Kozłowski z kolejną asystą w barwach Vitesse [WIDEO]

Damian Smyk

Autor:Damian Smyk

04 lutego 2023, 21:51 • 1 min czytania 10 komentarzy

Druga asystą w drugim meczu z rzędu popisał się Kacper Kozłowski. Polski pomocnik przytomnie dostrzegł wychodzącego na wolne pole Manhoefa, a ten dał prowadzenie Vitesse.

Przed tygodniem Vitesse wygrało 3:1 z Heerenveen, a udział przy tamtym triumfie mieli obaj Polacy – Kozłowski asystował, z kolei Bartosz Białek strzelił gola. Dobrą formę potwierdził Kozłowski również dziś w starciu z FC Emmen. To jego dogranie pozwoliło objąć prowadzenie. A trzeba przyznać, że podanie Polaka było z gatunku tych nieoczywistych.

Chwilę później goście podwyższyli prowadzenie za sprawą Arcusa, z kolei Emmen odpowiedziało trafieniem Assehnouna. Po przerwie Kozłowski zobaczył kartkę, a obaj Polacy zostali zmienieni – w 70. minucie zszedł Białek, siedem minut później Kozłowski. I już bez nich na boisku Emmen wyrównało stan spotkania po samobójczym trafieniu Oroza.

Vitesse zajmuje obecnie dwunaste miejsce w Eredivisie. Dla Kozłowskiego była to trzecia asysta w sezonie, wcześniej strzelił też jednego gola.

Pochodzi z Poznania, choć nie z samego. Prowadzący audycję "Stacja Poznań". Lubujący się w tekstach analitycznych, problemowych. Sercem najbliżej mu rodzimej Ekstraklasie. Dwupunktowiec.