To było najgorsze kilkanaście minut w historii Mistrzostw Europy. Świat piłkarski zatrzymał się w tamtym momencie i otępiale patrzył na wydarzenia podczas meczu Dania – Finlandia. Zwariowali nadawcy, zwariowały osoby w studio na całym świecie, zwariowali eksperci. Oddalonych o dziesiątki, setki, tysiące kilometrów ludzi po prostu poniosły emocje. Tymczasem ci, stojący w samym oku cyklonu, zachowali się najlepiej, jak tylko mogli. 

A więc, co to znaczy, że masz przyjaciół?

Nie możesz przewidzieć, że coś takiego się wydarzy. Nie możesz zakładać, że młody chłopak, piłkarz, w dodatku niewyeksploatowany, nagle upadnie na murawę i zacznie gasnąć. Dlatego z takim podziwem patrzę na zachowanie reprezentantów Danii. Zarzuca się piłkarzom, że są mało empatyczni, że są miękcy. Gdy widziałem kordon, który stawiał Kasper Schmeichel do spółki z Simonem Kjaerem, w głowie miałem mnóstwo epitetów, lecz żaden nie był przywarą.

Chrisitana Eriksena otoczyła żywa ściana złożona z ludzi. Kamery bowiem wciąż wycelowane były w sylwetkę Duńczyka, przypatrywały się akcji reanimacyjnej, do której szybko ruszyli lekarze. Ale tego świat widzieć nie powinien. Rozgrywała się tragedia, która mogła urosnąć do rangi jednego z największych dramatów w historii tej dyscypliny. Świat nie powinien na to patrzeć zza szklanego ekranu. Duńczycy o to zadbali. Osłonili swojego kumpla z szatni, zrobili coś, czego w tym momencie potrzebował sam Eriksen, jak i służby, które udzielały mu pomocy. Zapewnili spokój. Jeśli piłkarzy grających w jednej drużynie faktycznie łączą jakieś szczególne więzi, to niech będą one tak silne, jak te, które łączą Eriksena z resztą jego przyjaciół. Nie dało się bowiem inaczej wówczas Duńczyków postrzegać. To nie były wkłady do koszulek, zgraja przypadkowych sportowców. Przyjaciele, którzy razem walczyli o to, by jeden z nich przeżył.

Niektórzy w sposób najbardziej dosłowny. Simon Kjaer – wspomniany już wcześniej – był bodaj pierwszym piłkarzem, który zorientował się w powadze sytuacji.

Obrońca AC Milan miał w minionym sezonie włoskiej Serie A mnóstwo znakomitych interwencji. Teraz jednak dokonał tej najważniejszej. Upewnił się, czy Eriksen nie dławi się swoim językiem, czy leży w sposób, który nie zagraża jego zdrowiu. Jego reakcja jest przykładem na to, jak ważne są te wszystkie lekcje pierwszej pomocy. To również dobry moment, by zastanowić się, czy my sami wiedzielibyśmy, jak w takiej sytuacji zareagować. Czy trochę nie traktujemy tych wszystkich wytycznych z dystansem, a wszelakie szkolenia z tego zakresu wpuszczamy jednym uchem, a wypuszczamy drugim.

Co ważne, Kjaer poszedł o krok dalej. Po zapewnieniu bezpieczeństwa swojemu przyjacielowi, zadbał o to, by lekarze mieli niezbędną przestrzeń. Chwilę później dołączył do niego Schmeichel i razem ustawili pozostałą część drużyny w mur, który osłaniał duńskiego pomocnika. To działanie – w moim przekonaniu – nieocenione.

Podobnie jak sprint bramkarza Leicester City w kierunku partnerki Eriksena. Żona pomocnika pojawiła się na murawie zalana łzami. Nie da się opisać, wymienić, wyliczyć, zrobić czegokolwiek z emocjami, które z pewnością targały wówczas jej ciałem. I właśnie wtedy empatią wykazał się Schmeichel. 34-latek podbiegł do niej, objął ramieniem i zaczął uspokajać. Być może nic nie mówił, być może po prostu był obok. Ale był. Brzmi to w sposób najbardziej patetyczny z możliwych, lecz odnoszę wrażenie, że gdy świat zaczyna usuwać ci się spod stóp, możesz potrzebować pomocnej dłoni. Duńczyk ją wyciągnął.

Kolejny raz pokazał, że jest po prostu dobrym człowiekiem. Podobnie zachowywał się, gdy Leicester City przeżyło swoją tragedię.

