotować.

Czułeś z poziomu ławki, że Szwecja i Słowacja to lepsze zespoły?

Na pewno są bardzo dobre, ale nie lepsze od Polski. Niedosyt był ogromny.

Jaka była atmosfera w zespole podczas Euro?

Atmosfera była naprawdę dobra. Wiadomo, że wyniki, siłą rzeczy, ją pogorszyły, ale mamy wielu doświadczonych liderów, którzy scalają ten zespół i tworzą wokół niego fajny kolektyw. Nowe twarze fajnie się wkomponowały. Złapałem dobry kontakt z chłopakami. Ekipę z tego turnieju będę wspominał w samych superlatywach, ale oczywiście pozytywne aspekty bycia pierwszy raz na wielkim turnieju przesłaniają mi niesatysfakcjonujące wyniki.

Na treningach pewnie zdarzyło ci się rywalizować z Robertem Lewandowskim?

Mega doświadczenie. Często, jeśli trafiałem do drugiego składu, mogłem bezpośrednio rywalizować z Lewym. Wchodzić z nim w bezpośrednie pojedynki. Mogłem poczuć na własnej skórze, jak gra napastnik ze światowego topu. Dużo z tego wyciągnąłem, dużo zobaczyłem. Mam nadzieję, że to zaowocuje.

Dostaliście klipy do analizy po Euro?

Na razie unosi się w powietrzu wielki niedosyt po przegranej imprezie. Klipów ze swojej gry nie dostałem…

Bardziej chodzi o kontakt na linii trener-selekcjoner. 

Nie, nie, kontaktowałem się na razie tylko z piłkarzami. Z selekcjonerem Sousą nie rozmawiałem, był czas urlopowy. Po długim, ciężkim sezonie i takim turnieju każdy potrzebował trochę odpoczynku.

Pojawiają się już jakieś oferty? Myślisz czasami o transferze do jeszcze silniejszego klubu?

Dużo się dzieje, tyle wiem, ale wszystko pozostawiam agentowi, bo nigdy nie byłem zawodnikiem, który by w to ingerował albo który by w tym specjalnie siedział. Chcę mieć czystą głowę, chcę skupić się na pracy. Nic nie da mi wysłuchiwanie o potencjalnych zainteresowaniach. Rozmawiam, kiedy pojawia się konkret, kiedy jest już naprawdę blisko. Skupiam się, żeby rozegrać kolejny sezon na poziomie tego poprzedniego. Albo na jeszcze lepszym.

Dużo się u ciebie zmieniło w Barnsley. Łatwo nie będzie.

To prawda. Odszedł trener Valerien Ismael i zabrał ze sobą do WBA kilku członków sztabu oraz kapitana Alexa Mowatta. Doszło też do zmian na stanowisku dyrektora sportowego czy sekretarza klubu. Alex to była fantastyczna postać scalająca szatnię. Sam mogłeś się o tym kiedyś przekonać, gdy dla żartu odebrał od ciebie telefon do mnie i zaczął opowiadać po angielsku.

Za wiele nie rozumiałem.

Jestem tu już dziesięć miesięcy i pewnie takiego akcentu też nigdy nie złapię. Strzelał mnóstwo goli, dawał potrzebne asysty i był dobrze traktowany przez klub.

Co to znaczy?

Już kilka tygodni przed końcem sezonu było wiadomo, że nie przedłuży kontraktu. Nie dogadali się. Mimo tego, on dawał z siebie wszystko do ostatniego meczu, trener normalnie go wystawiał, kibice też nic mu nie zarzucali. To fajny przykład na to, jak w normalny i cywilizowany sposób można rozstać się z ważną dla klubu postacią.

Miałeś też w klubie jeden z największych amerykańskich talentów – Daryla Dike’a.

Dzik niesamowity, posturą przypomina Romelu Lukaku. Parę razy pochodził mi korkami po nogach na treningach, to nie było przyjemne uczucie (śmiech). Dla rywali także był jednak przekleństwem, strzelił sporo goli. Był do nas jednak niestety tylko wypożyczony, teraz wrócił do MLS-u i widziałem, że nadal strzela. Ma papiery na wielkie granie i jestem ciekaw, jak dalej jego kariera się potoczy. Teraz jest w Orlando i na pewno ważne decyzje przed nim.

Kibicowałeś Anglikom w finale?

Nie do końca. Po tym, jak odpadliśmy, trudno mi było kibicować komukolwiek. Było sporo złości w środku i niedosytu, choć wiadomo, że bliżej mi do wydarzeń w Anglii, bo tutaj mieszkam.

Jak ci się żyje?

