Szczęsny: – Moje lagi są zawsze precyzyjne

Autor:Arek Dobruchowski

26 listopada 2022, 16:32 • 2 min czytania 16 komentarzy

Reprezentacja Polski pokonała Arabię Saudyjską 2:0 po golach Piotra Zielińskiego i Roberta Lewandowskiego. W rozmowie z TVP Sport Wojciech Szczęsny podsumował występ „Biało-Czerwonych”. Humor dopisuje. Bramkarz reprezentacji Polski śmiał się, że jego lagi są precyzyjne i perfekcyjne.

Wojciech Szczęsny o tym, co trudniejsze było do obronienia rzut karny czy dobitka? – Zdecydowanie dobitkę było trudniej obronić, ale wydaje mi się, że nie byłaby uznana, bo zawodnik stał już przy mnie, jak był karny wykonywany (śmiech), ale fajnie, miło – mówił z szerokim uśmiechem na ustach Szczęsny.

O rzucie karnym Salema Al-Dawsariego: – Analizowaliśmy karne, wiedzieliśmy, że on czeka na bramkarza, zrobiłem pierwszy krok w prawo, żeby rzucić się w lewo i się nabrał.

O kluczowym długim podaniu do Matty’ego Casha: – Narzekaliście na lagę, wiec dałem jedno dobre podanie. Moje lagi są zawsze precyzyjne. Zwycięstwo daje nam poczucie wartości. Szkoda, że skończyło się tylko 2:0, mogło się skończyć dużo wyższym wynikiem, ale bardzo jest fajnie wygrać mecz „o coś” na mundialu, żeby „Lewy” do mojego poziomu mógł dojść, to musiałby wykorzystać tę sytuację w 90. minucie, na razie wykonał połowę roboty – śmiał się Szczęsny.

WIĘCEJ O MISTRZOSTWACH ŚWIATA:

Entuzjasta młodzieżowego futbolu. Jest na tym punkcie tak walnięty, że woli oglądać Centralną Ligę Juniorów niż Ekstraklasę. Większą frajdę sprawia mu odkrywanie nowych talentów niż obserwowanie cały czas tych samych twarzy, o których mówi się, że są „solidnymi ligowcami”. Twierdzi, że szkolenie dzieci i młodzieży w Polsce z roku na rok się prężnie rozwija, ale niestety w Ekstraklasie dalej są trenerzy, którzy boją się stawiać na zdolnych młodych chłopaków. Aczkolwiek nie samą juniorską piłką człowiek żyje - masowo pochłania również mecze Premier League, a w jego żyłach płynie niebieska krew sympatyka londyńskiej Chelsea.