Teraz pomógł Kjaerowi w organizacji i zaprowadzeniu porządku. Zapewnił jakkolwiek znośne warunki pracy dla lekarzy i zajął się osobą najbliższą sercu Eriksena. Kapitan. Kozak. Przyjaciel. Stał w kordonie razem z resztą drużyny, jednak to, co poruszyło mnie w jego postawie najbardziej, było zwrócenie w kierunku Eriksena. Schmeichel nie uciekał wzrokiem. Podczas gdy reszta kolegów płakała, roniła łzę – tak jak miliony osób przed telewizorami – bramkarz Danii stał i z kamienną twarzą obserwował działanie lekarzy. Nie opuścił swojego przyjaciela nawet na sekundę dłużej, niż było to bezwzględnie konieczne.

I wreszcie warto pochwalić Anthony’ego Taylora.

Angielski arbiter wzorowo zapanował nad sytuacją, starał się nie dopuścić do eskalacji napięcia. Szybko podjął rozmowę z selekcjonerami Danii oraz Finlandii, wziął na bok kapitana Finów. Postąpił najlepiej jak mógł pod względem przestrzegania protokołu – obie reprezentacje stosunkowo szybko oddelegował do szatni. Niby bzdura, niby rzecz oczywista, lecz wobec chaosu, który się tam rozgrywał, rzecz nieoceniona.

Tak samo trudno ocenić mi decyzję o powrocie piłkarzy na boisko. Tłumaczę ją tylko jednym względem, podawanym zresztą jako jeden z nieoficjalnych powodów. Duńczycy sami chcieli dokończyć ten mecz, dograć go do końca. Dla kogo i w jakiej intencji, tego już chyba mówić nie trzeba.

Kjaer, Schmeichel, cała ich reprezentacja – to jest ta legendarna nagroda Fair Play, tylko że w praktyce. Nie słowami, gestami.

Ktoś może się śmiać, lecz jeśli zostanę zapytany, co to znaczy, że masz przyjaciół, opowiem mu o tych kilkunastu Duńczykach. Skandynawia przez lata żywiła się swoją mitologią. Teraz już nie musi. Ma nową generację bohaterów.

JAN PIEKUTOWSKI

Fot.Newspix

Mistrzostwa Świata 2022
05.12.2022

Tanecznym krokiem Brazylia weszła do ćwierćfinału

Fenomenalni, spektakularni, fantastyczni. W 1/8 finału Brazylijczycy pozwolili wielu osobom na nowo zakochać się futbolu, który w ostatnich latach był przesycony komercjalizmem. Uosabiali wszystko to, co najpiękniejsze w tym sporcie: dryblingi, swobodę, luz z piłką i piękne bramki. Koreańczycy walczyli dzielnie do końca, dlatego nie tylko nie zakończyli meczu z dwucyfrówką, ale też strzelili pięknego gola honorowego.  Gdyby przeprowadzić ankietę, jakiej reprezentacji kibicuje się w Polsce po odpadnięciu naszej kadry, często padałoby […]
05.12.2022
Suche Info
05.12.2022

Piechniczek: – Lewandowski nie może zwalniać selekcjonerów

Wrze wokół kadry po mistrzostwach świata. Reprezentacja wróciła już do Polski, ale gorących tematów nie brakuje – dyskusje na temat oceny mundialowego wyniku kadry, kontrowersje wokół rządowych premii i doszukiwanie się szpilek wymierzonych w Czesława Michniewcza w słowach Roberta Lewandowskiego.  Robert Lewandowski po meczu z Francją nie owijał w bawełnę i wypalił na antenie TVP Sport, że gdy taktyka przyjęta przez reprezentację Polski jest zbyt zachowawcza, trudno jest mu czerpać radość z gry. Trzeba […]
05.12.2022
Suche Info
05.12.2022

Keane: – Taniec Brazylijczyków to brak szacunku dla rywali

Brazylijczycy awansowali do ćwierćfinału katarskich mistrzostw świata w iście tanecznym kroku. Po każdej z bramek odstawiali bowiem rytmiczne pląsy, zapraszając do nich nawet swojego trenera Tite. Nie wszystkim podobała się jednak taka postawa Canarinhos.  – Nigdy nie widziałem tak dużo tańca. Nie mogłem uwierzyć, że to się dzieje, jakbym oglądał program taneczny. Nie podoba mi się to. Ludzie mówią, że to ich kultura. Ale myślę, że to naprawdę brak szacunku dla rywala, po prostu, […]
05.12.2022
Mistrzostwa Świata 2022
05.12.2022

Stan Mundialu #16. Łączy nas kasa! Afera premiowa w polskiej piłce

Nie może być spokojnie w temacie reprezentacji. Mundial ledwo co się zakończył dla biało-czerwonych, a już mamy aferę z dzieleniem rządowej kasy. Między innymi o tym od 7:30 pogadają Mateusz Janiak, Jan Mazurek, Szymon Piórek i Maciej Karcz.  
05.12.2022
Suche Info
05.12.2022