Bardzo dobrze, choć jest spokojniej niż w Krakowie. Tego też chyba potrzebowałem, bo możesz prowadzić zupełnie inny styl życia. Na pewno brakowało nam kibiców przez ostatni sezon. Gdy wrócili na końcówkę sezonu, to było niesamowite uczucie. Kiedyś podszedł do mnie na mieście jeden chłopiec i poprosił o autograf. Widziałem, że oczy mu się świeciły, a ja przecież gram tylko w Championship. Nie wiem, w jaki sposób, ale ludzie poznawali mnie czasem nawet, gdy byłem w maseczce. To pokazuje, że kibice tutaj niesamowicie żyją piłką i cieszę się z miejsca, w którym jestem.

ROZMAWIAŁ WOJCIECH PIELA

Fot. Newspix

#WeszłoFuksem
30.07.2021

Tona szczęścia w ESA, ekspert z Tokio i badminton na wagę trzech stówek

Łączny kurs 18.88 na treblu z Ekstraklasy. 7/7 z Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Zwycięstwo Legii zagrane za tysiaka. Trebel na live z igrzysk. Taki sympatyczny zestaw kuponów mamy dla was w naszym cyklu #WeszłoFuksem. Co tydzień wybieramy najciekawsze kupony z Fuksiarza, żeby uplastycznić i unaocznić wam, że komuś naprawdę wchodzą te szalone kupony! Różnie układał […]
30.07.2021
Weszło
21.07.2021

Podolski zostanie królem strzelców albo zaliczy bramkę sezonu?

Lukas Podolski trafił do Górnika Zabrze i jest to oczywiście piękna historia, tak wyczekiwany powrót do domu, natomiast dalej też musi być coś dopisane. Już na boisku. Nie wystarczy, że Podolski się uśmiechnie i sprzeda parę ładnych zdań. Potrzebne są też bramki, asysty, wpływ na zespół. Wszyscy się zastanawiamy – jak to z Podolskim w […]
21.07.2021
#WeszłoFuksem
14.07.2021

Euro, Copa America, tenis i UFC – czyli jak obłowić się w Fuksiarzu

Euro za pasem, zatem codzienne typowanko też za nami. No chyba, że ktoś lubi typować hokeja w poniedziałek, we wtorek i środę Ligę Mistrzów, w czwartek Ligę Europy, a w weekend Ekstraklasę i między to wplata siatkówkę. Tak czy siak – czas podsumować wasze najlepsze kupony w cyklu „Weszło Fuksem”. Co mamy dzisiaj? UFC, Euro, […]
14.07.2021
#WeszłoFuksem
09.07.2021

Kupon Kowala, tenisowa tasiemka i królowie Euro

„Weszło Fuksem”, to nasz cotygodniowym cykl, w którym bierzemy sobie na tapet pięć najciekawszych (i często wygranych) kuponów z Fuksiarza. Co mamy w tym tygodniu? Potężny kupon potężnego Kowala. Tasiemkę na dwanaście meczów tenisowych. Specjalność zakładu Fuksiarza. No ludzie, czego my nie mamy – tak pytajcie, to będzie łatwiej. Klasyczny zestaw McKupon – czyli pewniaczek, […]
09.07.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
07.07.2021

Fuksiarz rejestracja – jak założyć konto w Fuksiarz.pl?

Wszystko ma swój początek. Życie, związek, praca, zajawki. Początek ma też typowanie w Fuksiarz.pl. Wybaczcie ten górnolotny i pompatyczny wstęp – zwłaszcza, że rejestracja w Fuksiarzu jest banalna, prosta, a sam proces zakładania konta niezwykle sprawny. Ponadto u tego bukmachera możecie przejść przez tzw. etap szybkiej rejestracji. No to co? Czas przeprowadzić was przez to […]
07.07.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
06.07.2021

Fuksiarz kod promocyjny lipiec 2021 + najwyższe promocje!

Z bukmacherami jest tak, że lubimy najbardziej ich wtedy, gdy kupony rozliczane są na zielono. Ale jak wiadomo – nie zawsze tak jest. Natomiast zawsze w Fuksiarz.pl można dostać kody promocyjne na start – to trochę tak, jak gospodarz wita nas ciepłym posiłkiem i smaczną herbatką. No i Fuksiarz w taki sposób was wita w […]
06.07.2021
Euro 2020
14.07.2021

Wybrano najładniejszą bramkę Euro. Zwycięzca mógł być tylko jeden

UEFA za pośrednictwem portali społecznościowych przedstawiła rezultat głosowania na najładniejszego gola zakończonych kilka dni temu mistrzostw Europy. Zwyciężyło trafienie Patrika Schicka w spotkaniu ze Szkocją.  Na gola czeskiego napastnika z połowy boiska zagłosowało prawie 800 tysięcy internautów. Drugie miejsce w głosowaniu zajął Paul Pogba, który popisał się pięknym trafieniem w meczu ze Szwajcarią, a trzecie […]
14.07.2021
Euro 2020
13.07.2021

Statystyczne podsumowanie Euro. Kto błyszczał w Excelu?

