Jaka atmosfera panowała w reprezentacji Polski podczas Euro 2020? Co poszło nie tak? Dlaczego nie zagrał ani minuty? Jak ocenia Paulo Sousę? Czy jest zadowolony ze swoich dotychczasowych występów w reprezentacji Polski? Czy ma jakieś ciekawe oferty transferowe? Na te i na inne pytania w dłuższej rozmowie na antenie Weszło Fm odpowiedział piłkarz Barnsley i reprezentacji Polski, Michał Helik. Zapraszamy na zapis tekstowy tej rozmowy. 

Helik: – Po Euro panuje atmosfera wielkiego niedosytu
Pamiętam, jak rozmawialiśmy w momencie, kiedy przychodziłeś do Barnsley i nawet nie pytałem cię o plany związane z reprezentacją Polski. I jak to się wszystko potoczyło…

Zwariowany sezon, ale bardzo udany, choć z gorzkim finiszem, bo przegraliśmy baraże o Premier League z Barnsley i nie wyszliśmy z grupy na Euro 2020.

Bardzo się przez ten czas rozwinąłeś?

Bardzo, bardzo, bez dwóch zdań. Dalej mam wiele do poprawy. Poziom w Championship jest wysoki. Mnóstwo jest tu zespołów balansujących na granicy Premier League. Właściwie to jest tu kilka tak dużych i tak dobrych drużyn, że ze spokojem, już teraz i w tych warunkach, mogłyby rywalizować w elicie. Reszta też nie daje za wygraną. Barnsley miało bić się o utrzymanie, ale doszliśmy do baraży. Podoba mi się ta liga. Jest dużo spotkań, nie za wiele trenowaliśmy, wszystko zbierało się i zawierało w ograniu meczowym. Każdy zawodnik woli grać, a nie trenować.

Duży był przeskok między Polską a Anglią?

Wielu jest w Championship piłkarzy wypożyczonych z Premier League, u których naprawdę widać jakość. Poziom jest zdecydowanie wyższy niż w Ekstraklasie, ale nie uważam też, że polska elita była bardzo słaba. Fajnie się odnalazłem, ale to poprzedni sezon, wymazuję go z pamięci. Po dłuższym urlopem zaczynam przygotowania do nowej kampanii.

Miałeś słabsze momenty fizyczne? Tych meczów było naprawdę mnóstwo. 

Bywały zwariowane momenty, zwariowane serie. Chłopaki z szatni mówili mi, że miniony sezon to już był w ogóle ewenement, bo wszystko było upchnięte, wszystko było pościskane przez pandemię. Więcej zagrałem meczów niż miałem pełnoprawnych treningów. Namnożyło się tego. Jechaliśmy na takiej intensywności, że jak ja jechałem na kadrę, to chłopaki podczas przerwy reprezentacyjnej dostawali nawet sześć dni wolnego. Ja akurat nie mogłem odpocząć. Ostro pracowałem. Nie było odpuszczania, tylko wręcz przeciwnie, wyższe obrotny, żeby się pokazać.

Nie zagrałeś ani minuty na Euro, ale byłeś w kadrze, sporo widziałeś. Po odpadnięciu myślałeś sobie, że mogliście zrobić więcej, wyjść z grupy?

Pozostaje ogromny niedosyt, złość. Wszyscy oczekiwaliśmy więcej. My jako zawodnicy jesteśmy najbardziej rozczarowani tym, jak to się wszystko potoczyło. Nie zagrałem ani minuty, ale czułem się częścią tej drużyny. Byłem cały czas gotowy, starałem się dawać z siebie wszystko na treningach.

Co zawiodło?

Nie jest mi łatwo o tym mówić, bo nie grałem. Byłem częścią drużyny, biorę odpowiedzialność za porażkę, ale nie grałem w meczach, więc nie będę się rozwodził na temat tego, co akurat nie zagrało.

Helik nie grał, więc nie wyszło!