Moriyasu: – Japonia się podniesie

Hajime Moriyasu podszedł do kibiców i wykonał charakterystyczny dziękczynny ukłon po porażce w rzutach karnych z Chorwacją. Dla 54-letniego Japończyka sukces odniesiony w fazie grupowej mundialu był osobiste odkupienie za wydarzenia z sprzed dwudziestu dziewięciu lat, które przeszły do historii jako Agonia w Dosze.  – Nie sądzę, żeby moi piłkarze przegrali z presją w serii rzutów karnych. Byli odważni. Walczyli 120 minut. Muszę pochwalić ich za wysiłek. Chcieliśmy wygrać, to jasne […]
05.12.2022
Suche Info
05.12.2022

Dziuba: – Nie mogę znieść Polaków

Rosja po barbarzyńskim ataku na Ukrainę całkowicie zasłużenie znalazła się na marginesie światowego futbolu i straciłam szansę na występ w barażach o udział w katarskim mundialu, na którym jednak raz po raz spotyka się z absurdalnymi głosami wsparcia. Ciepłe uczucia wobec Rosja deklarowali chociażby Serbowie, a Dejan Lovren potrafił powiedzieć, że „przykro mu, że jego rosyjscy przyjaciele nie są na mundialu”. Teraz ozwał się Artiom Dziuba.  Reprezentant Rosji został zapytany o to, z kim chciałby […]
05.12.2022
Euro 2020
14.07.2021

Wybrano najładniejszą bramkę Euro. Zwycięzca mógł być tylko jeden

UEFA za pośrednictwem portali społecznościowych przedstawiła rezultat głosowania na najładniejszego gola zakończonych kilka dni temu mistrzostw Europy. Zwyciężyło trafienie Patrika Schicka w spotkaniu ze Szkocją.  Na gola czeskiego napastnika z połowy boiska zagłosowało prawie 800 tysięcy internautów. Drugie miejsce w głosowaniu zajął Paul Pogba, który popisał się pięknym trafieniem w meczu ze Szwajcarią, a trzecie […]
14.07.2021
Euro 2020
14.07.2021

Helik: – Po Euro panuje atmosfera wielkiego niedosytu

Jaka atmosfera panowała w reprezentacji Polski podczas Euro 2020? Co poszło nie tak? Dlaczego nie zagrał ani minuty? Jak ocenia Paulo Sousę? Czy jest zadowolony ze swoich dotychczasowych występów w reprezentacji Polski? Czy ma jakieś ciekawe oferty transferowe? Na te i na inne pytania w dłuższej rozmowie na antenie Weszło Fm odpowiedział piłkarz Barnsley i […]
14.07.2021
Euro 2020
13.07.2021

Statystyczne podsumowanie Euro. Kto błyszczał w Excelu?

Euro za nami, felietony napisane, czas zajrzeć w raporty statystyczne. Wiadomo, że same liczby trzeba oceniać w pewnym kontekście, ale też z samych liczb można wyciągnąć pewne tendencje, ciekawostki, zaskakujące fakty. Na przykład – jesteśmy przekonani, że nie zgadlibyście, że najwięcej „siatek” na Euro założył… Harry Kane. Ale dobra, czas na konkrety. Tak sobie przejrzeliśmy […]
13.07.2021
Euro 2020
13.07.2021

Piękność (Euro 2020), która zebrała mniejszą widownię niż w 2016 roku

Kiedy oglądaliśmy najbardziej emocjonujące mecze mistrzostw Europy, myśleliśmy, że nie ma obecnie lepszej reklamy futbolu. Ten, jak stwierdził przy okazji ogłoszenia projektu Superligi Florentino Perez, potrzebuje nowych bodźców, żeby zachęcić rzeszę młodych widzów do oglądania. Teza brzmiała następująco: duża część z nich nie potrafi usiedzieć dłużej przed ekranem telewizora, bo mecze są za długie i […]
13.07.2021
Euro 2020
13.07.2021

Anglicy chcą powtórzenia meczu. Ludzie kochani…

Anglicy zrobili bardzo dużo, żeby stracić sympatię kibiców całego świata. Ale – jak widać – jeszcze nie powiedzieli ostatniego słowa, jeszcze im mało. Na stronie change.org powstała petycja o powtórzenie finału mistrzostw Europy. Podpisało ją już 98 tysięcy osób. Złapcie się czegoś stabilnego, bo działalność angielskich „aktywistów kibicowskich” jest naprawdę mocna. Dlaczego finał miałby ich […]
13.07.2021
Euro 2020
13.07.2021

Juventus i Serie A – klubowi zwycięzcy EURO 2020

Dwa lata z rzędu odpadali z Ligi Mistrzów, tuż po zakończeniu fazy grupowej, z niżej notowanym rywalem. Po blisko dekadzie stracili tron w kraju. Mało tego – do końca bili się o to, żeby w ogóle skończyć sezon na podium. I co? I tak Juventus, panowie, i tak Juventus mistrzem. Stara Dama to największy klubowy […]
13.07.2021
Liczba komentarzy: 78
Subscribe
Powiadom o
guest

78 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
rumburak
rumburak
1 rok temu

Egzaminu z profesjonalizmu nie zdali polscy dziennikarze sportowi – ze szczególnym uwzględnieniem Pani Dekiert i waszego redakcyjnego ziomka, Marko Gaccio. Skandaliczne studio TVP.