Euro za nami, felietony napisane, czas zajrzeć w raporty statystyczne. Wiadomo, że same liczby trzeba oceniać w pewnym kontekście, ale też z samych liczb można wyciągnąć pewne tendencje, ciekawostki, zaskakujące fakty. Na przykład – jesteśmy przekonani, że nie zgadlibyście, że najwięcej „siatek” na Euro założył… Harry Kane. Ale dobra, czas na konkrety. Tak sobie przejrzeliśmy […]
13.07.2021
Euro 2020
13.07.2021

Piękność (Euro 2020), która zebrała mniejszą widownię niż w 2016 roku

Kiedy oglądaliśmy najbardziej emocjonujące mecze mistrzostw Europy, myśleliśmy, że nie ma obecnie lepszej reklamy futbolu. Ten, jak stwierdził przy okazji ogłoszenia projektu Superligi Florentino Perez, potrzebuje nowych bodźców, żeby zachęcić rzeszę młodych widzów do oglądania. Teza brzmiała następująco: duża część z nich nie potrafi usiedzieć dłużej przed ekranem telewizora, bo mecze są za długie i […]
13.07.2021
Euro 2020
13.07.2021

Anglicy chcą powtórzenia meczu. Ludzie kochani…

Anglicy zrobili bardzo dużo, żeby stracić sympatię kibiców całego świata. Ale – jak widać – jeszcze nie powiedzieli ostatniego słowa, jeszcze im mało. Na stronie change.org powstała petycja o powtórzenie finału mistrzostw Europy. Podpisało ją już 98 tysięcy osób. Złapcie się czegoś stabilnego, bo działalność angielskich „aktywistów kibicowskich” jest naprawdę mocna. Dlaczego finał miałby ich […]
13.07.2021
Euro 2020
13.07.2021

Juventus i Serie A – klubowi zwycięzcy EURO 2020

Dwa lata z rzędu odpadali z Ligi Mistrzów, tuż po zakończeniu fazy grupowej, z niżej notowanym rywalem. Po blisko dekadzie stracili tron w kraju. Mało tego – do końca bili się o to, żeby w ogóle skończyć sezon na podium. I co? I tak Juventus, panowie, i tak Juventus mistrzem. Stara Dama to największy klubowy […]
13.07.2021
Euro 2020
12.07.2021

Srebrny medal parzy, czyli o ambicji słów kilka

Łzy w oczach Grealisha, konwulsyjny płacz Saki, niedowierzanie Sterlinga. Nieobecny wzrok Kane’a, załamany Stones, pozostali z nietęgą miną. Kiedy wybrzmiał pierwszy ryk radości włoskich piłkarzy po ostatnim rzucie karnym, Anglikom świat zwalił się na głowę. Wtedy, moi drodzy, liczy się tylko myśl, że przegrałeś. Nie ma znaczenia, że to finał wielkiego turnieju, a ty kończysz […]
12.07.2021
Weszło
03.08.2021

Tak powinny wyglądać przemeblowania w gabinetach

Powodów marności polskiego futbolu klubowego jest bez liku. Wyliczanki, wyszczególnienia, wskazywanie palcami winnych mija się z celem. Zbyt to złożone i zbyt skomplikowane. Na pewno jednak wysoko na liście najpoważniejszych błędów popełnianych przez ekstraklasowe, pierwszoligowe i drugoligowe organizacje był i często dalej jest brak zrozumienia i poszanowania dla roli dyrektora sportowego. Bez nich trudno o klarowną […]
03.08.2021
Weszło
02.08.2021

Czy tak miała wyglądać kariera Krychowiaka?

