Błyskawiczne dwie żółte kartki Neymara w meczu ligowym

Autor:Arek Dobruchowski

28 grudnia 2022, 23:03 • 2 min czytania 8 komentarzy

Neymar nie dokończył pierwszego ligowego meczu po przerwie spowodowanej mundialem. Brazylijczyk potrzebował zaledwie kilkadziesiąt sekund, żeby zobaczyć dwie żółte kartki.

PSG podejmował dzisiaj przed własną publicznością RC Strasbourg. Do przerwy prowadzili 1:0 po golu Marquinhosa. Przy tym trafieniu asystował inny Brazylijczyk – Neymar. Po zmianie stron przyjezdni szybko doprowadzili do wyrównania. Ponownie do siatki – tym razem swojej – trafił Marquinhos i na tablicy wyników widniał rezultat 1:1.

PSG zaciekle dążyło do zdobycia bramki, która dałaby im prowadzenie. Aż tu nagle z boiska wylatuje Neymar. Brazylijczyk w 61. minucie zobaczył pierwszą żółtą kartkę za uderzenie w twarz przeciwnika, a drugą kilkadziesiąt sekund później za próbę wymuszenia rzutu karnego.

To nie jest najlepszy czas dla Neymara. Na mundialu w Katarze jego reprezentacja odpadła w ćwierćfinale po serii rzutów karnych z Chorwacją. Po mistrzostwach gwiazdor PSG pisał, że trudno mu jest pogodzić się z tą porażką. Podkreślił, że dalej nie potrafi przegrywać i strasznie boli go ta porażka.

PSG zdołało wygrać spotkanie ze Strasbourgiem. Gola na wagę trzech punktów zdobył Kylian Mbappe z rzutu karnego w piątej minucie doliczonego czasu gry.

PSG – Strasbourg 2:1 (1:0)

Marquinhos 14′ Mbappe 90+5′ (rzut karny) – Marquinhos 51′ (samobój)

WIECEJ O LIGUE 1:

Entuzjasta młodzieżowego futbolu. Jest na tym punkcie tak walnięty, że woli oglądać Centralną Ligę Juniorów niż Ekstraklasę. Większą frajdę sprawia mu odkrywanie nowych talentów niż obserwowanie cały czas tych samych twarzy, o których mówi się, że są „solidnymi ligowcami”. Twierdzi, że szkolenie dzieci i młodzieży w Polsce z roku na rok się prężnie rozwija, ale niestety w Ekstraklasie dalej są trenerzy, którzy boją się stawiać na zdolnych młodych chłopaków. Aczkolwiek nie samą juniorską piłką człowiek żyje - masowo pochłania również mecze Premier League, a w jego żyłach płynie niebieska krew sympatyka londyńskiej Chelsea.