Stanisław Krzysztowski
Stanisław Krzysztowski
1 rok temu
Reply to  rumburak

A co mówili?

Tadeusz
Tadeusz
1 rok temu
Reply to  rumburak

A co takiego zrobiła niewłaściwego prowadząca program ? Podobnie swoje programy prowadziły inne stacje TV w innych krajach. No ale aby to dostrzec należy być obiektywnym

rumburak
rumburak
1 rok temu
Reply to  Tadeusz

Spekulowanie o śmierci Eriksena, ogłaszanie żałoby, pytanie co zrobić z turniejem, jeśli Eriksen umrze, gdy on w tym samym czasie walczy o życie – to właściwe zachowanie? Pisanie populistycznych twittów jak Kotleszka to też właściwe zachowanie??

Jajajakberety
Jajajakberety
1 rok temu
Reply to  rumburak

Bo tak się kończy zatrudnianie z parytetów

Kamil
Kamil
1 rok temu
Reply to  rumburak

To prawda studio to dramat. Kotleszka już apelował o zmianę przepisów, kalendarza. Szybko postawił diagnozę lekarską. Żal było słuchać

Meo Lessi
Meo Lessi
1 rok temu
Reply to  Tadeusz

bo ona jest z TVPIS to trzeba jechac ostro cokolwiek by powiedziala, akurat NIC szczegolnego nie powiedziala, kazdy ma prawo sie zastanawiac jakie sa konsekwencje w przypadku smierci, ale oczywiscie lewackie smiecie juz sobie znalazly „ofiare”. banda nieudaniczkow. NIe, ona nikogo nie usmiercila.

Flałer
Flałer
1 rok temu
Reply to  Meo Lessi

A wiesz kurwa jełopie czym jest takt, poczucie smaku i trzymanie jakiegokolwiek poziomu?

namjan
namjan
1 rok temu
Reply to  Meo Lessi

Uderz w stół, a pisowski gównojad sam się odezwie.

Piotrek R
Piotrek R
1 rok temu
Reply to  Meo Lessi

Tadeusz,czy Janusz 🙂 wypierdalaj juz po500+, czas..

Aniulla
Aniulla
1 rok temu
Reply to  Tadeusz

Inne stacje, w innych krajach powiadasz? Ok. Weźmy na ten przykład holenderski NOS. Praktycznie cały czas byli połączeni ze stadionem, mówili co się dzieje, transmitowali. To od nich wiedziałam, że Finowie i Duńczycy razem skandowali imię i nazwisko człowieka walczącego o życie. To od nich wiedziałam co się dzieje bo cały czas słyszałam spikera stadionowego. Podczas gdy polscy „eksperci” pierdolili (bo inaczej tego ich gadania w takim momencie nazwać nie można) u nich pierwszych widziałam info, że z Eriksenem jest lepiej i że mecz będzie wznowiony.

Stefan1916
Stefan1916
1 rok temu
Reply to  Aniulla

Mnie to zupełnie nie dziwi. To piłkarz, który cała profesjonalna karierę (przed wyjazdem do Tottenhamu) grał w Ajaxie, poza tym ma niderlandzkiego menago. Natomiast to, ze poziom polskiego dziennikarstwa można porównać do poziomu piłkarskiego to już druga sprawa, o czym świadczą tez tutejsi redaktorzy…

portillo
portillo
1 rok temu
Reply to  rumburak

Za co minusy? Za prawdę? Co ta kobieta gadała słyszeliście? Jakie zadawała pytania? Przecież za to się należy kurwa dyscyplinarka za debilizm!

Amber Mozart
Amber Mozart
1 rok temu
Reply to  portillo

Weź nie bądź i powiedz co tam paplali bo nie oglądałem

Cocker spaniel
Cocker spaniel
1 rok temu
Reply to  portillo

Pytanie co szeptał wydawca w słuchawkę. Oczywiście mogła to olać

Ernest
Ernest
1 rok temu
Reply to  Cocker spaniel

Czyli wydawca do dyscyplinarki w trybie natychmiastowym a Borek i Stanowski odchodzą z TVP. Tak to powinno wyglądać skoro winny jest wydawcą będący debilem, ale skoro nic nie mówi o tym Stanowski czyli popiera to co się działo w studio.
Bo zamiast wkładać chłopaka do trumny i zakrywać wieko można było gadać o badaniach, poruszyć temat przeciążeń i chorób a tutaj wybitnej klasy wydawca pewnie przybysz z Gazety Polskiej albo tv republika zastosował jedyną znaną metodę czyli gadanie o śmierci, a że typ jeszcze żył nie ważne. No i pani redaktor błysnęła tępotą no ale ona jakby kazano przez słuchawkę obciągać po kolei gościom wizji to by to zrobiła.

kaczkasmoleńska
kaczkasmoleńska
1 rok temu
Reply to  rumburak

Nawet za dwa mld ukradzione ze sluzby zdrowia nie kupisz pewnych rzeczy.