Oś czasu bywa brutalna. Euro 2016. Grzegorz Krychowiak gra jak profesor. Środek pola reprezentacji Polski bez niego nie istnieje. Wie, kiedy przyspieszyć, kiedy zwolnić, kiedy się zastawić, dać się sfaulować, kiedy wykonać przerzut, a kiedy wycofać do bramkarza. Wykonuje średnio 65,6 podań na mecz przy 86-procentowej celności. Jest czołowym defensywnym pomocnikiem świata. PSG płaci za […]
02.08.2021
Weszło
02.08.2021

Buksa rozpycha się w MLS

Od ponad roku Adama Buksę kochają słupki i poprzeczki. A przynajmniej on sam tak określa to niecodzienne zjawisko w rozmowie z oficjalną stroną New England Revolution. W fazie play-off minionego sezonu MLS obramowanie bramki obijał w meczach przeciwko Montrealowi Impact (poprzeczka i słupek), Orlando City (słupek) i przede wszystkim w finale Konferencji Wschodniej z Columbus […]
02.08.2021
Piłka nożna
28.07.2021

„Już nie jestem zagłaskany”

– Byłem młody, w gorącej wodzie kąpany. Z Polski wyjechałem zagłaskany – mówi Grzegorz Sandomierski. Mówi, że na rozliczenia jeszcze przyjdzie czas, ale nie gryzie się w język. Kiedyś był złotym dzieckiem polskiej szkoły bramkarskiej, aktualnie ma 31 lat i już wie, że nie zrobił kariery na miarę swojego potencjału. W tym sezonie będzie grał […]
28.07.2021
Weszło
27.07.2021

Kwiaty i koszulki piłkarskie

2002 rok. Hampden Park. Półfinał Scottish Challenge Cup. James Allan podciąga spodenki pod sam pępek. Lewoskrzydłowy szkockiego Queen’s Park właśnie strzelił gola Brechin City. Nic to jednak nie dało i popularne Pająki odpadły z rozgrywek. 2009 rok. Hampden Park. Koncert U2 i Glasvegas. James Allan wychodzi na scenę na godzinę przed Bono. Zdejmuje czarne okulary, […]
27.07.2021
Weszło
27.07.2021

Nie zrobić fikołka

Głupio w boksie poddać się przy bandażowaniu rąk, przed założeniem rękawic i wyjściem na ring. Nie wypada wejść na trampolinę do skakania do wody i zrobić w tył zwrot przed podjęciem jakiejkolwiek próby rzucenia się w dół z jednego, z trzech, z pięciu czy kto-tam-wie-ilu metrów. Kijowo przyjść na mecz ping-ponga bez rakietki. Albo na […]
27.07.2021
Liczba komentarzy: 38
Subscribe
Powiadom o
guest
38 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
olimpik ljone
olimpik ljone
20 dni temu

Kto tam pamięta jeszcze o euro na malediwach czy innych bora bora?

fhdhasgsasass
fhdhasgsasass
19 dni temu
Reply to  olimpik ljone

https://akodw24.blogspot.com/

dokładne wyniki spotkań + kupony z kursami ponad 100 . Wczoraj trafili ako z kursem 1376. Codziennie typy trafiane. Skany na blogu. 

Ochye Peniz
Ochye Peniz
20 dni temu

O czym on pierdoli? Kasa za powołania, tańce, zabawa i śpiew, a śmie gadać, że czują niedosyt? Czego jeszcze, by chcieli, lotu balonem? Nauczcie się w końcu grać w piłkę, bo to odpierdalacie to wstyd.

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin
19 dni temu
Reply to  Ochye Peniz

„A jak będą chcieli iść do muzeum lotnictwa to zabierzesz ich do muzeum lotnictwa K J M !” 🙂

janek kos
janek kos
20 dni temu

„Co sadzisz o Paulo Sousie ?”
I pewnie pan redaktor oczekiwal odpowiedzi, np. : ” Jest slabym trenerem, co widac po wynikach, wydaje sie , ze wychodzi jego brak doswiadczenia w pracy jako selekcjoner. Zreszta, z tego , co wiem, to walczyl o miano najgorszego selekcjonera na Euro, ale to tez przegral, z Turkiem.A w ogole , to facet nie ma trenerskiego farta.”

Nołnejm z Chojnowa
Nołnejm z Chojnowa
20 dni temu

o niedosycie to moze mowic Dania czy Szwajcaria

Ziomal Stary
Ziomal Stary
19 dni temu

Wole zeby te slowo juz wcale nie zostalo uzywane. CALA Polska kadra prakytcznie ZAWSZE tylko czuje niedosyt… i to jest non-stop klepane, rzygam juz ich niedosytem. Niech zmienia wkoncu te okreslenie albo niech graja tak zeby nie bylo trzeba z niego korzystac.

Placzul
Placzul
20 dni temu

Jedynie jakie Euro was interesuje to te w portfelu i na koncie.

Ochye Peniz
Ochye Peniz
20 dni temu
Reply to  Placzul

Masz recht.

Hanys
Hanys
20 dni temu
Reply to  Ochye Peniz

Mosz

bruh
bruh
20 dni temu

No i co ten wywiad ma na celu, ludzi teraz już chuj obchodzi że gdy kurz już dawno odpadł to kopacze rzekomo poczuli jakiś niedosyt. Niech spierdala.

