Pavol Stano: – Oczekuję od zespołu więcej jakości

Autor:Arek Dobruchowski

16 kwietnia 2023, 17:00 • 2 min czytania 2 komentarze

W niedzielne popołudnie Piast Gliwice pokonał 1:0 Wisłę Płock po golu Michaela Ameyawa. Na konferencji prasowej szkoleniowiec „Nafciarzy” wyznał, że dużo więcej oczekuje od swojego zespołu, a ten mecz przegrali w pierwszej połowie.

Uważam, że ten mecz przegraliśmy w pierwszej połowie. Nasza ocena sytuacji była zła. Rywale czekali nasze straty, udawało się im odebrać nam piłkę. Straciliśmy kuriozalną bramkę, która ustawiła spotkanie. Graliśmy przeciwko dobrze zorganizowanemu Piastowi, który czekał na swoje okazje. Pierwsza połowa boli mnie jako trenera, bo oczekuję od zespołu więcej jakości – zaczął Stano.

W taki sposób padł kuriozalny gol, o którym mówił szkoleniowiec Wisły Płock. Gradecki się nie popisał. Powinien ten strzał Ameyawa złapać.

W drugiej części staraliśmy się coś z tym meczem zrobić. Bartek Śpiączka miał dobrą sytuację, ale była jedną z nielicznych. To była mocna weryfikacja. Pokazała, że musimy być bardziej odpowiedzialni i podchodzić do meczu z większą dynamiką, bo początek był słaby – zaznaczył.

W tym momencie Wisła Płock zajmuje 9. miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 36 punktów na koncie.

foto. Newspix

Entuzjasta młodzieżowego futbolu. Jest na tym punkcie tak walnięty, że woli oglądać Centralną Ligę Juniorów niż Ekstraklasę. Większą frajdę sprawia mu odkrywanie nowych talentów niż obserwowanie cały czas tych samych twarzy, o których mówi się, że są „solidnymi ligowcami”. Twierdzi, że szkolenie dzieci i młodzieży w Polsce z roku na rok się prężnie rozwija, ale niestety w Ekstraklasie dalej są trenerzy, którzy boją się stawiać na zdolnych młodych chłopaków. Aczkolwiek nie samą juniorską piłką człowiek żyje - masowo pochłania również mecze Premier League, a w jego żyłach płynie niebieska krew sympatyka londyńskiej Chelsea.