Ciro
Ciro
1 rok temu

Kretyn

Smirnoff
Smirnoff
1 rok temu
Reply to  rumburak

Ciężka sytuacja, myślę że dla tych dziennikarzy możliwe że pierwsza i ostatnia. Jeśli nawet osoby oswojone z pracą w telewizji, na żywo są zdezorientowani to znaczy że sytuacja jest naprawdę poważna. Myślę że komentowanie ich zachowania w studiu w kontekście tego dramatu jest kompletnie nie na miejscu.

Flałer
Flałer
1 rok temu
Reply to  Smirnoff

Ciężka. Bez wątpienia i nie zazdroszczę. Niemniej pytanie gości, co się stanie, jeśli Eriksen umrze, to jest kurwa skandaliczne. Wyjebało żenadometr poza skalę. Pudelki i inne pomponiki niech się uczą!

Smirnoff
Smirnoff
1 rok temu
Reply to  Flałer

Z drugiej strony jednak jak mieli się zachować w tej sytuacji? „czekamy na wieści o Eriksenie a teraz może przejdźmy do analizy drugiego spotkania Belgia-Rosja”. Sam oglądałem co się działo i nawet nie mógłbym udawać że mogę rozmawiać normalnie na inny temat. Temat śmierci był jak najbardziej możliwy bo relacja ze stadionu dawała do myślenia w kontekście najgorszego scenariusza..

Gadol
Gadol
1 rok temu
Reply to  Smirnoff

Ale ona za moment rzucała tematami poprzednich meczów, następnych. Najpierw żenada ze spekulacją co po śmierci Eriksena, później jeden wielki chaos. Eksperci jakoś zbytnio rozmowni nie byli, widać, że ciężko im się rozmawia. Dupy dał wydawca/realizator i ci co nad nim, no ale Dekiert była na pierwszej linii frontu to oberwała. Borek jak się łączył próbował dać do zrozumienia by nie pierdolić głupot, niestety wydawcy i prowadząca nie skumali o co kaman.

Co należy zrobić pokazali w tej samej stacji Darżynkiewicz z Cegielskim jak mieli komentować mecz żużlowy, po śmierci w tym dniu żużlowca Lee Richardsona, a żenada na stadionie w Gorzowie wychodziła poza skalę. Podziękowali za uwagę i opuścili stanowiska bez uzgadniania tego z realizatorem transmisji.

Tu należało dać obraz ze stadionu bez komentarza, z paskiem z informacją pod spodem, puścić blok reklamowy czy coś z bogatego archiwum TVP. Dać ekspertom w studio i prowadzącej ochłonąć i na spokojnie ogarnąć z nią scenariusz na dalszy ciąg studia.

napalony na kurwiszona z lazienkowskiej
napalony na kurwiszona z lazienkowskiej
1 rok temu
Reply to  rumburak

Polskie chamstwo polski debilizm oraz polski profesjonalizm dal o sobie znac

Miner
Miner
1 rok temu
Reply to  rumburak

Nic wam nie pasuje kompletnie wszystko na nie.wyłącz TVP i nie oglądaj bo to już jest nudne te komentarze włącz sobie TVN i tam oglądaj tych idealnych,profesjonalnych,mega inteligentnych,nieomylnych dziennikarzy.Pacanie…….

Cocker spaniel
Cocker spaniel
1 rok temu

Jeśli wszystko z nim w porządku i jego zdrowiu nic nie zagraża to dlaczego mieliby nie dokończy meczu? Zapewne byli roztrzęsieni z tego powodu, ale gdy po wszystkim słyszysz że z Twoim kumplem jest ok, a chwilę wcześniej było bardzo chujowo to znowu chce się żyć!

qdlaty81
qdlaty81(@qdlaty81)
1 rok temu
Reply to  Cocker spaniel

Dlatego przegrali

Arek
Arek
1 rok temu
Reply to  qdlaty81

Jak nie umiesz strzelić karnego ..,

Michał
Michał
1 rok temu

I niech tak będzie, wyciągnijmy wnioski. Chwała tym ludziom, tym bohaterom, chwała niebiosom, jeśli ktoś wierzy, nieważne, ważne, żeby to, co dzisiaj się wydarzyło, przekuć w coś dobrego, amen!

dario armando
dario armando
1 rok temu

ŻYCIE TO NAJWIĘKSZA WARTOŚĆ.