Printbartek6
Printbartek6
18 dni temu
Reply to  bruh

To kurwa nie czytaj idiotko jak Ciebie nie obchodzi. Mnie interesuje i czytam

kronikarz
kronikarz
20 dni temu

Dzisiaj mija równo miesiąc od boiskowej błazenady ze Słowacją, nikogo już nie interesuje co jeden z drugim mają na ten temat do powiedzenia.

Michnik przeproś za brata i ojca
Michnik przeproś za brata i ojca
20 dni temu

Już zapomniałem, że te parchy w ogóle brały udział w tym Euro.

Maslany
Maslany
20 dni temu

Swoja droga jak juz spisujecie do artykułu to nie robcie jakichs banalnych bledow jak „kontakt na linii trener-selekcjoner”, czy jako zawodnik jestem ostatnim zawodnikiem. Ciężko się takie cos czyta

fakty po faktach
fakty po faktach
19 dni temu

niedosytu?

Ralf
Ralf
19 dni temu

Helik niestety nie ma psychiki żeby być dobrym obrońcą -zawsze sie zesra w ważnym meczu .

Boski Diego
Boski Diego
19 dni temu
Reply to  Ralf

tak jak Arkadiusz Glowacki, a on byl dobrym obronca

HannahDewees
HannahDewees
19 dni temu

Google płaci za każdą osobę za każdą godzinę pracy online w domu. W tym miesiącu z łatwością otrzymałem 23 000 $, a co tydzień zarabiam od 5 000 do 8 000 $ w internecie. Każda osoba dołącza do tej pracy z łatwością, po prostu otwórz tę witrynę i postępuj zgodnie z instrukcjami …..

Odwiedź tutaj … …. https://Www.Jobcash1.com

Czarodziej z Ozz
Czarodziej z Ozz
19 dni temu

Jeśli wierzyć Helikowi, to ten turniej spier… Boniek, bo za późno wymienił Brzęczka na Sousę. Nie dał czasu Portugalczykowi na wdrożenie nowego systemu gry. Więc dlaczego ten ryży pajac nie jest za to grillowany? Dlatego ryżemu błaznowi takie rzeczy uchodzą na sucho?

janek kos
janek kos
19 dni temu

A po kiego grzyba Boniek wymienial Brzeczka na Souse ? A jesli juz , to co : mial wymienic Brzeczka na Souse zaraz po tym , jak Brzeczek wygral grupe eliminacyjna do Euro, majac 6 punktow przewagi nad druga Austria ?
Przeciez Boniek musial czekac , az Souse wywala z Bordeaux przed czasem, i jeszcze zaplaca mu 2,2 mln euro , aby przypadkiem Sousa nie zechcial pracowac do daty konca kontraktu . A Souse wywalili dopiero w sierpniu ub. roku. Dlugo zreszta w tym Bordeaux Sousa nie nakozaczyl – jak to zwykle u Sousy : rok – nie wyrok. W kazdym klubie , ktory trenowal Sousa , jego praca trwala ok. roku , tylko w Fiorentinie utrzymal sie dwa lata, ale za to wylecial z wielkim hukiem.

Czarodziej z Ozz
Czarodziej z Ozz
19 dni temu
Reply to  janek kos

Idąc Twoim tokiem rozumowania, Boniek tym bardziej powinien być teraz grillowany, bo nie dość, że za późno zmienił trenera, to jeszcze na takiego, co w każdym klubie, w którym pracował, zrobił totalny burdel. Kibice Swansee, WBA i Leicester na nazwisko Sousa klną na czym świat stoi, bo Portugalczyk totalnie rozpieprzył im drużyny i zaliczył serie porażek. To samo mówią o nim kibice Bordeaux. Sousa w każdym klubie był lubiany przez piłkarzy, miał z nimi świetny kontakt, uwielbiali go, a drużyna zbierała wpier… od każdego. Ten sam scenariusz powtarza się w kadrze Polski. Piłkarze znowu są nim zachwyceni, a drużyna jest totalnie rozregulowana.

antyant
antyant
19 dni temu

przeca wy jesteście cieńcy i jadą na boisku z wami jak z kelnerami.. niedosyt to wy możecie mieć na wakacjach na malediwach..

Jimmy
Jimmy
19 dni temu

Wywiad krótki, ale ja i tak zatrzymałem się w tym miejscu:
„Poziom jest zdecydowanie wyższy niż w Ekstraklasie, ale nie uważam też, że polska elita była bardzo słaba.”

