Chorwackie media: Argentyńczycy mają wskazówki, jak prowokować

Maciej Karcz

Autor:Maciej Karcz

12 grudnia 2022, 12:17 • 2 min czytania 15 komentarzy

Argentyna zameldowała się w półfinale mistrzostw świata pokonując Holandię w rzutach karnych. W meczu nie brakowało emocji, także tych negatywnych. Na boisku iskrzyło od pierwszych do ostatnich minut, a nawet i później. Swoje 3 grosze do napiętej sytuacji między obiema ekipami dorzucili Argentyńczycy, regularnie prowokując Holendrów. Zdaniem Chorwackich mediów, podopieczni Lionela Scaloniego mieli otrzymać specjalne wskazówki, jak prowokować w meczu półfinałowym.

Chorwacki dziennik „Sportske Novosti” informuje, że reprezentanci Argentyny mieli otrzymać specjalne wskazówki, jak należy prowokować rywali w meczu półfinałowym:

Argentyńczycy wiedzą, jak wykorzystać brud w grze. W przededniu półfinału nadeszła skandaliczna wiadomość o ich przygotowaniach na Chorwatów i metod, które zamierzają zastosować. Jak nas poinformowano, jeden z reprezentantów Argentyny wyznał swoim kolegom z europejskiego klubu, że otrzymał instrukcje i zadanie sprowokowania oraz wyprowadzania Chorwatów z równowagi.

Zdaniem dziennika „Sportske Novosti”, zawodnik podczas rozmowy z kolegami z klubu stwierdził, że prowokowanie będzie kluczem do sukcesu w rywalizacji z Chorwacją:

Ten sam zawodnik, który jest podstawowym graczem Argentyny, podczas wideorozmowy z kolegami z klubu wyraził przekonanie, że doprowadzi przeciwników do szału, a jego zespół złamie ich i pokona w 60 minut. W szatni tego klubu huczy o tym od tamtej pory.

Chorwacja zmierzy się z Argentyną w meczu półfinałowym mistrzostw świata 13 grudnia o 20:00 polskiego czasu.