Andi
Andi
1 rok temu
Reply to  dario armando

Milion to statystyka

lionel pepsi
lionel pepsi
1 rok temu
Reply to  dario armando

ja myśle że miłość

dario armando
dario armando
1 rok temu
Reply to  lionel pepsi

TYS PROWDA

Arek
Arek
1 rok temu
Reply to  lionel pepsi

Bez życia nie byłoby miłości …,

fakty po faktach
fakty po faktach
1 rok temu

ludzki organizm to jednak zagadka, kurde blaszka. dobrze, że chłop żyje, teraz pod opiekę kardiologa i będzie ok.

lionel pepsi
lionel pepsi
1 rok temu

byle nie „kardiologa” kotleszki

Piernislav
Piernislav
1 rok temu

Wrócili ale psychicznie rozjebani. Nic już nie mogli ugrać, karnego wiedziałem że nie strzeli. Finlandia z jednym strzałem. Masakra wynik

Wojtek
Wojtek
1 rok temu
Reply to  Piernislav

Duńczycy i tak już wygrali. Myślę że sportowy wyniki nie jest w tej chwili dla nich najważniejszy

Karol Benzyna
Karol Benzyna
1 rok temu

Każda reprezentacja by tak zrobiła na ich miejscu tak naprawdę. Artykuł z dupy tak samo jak spekulacje w studio. A to zdanie o mitologiach? To wlasnie różni stare weszło od nowego. Wtedy zimne oko i trafne komentarze w ludzkim języku teraz bełkot populizm relacje na fejsie i Mateusz borek. Dobranoc

Aros
Aros
1 rok temu

Dobrze że wszystko szczęśliwie się skończyło. Mam nadzieję że lekarze znajdą przyczynę jego zasłabnięcia i solidnie go przebadają pod kontem dopingu również. Wogole ktoś sprawdzą czystość piłkarzy tak jak olimpijczyków?

Stefan1916
Stefan1916
1 rok temu
Reply to  Aros

Nie, piłkarzy sprawdzają jak kierowców, a konto to możesz sobie założyć w banku…

Smirnoff
Smirnoff
1 rok temu

Trochę głupi artykuł. Szczelne otaczanie pierwszej pomocy to nie bohaterstwo a debilizm. W takiej sytuacji potrzeba jak najwięcej przestrzeni dla poszkodowanego i ratownika. Nie trzeba niczego na siłę ukrywać, bo każdy wiedział co się dzieje i jak to poważnie wygląda, więc zasłanianie dramaturgii utwierdza mnie w przekonaniu że telewizja manipuluje nawet w relacji na żywo..

Stefan1916
Stefan1916
1 rok temu
Reply to  Smirnoff

Tez się zastanawiałem co oni tam kurwa robią… przecież to normalne, ze nikt im tam nie powinien przeszkadzać i zabierać przestrzeni, od tego są pozostali medycy. Ja myśle, ze tu bardziej chodziło o wsparcie, o to żeby pokazać, ze są z nim. Nie powiem, ale sam myslalem, ze już po nim…

Ondzej Kudela
Ondzej Kudela
1 rok temu
Reply to  Smirnoff

no jakby ktos go mial zamiar szturmowac, hehe dobrze ze ktos zauwazyl ten debilizm

krzysio
krzysio
1 rok temu

Nawet na sportowym forum, podczas meczu Dania – Finlandia, tylko polacy mogą się pokłócić wyciągając przy okazji politykę.

voyt
voyt
1 rok temu
Reply to  krzysio

„Naród wspaniały tylko ludzie kurwy” – Piłsudski prawie 100 lat temu. Nic się nie zmieniło. Artykuł piękny, na szczęście wszystko dobrze się skończyło. A frajerzy, którzy robią hejty i się kłócą – nimi powinien zająć się psychiatra. Ave Dania!

Grzesiek
Grzesiek
1 rok temu
Reply to  krzysio

Rozumiem, że przeczytałeś komentarze na forum w Danii, Finlandii, Francji, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Rosji, Hiszpanii itd., i wiesz, że nie było tam nie było ŻADNYCH kłótni na tematy polityczne? A może nie potrzebujesz tej wiedzy i dowartościowujesz się obrażając własny naród? Trochę tak, jakby niektórzy napisali, że jesteś debilem, bo napisałeś „Polacy” małą literą. Mogłeś to zrobić specjalnie, ale niektórych to gówno obchodzi. I według Twojej koncepcji będą mieli rację.

Weszło i ich myślenie
Weszło i ich myślenie
1 rok temu

Koledzy z kadry, normalne zachowanie.
Już kurwa nie dorabiajcie dziwnych historii.
Najważniejsze, że człowiek żyje.