Dzoszua
Dzoszua (@dzoszua)
18 dni temu
Reply to  Jimmy

Jest po prostu słaba ale nie bardzo słaba

qdlaty81
qdlaty81
17 dni temu
Reply to  Dzoszua

No w sumie racja, bardzo slabi pilkarsko to jestesmy my kibice …
Nasza kadra jest faktycznie poziom wyżej…

Er.
Er.
19 dni temu

Michał, daj spokój, jaki niedosyt. Super zagraliście. Wpierdol od Słowacji to może dostać każdy, o Szwecji nie wspominając. Za 20-30 lat o Waszym zwycięskim remisie z Hiszpanią będą dzieci w szkołach uczyć.

rema
rema
19 dni temu

Za malo wodki wypili, czy o co mu chodzi? Wiecej grilli czy wiecej koncertow.

Lillard
Lillard
19 dni temu

Można gdzieś znaleźć ten wywiad w formie odsłuchu?

jambobeo
jambobeo
18 dni temu

Teraz to już po ptakach na chuj takie wywiady jak cały naród wkurwiony był po fazie grupowe.Chuja zagrali ale to nic nowego przecież

Dzoszua
Dzoszua (@dzoszua)
18 dni temu

Już kilka tygodni przed końcem sezonu było wiadomo, że nie przedłuży kontraktu. Nie dogadali się. Mimo tego, on dawał z siebie wszystko do ostatniego meczu, trener normalnie go wystawiał, kibice też nic mu nie zarzucali. To fajny przykład na to, jak w normalny i cywilizowany sposób można rozstać się z ważną dla klubu postacią.

Mateusz Wdowiak mógł iść za granicę albo do Legii ale Filipiak z Probierzem postanowili zepsuć mu karierę. Dobrze, że o tym Michał przypomniał.

qdlaty81
qdlaty81
17 dni temu
Reply to  Dzoszua

Filipiak i Probierz – ze wsi się można wyprowadzić…

dawid
dawid
18 dni temu

ja mam niedosyt % we krwi jak widze takich ogorow w kadrze, wolalbym przybic gwozdzia przed wejsciem takiego na boisko

Pszemek
Pszemek
18 dni temu

Poczucie niedosytu to jest wtedy kiedy ktoś otrze się o jakiś sukces i niewiele brakowało, żeby osiągnąć więcej. Jak w 2016 roku, mogliśmy mieć lekki niedosyt. Niedosyt może czuć reprezentacja Danii po tym euro. W naszym przypadku to poczucie wstydu.

qdlaty81
qdlaty81
17 dni temu
Reply to  Pszemek

Amen!

KattieHile
KattieHile
17 dni temu

Zacznij zarabiać od 120 do 200 USD za godzinę pracy online z domu przez kilka godzin każdego dnia … Otrzymuj regularne płatności co tydzień … Wszystko, czego potrzebujesz, to komputer, połączenie internetowe i trochę wolnego czasu … Więcej tutaj
…………………..>>>> https://Www.Jobcash1.com

jacek
jacek
17 dni temu

Helik to przyszłość w Reprezentacji Polski.Kibice Cracovii Tobie życzą dalszych sukcesów w Anglii

Ramona J. Thibault
Ramona J. Thibault
16 dni temu

Zacznij zarabiać od 120 do 200 USD za godzinę pracy online z domu przez kilka godzin każdego dnia … Otrzymuj regularne płatności co tydzień … Wszystko, czego potrzebujesz, to komputer, połączenie internetowe i trochę wolnego czasu … Więcej tutaj

…………………..>>>> https://Www.Jobcash1.com

Euro 2020
14.07.2021

Wybrano najładniejszą bramkę Euro. Zwycięzca mógł być tylko jeden

UEFA za pośrednictwem portali społecznościowych przedstawiła rezultat głosowania na najładniejszego gola zakończonych kilka dni temu mistrzostw Europy. Zwyciężyło trafienie Patrika Schicka w spotkaniu ze Szkocją.  Na gola czeskiego napastnika z połowy boiska zagłosowało prawie 800 tysięcy internautów. Drugie miejsce w głosowaniu zajął Paul Pogba, który popisał się pięknym trafieniem w meczu ze Szwajcarią, a trzecie […]
14.07.2021
Euro 2020
14.07.2021

Helik: – Po Euro panuje atmosfera wielkiego niedosytu

Jaka atmosfera panowała w reprezentacji Polski podczas Euro 2020? Co poszło nie tak? Dlaczego nie zagrał ani minuty? Jak ocenia Paulo Sousę? Czy jest zadowolony ze swoich dotychczasowych występów w reprezentacji Polski? Czy ma jakieś ciekawe oferty transferowe? Na te i na inne pytania w dłuższej rozmowie na antenie Weszło Fm odpowiedział piłkarz Barnsley i […]
14.07.2021
Euro 2020
13.07.2021

Statystyczne podsumowanie Euro. Kto błyszczał w Excelu?

