Cudowny gol Kevina De Bruyne z rzutu wolnego [WIDEO]

29 października 2022, 15:57 • 1 min czytania 2 komentarze

Manchester City pokonał na wyjeździe Leicester City 1:0 w spotkaniu 14. kolejki Premier League. Gola na wagę zwycięstwa zdobył w 49. minucie Kevin De Bruyne. Belg popisał się precyzyjnym uderzeniem z rzutu wolnego.

Podopieczni Pepa Guardioli nie mieli łatwo w sobotnie popołudnie na King Power Stadium. The Citizens musieli sobie radzić bez najlepszego strzelca w tym sezonie Erlinga Haalanda, który nabawił się urazu stopy. Zamiast niego musiał zagrać Julian Alvarez, który nie potrafił sobie poradzić obrońcami gospodarzy.

Mistrzowie Anglii długo nie potrafili pokonać Danny’ego Warda, choć mieli sporo sytuacji. W końcu sprawy w swoje ręce postanowił wziąć Kevin De Bruyne. Belg w 49. minucie podszedł do rzutu wolnego jakieś 30 metrów od bramki gospodarzy i uderzył nie do obrony. Piłka odbiła się jeszcze od słupka, ale wpadła do siatki. Lepiej nie dało się tego zrobić.

Zresztą, oceńcie sami…

Dzięki sobotniemu zwycięstwu Manchester City awansował na pozycję lidera Premier League i pozostanie na nim przynajmniej do niedzieli. Tego dnia tracący do The Citizens tylko jeden punkt Arsenal zmierzy się z Nottingham Forest.