Bartosz
Bartosz
1 rok temu

To bardzo ważne mieć przyjaciół. Na przykład Czesław Michniewicz ma: zawsze gdy jest problem, może liczyć, że staną za nim koledzy z Weszło. Zarówno gdy mowa o rachunkach telefonicznych, jak i nieporozumienia z prezesem…

Rere
Rere
1 rok temu
Reply to  Bartosz

ALE ty kurwa glupi jestes . Glupi w chuj

Gamoń z nikąd
Gamoń z nikąd
1 rok temu
Reply to  Rere

Minusy pokazują, że to jednak ty jesteś ten głupszy.

Zorro
Zorro
1 rok temu
Reply to  Rere

Dowcipny kretynie, dowcipny…

Arkadio
Arkadio
1 rok temu

na jakim porypanym swiecie przyszło nam zyc, skoro normalne ludzkie odruchy urastają do rangi bohaterstwa?

mozna komentowac pozytywnie
mozna komentowac pozytywnie
1 rok temu
Reply to  Arkadio

to cytat z 1984?

Zorro
Zorro
1 rok temu

Nie, w 1984 r. także podczas Euro, w trakcie meczu ZMARŁ jugoslowianski masażysta i nikt z tego sraczki nie robił.
Ciekawe dlaczego, czyżby inni świat wówczas był..?

Mig
Mig
1 rok temu
Reply to  Zorro

Co ciekawe po wcześniejszym meczu nomen omen z Dania ich trener główny trafił. Do szpitala.

łowca atencjuszy
łowca atencjuszy
1 rok temu

Atencjusz z Saskiej Kępy ślini się na samą myśl o lajfie, o Eriksenie. Całe popołudnie woził się „Eriksonowo” na Twitterze. Tfu!

Tralalala
Tralalala(@tralalala)
1 rok temu

gdyby sytuacja z Erikssenem wydarzyła się w meczu polskiej ligi, zwłaszcza takim typu Lech-Legia, Widzew-ŁKS czy Arka-Lechia, chłopak miałby olbrzymią szansę, że ostatnie co usłyszy przed podróżą do szpitala (lub na tamten świat…), to 'wstawaj, chuju nie udawaj” lub „dobić go’.

A teraz minusujcie do woli…

ddt
ddt
1 rok temu
Reply to  Tralalala

Tak, a w meczu Broendby – FC Kopenhaga usłyszałby głosy wsparcia Drugiej strony.
Kuźwa, dlaczego my jesteśmy tak zakompleksionym narodem…

jasemnetoperek
jasemnetoperek
1 rok temu
Reply to  Tralalala

Chciałeś, to zminusowałem

Tralalala
Tralalala(@tralalala)
1 rok temu
Reply to  jasemnetoperek

dzięki!

Minister finansów
Minister finansów
1 rok temu
Reply to  Tralalala

Każde prosię sądzi po się.

Grzesiek
Grzesiek
1 rok temu
Reply to  Tralalala

Brawurowe porównanie. A teraz przypomnij sobie albo poczytaj reakcje fanów Brondby na przejście Wilczka do FC Kopenhaga. Podobne jak w Polsce. Dziwne, nie?

Zorro
Zorro
1 rok temu
Reply to  Tralalala

Albo względnie: „do pieca !!!”

Iks
Iks
1 rok temu

Najgłupsze „mądrości” wygłaszał Szczęsny.
On prawie zawsze tak pierdzieli że jak się go słucha to stać się chce.

„Finowie nie powinni kontynuować gry, bo jak będą się czuć jak zrobią krzywdę któremuś z Duńczyków”. WTF??

A jak mieliby się czuć? Nie rozumiem jego toku myślenia.
Gdyby w meczu nie było tej tragicznej sytuacji to mogliby zrobić krzywdę i czuć się dobrze? A skoro jeden z Duńczyków miał zawał to potem mają się czuć źle? Żaden z Finów nie spowodował zawału u Eriksena.

Przykład: mecz Tottenhamu z niepamiętam_kim, zawodnik Tottenhamu SON łamie nogę przeciwnikowi i praktycznie załamuje się z tego powodu. Idąc tokiem rozumowania Pana Szczęsnego, nie musi czuć się źle bo nikt inny z przeciwnej drużyny wcześniej nie ucierpiał w dotkliwy sposób.

Druga rzecz, to że Duńczycy sami zdecydowali o dalszej grze. Dlaczego Finowie mieliby odpuścić skoro koledzy z drużyny Eriksena sami chcą kontynuować spotkanie?

Nie wiem, może ja mam za mały rozum żeby skumać złote myśli Szczęsnego?

