Piękny gol Sebastiana Szymańskiego w Eredivisie [WIDEO]

Autor:Arek Dobruchowski

16 kwietnia 2023, 18:49 • 1 min czytania 4 komentarze

Sebastian Szymański strzelił gola dla Feyenoordu w wygranym 3:0 meczu z Cambuur. Dla reprezentanta Polski to ósme trafienie w Eredivisie.

W niedzielne popołudnie klub Polaka mierzył się na wyjeździe z ostatnią drużyną Eredivisie. Zespół z Rotterdamu wyszedł na prowadzenie już w 17. minucie za sprawą Santiago Gimeneza. Szymański zdobył gola na 2:0 na początku drugiej połowy. Polak, będąc w polu karnym posłał piłkę w samo „okienko” bramki. Jednak czy w tej sytuacji, aby na pewno chciał strzelać, a nie dośrodkowywać? Jedno jest pewne, szyło z tego przepiękne trafienie,

Szymański rozegrał całe spotkanie. Polak w tym sezonie Eredivisie ma już na swoim koncie osiem goli i cztery asysty. Jego Feyenoord po 29. kolejkach jest liderem holenderskiej ekstraklasy z ośmiopunktową przewagą nad drugim PSV.

Cambuur – Feyenoord 0:3 (0:1)

S. Gimenez 17′, S. Szymański 51′, C. Mac-Intosch 64′ (sam.)

foto. Newspix

Entuzjasta młodzieżowego futbolu. Jest na tym punkcie tak walnięty, że woli oglądać Centralną Ligę Juniorów niż Ekstraklasę. Większą frajdę sprawia mu odkrywanie nowych talentów niż obserwowanie cały czas tych samych twarzy, o których mówi się, że są „solidnymi ligowcami”. Twierdzi, że szkolenie dzieci i młodzieży w Polsce z roku na rok się prężnie rozwija, ale niestety w Ekstraklasie dalej są trenerzy, którzy boją się stawiać na zdolnych młodych chłopaków. Aczkolwiek nie samą juniorską piłką człowiek żyje - masowo pochłania również mecze Premier League, a w jego żyłach płynie niebieska krew sympatyka londyńskiej Chelsea.