Nie, nie, nie. Tego nie powiem. Trener Sousa wybrał najlepszych. Ja robiłem wszystko, żeby wywalczyć sobie miejsce w składzie. Cały czas wierzyłem w swoją gotowość do występu, ale nie wyszło, nie zagrałem.

Wierzyłeś w wygryzienie Kamila Glika? Mecz z Węgrami zacząłeś w pierwszym składzie. 

Cały czas wierzę, że mogę rywalizować z Kamilem Glikiem o pozycję. Wiadomo, że jeśli dochodzi do bezpośredniej rywalizacji, to zawsze czuje się szansę. Jest super liderem, super człowiekiem. Szanuję go, podpatruję go, jak mogę. Rywalizacja z nim to przyjemność.

Zagrałeś w kadrze trzy mecze – Węgry, Anglia, Rosja. Jesteś z nich zadowolony?

Wielka sprawa, spełnienie marzeń z dzieciństwa. Mogło być lepiej, ale taka jest piłka, to jest gra błędów. Tragicznie nie było. Ocenienie kogoś przez pryzmat jednej czy dwóch wpadek jest nie do końca sprawiedliwe.

Nie jest łatwo przechytrzyć takiego Raheema Sterlinga. Sam się o tym przekonałeś. 

Dokładnie, dokładnie. Szuka kontaktu. Non stop, cały czas. Chciałem zablokować dośrodkowanie, a on sobie przełożył nogi tak, żeby znaleźć kontakt. Udało mu się.

W klubie też grasz ustawieniem z trzema defensorami. Te systemy są podobne? 

W Barnsley najczęściej grałem w środku trójki stoperów, w kadrze, przeciwko Anglii, grałem na pół-prawym stoperze. To na pewno coś innego, zachowania w pressingu albo w obronie są inne, nie jest to to samo, co w klubie, mamy inny styl niż chcemy grać w reprezentacji, nawet jeśli ustawienie jest podobne. Piłka reprezentacyjna też różni się od piłki w Championship. To światowy poziom. Najlepsi piłkarze z całego świata.

Dlaczego tak łatwo reprezentacja traciła gole na Euro?

Nie byłem na boisku, nie oceniam.

Polska nie ma stoperów, którzy umieją dobrze wyprowadzać piłkę?

Nie uważam tak. Mamy stoperów, którzy odnajdują się w systemie z trójką z tyłu.

A wahadłowych?

Tak samo. To był nowy pomysł, początek zmian. Byłem w tej kadrze pierwszy raz. Nowy sztab, wielkie zmiany. Nigdy reprezentacja Polski nie grała takim ustawieniem na dłuższą metę. Kiedyś były jakieś próby, ale to sporadyczne, pojedyncze. Nie możemy teraz przekreślać tych prób po kilku meczach.

Gdzie widzisz u siebie największe rezerwy?

Opowiadanie o wyprowadzeniu piłki jest teraz modne. Ale jeśli grasz na środku obrony w systemie z trójką z tyłu, to ciężko podejmować jakieś większe ryzyko. To podejmuje się z bocznych stref boiska. Jest wiele elementów do poprawy. Staram się rozwijać cały czas. Nie zamierzam skupiać się na jednej rzeczy. W Barnsley zwracano mi uwagę przede wszystkim na dogrywanie dokładnych długich piłek w boczne sektory. Takie były założenia. Potem na skracanie pola gry. Graliśmy bardzo agresywnym pressingiem. Teraz jest nowy trener, zobaczymy jak to będzie wyglądało.

Paulo Sousa powinien zostać w reprezentacji Polski?

Jako zawodnik reprezentacji Polski jestem ostatnim zawodnikiem do wydawania takich opinii.

Ale wiesz, była debata na temat tego, czy powinien zostać. 

Dochodziło to do mnie. Uważam, że trener Paulo Sousa powinien zostać. Jest bardzo dobrym trenerem. Widać jego warsztat po rozmowach indywidualnych, po odprawach. Świetnie mi się z nim współpracowało. Trafiał do mnie z przekazem, nie mogę się do niczego przyczepić, nawet bym nie śmiał.

