Fornalik: – Zaskoczyła mnie postawa naszego zespołu

Autor:Arek Dobruchowski

12 lutego 2023, 16:31 • 1 min czytania 4 komentarze

W niedzielne popołudnie Zagłębie Lubin podejmowało przed własną publicznością Piast Gliwice. „Miedziowi” przegrali 0:2, a na konferencji pomeczowej Waldemar Fornalik podkreślał, że nie poznawał dzisiaj swojego zespołu, który nie realizował planu trenera.

Czy Piast Gliwice zaskoczył dzisiaj Zagłębie swoją dobrą postawą na boisku? – Piast nie zaskoczył nas swoją grą, bo widzieliśmy w ostatnim ich meczu z Rakowem Częstochowa, że potrafią grać wysoko i agresywnie. Zaskoczyła mnie natomiast nasza postawa, bo nie potrafiliśmy odpowiedzieć Piastowi. Graliśmy mało agresywnie i zdecydowanie za wolno – zaznaczał poirytowany Fornalik.

Pierwszą połowę trzeba przeanalizować i jak najszybciej o niej zapomnieć. W drugiej połowie staraliśmy się powalczyć o korzystny wynik, ale trudno było o sytuacje. Nie ma się co czarować, mecz na minus. Przegraliśmy mecz, ale przed nami kolejnych kilkanaście spotkań i na tym musimy się teraz skoncentrować – skończył.

Zagłębie po 20. kolejkach ma na swoim koncie 20 punktów – tyle samo, co Piast Gliwice, ale dzięki gorszemu bilansowi meczów bezpośrednich to podopieczni Waldemara Fornalika znajdują się w strefie spadkowej na 16. miejscu w ligowej tabeli.

WIĘCEJ O EKSTRAKLASIE:

Entuzjasta młodzieżowego futbolu. Jest na tym punkcie tak walnięty, że woli oglądać Centralną Ligę Juniorów niż Ekstraklasę. Większą frajdę sprawia mu odkrywanie nowych talentów niż obserwowanie cały czas tych samych twarzy, o których mówi się, że są „solidnymi ligowcami”. Twierdzi, że szkolenie dzieci i młodzieży w Polsce z roku na rok się prężnie rozwija, ale niestety w Ekstraklasie dalej są trenerzy, którzy boją się stawiać na zdolnych młodych chłopaków. Aczkolwiek nie samą juniorską piłką człowiek żyje - masowo pochłania również mecze Premier League, a w jego żyłach płynie niebieska krew sympatyka londyńskiej Chelsea.