ŁKS gna do Ekstraklasy. Kolejne zwycięstwo łodzian

Damian Smyk

Autor:Damian Smyk

25 lutego 2023, 23:47 • 2 min czytania 33 komentarzy

To już trzynasty mecz z rzędu bez porażki ŁKS-u. Lider 1. ligi umocnił swoje prowadzenie na zapleczu Ekstraklasy i pokonał Chrobrego Głogów 5:2 w hicie 21. kolejki.

Czwarty w tabeli Chrobry przyjechał do Łodzi napsuć krwi ekipie Kazimierza Moskala, ale już pierwsze połowa pokazała, że będzie o to niezwykle ciężko. W 37. minucie z rzutu wolnego mocno uderzył Dankowski, nie popisał się przy interwencji Dybowski i piłka wpadła do siatki. Minutę później Pirulo podwyższył prowadzenie, a jeszcze tuż przed przerwą Szeliga wykończył świetny rajd Mokrzyckiego.

Chrobry zdołał zmniejszyć przewagę po przerwie za sprawą dwóch rzutów karnych egzekwowanych przez Kamila Wojtyrę, ale końcówka znów należała do łodzian – najpierw drugiego gola strzelił Pirulo, a w samej końcówce wynik ustalił Janczukowicz.

Zespół trenera Moskala zdaje się pewnie zmierzać do Ekstraklasy – ma sześć punktów przewagi nad drugim Ruchem i aż dziesięć nad trzecią Puszczą (obie ekipy mają mecz mniej). Po raz ostatni ŁKS przegrał w ósmej kolejce z Chojniczanką, a od tego czasu jest niepokonany w 1. lidze. W tym roku poza zwycięstwem nad Chrobrym łodzianie zanotowali też zwycięstwo nad Skrą Częstochowa (2:1) i remis z GKS-em Tychy (1:1).