Miał pewnie trochę za mało czasu. 

Z czasem to wszystko będzie wyglądało jeszcze lepiej. To nowy system dla tej drużyny, nawet jeśli ona za bardzo personalnie od czasów pracy z trenerem Brzęczkiem się nie zmieniła. Jasne, są nowe twarze, ale kluczowi reprezentanci znają się od lat, a dalej muszą wypracowywać pewne automatyzmy.

Co wyróżnia trenera Sousę?

Ma jasny plan i wizję swojego futbolu. Jest komunikatywny. Potrafi to przekazywać. Ciężko pracowaliśmy pod jego okiem. Wielu pytało mnie, jak wyglądają moje zajęcia w reprezentacji po sezonie z pięćdziesięcioma meczami na koncie. Myśleli, że mam luźniejszy okres, a tu nie było przeproś, mieliśmy się dobrze przygotować.

Czułeś z poziomu ławki, że Szwecja i Słowacja to lepsze zespoły?

Na pewno są bardzo dobre, ale nie lepsze od Polski. Niedosyt był ogromny.

Jaka była atmosfera w zespole podczas Euro?

Atmosfera była naprawdę dobra. Wiadomo, że wyniki, siłą rzeczy, ją pogorszyły, ale mamy wielu doświadczonych liderów, którzy scalają ten zespół i tworzą wokół niego fajny kolektyw. Nowe twarze fajnie się wkomponowały. Złapałem dobry kontakt z chłopakami. Ekipę z tego turnieju będę wspominał w samych superlatywach, ale oczywiście pozytywne aspekty bycia pierwszy raz na wielkim turnieju przesłaniają mi niesatysfakcjonujące wyniki.

Na treningach pewnie zdarzyło ci się rywalizować z Robertem Lewandowskim?

Mega doświadczenie. Często, jeśli trafiałem do drugiego składu, mogłem bezpośrednio rywalizować z Lewym. Wchodzić z nim w bezpośrednie pojedynki. Mogłem poczuć na własnej skórze, jak gra napastnik ze światowego topu. Dużo z tego wyciągnąłem, dużo zobaczyłem. Mam nadzieję, że to zaowocuje.

Dostaliście klipy do analizy po Euro?

Na razie unosi się w powietrzu wielki niedosyt po przegranej imprezie. Klipów ze swojej gry nie dostałem…

Bardziej chodzi o kontakt na linii trener-selekcjoner. 

Nie, nie, kontaktowałem się na razie tylko z piłkarzami. Z selekcjonerem Sousą nie rozmawiałem, był czas urlopowy. Po długim, ciężkim sezonie i takim turnieju każdy potrzebował trochę odpoczynku.

Pojawiają się już jakieś oferty? Myślisz czasami o transferze do jeszcze silniejszego klubu?

Dużo się dzieje, tyle wiem, ale wszystko pozostawiam agentowi, bo nigdy nie byłem zawodnikiem, który by w to ingerował albo który by w tym specjalnie siedział. Chcę mieć czystą głowę, chcę skupić się na pracy. Nic nie da mi wysłuchiwanie o potencjalnych zainteresowaniach. Rozmawiam, kiedy pojawia się konkret, kiedy jest już naprawdę blisko. Skupiam się, żeby rozegrać kolejny sezon na poziomie tego poprzedniego. Albo na jeszcze lepszym.

Dużo się u ciebie zmieniło w Barnsley. Łatwo nie będzie.

To prawda. Odszedł trener Valerien Ismael i zabrał ze sobą do WBA kilku członków sztabu oraz kapitana Alexa Mowatta. Doszło też do zmian na stanowisku dyrektora sportowego czy sekretarza klubu. Alex to była fantastyczna postać scalająca szatnię. Sam mogłeś się o tym kiedyś przekonać, gdy dla żartu odebrał od ciebie telefon do mnie i zaczął opowiadać po angielsku.