Iks
Iks
1 rok temu
Reply to  Iks

Edit: Srać się chce*

loko
loko
1 rok temu
Reply to  Iks

Nie, po prostu ludziom odpierdala i próbują być nadmiernie empatyczni. Zdarzyła się tragedia, na pewno każdy z tych piłkarzy, sędziów, kibiców to mocno przeżył, ale trzeba dalej kręcić ten wózek. Zresztą kibicom szybko empatia przeszła, bo po podyktowaniu karnego dla duńczyków nie było widać, że jeszcze przeżywają dramat z pierwszej połowy, gęby uśmiechnięte jakby nic się nie stało wcześniej.
Eksperci i dziennikarze też nie mieli łatwego zadania, nie do końca wiedzą co się dzieje, a pokazują ich kamery i muszą jakoś gawiedź zabawić w tym czasie. Sytuacja dla nich niecodzienna, a jakoś trzeba wybrnąć, jeden zrobi to z większą klasą, inny z mniejszą, nie ma co wieszać na nich psów i krytykować.

stalinowski - "szczepta sie, bo ja tak chce"
stalinowski - "szczepta sie, bo ja tak chce"
1 rok temu
Reply to  Iks

pan macius „wyrocznia” szczesny – prawie taki sam „autorytet” jak krzysiu „szczepta sie nieznana substancja, bo ja tak chce i piSSlam tak kazal i dal pienionszki zeby was urobic” stalinowski.

Stefan1916
Stefan1916
1 rok temu
Reply to  Iks

A dlaczego mieliby nie grać? Przecież już jak z nim zjeżdżali z boiska było widać, ze jest w porzadku… w przypadku śmierci, jak najbardziej, a Szczesny to ma tyle rozumu, co chłop na polu, a i on lepszy, bo przynajmniej swój honor ma.

Zorro
Zorro
1 rok temu
Reply to  Iks

W tej sytuacji można zaproponować Szczęsnemu, by już do końca życia piłki kopanej nie oglądał

Piotrw
Piotrw
1 rok temu

Fakt jest taki że Eriksen miał niebywale szczęście. Gdyby to się stało, na boisku w b klasie pewnie by taki człowiek nie przeżył. Tutaj szybka reakcja kolegów i lekarzy uratowało mu życie. Dziś byłem świadkiem jak na meczu turnieju na orliku chłop dostał uderzenie nogą w głowę. Jaka była pomoc? Otóż organizatorzy zaczęli go leczyć wodą… Mimo że po chwili sie osunął na murawę, widać było ma problem z zachowaniem świadomości, a ci go wodą leczyli… Zamiast karetkę wezwać. Myślicie że jakby ktoś zasłabł jak Eriksen to by go zaraz zaczęli reanimować? Wątpię.

stalinowski - "szczepta sie, bo ja tak chce"
stalinowski - "szczepta sie, bo ja tak chce"
1 rok temu

Nie trzeba byc przyjacielem, by udzielic komus pomocy, trzeba byc tylko czlowiekiem. Stalinowski nim nie jest, gdyz zneca sie werbalnie nad ludzmi specjalnej troski i nad ludzmi pogubionymi zyciowio na swoim kanale. To wesz oportunistyczno-koniunkturalna, ktora teraz w kanale sciekowym udaje ze jej zalezy na ludziach – teatrzyk odpierdolil z gosciem od pierwszej pomocy – moze sa idioci ktorzy sie na to nabiora, ja nie. Gdyby tak bylo, ze zalezy ci na ludziach to bys sie nie pastwil nad tym jasiem i najmanem. Twoja socjopatia i oblude nie bedzie bez obnazenia – do czego sie kurwa taka wesz jest w stanie posunac dla lajkow i klikow.

Wyczules moment i pieknie grasz troskliwego krzysia, prawda taka zes wyrachowany cyniczny socjopata.

Olala
Olala(@olala)
1 rok temu

Wszędzie fałszywi żałobnicy. I wyścig na jakość łez.

Trt
Trt
1 rok temu

Zwykłe zachowanie w takiej sytuacji. Piekutowski brzmi tak, że można odnieść wrażenie, że zachowałby się inaczej. Janie, co byś zrobił? Usiadłbyś sobie gdzieś z piwkiem i telefonem?

Madziula
Madziula
1 rok temu

Najważniejsze ,że meczyk był grany dale.Roboty mogą grać nawet codziennie

Ghhgg
Ghhgg
1 rok temu

Polaczki i troska o kogoś hihihihi skończcie ten teatrzyk. Ktoś kto was dobrze zna nigdy w ten falsz nie uwierzy

jonn
jonn
1 rok temu

już nie przesadzajcie z robieniem z nich bohaterów, czytam zachwyty że bramkarz przytulił kobietę Eriksena, jaki to teraz z tego powodu bohater. no sorry ale to zwykły ludzki odruch tak samo otoczenie nieprzytomnego piłkarza od gapiów. świat oszalał skoro z czegoś takiego robi wielkie bohaterstwo.

Ondzej Kudela
Ondzej Kudela
1 rok temu

Co za glupota ustawiajac mur blokowali mu doplyw powietrza i zanieczyszczali je

Ktos pomylil odwage z odwaznikiem

tomszt@poczta.fm
1 rok temu

Ciekawe co powie pan Hajto: ej, wstawaj, to tylko zawał, możesz grać a nie do szpitala jechać…