Euro za nami, felietony napisane, czas zajrzeć w raporty statystyczne. Wiadomo, że same liczby trzeba oceniać w pewnym kontekście, ale też z samych liczb można wyciągnąć pewne tendencje, ciekawostki, zaskakujące fakty. Na przykład – jesteśmy przekonani, że nie zgadlibyście, że najwięcej „siatek” na Euro założył… Harry Kane. Ale dobra, czas na konkrety. Tak sobie przejrzeliśmy […]
13.07.2021
Euro 2020
13.07.2021

Piękność (Euro 2020), która zebrała mniejszą widownię niż w 2016 roku

Kiedy oglądaliśmy najbardziej emocjonujące mecze mistrzostw Europy, myśleliśmy, że nie ma obecnie lepszej reklamy futbolu. Ten, jak stwierdził przy okazji ogłoszenia projektu Superligi Florentino Perez, potrzebuje nowych bodźców, żeby zachęcić rzeszę młodych widzów do oglądania. Teza brzmiała następująco: duża część z nich nie potrafi usiedzieć dłużej przed ekranem telewizora, bo mecze są za długie i […]
13.07.2021
Euro 2020
13.07.2021

Anglicy chcą powtórzenia meczu. Ludzie kochani…

Anglicy zrobili bardzo dużo, żeby stracić sympatię kibiców całego świata. Ale – jak widać – jeszcze nie powiedzieli ostatniego słowa, jeszcze im mało. Na stronie change.org powstała petycja o powtórzenie finału mistrzostw Europy. Podpisało ją już 98 tysięcy osób. Złapcie się czegoś stabilnego, bo działalność angielskich „aktywistów kibicowskich” jest naprawdę mocna. Dlaczego finał miałby ich […]
13.07.2021
Euro 2020
13.07.2021

Juventus i Serie A – klubowi zwycięzcy EURO 2020

Dwa lata z rzędu odpadali z Ligi Mistrzów, tuż po zakończeniu fazy grupowej, z niżej notowanym rywalem. Po blisko dekadzie stracili tron w kraju. Mało tego – do końca bili się o to, żeby w ogóle skończyć sezon na podium. I co? I tak Juventus, panowie, i tak Juventus mistrzem. Stara Dama to największy klubowy […]
13.07.2021
Euro 2020
12.07.2021

Srebrny medal parzy, czyli o ambicji słów kilka

Łzy w oczach Grealisha, konwulsyjny płacz Saki, niedowierzanie Sterlinga. Nieobecny wzrok Kane’a, załamany Stones, pozostali z nietęgą miną. Kiedy wybrzmiał pierwszy ryk radości włoskich piłkarzy po ostatnim rzucie karnym, Anglikom świat zwalił się na głowę. Wtedy, moi drodzy, liczy się tylko myśl, że przegrałeś. Nie ma znaczenia, że to finał wielkiego turnieju, a ty kończysz […]
12.07.2021
Euro 2020
12.07.2021

Symboliczne łzy szczęścia Roberto Manciniego

Życie zawodowe jest sumą wielu doświadczeń. Sukcesy nierzadko rodzą się w bólach i są okupione tytaniczną pracą, a za chwilę odchodzą w zapomnienie. Z porażką zaś człowiek musi uporać się w samotności, boleśnie przetrawić. Klęska potrafi odcisnąć niesamowite piętno na psychice człowieka. Aktualnie Roberto Mancini znajduje się na szczycie. W imponującym stylu wskoczył na trenerski […]
12.07.2021
Euro 2020
12.07.2021

Anglia przegrała. Nie może jednak pozwolić, by stracić to pokolenie

Rzuty karne na pewno nie są loterią. To pojedynek bardzo złożony, jednak czynnikiem, na który ma się najmniejszy wpływ, a zarazem jest on determinujący, jest stres. Teoretycznie – im mniejsze doświadczenie, tym więcej nerwów może się pojawić. Anglicy przekonali się o tym bardzo boleśnie. Wiek zawodników, którzy podeszli do jedenastki? Kane – 28 lat. Maguire […]
12.07.2021
Euro 2020
12.07.2021

Najważniejsze sceny EURO 2020

Mistrzostwa Europy 2020 za nami! Wspaniały to był turniej, nie zapomnimy go nigdy. A żeby jeszcze lepiej go zapamiętać, cofnęliśmy się o miesiąc w poszukiwaniu najlepszych i najważniejszych wydarzeń EURO 2020. Nie ukrywamy: działo się sporo, więc nie ma co przedłużać. Zapraszamy w podróż po najlepszej reprezentacyjnej imprezie w XXI wieku. Dramat Christiana Eriksena Drugi […]
12.07.2021
Euro 2020
12.07.2021

Sirigu cichym bohaterem finału?