Za wiele nie rozumiałem.

Jestem tu już dziesięć miesięcy i pewnie takiego akcentu też nigdy nie złapię. Strzelał mnóstwo goli, dawał potrzebne asysty i był dobrze traktowany przez klub.

Co to znaczy?

Już kilka tygodni przed końcem sezonu było wiadomo, że nie przedłuży kontraktu. Nie dogadali się. Mimo tego, on dawał z siebie wszystko do ostatniego meczu, trener normalnie go wystawiał, kibice też nic mu nie zarzucali. To fajny przykład na to, jak w normalny i cywilizowany sposób można rozstać się z ważną dla klubu postacią.

Miałeś też w klubie jeden z największych amerykańskich talentów – Daryla Dike’a.

Dzik niesamowity, posturą przypomina Romelu Lukaku. Parę razy pochodził mi korkami po nogach na treningach, to nie było przyjemne uczucie (śmiech). Dla rywali także był jednak przekleństwem, strzelił sporo goli. Był do nas jednak niestety tylko wypożyczony, teraz wrócił do MLS-u i widziałem, że nadal strzela. Ma papiery na wielkie granie i jestem ciekaw, jak dalej jego kariera się potoczy. Teraz jest w Orlando i na pewno ważne decyzje przed nim.

Kibicowałeś Anglikom w finale?

Nie do końca. Po tym, jak odpadliśmy, trudno mi było kibicować komukolwiek. Było sporo złości w środku i niedosytu, choć wiadomo, że bliżej mi do wydarzeń w Anglii, bo tutaj mieszkam.

Jak ci się żyje?

Bardzo dobrze, choć jest spokojniej niż w Krakowie. Tego też chyba potrzebowałem, bo możesz prowadzić zupełnie inny styl życia. Na pewno brakowało nam kibiców przez ostatni sezon. Gdy wrócili na końcówkę sezonu, to było niesamowite uczucie. Kiedyś podszedł do mnie na mieście jeden chłopiec i poprosił o autograf. Widziałem, że oczy mu się świeciły, a ja przecież gram tylko w Championship. Nie wiem, w jaki sposób, ale ludzie poznawali mnie czasem nawet, gdy byłem w maseczce. To pokazuje, że kibice tutaj niesamowicie żyją piłką i cieszę się z miejsca, w którym jestem.

ROZMAWIAŁ WOJCIECH PIELA

Fot. Newspix

Suche Info
27.09.2022

Kasperczak: – Skład na Walię to strzał w dziesiątkę

Henryk Kasperczak w rozmowie z Interią skomentował ostatnie mecze reprezentacji Polski. Jak powiedział: – Z Walią ze składem to strzał w dziesiątkę. Nie udało się z tym składem z Holandią, a po tych poprawkach i zmianach sytuacja się polepszyła. Jasne, Walia to nie taki mocny jak rywal jak Holandia, ale wygrana zasługuje na uwagę. To był taki mecz, że kto pierwszy strzeli gola to wygra i tak się stało. Ja byłem zadowolony z jednej rzeczy, z postawy tych naszych […]
27.09.2022
Weszło
27.09.2022

Hiszpania rzutem na taśmę ograła Portugalię i melduje się w Final Four LN

Dzięki bramce z końcówki meczu reprezentacja Hiszpanii pokonała Portugalię, wygrywając rzutem na taśmę drugą grupę Ligi Narodów dywizji A. Dzięki temu La Furia Roja awansowała do Final Four. Bohaterem kadry Luisa Enrique został Alvaro Morata, który wykorzystał podanie Nico Williamsa.  Po przegranym spotkaniu ze Szwajcarią selekcjoner Luis Enrique bił na alarm. Na gorąco po meczu stwierdził, że jego podopieczni zagrali najgorszą połówkę za jego kadencji. Zmienił nieco […]
27.09.2022
Suche Info
27.09.2022

