32-letni debiutant z dubletem dla reprezentacji Hiszpanii

25 marca 2023, 23:23 • 1 min czytania 1 komentarz

Reprezentacja Hiszpanii gładko pokonała Norwegię (3:0) w eliminacjach do mistrzostw Europy. Pod koniec meczu, show skradł jednak 32-letni debiutant, Joselu. Napastnik Espanyolu potrzebował zaledwie pięciu minut, aby dwukrotnie wpisać się na listę strzelców.

Nowy selekcjoner reprezentacji Hiszpanii, Luis de la Fuente rozpoczął swoją kadencję z przytupem. Oprócz wysokiego zwycięstwa, miał także nosa do zmian. Pod koniec meczu, równocześnie wpuścił na murawę Fabiana Ruiza (który zaliczył asystę), a także Joselu – debiutanta, który zdobył dwie bramki w pięć minut. To właśnie ta dwójka przesądziła o wyniku spotkania w okolicach 85 minuty.

Kim jest jednak nasz przebojowy debiutant? Solidnym, chociaż już całkiem wiekowym napastnikiem. Najlepiej obrazuje to fakt, że w tym sezonie ligowym, Joselu zdobył aż 12 bramek. Dzięki temu, spokojnie możemy go nazwać najskuteczniejszym Hiszpanem w całej La Lidze (ex aequo z Aspasem oraz Iglesiasem).