Southgate: – Z USA musimy zagrać lepiej

Arek Dobruchowski

Autor:Arek Dobruchowski

21 listopada 2022, 19:09 • 2 min czytania 0 komentarzy

Anglia pokonała 6:2 Iran w swoim pierwszym meczu na mistrzostwach świata. Mimo okazałego wyniku Gareth Southgate, selekcjoner „Synów Albionu” nie jest do końca zadowolony z postawy swojego zespołu, o czym powiedział w rozmowie pomeczowej dla stacji BBC.

Pierwsza nie wyglądała najlepiej w naszym wykonaniu, wiele przestojów, ale muszę przyznać, ze nasz pressing wyglądał naprawdę dobrze. Nie powinniśmy stracić dwóch goli w drugiej połowie. Jak na start mistrzostw to dobry początek, ale z USA musimy zagrać lepiej. W całym spotkaniu mieliśmy 24 minuty doliczonego czasu gry. Błędy były konsekwencją braku koncentracji. Musimy się tego wyzbyć w kolejnym meczu – mówił Southagte.

Nie podobała mi się końcówka meczu, ale wygrywając z taką przewagą i grając tak, jak graliśmy przez większość spotkania, ostatecznie muszę być bardzo zadowolony. Mamy świetnych zawodników, którzy dzisiaj dali z siebie wszystko. Środek pola zagrał idealnie, a nasi napastnicy stwarzali zagrożenie pod bramką rywala – dodał selekcjoner reprezentacji Anglii.

Następny mecz Anglicy rozegrają w piątek, a ich rywalem będą Stany Zjednoczone. Start o godz. 20 polskiego czasu.

Więcej o mistrzostwach świata w Katarze:

Entuzjasta młodzieżowego futbolu. Jest na tym punkcie tak walnięty, że woli oglądać Centralną Ligę Juniorów niż Ekstraklasę. Większą frajdę sprawia mu odkrywanie nowych talentów niż obserwowanie cały czas tych samych twarzy, o których mówi się, że są „solidnymi ligowcami”. Twierdzi, że szkolenie dzieci i młodzieży w Polsce z roku na rok się prężnie rozwija, ale niestety w Ekstraklasie dalej są trenerzy, którzy boją się stawiać na zdolnych młodych chłopaków. Aczkolwiek nie samą juniorską piłką człowiek żyje - masowo pochłania również mecze Premier League, a w jego żyłach płynie niebieska krew sympatyka londyńskiej Chelsea.