Serbowie ogrywają Norwegię, Szwajcaria Czechów. Dzień z Ligą Narodów

Najciekawszym meczem Ligi Narodów – w założeniu – było starcie Portugalii z Hiszpanią, ale o tym piszemy w osobnym tekście. Tutaj podsumujemy resztę wyników. W dywizji A grano jeszcze jedno spotkanie – Szwajcaria podejmowała Czechy i wygrała 2:1, natomiast miała trochę szczęścia, bo Czesi zmarnowali w drugiej połowie rzut karny na remis. Czesi potrzebowali zwycięstwa, by utrzymać się w elicie, a skoro przegrali – w kolejnej edycji czeka ich walka […]
27.09.2022
Suche Info
27.09.2022

Richarlison obrzucony bananem

Skandaliczne zachowanie „kibica” w trakcie meczu Brazylia – Tunezja. Richarlison po strzeleniu bramki został obrzucony bananem. Canarinhos wygrali to towarzyskie spotkanie spokojnie, 5:1, ale niestety sielankowy nastrój na boisku popsuli troglodyci z trybun. W momencie kiedy Richarlison strzelił gola na 2:1, w jego kierunku poleciał banan. Uchwycono to na video: A banana was thrown at Richarlison during his goal celebration against Tunisia.#BRATUN #BRETUN pic.twitter.com/XBb1ZAaCTz — Ojora Babatunde (@ojbsports) September […]
27.09.2022
Inne sporty
27.09.2022

Dominacja Polek z Tajlandią. Biało-Czerwone wygrały kolejny mecz MŚ

Tajlandia nie należy do największych sił w kobiecej siatkówce, ale to zespół, który potrafi napsuć krwi każdemu. Dzisiaj jednak Polki absolutnie nie przestraszyły się rywalek z Azji. Wygrały z nimi w trzech setach i po dwóch meczach mistrzostw świata wciąż są niepokonane. Choć wielkie wyzwania w tym turnieju oczywiście dopiero nadejdą.  Dzisiejszy mecz był o tyle istotny, że mógł praktycznie zapewnić Polkom wyjście z grupy. Jak pokazywała historia: przypadki, w których zespół po wygraniu dwóch […]
27.09.2022
Suche Info
27.09.2022

Probierz: – Powinniśmy wygrać z Łotwą

Michał Probierz zabrał głos po meczu z Łotwą, który polska młodzieżówka zremisowała 1:1. Selekcjoner stwierdził na konferencji prasowej: – Daliśmy wszystkim zawodnikom pograć. Chcieliśmy, żeby wszyscy się pokazali i jest to dla nas bardzo duży materiał. Żałujemy bardzo, że nie wykorzystaliśmy dzisiaj tylu sytuacji, bo powinniśmy to spotkanie wygrać, ale w piłce nie liczy się to, co ktoś powinien, a to, kto zdobędzie ile bramek. Wiadomo, że w takim meczu przeciwnik zawsze coś […]
27.09.2022
Euro 2020
14.07.2021

Wybrano najładniejszą bramkę Euro. Zwycięzca mógł być tylko jeden

UEFA za pośrednictwem portali społecznościowych przedstawiła rezultat głosowania na najładniejszego gola zakończonych kilka dni temu mistrzostw Europy. Zwyciężyło trafienie Patrika Schicka w spotkaniu ze Szkocją.  Na gola czeskiego napastnika z połowy boiska zagłosowało prawie 800 tysięcy internautów. Drugie miejsce w głosowaniu zajął Paul Pogba, który popisał się pięknym trafieniem w meczu ze Szwajcarią, a trzecie […]
14.07.2021
Euro 2020
13.07.2021

Statystyczne podsumowanie Euro. Kto błyszczał w Excelu?

