Gol i asysta Ewy Pajor w finale kobiecej Ligi Mistrzów [WIDEO]

03 czerwca 2023, 19:19 • 2 min czytania 4 komentarze

Świetny występ w finale kobiecej Ligi Mistrzów zaliczyła najlepsza polska piłkarska Ewa Pajor. Napastniczka miała udział przy dwóch trafieniach dla Vfl Wolfsburg – gol i asysta. Aczkolwiek jej drużyna nie wygrała tego meczu. Uległa 2:3 FC Barcelonie.

Lepiej w ten mecz weszła niemiecka drużyna. Po pierwszej połowie prowadziła 2:0. I to za sprawą reprezentantki Polski. 26-letnia Ewa Pajor już w 3. minucie wpisała się na listę strzelczyń. Wykonała skok pressingowy na połowie FC Barcelony, zabrała piłkę rywalce i oddała precyzyjny strzał prawą nogą zza pola karnego.

W 37. minucie Polka popisała się kapitalną wrzutką, którą na gola strzałem głową zamieniła Alexandra Popp.

Po zmianie stron FC Barcelona doszła do głosu i odwróciła losy spotkania. Gole dla „Dumy Katalonii” zdobyły Patri Guijarro (dwie) i Fridolina Rolfo. Dla Barcy to drugi triumf w tych rozgrywkach. Wcześniej wygrały Ligę Mistrzyń w 2021 roku.

Pajor grała w tym spotkaniu do 84. minuty. Reprezentantka Polski została królową strzelczyń tegorocznej edycji kobiecej Ligi Mistrzów z dorobkiem dziewięciu goli. Zawodniczką Vfl Wolfsburg jest również Katarzyna Kiedrzynek. Aczkolwiek polska bramkarka spędziła cały mecz na ławce rezerwowych.