Czasem ci, o których wydaje się, że nie dali za wiele drużynie, w istocie byli jej dobrymi duchami. Często zapominamy o tym, jak wiele nam umyka tylko oglądając boisko i wąski strumyk doniesień z szatni. Szatni, która zawsze żyje swoim życiem. Salvatore Sirigu na tym turnieju wszedł na chwilę z Walią i to by było […]
12.07.2021
Euro 2020
12.07.2021

Jedenastka kozaków Euro #7. Kłopot bogactwa oznacza, że to był piękny turniej

To było kozackie Euro pod względem piłkarskim. Możemy z przekąsem mówić o organizacji i tym poronionym pomyśle gry na stu stadionach, ale czysto piłkarsko – poezja. Cieszyć możemy się też przy kompletowaniu jedenastki tego turnieju, bo mamy prawdziwy kłopot bogactwa. Przy kilku zawodnikach toczyliśmy zacięty bój, ale ostatecznie jednogłośnie przyjęliśmy zestawienie jedenastu najlepszych grajków Euro. […]
12.07.2021
Euro 2020
12.07.2021

Polska zarobiła na Euro dziesięć milionów

Medale, nagrody – to wszystko fajne. Ale za wynik w turnieju federacje dostają też konkretne pieniądze. Po wczorajszym meczu znamy już finalny podział łupów za Euro 2020. Włochy – 34 miliony euro Anglia – 30.25 miliona euro Hiszpania – 22.5 miliona euro Dania – 21 milionów euro Belgia – 19 milionów euro Czechy, Szwajcaria – […]
12.07.2021
Euro 2020
12.07.2021

„Southgate podejmował dziwne decyzje”

Tony Adams rozegrał wspólnie z Garethem Southgatem niejeden mecz w kadrze Anglii lat dziewięćdziesiątych – był choćby kapitanem podczas Euro 1996. Adams po wczorajszym meczu nie patrzył jednak na dawną przyjaźń, tylko wypunktował szereg dziwnych decyzji selekcjonera reprezentacji Anglii. Tony Adams: – Kiedy nie osiągasz wyniku, to musiałeś podjąć złe decyzje, prawda? Dla mnie ten […]
12.07.2021
Euro 2020
12.07.2021

Moment, w którym Southgate w końcu się pomylił

Jeśli płakał, to jego łzy mogły zniknąć, wszak tak dzieje się z nimi podczas deszczu. Jeśli płakał, to dziwić mu się szalenie trudno, wszak znowu w tym najważniejszym momencie po prostu zawiódł. Gareth Southgate pokazał, że selekcjonerem jest świetnym, ale wciąż musi się pilnie uczyć.  Przez cały turniej kroczył po cienkim lodzie. Przynajmniej pozornie, skoro […]
12.07.2021
Euro 2020
12.07.2021

Chiesa został prawdziwym piłkarzem

Swojego czasu Stefano Pioli rzucił, że Federico Chiesa będzie najlepszym włoskim piłkarzem. Usłyszał to Cesare Prandelli. Zakasał rękawy i przelicytował szkoleniowca Milanu. Orzekł, że potencjału Chiesy nie można ograniczać do Półwyspu Apenińskiego, bo to talent zdolny do stania się najlepszym zawodnikiem na świecie. 23-letni skrzydłowy dzielił piłkarskie Włochy na tych, którzy kochali go za oszałamiającą […]
12.07.2021
Euro 2020
12.07.2021

Dobrze, że futbol nie wrócił do patologicznego domu

Przed finałem Euro 2020 zapanował podział rodem z filmów, w których dobro walczy ze złem w postaci jednego antagonisty-kozaka. Anglia kontra reszta świata – podział, który nie został wyssany z palca i nie wziął się znikąd. Do pierwszego gwizdka na Wembley kibice „gospodarzy” wyraźnie bowiem pracowali na to, żeby dać się nie polubić, może nawet […]
12.07.2021
Euro 2020
12.07.2021

Pickford był szósty w kolejce do karnych!

To, co Gareth Southgate zrobił z karnymi Anglików, należy nazwać przekombinowaniem. A i to delikatne określenie. Dwie zmiany na karne, Saka strzelający jako piąty… A teraz jeszcze okazuje się, że Pickford miał strzelać jako szósty. Gareth going around his choices from Rashford onwards. 3 = Rashford 4 = Sancho 5 = Saka 6 = Pickford […]
12.07.2021