Euro za nami, felietony napisane, czas zajrzeć w raporty statystyczne. Wiadomo, że same liczby trzeba oceniać w pewnym kontekście, ale też z samych liczb można wyciągnąć pewne tendencje, ciekawostki, zaskakujące fakty. Na przykład – jesteśmy przekonani, że nie zgadlibyście, że najwięcej „siatek” na Euro założył… Harry Kane. Ale dobra, czas na konkrety. Tak sobie przejrzeliśmy […]
13.07.2021
Euro 2020
13.07.2021

Piękność (Euro 2020), która zebrała mniejszą widownię niż w 2016 roku

Kiedy oglądaliśmy najbardziej emocjonujące mecze mistrzostw Europy, myśleliśmy, że nie ma obecnie lepszej reklamy futbolu. Ten, jak stwierdził przy okazji ogłoszenia projektu Superligi Florentino Perez, potrzebuje nowych bodźców, żeby zachęcić rzeszę młodych widzów do oglądania. Teza brzmiała następująco: duża część z nich nie potrafi usiedzieć dłużej przed ekranem telewizora, bo mecze są za długie i […]
13.07.2021
Euro 2020
13.07.2021

Anglicy chcą powtórzenia meczu. Ludzie kochani…

Anglicy zrobili bardzo dużo, żeby stracić sympatię kibiców całego świata. Ale – jak widać – jeszcze nie powiedzieli ostatniego słowa, jeszcze im mało. Na stronie change.org powstała petycja o powtórzenie finału mistrzostw Europy. Podpisało ją już 98 tysięcy osób. Złapcie się czegoś stabilnego, bo działalność angielskich „aktywistów kibicowskich” jest naprawdę mocna. Dlaczego finał miałby ich […]
13.07.2021
Euro 2020
13.07.2021

Juventus i Serie A – klubowi zwycięzcy EURO 2020

Dwa lata z rzędu odpadali z Ligi Mistrzów, tuż po zakończeniu fazy grupowej, z niżej notowanym rywalem. Po blisko dekadzie stracili tron w kraju. Mało tego – do końca bili się o to, żeby w ogóle skończyć sezon na podium. I co? I tak Juventus, panowie, i tak Juventus mistrzem. Stara Dama to największy klubowy […]
13.07.2021
Euro 2020
12.07.2021

Srebrny medal parzy, czyli o ambicji słów kilka

Łzy w oczach Grealisha, konwulsyjny płacz Saki, niedowierzanie Sterlinga. Nieobecny wzrok Kane’a, załamany Stones, pozostali z nietęgą miną. Kiedy wybrzmiał pierwszy ryk radości włoskich piłkarzy po ostatnim rzucie karnym, Anglikom świat zwalił się na głowę. Wtedy, moi drodzy, liczy się tylko myśl, że przegrałeś. Nie ma znaczenia, że to finał wielkiego turnieju, a ty kończysz […]
12.07.2021
Liczba komentarzy: 34
Subscribe
Powiadom o
guest
34 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
olimpik ljone
olimpik ljone
1 rok temu

Kto tam pamięta jeszcze o euro na malediwach czy innych bora bora?

Ochye Peniz
Ochye Peniz
1 rok temu

O czym on pierdoli? Kasa za powołania, tańce, zabawa i śpiew, a śmie gadać, że czują niedosyt? Czego jeszcze, by chcieli, lotu balonem? Nauczcie się w końcu grać w piłkę, bo to odpierdalacie to wstyd.

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin
1 rok temu
Reply to  Ochye Peniz

„A jak będą chcieli iść do muzeum lotnictwa to zabierzesz ich do muzeum lotnictwa K J M !” 🙂

janek kos
janek kos
1 rok temu

„Co sadzisz o Paulo Sousie ?”
I pewnie pan redaktor oczekiwal odpowiedzi, np. : ” Jest slabym trenerem, co widac po wynikach, wydaje sie , ze wychodzi jego brak doswiadczenia w pracy jako selekcjoner. Zreszta, z tego , co wiem, to walczyl o miano najgorszego selekcjonera na Euro, ale to tez przegral, z Turkiem.A w ogole , to facet nie ma trenerskiego farta.”

