Krychowiak: – Byłby to fantastyczny mecz, gdybyśmy strzelili tę bramkę

Arek Dobruchowski

Autor:Arek Dobruchowski

22 listopada 2022, 19:52 • 2 min czytania 41 komentarzy

Polska zremisowała 0:0 z Meksykiem w pierwszym meczu na mistrzostwach świata w Katarze. Grzegorz Krychowiak w rozmowie z TVP Sport powiedział, że był to dobry mecz w wykonaniu naszej drużyny. – To był solidny występ, dlatego nie jest bardzo dobrze, ale tylko dobrze.

Gdybyśmy strzelili tę bramkę, byłby to fantastyczny mecz, bo zdobylibyśmy trzy punkty i zrealizowalibyśmy cel. To był solidny występ, dlatego nie jest bardzo dobrze, ale tylko dobrze. Trzeba było wykorzystać nawet te pół sytuacji, które mieliśmy. Wyszliśmy trochę wyżej w drugiej połowie i dłużej utrzymywaliśmy się przy piłce – mówił Krychowiak.

– W pierwszej połowie było widać trochę stresu związanego z grą na mistrzostwach, potrzebowaliśmy czasu, ale w drugiej połowie to już wyglądało dużo lepiej. Lepiej się przesuwaliśmy. Byliśmy zespołem bardziej cofniętym, zostawiliśmy piłkę zespołowi Meksyku i czekaliśmy na kontry – zaznaczył.

– Jak wychodzisz na mecz, to chcesz wygrać. Zobaczymy, czy ten punkt da nam to, po co przyjechaliśmy, czyli wyjście z grupy. Kolejne spotkanie trzeba wygrać z bardzo wymagającym przeciwnikiem – zakończył.

WIĘCEJ O MECZU POLSKA – MEKSYK:

Entuzjasta młodzieżowego futbolu. Jest na tym punkcie tak walnięty, że woli oglądać Centralną Ligę Juniorów niż Ekstraklasę. Większą frajdę sprawia mu odkrywanie nowych talentów niż obserwowanie cały czas tych samych twarzy, o których mówi się, że są „solidnymi ligowcami”. Twierdzi, że szkolenie dzieci i młodzieży w Polsce z roku na rok się prężnie rozwija, ale niestety w Ekstraklasie dalej są trenerzy, którzy boją się stawiać na zdolnych młodych chłopaków. Aczkolwiek nie samą juniorską piłką człowiek żyje - masowo pochłania również mecze Premier League, a w jego żyłach płynie niebieska krew sympatyka londyńskiej Chelsea.