Nołnejm z Chojnowa
Nołnejm z Chojnowa
1 rok temu

o niedosycie to moze mowic Dania czy Szwajcaria

Ziomal Stary
Ziomal Stary
1 rok temu

Wole zeby te slowo juz wcale nie zostalo uzywane. CALA Polska kadra prakytcznie ZAWSZE tylko czuje niedosyt… i to jest non-stop klepane, rzygam juz ich niedosytem. Niech zmienia wkoncu te okreslenie albo niech graja tak zeby nie bylo trzeba z niego korzystac.

Placzul
Placzul
1 rok temu

Jedynie jakie Euro was interesuje to te w portfelu i na koncie.

Ochye Peniz
Ochye Peniz
1 rok temu
Reply to  Placzul

Masz recht.

Hanys
Hanys
1 rok temu
Reply to  Ochye Peniz

Mosz

bruh
bruh
1 rok temu

No i co ten wywiad ma na celu, ludzi teraz już chuj obchodzi że gdy kurz już dawno odpadł to kopacze rzekomo poczuli jakiś niedosyt. Niech spierdala.

Printbartek6
Printbartek6
1 rok temu
Reply to  bruh

To kurwa nie czytaj idiotko jak Ciebie nie obchodzi. Mnie interesuje i czytam

kronikarz
kronikarz
1 rok temu

Dzisiaj mija równo miesiąc od boiskowej błazenady ze Słowacją, nikogo już nie interesuje co jeden z drugim mają na ten temat do powiedzenia.

Michnik przeproś za brata i ojca
Michnik przeproś za brata i ojca
1 rok temu

Już zapomniałem, że te parchy w ogóle brały udział w tym Euro.

Maslany
Maslany
1 rok temu

Swoja droga jak juz spisujecie do artykułu to nie robcie jakichs banalnych bledow jak „kontakt na linii trener-selekcjoner”, czy jako zawodnik jestem ostatnim zawodnikiem. Ciężko się takie cos czyta

fakty po faktach
fakty po faktach
1 rok temu

niedosytu?

Ralf
Ralf
1 rok temu

Helik niestety nie ma psychiki żeby być dobrym obrońcą -zawsze sie zesra w ważnym meczu .

Boski Diego
Boski Diego
1 rok temu
Reply to  Ralf

tak jak Arkadiusz Glowacki, a on byl dobrym obronca

Czarodziej z Ozz
Czarodziej z Ozz
1 rok temu

Jeśli wierzyć Helikowi, to ten turniej spier… Boniek, bo za późno wymienił Brzęczka na Sousę. Nie dał czasu Portugalczykowi na wdrożenie nowego systemu gry. Więc dlaczego ten ryży pajac nie jest za to grillowany? Dlatego ryżemu błaznowi takie rzeczy uchodzą na sucho?

janek kos
janek kos
1 rok temu

A po kiego grzyba Boniek wymienial Brzeczka na Souse ? A jesli juz , to co : mial wymienic Brzeczka na Souse zaraz po tym , jak Brzeczek wygral grupe eliminacyjna do Euro, majac 6 punktow przewagi nad druga Austria ?
Przeciez Boniek musial czekac , az Souse wywala z Bordeaux przed czasem, i jeszcze zaplaca mu 2,2 mln euro , aby przypadkiem Sousa nie zechcial pracowac do daty konca kontraktu . A Souse wywalili dopiero w sierpniu ub. roku. Dlugo zreszta w tym Bordeaux Sousa nie nakozaczyl – jak to zwykle u Sousy : rok – nie wyrok. W kazdym klubie , ktory trenowal Sousa , jego praca trwala ok. roku , tylko w Fiorentinie utrzymal sie dwa lata, ale za to wylecial z wielkim hukiem.

Czarodziej z Ozz
Czarodziej z Ozz
1 rok temu
Reply to  janek kos

Idąc Twoim tokiem rozumowania, Boniek tym bardziej powinien być teraz grillowany, bo nie dość, że za późno zmienił trenera, to jeszcze na takiego, co w każdym klubie, w którym pracował, zrobił totalny burdel. Kibice Swansee, WBA i Leicester na nazwisko Sousa klną na czym świat stoi, bo Portugalczyk totalnie rozpieprzył im drużyny i zaliczył serie porażek. To samo mówią o nim kibice Bordeaux. Sousa w każdym klubie był lubiany przez piłkarzy, miał z nimi świetny kontakt, uwielbiali go, a drużyna zbierała wpier… od każdego. Ten sam scenariusz powtarza się w kadrze Polski. Piłkarze znowu są nim zachwyceni, a drużyna jest totalnie rozregulowana.

antyant
antyant
1 rok temu

przeca wy jesteście cieńcy i jadą na boisku z wami jak z kelnerami.. niedosyt to wy możecie mieć na wakacjach na malediwach..

Jimmy
Jimmy
1 rok temu

Wywiad krótki, ale ja i tak zatrzymałem się w tym miejscu:
„Poziom jest zdecydowanie wyższy niż w Ekstraklasie, ale nie uważam też, że polska elita była bardzo słaba.”

Dzoszua
Dzoszua(@dzoszua)
1 rok temu
Reply to  Jimmy

Jest po prostu słaba ale nie bardzo słaba

qdlaty81
qdlaty81
1 rok temu
Reply to  Dzoszua

No w sumie racja, bardzo slabi pilkarsko to jestesmy my kibice …
Nasza kadra jest faktycznie poziom wyżej…

Er.
Er.
1 rok temu

Michał, daj spokój, jaki niedosyt. Super zagraliście. Wpierdol od Słowacji to może dostać każdy, o Szwecji nie wspominając. Za 20-30 lat o Waszym zwycięskim remisie z Hiszpanią będą dzieci w szkołach uczyć.

rema
rema
1 rok temu

Za malo wodki wypili, czy o co mu chodzi? Wiecej grilli czy wiecej koncertow.

Lillard
Lillard
1 rok temu

Można gdzieś znaleźć ten wywiad w formie odsłuchu?

jambobeo
jambobeo
1 rok temu

Teraz to już po ptakach na chuj takie wywiady jak cały naród wkurwiony był po fazie grupowe.Chuja zagrali ale to nic nowego przecież

Dzoszua
Dzoszua(@dzoszua)
1 rok temu

Już kilka tygodni przed końcem sezonu było wiadomo, że nie przedłuży kontraktu. Nie dogadali się. Mimo tego, on dawał z siebie wszystko do ostatniego meczu, trener normalnie go wystawiał, kibice też nic mu nie zarzucali. To fajny przykład na to, jak w normalny i cywilizowany sposób można rozstać się z ważną dla klubu postacią.

Mateusz Wdowiak mógł iść za granicę albo do Legii ale Filipiak z Probierzem postanowili zepsuć mu karierę. Dobrze, że o tym Michał przypomniał.

qdlaty81
qdlaty81
1 rok temu
Reply to  Dzoszua

Filipiak i Probierz – ze wsi się można wyprowadzić…

dawid
dawid
1 rok temu

ja mam niedosyt % we krwi jak widze takich ogorow w kadrze, wolalbym przybic gwozdzia przed wejsciem takiego na boisko

Pszemek
Pszemek
1 rok temu

Poczucie niedosytu to jest wtedy kiedy ktoś otrze się o jakiś sukces i niewiele brakowało, żeby osiągnąć więcej. Jak w 2016 roku, mogliśmy mieć lekki niedosyt. Niedosyt może czuć reprezentacja Danii po tym euro. W naszym przypadku to poczucie wstydu.

qdlaty81
qdlaty81
1 rok temu
Reply to  Pszemek

Amen!

jacek
jacek
1 rok temu

Helik to przyszłość w Reprezentacji Polski.Kibice Cracovii Tobie życzą dalszych sukcesów w Anglii